Resultater for Silkeborg Swim Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 23 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 21 august 2016 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 09:26 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 august 2016 |
Løb 23, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2016 |
Årg. 2006-2016: Caroline Gøttrup Baggge (2003) 35.80 2013-08-24 |
Årg. 2004-2005: Julie Krøyer Svandsen (2002) 28.20 2014-08-24 |
Årg. 2002-2003: Klaudia W. Mogensen (2000) 27.75 2014-08-24 |
Årg. 1999-2001: Christina Munkholm (1996) 27.27 2012-08-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | Ikast Svømmeklub | 37.45 | ||||||
2 | Signe Kristensen | 2006 | Horsens Svømmeklub | 43.46 | ||||||
3 | Isabella M. Madsen | 2007 | Swim Team Tåstrup | 44.84 | ||||||
4 | Hannah Rørbech | 2006 | Swim Team Tåstrup | 44.88 | ||||||
5 | Camille Cueto Rasmussen | 2006 | Swim Team Tåstrup | 45.37 | ||||||
6 | Filucca Bing Lauritzen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 46.75 | ||||||
7 | Mia Borup Mølgaard | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 47.89 | ||||||
8 | Frederikke M. Christensen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 48.51 | ||||||
9 | Signe Knudsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 48.54 | ||||||
10 | Katrine Elholm Juliussen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 53.09 | ||||||
11 | Maja Hansen | 2006 | Swim Team Tåstrup | 53.46 | ||||||
12 | Louise Kipper Pedersen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 53.85 | ||||||
13 | Julie Bjørn | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 1:00.57 | ||||||
14 | Silke Sejr Elgaard Jørgen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 1:07.42 | ||||||
15 | Lærke Ljungberg Kristense | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 1:16.38 | ||||||
Løb 23, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Årg. 2006-2016: Caroline Gøttrup Baggge (2003) 35.80 2013-08-24 |
Årg. 2004-2005: Julie Krøyer Svandsen (2002) 28.20 2014-08-24 |
Årg. 2002-2003: Klaudia W. Mogensen (2000) 27.75 2014-08-24 |
Årg. 1999-2001: Christina Munkholm (1996) 27.27 2012-08-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Freja Friborg | 2004 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 32.48 | ||||||
2 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 32.98 | ||||||
3 | Feline Flytkjær Broersma | 2004 | Horsens Svømmeklub | 34.36 | ||||||
4 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 35.24 | ||||||
5 | Weronika L. Bjørn | 2005 | Ikast Svømmeklub | 35.28 | ||||||
6 | Asta Buur Ovesen | 2004 | Herning Svømmeklub | 35.39 | ||||||
7 | Karoline Elholm Juliussen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 35.48 | ||||||
8 | Tilde Søe Bach | 2005 | Thisted Svømmeklub | 35.71 | ||||||
9 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 35.75 | ||||||
10 | Ida Emilie Hindberg | 2005 | Hornslet Svømmeklub | 35.82 | ||||||
11 | Rikke Sander Berggreen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 36.19 | ||||||
12 | Caroline Madsen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 36.34 | ||||||
13 | Ester Lauritsen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 36.59 | ||||||
14 | Amalie Tolderlund | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 36.67 | ||||||
15 | Emma Oleander | 2004 | Horsens Svømmeklub | 36.71 | ||||||
16 | Pernille Nedergaard | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 36.78 | ||||||
17 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 37.48 | ||||||
18 | Christine Porse | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 38.19 | ||||||
19 | Thea Sofie Holm Petersen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 38.63 | ||||||
20 | Ida Melchiorsen | 2004 | Hornslet Svømmeklub | 38.66 | ||||||
21 | Ida Marie Jørgensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 38.87 | ||||||
22 | Maja Friis | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 39.24 | ||||||
23 | Silke Løvstad Sørensen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 39.28 | ||||||
24 | Emilie Bie Bock | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 39.30 | ||||||
25 | Freja Buchholt Kristensen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 40.39 | ||||||
26 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | Swim Team Tåstrup | 41.80 | ||||||
