Tulokset Joulukuunkisat 2016
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Joulukuunkisat 2016 | Tulostuspäivämäärä | 06 joulukuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 09:47 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 joulukuu 2016 |
Laji 1, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Henna Hökkä | 2003 | 540 | 31.95 | 1:07.05 | 1:43.28 | 2:18.67 | |||
Oulun Uinti 1906 | 2:17.60 | |||||||||
2 | Saana Luokkanen | 1999 | 521 | 33.14 | 1:08.37 | 1:44.57 | 2:20.37 | |||
Kempeleen Pyrintö | 2:22.41 | |||||||||
3 | Enni-Sofia Perätalo | 2002 | 479 | 32.44 | 1:08.81 | 1:46.91 | 2:24.39 | |||
Oulun Lohet | 2:20.36 | |||||||||
4 | Helmi Jouhten | 2004 | 467 | 34.56 | 1:11.79 | 1:49.77 | 2:25.59 | |||
Kempeleen Pyrintö | 2:31.66 | |||||||||
5 | Isa Vehkaoja | 2002 | 452 | 33.07 | 1:09.85 | 1:48.78 | 2:27.11 | |||
Oulun Uinti 1906 | 2:27.16 | |||||||||
6 | Pauliina Lohilahti | 2002 | 451 | 32.72 | 1:09.68 | 1:48.67 | 2:27.23 | |||
Oulun Lohet | 2:33.21 | |||||||||
7 | Anni Rajaniemi | 2000 | 416 | 32.67 | 1:11.41 | 1:52.66 | 2:31.33 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
8 | Mari Hekkala | 2000 | 394 | 33.19 | 1:11.44 | 1:52.20 | 2:34.10 | |||
Oulun Uinti 1906 | 2:32.29 | |||||||||
9 | Noora Aikio | 2004 | 375 | 34.42 | 1:13.95 | 1:57.02 | 2:36.60 | |||
Kemin Uimaseura | 2:39.15 | |||||||||
10 | Hilla Saastamoinen | 2003 | 357 | 34.43 | 1:14.52 | 1:57.08 | 2:39.20 | |||
Oulun Uinti 1906 | 2:33.50 | |||||||||
11 | Malla Juutinen | 2003 | 352 | 35.98 | 1:17.73 | 1:59.48 | 2:39.98 | |||
Oulun Uinti 1906 | 2:50.62 | |||||||||
12 | Miina Laukka | 2003 | 338 | 37.33 | 1:18.43 | 2:00.32 | 2:42.07 | |||
Kempeleen Pyrintö | 2:44.61 | |||||||||
13 | Sara Meissner | 2004 | 309 | 36.30 | 1:18.93 | 2:02.56 | 2:47.02 | |||
Oulun Uinti 1906 | 2:49.49 | |||||||||
14 | Ronja Kämäräinen | 2004 | 307 | 39.09 | 1:22.59 | 2:06.77 | 2:47.45 | |||
Swimming Club Vuokatti | 2:56.30 | |||||||||
15 | Katariina Koivuranta | 2005 | 307 | 38.86 | 1:22.61 | 2:06.22 | 2:47.46 | |||
Kempeleen Pyrintö | 2:57.98 | |||||||||
16 | Liina Rajaniemi | 2003 | 287 | 38.50 | 1:21.98 | 2:07.28 | 2:51.14 | |||
Rovaniemen Uimaseura | 2:59.96 | |||||||||
17 | Julia Piisilä | 2004 | 286 | 39.28 | 1:22.21 | 2:07.43 | 2:51.33 | |||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
18 | Lotta Vedenjuoksu | 2003 | 271 | 39.57 | 1:24.20 | 2:10.54 | 2:54.43 | |||
Rovaniemen Uimaseura | 2:48.06 | |||||||||
19 | Vilma Utriainen | 2005 | 270 | 40.32 | 1:24.42 | 2:10.19 | 2:54.80 | |||
Kempeleen Pyrintö | 2:55.70 | |||||||||
20 | Mikaela Laaksola | 2004 | 265 | 39.94 | 1:26.30 | 2:13.40 | 2:55.89 | |||
Swimming Club Vuokatti | 2:56.19 | |||||||||
21 | Milla Marttila | 2005 | 257 | 40.97 | 1:26.29 | 2:12.47 | 2:57.61 | |||
Kempeleen Pyrintö | 3:04.99 | |||||||||
22 | Iida Saraniemi | 2003 | 251 | 41.12 | 1:28.31 | 2:15.05 | 2:58.91 | |||
Rovaniemen Uimaseura | 2:55.03 | |||||||||
23 | Sofia Kivelä | 2005 | 226 | 43.26 | 1:30.29 | 2:18.16 | 3:05.42 | |||
Kempeleen Pyrintö | 3:15.97 | |||||||||
24 | Lotta Kaarre | 2005 | 207 | 40.24 | 1:28.42 | 2:19.48 | 3:10.98 | |||
Kempeleen Pyrintö | 3:12.96 | |||||||||
25 | Saana Näsi | 2004 | 199 | 40.89 | 1:31.14 | 2:22.36 | 3:13.22 | |||
Kemin Uimaseura | 3:25.94 | |||||||||
26 | Vilma Madetoja | 2005 | 160 | 45.72 | 1:40.19 | 2:36.28 | 3:28.09 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
27 | Anniina Törmi | 2005 | 156 | 44.96 | 1:37.90 | 2:34.32 | 3:29.48 | |||
Oulun Uinti 1906 | 3:37.06 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 06 joulukuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 09:47 |
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Joulukuunkisat 2016 | Tulostuspäivämäärä | 06 joulukuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 09:58 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 joulukuu 2016 |
Laji 2, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Konsta Kallinen | 1999 | 548 | 28.65 | 1:00.54 | 1:32.92 | 2:04.62 | |||
Oulun Lohet | 2:01.21 | |||||||||
2 | Atte Moilanen | 2001 | 499 | 28.19 | 1:01.06 | 1:35.53 | 2:08.55 | |||
Oulun Uinti 1906 | 2:04.88 | |||||||||
3 | Aleksi Kanste | 1998 | 491 | 28.87 | 1:00.75 | 1:35.48 | 2:09.26 | |||
Haukiputaan Heitto | 2:08.22 | |||||||||
4 | Anton Ukkola | 2000 | 485 | 30.12 | 1:03.12 | 1:37.11 | 2:09.82 | |||
Oulun Uinti 1906 | 2:08.27 | |||||||||
5 | Miikka Willman | 1998 | 477 | 29.39 | 1:02.09 | 1:36.64 | 2:10.50 | |||
Oulun Lohet | 2:07.90 | |||||||||
6 | Tiitus Taskila | 2001 | 437 | 29.73 | 1:02.89 | 1:38.55 | 2:14.36 | |||
Oulun Uinti 1906 | 2:09.33 | |||||||||
7 | Aleksi Rajaniemi | 2002 | 315 | 33.49 | 1:12.31 | 1:52.15 | 2:29.88 | |||
Oulun Uinti 1906 | 2:35.07 | |||||||||
8 | Benjamin Evans | 2003 | 313 | 35.00 | 1:13.20 | 1:53.03 | 2:30.10 | |||
Swimming Club Vuokatti | 2:37.38 | |||||||||
9 | Arttu Haipus | 2004 | 275 | 37.48 | 1:18.50 | 1:59.82 | 2:36.78 | |||
Kempeleen Pyrintö | 2:42.01 | |||||||||
10 | Cedric Decena | 2004 | 268 | 34.07 | 1:13.32 | 1:56.47 | 2:38.13 | |||
Oulun Lohet | 2:36.94 | |||||||||
11 | Eetu Haipus | 2004 | 243 | 37.98 | 1:20.48 | 2:02.48 | 2:43.35 | |||
Kempeleen Pyrintö | 2:47.96 | |||||||||
12 | Kalle Pesälä | 2006 | 224 | 38.42 | 1:20.60 | 2:05.72 | 2:47.89 | |||
Kempeleen Pyrintö | 3:03.83 | |||||||||
13 | Julius Schroderus | 2006 | 204 | 38.68 | 1:23.35 | 2:10.51 | 2:53.12 | |||
Kempeleen Pyrintö | 2:59.24 | |||||||||
14 | Elias Laukka | 2005 | 176 | 41.03 | 1:28.04 | 2:17.27 | 3:01.71 | |||
Kempeleen Pyrintö | 3:10.75 | |||||||||
15 | Tomas Watson | 2003 | 157 | 40.56 | 1:31.05 | 2:22.72 | 3:08.92 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
16 | Jere Heikkilä | 2004 | 154 | 43.05 | 1:31.67 | 2:22.15 | 3:09.93 | |||
Kempeleen Pyrintö | 3:13.34 | |||||||||
17 | Erblin Latifi | 2005 | 137 | 43.27 | 1:36.12 | 2:28.59 | 3:17.73 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 06 joulukuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 09:58 |
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Joulukuunkisat 2016 | Tulostuspäivämäärä | 06 joulukuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 10:27 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 joulukuu 2016 |
Laji 3, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Viivi Säntti | 2005 | 406 | 39.79 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 39.17 | |||||||||
2 | Miina Torvikoski | 2006 | 294 | 44.29 | ||||||
Kemin Uimaseura | 44.46 | |||||||||
3 | Elina Turunen | 2005 | 294 | 44.33 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 45.75 | |||||||||
4 | Julia Minttu-Maria Tiensuu | 2005 | 287 | 44.65 | ||||||
Kemin Uimaseura | 44.90 | |||||||||
5 | Amanda Riuttanen | 2005 | 225 | 48.41 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 47.59 | |||||||||
6 | Noora Tennilä | 2007 | 224 | 48.53 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 49.84 | |||||||||
7 | Vilma Kiviniemi | 2005 | 218 | 48.96 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 47.22 | |||||||||
8 | Annabella Karjalainen | 2007 | 216 | 49.10 | ||||||
Oulun Lohet | 51.25 | |||||||||
9 | Vilja Takalo | 2006 | 193 | 50.98 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 52.10 | |||||||||
10 | Ellen Krüger | 2007 | 188 | 51.37 | ||||||
Oulun Lohet | 51.20 | |||||||||
11 | Roosa Hautamäki | 2005 | 188 | 51.40 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 50.63 | |||||||||
12 | Saana Uusitalo | 2005 | 186 | 51.62 | ||||||
Oulun Lohet | 53.39 | |||||||||
13 | Neta Siponmaa | 2005 | 182 | 51.99 | ||||||
Kemin Uimaseura | 53.34 | |||||||||
14 | Ella-Olivia Tikkanen | 2005 | 181 | 52.10 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 51.70 | |||||||||
15 | Lilli Eskola | 2005 | 178 | 52.33 | ||||||
Haukiputaan Heitto | 52.27 | |||||||||
16 | Iisa Koskenkari | 2006 | 170 | 53.16 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
17 | Vilmiina Grekula | 2005 | 149 | 55.53 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 56.24 | |||||||||
18 | Peppi Piippo | 2005 | 146 | 55.89 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 54.42 | |||||||||
19 | Emma Olivia Mattila | 2007 | 141 | 56.63 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 58.04 | |||||||||
20 | Martta Ryynänen | 2005 | 136 | 57.24 | ||||||
Oulun Lohet | 56.66 | |||||||||
21 | Pihla Louhela | 2005 | 136 | 57.29 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 56.57 | |||||||||
22 | Iita Kimpimäki | 2007 | 136 | 57.30 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
23 | Malla Hämäläinen | 2008 | 132 | 57.77 | ||||||
Vieskan Uimarit | 1:00.47 | |||||||||
24 | Aava Näykki | 2007 | 132 | 57.84 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | 58.90 | |||||||||
25 | Sanni Klemetti | 2006 | 131 | 57.90 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 58.84 | |||||||||
26 | Eerika Sippala | 2005 | 127 | 58.50 | ||||||
Oulun Lohet | 54.66 | |||||||||
27 | Emma Ylitervo | 2006 | 124 | 59.00 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
28 | Elli Hakola | 2006 | 117 | 1:00.25 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | 1:00.06 | |||||||||
29 | Pinja Niskanen | 2007 | 115 | 1:00.50 | ||||||
Oulun Lohet | 1:02.88 | |||||||||
30 | Anni Moilanen | 2006 | 115 | 1:00.55 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | 1:01.93 | |||||||||
31 | Eevi Hirvasoja | 2007 | 111 | 1:01.22 | ||||||
Haukiputaan Heitto | 59.98 | |||||||||
32 | Fanni Törmänen | 2006 | 111 | 1:01.27 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | 1:01.95 | |||||||||
33 | Noora-Maria Linna | 2006 | 102 | 1:03.01 | ||||||
Vieskan Uimarit | 1:03.67 | |||||||||
34 | Milla Klemetti | 2006 | 99 | 1:03.53 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
35 | Ella Watson | 2005 | 97 | 1:04.13 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 1:05.30 | |||||||||
36 | Ella Utriainen | 2007 | 79 | 1:08.70 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | 1:06.23 | |||||||||
37 | Ronja Hautamäki | 2007 | 59 | 1:15.37 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
38 | Nella Hämäläinen | 2008 | 57 | 1:16.31 | ||||||
Vieskan Uimarit | 1:18.15 | |||||||||
39 | Elina Jaako | 2007 | 50 | 1:19.53 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
40 | Lotta Tonteri | 2007 | 39 | 1:26.37 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
- | Ennimaija Mäntynen | 2007 | DSQ | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
SW 7.6 Väärä uintisykli (=1 käsiveto, 1 potku), paitsi käännökseen / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Isabella Yu | 2006 | DSQ | |||||||
Oulun Uinti 1906 | 51.89 | |||||||||
SW 7.6 Väärä uintisykli (=1 käsiveto, 1 potku), paitsi käännökseen / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Sofia Fyrstén | 2006 | DSQ | |||||||
Oulun Uinti 1906 | 1:00.38 | |||||||||
SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen | ||||||||||
Laji 3, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Veera Kivirinta | 1995 | 805 | 31.69 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 30.98 | |||||||||
2 | Laura Lahtinen | 2003 | 662 | 33.82 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 33.51 | |||||||||
3 | Sofia Risteelä | 1993 | 558 | 35.79 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 34.91 | |||||||||
4 | Heidi Kivioja | 2000 | 557 | 35.82 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 35.52 | |||||||||
5 | Minja Lukkari | 2003 | 514 | 36.80 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 36.96 | |||||||||
6 | Sole Piirainen | 2002 | 486 | 37.48 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 38.82 | |||||||||
7 | Henna Haipus | 2001 | 485 | 37.52 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | 39.44 | |||||||||
8 | Sanna-Riikka Räihä | 1998 | 437 | 38.84 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
9 | Emma Hämäläinen | 2003 | 431 | 39.00 | ||||||
Vieskan Uimarit | 38.95 | |||||||||
9 | Mathilda Puutio | 2003 | 431 | 39.00 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 39.71 | |||||||||
11 | Iida-Maria Laine | 2001 | 425 | 39.19 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 40.10 | |||||||||
12 | Sonja Portin | 1998 | 409 | 39.71 | ||||||
Oulun Lohet | 38.75 | |||||||||
13 | Katariina Kourula | 2002 | 408 | 39.72 | ||||||
Kemin Uimaseura | 38.10 | |||||||||
14 | Malla Huusko | 1999 | 403 | 39.89 | ||||||
Oulun Lohet | 38.51 | |||||||||
15 | Olga Emilia Mattila | 2004 | 391 | 40.29 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 41.73 | |||||||||
16 | Ada Niskala | 2000 | 375 | 40.87 | ||||||
Rovaniemen Uimaseura | 40.27 | |||||||||
17 | Iida Kunnari | 2000 | 330 | 42.65 | ||||||
Rovaniemen Uimaseura | 40.85 | |||||||||
18 | Emma Pajuluoma | 2001 | 324 | 42.88 | ||||||
Oulun Lohet | 40.92 | |||||||||
19 | Nanna Savolainen | 2004 | 296 | 44.19 | ||||||
Oulun Lohet | 45.08 | |||||||||
20 | Emilia Kivijärvi | 2004 | 268 | 45.72 | ||||||
Rovaniemen Uimaseura | 46.41 | |||||||||
21 | Kata Laukkanen | 2001 | 237 | 47.63 | ||||||
Punkaharjun Urheilijat | 46.78 | |||||||||
22 | Saga Alisa Bruun | 2003 | 233 | 47.89 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 48.45 | |||||||||
23 | Vilma Niskanen | 2004 | 221 | 48.72 | ||||||
Oulun Lohet | 49.81 | |||||||||
24 | Eveliina Kettunen | 2000 | 219 | 48.90 | ||||||
Iisalmen Uimarit | 49.39 | |||||||||
25 | Saana-Mari Niemelä | 2004 | 201 | 50.29 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
26 | Henna Moilanen | 2004 | 201 | 50.30 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | 50.83 | |||||||||
27 | Emmi Honkanen | 2004 | 189 | 51.29 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
28 | Jenna Salonen | 2004 | 175 | 52.69 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 49.88 | |||||||||
29 | Greta Suorsa | 2003 | 174 | 52.74 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
30 | Aada Suotula | 2004 | 158 | 54.43 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
31 | Hanna Saarela | 2003 | 138 | 57.03 | ||||||
Vieskan Uimarit | 56.69 | |||||||||
