Resultater for Ringsted cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2016 | Udskriftsdato | 24 september 2016 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 13:49 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 september 2016 |
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1918-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frans Johannessen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.33 | ||||||
2 | Viktor Christensen | 1995 | Køge Svømmeklub | 29.57 | ||||||
3 | Claus Hansen | 1995 | Ringsted Svømme Klub | 30.53 | ||||||
4 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.54 | ||||||
5 | Sebastian H. Andersen | 1997 | Kalundborg SK | 30.81 | ||||||
6 | Nicolai Degn Andersen | 1990 | Odense Svømme Klub | 31.04 | ||||||
7 | Tobias Andersen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.91 | ||||||
8 | Marvin Kollrich | 1998 | Psv Schwerin | 32.30 | ||||||
9 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 33.96 | ||||||
10 | Andreas Østergaard Nielse | 1997 | Vordingborg Svømme Klub | 42.05 | ||||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Malthe Burgaard | 2000 | Odense Svømme Klub | 31.38 | ||||||
2 | Till Otto Göttmann | 2000 | Psv Schwerin | 31.49 | ||||||
3 | Andreas Bui | 2000 | O.S.L.F. | 31.91 | ||||||
4 | Tim Krüger | 2000 | Psv Schwerin | 32.01 | ||||||
5 | Magnus Nygaard | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 32.27 | ||||||
6 | Marius Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben Syd | 32.90 | ||||||
7 | Jacob Friland | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.14 | ||||||
8 | Luke Töpfer | 1999 | Psv Schwerin | 33.40 | ||||||
9 | Nicolai Yung Hansen | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.63 | ||||||
10 | Mads Rishøj | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.26 | ||||||
11 | Lukas Gustafson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.35 | ||||||
12 | Jonathan Kock Jensen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 34.54 | ||||||
13 | Jacob Holm | 2000 | Køge Svømmeklub | 34.70 | ||||||
14 | Gustav Nissen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.02 | ||||||
15 | Ian Romberg | 2001 | Psv Schwerin | 36.15 | ||||||
16 | Nickolas Irani Jahromi | 2001 | Odense Svømme Klub | 37.34 | ||||||
17 | Alexander Kragesand | 1999 | Korsør Sv & Livr. Klub | 38.18 | ||||||
18 | Kristoffer Koch Pedersen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 40.37 | ||||||
- | Asger Flytkjær-Hansen | 2000 | Haslev Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.22 | ||||||
2 | Gustav Stahl | 2002 | Odense Svømme Klub | 33.77 | ||||||
3 | Elias Rought | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 33.94 | ||||||
4 | Victor Nygaard | 2003 | O.S.L.F. | 35.34 | ||||||
5 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.63 | ||||||
6 | Christer Papenbroock | 2002 | Psv Schwerin | 36.08 | ||||||
7 | Magnus Dolleris Schroll | 2002 | Odense Svømme Klub | 36.47 | ||||||
8 | Silas Lykke | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 37.82 | ||||||
9 | Marc Amon Göttmann | 2003 | Psv Schwerin | 38.42 | ||||||
10 | Mark Kuhlmann | 2003 | Psv Schwerin | 39.19 | ||||||
11 | Joachim Mårtensen | 2004 | Kalundborg SK | 42.60 | ||||||
12 | Stefan Rasmussen | 2004 | Svømmeklubben Syd | 43.84 | ||||||
13 | Marcell Woedd | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 43.91 | ||||||
14 | Jacob Meisner Hansen | 2003 | Næstved IF | 44.63 | ||||||
15 | Mathias Clausen | 2002 | Næstved IF | 45.01 | ||||||
16 | Gustav B. Frederiksen | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 46.51 | ||||||
17 | Anton Ritter | 2005 | Psv Schwerin | 46.89 | ||||||
18 | Nicklas Stæcker | 2003 | Næstved IF | 47.04 | ||||||
19 | Rasmus Mortensen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 47.08 | ||||||
20 | Theo Jäck | 2005 | Psv Schwerin | 47.49 | ||||||
21 | Mathias Ankersen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 48.76 | ||||||
22 | Konrad Clausen | 2005 | Korsør Sv & Livr. Klub | 50.53 | ||||||
23 | Tue Vestergaard Jürs | 2004 | Svømmeklubben Syd | 50.59 | ||||||
24 | Jeremy William Millard | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 50.81 | ||||||
25 | Frej Zachariasen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 51.86 | ||||||
26 | Thoke Thomsen | 2006 | Kalundborg SK | 53.91 | ||||||
27 | Mads Munksgaard | 2004 | Næstved IF | 54.73 | ||||||
28 | Nikolaj Nielsen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 56.91 | ||||||
29 | Gustav Meinert | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 57.92 | ||||||
30 | Valdemar Stahl | 2004 | Odense Svømme Klub | 58.01 | ||||||
31 | Sofus Rasmussen | 2008 | Kalundborg SK | 1:00.23 | ||||||
32 | Anders Fredslund-Andersen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 1:01.74 | ||||||
33 | Tobias Chr. Stæcker | 2005 | Næstved IF | 1:02.55 | ||||||
34 | David Stoklund | 2008 | Kalundborg SK | 1:09.67 | ||||||
35 | August Juul-Andersen | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 1:11.94 | ||||||
36 | Tristan Houmann | 2008 | Ringsted Svømme Klub | 1:15.00 | ||||||
- | August B Bjerregaard | 2003 | O.S.L.F. | DNS | ||||||
- | Johannes Forsbæk | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | DNS | ||||||
- | Oliver Sørensen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | James Sibbern-Larsen | 2005 | Næstved IF | DSQ | ej syncron ben | |||||
- | Jeppe Kristian Lund Larse | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | DSQ | flyben efter start | |||||
- | Lucas Sibbern-Larsen | 2007 | Næstved IF | DSQ | asynkron ben start | |||||
- | Theodor Kongstad | 2006 | Haslev Svømmeklub | DSQ | crawlben efter start | |||||
- | Thor Tørngren | 2006 | Haslev Svømmeklub | DSQ | ej samtidig indslag | |||||
- | William Marcher | 2002 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | en hånd afslutning | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 24 september 2016 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:49 |