Resultater for DM Ã…rgang Langbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag 14.30
Resultat Løb 37 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 26 juni 2016 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 15:24 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 juni 2016 |
Løb 37, 100m Rygsvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 58.73 2016-05-19 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederikke Falk-List | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 34.87 | 1:13.32 | |||||
2 | Mille Kjær Jensen | 2004 | Lyseng IF | 35.85 | 1:13.77 | |||||
3 | Emma Hansen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.01 | 1:15.18 | |||||
4 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.17 | 1:15.73 | |||||
5 | Sarah Carugati | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 37.05 | 1:15.80 | |||||
6 | Emma Kutsko Jensen | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 38.26 | 1:17.17 | |||||
6 | Josephine Holst Vinter | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 37.35 | 1:17.17 | |||||
8 | Alma Heyn Stage | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.53 | 1:17.34 | |||||
9 | Nele Schulze | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 36.88 | 1:17.72 | |||||
10 | Linnea Hietala | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 38.11 | 1:17.76 | |||||
11 | Anna Højerslev Eriksen | 2004 | Vest-Brøndby | 38.19 | 1:17.80 | |||||
12 | Mia K. Kristensen | 2004 | O.S.L.F. | 38.86 | 1:18.05 | |||||
13 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 37.41 | 1:18.23 | |||||
14 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | Vejle Svømmeklub Triton | 38.33 | 1:18.39 | |||||
15 | Emma Thorsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 39.25 | 1:18.87 | |||||
16 | Josefine Krumbak | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.73 | 1:18.89 | |||||
17 | Wilma Anker | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.90 | 1:19.05 | |||||
18 | Mathilde Mathiesen | 2004 | Albertslund IF | 38.50 | 1:19.14 | |||||
19 | Asta Poulsen | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 38.46 | 1:19.19 | |||||
20 | Aurelia Pedersen | 2004 | Odense Svømme Klub | 39.15 | 1:20.20 | |||||
21 | Cille Christensen | 2004 | Kolding SK | 39.40 | 1:20.33 | |||||
22 | Anna Toft Petersen | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 38.88 | 1:20.39 | |||||
23 | Frida Bang Stanelt | 2004 | Kalundborg SK | 38.59 | 1:20.54 | |||||
24 | Caroline Holm | 2004 | Kalundborg SK | 39.70 | 1:20.61 | |||||
25 | Marie Louise B. Soelberg | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.47 | 1:20.67 | |||||
26 | Anne Sofie Nørtoft | 2004 | Kolding SK | 40.30 | 1:20.73 | |||||
26 | Astrid M. Østergaard | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 38.92 | 1:20.73 | |||||
28 | Maya Hatting Bärmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.97 | 1:20.78 | |||||
29 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 39.80 | 1:20.82 | |||||
30 | Elma Gabela | 2004 | Kolding SK | 39.42 | 1:20.88 | |||||
31 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 39.67 | 1:21.09 | |||||
32 | Clara Toft | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 39.50 | 1:21.15 | |||||
33 | Clara Sass Husum | 2004 | Slangerup Svømmeklub | 39.36 | 1:21.16 | |||||
34 | Sofie Ølgaard Hansen | 2004 | Tårnborg-Vemmelev svømning | 40.64 | 1:21.64 | |||||
35 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | Vest-Brøndby | 39.63 | 1:21.67 | |||||
35 | Mathilde Hagihara | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.52 | 1:21.67 | |||||
37 | Asta Buur Ovesen | 2004 | Herning Svømmeklub | 39.41 | 1:21.85 | |||||
38 | Mia Hvarre | 2004 | Svømmeklubben Tempo | 39.28 | 1:22.06 | |||||
39 | Anna Marie Nielsen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 40.35 | 1:22.24 | |||||
40 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 41.52 | 1:22.31 | |||||
41 | Laura L. Hørning | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 40.16 | 1:22.43 | |||||
42 | Jasmin Philip | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.80 | 1:22.54 | |||||
43 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 43.36 | 1:22.74 | |||||
44 | Emma Ekman | 2004 | Svømmeklubben Laksen | 40.69 | 1:22.81 | |||||
45 | Martha Hjuler Britze | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 40.28 | 1:23.22 | |||||
46 | Kaya Yang Eisensee | 2004 | Odense Svømme Klub | 39.83 | 1:23.25 | |||||
47 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.69 | 1:23.26 | |||||
48 | Mathilde Hedager | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 40.54 | 1:23.34 | |||||
49 | Anna Maria Madsen | 2004 | Swim Team Tåstrup - Vatcph | 41.19 | 1:23.77 | |||||
50 | Katrine Bonefeld | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 41.54 | 1:23.90 | |||||
51 | Clara Dreier | 2004 | Køge Svømmeklub | 39.78 | 1:24.05 | |||||
52 | Anastasia Smirnov | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 40.76 | 1:24.17 | |||||
53 | Alberte Kempel Christense | 2004 | Swim Team Neptun | 41.70 | 1:24.33 | |||||
54 | Freja Friborg | 2004 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 42.54 | 1:24.69 | |||||
55 | Anne-Sofie Devantier | 2004 | Vest-Brøndby | 41.76 | 1:24.83 | |||||
56 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | Swim Team Tåstrup - Vatcph | 41.37 | 1:25.65 | |||||
57 | Alma Foltmar-Michaelsen | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 41.65 | 1:25.67 | |||||
58 | Astrid Hassing | 2004 | Svømmeklubben Søhesten | 40.91 | 1:26.00 | |||||
59 | Cornelia Vâmosi | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 41.27 | 1:26.13 | |||||
60 | Mille Bergmann | 2004 | Rønne Svømme Klub | 43.32 | 1:27.77 | |||||
61 | Karoline Nielsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 44.11 | 1:28.03 | |||||
62 | Olivia Møller | 2004 | Haslev Svømmeklub | 42.67 | 1:28.53 | |||||
63 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 44.07 | 1:28.74 | |||||
64 | Laura Nellemann | 2004 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 43.57 | 1:29.25 | |||||
65 | Ida Kristensen | 2004 | Frem Odense | 43.71 | 1:31.35 | |||||
66 | Jenni Nguyen | 2004 | Frem Odense | 48.85 | 1:39.92 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 26 juni 2016 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:24 |