32 | Riia Koskenkari | 2004 | 106 | 1:02.11 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 1:03.11 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 06 joulukuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 10:27 |
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Joulukuunkisat 2016 | Tulostuspäivämäärä | 06 joulukuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 10:34 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 joulukuu 2016 |
Laji 4, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Magnus Kuitunen | 2004 | 285 | 40.49 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 39.59 | |||||||||
2 | Konsta Rantasuo | 2006 | 246 | 42.56 | ||||||
Oulun Lohet | 42.84 | |||||||||
3 | Atte Leinonen | 2004 | 244 | 42.67 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 45.10 | |||||||||
4 | Vili Rantasuo | 2004 | 242 | 42.78 | ||||||
Oulun Lohet | 41.85 | |||||||||
5 | Noa Korhonen | 2005 | 190 | 46.37 | ||||||
Oulun Lohet | 47.39 | |||||||||
6 | Roni Heikkinen | 2005 | 175 | 47.64 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 49.06 | |||||||||
7 | Joel Hassinen | 2005 | 169 | 48.16 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 50.22 | |||||||||
8 | Erik Peuhkuri | 2006 | 136 | 51.80 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 57.82 | |||||||||
9 | Paavo Tapio | 2005 | 120 | 54.07 | ||||||
Oulun Lohet | 55.10 | |||||||||
10 | Herkko Haussalo | 2006 | 107 | 56.10 | ||||||
Oulun Lohet | 57.63 | |||||||||
11 | Torsti Saarela | 2006 | 104 | 56.67 | ||||||
Vieskan Uimarit | 55.11 | |||||||||
12 | Oskari Piirainen | 2004 | 101 | 57.15 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 55.40 | |||||||||
13 | Arttu Kortetjärvi | 2006 | 98 | 57.82 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 59.93 | |||||||||
14 | Miko Saukkonen | 2006 | 95 | 58.37 | ||||||
Kemin Uimaseura | 59.11 | |||||||||
15 | Paavo Lyly-Yrjänäinen | 2005 | 94 | 58.51 | ||||||
Oulun Lohet | 58.91 | |||||||||
16 | Ahti Kotila | 2008 | 86 | 1:00.39 | ||||||
Oulun Lohet | 58.32 | |||||||||
17 | Eetu Kahelin | 2007 | 85 | 1:00.50 | ||||||
Oulun Lohet | 1:00.42 | |||||||||
- | Antti Ylönen | 2005 | DSQ | |||||||
Kajaanin Uimaseura | 1:02.12 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Nikolai Em | 2004 | DSQ | |||||||
Oulun Lohet | 49.73 | |||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Nooa Kaunisto | 2007 | DSQ | |||||||
Kemin Uimaseura | 58.38 | |||||||||
SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen | ||||||||||
- | Sampo Jylhä | 2005 | DSQ | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
Laji 4, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lassi Ohtonen | 1992 | 766 | 29.14 | ||||||
Cetus Espoo | 28.35 | |||||||||
2 | Sami Aaltomaa | 1992 | 759 | 29.23 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 27.73 | |||||||||
3 | Miro Vasko | 1993 | 701 | 30.01 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 29.80 | |||||||||
4 | Atte Moilanen | 2001 | 509 | 33.39 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 34.38 | |||||||||
5 | Joonatan Lehtonen | 1993 | 504 | 33.51 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 32.26 | |||||||||
6 | Anton Ukkola | 2000 | 503 | 33.52 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 32.29 | |||||||||
7 | Santeri Leppälä | 1998 | 499 | 33.62 | ||||||
Kemin Uimaseura | 33.23 | |||||||||
8 | Topias Nygård | 2000 | 490 | 33.82 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 34.71 | |||||||||
9 | Valtteri Taskinen | 2002 | 475 | 34.16 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 34.73 | |||||||||
10 | Anssi Hätälä | 1994 | 466 | 34.39 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 33.50 | |||||||||
11 | Tiitus Taskila | 2001 | 446 | 34.90 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 35.28 | |||||||||
12 | Henrik Siltari | 2002 | 382 | 36.73 | ||||||
Kemin Uimaseura | 36.14 | |||||||||
13 | Olli-Pekka Pietarila | 2003 | 380 | 36.82 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 38.76 | |||||||||
14 | Veikko Romppainen | 2000 | 362 | 37.39 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 36.53 | |||||||||
15 | Sihan Yu | 2003 | 359 | 37.51 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 38.23 | |||||||||
16 | Paavo Erkinaro | 2003 | 348 | 37.91 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 38.35 | |||||||||
17 | Niklas Raesalmi | 2002 | 347 | 37.93 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 38.11 | |||||||||
18 | Atte Roivainen | 1999 | 280 | 40.72 | ||||||
Iisalmen Uimarit | 40.31 | |||||||||
19 | Eero Ryhänen | 2000 | 277 | 40.87 | ||||||
Iisalmen Uimarit | 43.92 | |||||||||
20 | Jeremia Saarinen | 2002 | 237 | 43.09 | ||||||
Haukiputaan Heitto | 42.30 | |||||||||
21 | Kalle Huttunen | 2002 | 205 | 45.21 | ||||||
Oulun Lohet | 45.65 | |||||||||
22 | Joona Suorsa | 2003 | 111 | 55.43 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 52.53 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 06 joulukuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 10:34 |
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Joulukuunkisat 2016 | Tulostuspäivämäärä | 06 joulukuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 10:45 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 joulukuu 2016 |
Laji 5, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Henna Haipus | 2001 | 510 | 35.15 | 1:12.73 | |||||
Kempeleen Pyrintö | 1:14.29 | |||||||||
2 | Petra Heikkinen | 2002 | 487 | 35.54 | 1:13.86 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:11.99 | |||||||||
3 | Pinja Taskila | 2004 | 471 | 36.17 | 1:14.65 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:17.72 | |||||||||
4 | Sole Piirainen | 2002 | 452 | 36.38 | 1:15.72 | |||||
Swimming Club Vuokatti | 1:15.35 | |||||||||
5 | Seela Peuralahti | 2001 | 449 | 36.06 | 1:15.85 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:14.51 | |||||||||
6 | Eevi Peltonen | 2004 | 421 | 38.12 | 1:17.52 | |||||
Oulun Lohet | 1:18.50 | |||||||||
7 | Lotta Moilanen | 2006 | 379 | 39.15 | 1:20.31 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:23.18 | |||||||||
8 | Emma Laatikainen | 2003 | 342 | 41.13 | 1:23.06 | |||||
Swimming Club Vuokatti | 1:20.83 | |||||||||
9 | Viivi Tonteri | 2004 | 331 | 39.93 | 1:23.96 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:22.64 | |||||||||
10 | Julia Piisilä | 2004 | 313 | 42.28 | 1:25.53 | |||||
Kempeleen Pyrintö | 1:27.56 | |||||||||
11 | Nita Poutiainen | 2003 | 312 | 41.49 | 1:25.62 | |||||
Oulun Lohet | 1:18.93 | |||||||||
12 | Emilia Juutilainen | 2004 | 298 | 41.25 | 1:26.93 | |||||
Rovaniemen Uimaseura | 1:24.72 | |||||||||
13 | Anniina Kanste | 2004 | 275 | 42.80 | 1:29.29 | |||||
Haukiputaan Heitto | 1:28.27 | |||||||||
14 | Essi Vilhelmiina Virta | 2005 | 275 | 43.19 | 1:29.36 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:28.27 | |||||||||
15 | Sara Seppänen | 2006 | 262 | 44.58 | 1:30.76 | |||||
Oulun Lohet | 1:31.50 | |||||||||
16 | Julia Minttu-Maria Tiensuu | 2005 | 259 | 43.57 | 1:31.16 | |||||
Kemin Uimaseura | 1:30.71 | |||||||||
17 | Iida Heiko | 2004 | 258 | 43.55 | 1:31.21 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:27.51 | |||||||||
18 | Liisa Ryhänen | 2002 | 257 | 41.10 | 1:31.31 | |||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
19 | Vilma Utriainen | 2005 | 233 | 46.32 | 1:34.36 | |||||
Kempeleen Pyrintö | 1:33.67 | |||||||||
20 | Ella-Olivia Tikkanen | 2005 | 233 | 46.69 | 1:34.42 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:37.10 | |||||||||
21 | Milla Marttila | 2005 | 233 | 46.89 | 1:34.43 | |||||
Kempeleen Pyrintö | 1:33.05 | |||||||||
22 | Katariina Koivuranta | 2005 | 215 | 47.26 | 1:36.89 | |||||
Kempeleen Pyrintö | 1:35.29 | |||||||||
23 | Meri Piirainen | 2002 | 215 | 47.51 | 1:36.91 | |||||
Swimming Club Vuokatti | 1:39.30 | |||||||||
24 | Oona Lipponen | 2006 | 189 | 50.39 | 1:41.14 | |||||
Kemin Uimaseura | 1:42.92 | |||||||||
25 | Mikaela Laaksola | 2004 | 186 | 49.40 | 1:41.66 | |||||
Swimming Club Vuokatti | 1:49.35 | |||||||||
26 | Saana Näsi | 2004 | 176 | 1:43.70 | ||||||
Kemin Uimaseura | 1:42.38 | |||||||||
27 | Emmi Honkanen | 2004 | 175 | 49.30 | 1:43.85 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
28 | Amanda Riuttanen | 2005 | 174 | 50.56 | 1:44.00 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:46.16 | |||||||||
29 | Emma Autio | 2007 | 171 | 51.94 | 1:44.54 | |||||
Oulun Lohet | 1:47.66 | |||||||||
30 | Lotta Kaarre | 2005 | 168 | 50.15 | 1:45.22 | |||||
Kempeleen Pyrintö | 1:38.28 | |||||||||
31 | Sofia Kivelä | 2005 | 160 | 54.04 | 1:46.86 | |||||
Kempeleen Pyrintö | 1:49.57 | |||||||||
32 | Peppi Ojakippola | 2006 | 152 | 52.08 | 1:48.79 | |||||
Vieskan Uimarit | 1:49.51 | |||||||||
33 | Vilmiina Grekula | 2005 | 142 | 54.39 | 1:51.38 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:50.86 | |||||||||
34 | Milla Klemetti | 2006 | 132 | 50.98 | 1:54.03 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
35 | Iina Tapaninen | 2006 | 131 | 53.31 | 1:54.29 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
36 | Sofia Kilpeläinen | 2005 | 123 | 57.21 | 1:56.81 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
37 | Roosa Hautamäki | 2005 | 122 | 56.83 | 1:57.12 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:54.13 | |||||||||
38 | Noora-Maria Linna | 2006 | 118 | 59.15 | 1:58.30 | |||||
Vieskan Uimarit | 1:53.17 | |||||||||
39 | Anniina Törmi | 2005 | 98 | 1:04.06 | 2:05.81 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 2:06.64 | |||||||||
- | Pinja Lohiniva | 2005 | DSQ | |||||||
Oulun Uinti 1906 | 1:43.88 | |||||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Ronja Kämäräinen | 2004 | DSQ | |||||||
Swimming Club Vuokatti | 1:35.39 | |||||||||
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen | ||||||||||
- | Vilma Kiviniemi | 2005 | DSQ | |||||||
Oulun Uinti 1906 | 1:39.21 | |||||||||
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen | ||||||||||
Laji 5, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Rosa Sahlström | 1997 | 495 | 35.74 | 1:13.44 | |||||
Swimming Club Vuokatti | 1:11.79 | |||||||||
2 | Heidi Kivioja | 2000 | 485 | 35.61 | 1:13.93 | |||||
Swimming Club Vuokatti | 1:12.42 | |||||||||
3 | Noora Siltari | 2000 | 471 | 34.90 | 1:14.67 | |||||
Kemin Uimaseura | 1:13.86 | |||||||||
4 | Emma Nikula | 1998 | 403 | 37.34 | 1:18.68 | |||||
Vieskan Uimarit | 1:15.85 | |||||||||
5 | Eveliina Palo | 1999 | 367 | 39.01 | 1:21.12 | |||||
Kemin Uimaseura | 1:20.33 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 06 joulukuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 10:45 |
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Joulukuunkisat 2016 | Tulostuspäivämäärä | 06 joulukuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 10:52 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 joulukuu 2016 |
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tiitus Taskila | 2001 | 480 | 32.15 | 1:06.33 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:07.60 | |||||||||
2 | Atte Moilanen | 2001 | 445 | 31.66 | 1:08.00 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Anton Ukkola | 2000 | 306 | 37.82 | 1:17.07 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:08.99 | |||||||||
4 | Toni Lipponen | 2003 | 286 | 37.45 | 1:18.78 | |||||
Kemin Uimaseura | 1:15.99 | |||||||||
5 | Arttu Haipus | 2004 | 249 | 40.88 | 1:22.50 | |||||
Kempeleen Pyrintö | 1:26.03 | |||||||||
6 | Benjamin Evans | 2003 | 239 | 41.84 | 1:23.60 | |||||
Swimming Club Vuokatti | 1:23.69 | |||||||||
7 | Juuso Mikael Tiensuu | 2001 | 235 | 1:24.06 | 1:24.06 | |||||
Kemin Uimaseura | 1:27.56 | |||||||||
8 | Mikael Ryynänen | 2003 | 214 | 42.32 | 1:26.77 | |||||
Oulun Lohet | 1:28.03 | |||||||||
9 | Rasmus Koskela | 2004 | 208 | 41.11 | 1:27.63 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:28.01 | |||||||||
10 | Eetu Haipus | 2004 | 202 | 43.29 | 1:28.39 | |||||
Kempeleen Pyrintö | 1:29.60 | |||||||||
11 | Elias Mikkonen | 2005 | 180 | 45.08 | 1:31.93 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
12 | Kalle Pesälä | 2006 | 176 | 45.21 | 1:32.65 | |||||
Kempeleen Pyrintö | 1:35.95 | |||||||||
13 | Julius Schroderus | 2006 | 175 | 45.01 | 1:32.80 | |||||
Kempeleen Pyrintö | 1:33.41 | |||||||||
14 | Artturi Väänänen | 2005 | 155 | 47.36 | 1:36.52 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
15 | Jami Kenttälä | 2004 | 147 | 48.21 | 1:38.31 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:40.01 | |||||||||
16 | Jimi Kenttälä | 2004 | 140 | 49.47 | 1:39.93 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:38.53 | |||||||||
17 | Jere Heikkilä | 2004 | 134 | 50.01 | 1:41.33 | |||||
Kempeleen Pyrintö | 1:41.26 | |||||||||
18 | Elias Laukka | 2005 | 125 | 51.25 | 1:43.85 | |||||
Kempeleen Pyrintö | 1:45.57 | |||||||||
19 | Lauri Siurua | 2005 | 114 | 51.39 | 1:46.84 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:47.65 | |||||||||
- | Joona Suorsa | 2003 | DSQ | |||||||
Oulun Uinti 1906 | 1:32.86 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Janne Lantto | 1994 | 524 | 30.45 | 1:04.41 | |||||
Oulun Lohet | 1:00.63 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 06 joulukuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 10:52 |
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Joulukuunkisat 2016 | Tulostuspäivämäärä | 06 joulukuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 10:59 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 joulukuu 2016 |
Laji 7, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Laura Lahtinen | 2003 | 580 | 31.96 | 1:07.11 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:05.76 | |||||||||
2 | Elisa Vakkuri | 2002 | 393 | 35.03 | 1:16.42 | |||||
Kemin Uimaseura | 1:13.89 | |||||||||
3 | Emma Hämäläinen | 2003 | 374 | 35.72 | 1:17.66 | |||||
Vieskan Uimarit | 1:17.66 | |||||||||
4 | Pinja Sipovaara | 2002 | 355 | 36.24 | 1:19.04 | |||||
Haukiputaan Heitto | 1:20.33 | |||||||||
