Tulokset Ringsted cup
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2016 | Udskriftsdato | 24 september 2016 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 14:57 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 september 2016 |
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1918-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederik K. Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.26 | 56.46 | |||||
2 | Johan Müller | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.03 | 57.76 | |||||
3 | Gustav Friberg | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 27.33 | 57.95 | |||||
4 | Jacob Holst | 1991 | Køge Svømmeklub | 28.52 | 1:01.00 | |||||
5 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | Køge Svømmeklub | 29.42 | 1:01.63 | |||||
6 | Kaare Fisker Larsen | 1998 | O.S.L.F. | 28.81 | 1:02.56 | |||||
7 | Mads Lünell Bruhn | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.32 | 1:05.97 | |||||
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1999-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Magnus Carstensen | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 27.49 | 58.18 | |||||
2 | Johan Joensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.98 | 59.36 | |||||
3 | Matthias Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 28.32 | 59.94 | |||||
4 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | Køge Svømmeklub | 28.16 | 1:00.21 | |||||
4 | Till Otto Göttmann | 2000 | Psv Schwerin | 28.48 | 1:00.21 | |||||
6 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.05 | 1:00.76 | |||||
7 | Oliver H. Andersen | 1999 | Kalundborg SK | 29.07 | 1:01.13 | |||||
8 | Marius Møldrup | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.73 | 1:01.24 | |||||
9 | Jonas Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 28.83 | 1:01.37 | |||||
10 | Mads Rishøj | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.13 | 1:01.82 | |||||
11 | Martin Szokody | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 28.82 | 1:02.08 | |||||
12 | Filip Bækgaard | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 29.59 | 1:02.50 | |||||
13 | Mads Emil Christensen | 1999 | Køge Svømmeklub | 29.21 | 1:02.67 | |||||
14 | Illya Ponomarov | 2000 | Psv Schwerin | 29.50 | 1:02.87 | |||||
15 | Sebastian Jensen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 29.25 | 1:02.94 | |||||
16 | Jakob Schmidt | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.91 | 1:02.95 | |||||
17 | Magnus Løhr | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 29.94 | 1:04.14 | |||||
18 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.65 | 1:04.43 | |||||
19 | Rasmus Danielsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 30.68 | 1:04.89 | |||||
20 | Karl Bryde | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 29.22 | 1:04.93 | |||||
21 | Mert Kaya | 2001 | Køge Svømmeklub | 31.16 | 1:05.42 | |||||
22 | Simon Juul Henriksen | 2001 | Odense Svømme Klub | 30.39 | 1:05.85 | |||||
23 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 31.14 | 1:05.87 | |||||
24 | Erling Johansen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 30.99 | 1:07.17 | |||||
25 | Lukas Gustafson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.73 | 1:07.20 | |||||
26 | Emil Mosegaard | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 32.19 | 1:07.22 | |||||
27 | Thor B. Hansen | 2000 | Køge Svømmeklub | 32.04 | 1:09.63 | |||||
28 | Anders Nielsen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 32.66 | 1:09.70 | |||||
29 | Gustav T Madsen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 32.64 | 1:10.27 | |||||
30 | Kristian Heinz Buskov | 2000 | Køge Svømmeklub | 32.67 | 1:13.07 | |||||
31 | Mathias Aner | 2001 | Svømmeklubben Syd | 34.12 | 1:14.58 | |||||
32 | Andreas Hausner | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 35.17 | 1:18.07 | |||||
- | Daniel Hartkopf | 2001 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.13 | 1:02.17 | |||||
2 | Alexander Søgaard | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 29.39 | 1:03.59 | |||||
3 | August Schade Cantby | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 30.15 | 1:05.46 | |||||
4 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.88 | 1:11.73 | |||||
5 | Johan Siksne Kaalund | 2002 | O.S.L.F. | 34.55 | 1:12.20 | |||||
6 | Ole Hovmand | 2003 | Svømmeklubben Syd | 33.38 | 1:13.67 | |||||
7 | Mads Juul Henriksen | 2004 | Odense Svømme Klub | 33.95 | 1:14.23 | |||||
8 | Karl Becker | 2002 | Psv Schwerin | 34.46 | 1:14.24 | |||||
9 | Casper Madsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 35.94 | 1:17.31 | |||||
10 | Oliver Hallenborg | 2002 | Odense Svømme Klub | 35.39 | 1:17.36 | |||||
11 | Harald Franck | 2003 | Næstved IF | 34.40 | 1:17.67 | |||||
12 | Adrian Paschke | 2003 | Psv Schwerin | 34.80 | 1:17.72 | |||||
13 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | 36.40 | 1:18.35 | |||||
14 | Benjamin Bodal | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 36.07 | 1:18.85 | |||||
15 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.65 | 1:18.88 | |||||
16 | Jonathan F. K. Jensen | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 36.45 | 1:19.91 | |||||
17 | Kristian Mouridsen | 2002 | Næstved IF | 35.67 | 1:20.25 | |||||
18 | Mikkel Roed | 2004 | Køge Svømmeklub | 37.55 | 1:20.95 | |||||
19 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.28 | 1:21.58 | |||||
20 | Nicolai Quist | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 37.45 | 1:24.82 | |||||
21 | Oliver Schultz | 2004 | Køge Svømmeklub | 38.68 | 1:25.68 | |||||
22 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.59 | 1:30.54 | |||||
23 | Casper Bang Clausen | 2003 | O.S.L.F. | 40.47 | 1:32.41 | |||||
24 | Daniel Mir | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 38.57 | 1:34.29 | |||||
25 | Magnus Juul Hansen | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 40.92 | 1:35.18 | |||||
26 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 43.73 | 1:35.40 | |||||
27 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.08 | 1:35.92 | |||||
28 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | Køge Svømmeklub | 46.63 | 1:36.36 | |||||
29 | Eren Kaya | 2004 | Køge Svømmeklub | 44.57 | 1:36.57 | |||||
30 | Malthe Foged | 2005 | Næstved IF | 45.69 | 1:41.31 | |||||
31 | Jannik Jørgensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 48.19 | 1:41.65 | |||||
32 | Oliver Gadegaard | 2003 | Køge Svømmeklub | 51.31 | 1:48.23 | |||||
33 | Philip H. Christensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 52.56 | 1:51.31 | |||||
- | Nikolai Pagh Pedersen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Philip Rindum | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | asynkrone arme start | |||||
- | Theo Jäck | 2005 | Psv Schwerin | DSQ | ej samt berøring 25m | |||||
- | Valdemar Jensen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 24 september 2016 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:57 |