Resultater for Nordea Midsommer Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2016 | Udskriftsdato | 11 juni 2016 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 16:03 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 juni 2016 |
Løb 12, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Møller Sørensen | 1998 | Swim Team Neptun | 29.43 | ||||||
2 | Emma Lykke | 1999 | Frem Odense | 32.43 | ||||||
3 | Sarah Hygum Jensen | 1998 | Svømmeklubben Koral | 32.88 | ||||||
4 | Anna Svit Pedersen | 1996 | H.G.F. Svømning | 33.19 | ||||||
5 | Vicki Jensen | 1998 | Struer Svømmeklub | 33.86 | ||||||
6 | Louise Damborg | 1982 | Grenaa Svømmeklub | 34.44 | ||||||
7 | Christina Kyed | 1998 | Struer Svømmeklub | 38.78 | ||||||
- | Milena Christensen | 1999 | Svømmeklubben Koral | DNS | ||||||
- | Sofie Hald | 1999 | Frem Odense | DNS | ||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 29.29 | ||||||
2 | Elisa Rytter | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 29.50 | ||||||
3 | Trine Dam | 2001 | Svømmeklubben Koral | 29.54 | ||||||
4 | Emma Viborg Larsen | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 29.85 | ||||||
5 | Janni Martinussen | 2001 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 30.45 | ||||||
6 | Lærke Cassøe Alexandersen | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 30.47 | ||||||
7 | Merete Brixen Lomholt | 2001 | Svømmeklubben Koral | 30.74 | ||||||
8 | Mathilde Snitgaard | 2000 | Struer Svømmeklub | 30.94 | ||||||
9 | Mathilde Marthedal Markma | 2001 | Holstebro Svømme Club | 31.43 | ||||||
10 | Emilie Spliid | 2000 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 32.44 | ||||||
11 | Christina Berggren Munch | 2001 | Struer Svømmeklub | 32.46 | ||||||
12 | Louise Xia Klogborg | 2000 | Holstebro Svømme Club | 32.48 | ||||||
13 | Klea Christensen | 2001 | Struer Svømmeklub | 32.58 | ||||||
14 | Karen Schmieg Toft | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | 32.82 | ||||||
15 | Liv Persson | 2001 | Frem Odense | 33.33 | ||||||
16 | Sofie Astrup | 2001 | Struer Svømmeklub | 33.49 | ||||||
17 | Fie Holzmann | 2000 | Kolding SK | 33.77 | ||||||
18 | Julie Geertsen Lund | 2001 | Holstebro Svømme Club | 33.85 | ||||||
19 | Sofie Knudsen | 2001 | Kolding SK | 35.86 | ||||||
20 | Emilie Støve | 2000 | H.G.F. Svømning | 36.46 | ||||||
21 | Amalie Laursen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 38.18 | ||||||
22 | Anna Pedersen | 2001 | Struer Svømmeklub | 39.86 | ||||||
- | Lærke Meyer | 2000 | Ikast Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | Herning Svømmeklub | 29.92 | ||||||
2 | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 30.22 | ||||||
3 | Signe B. Hansen | 2002 | Herning Svømmeklub | 30.47 | ||||||
4 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 31.81 | ||||||
5 | Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | Frem Odense | 32.23 | ||||||
6 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | Brædstrup Svømmeklub | 32.33 | ||||||
7 | Maja Brinkmann | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 32.41 | ||||||
8 | Amalie Vilstrup | 2002 | Herning Svømmeklub | 32.54 | ||||||
9 | Maja G. Pedersen | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | 32.61 | ||||||
10 | Emma Rose Treney | 2002 | Aabybro Idrætsforening | 32.86 | ||||||
11 | Stine Rejkjær Gadgaard | 2003 | Struer Svømmeklub | 33.38 | ||||||
12 | Carolina D. Agerbæk | 2002 | H.G.F. Svømning | 33.46 | ||||||
13 | Mai Jørgensen | 2003 | Frem Odense | 33.63 | ||||||
14 | Sara Fiil Jensen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 33.70 | ||||||
15 | Sara Mette Kvitzau | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 33.76 | ||||||
16 | Julie Heby Kanstrup | 2002 | Aabybro Idrætsforening | 34.10 | ||||||
17 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 34.21 | ||||||
18 | Marie Graff Esbensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 34.24 | ||||||
19 | Sofia Lysgaard Hammer | 2003 | Struer Svømmeklub | 34.28 | ||||||
20 | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | Svømmeklubben Koral | 34.50 | ||||||
21 | Line Heise | 2003 | H.G.F. Svømning | 34.79 | ||||||
22 | Mia Kølbæk Hansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 34.98 | ||||||
23 | Henriette Yong Klogborg | 2002 | Holstebro Svømme Club | 35.14 | ||||||
24 | Elisabeth Stoltenborg | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 35.75 | ||||||
25 | Kirstine Kjær Sørensen | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 36.06 | ||||||
26 | Laura Mai Stephansen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 36.11 | ||||||
27 | Karen Moos Jensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 36.35 | ||||||
28 | Freja Ulka Nielsen | 2003 | Kolding SK | 36.69 | ||||||
29 | Ida Kjærdgaard | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 36.84 | ||||||
30 | Gertrud Skov | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 37.15 | ||||||
31 | Marie Lund Sørensen | 2003 | H.G.F. Svømning | 37.53 | ||||||
32 | Line Virkelyst Johansen | 2003 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 37.98 | ||||||
33 | Nicoline Bech | 2003 | Brædstrup Svømmeklub | 38.16 | ||||||