5 | Amalia Siekkinen | 2002 | 344 | 36.88 | 1:19.84 | |||||
Oulun Lohet | 1:21.90 | |||||||||
6 | Emma Laatikainen | 2003 | 299 | 39.85 | 1:23.70 | |||||
Swimming Club Vuokatti | 1:22.19 | |||||||||
7 | Helmi Jouhten | 2004 | 284 | 39.61 | 1:25.12 | |||||
Kempeleen Pyrintö | 1:21.00 | |||||||||
8 | Hilla Saastamoinen | 2003 | 283 | 39.52 | 1:25.22 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:18.90 | |||||||||
9 | Inka Elamaa | 2004 | 272 | 41.62 | 1:26.33 | |||||
Oulun Lohet | 1:26.46 | |||||||||
10 | Malla Juutinen | 2003 | 266 | 41.12 | 1:26.94 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:20.74 | |||||||||
11 | Elina Turunen | 2005 | 251 | 41.15 | 1:28.70 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:32.30 | |||||||||
12 | Ronja Kämäräinen | 2004 | 238 | 42.86 | 1:30.26 | |||||
Swimming Club Vuokatti | 1:36.54 | |||||||||
13 | Noora Aikio | 2004 | 236 | 41.54 | 1:30.46 | |||||
Kemin Uimaseura | 1:27.72 | |||||||||
14 | Laura Rajavaara | 2005 | 221 | 40.31 | 1:32.48 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:32.93 | |||||||||
15 | Sara Meissner | 2004 | 210 | 43.94 | 1:34.16 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:31.98 | |||||||||
16 | Petra Laukkanen | 2004 | 184 | 41.97 | 1:38.41 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
17 | Hanna-Maria Korpilähde | 2004 | 179 | 47.38 | 1:39.31 | |||||
Rovaniemen Uimaseura | 1:41.26 | |||||||||
18 | Mikaela Laaksola | 2004 | 174 | 46.87 | 1:40.17 | |||||
Swimming Club Vuokatti | 1:36.62 | |||||||||
19 | Emilia Kivijärvi | 2004 | 150 | 48.46 | 1:45.35 | |||||
Rovaniemen Uimaseura | 1:39.68 | |||||||||
20 | Anna Kortesalmi | 2006 | 133 | 48.89 | 1:49.47 | |||||
Rovaniemen Uimaseura | 1:53.87 | |||||||||
21 | Mandi Vuoristo | 2005 | 102 | 55.59 | 1:59.78 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Laji 7, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sini Niemi | 1993 | 537 | 31.83 | 1:08.83 | |||||
Tornion Uimaseura | 1:08.35 | |||||||||
2 | Anni Katajamäki | 2000 | 458 | 33.00 | 1:12.60 | |||||
Haukiputaan Heitto | 1:13.13 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 06 joulukuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 10:59 |
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Joulukuunkisat 2016 | Tulostuspäivämäärä | 06 joulukuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 11:00 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 joulukuu 2016 |
Laji 8, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Atte Moilanen | 2001 | 454 | 30.83 | 1:04.82 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:03.16 | |||||||||
2 | Lasse Pulkkinen | 2002 | 396 | 31.27 | 1:07.80 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:06.18 | |||||||||
3 | Tiitus Taskila | 2001 | 392 | 31.88 | 1:08.03 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:09.72 | |||||||||
4 | Julius Kuitunen | 2002 | 354 | 32.30 | 1:10.37 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:11.40 | |||||||||
5 | Jere Keskiaho | 2001 | 317 | 32.39 | 1:13.01 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:14.76 | |||||||||
6 | Valtteri Taskinen | 2002 | 306 | 34.30 | 1:13.91 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:13.02 | |||||||||
7 | Anton Ukkola | 2000 | 303 | 34.39 | 1:14.10 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:08.13 | |||||||||
8 | Cedric Decena | 2004 | 225 | 37.80 | 1:21.83 | |||||
Oulun Lohet | 1:23.12 | |||||||||
9 | Magnus Kuitunen | 2004 | 219 | 37.31 | 1:22.55 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
10 | Jere Hannuksela | 2004 | 108 | 47.91 | 1:44.51 | |||||
Haukiputaan Heitto | 1:37.17 | |||||||||
Laji 8, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Severi Lieto | 1998 | 436 | 29.83 | 1:05.66 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:04.44 | |||||||||
2 | Aleksi Kanste | 1998 | 392 | 31.13 | 1:08.04 | |||||
Haukiputaan Heitto | 1:06.30 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 06 joulukuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 11:00 |
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Joulukuunkisat 2016 | Tulostuspäivämäärä | 06 joulukuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 11:52 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 joulukuu 2016 |
Laji 9, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Viivi Säntti | 2005 | 421 | 31.65 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 32.03 | |||||||||
2 | Laura Rajavaara | 2005 | 395 | 32.34 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 32.92 | |||||||||
3 | Miina Torvikoski | 2006 | 371 | 33.00 | ||||||
Kemin Uimaseura | 33.54 | |||||||||
4 | Ella-Olivia Tikkanen | 2005 | 293 | 35.72 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 35.99 | |||||||||
5 | Aada Hirvasoja | 2005 | 269 | 36.74 | ||||||
Haukiputaan Heitto | 38.43 | |||||||||
6 | Annabella Karjalainen | 2007 | 244 | 37.95 | ||||||
Oulun Lohet | 38.40 | |||||||||
7 | Saana Uusitalo | 2005 | 229 | 38.74 | ||||||
Oulun Lohet | 40.69 | |||||||||
8 | Lilli Eskola | 2005 | 211 | 39.82 | ||||||
Haukiputaan Heitto | 39.27 | |||||||||
9 | Neta Siponmaa | 2005 | 207 | 40.10 | ||||||
Kemin Uimaseura | 40.13 | |||||||||
10 | Jenna Nissilä | 2005 | 206 | 40.16 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 42.54 | |||||||||
11 | Reetta Keränen | 2006 | 200 | 40.53 | ||||||
Haukiputaan Heitto | 40.52 | |||||||||
12 | Ellen Krüger | 2007 | 196 | 40.85 | ||||||
Oulun Lohet | 39.81 | |||||||||
13 | Martta Ryynänen | 2005 | 194 | 40.95 | ||||||
Oulun Lohet | 42.38 | |||||||||
14 | Vilma Madetoja | 2005 | 191 | 41.20 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 41.07 | |||||||||
15 | Isabella Yu | 2006 | 184 | 41.71 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 43.88 | |||||||||
16 | Pinja Saranen | 2005 | 183 | 41.79 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | 42.89 | |||||||||
17 | Inka Tolonen | 2006 | 181 | 41.93 | ||||||
Oulun Lohet | 41.21 | |||||||||
18 | Henna Väyrynen | 2005 | 181 | 41.95 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 44.13 | |||||||||
19 | Noora-Maria Linna | 2006 | 177 | 42.26 | ||||||
Vieskan Uimarit | 41.65 | |||||||||
20 | Ennimaija Mäntynen | 2007 | 166 | 43.12 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 48.51 | |||||||||
21 | Milla Klemetti | 2006 | 163 | 43.38 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 45.83 | |||||||||
22 | Anni Toivonen | 2007 | 155 | 44.17 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 44.08 | |||||||||
23 | Elli Hakola | 2006 | 149 | 44.74 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | 47.10 | |||||||||
24 | Fanni Törmänen | 2006 | 145 | 45.10 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | 44.74 | |||||||||
25 | Emma Ylitervo | 2006 | 142 | 45.39 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
26 | Sofia Kilpeläinen | 2005 | 142 | 45.44 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 52.06 | |||||||||
27 | Iisa Koskenkari | 2006 | 141 | 45.52 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 47.04 | |||||||||
28 | Anni Moilanen | 2006 | 134 | 46.31 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | 45.41 | |||||||||
29 | Sofia Fyrstén | 2006 | 129 | 46.87 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 47.26 | |||||||||
30 | Iita Kimpimäki | 2007 | 128 | 47.04 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
31 | Peppi Ojakippola | 2006 | 125 | 47.44 | ||||||
Vieskan Uimarit | 44.89 | |||||||||
32 | Sanni Klemetti | 2006 | 117 | 48.44 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 50.53 | |||||||||
33 | Peppi Piippo | 2005 | 113 | 49.00 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
34 | Elina Jaako | 2007 | 103 | 50.47 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 49.91 | |||||||||
35 | Janette Sarajärvi | 2006 | 100 | 51.09 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | 1:00.72 | |||||||||
36 | Malla Hämäläinen | 2008 | 96 | 51.66 | ||||||
Vieskan Uimarit | 50.06 | |||||||||
37 | Ella Watson | 2005 | 90 | 52.80 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
38 | Emma Olivia Mattila | 2007 | 85 | 53.93 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 49.28 | |||||||||
39 | Nella Hämäläinen | 2008 | 80 | 54.96 | ||||||
Vieskan Uimarit | 53.72 | |||||||||
40 | Lotta Tonteri | 2007 | 53 | 1:03.14 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 1:05.27 | |||||||||
Laji 9, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Reetta Kanervo | 1999 | 714 | 26.54 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 26.10 | |||||||||
2 | Sanna-Riikka Räihä | 1998 | 636 | 27.59 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 27.62 | |||||||||
3 | Laura Lahtinen | 2003 | 575 | 28.53 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 28.02 | |||||||||
4 | Sonja Portin | 1998 | 568 | 28.64 | ||||||
Oulun Lohet | 28.03 | |||||||||
5 | Katri Hurskainen | 2000 | 557 | 28.83 | ||||||
Oulun Lohet | 28.37 | |||||||||
6 | Katariina Kourula | 2002 | 545 | 29.04 | ||||||
Kemin Uimaseura | 29.27 | |||||||||
7 | Senni Jouhten | 2002 | 538 | 29.17 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | 29.74 | |||||||||
8 | Sofia Risteelä | 1993 | 532 | 29.27 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 28.37 | |||||||||
9 | Henna Haipus | 2001 | 523 | 29.45 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | 29.59 | |||||||||
10 | Jenni Niskanen | 1999 | 522 | 29.46 | ||||||
Rovaniemen Uimaseura | 29.60 | |||||||||
11 | Anni Rajaniemi | 2000 | 509 | 29.72 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 30.16 | |||||||||
12 | Noora Siltari | 2000 | 500 | 29.89 | ||||||
Kemin Uimaseura | 29.81 | |||||||||
13 | Henna Hökkä | 2003 | 495 | 29.98 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 29.76 | |||||||||
14 | Ida-Maria Juntunen | 1999 | 487 | 30.16 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | 30.82 | |||||||||
15 | Rosa Sahlström | 1997 | 481 | 30.27 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 29.24 | |||||||||
16 | Sole Piirainen | 2002 | 470 | 30.52 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 30.17 | |||||||||
17 | Iida-Maria Laine | 2001 | 468 | 30.56 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 29.85 | |||||||||
18 | Enni-Sofia Perätalo | 2002 | 457 | 30.79 | ||||||
Oulun Lohet | 30.39 | |||||||||
19 | Pauliina Lohilahti | 2002 | 450 | 30.96 | ||||||
Oulun Lohet | 31.31 | |||||||||
20 | Seela Peuralahti | 2001 | 448 | 31.00 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 30.49 | |||||||||
21 | Inna Pajuluoma | 1999 | 441 | 31.17 | ||||||
Oulun Lohet | 30.55 | |||||||||
22 | Mari Hekkala | 2000 | 434 | 31.32 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 30.85 | |||||||||
23 | Liisa Ryhänen | 2002 | 418 | 31.73 | ||||||
Iisalmen Uimarit | 31.40 | |||||||||
24 | Eveliina Palo | 1999 | 415 | 31.80 | ||||||
Kemin Uimaseura | 30.58 | |||||||||
25 | Emma Nikula | 1998 | 412 | 31.89 | ||||||
Vieskan Uimarit | 31.43 | |||||||||
26 | Hanna Rantanen | 2002 | 399 | 32.22 | ||||||
Kemin Uimaseura | 32.49 | |||||||||
27 | Olga Emilia Mattila | 2004 | 387 | 32.55 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 33.30 | |||||||||
28 | Eevi Peltonen | 2004 | 378 | 32.81 | ||||||
Oulun Lohet | 34.97 | |||||||||
29 | Karita Juntunen | 1999 | 372 | 32.97 | ||||||
Rovaniemen Uimaseura | 32.25 | |||||||||
30 | Kata Laukkanen | 2001 | 366 | 33.15 | ||||||
Punkaharjun Urheilijat | 32.47 | |||||||||
31 | Saga Alisa Bruun | 2003 | 363 | 33.24 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 33.21 | |||||||||
32 | Iida Kunnari | 2000 | 361 | 33.30 | ||||||
Rovaniemen Uimaseura | 32.25 | |||||||||
33 | Liina Rajaniemi | 2003 | 358 | 33.40 | ||||||
Rovaniemen Uimaseura | 34.07 | |||||||||
34 | Nita Poutiainen | 2003 | 356 | 33.47 | ||||||
Oulun Lohet | 32.18 | |||||||||
35 | Hanna-Maria Korpilähde | 2004 | 352 | 33.60 | ||||||
Rovaniemen Uimaseura | 34.42 | |||||||||
36 | Emma Pajuluoma | 2001 | 343 | 33.90 | ||||||
Oulun Lohet | 31.30 | |||||||||
37 | Siiri Rahikkala | 2004 | 328 | 34.40 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 34.18 | |||||||||
38 | Ada Holm | 2002 | 322 | 34.62 | ||||||
Oulun Lohet | 35.13 | |||||||||
39 | Lotta Niskanen | 2002 | 316 | 34.82 | ||||||
Oulun Lohet | 34.80 | |||||||||
40 | Lotta Vedenjuoksu | 2003 | 315 | 34.84 | ||||||
Rovaniemen Uimaseura | 35.04 | |||||||||
41 | Eveliina Kettunen | 2000 | 303 | 35.31 | ||||||
Iisalmen Uimarit | 36.91 | |||||||||
42 | Inka Karjalainen | 2004 | 302 | 35.34 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 36.43 | |||||||||
43 | Iida Saraniemi | 2003 | 289 | 35.87 | ||||||
Rovaniemen Uimaseura | 34.82 | |||||||||
44 | Jenna Salonen | 2004 | 264 | 36.96 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 37.61 | |||||||||
45 | Saana Näsi | 2004 | 256 | 37.33 | ||||||
Kemin Uimaseura | 37.23 | |||||||||
46 | Henna Koponen | 2004 | 247 | 37.79 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | 38.31 | |||||||||
47 | Aada Suotula | 2004 | 222 | 39.16 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
48 | Annika Koistinen | 2004 | 202 | 40.43 | ||||||
Oulun Lohet | 43.10 | |||||||||
49 | Hanna Saarela | 2003 | 191 | 41.19 | ||||||
Vieskan Uimarit | 41.01 | |||||||||
50 | Meri Piirainen | 2002 | 188 | 41.37 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 40.29 | |||||||||
51 | Ella Kananen | 2004 | 174 | 42.50 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
52 | Riia Koskenkari | 2004 | 157 | 43.91 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 42.32 | |||||||||
- | Nelle Ojakippola | 2001 | DSQ | |||||||
Vieskan Uimarit | 29.80 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 06 joulukuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 11:52 |
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Joulukuunkisat 2016 | Tulostuspäivämäärä | 06 joulukuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 11:28 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 joulukuu 2016 |
