Tulokset UGP3-Eriksdal
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2016 |
|
Utskriftsdatum |
04 juni 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
16:05 |
|
|
Arrangör |
Spårvägen sim & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karl Gustav Gérnyi |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
28.95 |
1:04.20 |
1:44.16 |
|
2:14.89 |
|
2 |
Wiggo Frohde |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
29.31 |
1:06.82 |
1:48.66 |
|
2:19.98 |
|
3 |
Sebastian Tufvesson |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
30.64 |
1:09.52 |
1:50.79 |
|
2:25.61 |
|
4 |
Simon Blom |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
30.39 |
1:09.26 |
1:52.24 |
|
2:25.64 |
|
5 |
Filip Antlöv |
1998 |
Södertörns Simsällskap |
|
29.41 |
1:10.56 |
1:50.60 |
|
2:26.79 |
|
6 |
Mattias Huss |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
31.00 |
1:11.93 |
1:54.36 |
|
2:29.92 |
|
7 |
Kenzo Buchli |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
31.94 |
1:12.31 |
1:58.20 |
|
2:32.45 |
|
7 |
Oscar Johansson |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
31.71 |
1:12.26 |
1:57.13 |
|
2:32.45 |
|
9 |
Oscar Norman |
1999 |
Tyresö Simsällskap |
|
30.60 |
1:13.48 |
2:00.32 |
|
2:35.83 |
|
10 |
William Yttergren |
2000 |
Wisby Simsällskap |
|
32.04 |
1:15.26 |
2:02.39 |
|
2:37.62 |
|
11 |
Rudolfs Stupans |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
33.60 |
1:16.10 |
2:03.25 |
|
2:38.05 |
|
12 |
Nikola Despotovic |
1998 |
Södertörns Simsällskap |
|
33.11 |
1:20.07 |
2:07.69 |
|
2:45.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linus Kahl |
2001 |
Wisby Simsällskap |
|
30.44 |
1:08.55 |
1:48.66 |
|
2:19.70 |
|
2 |
Oliver Rehn |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
30.06 |
1:06.89 |
1:51.43 |
|
2:22.98 |
|
3 |
Klaudius Schreck |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
28.84 |
1:08.45 |
1:50.11 |
|
2:23.51 |
|
4 |
Jonas Malmring |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
29.94 |
1:08.94 |
1:51.74 |
|
2:25.96 |
|
5 |
Dexter Dalsgaard |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
33.12 |
1:12.06 |
1:55.07 |
|
2:29.79 |
|
6 |
Isak Gustafsson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
32.39 |
1:09.76 |
1:56.40 |
|
2:31.45 |
|
7 |
Max Lundberg |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
32.61 |
1:12.95 |
2:01.48 |
|
2:35.39 |
|
8 |
Martin Hallbäck |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
33.60 |
1:15.85 |
2:02.69 |
|
2:39.51 |
|
9 |
Tyrone Nilsson-Deya |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
30.89 |
1:16.25 |
2:00.82 |
|
2:39.82 |
|
10 |
Gabriel Henkel |
2001 |
Skuru Idrottsklubb |
|
34.54 |
1:17.90 |
2:06.12 |
|
2:40.32 |
|
11 |
Alexis Camacho |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
33.56 |
1:18.04 |
2:08.49 |
|
2:46.34 |
|
12 |
Marcus Thune |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
35.87 |
1:22.44 |
2:11.01 |
|
2:48.83 |
|
13 |
Fredrik Hasselberg |
2001 |
Lidingö Simklubb |
|
35.18 |
1:22.78 |
2:16.17 |
|
2:57.66 |
|
14 |
Charles Randqvist |
2001 |
Skuru Idrottsklubb |
|
38.05 |
1:31.44 |
2:22.97 |
|
3:06.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustav Henriksen |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
31.26 |
1:08.73 |
1:54.76 |
|
2:29.29 |
|
2 |
Arvid Styrman |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
33.04 |
1:13.01 |
1:56.79 |
|
2:33.80 |
|
3 |
Lukas Åkerblom |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
32.14 |
1:14.94 |
1:59.06 |
|
2:34.00 |
|
4 |
William Bernhardsson |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
31.71 |
1:11.59 |
1:56.11 |
|
2:36.10 |
|
5 |
Algot Lindwall |
2002 |
Tyresö Simsällskap |
|
34.25 |
1:16.69 |
1:58.57 |
|
2:36.11 |
|
6 |
Johan Allberg |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
36.53 |
1:15.78 |
2:00.90 |
|
2:37.02 |
|
7 |
Axel Flykt-Rosén |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
32.35 |
1:13.66 |
2:01.69 |
|
2:37.07 |
|
8 |
Alexandr Sidorov |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
34.01 |
1:19.06 |
2:02.16 |
|
2:38.47 |
|
9 |
Oscar Mogard Linden |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
32.98 |
1:16.29 |
2:05.36 |
|
2:39.44 |
|
10 |
Aaron O´Malley |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
35.43 |
1:18.54 |
2:06.62 |
|
2:42.40 |
|
11 |
Gordon Ölund |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
35.15 |
1:17.27 |
2:08.20 |
|
2:44.76 |
|
12 |
