Resultat för UGP3-Eriksdal
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2016 |
|
Utskriftsdatum |
04 juni 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
15:36 |
|
|
Arrangör |
Spårvägen sim & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isabelle Wrejde |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
33.02 |
1:10.29 |
1:48.69 |
|
2:27.45 |
|
2 |
Matilda Flood |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
32.20 |
1:09.46 |
1:49.42 |
|
2:32.23 |
|
3 |
Rebecka Ehn |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
34.48 |
1:12.82 |
1:52.27 |
|
2:33.03 |
|
4 |
Sara Andersson |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
35.00 |
1:15.00 |
1:56.82 |
|
2:42.28 |
|
5 |
Astrid Onno |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
36.36 |
1:18.38 |
2:01.23 |
|
2:44.43 |
|
6 |
Tilda Eklund |
2000 |
Skuru Idrottsklubb |
|
36.79 |
1:21.94 |
2:10.16 |
|
2:57.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Amanda Bekkewold |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
34.76 |
1:14.89 |
1:55.95 |
|
2:35.95 |
|
2 |
Elsa Nordström |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
34.04 |
1:13.05 |
1:54.68 |
|
2:37.47 |
|
3 |
Noémi Andras |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
38.94 |
1:26.04 |
2:15.14 |
|
3:04.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sofia Walsh |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
34.54 |
1:15.64 |
1:58.45 |
|
2:42.53 |
|
2 |
Embla Wihk |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
40.61 |
1:32.17 |
2:23.50 |
|
3:12.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isa Lundgren Sonnergren |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
34.65 |
1:15.77 |
1:59.03 |
|
2:41.64 |
|
2 |
Vendela Hillström |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
36.66 |
1:21.57 |
2:09.18 |
|
2:55.14 |
|
3 |
Lova Gottberg |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
41.45 |
1:29.83 |
2:17.99 |
|
3:04.56 |
|
4 |
Veronica Lythell |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
38.97 |
1:28.17 |
2:18.36 |
|
3:06.45 |
|
5 |
Emilia Wullrich |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
43.24 |
1:33.63 |
2:24.65 |
|
3:12.68 |
|
6 |
Ella Engelgren |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
42.64 |
1:33.94 |
2:28.53 |
|
3:18.37 |
|
7 |
Eliane Westermark |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
45.67 |
1:39.46 |
2:34.70 |
|
3:28.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.06 |
Utskriftsdatum |
04 juni 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening |
Utskriftstid |
15:36 |
|