Laji 10, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Nikolai Em | 2004 | 249 | 33.23 | ||||||
Oulun Lohet | 33.79 | |||||||||
2 | Veeti Palviainen | 2005 | 235 | 33.86 | ||||||
Iisalmen Uimarit | 34.99 | |||||||||
3 | Konsta Rantasuo | 2006 | 210 | 35.15 | ||||||
Oulun Lohet | 34.83 | |||||||||
4 | Matias Perälä | 2005 | 199 | 35.80 | ||||||
Iisalmen Uimarit | 40.89 | |||||||||
5 | Nooa Kaunisto | 2007 | 187 | 36.55 | ||||||
Kemin Uimaseura | 37.29 | |||||||||
6 | Elmeri Kauppila | 2004 | 178 | 37.14 | ||||||
Oulun Lohet | 37.36 | |||||||||
7 | Artturi Väänänen | 2005 | 175 | 37.38 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 41.22 | |||||||||
8 | Miko Saukkonen | 2006 | 172 | 37.54 | ||||||
Kemin Uimaseura | 37.02 | |||||||||
9 | Erik Peuhkuri | 2006 | 170 | 37.69 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 41.64 | |||||||||
10 | Erblin Latifi | 2005 | 155 | 38.90 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 39.58 | |||||||||
11 | Antti Ylönen | 2005 | 145 | 39.75 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 40.58 | |||||||||
12 | Arttu Kortetjärvi | 2006 | 137 | 40.56 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 42.14 | |||||||||
13 | Oskari Piirainen | 2004 | 133 | 40.95 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 40.46 | |||||||||
14 | Lauri Siurua | 2005 | 132 | 41.02 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 40.15 | |||||||||
15 | Paavo Tapio | 2005 | 130 | 41.21 | ||||||
Oulun Lohet | 40.68 | |||||||||
16 | Torsti Saarela | 2006 | 127 | 41.55 | ||||||
Vieskan Uimarit | 42.07 | |||||||||
17 | Roni Heikkinen | 2005 | 121 | 42.25 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 42.43 | |||||||||
18 | Joel Hassinen | 2005 | 101 | 44.89 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 45.85 | |||||||||
19 | Eetu Kahelin | 2007 | 92 | 46.31 | ||||||
Oulun Lohet | 45.86 | |||||||||
20 | Markus Tervaskanto | 2006 | 87 | 47.10 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
21 | Tuomo Strömmer | 2007 | 79 | 48.56 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
22 | Paavo Lyly-Yrjänäinen | 2005 | 71 | 50.41 | ||||||
Oulun Lohet | 51.75 | |||||||||
23 | Riku Keskiaho | 2006 | 49 | 56.98 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
24 | Peetu Pulkkinen | 2010 | 34 | 1:04.04 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 1:04.92 | |||||||||
25 | Sampo Jylhä | 2005 | 20 | 1:16.83 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Laji 10, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Konsta Kallinen | 1999 | 559 | 25.37 | ||||||
Oulun Lohet | 24.46 | |||||||||
2 | Santeri Leppälä | 1998 | 547 | 25.56 | ||||||
Kemin Uimaseura | 25.02 | |||||||||
3 | Aku Venhola | 1990 | 523 | 25.94 | ||||||
Oulun Lohet | 24.93 | |||||||||
4 | Juho Herva | 1998 | 483 | 26.64 | ||||||
Oulun Lohet | 26.31 | |||||||||
5 | Veikko Romppainen | 2000 | 470 | 26.89 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 27.81 | |||||||||
6 | Tuomas Järvelä | 1994 | 454 | 27.20 | ||||||
Oulun Lohet | 27.04 | |||||||||
7 | Anssi Hätälä | 1994 | 453 | 27.21 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 27.04 | |||||||||
8 | Topias Nygård | 2000 | 443 | 27.42 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 27.78 | |||||||||
9 | Atte Moilanen | 2001 | 442 | 27.44 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 26.95 | |||||||||
9 | Tiitus Taskila | 2001 | 442 | 27.44 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 27.46 | |||||||||
11 | Anton Ukkola | 2000 | 432 | 27.66 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 27.33 | |||||||||
12 | Matias Rajavaara | 2002 | 426 | 27.77 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 28.08 | |||||||||
13 | Severi Lieto | 1998 | 418 | 27.96 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 26.50 | |||||||||
14 | Esa Hyrynkangas | 2002 | 397 | 28.45 | ||||||
Oulun Lohet | 28.25 | |||||||||
15 | Eero Ryhänen | 2000 | 365 | 29.24 | ||||||
Iisalmen Uimarit | 30.31 | |||||||||
16 | Niklas Raesalmi | 2002 | 353 | 29.56 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 30.28 | |||||||||
17 | Maksim Geimonen | 2003 | 350 | 29.66 | ||||||
Iisalmen Uimarit | 31.25 | |||||||||
18 | Olli-Pekka Pietarila | 2003 | 347 | 29.73 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 30.22 | |||||||||
19 | Lukas Kalliokoski | 2001 | 332 | 30.19 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 29.87 | |||||||||
20 | Eemeli Kauppila | 2002 | 325 | 30.39 | ||||||
Oulun Lohet | 30.77 | |||||||||
21 | Henrik Siltari | 2002 | 316 | 30.69 | ||||||
Kemin Uimaseura | 30.42 | |||||||||
22 | Toni Lipponen | 2003 | 312 | 30.82 | ||||||
Kemin Uimaseura | 31.14 | |||||||||
23 | Jeremia Saarinen | 2002 | 284 | 31.81 | ||||||
Haukiputaan Heitto | 32.21 | |||||||||
24 | Aleksi Rajaniemi | 2002 | 274 | 32.16 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 32.89 | |||||||||
25 | Juuso Mikael Tiensuu | 2001 | 266 | 32.51 | ||||||
Kemin Uimaseura | 32.46 | |||||||||
26 | Sihan Yu | 2003 | 243 | 33.50 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 32.34 | |||||||||
27 | Tomas Watson | 2003 | 228 | 34.18 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
28 | Joona Suorsa | 2003 | 189 | 36.38 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 36.60 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 06 joulukuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 11:28 |
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Joulukuunkisat 2016 | Tulostuspäivämäärä | 06 joulukuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 12:13 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 joulukuu 2016 |
Laji 11, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sini Niemi | 1993 | 543 | 1:11.09 | 2:26.21 | 3:40.22 | 4:53.02 | |||
Tornion Uimaseura | 4:48.51 | |||||||||
2 | Henna Hökkä | 2003 | 532 | 1:11.26 | 2:26.61 | 3:42.17 | 4:55.14 | |||
Oulun Uinti 1906 | 4:52.87 | |||||||||
3 | Saana Luokkanen | 1999 | 487 | 1:12.72 | 2:29.23 | 3:46.81 | 5:03.78 | |||
Kempeleen Pyrintö | 5:05.21 | |||||||||
4 | Enni-Sofia Perätalo | 2002 | 487 | 1:13.31 | 2:31.34 | 3:49.55 | 5:03.82 | |||
Oulun Lohet | 5:19.99 | |||||||||
5 | Iina Elorinne | 2002 | 426 | 1:15.55 | 2:35.57 | 3:56.74 | 5:17.64 | |||
Kempeleen Pyrintö | 5:15.43 | |||||||||
6 | Nanna Savolainen | 2004 | 394 | 1:15.06 | 2:39.02 | 4:02.99 | 5:26.16 | |||
Oulun Lohet | 5:48.08 | |||||||||
7 | Lotta Moilanen | 2006 | 383 | 1:17.72 | 2:42.85 | 4:07.72 | 5:29.08 | |||
Oulun Uinti 1906 | 6:00.51 | |||||||||
8 | Noora Aikio | 2004 | 331 | 1:18.75 | 2:48.56 | 4:20.49 | 5:45.42 | |||
Kemin Uimaseura | 5:44.92 | |||||||||
9 | Sara Meissner | 2004 | 327 | 1:19.67 | 2:49.18 | 4:19.72 | 5:46.94 | |||
Oulun Uinti 1906 | 5:52.07 | |||||||||
10 | Laura Rajavaara | 2005 | 323 | 1:24.64 | 2:54.16 | 4:23.45 | 5:48.50 | |||
Oulun Uinti 1906 | 5:42.94 | |||||||||
11 | Pinja Lohiniva | 2005 | 266 | 1:27.24 | 3:03.39 | 4:40.39 | 6:11.78 | |||
Oulun Uinti 1906 | 6:33.01 | |||||||||
12 | Sara Seppänen | 2006 | 241 | 1:32.82 | 3:12.09 | 4:50.36 | 6:23.82 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
13 | Oona Lipponen | 2006 | 237 | 1:30.09 | 3:09.44 | 4:49.73 | 6:26.08 | |||
Kemin Uimaseura | 6:40.20 | |||||||||
14 | Vilja Takalo | 2006 | 180 | 1:41.97 | 3:31.10 | 5:20.12 | 7:03.33 | |||
Kajaanin Uimaseura | ||||||||||
15 | Anna Kortesalmi | 2006 | 175 | 1:38.64 | 3:28.43 | 5:19.13 | 7:07.24 | |||
Rovaniemen Uimaseura | 6:53.31 | |||||||||
16 | Anniina Törmi | 2005 | 161 | 1:40.43 | 3:34.12 | 5:29.43 | 7:18.96 | |||
Oulun Uinti 1906 | 7:29.69 | |||||||||
- | Essi Vilhelmiina Virta | 2005 | DNS | |||||||
Oulun Uinti 1906 | 5:45.16 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 06 joulukuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 12:13 |
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Joulukuunkisat 2016 | Tulostuspäivämäärä | 06 joulukuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 12:28 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 joulukuu 2016 |
Laji 12, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Atte Moilanen | 2001 | 533 | 1:03.81 | 2:13.10 | 3:22.47 | 4:31.28 | |||
Oulun Uinti 1906 | 4:19.88 | |||||||||
2 | Aleksi Kanste | 1998 | 525 | 1:03.77 | 2:14.11 | 3:24.80 | 4:32.70 | |||
Haukiputaan Heitto | 4:40.96 | |||||||||
3 | Anton Ukkola | 2000 | 412 | 1:07.15 | 2:23.24 | 3:40.55 | 4:55.65 | |||
Oulun Uinti 1906 | 4:33.67 | |||||||||
4 | Mikael Ryynänen | 2003 | 301 | 1:18.55 | 2:43.68 | 4:07.86 | 5:28.12 | |||
Oulun Lohet | 5:32.01 | |||||||||
5 | Jami Kenttälä | 2004 | 287 | 1:19.84 | 2:44.37 | 4:09.90 | 5:33.29 | |||
Oulun Uinti 1906 | 5:59.93 | |||||||||
6 | Vili Rantasuo | 2004 | 272 | 1:20.14 | 2:47.93 | 4:16.51 | 5:39.49 | |||
Oulun Lohet | 5:44.14 | |||||||||
7 | Artturi Väänänen | 2005 | 171 | 1:32.33 | 3:13.66 | 4:56.00 | 6:35.77 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
8 | Lauri Siurua | 2005 | 161 | 1:31.34 | 3:15.91 | 5:01.41 | 6:44.37 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 06 joulukuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 12:28 |
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Joulukuunkisat 2016 | Tulostuspäivämäärä | 06 joulukuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 12:28 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 joulukuu 2016 |
Laji 13, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Laura Lahtinen | 2003 | 562 | 32.19 | 1:14.54 | 1:57.04 | 2:32.82 | |||
Oulun Uinti 1906 | 2:27.98 | |||||||||
2 | Anni Katajamäki | 2000 | 445 | 33.10 | 1:17.78 | 2:08.95 | 2:45.20 | |||
Haukiputaan Heitto | 2:46.13 | |||||||||
3 | Amalia Siekkinen | 2002 | 437 | 37.14 | 1:22.11 | 2:08.37 | 2:46.12 | |||
Oulun Lohet | 2:48.66 | |||||||||
4 | Nelle Ojakippola | 2001 | 433 | 35.05 | 1:19.90 | 2:09.05 | 2:46.73 | |||
Vieskan Uimarit | 2:37.49 | |||||||||
5 | Anni Rajaniemi | 2000 | 429 | 35.37 | 1:21.00 | 2:06.91 | 2:47.24 | |||
Oulun Uinti 1906 | 2:49.11 | |||||||||
6 | Mathilda Puutio | 2003 | 413 | 39.70 | 1:23.65 | 2:11.64 | 2:49.27 | |||
Oulun Uinti 1906 | 3:00.51 | |||||||||
7 | Emma Hämäläinen | 2003 | 408 | 37.28 | 1:24.87 | 2:10.86 | 2:50.06 | |||
Vieskan Uimarit | 2:48.90 | |||||||||
8 | Inka Elamaa | 2004 | 380 | 39.03 | 1:24.71 | 2:14.84 | 2:54.14 | |||
Oulun Lohet | 2:50.59 | |||||||||
9 | Emma Laatikainen | 2003 | 378 | 38.01 | 1:26.05 | 2:14.09 | 2:54.44 | |||
Swimming Club Vuokatti | 2:55.54 | |||||||||
10 | Mari Hekkala | 2000 | 341 | 39.92 | 1:23.56 | 2:17.80 | 3:00.42 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
11 | Elina Turunen | 2005 | 307 | 40.35 | 1:27.88 | 2:23.72 | 3:06.86 | |||
Oulun Uinti 1906 | 3:09.01 | |||||||||
12 | Petra Laukkanen | 2004 | 285 | 1:31.05 | 2:28.56 | 3:11.61 | 3:11.61 | |||
Oulun Lohet | 3:09.51 | |||||||||
13 | Iida Heiko | 2004 | 269 | 47.21 | 1:36.47 | 2:35.40 | 3:15.23 | |||
Oulun Uinti 1906 | 3:57.30 | |||||||||
14 | Julia Minttu-Maria Tiensuu | 2005 | 268 | 44.31 | 1:34.03 | 2:30.34 | 3:15.58 | |||
Kemin Uimaseura | 3:13.71 | |||||||||
15 | Ronja Kämäräinen | 2004 | 266 | 42.16 | 1:32.59 | 2:33.16 | 3:16.08 | |||
Swimming Club Vuokatti | 3:18.86 | |||||||||
16 | Aada Hirvasoja | 2005 | 264 | 44.67 | 1:38.86 | 2:34.22 | 3:16.51 | |||
Haukiputaan Heitto | 3:16.09 | |||||||||
17 | Siiri Rahikkala | 2004 | 260 | 44.81 | 1:37.45 | 2:31.03 | 3:17.45 | |||
Oulun Uinti 1906 | 3:39.93 | |||||||||
18 | Henna Moilanen | 2004 | 222 | 46.15 | 1:40.22 | 2:40.36 | 3:28.17 | |||
Kempeleen Pyrintö | 3:34.97 | |||||||||
19 | Inka Karjalainen | 2004 | 209 | 48.00 | 1:44.56 | 2:42.81 | 3:32.33 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 06 joulukuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 12:28 |
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Joulukuunkisat 2016 | Tulostuspäivämäärä | 06 joulukuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 12:42 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 joulukuu 2016 |
Laji 14, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Atte Moilanen | 2001 | 515 | 31.76 | 1:09.59 | 1:49.55 | 2:22.15 | |||
Oulun Uinti 1906 | 2:20.15 | |||||||||
2 | Tiitus Taskila | 2001 | 488 | 32.14 | 1:08.86 | 1:52.02 | 2:24.72 | |||
Oulun Uinti 1906 | 2:23.73 | |||||||||
3 | Lasse Pulkkinen | 2002 | 479 | 32.33 | 1:10.77 | 1:52.45 | 2:25.69 | |||
Oulun Uinti 1906 | 2:24.40 | |||||||||
4 | Severi Lieto | 1998 | 417 | 30.88 | 1:10.66 | 1:56.60 | 2:32.53 | |||
Oulun Uinti 1906 | 2:33.30 | |||||||||
5 | Elias Juntunen | 2002 | 396 | 34.60 | 1:13.15 | 2:00.60 | 2:35.21 | |||
Kempeleen Pyrintö | 2:35.76 | |||||||||
6 | Anton Ukkola | 2000 | 378 | 34.45 | 1:19.18 | 2:02.65 | 2:37.55 | |||
Oulun Uinti 1906 | 2:26.30 | |||||||||
7 | Jere Keskiaho | 2001 | 349 | 34.30 | 1:19.21 | 2:05.51 | 2:41.82 | |||
Oulun Uinti 1906 | 2:34.93 | |||||||||
8 | Esa Hyrynkangas | 2002 | 325 | 32.00 | 1:15.99 | 2:05.63 | 2:45.75 | |||
Oulun Lohet | 2:49.70 | |||||||||
9 | Toni Lipponen | 2003 | 302 | 37.43 | 1:22.00 | 2:12.90 | 2:49.74 | |||
Kemin Uimaseura | 2:50.01 | |||||||||
10 | Magnus Kuitunen | 2004 | 279 | 37.15 | 1:23.07 | 2:14.07 | 2:54.27 | |||
Oulun Uinti 1906 | 2:52.22 | |||||||||
11 | Juuso Mikael Tiensuu | 2001 | 245 | 39.67 | 1:26.75 | 2:18.87 | 3:02.08 | |||
Kemin Uimaseura | 3:03.54 | |||||||||
12 | Benjamin Evans | 2003 | 233 | 46.91 | 1:33.98 | 2:27.53 | 3:05.23 | |||
Swimming Club Vuokatti | 2:55.64 | |||||||||
13 | Rasmus Koskela | 2004 | 221 | 41.23 | 1:29.48 | 2:25.24 | 3:08.43 | |||
Oulun Uinti 1906 | 3:08.92 | |||||||||
14 | Erik Peuhkuri | 2006 | 152 | 52.99 | 1:44.23 | 2:48.70 | 3:33.17 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
- | Joona Suorsa | 2003 | DSQ | 100 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 06 joulukuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 12:42 |
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Joulukuunkisat 2016 | Tulostuspäivämäärä | 06 joulukuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 12:51 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 joulukuu 2016 |