Ludvig Jansson |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
35.35 |
1:19.89 |
2:10.48 |
|
2:49.15 |
|
13 |
Morgan Malmfors |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
35.26 |
1:19.18 |
2:12.53 |
|
2:50.13 |
|
14 |
Juan Esbjörnsson |
2002 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
38.86 |
1:26.76 |
2:13.39 |
|
2:50.64 |
|
15 |
Jesper Granath |
2002 |
Wisby Simsällskap |
|
34.34 |
1:21.22 |
2:14.84 |
|
2:50.92 |
|
16 |
Shane Falk |
2002 |
Tyresö Simsällskap |
|
37.05 |
1:24.17 |
2:21.55 |
|
3:00.56 |
|
17 |
Oliver Dahlin |
2002 |
Tyresö Simsällskap |
|
36.32 |
1:22.67 |
2:20.29 |
|
3:00.66 |
|
18 |
Nils Backlund |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
40.41 |
1:28.64 |
2:21.79 |
|
3:03.47 |
|
19 |
Oskar Käll |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
40.90 |
1:28.03 |
2:26.77 |
|
3:09.59 |
|
20 |
Aryan Munshi |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
44.98 |
1:36.53 |
2:32.68 |
|
3:13.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jakob Majta |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
|
34.29 |
1:16.59 |
2:01.38 |
|
2:39.49 |
|
2 |
Troy Kroonder |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
35.20 |
1:17.96 |
2:10.34 |
|
2:43.80 |
|
3 |
Otto Lundberg |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
38.20 |
1:22.29 |
2:11.76 |
|
2:48.87 |
|
4 |
Gustav Niring |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
39.97 |
1:21.96 |
2:12.51 |
|
2:50.21 |
|
5 |
Hugo Seemann |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
39.03 |
1:24.23 |
2:14.87 |
|
2:51.79 |
|
6 |
Gustav Annas |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
38.74 |
1:24.65 |
2:13.45 |
|
2:54.19 |
|
7 |
Walter Sundling |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
39.41 |
1:24.43 |
2:16.68 |
|
2:54.36 |
|
8 |
Adam Hansson Dylén |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
38.57 |
1:26.56 |
2:17.87 |
|
2:55.43 |
|
9 |
Sebastian Johansson |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
37.46 |
1:24.18 |
2:14.29 |
|
2:55.80 |
|
10 |
Gustavs Cerps |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
36.85 |
1:24.47 |
2:18.93 |
|
2:56.34 |
|
11 |
Oliver Rasool |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
34.84 |
1:20.84 |
2:15.00 |
|
2:57.49 |
|
12 |
Axel Lewander |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
38.17 |
1:24.51 |
2:16.61 |
|
2:57.69 |
|
13 |
Isak Wallström-Blomgren |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
|
39.62 |
1:27.03 |
2:19.35 |
|
2:59.82 |
|
14 |
Morris Martin |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
40.17 |
1:27.45 |
2:22.91 |
|
3:01.55 |
|
15 |
Daniel Gnalin |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
39.49 |
1:25.46 |
2:20.35 |
|
3:02.39 |
|
16 |
Hjalmar Mueller |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
41.51 |
1:31.72 |
2:23.44 |
|
3:03.38 |
|
17 |
Victor Trägårdh |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
43.49 |
1:32.18 |
2:26.40 |
|
3:04.97 |
|
18 |
Lukas Kelkay |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
40.13 |
1:26.62 |
2:23.30 |
|
3:05.57 |
|
19 |
Jesper Holmström |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
42.05 |
1:29.88 |
2:27.49 |
|
3:09.37 |
|
20 |
Elias Lyth |
2004 |
Wisby Simsällskap |
|
45.83 |
1:38.64 |
2:34.47 |
|
3:14.24 |
|
21 |
Aron Alexanderson |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
42.47 |
1:31.17 |
2:32.30 |
|
3:16.10 |
|
22 |
Anton Höglund |
2004 |
Wisby Simsällskap |
|
47.39 |
1:37.63 |
2:34.09 |
|
3:16.51 |
|
23 |
Markus Annas |
2004 |
Spårvägen Simförening |
|
46.20 |
1:35.54 |
2:32.28 |
|
3:17.89 |
|
24 |
Einar Styrman |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
46.58 |
1:38.64 |
2:32.88 |
|
3:21.10 |
|
25 |
Jack Sjöberg |
2005 |
Wisby Simsällskap |
|
53.05 |
1:43.51 |
2:39.65 |
|
3:22.51 |
|
26 |
Walter Pettersson |
2003 |
Wisby Simsällskap |
|
53.89 |
1:44.69 |
2:40.03 |
|
3:22.80 |
|
27 |
Jan Salentin |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
51.10 |
1:41.45 |
2:44.65 |
|
3:24.75 |
|
28 |
Alan Eriksson |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
52.28 |
1:47.15 |
2:49.03 |
|
3:35.51 |
|
- |
Christoffer Lindahl |
2004 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
David Neuhardt |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Jakob Gnalin |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.06 |
Utskriftsdatum |
04 juni 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening |
Utskriftstid |
16:05 |
|