Resultater for Danske Ã…rgangsmesterskaber gr. 1
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag 14.00
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 1 | Udskriftsdato | 13 juni 2009 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 16:20 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub og Dansk Svømmeunion |
Løb 20, 200m Medley Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Daniel Skaaning | 1993 | Swim Team Tåstrup | 27.45 | 1:01.15 | 1:38.67 | 2:09.84 | |||
2 | Rasmus Dufour | 1993 | Holbæk Svømme Klub | 27.95 | 1:02.93 | 1:41.15 | 2:11.73 | |||
3 | Mikkel Hounsgaard | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.62 | 1:04.18 | 1:41.46 | 2:11.77 | |||
4 | Sebastian Tracey | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 29.59 | 1:04.62 | 1:43.31 | 2:14.70 | |||
5 | Ömer Faruk Benli | 1993 | Helsingør Svømmeklub | 29.23 | 1:04.51 | 1:44.41 | 2:14.73 | |||
6 | Lars Wermuth | 1993 | Frem Odense | 29.70 | 1:04.47 | 1:44.21 | 2:14.78 | |||
7 | Emil K. Mortensen | 1993 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 30.04 | 1:03.36 | 1:43.83 | 2:14.81 | |||
8 | Andreas Schiellerup | 1993 | Birkerød Svømmeklub | 29.72 | 1:03.18 | 1:44.84 | 2:15.25 | |||
9 | Mads Knoblauch | 1993 | Svendborg Svømme Klub | 29.61 | 1:03.37 | 1:44.82 | 2:17.24 | |||
10 | Oliver Mirkovic | 1993 | Vest-Brøndby | 30.12 | 1:06.03 | 1:45.67 | 2:18.67 | |||
11 | Lars Merl | 1993 | Køge Svømmeklub | 30.50 | 1:08.72 | 1:46.39 | 2:18.68 | |||
12 | Søren Dahl | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 30.40 | 1:05.34 | 1:46.60 | 2:19.12 | |||
13 | Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | Hadsund Svømmeklub | 28.55 | 1:05.40 | 1:47.42 | 2:19.52 | |||
14 | Peder Engstrup-Jepsen | 1993 | Svømmeklubben Sønderborg | 30.38 | 1:07.71 | 1:47.53 | 2:19.78 | |||
15 | Kasper Madsen | 1993 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.99 | 1:07.18 | 1:49.17 | 2:19.88 | |||
16 | Jakob Tingsgaard | 1993 | Slagelse Svømmeklub | 31.82 | 1:07.88 | 1:48.11 | 2:20.51 | |||
17 | Kasper Holm Morsø | 1993 | Odense Svømme Klub | 30.59 | 1:06.17 | 1:49.12 | 2:20.73 | |||
18 | Nicolai Frejvald Petersen | 1993 | Herlev Svømning | 31.91 | 1:09.90 | 1:51.21 | 2:21.55 | |||
19 | Christian Wich | 1993 | Helsingør Svømmeklub | 29.31 | 1:06.55 | 1:49.26 | 2:21.61 | |||
20 | Søren Jungersen | 1993 | Glostrup Svømme Klub | 31.11 | 1:07.32 | 1:48.37 | 2:21.76 | |||
21 | Steffen L. Nielsen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 30.91 | 1:07.82 | 1:49.95 | 2:22.82 | |||
22 | Bjarke Schäfer | 1993 | Birkerød Svømmeklub | 31.33 | 1:08.50 | 1:51.06 | 2:23.63 | |||
23 | Harald Welling | 1993 | Gentofte Svømme Klub | 32.02 | 1:09.92 | 1:49.70 | 2:24.44 | |||
24 | Rasmus Skinnerup | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 32.13 | 1:10.32 | 1:53.04 | 2:25.59 | |||
25 | Alexander Skov Andersen | 1993 | Swim Team Tåstrup | 32.89 | 1:10.53 | 1:53.88 | 2:25.71 | |||
26 | Martin Bastiansen | 1993 | Farum Svømmeklub | 32.16 | 1:09.63 | 1:51.74 | 2:29.03 | |||
27 | Niklas Ruprecht | 1993 | Holbæk Svømme Klub | 30.63 | 1:10.88 | 1:59.70 | 2:36.73 | |||
- | Viktor B. Bromer | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | Flyben i br. vend | |||||
Løb 20, 200m Medley Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Martin Mathiesen | 1994 | Frederikssund Svømmeklub | 29.27 | 1:02.76 | 1:41.12 | 2:12.40 | |||