Laji 15, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Viivi Säntti | 2005 | 302 | 37.33 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 37.36 | |||||||||
2 | Laura Rajavaara | 2005 | 292 | 37.76 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 38.08 | |||||||||
3 | Miina Torvikoski | 2006 | 269 | 38.83 | ||||||
Kemin Uimaseura | 37.22 | |||||||||
4 | Noora Tennilä | 2007 | 249 | 39.80 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 42.40 | |||||||||
5 | Pinja Lohiniva | 2005 | 180 | 44.36 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 43.04 | |||||||||
6 | Aurora Rantala | 2006 | 148 | 47.38 | ||||||
Oulun Lohet | 50.66 | |||||||||
7 | Peppi Ojakippola | 2006 | 123 | 50.38 | ||||||
Vieskan Uimarit | 52.49 | |||||||||
8 | Emma Autio | 2007 | 116 | 51.29 | ||||||
Oulun Lohet | 50.11 | |||||||||
9 | Martta Ryynänen | 2005 | 114 | 51.70 | ||||||
Oulun Lohet | 52.40 | |||||||||
10 | Oona Lipponen | 2006 | 111 | 52.06 | ||||||
Kemin Uimaseura | 49.67 | |||||||||
11 | Maija Leinonen | 2007 | 111 | 52.16 | ||||||
Haukiputaan Heitto | 53.60 | |||||||||
12 | Eevi Hirvasoja | 2007 | 110 | 52.31 | ||||||
Haukiputaan Heitto | 54.04 | |||||||||
13 | Elli Hakola | 2006 | 107 | 52.70 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | 51.24 | |||||||||
14 | Iina Tapaninen | 2006 | 98 | 54.32 | ||||||
Oulun Lohet | 55.48 | |||||||||
15 | Ella Utriainen | 2007 | 87 | 56.56 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | 1:03.52 | |||||||||
16 | Malla Hämäläinen | 2008 | 86 | 56.65 | ||||||
Vieskan Uimarit | 57.12 | |||||||||
17 | Inka Tolonen | 2006 | 84 | 57.08 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
18 | Sofia Kilpeläinen | 2005 | 80 | 58.08 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 53.47 | |||||||||
19 | Aava Näykki | 2007 | 64 | 1:02.47 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
Laji 15, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Reetta Kanervo | 1999 | 726 | 27.89 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 27.59 | |||||||||
2 | Sanna-Riikka Räihä | 1998 | 597 | 29.76 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 29.62 | |||||||||
3 | Katri Hurskainen | 2000 | 531 | 30.94 | ||||||
Oulun Lohet | 30.55 | |||||||||
4 | Seela Peuralahti | 2001 | 525 | 31.06 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 31.25 | |||||||||
5 | Sini Niemi | 1993 | 491 | 31.77 | ||||||
Tornion Uimaseura | 31.30 | |||||||||
6 | Senni Jouhten | 2002 | 488 | 31.84 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | 32.18 | |||||||||
7 | Sonja Portin | 1998 | 486 | 31.87 | ||||||
Oulun Lohet | 31.38 | |||||||||
8 | Sofia Risteelä | 1993 | 486 | 31.88 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 31.77 | |||||||||
9 | Ida-Maria Juntunen | 1999 | 484 | 31.91 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | 32.81 | |||||||||
10 | Elisa Vakkuri | 2002 | 478 | 32.05 | ||||||
Kemin Uimaseura | 32.09 | |||||||||
11 | Ada Niskala | 2000 | 471 | 32.20 | ||||||
Rovaniemen Uimaseura | 32.03 | |||||||||
12 | Iida-Maria Laine | 2001 | 470 | 32.24 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 32.01 | |||||||||
13 | Riika Huttula | 2001 | 469 | 32.25 | ||||||
Oulun Lohet | 33.53 | |||||||||
14 | Isa Vehkaoja | 2002 | 449 | 32.73 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 32.90 | |||||||||
15 | Reetta-Maija Perätalo | 2000 | 444 | 32.86 | ||||||
Oulun Lohet | 33.75 | |||||||||
16 | Pinja Taskila | 2004 | 411 | 33.71 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 37.55 | |||||||||
17 | Emma Nikula | 1998 | 406 | 33.83 | ||||||
Vieskan Uimarit | 33.68 | |||||||||
18 | Nelle Ojakippola | 2001 | 403 | 33.93 | ||||||
Vieskan Uimarit | 32.59 | |||||||||
19 | Minja Lukkari | 2003 | 397 | 34.11 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 33.29 | |||||||||
20 | Petra Heikkinen | 2002 | 381 | 34.56 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 33.48 | |||||||||
21 | Karita Juntunen | 1999 | 365 | 35.05 | ||||||
Rovaniemen Uimaseura | 35.60 | |||||||||
22 | Noora Siltari | 2000 | 363 | 35.12 | ||||||
Kemin Uimaseura | 33.82 | |||||||||
23 | Pinja Sipovaara | 2002 | 360 | 35.24 | ||||||
Haukiputaan Heitto | 36.12 | |||||||||
24 | Katariina Kourula | 2002 | 350 | 35.55 | ||||||
Kemin Uimaseura | 35.68 | |||||||||
25 | Eevi Peltonen | 2004 | 340 | 35.91 | ||||||
Oulun Lohet | 36.40 | |||||||||
26 | Viivi Tonteri | 2004 | 329 | 36.28 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 36.95 | |||||||||
27 | Siiri Keisu | 2003 | 306 | 37.18 | ||||||
Haukiputaan Heitto | 36.81 | |||||||||
28 | Sara Meissner | 2004 | 296 | 37.58 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 39.85 | |||||||||
29 | Emma Pajuluoma | 2001 | 294 | 37.68 | ||||||
Oulun Lohet | 35.92 | |||||||||
30 | Hanna Rantanen | 2002 | 291 | 37.81 | ||||||
Kemin Uimaseura | 36.63 | |||||||||
31 | Saga Alisa Bruun | 2003 | 284 | 38.12 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 37.55 | |||||||||
32 | Liina Rajaniemi | 2003 | 260 | 39.26 | ||||||
Rovaniemen Uimaseura | 38.73 | |||||||||
33 | Emilia Juutilainen | 2004 | 253 | 39.59 | ||||||
Rovaniemen Uimaseura | 37.79 | |||||||||
34 | Hanna-Maria Korpilähde | 2004 | 243 | 40.13 | ||||||
Rovaniemen Uimaseura | 40.53 | |||||||||
35 | Lotta Vedenjuoksu | 2003 | 234 | 40.65 | ||||||
Rovaniemen Uimaseura | 39.51 | |||||||||
36 | Emilia Kivijärvi | 2004 | 217 | 41.69 | ||||||
Rovaniemen Uimaseura | 41.06 | |||||||||
37 | Inka Karjalainen | 2004 | 207 | 42.36 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 38.81 | |||||||||
38 | Jenna Salonen | 2004 | 198 | 42.96 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 38.10 | |||||||||
39 | Anniina Kanste | 2004 | 198 | 42.97 | ||||||
Haukiputaan Heitto | 41.10 | |||||||||
40 | Iida Saraniemi | 2003 | 161 | 46.06 | ||||||
Rovaniemen Uimaseura | ||||||||||
41 | Aada Suotula | 2004 | 119 | 50.90 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 52.81 | |||||||||
42 | Henna Koponen | 2004 | 89 | 56.06 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | 53.63 | |||||||||
- | Iida Kunnari | 2000 | DNF | |||||||
Rovaniemen Uimaseura | 35.19 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 06 joulukuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 12:51 |
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Joulukuunkisat 2016 | Tulostuspäivämäärä | 06 joulukuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 12:54 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 joulukuu 2016 |
Laji 16, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Cedric Decena | 2004 | 260 | 35.11 | ||||||
Oulun Lohet | 34.48 | |||||||||
2 | Konsta Rantasuo | 2006 | 230 | 36.60 | ||||||
Oulun Lohet | 37.69 | |||||||||
3 | Nikolai Em | 2004 | 146 | 42.53 | ||||||
Oulun Lohet | 42.60 | |||||||||
4 | Elias Mikkonen | 2005 | 125 | 44.84 | ||||||
Oulun Lohet | 46.00 | |||||||||
5 | Jami Kenttälä | 2004 | 101 | 48.13 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 47.91 | |||||||||
6 | Arttu Kortetjärvi | 2006 | 57 | 58.02 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
- | Tuomo Leinonen | 2006 | DSQ | |||||||
Haukiputaan Heitto | 50.38 | |||||||||
SW 8.3 Rintauinnin potku | ||||||||||
Laji 16, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Janne Lantto | 1994 | 580 | 26.89 | ||||||
Oulun Lohet | 26.44 | |||||||||
2 | Juho Herva | 1998 | 542 | 27.50 | ||||||
Oulun Lohet | 27.78 | |||||||||
3 | Santeri Leppälä | 1998 | 491 | 28.42 | ||||||
Kemin Uimaseura | 28.31 | |||||||||
4 | Anssi Hätälä | 1994 | 487 | 28.49 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 28.61 | |||||||||
5 | Severi Lieto | 1998 | 469 | 28.86 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 27.87 | |||||||||
6 | Topias Nygård | 2000 | 467 | 28.90 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 28.35 | |||||||||
7 | Tomi Leppälä | 1994 | 451 | 29.23 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
8 | Matias Rajavaara | 2002 | 446 | 29.34 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 30.49 | |||||||||
9 | Tiitus Taskila | 2001 | 436 | 29.56 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 30.73 | |||||||||
10 | Atte Moilanen | 2001 | 423 | 29.87 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 29.08 | |||||||||
11 | Veikko Romppainen | 2000 | 416 | 30.03 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 30.22 | |||||||||
12 | Tuomas Järvelä | 1994 | 408 | 30.23 | ||||||
Oulun Lohet | 28.93 | |||||||||
13 | Esa Hyrynkangas | 2002 | 345 | 31.95 | ||||||
Oulun Lohet | 30.56 | |||||||||
14 | Valtteri Taskinen | 2002 | 342 | 32.06 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 33.47 | |||||||||
15 | Paavo Erkinaro | 2003 | 331 | 32.42 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 32.46 | |||||||||
16 | Anton Ukkola | 2000 | 322 | 32.72 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 30.20 | |||||||||
17 | Lukas Kalliokoski | 2001 | 307 | 33.23 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 32.98 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 06 joulukuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 12:54 |
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Joulukuunkisat 2016 | Tulostuspäivämäärä | 06 joulukuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 12:59 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 joulukuu 2016 |
Laji 17, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Laura Lahtinen | 2003 | 577 | 37.26 | 1:17.28 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:13.94 | |||||||||
2 | Pauliina Lohilahti | 2002 | 452 | 39.71 | 1:23.79 | |||||
Oulun Lohet | 1:23.94 | |||||||||
3 | Sole Piirainen | 2002 | 451 | 39.82 | 1:23.85 | |||||
Swimming Club Vuokatti | 1:24.71 | |||||||||
4 | Emma Laatikainen | 2003 | 397 | 41.37 | 1:27.49 | |||||
Swimming Club Vuokatti | 1:25.30 | |||||||||
5 | Olga Emilia Mattila | 2004 | 378 | 43.59 | 1:28.95 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:28.74 | |||||||||
6 | Hilla Saastamoinen | 2003 | 344 | 43.29 | 1:31.82 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:29.65 | |||||||||
7 | Martta Nygård | 2003 | 337 | 43.55 | 1:32.40 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:28.87 | |||||||||
8 | Malla Juutinen | 2003 | 326 | 45.96 | 1:33.49 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:35.70 | |||||||||
9 | Lotta Moilanen | 2006 | 307 | 45.90 | 1:35.31 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:41.89 | |||||||||
10 | Elina Turunen | 2005 | 266 | 46.90 | 1:40.05 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:36.74 | |||||||||
11 | Mikaela Laaksola | 2004 | 227 | 48.24 | 1:45.45 | |||||
Swimming Club Vuokatti | 1:45.04 | |||||||||
12 | Amanda Riuttanen | 2005 | 218 | 49.68 | 1:46.83 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:48.08 | |||||||||
13 | Vilma Niskanen | 2004 | 216 | 50.01 | 1:47.21 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
14 | Vilma Kiviniemi | 2005 | 204 | 50.12 | 1:49.24 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:41.41 | |||||||||
15 | Isabella Yu | 2006 | 203 | 52.78 | 1:49.33 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:57.06 | |||||||||
16 | Saana-Mari Niemelä | 2004 | 203 | 52.53 | 1:49.44 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
17 | Roosa Hautamäki | 2005 | 195 | 53.29 | 1:50.94 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:57.41 | |||||||||
18 | Ronja Kämäräinen | 2004 | 185 | 53.96 | 1:52.88 | |||||
Swimming Club Vuokatti | 1:55.31 | |||||||||
19 | Jenna Salonen | 2004 | 154 | 57.34 | 1:59.96 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:48.91 | |||||||||
20 | Sofia Fyrstén | 2006 | 149 | 58.09 | 2:01.26 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
21 | Aada Suotula | 2004 | 148 | 57.53 | 2:01.52 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
22 | Sofia Kilpeläinen | 2005 | 147 | 59.69 | 2:01.88 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 2:06.58 | |||||||||
23 | Pihla Louhela | 2005 | 147 | 59.56 | 2:01.90 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 2:05.14 | |||||||||
24 | Minja Ollonen | 2004 | 146 | 59.01 | 2:02.16 | |||||
Haukiputaan Heitto | 1:59.87 | |||||||||
25 | Peppi Ojakippola | 2006 | 142 | 59.08 | 2:03.09 | |||||
Vieskan Uimarit | 2:02.35 | |||||||||
26 | Vilmiina Grekula | 2005 | 142 | 58.95 | 2:03.13 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:58.40 | |||||||||
27 | Emma Olivia Mattila | 2007 | 136 | 59.95 | 2:05.05 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 2:08.93 | |||||||||
28 | Riia Koskenkari | 2004 | 108 | 1:03.50 | 2:15.07 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 2:17.72 | |||||||||
Laji 17, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Heidi Kivioja | 2000 | 538 | 37.99 | 1:19.09 | |||||
Swimming Club Vuokatti | 1:19.35 | |||||||||
2 | Anni Rajaniemi | 2000 | 482 | 38.17 | 1:22.04 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:21.82 | |||||||||
3 | Eveliina Palo | 1999 | 453 | 39.40 | 1:23.74 | |||||
Kemin Uimaseura | 1:22.18 | |||||||||
4 | Eveliina Kettunen | 2000 | 208 | 50.70 | 1:48.52 | |||||
Iisalmen Uimarit | 1:47.76 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 06 joulukuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 12:59 |
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Joulukuunkisat 2016 | Tulostuspäivämäärä | 06 joulukuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 13:07 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 joulukuu 2016 |
Laji 18, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Atte Moilanen | 2001 | 467 | 35.34 | 1:15.32 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:12.65 | |||||||||
2 | Anton Ukkola | 2000 | 461 | 35.78 | 1:15.66 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:10.87 | |||||||||
3 | Julius Kuitunen | 2002 | 459 | 35.60 | 1:15.78 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:14.36 | |||||||||