27 | Emma Bergene Hansen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 42.01 | ||||||
28 | Mathilde Olesen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 42.66 | ||||||
29 | Xenia Juhl Leiszner | 2005 | Horsens Svømmeklub | 43.46 | ||||||
30 | Emilie Fig Kragh | 2005 | Horsens Svømmeklub | 44.73 | ||||||
31 | Silke Maria Pjengaard | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 45.06 | ||||||
32 | Signe Vandborg Madsen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 46.33 | ||||||
33 | Julie Møller | 2005 | Skanderborg Svømmeklub | 47.71 | ||||||
34 | Cecilie Egemose Gregersen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 49.50 | ||||||
35 | Anne-Sofie Bødtger | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 50.00 | ||||||
36 | Mille E. S. Jensen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 50.58 | ||||||
37 | Caroline Schrold | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 51.05 | ||||||
- | Amalie Marie Wienberg | 2005 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mille Høiby Jørgensen | 2004 | Swim Team Tåstrup | DNS | ||||||
- | Sofie Vad Kruse | 2005 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 23, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Årg. 2006-2016: Caroline Gøttrup Baggge (2003) 35.80 2013-08-24 |
Årg. 2004-2005: Julie Krøyer Svandsen (2002) 28.20 2014-08-24 |
Årg. 2002-2003: Klaudia W. Mogensen (2000) 27.75 2014-08-24 |
Årg. 1999-2001: Christina Munkholm (1996) 27.27 2012-08-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 29.69 | ||||||
2 | Marie Christensen | 2002 | Odder Svømmeklub | 29.82 | ||||||
3 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 30.28 | ||||||
4 | Sofie Vegener | 2002 | Auning Svømmeklub | 30.45 | ||||||
5 | Pernille Koch Sinding | 2002 | Herning Svømmeklub | 30.57 | ||||||
6 | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 30.82 | ||||||
7 | Anna Bull Kramer | 2003 | Horsens Svømmeklub | 31.33 | ||||||
8 | Therese Mardal | 2002 | Thisted Svømmeklub | 31.49 | ||||||
9 | Josefine Mikkelsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 31.68 | ||||||
10 | Clara Tolderlund | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | 31.94 | ||||||
11 | Frederikke Kruse | 2002 | Herning Svømmeklub | 32.06 | ||||||
12 | Line Frederiksen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 32.51 | ||||||
13 | Mathilde Wisborg Fog | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 32.78 | ||||||
14 | Maja Fjord Kristensen | 2002 | Herning Svømmeklub | 32.85 | ||||||
15 | Catherina Juul Jensen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 32.86 | ||||||
16 | Ida Sund | 2002 | Horsens Svømmeklub | 33.03 | ||||||
17 | Sara Gade | 2002 | Ikast Svømmeklub | 33.11 | ||||||
18 | Jasmin Jespersen | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | 33.43 | ||||||
19 | Emma Ulka Bech Petersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 33.58 | ||||||
20 | Frederikke Suhnsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 33.60 | ||||||
21 | Alberte Schnieber Klausen | 2002 | Herning Svømmeklub | 33.90 | ||||||
22 | Amalie Kristensen | 2003 | Herning Svømmeklub | 34.25 | ||||||
23 | Stinne Holst Gregersen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 34.39 | ||||||
24 | Emilie Knudsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 34.57 | ||||||
25 | Emilia Juhl Leiszner | 2002 | Horsens Svømmeklub | 34.61 | ||||||
26 | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 34.68 | ||||||
27 | Sara Fiil Jensen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 34.79 | ||||||
28 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 35.13 | ||||||
29 | Amalie Juul Jakobsen | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 35.26 | ||||||
30 | Agnete Riis | 2003 | Ikast Svømmeklub | 35.41 | ||||||
31 | Caroline Krogh | 2002 | Ikast Svømmeklub | 35.42 | ||||||
32 | Clarissa Marie Lauritzen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 35.67 | ||||||
33 | Marie Graff Esbensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 36.15 | ||||||
34 | Ida Kjærgaard | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 36.18 | ||||||
35 | Camilla Falck | 2003 | Horsens Svømmeklub | 36.59 | ||||||
36 | Karen Moos Jensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 36.81 | ||||||
37 | Barbara Ammentorp | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 37.19 | ||||||
