Resultater for Regionsmesterskaber - Sydsjælland
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab | Udskriftsdato | 05 november 2016 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 14:05 | |||
Arrangør | Region Sydsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 november 2016 |
Løb 11, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tine Petersen | 2003 | 750 | 4:32.27 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:35.87 | |||||||||
2 | Sofie Maagøe | 2003 | 744 | 4:32.94 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:50.47 | |||||||||
3 | Mia Lindberg | 2003 | 684 | 4:40.64 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:46.14 | |||||||||
4 | Rebekka Giessing | 2003 | 665 | 4:43.35 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:48.02 | |||||||||
5 | Naya Modin Thomsen | 2003 | 665 | 4:43.37 | ||||||
Køge Svømmeklub | 4:53.28 | |||||||||
6 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 615 | 4:50.87 | ||||||
Køge Svømmeklub | 5:03.29 | |||||||||
7 | Line Nøhr Petersen | 2003 | 583 | 4:56.05 | ||||||
Køge Svømmeklub | 5:11.77 | |||||||||
8 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 579 | 4:56.77 | ||||||
Køge Svømmeklub | 5:04.14 | |||||||||
9 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | 578 | 4:56.88 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:15.80 | |||||||||
10 | Julie Bruun Jørgensen | 2003 | 577 | 4:57.10 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 4:56.79 | |||||||||
11 | Katrine Duus | 2003 | 543 | 5:03.09 | ||||||
Næstved IF | 5:12.84 | |||||||||
12 | Thea Pedersen | 2003 | 531 | 5:05.31 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:21.74 | |||||||||
13 | Thippe de Neergaard | 2003 | 518 | 5:07.93 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 5:12.45 | |||||||||
14 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | 517 | 5:08.09 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:28.76 | |||||||||
14 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 517 | 5:08.09 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | 5:21.29 | |||||||||
16 | Isabella Rosenberg | 2003 | 512 | 5:09.13 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 5:02.38 | |||||||||
17 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 488 | 5:14.03 | ||||||
Køge Svømmeklub | 5:19.34 | |||||||||
Løb 11, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rebecca Hoeck | 2004 | 562 | 4:59.62 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:13.64 | |||||||||
2 | Olivia Callesen | 2004 | 561 | 4:59.92 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:12.82 | |||||||||
3 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | 554 | 5:01.16 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 5:18.12 | |||||||||
4 | Elisabeth Roskær | 2004 | 518 | 5:07.98 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:15.61 | |||||||||
5 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 499 | 5:11.75 | ||||||
Vest-Brøndby | 5:17.40 | |||||||||
6 | Liva Søby | 2004 | 495 | 5:12.64 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 5:15.63 | |||||||||
7 | Clara Dreier | 2004 | 480 | 5:15.89 | ||||||
Køge Svømmeklub | 5:46.19 | |||||||||
8 | Mille Bergmann | 2004 | 437 | 5:25.81 | ||||||
Rønne Svømme Klub | 5:38.53 | |||||||||
9 | Astrid Høffer | 2004 | 419 | 5:30.50 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 5:38.77 | |||||||||
10 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 408 | 5:33.48 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 5:31.29 | |||||||||
11 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 399 | 5:35.81 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 5:43.00 | |||||||||
12 | Lucca Rademakers | 2004 | 395 | 5:37.06 | ||||||
SVØM Korsør | 5:38.28 | |||||||||
13 | Nynne Jakobsen | 2004 | 343 | 5:53.39 | ||||||
Haslev Svømmeklub | 5:53.18 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 05 november 2016 |
Licens til Nakskov Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:05 |