Resultat för SM/NSM (25 m)
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Tulokset Laji 22 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 22 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 marraskuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vaasa |
|
Tulostusaika |
14:03 |
|
|
Järjestäjä |
VUS-VSS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 marraskuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 200m Selkäuinti Miehet, Alkuerät, Aikuinen |
ME: Mitch LARKIN (1993) 1:45.63 2015-11-27 |
EE: Arkady VYATCHANIN (1984) 1:46.11 2009-11-15 |
SE: Jani Sievinen (1974) 1:53.34 1996-01-19 |
Nuorten SE: Jani Sievinen (1974) 1:56.81 1991-03-17 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Christoffer Fredrikson |
1997 |
|
718 |
18.30 |
41.69 |
1:11.88 |
|
1:57.95 |
|
|
Cetus Espoo |
1:57.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Petja Yritys |
1993 |
|
657 |
27.78 |
58.01 |
1:29.48 |
|
2:01.46 |
|
|
TaTu Tampere |
2:00.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jari Schwarte |
1990 |
|
638 |
28.65 |
59.56 |
1:31.04 |
|
2:02.67 |
|
|
Cetus Espoo |
2:02.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Juho Grönblom |
1998 |
|
632 |
28.21 |
59.25 |
1:31.35 |
|
2:03.08 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:04.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Niki Karlsson |
2000 |
|
625 |
29.30 |
1:00.37 |
1:31.99 |
|
2:03.53 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Helsingfors Simsällskap |
2:04.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Roni Kallström |
2001 |
|
594 |
28.59 |
59.29 |
1:31.38 |
|
2:05.59 |
|
|
Cetus Espoo |
2:06.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Deny Belaic |
1998 |
|
590 |
29.30 |
1:00.90 |
1:32.92 |
|
2:05.88 |
|
|
TaTu Tampere |
2:06.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Danila Dobrzhanskiy |
1998 |
|
580 |
29.56 |
1:01.58 |
1:34.18 |
|
2:06.60 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:09.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Kasper Jämsä |
1997 |
|
555 |
29.60 |
1:01.79 |
1:34.53 |
|
2:08.53 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Lahden Uimaseura |
2:04.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Roope Eiserbeck |
1999 |
|
552 |
29.52 |
1:01.45 |
1:34.44 |
|
2:08.73 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
2:10.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Miro Juvonen |
1994 |
|
550 |
29.81 |
1:01.75 |
1:35.13 |
|
2:08.91 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
2:08.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Sami Pakarinen |
1992 |
|
538 |
29.62 |
1:01.95 |
1:35.45 |
|
2:09.82 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Simmis Wanda |
2:08.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Henri Hellström |
1997 |
|
534 |
30.27 |
1:03.01 |
1:36.84 |
|
2:10.12 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:08.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Emil Hanski |
1999 |
|
518 |
29.77 |
1:02.31 |
1:36.63 |
|
2:11.46 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:14.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Tuomas Ylipelkonen |
2000 |
|
515 |
29.67 |
1:02.77 |
1:37.23 |
|
2:11.77 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:11.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Elias Laine |
2002 |
|
510 |
30.49 |
1:03.86 |
1:37.77 |
|
2:12.15 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:14.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Niklas Valkonen |
1997 |
|
506 |
30.10 |
1:03.99 |
1:38.13 |
|
2:12.49 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
2:13.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Veeti Haikonen |
2001 |
|
491 |
30.57 |
1:03.49 |
1:38.20 |
|
2:13.81 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:13.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Juho Röytiö |
1998 |
|
491 |
30.00 |
1:03.48 |
1:38.67 |
|
2:13.84 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
2:16.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Claes Fjellström |
2001 |
|
477 |
31.25 |
1:05.87 |
1:40.39 |
|
2:15.18 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:17.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Lauri Elomaa |
2000 |
|
452 |
31.15 |
1:06.41 |
1:42.20 |
|
2:17.62 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:17.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Perttu Somero |
2001 |
|
451 |
32.29 |
1:07.04 |
1:42.69 |
|
2:17.66 |
|
|
Lahden Kaleva |
2:17.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Isak Gramén |
2001 |
|
430 |
31.38 |
1:06.33 |
1:42.98 |
|
2:19.94 |
|
|
Cetus Espoo |
2:15.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Oskari Hynynen |
2001 |
|
420 |
31.74 |
1:07.70 |
1:44.88 |
|
2:21.02 |
|
|
Salon Uimarit |
2:15.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Jere Nevalainen |
2001 |
|
392 |
32.61 |
1:08.63 |
1:46.14 |
|
2:24.21 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:19.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.12 |
Tulostuspäivämäärä |
18 marraskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
Tulostusaika |
14:03 |
|