38 | Kamille M. Hauber Ørsted | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 37.43 | ||||||
39 | Cecilie Høgfeldt | 2002 | Auning Svømmeklub | 38.00 | ||||||
40 | Caroline Møller | 2002 | Swim Team Tåstrup | 38.12 | ||||||
41 | Amalie Antonsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 38.30 | ||||||
42 | Sarah Fagerlund Lunheim | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 38.31 | ||||||
43 | Julie Gerner Knudsen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 42.43 | ||||||
Løb 23, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 1999-2001 |
Årg. 2006-2016: Caroline Gøttrup Baggge (2003) 35.80 2013-08-24 |
Årg. 2004-2005: Julie Krøyer Svandsen (2002) 28.20 2014-08-24 |
Årg. 2002-2003: Klaudia W. Mogensen (2000) 27.75 2014-08-24 |
Årg. 1999-2001: Christina Munkholm (1996) 27.27 2012-08-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josefine Due Christensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 28.90 | ||||||
2 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 29.09 | ||||||
2 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | Odder Svømmeklub | 29.09 | ||||||
4 | Karina Høybye Olesen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 29.52 | ||||||
5 | Ida Maria Nielsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 29.62 | ||||||
6 | Matilde Fuglsang | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 30.14 | ||||||
7 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | 30.21 | ||||||
8 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 30.30 | ||||||
9 | Nikoline Nielsen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 30.47 | ||||||
10 | Liv Hingeberg | 2001 | Odder Svømmeklub | 30.98 | ||||||
11 | Hannah Fleng M. Jensen | 2000 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 30.99 | ||||||
12 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | 31.14 | ||||||
13 | Amalie Skov | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 31.27 | ||||||
14 | Maria Rye | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 31.32 | ||||||
15 | Frederikke Brændgaard | 2001 | Horsens Svømmeklub | 31.61 | ||||||
16 | Helena M. S. Sørensen | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 31.93 | ||||||
16 | Laura Gam | 2001 | Herning Svømmeklub | 31.93 | ||||||
18 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 32.24 | ||||||
19 | Ida Larsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 32.34 | ||||||
20 | Merete Brixen Lomholt | 2001 | Horsens Svømmeklub | 32.42 | ||||||
21 | Mette Krogstrup Madsen | 2000 | Skals Gymnastikforening | 32.80 | ||||||
22 | Thea Krøll | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 33.69 | ||||||
23 | Nanna Sund | 2000 | Horsens Svømmeklub | 33.91 | ||||||
24 | Katrine Egenæs | 2000 | Dragsholm Svømmeklub | 33.97 | ||||||
25 | Anette Poulsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 34.34 | ||||||
26 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | Horsens Svømmeklub | 34.71 | ||||||
27 | Caroline T.b. Johansen | 1999 | HOG-Hinnerup | 35.11 | ||||||
28 | Nanna Lyng Bojesen | 2001 | Rønne Svømme Klub | 35.15 | ||||||
29 | Emilia Høffer | 2001 | Swim Team Tåstrup | 36.71 | ||||||
30 | Sofie Nielsen | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 36.86 | ||||||
31 | Jasmin Danielsen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 48.41 | ||||||
- | Miranetee Brimstrond | 2000 | Stidsholt IF | DNS | ||||||
Løb 23, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 0-1998 |
Årg. 2006-2016: Caroline Gøttrup Baggge (2003) 35.80 2013-08-24 |
Årg. 2004-2005: Julie Krøyer Svandsen (2002) 28.20 2014-08-24 |
Årg. 2002-2003: Klaudia W. Mogensen (2000) 27.75 2014-08-24 |
Årg. 1999-2001: Christina Munkholm (1996) 27.27 2012-08-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Thea Lund Petersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 29.09 | ||||||
2 | Louise Lynæs | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 29.75 | ||||||
3 | Pernille Jensen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 30.08 | ||||||
4 | Frederikke Hansen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 30.35 | ||||||
5 | Nicoline Pontoppidan | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 30.61 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 21 august 2016 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:26 |