2023-12-10   18:24:06
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Danske Årgangsmesterskaber gr. 1

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 17.00

Resultat Lb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  DM Gruppe 1    Udskriftsdato  12 juni 2009   
  Stvne by  Kolding    Udskriftstidspunkt  19:32   
  Arrangr  Kolding Svmmeklub og Dansk Svmmeunion         
 
 
Lb 5, 50m Frisvmning Herrer, Finaler 16 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Daniel Skaaning  1993  Swim Team Tstrup            23.95   
Mikkel Hounsgaard  1993  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            24.29   
Andreas Schiellerup  1993  Birkerd Svmmeklub            24.58   
Lasse Schrder Jakobsen  1993  Hadsund Svmmeklub            24.65   
Niels Wissing Srensen  1993  Greve Svmmeklub            24.72   
Rasmus Dufour  1993  Holbk Svmme Klub            24.86   
Sren Dahl  1993  Agfs Svmmeafdeling            25.42   
Jakob Tingsgaard  1993  Slagelse Svmmeklub            25.52   
Christian Nrregaard  1993  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            25.55   
10  Sren Larsen  1993  Hadsund Svmmeklub            25.56   
11  Niklas Ruprecht  1993  Holbk Svmme Klub            25.63   
12  Christian Smidt Bonnesen  1993  Svmmeklubben Snderborg            25.71   
13  Sebastian Tracey  1993  Aalborg Svmmeklub            25.73   
14  Jesper Madsen  1993  Svmmeklubben Tempo            25.74   
15  Casper Holm-Olsen  1993  Vordingborg Svmme Klub            25.81   
16  Steffen L. Nielsen  1993  Aalborg Svmmeklub            25.82   
17  Morten Hansen  1993  Swim Team Esbjerg            25.97   
18  Thomas Hansen  1993  Aalborg Svmmeklub            26.04   
19  Lars Wermuth  1993  Frem Odense            26.09   
20  Kevin Sigsgaard  1993  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            26.11   
21  Anton B. Pedersen  1993  Agfs Svmmeafdeling            26.12   
22  Emil K. Mortensen  1993  Tune I.F. Svmmeafdeling            26.18   
23  Christian Wich  1993  Helsingr Svmmeklub            26.21   
24  Jakob H. Andersen  1993  Kalundborg SK            26.27   
24  Simon Albrechtsen  1993  Gentofte Svmme Klub            26.27   
26  Henrik Rathschau Srensen  1993  West Swim Esbjerg            26.30   
27  Sren Jungersen  1993  Glostrup Svmme Klub            26.32   
28  Tom Di  1993  Lyngby Svmmeklub            26.52   
29  Martin Bastiansen  1993  Farum Svmmeklub            26.81   
                     
 
Lb 5, 50m Frisvmning Herrer, Finaler 15 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Jonas Olczyk  1994  Allerd Svmmeklub            24.13   
Thomas Steenberg  1994  Birkerd Svmmeklub            24.34   
Martin Terp Olesen  1994  Struer Svmmeklub            24.86   
Sofus Beck Hansen  1994  Lyngby Svmmeklub            25.58   
Oliver Vang  1994  Nstved IF            25.65   
Rasmus Birkelund Rahe  1994  Helsingr Svmmeklub            25.65   
Kasper Mller  1994  Agfs Svmmeafdeling            25.89   
Frederik Fisker  1994  Svmmeklubben Laksen            25.96   
Casper S. Korch  1994  Allerd Svmmeklub            26.07   
10  Lasse Thor Carstensen  1994  Aalborg Svmmeklub            26.10   
11  Gustav Hkonsson  1994  Gentofte Svmme Klub            26.20   
12  Kristian Lynge Dahlgaard  1994  Thisted Svmmeklub            26.21   
13  Rasmus Kruuse  1994  Ringsted Svmme Klub            26.29   
14  Steffen Poulsen  1994  Glostrup Svmme Klub            26.42   
15  Aksel Bjerregaard  1994  Helsingr Svmmeklub            26.44   
15  Philip Harmuth  1994  Bov IF            26.44   
17  Alexander Hjen Mnsson  1994  Nyborg Svmmeklub            26.56   
17  Oliver Grodt  1994  Greve Svmmeklub            26.56   
19  Nicolaj Kildevang Nielsen  1994  Helsinge Skytte & IF            26.64   
20  Niklas Broch Thielemann  1994  Helsingr Svmmeklub            26.67   
21  Frederik F. Nielsen  1994  Errits Gymnastik Og IF            26.69   
22  Steffen Basse  1994  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            26.71   
23  Jais Odgaard Nielsen  1994  Aalborg Svmmeklub            26.77   
24  Joakim Lassen  1994  Vest-Brndby            26.79   
24  William Hagemann  1994  Lyngby Svmmeklub            26.79   
26  Peter Wittenwiler  1994  Slangerup Svmmeklub            26.85   
27  Jensjakob Kristiansen  1994  Slagelse Svmmeklub            26.87   
28  Morten Lundby Pedersen  1994  West Swim Esbjerg            26.88   
29  Daniel Skov Andersen  1994  Lyngby Svmmeklub            26.91   
30  Andreas T. Johansen  1994  Albertslund IF            27.01   
31  Niels Breum Hansen  1994  Helsinge Skytte & IF            27.06   
31  Morten Hjort  1994  Svmmeklubben MK 31            27.06   
33  Tomas Krmer  1994  Idrtsforening Jarl, Arden            27.10   
34  Tobias Nordbo Andreassen  1994  Vordingborg Svmme Klub            27.14   
35  Jesper Broberg  1994  Hvidovre Svmme Klub            27.16   
36  Jacob Nielsen  1994  Ringsted Svmme Klub            27.17   
37  Magnus B. Pedersen  1994  Agfs Svmmeafdeling            27.19   
38  Mads Schffer  1994  Hvidovre Svmme Klub            27.43   
39  Emil Storr-Hansen  1994  Gentofte Svmme Klub            27.46   
40  Emil Mhl  1994  Ishj Svmme Klub            27.64   
Hein L Olsen  1994  Svimjisamband Foroya            26.55  EXTRA 
Magnus Jkupsson  1994  Svimjisamband Foroya            25.96  EXTRA 
Erik Collins  1994  Haderslev Svmme Klub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.02 
Licens til Kolding SK 
 

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner