Resultater for Danske Ã…rgangsmesterskaber gr. 1
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag 14.00
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DÅM Gruppe 1 |
|
Udskriftsdato |
14 juni 2009 |
|
|
Stævne by |
Kolding |
|
Udskriftstidspunkt |
16:37 |
|
|
Arrangør |
Kolding Svømmeklub og Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 800m Frisvømning Herrer, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Viktor B. Bromer |
1993 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
58.93 |
2:01.58 |
3:05.32 |
4:08.55 |
8:23.03 |
|
|
|
|
|
|
5:12.41 |
6:16.50 |
7:20.30 |
|
|
|
2 |
Andreas Schiellerup |
1993 |
Birkerød Svømmeklub |
|
1:00.06 |
2:04.25 |
3:08.36 |
4:12.99 |
8:29.88 |
|
|
|
|
|
|
5:17.84 |
6:22.76 |
7:27.34 |
|
|
|
3 |
Andreas B. Hiltmar |
1993 |
Herning Svømmeklub |
|
1:01.90 |
2:06.61 |
3:11.17 |
4:15.79 |
8:31.21 |
|
|
|
|
|
|
5:20.15 |
6:24.64 |
7:28.96 |
|
|
|
4 |
Nicolai Frejvald Petersen |
1993 |
Herlev Svømning |
|
1:01.93 |
2:07.46 |
3:12.30 |
4:17.56 |
8:37.30 |
|
|
|
|
|
|
5:22.56 |
6:27.11 |
7:32.60 |
|
|
|
5 |
Kasper Holkjær |
1993 |
Allerød Svømmeklub |
|
1:02.18 |
2:07.26 |
3:12.49 |
4:17.95 |
8:37.90 |
|
|
|
|
|
|
5:22.48 |
6:28.00 |
7:33.47 |
|
|
|
6 |
Kristoffer Salomonsen |
1993 |
Thisted Svømmeklub |
|
1:00.95 |
2:06.58 |
3:11.99 |
4:17.57 |
8:41.40 |
|
|
|
|
|
|
5:23.55 |
6:29.76 |
7:36.30 |
|
|
|
7 |
Lars Wermuth |
1993 |
Frem Odense |
|
1:01.27 |
2:07.51 |
3:11.88 |
4:18.40 |
8:46.71 |
|
|
|
|
|
|
5:24.12 |
6:31.33 |
7:39.68 |
|
|
|
8 |
Alexander Skov Andersen |
1993 |
Swim Team Tåstrup |
|
1:03.29 |
2:09.89 |
3:17.45 |
4:25.37 |
8:54.56 |
|
|
|
|
|
|
5:32.97 |
6:40.74 |
7:48.15 |
|
|
|
9 |
Johannes Rose |
1993 |
Svømmeklubben Syd |
|
1:04.88 |
2:13.41 |
3:22.40 |
4:30.17 |
8:59.15 |
|
|
|
|
|
|
5:37.44 |
6:46.21 |
7:54.13 |
|
|
|
10 |
Simon Albrechtsen |
1993 |
Gentofte Svømme Klub |
|
1:05.83 |
2:14.24 |
3:23.74 |
4:31.54 |
8:59.45 |
|
|
|
|
|
|
5:39.74 |
6:47.05 |
7:54.53 |
|
|
|
11 |
Kristoffer Weber Larsen |
1993 |
GI-40 Hermes |
|
1:03.06 |
2:11.13 |
3:19.92 |
4:28.59 |
9:02.62 |
|
|
|
|
|
|
5:37.81 |
6:46.68 |
7:55.48 |
|
|
|
12 |
Rune Kjærulf |
1993 |
Kalundborg SK |
|
1:03.93 |
2:11.39 |
3:20.25 |
4:29.22 |
9:03.88 |
|
|
|
|
|
|
5:38.58 |
6:48.32 |
7:58.46 |
|
|
|
13 |
Kasper Holm Morsø |
1993 |
Odense Svømme Klub |
|
1:04.80 |
2:12.30 |
3:20.24 |
4:29.42 |
9:06.35 |
|
|
|
|
|
|
5:37.95 |
6:47.92 |
7:58.16 |
|
|
|
14 |
Jonathan Willems |
1993 |
GI-40 Hermes |
|
1:04.38 |
2:14.17 |
3:25.41 |
4:37.01 |
9:24.54 |
|
|
|
|
|
|
5:49.68 |
7:01.80 |
8:13.76 |
|
|
|
15 |
Anton B. Pedersen |
1993 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
1:06.75 |
2:17.64 |
3:28.79 |
4:40.97 |
9:33.85 |
|
|
|
|
|
|
5:53.09 |
7:06.36 |
8:20.37 |
|
|
|
16 |
Stig Schlünzen |
1993 |
Vejle Svømmeklub Triton |
|
1:03.72 |
2:13.56 |
3:25.11 |
4:40.61 |
9:45.59 |
|
|
|
|
|
|
5:56.29 |
7:13.82 |
8:31.12 |
|
|
|
- |
Kasper Madsen |
1993 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
|
|
|
|
Akut syg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 800m Frisvømning Herrer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Frederik A. Mariegaard |
1994 |
Swim Team Tåstrup |
|
1:01.05 |
