Resultater for SM/NSM (25 m)
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Tulokset Laji 61 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 61 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vaasa |
|
Tulostusaika |
19:50 |
|
|
Järjestäjä |
VUS-VSS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 marraskuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 61, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: Markus DEIBLER (1990) 50.66 2014-12-07 |
EE: Peter MANKOC (1978) 50.76 2009-12-12 |
SE: Jani Sievinen (1974) 53.10 1996-01-30 |
Nuorten SE: Jani Sievinen (1974) 53.78 1992-11-21 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
25m |
50m |
75m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Teemu Vuorela |
1994 |
9 |
796 |
11.32 |
25.41 |
41.23 |
|
54.66 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
55.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ossi Oksa |
1988 |
7 |
772 |
11.50 |
25.88 |
41.30 |
|
55.21 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
55.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kalle Pyykkönen |
1996 |
6 |
725 |
11.78 |
26.18 |
42.11 |
|
56.38 |
|
|
Uinti Tampere |
56.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mikael Laakso |
1997 |
5 |
724 |
11.41 |
26.29 |
41.68 |
|
56.40 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
57.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mika Sola |
1991 |
4 |
715 |
11.38 |
25.48 |
42.69 |
|
56.63 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
59.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Juho Grönblom |
1998 |
3 |
695 |
11.57 |
26.23 |
42.82 |
|
57.17 |
|
|
Raision Urheilijat |
57.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jari Schwarte |
1990 |
2 |
663 |
12.04 |
26.44 |
43.62 |
|
58.07 |
|
|
Cetus Espoo |
57.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Kaj Smeds |
1998 |
1 |
646 |
11.70 |
26.48 |
43.93 |
|
58.60 |
|
|
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
58.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Arttu Erkinaro |
1992 |
|
661 |
11.46 |
26.74 |
43.52 |
|
58.13 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
58.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Sami Pakarinen |
1992 |
|
654 |
11.81 |
25.98 |
43.56 |
|
58.36 |
|
|
Simmis Wanda |
58.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Marko Vilpponen |
1990 |
|
645 |
12.13 |
27.12 |
44.37 |
|
58.62 |
|
|
Marjaniemen Uimarit |
58.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Lauri Hatunen |
1998 |
|
635 |
12.09 |
27.53 |
44.51 |
|
58.92 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:00.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Eetu Alitalo |
1999 |
|
617 |
12.40 |
27.01 |
44.68 |
|
59.49 |
|
|
Cetus Espoo |
59.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Antti Rantanen |
1992 |
|
607 |
12.46 |
27.66 |
45.30 |
|
59.81 |
|
|
Kampuksen Plaani |
59.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Samuli Korpi |
1997 |
|
599 |
12.42 |
28.08 |
45.23 |
|
1:00.07 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
58.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Roope Eiserbeck |
1999 |
|
598 |
12.53 |
27.70 |
45.24 |
|
1:00.13 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
1:00.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.12 |
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
Tulostusaika |
19:50 |
|