Tulokset SM/NSM (25 m)
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 68 (Loppukilpailut) Nuori - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | Suomen mestaruusuinnit (25m) | Tulostuspäivämäärä | 20 marraskuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vaasa | Tulostusaika | 12:02 | |||
Järjestäjä | VUS-VSS | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 17 marraskuu 2016 |
Laji 68, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut, Nuori |
ME: Florent MANADOU (1990) 20.26 2014-12-05 |
EE: Amaury LEVEAUX (1985) 20.48 2008-12-11 |
SE: Ari-Pekka Liukkonen (1989) 21.23 2013-08-11 |
Nuorten SE: Manu Mäntymäki (1985) 22.20 2003-12-11 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 25m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sergey Kuznetsov | 2000 | 688 | 11.00 | 22.94 | |||||
Cetus Espoo | 22.55 | |||||||||
2 | Kaj Smeds | 1998 | 676 | 11.24 | 23.08 | |||||
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 23.56 | |||||||||
3 | Kaarlo Seppänen | 1999 | 647 | 11.18 | 23.42 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 23.51 | |||||||||
4 | Konsta Kallinen | 1999 | 644 | 11.31 | 23.46 | |||||
Oulun Lohet | 23.75 | |||||||||
5 | Otto Rannikko | 1999 | 642 | 11.36 | 23.48 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 23.32 | |||||||||
6 | Santeri Hölttä | 2000 | 631 | 11.44 | 23.62 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 23.28 | |||||||||
7 | Casper Salminen | 1998 | 620 | 11.79 | 23.75 | |||||
Raision Urheilijat | 23.78 | |||||||||
8 | Danila Dobrzhanskiy | 1998 | 603 | 11.66 | 23.98 | |||||
Swimming Jyväskylä | 24.32 | |||||||||
9 | Juho Seppälä | 1999 | 600 | 11.62 | 24.01 | |||||
Simmis Wanda | 23.91 | |||||||||
10 | Aaron Joki | 1999 | 597 | 11.69 | 24.05 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 24.28 | |||||||||
11 | Niklas Reunanen | 1998 | 596 | 11.75 | 24.07 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 23.55 | |||||||||
12 | Reko Patinen | 1998 | 585 | 11.69 | 24.22 | |||||
Nummelan Kisaajat | 24.48 | |||||||||
13 | Alari Pakarinen | 1998 | 581 | 11.70 | 24.27 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 24.63 | |||||||||
14 | Akseli Heino | 1999 | 568 | 11.83 | 24.45 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 24.19 | |||||||||
15 | Tristan Forslund | 1998 | 565 | 11.74 | 24.50 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 24.91 | |||||||||
16 | Tuomas Herlevi | 1999 | 562 | 11.62 | 24.55 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 24.52 | |||||||||
17 | Riku Ylikärppä | 1998 | 558 | 11.91 | 24.60 | |||||
Kemin Uimaseura | 24.64 | |||||||||
18 | Henri Koski | 2000 | 555 | 11.96 | 24.65 | |||||
Gladius Kirkkonummi | 24.47 | |||||||||
19 | Santeri Leppälä | 1998 | 553 | 12.14 | 24.68 | |||||
Kemin Uimaseura | 24.02 | |||||||||
20 | Antti Leiponen | 1998 | 549 | 11.99 | 24.73 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 24.27 | |||||||||
21 | Mohamed Ezzat | 2001 | 549 | 11.95 | 24.74 | |||||
Aurajoen Uinti | 24.53 | |||||||||
22 | Väinö Kilpeläinen | 1999 | 547 | 11.95 | 24.76 | |||||
TaTu Tampere | 24.39 | |||||||||
23 | Leo Kuusela | 1999 | 536 | 12.20 | 24.93 | |||||
Uimaseura Aquila | 25.04 | |||||||||
24 | Werner Heräjärvi | 1999 | 536 | 12.00 | 24.94 | |||||
Kampuksen Plaani | 24.91 | |||||||||
25 | Juho Laatikainen | 1999 | 530 | 12.30 | 25.02 | |||||
Swimming Club Vuokatti | 24.84 | |||||||||
26 | Santeri Kaasinen | 1999 | 521 | 12.23 | 25.17 | |||||
TaTu Tampere | 25.07 | |||||||||
27 | Joel Tarvainen | 1998 | 514 | 12.64 | 25.28 | |||||
Kokkolan Uimaseura | 25.09 | |||||||||
28 | Eelis Hukka | 1999 | 486 | 12.43 | 25.76 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | 25.03 | |||||||||
29 | Jere Honkamäki | 1998 | 467 | 12.45 | 26.11 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 25.08 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.12 | Tulostuspäivämäärä | 20 marraskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | Tulostusaika | 12:02 |