4 | Henrik Siltari | 2002 | 437 | 36.03 | 1:17.01 | |||||
Kemin Uimaseura | 1:17.57 | |||||||||
5 | Tiitus Taskila | 2001 | 421 | 36.57 | 1:17.99 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:15.60 | |||||||||
6 | Aleksi Rajaniemi | 2002 | 392 | 38.12 | 1:19.83 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:18.46 | |||||||||
7 | Sihan Yu | 2003 | 348 | 39.58 | 1:23.08 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:22.92 | |||||||||
8 | Niklas Raesalmi | 2002 | 346 | 39.70 | 1:23.24 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:23.36 | |||||||||
9 | Magnus Kuitunen | 2004 | 258 | 42.35 | 1:31.73 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:28.88 | |||||||||
10 | Eero Ryhänen | 2000 | 231 | 43.98 | 1:35.21 | |||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
11 | Atte Leinonen | 2004 | 221 | 46.45 | 1:36.61 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:40.42 | |||||||||
12 | Rasmus Koskela | 2004 | 188 | 47.44 | 1:41.98 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:37.96 | |||||||||
13 | Tomas Watson | 2003 | 180 | 48.62 | 1:43.50 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
14 | Noa Korhonen | 2005 | 171 | 51.27 | 1:45.27 | |||||
Oulun Lohet | 1:44.39 | |||||||||
15 | Roni Heikkinen | 2005 | 168 | 50.30 | 1:45.75 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:52.92 | |||||||||
16 | Jimi Kenttälä | 2004 | 166 | 52.72 | 1:46.17 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:49.46 | |||||||||
17 | Joel Hassinen | 2005 | 157 | 50.97 | 1:48.28 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:49.68 | |||||||||
18 | Miko Saukkonen | 2006 | 109 | 59.64 | 2:02.06 | |||||
Kemin Uimaseura | 2:06.16 | |||||||||
19 | Nooa Kaunisto | 2007 | 102 | 59.29 | 2:05.05 | |||||
Kemin Uimaseura | 2:05.77 | |||||||||
20 | Joona Suorsa | 2003 | 99 | 59.80 | 2:05.97 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:55.41 | |||||||||
21 | Paavo Lyly-Yrjänäinen | 2005 | 88 | 1:02.90 | 2:10.96 | |||||
Oulun Lohet | 2:10.76 | |||||||||
Laji 18, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lassi Ohtonen | 1992 | 746 | 30.18 | 1:04.45 | |||||
Cetus Espoo | 1:03.04 | |||||||||
2 | Sami Aaltomaa | 1992 | 701 | 32.29 | 1:05.78 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:02.65 | |||||||||
3 | Miro Vasko | 1993 | 685 | 31.98 | 1:06.30 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:06.03 | |||||||||
4 | Severi Lieto | 1998 | 364 | 38.58 | 1:21.87 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:22.26 | |||||||||
5 | Atte Roivainen | 1999 | 280 | 41.07 | 1:29.33 | |||||
Iisalmen Uimarit | 1:28.36 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 06 joulukuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 13:07 |
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Joulukuunkisat 2016 | Tulostuspäivämäärä | 06 joulukuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 13:27 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 joulukuu 2016 |
Laji 19, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Viivi Säntti | 2005 | 424 | 34.28 | 1:09.27 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:10.14 | |||||||||
2 | Miina Torvikoski | 2006 | 374 | 33.86 | 1:12.23 | |||||
Kemin Uimaseura | 1:13.43 | |||||||||
3 | Laura Rajavaara | 2005 | 344 | 35.70 | 1:14.25 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:13.46 | |||||||||
4 | Ella-Olivia Tikkanen | 2005 | 313 | 37.78 | 1:16.67 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:19.90 | |||||||||
5 | Essi Vilhelmiina Virta | 2005 | 307 | 37.62 | 1:17.16 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:16.54 | |||||||||
6 | Noora Tennilä | 2007 | 273 | 38.85 | 1:20.19 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:24.61 | |||||||||
7 | Aada Hirvasoja | 2005 | 254 | 39.28 | 1:22.16 | |||||
Haukiputaan Heitto | 1:21.67 | |||||||||
8 | Julia Minttu-Maria Tiensuu | 2005 | 252 | 38.56 | 1:22.41 | |||||
Kemin Uimaseura | 1:18.51 | |||||||||
9 | Anna Kortesalmi | 2006 | 231 | 38.31 | 1:24.86 | |||||
Rovaniemen Uimaseura | 1:27.67 | |||||||||
10 | Saana Uusitalo | 2005 | 225 | 40.30 | 1:25.51 | |||||
Oulun Lohet | 1:29.61 | |||||||||
11 | Oona Lipponen | 2006 | 211 | 42.40 | 1:27.38 | |||||
Kemin Uimaseura | 1:28.46 | |||||||||
12 | Mandi Vuoristo | 2005 | 206 | 42.76 | 1:28.06 | |||||
Oulun Lohet | 1:29.68 | |||||||||
13 | Reetta Keränen | 2006 | 205 | 42.26 | 1:28.25 | |||||
Haukiputaan Heitto | 1:29.37 | |||||||||
14 | Aurora Rantala | 2006 | 201 | 42.79 | 1:28.87 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
15 | Amanda Riuttanen | 2005 | 199 | 41.23 | 1:29.18 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:26.34 | |||||||||
16 | Lilli Eskola | 2005 | 198 | 43.07 | 1:29.23 | |||||
Haukiputaan Heitto | 1:31.56 | |||||||||
17 | Neta Siponmaa | 2005 | 193 | 43.16 | 1:29.99 | |||||
Kemin Uimaseura | 1:30.47 | |||||||||
18 | Vilma Madetoja | 2005 | 189 | 43.62 | 1:30.72 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:42.51 | |||||||||
19 | Noora-Maria Linna | 2006 | 171 | 45.11 | 1:33.65 | |||||
Vieskan Uimarit | 1:31.93 | |||||||||
20 | Iina Tapaninen | 2006 | 169 | 44.49 | 1:34.04 | |||||
Oulun Lohet | 1:40.40 | |||||||||
21 | Pinja Saranen | 2005 | 155 | 44.85 | 1:36.73 | |||||
Kempeleen Pyrintö | 1:39.94 | |||||||||
22 | Martta Ryynänen | 2005 | 150 | 44.81 | 1:37.80 | |||||
Oulun Lohet | 1:37.90 | |||||||||
23 | Eevi Hirvasoja | 2007 | 145 | 46.90 | 1:39.10 | |||||
Haukiputaan Heitto | 1:41.54 | |||||||||
24 | Eerika Sippala | 2005 | 133 | 46.40 | 1:41.81 | |||||
Oulun Lohet | 1:37.36 | |||||||||
25 | Iita Kimpimäki | 2007 | 125 | 51.14 | 1:44.04 | |||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
26 | Milla Klemetti | 2006 | 120 | 48.18 | 1:45.35 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
27 | Sanni Klemetti | 2006 | 119 | 48.24 | 1:45.76 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
28 | Maija Leinonen | 2007 | 116 | 51.28 | 1:46.63 | |||||
Haukiputaan Heitto | 1:43.45 | |||||||||
Laji 19, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Katariina Kourula | 2002 | 529 | 30.81 | 1:04.38 | |||||
Kemin Uimaseura | 1:03.55 | |||||||||
2 | Henna Hökkä | 2003 | 518 | 30.88 | 1:04.81 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:04.54 | |||||||||
3 | Nelle Ojakippola | 2001 | 485 | 31.66 | 1:06.24 | |||||
Vieskan Uimarit | 1:03.40 | |||||||||
4 | Seela Peuralahti | 2001 | 463 | 31.73 | 1:07.26 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:11.33 | |||||||||
5 | Emma Hämäläinen | 2003 | 443 | 33.11 | 1:08.30 | |||||
Vieskan Uimarit | 1:08.60 | |||||||||
6 | Inka Elamaa | 2004 | 399 | 34.41 | 1:10.69 | |||||
Oulun Lohet | 1:09.73 | |||||||||
7 | Noora Aikio | 2004 | 399 | 34.39 | 1:10.70 | |||||
Kemin Uimaseura | 1:14.81 | |||||||||
8 | Hanna Rantanen | 2002 | 383 | 33.99 | 1:11.68 | |||||
Kemin Uimaseura | 1:12.56 | |||||||||
9 | Nita Poutiainen | 2003 | 378 | 34.32 | 1:11.99 | |||||
Oulun Lohet | 1:10.83 | |||||||||
10 | Elisa Vakkuri | 2002 | 373 | 34.65 | 1:12.30 | |||||
Kemin Uimaseura | 1:09.18 | |||||||||
11 | Iida Heiko | 2004 | 371 | 34.35 | 1:12.42 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:14.76 | |||||||||
12 | Kia Leinonen | 2003 | 371 | 34.72 | 1:12.46 | |||||
Oulun Lohet | 1:13.59 | |||||||||
13 | Liisa Ryhänen | 2002 | 370 | 33.72 | 1:12.47 | |||||
Iisalmen Uimarit | 1:11.61 | |||||||||
14 | Eevi Peltonen | 2004 | 370 | 35.25 | 1:12.52 | |||||
Oulun Lohet | 1:12.79 | |||||||||
15 | Emma Laatikainen | 2003 | 341 | 36.10 | 1:14.53 | |||||
Swimming Club Vuokatti | 1:11.20 | |||||||||
16 | Viivi Tonteri | 2004 | 335 | 35.50 | 1:14.91 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:13.47 | |||||||||
17 | Liina Rajaniemi | 2003 | 333 | 35.37 | 1:15.06 | |||||
Rovaniemen Uimaseura | 1:14.88 | |||||||||
18 | Siiri Keisu | 2003 | 327 | 36.52 | 1:15.53 | |||||
Haukiputaan Heitto | 1:14.83 | |||||||||
19 | Sara Meissner | 2004 | 322 | 35.81 | 1:15.90 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:13.60 | |||||||||
20 | Iiris Isokoski | 2003 | 319 | 36.54 | 1:16.16 | |||||
Haukiputaan Heitto | 1:19.53 | |||||||||
21 | Saga Alisa Bruun | 2003 | 317 | 36.96 | 1:16.34 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:15.29 | |||||||||
22 | Ada Holm | 2002 | 314 | 36.54 | 1:16.60 | |||||
Oulun Lohet | 1:17.81 | |||||||||
23 | Hanna-Maria Korpilähde | 2004 | 311 | 36.44 | 1:16.82 | |||||
Rovaniemen Uimaseura | 1:17.66 | |||||||||
23 | Lotta Niskanen | 2002 | 311 | 37.10 | 1:16.82 | |||||
Oulun Lohet | 1:18.00 | |||||||||
25 | Siiri Rahikkala | 2004 | 311 | 35.51 | 1:16.84 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:16.68 | |||||||||
26 | Lotta Vedenjuoksu | 2003 | 303 | 37.30 | 1:17.44 | |||||
Rovaniemen Uimaseura | 1:16.21 | |||||||||
27 | Petra Laukkanen | 2004 | 303 | 36.82 | 1:17.51 | |||||
Oulun Lohet | 1:19.42 | |||||||||
28 | Ronja Kämäräinen | 2004 | 270 | 38.76 | 1:20.47 | |||||
Swimming Club Vuokatti | 1:19.87 | |||||||||
29 | Iida Saraniemi | 2003 | 265 | 39.33 | 1:21.02 | |||||
Rovaniemen Uimaseura | 1:19.90 | |||||||||
30 | Mikaela Laaksola | 2004 | 247 | 40.24 | 1:22.90 | |||||
Swimming Club Vuokatti | 1:19.89 | |||||||||
31 | Inka Karjalainen | 2004 | 245 | 40.99 | 1:23.21 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:24.48 | |||||||||
32 | Emmi Honkanen | 2004 | 219 | 39.54 | 1:26.35 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
33 | Minja Ollonen | 2004 | 212 | 42.51 | 1:27.28 | |||||
Haukiputaan Heitto | 1:28.28 | |||||||||
34 | Saana Näsi | 2004 | 210 | 41.62 | 1:27.55 | |||||
Kemin Uimaseura | 1:24.84 | |||||||||
35 | Henna Koponen | 2004 | 206 | 43.27 | 1:28.15 | |||||
Kempeleen Pyrintö | 1:27.02 | |||||||||
36 | Annika Koistinen | 2004 | 178 | 42.03 | 1:32.56 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
37 | Hanna Saarela | 2003 | 164 | 44.23 | 1:34.99 | |||||
Vieskan Uimarit | 1:37.19 | |||||||||
38 | Meri Piirainen | 2002 | 154 | 45.33 | 1:36.99 | |||||
Swimming Club Vuokatti | 1:35.15 | |||||||||
39 | Riia Koskenkari | 2004 | 138 | 47.04 | 1:40.60 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:41.14 | |||||||||
Laji 19, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sanna-Riikka Räihä | 1998 | 631 | 28.54 | 1:00.70 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:00.41 | |||||||||
2 | Malla Huusko | 1999 | 539 | 30.77 | 1:03.97 | |||||
Oulun Lohet | 1:04.65 | |||||||||
3 | Saana Luokkanen | 1999 | 511 | 31.52 | 1:05.09 | |||||
Kempeleen Pyrintö | 1:04.62 | |||||||||
4 | Jenni Niskanen | 1999 | 510 | 31.08 | 1:05.14 | |||||
Rovaniemen Uimaseura | 1:06.43 | |||||||||
5 | Rosa Sahlström | 1997 | 472 | 32.19 | 1:06.84 | |||||
Swimming Club Vuokatti | 1:05.21 | |||||||||
6 | Emma Nikula | 1998 | 412 | 33.52 | 1:09.96 | |||||
Vieskan Uimarit | 1:07.66 | |||||||||
7 | Eveliina Kettunen | 2000 | 289 | 37.51 | 1:18.75 | |||||
Iisalmen Uimarit | 1:19.07 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 06 joulukuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 13:27 |
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Joulukuunkisat 2016 | Tulostuspäivämäärä | 06 joulukuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 13:37 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 joulukuu 2016 |
Laji 20, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Cedric Decena | 2004 | 298 | 33.17 | 1:10.23 | |||||
Oulun Lohet | 1:09.23 | |||||||||
2 | Vili Rantasuo | 2004 | 249 | 35.13 | 1:14.53 | |||||
Oulun Lohet | 1:14.22 | |||||||||
3 | Nikolai Em | 2004 | 243 | 36.44 | 1:15.17 | |||||
Oulun Lohet | 1:20.02 | |||||||||
4 | Veeti Palviainen | 2005 | 222 | 36.50 | 1:17.41 | |||||
Iisalmen Uimarit | 1:23.52 | |||||||||
5 | Jere Hannuksela | 2004 | 204 | 37.31 | 1:19.67 | |||||
Haukiputaan Heitto | 1:19.49 | |||||||||
6 | Elias Mikkonen | 2005 | 202 | 39.01 | 1:19.94 | |||||
Oulun Lohet | 1:22.85 | |||||||||
7 | Jimi Kenttälä | 2004 | 198 | 39.10 | 1:20.37 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:20.68 | |||||||||
8 | Atte Leinonen | 2004 | 192 | 38.80 | 1:21.19 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:24.19 | |||||||||
9 | Elmeri Kauppila | 2004 | 173 | 40.66 | 1:24.15 | |||||
Oulun Lohet | 1:21.97 | |||||||||
9 | Miko Saukkonen | 2006 | 173 | 40.12 | 1:24.15 | |||||
Kemin Uimaseura | 1:24.98 | |||||||||
11 | Nooa Kaunisto | 2007 | 154 | 41.79 | 1:27.33 | |||||
Kemin Uimaseura | 1:28.85 | |||||||||
12 | Tuomo Leinonen | 2006 | 149 | 41.78 | 1:28.37 | |||||
Haukiputaan Heitto | 1:26.61 | |||||||||
13 | Erblin Latifi | 2005 | 147 | 42.00 | 1:28.87 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:31.76 | |||||||||
14 | Oskari Piirainen | 2004 | 140 | 43.20 | 1:30.29 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:32.62 | |||||||||
15 | Antti Ylönen | 2005 | 138 | 42.71 | 1:30.61 | |||||
Kajaanin Uimaseura | 1:31.79 | |||||||||
16 | Herkko Haussalo | 2006 | 130 | 41.93 | 1:32.44 | |||||
Oulun Lohet | 1:37.81 | |||||||||
17 | Torsti Saarela | 2006 | 118 | 47.50 | 1:35.38 | |||||
Vieskan Uimarit | 1:38.33 | |||||||||
18 | Arttu Kortetjärvi | 2006 | 113 | 44.81 | 1:36.92 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Laji 20, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Noa Mäkelä | 2001 | 540 | 27.56 | 57.59 | |||||
Kempeleen Pyrintö | 58.55 | |||||||||
2 | Jere Keskiaho | 2001 | 450 | 28.66 | 1:01.21 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 59.82 | |||||||||
3 | Tiitus Taskila | 2001 | 446 | 29.54 | 1:01.38 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:00.23 | |||||||||
4 | Anton Ukkola | 2000 | 442 | 30.54 | 1:01.56 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:00.03 | |||||||||
5 | Elias Juntunen | 2002 | 436 | 30.06 | 1:01.82 | |||||
Kempeleen Pyrintö | 1:03.41 | |||||||||
6 | Atte Moilanen | 2001 | 431 | 28.97 | 1:02.07 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 58.98 | |||||||||
7 | Valtteri Taskinen | 2002 | 400 | 30.36 | 1:03.64 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:02.43 | |||||||||
