Results for Øst Junior/Senior Kortbane
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 2 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 28 oktober 2016 | |||
Stævne by | Nakskov | Udskriftstidspunkt | 17:36 | |||
Arrangør | Nakskove Svømmeklub og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 oktober 2016 |
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 21.26 2009-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 22.25 2012-12-02 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 24.00 | ||||||
2 | Jonas Nervil Kistorp | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 24.01 | ||||||
3 | Oliver Jacobsen | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 24.26 | ||||||
4 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 24.38 | ||||||
5 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | A6 | 24.57 | ||||||
6 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 24.59 | ||||||
7 | Claus Hansen | 1995 | Ringsted Svømme Klub | 24.65 | ||||||
8 | Lasse Pittioni | 1995 | Lyngby Svømmeklub | 24.67 | ||||||
9 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 24.68 | ||||||
10 | Oliver Huban | 1996 | Vest-Brøndby | 24.70 | ||||||
11 | Tobias Andersen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 24.75 | ||||||
12 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 24.79 | ||||||
13 | Marcus Rappenborg | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 25.03 | ||||||
14 | Lasse Kølle Jørgensen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 25.04 | ||||||
15 | Morten Møller Jensen | 1992 | Vest-Brøndby | 25.07 | ||||||
16 | Pierre Høgenhaug | 1999 | Søllerød Svømmeklub | 25.10 | ||||||
17 | Mikkel Samsøe Borch | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 25.23 | ||||||
18 | Niels Ottosen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 25.26 | ||||||
19 | Martin Nielsen | 1997 | Vest-Brøndby | 25.33 | ||||||
20 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 25.34 | ||||||
21 | Matthias Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 25.39 | ||||||
22 | Felix Lund | 2001 | Herlev Svømning | 25.41 | ||||||
23 | Valdemar Mariegaard | 1999 | Vest-Brøndby | 25.43 | ||||||
24 | Marius Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben Syd | 25.44 | ||||||
25 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 25.49 | ||||||
26 | Mathias Vestergaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 25.53 | ||||||
27 | Markus Bøjsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 25.64 | ||||||
28 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 25.71 | ||||||
29 | Mikkel Henriksen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 25.73 | ||||||
30 | Jakob Gersholm Baktoft | 2000 | Roskilde Svømning | 25.78 | ||||||
31 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 25.81 | ||||||
32 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 25.85 | ||||||
33 | Jacob Friland | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 25.86 | ||||||
34 | Marius Møldrup | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 25.89 | ||||||
35 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 25.95 | ||||||
36 | Casper Ramsdahl Sørensen | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 25.99 | ||||||
37 | Christian Crone | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 26.00 | ||||||
38 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | Søllerød Svømmeklub | 26.01 | ||||||
39 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | Køge Svømmeklub | 26.02 | ||||||
40 | Daniel Schytte | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 26.04 | ||||||
41 | Jonas B. Sørensen | 1993 | Roskilde Svømning | 26.07 | ||||||
42 | Mads Toft | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 26.18 | ||||||
43 | Frederik S. Løwe | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 26.19 | ||||||
44 | Rasmus Danielsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 26.27 | ||||||
45 | Adam Hansen | 1998 | Søllerød Svømmeklub | 26.35 | ||||||
46 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.38 | ||||||
47 | Mark Wiskum | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 26.39 | ||||||
48 | Magnus Aasberg | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.40 | ||||||
49 | Nicolai Yung Hansen | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 26.41 | ||||||
50 | Johan Feld Sørensen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 26.45 | ||||||
51 | Filip Bækgaard | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 26.47 | ||||||
52 | Oscar Fischer Kokholm | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 26.51 | ||||||
53 | Owais Hamid | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 26.53 | ||||||
54 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 26.57 | ||||||
55 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | Vest-Brøndby | 26.60 | ||||||
55 | Laurits Kenskov | 2001 | Herlev Svømning | 26.60 | ||||||
57 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 26.69 | ||||||
58 | Lauge Bastian Maar | 2001 | Næstved IF | 26.78 | ||||||
58 | Martin Szokody | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 26.78 | ||||||
60 | Alexander Ravn Borch | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.92 | ||||||
61 | Valdemar Solok | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 27.07 | ||||||
62 | Daniel Dyrved | 2000 | Glostrup Svømmeklub | 27.13 | ||||||
63 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 27.22 | ||||||
64 | Marcus Munkholm | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 27.70 | ||||||
- | Markus Joensen | 1996 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 28 oktober 2016 |
Licens til Nakskov Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:36 |