34 | Katrine Søndergaard | 2002 | Swim Team Neptun | 38.49 | ||||||
35 | Kimia Lotfipour | 2003 | Swim Team Neptun | 38.81 | ||||||
36 | Mette Buur Holt | 2003 | Herning Svømmeklub | 38.82 | ||||||
37 | Nete Kirial | 2003 | Swim Team Neptun | 38.98 | ||||||
38 | Methea Kristensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 39.14 | ||||||
39 | Iben Schønwandt | 2003 | Hobro Svømmeklub | 40.19 | ||||||
40 | Celina Sørensen | 2002 | Hobro Svømmeklub | 40.23 | ||||||
41 | Mathilde Nielsen | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 41.43 | ||||||
42 | Emma Triel | 2003 | Struer Svømmeklub | 41.69 | ||||||
43 | Nanna Ballisager Hansen | 2003 | Brædstrup Svømmeklub | 44.83 | ||||||
44 | Michele Jensen | 2003 | Brønderslev SK08 | 49.73 | ||||||
- | Amalie Kristensen | 2003 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Lykke Munk | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Asta Buur Ovesen | 2004 | Herning Svømmeklub | 33.15 | ||||||
2 | Anne Terp | 2004 | Struer Svømmeklub | 33.74 | ||||||
3 | Karoline Thagård Jakobsen | 2004 | Struer Svømmeklub | 34.05 | ||||||
4 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | Frem Odense | 34.30 | ||||||
5 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 34.32 | ||||||
6 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | Swim Team Neptun | 34.36 | ||||||
7 | Nikoline Kaae | 2005 | Frem Odense | 34.81 | ||||||
8 | Melanie Petersen | 2004 | Kolding SK | 35.32 | ||||||
9 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 35.44 | ||||||
10 | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | Holstebro Svømme Club | 35.51 | ||||||
11 | Mathilde Stilund | 2005 | Frem Odense | 35.79 | ||||||
12 | Weronicka L. Bjørn | 2005 | Ikast Svømmeklub | 36.05 | ||||||
13 | Amalie Holst | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 36.10 | ||||||
14 | Clara Jensen | 2005 | Herning Svømmeklub | 36.26 | ||||||
15 | Katrine Rasmussen | 2004 | Swim Team Neptun | 36.41 | ||||||
16 | Karla Kristensen | 2005 | Kolding SK | 37.24 | ||||||
17 | Karen K. H. Hagensen | 2004 | H.G.F. Svømning | 37.39 | ||||||
18 | Laura Pedersen | 2004 | Herning Svømmeklub | 37.79 | ||||||
19 | Sofie Dyg Holme | 2005 | Ikast Svømmeklub | 38.23 | ||||||
20 | Laura B. Nielsen | 2004 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 38.28 | ||||||
21 | Kristine Vestergaard | 2005 | Brønderslev SK08 | 38.30 | ||||||
22 | Ida Kristensen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 38.74 | ||||||
23 | Sofie Rasmussen | 2005 | Swim Team Neptun | 40.83 | ||||||
24 | Caroline Bomholt Jensen | 2005 | Brønderslev SK08 | 41.55 | ||||||
25 | Lærke Nygaard Bertelsen | 2004 | Herning Svømmeklub | 42.14 | ||||||
26 | Kirstine Bengaard Simonse | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 42.97 | ||||||
27 | Nicoline Bang Mosegaard | 2005 | Skive Svømmeklub Poseidon | 43.14 | ||||||
28 | Teresa Juel Winther | 2005 | Herning Svømmeklub | 43.79 | ||||||
29 | Maria Fiil Jensen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 43.98 | ||||||
30 | Caroline Bahn Vilstrup | 2005 | Herning Svømmeklub | 44.27 | ||||||
31 | Lucca Tinggaard Larsen | 2004 | Hobro Svømmeklub | 44.36 | ||||||
32 | Helena Boldsen | 2005 | Hobro Svømmeklub | 44.78 | ||||||
33 | Thea Bomholdt Madsen | 2004 | Brønderslev SK08 | 44.80 | ||||||
34 | Anne Vorup Iversen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 45.65 | ||||||
35 | Katrine Krogh | 2005 | Ikast Svømmeklub | 46.90 | ||||||
36 | Anna Sander Iversen | 2005 | Brønderslev SK08 | 48.16 | ||||||
37 | Emma Kjær Johannesen | 2004 | Brønderslev SK08 | 48.50 | ||||||
38 | Isabella Rebo Mejlstrup | 2005 | Hobro Svømmeklub | 48.53 | ||||||
39 | Svea Tinggaard Larsen | 2005 | Hobro Svømmeklub | 48.88 | ||||||
40 | Sara Lauridsen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 49.16 | ||||||
41 | Emilie Væring Nielsen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 49.76 | ||||||
42 | Karoline Bang-Larsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 50.62 | ||||||
43 | Marie Laursen | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 52.48 | ||||||
- | Lærke Egebjerg Almaas | 2004 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mie Holst Nielsen | 2004 | Hobro Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Signe Vestergaard Jensen | 2005 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2016 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | Ikast Svømmeklub | 37.88 | ||||||
2 | Laura Toftgaard | 2007 | Kolding SK | 41.12 | ||||||
3 | Elea Amalie Poulsen | 2006 | Herning Svømmeklub | 42.77 | ||||||
4 | Sarah Froberg Pedersen | 2006 | Herning Svømmeklub | 43.30 | ||||||
5 | Laura Håkonsson | 2006 | Ikast Svømmeklub | 44.46 | ||||||
6 | Trine Lundø Michaelsen | 2006 | Herning Svømmeklub | 45.50 | ||||||
7 | Maja Broholm Brixen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 47.73 | ||||||
8 | Sara Gilling-Iskov | 2006 | Hobro Svømmeklub | 48.67 | ||||||
9 | Leonora Mejer | 2006 | Ikast Svømmeklub | 54.52 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 11 juni 2016 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:03 |