2 | Jonas Olczyk | 1994 | Allerød Svømmeklub | 27.98 | 1:03.88 | 1:43.57 | 2:15.80 | |||
3 | Morten Andersen | 1994 | Svendborg Svømme Klub | 29.48 | 1:03.17 | 1:46.40 | 2:17.21 | |||
4 | Martin Terp Olesen | 1994 | Struer Svømmeklub | 28.49 | 1:02.91 | 1:46.39 | 2:19.72 | |||
5 | Nour Hermiz | 1994 | Swim Team Esbjerg | 29.66 | 1:07.23 | 1:47.60 | 2:21.03 | |||
6 | Mads Schøffer | 1994 | Hvidovre Svømme Klub | 31.03 | 1:05.14 | 1:47.23 | 2:21.05 | |||
7 | Daniel Skov Andersen | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 31.69 | 1:08.14 | 1:47.99 | 2:21.16 | |||
8 | Kasper Fiil Frandsen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 31.57 | 1:07.76 | 1:49.99 | 2:22.28 | |||
9 | Nicolaj Kildevang Nielsen | 1994 | Helsinge Skytte & IF | 31.92 | 1:06.70 | 1:50.10 | 2:22.46 | |||
10 | Niclas Bro Sørensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 31.06 | 1:09.05 | 1:51.20 | 2:23.42 | |||
11 | Alexander Mundt | 1994 | Helsingør Svømmeklub | 32.25 | 1:09.19 | 1:50.94 | 2:24.06 | |||
12 | Harald Bjørndal Hersted | 1994 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.96 | 1:11.50 | 1:50.60 | 2:24.09 | |||
13 | Michel Michelsen | 1994 | GI-40 Hermes | 30.92 | 1:09.24 | 1:50.12 | 2:24.17 | |||
14 | Oliver Vang | 1994 | Næstved IF | 30.56 | 1:07.73 | 1:50.27 | 2:24.20 | |||
15 | Nikolaj Satterup Hansen | 1994 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.79 | 1:07.83 | 1:53.67 | 2:24.48 | |||
16 | Morten Lundby Pedersen | 1994 | West Swim Esbjerg | 31.05 | 1:07.85 | 1:51.74 | 2:24.73 | |||
16 | Jakob Vodstrup | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 30.46 | 1:08.42 | 1:51.53 | 2:24.73 | |||
18 | Aksel Bjerregaard | 1994 | Helsingør Svømmeklub | 31.37 | 1:09.80 | 1:51.14 | 2:24.82 | |||
19 | Jensjakob Kristiansen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 32.34 | 1:10.63 | 1:51.49 | 2:24.85 | |||
20 | Jacob Nielsen | 1994 | Ringsted Svømme Klub | 30.45 | 1:07.89 | 1:50.79 | 2:24.86 | |||
21 | Søren Meier | 1994 | Hvidovre Svømme Klub | 32.68 | 1:09.86 | 1:52.21 | 2:24.89 | |||
22 | Steffen Basse | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.81 | 1:10.02 | 1:52.12 | 2:25.34 | |||
23 | Niels Breum Hansen | 1994 | Helsinge Skytte & IF | 29.43 | 1:08.87 | 1:51.88 | 2:25.37 | |||
24 | Mark Meyer Poulsen | 1994 | Køge Svømmeklub | 31.94 | 1:11.88 | 1:51.51 | 2:25.88 | |||
25 | Frederik Aavang Jensen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 31.95 | 1:08.76 | 1:53.03 | 2:25.98 | |||
26 | Rasmus Hindsgaul | 1994 | Ringe Svømme Klub | 31.63 | 1:09.61 | 1:53.02 | 2:27.92 | |||
27 | Mark Bjerregaard | 1994 | Hvidovre Svømme Klub | 30.39 | 1:09.18 | 1:54.85 | 2:28.71 | |||
28 | Nicolai Pedersen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 31.76 | 1:10.20 | 1:54.49 | 2:28.93 | |||
29 | Marc Bach Nielsen | 1994 | Hvidovre Svømme Klub | 32.99 | 1:12.66 | 1:56.57 | 2:30.03 | |||
30 | Oliver Grodt | 1994 | Greve Svømmeklub | 30.57 | 1:09.51 | 1:59.02 | 2:30.26 | |||
31 | Tobias Nordbo Andreassen | 1994 | Vordingborg Svømme Klub | 32.65 | 1:13.02 | 1:57.03 | 2:30.84 | |||
32 | Andreas T. Johansen | 1994 | Albertslund IF | 34.35 | 1:15.41 | 1:57.29 | 2:33.98 | |||
33 | Martin Dolang | 1994 | Greve Svømmeklub | 31.95 | 1:12.91 | 2:01.73 | 2:37.72 | |||
- | Magnus Jákupsson | 1994 | Svimjisamband Foroya | 29.11 | 1:04.27 | 1:46.03 | 2:19.42 | EXTRA | ||
- | Kasper Møller | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Kolding SK |