8 | Lukas Kalliokoski | 2001 | 388 | 30.94 | 1:04.27 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:04.35 | |||||||||
9 | Eemeli Kauppila | 2002 | 350 | 31.64 | 1:06.52 | |||||
Oulun Lohet | 1:08.67 | |||||||||
10 | Eero Ryhänen | 2000 | 331 | 32.04 | 1:07.81 | |||||
Iisalmen Uimarit | 1:07.45 | |||||||||
11 | Jeremia Saarinen | 2002 | 320 | 33.10 | 1:08.54 | |||||
Haukiputaan Heitto | 1:08.93 | |||||||||
12 | Henrik Siltari | 2002 | 317 | 32.02 | 1:08.74 | |||||
Kemin Uimaseura | 1:06.20 | |||||||||
13 | Benjamin Evans | 2003 | 306 | 33.95 | 1:09.61 | |||||
Swimming Club Vuokatti | 1:11.17 | |||||||||
14 | Maksim Geimonen | 2003 | 284 | 34.67 | 1:11.35 | |||||
Iisalmen Uimarit | 1:12.69 | |||||||||
15 | Juuso Mikael Tiensuu | 2001 | 259 | 34.18 | 1:13.50 | |||||
Kemin Uimaseura | 1:13.73 | |||||||||
16 | Mikael Ryynänen | 2003 | 259 | 34.66 | 1:13.56 | |||||
Oulun Lohet | 1:13.01 | |||||||||
17 | Kalle Huttunen | 2002 | 219 | 38.06 | 1:17.78 | |||||
Oulun Lohet | 1:15.58 | |||||||||
18 | Tomas Watson | 2003 | 174 | 39.60 | 1:23.99 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
19 | Joona Suorsa | 2003 | 145 | 41.70 | 1:29.16 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:19.91 | |||||||||
Laji 20, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Santeri Leppälä | 1998 | 572 | 27.36 | 56.50 | |||||
Kemin Uimaseura | 55.92 | |||||||||
2 | Aleksi Kanste | 1998 | 514 | 28.19 | 58.55 | |||||
Haukiputaan Heitto | 58.60 | |||||||||
3 | Severi Lieto | 1998 | 443 | 29.72 | 1:01.52 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 59.33 | |||||||||
4 | Atte Roivainen | 1999 | 294 | 33.78 | 1:10.47 | |||||
Iisalmen Uimarit | 1:11.48 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 06 joulukuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 13:37 |
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Joulukuunkisat 2016 | Tulostuspäivämäärä | 06 joulukuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 13:47 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 joulukuu 2016 |
Laji 21, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lotta Moilanen | 2006 | 352 | 38.30 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 37.93 | |||||||||
2 | Viivi Säntti | 2005 | 323 | 39.40 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 40.41 | |||||||||
3 | Noora Tennilä | 2007 | 226 | 44.41 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 43.65 | |||||||||
4 | Vilma Kiviniemi | 2005 | 209 | 45.53 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 49.40 | |||||||||
5 | Ellen Krüger | 2007 | 208 | 45.66 | ||||||
Oulun Lohet | 46.28 | |||||||||
6 | Pinja Saranen | 2005 | 182 | 47.72 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
7 | Saana Uusitalo | 2005 | 181 | 47.77 | ||||||
Oulun Lohet | 46.21 | |||||||||
8 | Neta Siponmaa | 2005 | 177 | 48.11 | ||||||
Kemin Uimaseura | 47.49 | |||||||||
9 | Aava Näykki | 2007 | 172 | 48.64 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | 50.12 | |||||||||
10 | Emma Autio | 2007 | 161 | 49.66 | ||||||
Oulun Lohet | 52.38 | |||||||||
11 | Anni Toivonen | 2007 | 144 | 51.61 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
12 | Henna Väyrynen | 2005 | 141 | 51.91 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 51.07 | |||||||||
13 | Iita Kimpimäki | 2007 | 136 | 52.59 | ||||||
Haukiputaan Heitto | 53.93 | |||||||||
14 | Sanni Klemetti | 2006 | 134 | 52.76 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 55.20 | |||||||||
15 | Peppi Ojakippola | 2006 | 131 | 53.17 | ||||||
Vieskan Uimarit | 49.30 | |||||||||
16 | Peppi Piippo | 2005 | 123 | 54.35 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
17 | Noora-Maria Linna | 2006 | 121 | 54.62 | ||||||
Vieskan Uimarit | 53.74 | |||||||||
18 | Martta Ryynänen | 2005 | 111 | 56.27 | ||||||
Oulun Lohet | 51.67 | |||||||||
19 | Janette Sarajärvi | 2006 | 110 | 56.38 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | 1:00.41 | |||||||||
20 | Sofia Kilpeläinen | 2005 | 109 | 56.53 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 54.21 | |||||||||
21 | Ella Utriainen | 2007 | 89 | 1:00.39 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | 56.40 | |||||||||
22 | Ella Watson | 2005 | 86 | 1:01.25 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
23 | Malla Hämäläinen | 2008 | 84 | 1:01.75 | ||||||
Vieskan Uimarit | 1:00.95 | |||||||||
24 | Nella Hämäläinen | 2008 | 68 | 1:06.11 | ||||||
Vieskan Uimarit | 1:02.09 | |||||||||
Laji 21, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Reetta Kanervo | 1999 | 665 | 31.00 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 29.53 | |||||||||
2 | Sanna-Riikka Räihä | 1998 | 607 | 31.95 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 31.85 | |||||||||
3 | Iida-Maria Laine | 2001 | 525 | 33.54 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 33.17 | |||||||||
4 | Noora Siltari | 2000 | 524 | 33.56 | ||||||
Kemin Uimaseura | 33.57 | |||||||||
5 | Laura Lahtinen | 2003 | 514 | 33.77 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 31.17 | |||||||||
6 | Petra Heikkinen | 2002 | 508 | 33.90 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 34.03 | |||||||||
7 | Mari Hekkala | 2000 | 500 | 34.08 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 33.72 | |||||||||
8 | Rosa Sahlström | 1997 | 498 | 34.13 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 32.55 | |||||||||
9 | Sole Piirainen | 2002 | 491 | 34.29 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 33.94 | |||||||||
10 | Martta Nygård | 2003 | 481 | 34.52 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 35.08 | |||||||||
11 | Reetta-Maija Perätalo | 2000 | 477 | 34.62 | ||||||
Oulun Lohet | 33.95 | |||||||||
12 | Riika Huttula | 2001 | 473 | 34.72 | ||||||
Oulun Lohet | 33.61 | |||||||||
13 | Heidi Kivioja | 2000 | 464 | 34.94 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 35.01 | |||||||||
14 | Inna Pajuluoma | 1999 | 458 | 35.10 | ||||||
Oulun Lohet | 34.60 | |||||||||
15 | Pauliina Lohilahti | 2002 | 449 | 35.32 | ||||||
Oulun Lohet | 34.83 | |||||||||
16 | Sofia Risteelä | 1993 | 433 | 35.75 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 33.93 | |||||||||
17 | Ada Niskala | 2000 | 413 | 36.32 | ||||||
Rovaniemen Uimaseura | 35.63 | |||||||||
18 | Mathilda Puutio | 2003 | 372 | 37.61 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
19 | Eevi Peltonen | 2004 | 356 | 38.15 | ||||||
Oulun Lohet | 37.77 | |||||||||
20 | Eveliina Palo | 1999 | 355 | 38.19 | ||||||
Kemin Uimaseura | 36.26 | |||||||||
21 | Emma Pajuluoma | 2001 | 305 | 40.17 | ||||||
Oulun Lohet | 45.37 | |||||||||
22 | Emilia Juutilainen | 2004 | 293 | 40.74 | ||||||
Rovaniemen Uimaseura | 38.85 | |||||||||
23 | Anniina Kanste | 2004 | 288 | 40.94 | ||||||
Haukiputaan Heitto | 39.64 | |||||||||
24 | Emilia Kivijärvi | 2004 | 247 | 43.10 | ||||||
Rovaniemen Uimaseura | 43.04 | |||||||||
25 | Inka Karjalainen | 2004 | 192 | 46.85 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 49.23 | |||||||||
26 | Meri Piirainen | 2002 | 192 | 46.90 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 45.71 | |||||||||
27 | Aada Suotula | 2004 | 152 | 50.60 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
28 | Hanna Saarela | 2003 | 121 | 54.66 | ||||||
Vieskan Uimarit | 53.65 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 06 joulukuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 13:47 |
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Joulukuunkisat 2016 | Tulostuspäivämäärä | 06 joulukuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 13:53 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 joulukuu 2016 |
Laji 22, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Konsta Rantasuo | 2006 | 201 | 41.02 | ||||||
Oulun Lohet | 39.87 | |||||||||
2 | Jere Hannuksela | 2004 | 160 | 44.25 | ||||||
Haukiputaan Heitto | 47.20 | |||||||||
3 | Noa Korhonen | 2005 | 125 | 48.01 | ||||||
Oulun Lohet | 46.33 | |||||||||
4 | Paavo Tapio | 2005 | 125 | 48.03 | ||||||
Oulun Lohet | 48.13 | |||||||||
5 | Antti Ylönen | 2005 | 123 | 48.27 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 51.15 | |||||||||
6 | Erblin Latifi | 2005 | 113 | 49.61 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
7 | Torsti Saarela | 2006 | 107 | 50.50 | ||||||
Vieskan Uimarit | 50.00 | |||||||||
8 | Tuomo Strömmer | 2007 | 98 | 52.14 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
9 | Eetu Kahelin | 2007 | 83 | 54.90 | ||||||
Oulun Lohet | 56.88 | |||||||||
10 | Oskari Piirainen | 2004 | 63 | 1:00.16 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Laji 22, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Janne Lantto | 1994 | 540 | 29.52 | ||||||
Oulun Lohet | 28.07 | |||||||||
2 | Topias Nygård | 2000 | 534 | 29.63 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 29.10 | |||||||||
3 | Tiitus Taskila | 2001 | 442 | 31.54 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 31.93 | |||||||||
4 | Atte Moilanen | 2001 | 432 | 31.78 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Anton Ukkola | 2000 | 345 | 34.27 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 32.75 | |||||||||
6 | Paavo Erkinaro | 2003 | 327 | 34.89 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 35.68 | |||||||||
7 | Toni Lipponen | 2003 | 289 | 36.36 | ||||||
Kemin Uimaseura | 35.55 | |||||||||
8 | Eemeli Kauppila | 2002 | 284 | 36.54 | ||||||
Oulun Lohet | 36.68 | |||||||||
9 | Olli-Pekka Pietarila | 2003 | 258 | 37.76 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 38.61 | |||||||||
10 | Aleksi Rajaniemi | 2002 | 245 | 38.40 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 41.79 | |||||||||
11 | Joona Suorsa | 2003 | 171 | 43.23 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 45.28 | |||||||||
12 | Tomas Watson | 2003 | 117 | 49.05 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 47.42 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 06 joulukuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 13:53 |
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Joulukuunkisat 2016 | Tulostuspäivämäärä | 06 joulukuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 14:59 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 joulukuu 2016 |
Laji 23, 10x50m Vapaauinti, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Kemus | 1932 | 4:45.28 | |||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
Riku Ylikärppä | 1998 | 25.33 | 25.33 | |||||||
Katariina Kourula | 2002 | 29.26 | 54.59 | |||||||
Henrik Siltari | 2002 | 30.20 | 1:24.79 | |||||||
Elisa Vakkuri | 2002 | 30.31 | 1:55.10 | |||||||
Teemu Hartikainen | 1993 | 26.68 | 2:21.78 | |||||||
Tomi Leppälä | 1994 | 26.13 | 2:47.91 | |||||||
Eveliina Palo | 1999 | 30.26 | 3:18.17 | |||||||
Noora Siltari | 2000 | 29.72 | 3:47.89 | |||||||
Santeri Leppälä | 1998 | 25.70 | 4:13.59 | |||||||
Hanna Rantanen | 2002 | 31.69 | 4:45.28 | |||||||
2 | Oulun Uinti 2 | 0 | 4:54.89 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Petra Ansaranta | 2004 | 30.95 | 30.95 | |||||||
Tiitus Taskila | 2001 | 27.70 | 58.65 | |||||||
Jere Keskiaho | 2001 | 26.33 | 1:24.98 | |||||||
Madeleine Hiltunen | 2003 | 29.87 | 1:54.85 | |||||||
Olli-Pekka Pietarila | 2003 | 29.23 | 2:24.08 | |||||||
Malla Juutinen | 2003 | 31.30 | 2:55.38 | |||||||
Valtteri Taskinen | 2002 | 28.45 | 3:23.83 | |||||||
Martta Nygård | 2003 | 31.30 | 3:55.13 | |||||||
Laura Lahtinen | 2003 | 29.21 | 4:24.34 | |||||||
Pinja Taskila | 2004 | 30.55 | 4:54.89 | |||||||
3 | Oulun Uinti 3 | 0 | 4:55.76 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Viivi Säntti | 2005 | 31.79 | 31.79 | |||||||
Reetta Kanervo | 1999 | 26.56 | 58.35 | |||||||
Atte Moilanen | 2001 | 27.54 | 1:25.89 | |||||||
Minja Lukkari | 2003 | 58.83 | 2:24.72 | |||||||
Anton Ukkola | 2000 | 30.10 | 2:54.82 | |||||||
Seela Peuralahti | 2001 | 29.94 | 3:24.76 | |||||||
Paavo Erkinaro | 2003 | 31.57 | 3:56.33 | |||||||
Mathilda Puutio | 2003 | 27.85 | 4:24.18 | |||||||
Lasse Pulkkinen | 2002 | 31.58 | 4:55.76 | |||||||
Sara Meissner | 2004 | 4:55.76 | ||||||||
4 | Oulun Uinti 1 | 0 | 4:58.70 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Hilla Saastamoinen | 2003 | 32.79 | 32.79 | |||||||
Severi Lieto | 1998 | 26.22 | 59.01 | |||||||
Julius Kuitunen | 2002 | 28.27 | 1:27.28 | |||||||
Henna Hökkä | 2003 | 29.46 | 1:56.74 | |||||||
Niklas Raesalmi | 2002 | 28.93 | 2:25.67 | |||||||
Petra Heikkinen | 2002 | 31.90 | 2:57.57 | |||||||
Aleksi Rajaniemi | 2002 | 31.24 | 3:28.81 | |||||||
Iida-Maria Laine | 2001 | 30.72 | 3:59.53 | |||||||
Topias Nygård | 2000 | 26.15 | 4:25.68 | |||||||
Viivi Tonteri | 2004 | 33.02 | 4:58.70 | |||||||
5 | Roius | 0 | 5:40.42 | |||||||
Rovaniemen Uimaseura | ||||||||||
Emilia Kivijärvi | 2004 | 36.50 | 36.50 | |||||||
Anna Kortesalmi | 2006 | 38.88 | 1:15.38 | |||||||
Iida Saraniemi | 2003 | 35.06 | 1:50.44 | |||||||
Karita Juntunen | 1999 | 33.09 | 2:23.53 | |||||||
Lotta Vedenjuoksu | 2003 | 34.04 | 2:57.57 | |||||||
Ada Niskala | 2000 | 32.65 | 3:30.22 | |||||||
Emilia Juutilainen | 2004 | 35.86 | 4:06.08 | |||||||
Liina Rajaniemi | 2003 | 27.79 | 4:33.87 | |||||||
Hanna-Maria Korpilähde | 2004 | 38.34 | 5:12.21 | |||||||
Jenni Niskanen | 1999 | 28.21 | 5:40.42 | |||||||
6 | Oulo1 | 0 | 5:44.26 | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Cedric Decena | 2004 | 31.85 | 31.85 | |||||||
Esa Hyrynkangas | 2002 | 29.10 | 1:00.95 | |||||||
Nikolai Em | 2004 | 34.19 | 1:35.14 | |||||||
Mikael Ryynänen | 2003 | 35.08 | 2:10.22 | |||||||
Kalle Huttunen | 2002 | 35.55 | 2:45.77 | |||||||
Sara Seppänen | 2006 | 35.62 | 3:21.39 | |||||||
Lotta Niskanen | 2002 | 35.03 | 3:56.42 | |||||||
Petra Laukkanen | 2004 | 35.33 | 4:31.75 | |||||||
Kia Leinonen | 2003 | 33.10 | 5:04.85 | |||||||
Emma Autio | 2007 | 39.41 | 5:44.26 | |||||||
7 | Kemus 2 | 0 | 5:54.83 | |||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
Juuso Mikael Tiensuu | 2001 | 31.61 | 31.61 | |||||||