2:06.26 |
3:12.67 |
4:18.83 |
8:42.01 |
|
|
|
|
|
|
5:24.75 |
6:30.03 |
7:35.87 |
|
|
|
2 |
Niklas Broch Thielemann |
1994 |
Helsingør Svømmeklub |
|
1:02.51 |
2:08.55 |
3:14.98 |
4:21.52 |
8:46.25 |
|
|
|
|
|
|
5:27.19 |
6:32.89 |
7:39.50 |
|
|
|
3 |
Nikolaj Satterup Hansen |
1994 |
Gladsaxe Idræts Forening |
|
1:03.08 |
2:09.60 |
3:17.15 |
4:24.19 |
8:53.52 |
|
|
|
|
|
|
5:33.44 |
6:41.43 |
7:48.67 |
|
|
|
4 |
Niclas Bro Sørensen |
1994 |
Aalborg Svømmeklub |
|
1:03.90 |
2:10.94 |
3:18.12 |
4:25.54 |
8:54.70 |
|
|
|
|
|
|
5:33.40 |
6:41.49 |
7:49.80 |
|
|
|
5 |
Miki Mørck Taagholt |
1994 |
Farum Svømmeklub |
|
1:03.46 |
2:10.52 |
3:17.81 |
4:25.74 |
8:55.78 |
|
|
|
|
|
|
5:33.47 |
6:41.32 |
7:49.69 |
|
|
|
6 |
Karim Møller |
1994 |
Svømmeklubben Triton |
|
1:04.90 |
2:13.75 |
3:23.88 |
4:32.57 |
8:59.46 |
|
|
|
|
|
|
5:39.96 |
6:47.77 |
7:55.15 |
|
|
|
7 |
Emil Weis |
1994 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
1:05.31 |
2:14.45 |
3:23.59 |
4:31.76 |
9:03.62 |
|
|
|
|
|
|
5:39.86 |
6:47.99 |
7:56.29 |
|
|
|
8 |
Erik Posselt Gunnersen |
1994 |
Odense Svømme Klub |
|
1:03.90 |
2:11.67 |
3:20.11 |
4:28.83 |
9:03.64 |
|
|
|
|
|
|
5:38.09 |
6:47.36 |
7:56.39 |
|
|
|
9 |
Rasmus Härstedt |
1994 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
1:04.63 |
2:13.67 |
3:22.58 |
4:31.84 |
9:05.98 |
|
|
|
|
|
|
5:40.91 |
6:48.72 |
7:57.89 |
|
|
|
10 |
Tobias Nordbo Andreassen |
1994 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
1:04.69 |
2:13.59 |
3:22.36 |
4:31.43 |
9:09.63 |
|
|
|
|
|
|
5:41.38 |
6:50.87 |
8:00.90 |
|
|
|
11 |
Marc Bach Nielsen |
1994 |
Hvidovre Svømme Klub |
|
1:03.55 |
2:12.24 |
3:22.36 |
4:32.59 |
9:11.27 |
|
|
|
|
|
|
5:42.98 |
6:53.19 |
8:02.85 |
|
|
|
12 |
Alexander Højen Månsson |
1994 |
Nyborg Svømmeklub |
|
1:03.03 |
2:11.72 |
3:21.87 |
4:32.14 |
9:13.43 |
|
|
|
|
|
|
5:43.17 |
6:53.95 |
8:04.82 |
|
|
|
13 |
Mathias Frandsen |
1994 |
West Swim Esbjerg |
|
1:05.38 |
2:15.14 |
3:25.60 |
4:36.83 |
9:20.50 |
|
|
|
|
|
|
5:48.30 |
7:00.23 |
8:11.59 |
|
|
|
14 |
Kasper Zysek |
1994 |
Swim Team Esbjerg |
|
1:06.73 |
2:16.36 |
3:26.51 |
4:37.07 |
9:20.54 |
|
|
|
|
|
|
5:48.01 |
6:59.67 |
8:11.49 |
|
|
|
15 |
Nicolai Pedersen |
1994 |
Vejle Svømmeklub Triton |
|
1:05.34 |
2:14.92 |
3:25.80 |
4:37.29 |
9:21.31 |
|
|
|
|
|
|
5:48.43 |
7:00.13 |
8:12.61 |
|
|
|
16 |
Alexander Mundt |
1994 |
Helsingør Svømmeklub |
|
1:07.01 |
2:20.02 |
3:32.19 |
4:45.82 |
9:24.55 |
|
|
|
|
|
|
5:55.65 |
7:05.39 |
8:15.55 |
|
|
|
17 |
Kenneth Skærbæk |
1994 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
1:40.18 |
2:51.65 |
4:03.58 |
5:53.05 |
9:29.38 |
|
|
|
|
|
|
7:06.62 |
8:19.75 |
9:29.38 |
|
|
|
18 |
Christian Blom Jensen |
1994 |
Vejle Svømmeklub Triton |
|
1:06.47 |
2:18.59 |
3:31.88 |
4:44.98 |
9:34.27 |
|
|
|
|
|
|
5:58.41 |
7:11.50 |
8:24.64 |
|
|
|
19 |
Theodor Lundberg |
1994 |
Vejle Svømmeklub Triton |
|
1:09.16 |
2:22.55 |
3:36.41 |
4:50.85 |
9:49.35 |
|
|
|
|
|
|
6:05.50 |
7:20.82 |
8:35.77 |
|
|
|
- |
Sofus Bech |
1994 |
Svimjisamband Foroya |
|
1:07.67 |
2:20.44 |
3:33.33 |
4:45.84 |
9:28.13 |
EXTRA |
|
|
|
|
|
5:57.91 |
7:09.47 |
8:20.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Kolding SK |
|