Miina Torvikoski | 2006 | 32.25 | 1:03.86 | |||||||
Julia Minttu-Maria Tiensuu | 2005 | 34.02 | 1:37.88 | |||||||
Toni Lipponen | 2003 | 30.30 | 2:08.18 | |||||||
Miko Saukkonen | 2006 | 37.94 | 2:46.12 | |||||||
Noora Aikio | 2004 | 33.34 | 3:19.46 | |||||||
Nooa Kaunisto | 2007 | 38.62 | 3:58.08 | |||||||
Saana Näsi | 2004 | 37.83 | 4:35.91 | |||||||
Oona Lipponen | 2006 | 36.40 | 5:12.31 | |||||||
Neta Siponmaa | 2005 | 42.52 | 5:54.83 | |||||||
- | Oulun Uinti Valmentajat | 0 | 4:43.21 | EXTRA | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Tommi Pulkkinen | 0 | 32.31 | 32.31 | |||||||
Mikko Säntti | 1979 | 26.57 | 58.88 | |||||||
Juha Juopperi | 1989 | 25.20 | 1:24.08 | |||||||
Sami Juopperi | 1992 | 25.04 | 1:49.12 | |||||||
Tiia Säntti | 0 | 35.84 | 2:24.96 | |||||||
Veera Kivirinta | 1995 | 25.92 | 2:50.88 | |||||||
Aino Erkinaro | 1995 | 30.62 | 3:21.50 | |||||||
Sofia Risteelä | 1993 | 28.50 | 3:50.00 | |||||||
Tuukka Korpela | 1990 | 26.52 | 4:16.52 | |||||||
Joonatan Lehtonen | 1993 | 26.69 | 4:43.21 | |||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 06 joulukuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 14:59 |
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Joulukuunkisat 2016 | Tulostuspäivämäärä | 06 joulukuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 15:04 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 joulukuu 2016 |
Laji 24, 1500m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | Ilm.aika | Code | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Isa Vehkaoja | 2002 | 471 | 1:13.02 | 2:34.62 | 3:56.68 | 5:17.12 | 20:03.28 | ||
Oulun Uinti 1906 | 21:28.51 | 6:39.13 | 8:00.05 | 9:21.40 | 10:42.79 | |||||
12:03.96 | 13:25.17 | 14:43.94 | 16:04.59 | |||||||
17:25.44 | 18:45.57 | |||||||||
2 | Kata Laukkanen | 2001 | 347 | 1:19.16 | 2:47.32 | 4:16.20 | 5:46.50 | 22:11.72 | ||
Punkaharjun Urheilijat | 7:17.65 | 8:49.19 | 10:18.88 | 11:50.38 | ||||||
13:21.64 | 14:52.34 | 16:24.83 | 17:53.99 | |||||||
19:22.45 | 20:48.50 | |||||||||
3 | Mikaela Laaksola | 2004 | 264 | 1:27.58 | 3:05.69 | 4:43.22 | 6:22.69 | 24:18.53 | ||
Swimming Club Vuokatti | 8:00.56 | 9:40.98 | 11:20.88 | 13:00.27 | ||||||
14:41.07 | 16:19.59 | 17:55.67 | 19:32.55 | |||||||
21:08.43 | 22:44.44 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 06 joulukuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 15:04 |
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Joulukuunkisat 2016 | Tulostuspäivämäärä | 06 joulukuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 15:23 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 joulukuu 2016 |
Laji 25, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | Ilm.aika | Code | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Atte Moilanen | 2001 | 529 | 1:06.41 | 2:18.06 | 3:30.67 | 4:43.49 | 17:56.84 | ||
Oulun Uinti 1906 | 16:53.92 | 5:54.79 | 7:07.65 | 8:19.85 | 9:31.92 | |||||
10:44.23 | 11:56.39 | 13:08.92 | 14:21.93 | |||||||
15:33.95 | 16:45.68 | |||||||||
2 | Janne Tyni | 2000 | 491 | 1:07.80 | 2:20.36 | 3:33.34 | 4:46.67 | 18:23.53 | ||
Oulun Lohet | 6:00.67 | 7:15.71 | 8:30.92 | 9:45.03 | ||||||
10:59.08 | 12:14.13 | 13:28.12 | 14:42.67 | |||||||
15:57.31 | 17:11.94 | |||||||||
3 | Anton Ukkola | 2000 | 455 | 1:09.26 | 2:25.07 | 3:42.46 | 4:59.63 | 18:52.07 | ||
Oulun Uinti 1906 | 6:16.58 | 7:32.93 | 8:49.18 | 10:05.40 | ||||||
11:21.78 | 12:37.87 | 13:54.27 | 15:10.47 | |||||||
16:26.56 | 17:41.36 | |||||||||
4 | Topias Nygård | 2000 | 454 | 1:10.33 | 2:25.84 | 3:42.85 | 4:59.83 | 18:52.65 | ||
Oulun Uinti 1906 | 18:24.42 | 6:16.71 | 7:34.06 | 8:50.74 | 10:06.99 | |||||
11:22.93 | 12:39.36 | 13:55.82 | 15:11.27 | |||||||
16:27.41 | 17:41.89 | |||||||||
5 | Benjamin Evans | 2003 | 354 | 1:17.12 | 2:40.24 | 4:02.13 | 5:25.06 | 20:30.40 | ||
Swimming Club Vuokatti | 6:48.33 | 8:10.67 | 9:33.21 | 10:55.66 | ||||||
12:19.20 | 13:41.95 | 15:06.12 | 16:28.85 | |||||||
17:52.21 | 19:12.50 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 06 joulukuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 15:23 |
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Joulukuunkisat 2016 | Tulostuspäivämäärä | 06 joulukuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 15:32 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 joulukuu 2016 |
Laji 26, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Pinja Taskila | 2004 | 560 | 38.53 | 1:21.90 | 2:05.79 | 2:48.75 | |||
Oulun Uinti 1906 | 2:48.64 | |||||||||
2 | Minja Lukkari | 2003 | 547 | 38.57 | 1:22.23 | 2:06.55 | 2:50.08 | |||
Oulun Uinti 1906 | 2:49.05 | |||||||||
3 | Amalia Siekkinen | 2002 | 465 | 41.85 | 1:27.92 | 2:14.65 | 2:59.55 | |||
Oulun Lohet | 3:00.24 | |||||||||
4 | Seela Peuralahti | 2001 | 458 | 40.31 | 1:26.36 | 2:14.10 | 3:00.41 | |||
Oulun Uinti 1906 | 2:54.10 | |||||||||
5 | Sole Piirainen | 2002 | 441 | 42.41 | 1:29.93 | 2:17.92 | 3:02.64 | |||
Swimming Club Vuokatti | 3:03.06 | |||||||||
6 | Pauliina Lohilahti | 2002 | 425 | 42.01 | 1:29.44 | 2:18.40 | 3:04.96 | |||
Oulun Lohet | 3:02.28 | |||||||||
7 | Olga Emilia Mattila | 2004 | 385 | 44.05 | 1:32.80 | 2:22.03 | 3:11.07 | |||
Oulun Uinti 1906 | 3:09.12 | |||||||||
8 | Viivi Säntti | 2005 | 366 | 45.86 | 1:36.78 | 2:26.59 | 3:14.40 | |||
Oulun Uinti 1906 | 3:15.68 | |||||||||
9 | Hilla Saastamoinen | 2003 | 334 | 45.63 | 1:37.72 | 2:30.88 | 3:20.40 | |||
Oulun Uinti 1906 | 3:19.19 | |||||||||
10 | Henna Moilanen | 2004 | 196 | 53.38 | 1:53.78 | 2:56.51 | 3:59.26 | |||
Kempeleen Pyrintö | 4:14.19 | |||||||||
11 | Jenna Salonen | 2004 | 162 | 58.55 | 2:04.89 | 3:12.27 | 4:14.90 | |||
Oulun Uinti 1906 | 4:06.79 | |||||||||
12 | Sofia Kilpeläinen | 2005 | 162 | 1:01.58 | 2:06.58 | 3:11.55 | 4:14.96 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
13 | Aada Suotula | 2004 | 147 | 58.57 | 2:08.42 | 3:16.41 | 4:23.15 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
14 | Riia Koskenkari | 2004 | 114 | 1:04.15 | 2:16.02 | 3:30.47 | 4:46.21 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 06 joulukuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 15:32 |
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Joulukuunkisat 2016 | Tulostuspäivämäärä | 06 joulukuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 15:40 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 joulukuu 2016 |
Laji 27, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Atte Moilanen | 2001 | 527 | 36.00 | 1:16.29 | 1:58.34 | 2:37.17 | |||
Oulun Uinti 1906 | 2:30.45 | |||||||||
2 | Noa Mäkelä | 2001 | 495 | 36.80 | 1:16.72 | 1:58.98 | 2:40.55 | |||
Kempeleen Pyrintö | 2:42.41 | |||||||||
3 | Valtteri Taskinen | 2002 | 486 | 37.59 | 1:18.09 | 2:00.38 | 2:41.52 | |||
Oulun Uinti 1906 | 2:39.68 | |||||||||
4 | Julius Kuitunen | 2002 | 436 | 38.20 | 1:21.17 | 2:04.03 | 2:47.47 | |||
Oulun Uinti 1906 | 2:40.68 | |||||||||
5 | Tiitus Taskila | 2001 | 435 | 38.12 | 1:21.39 | 2:04.81 | 2:47.58 | |||
Oulun Uinti 1906 | 2:45.12 | |||||||||
6 | Anton Ukkola | 2000 | 392 | 39.11 | 1:22.67 | 2:09.12 | 2:53.49 | |||
Oulun Uinti 1906 | 2:33.84 | |||||||||
7 | Olli-Pekka Pietarila | 2003 | 391 | 38.85 | 1:24.34 | 2:09.22 | 2:53.57 | |||
Oulun Uinti 1906 | 2:58.21 | |||||||||
8 | Paavo Erkinaro | 2003 | 382 | 39.93 | 1:25.82 | 2:11.58 | 2:54.94 | |||
Oulun Uinti 1906 | 3:05.54 | |||||||||
9 | Elias Juntunen | 2002 | 374 | 40.75 | 1:25.93 | 2:11.87 | 2:56.13 | |||
Kempeleen Pyrintö | 3:00.93 | |||||||||
10 | Niklas Raesalmi | 2002 | 326 | 42.07 | 1:29.52 | 2:17.66 | 3:04.51 | |||
Oulun Uinti 1906 | 2:59.82 | |||||||||
- | Jere Keskiaho | 2001 | DNS | |||||||
Oulun Uinti 1906 | 2:55.36 | |||||||||
- | Sihan Yu | 2003 | DNS | |||||||
Oulun Uinti 1906 | 3:01.32 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 06 joulukuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 15:40 |
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Joulukuunkisat 2016 | Tulostuspäivämäärä | 06 joulukuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 15:49 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 joulukuu 2016 |
Laji 28, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Heidi Kivioja | 2000 | 481 | 37.81 | 1:18.22 | 1:58.75 | 2:38.27 | |||
Swimming Club Vuokatti | 2:37.28 | |||||||||
2 | Petra Ansaranta | 2004 | 450 | 37.75 | 1:19.07 | 2:01.25 | 2:41.89 | |||
Oulun Uinti 1906 | 2:46.06 | |||||||||
3 | Eevi Peltonen | 2004 | 422 | 39.21 | 1:21.53 | 2:04.29 | 2:45.39 | |||
Oulun Lohet | 2:48.88 | |||||||||
4 | Senni Jouhten | 2002 | 399 | 40.01 | 1:23.00 | 2:06.11 | 2:48.49 | |||
Kempeleen Pyrintö | 2:47.92 | |||||||||
5 | Inka Elamaa | 2004 | 369 | 40.23 | 1:25.13 | 2:10.02 | 2:52.87 | |||
Oulun Lohet | 2:54.52 | |||||||||
6 | Iina Elorinne | 2002 | 362 | 39.95 | 1:23.70 | 2:09.30 | 2:53.95 | |||
Kempeleen Pyrintö | 2:54.32 | |||||||||
7 | Malla Juutinen | 2003 | 337 | 42.24 | 1:28.01 | 2:13.50 | 2:58.12 | |||
Oulun Uinti 1906 | 2:51.48 | |||||||||
8 | Emma Laatikainen | 2003 | 312 | 43.43 | 1:29.54 | 2:17.35 | 3:02.82 | |||
Swimming Club Vuokatti | 2:56.43 | |||||||||
9 | Sara Meissner | 2004 | 281 | 44.80 | 1:33.67 | 2:22.36 | 3:09.30 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
10 | Miina Laukka | 2003 | 279 | 45.91 | 1:33.84 | 2:22.81 | 3:09.77 | |||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
11 | Meri Piirainen | 2002 | 185 | 50.97 | 1:46.46 | 2:42.50 | 3:37.45 | |||
Swimming Club Vuokatti | 3:35.71 | |||||||||
- | Petra Heikkinen | 2002 | DNS | |||||||
Oulun Uinti 1906 | 2:35.00 | |||||||||
- | Viivi Tonteri | 2004 | DNS | |||||||
Oulun Uinti 1906 | 3:08.61 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 06 joulukuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 15:49 |
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Joulukuunkisat 2016 | Tulostuspäivämäärä | 06 joulukuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 15:52 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 joulukuu 2016 |
Laji 29, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tiitus Taskila | 2001 | 429 | 34.93 | 1:12.48 | 1:50.72 | 2:28.30 | |||
Oulun Uinti 1906 | 2:22.46 | |||||||||
2 | Atte Moilanen | 2001 | 394 | 35.23 | 1:13.63 | 1:53.77 | 2:32.66 | |||
Oulun Uinti 1906 | 2:32.12 | |||||||||
3 | Anton Ukkola | 2000 | 204 | 45.14 | 1:33.72 | 2:22.56 | 3:09.87 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 06 joulukuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 15:52 |
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Joulukuunkisat 2016 | Tulostuspäivämäärä | 06 joulukuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 15:57 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 joulukuu 2016 |
Laji 30, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Laura Lahtinen | 2003 | 512 | 33.54 | 1:11.27 | 1:51.88 | 2:32.22 | |||
Oulun Uinti 1906 | 2:24.07 | |||||||||
2 | Anni Katajamäki | 2000 | 370 | 35.25 | 1:18.98 | 2:05.76 | 2:49.54 | |||
Haukiputaan Heitto | 2:46.73 | |||||||||
3 | Emma Hämäläinen | 2003 | 319 | 38.46 | 1:23.32 | 2:11.22 | 2:58.17 | |||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
4 | Martta Nygård | 2003 | 317 | 36.64 | 1:21.67 | 2:10.63 | 2:58.62 | |||
Oulun Uinti 1906 | 2:58.59 | |||||||||
- | Emilia Juutilainen | 2004 | DNF | |||||||
Rovaniemen Uimaseura | 3:35.53 | |||||||||
- | Emilia Kivijärvi | 2004 | DNF | |||||||
Rovaniemen Uimaseura | 3:41.78 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 06 joulukuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 15:57 |
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Joulukuunkisat 2016 | Tulostuspäivämäärä | 06 joulukuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 16:00 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 joulukuu 2016 |
Laji 31, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Atte Moilanen | 2001 | 441 | 33.19 | 1:10.57 | 1:48.72 | 2:26.49 | |||
Oulun Uinti 1906 | 2:18.42 | |||||||||
2 | Lasse Pulkkinen | 2002 | 392 | 34.08 | 1:13.21 | 1:53.49 | 2:32.31 | |||
Oulun Uinti 1906 | 2:24.97 | |||||||||
3 | Noa Mäkelä | 2001 | 347 | 33.90 | 1:13.02 | 1:56.18 | 2:38.68 | |||
Kempeleen Pyrintö | 2:30.61 | |||||||||
4 | Tiitus Taskila | 2001 | 333 | 34.36 | 1:14.52 | 1:58.43 | 2:40.79 | |||
Oulun Uinti 1906 | 2:30.65 | |||||||||
- | Anton Ukkola | 2000 | DNF | |||||||
Oulun Uinti 1906 | 2:45.96 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 06 joulukuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 16:00 |
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Joulukuunkisat 2016 | Tulostuspäivämäärä | 06 joulukuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 16:12 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 joulukuu 2016 |
Laji 32, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Madeleine Hiltunen | 2003 | 604 | 1:11.65 | 2:32.66 | 4:04.54 | 5:17.44 | |||
Oulun Uinti 1906 | 5:13.72 | |||||||||
2 | Pinja Taskila | 2004 | 473 | 1:23.78 | 2:53.21 | 4:24.74 | 5:44.44 | |||
Oulun Uinti 1906 | 5:55.03 | |||||||||
3 | Inna Pajuluoma | 1999 | 396 | 1:24.02 | 2:58.41 | 4:42.64 | 6:05.25 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
4 | Emma Nikula | 1998 | 346 | 1:27.78 | 3:08.62 | 4:53.85 | 6:22.23 | |||
Vieskan Uimarit | 6:02.45 | |||||||||
- | Nelle Ojakippola | 2001 | DNF | |||||||
Vieskan Uimarit | 5:42.51 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 06 joulukuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 16:12 |
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Joulukuunkisat 2016 | Tulostuspäivämäärä | 06 joulukuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 16:13 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 joulukuu 2016 |
Laji 33, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Atte Moilanen | 2001 | 483 | 1:12.23 | 2:36.69 | 4:01.32 | 5:10.57 | |||
Oulun Uinti 1906 | 4:49.01 | |||||||||
2 | Anton Ukkola | 2000 | 328 | 1:26.58 | 3:07.40 | 4:37.01 | 5:53.39 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 06 joulukuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 16:13 |