2023-12-10   18:36:18
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Danske Årgangsmesterskaber gr. 1

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 17.00

Resultat Lb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  DM Gruppe 1    Udskriftsdato  12 juni 2009   
  Stvne by  Kolding    Udskriftstidspunkt  19:13   
  Arrangr  Kolding Svmmeklub og Dansk Svmmeunion         
 
 
Lb 4, 200m Medley Damer, Finaler 14 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Caroline Eskildsen  1995  Kge Svmmeklub    31.11  1:07.75  1:48.78    2:21.66   
Freja stergaard  1995  Silkeborg Svmmeklub    30.35  1:07.13  1:50.28    2:24.18   
Kia Hansen  1995  Kge Svmmeklub    31.15  1:08.25  1:52.42    2:24.96   
Signe Tolstrup  1995  Silkeborg Svmmeklub    32.76  1:10.31  1:52.18    2:25.84   
Annelouise Dolleris  1995  Glostrup Svmme Klub    33.10  1:08.91  1:52.39    2:27.12   
Simone Friis Hansen  1995  Herning Svmmeklub    33.36  1:12.24  1:53.55    2:28.10   
Cecilie Hansen  1995  Aalborg Svmmeklub    32.07  1:08.11  1:54.57    2:29.54   
Ghita Kobbelgaard  1995  Aalborg Svmmeklub    33.60  1:12.60  1:54.36    2:29.65   
Cecilie Villadsen  1995  O.S.L.F.    32.46  1:12.59  1:56.57    2:29.85   
10  Stine Raaby Jensen  1995  Svmmeklubben Triton    32.90  1:09.81  1:56.28    2:30.76   
11  Iben Fjord Kjrsgaard  1995  Kge Svmmeklub    33.30  1:12.29  1:57.04    2:31.31   
12  Johanne Kjr Tolstrup  1995  O.S.L.F.    33.90  1:12.88  1:56.45    2:31.38   
13  Sofie Ramsgaard  1995  Aalborg Svmmeklub    32.84  1:11.37  1:56.37    2:31.55   
14  Gigi W. Larsen  1995  Odder IGF    33.64  1:10.77  1:56.35    2:31.88   
15  Siv Nilsson Pedersen  1995  Gladsaxe Idrts Forening    33.25  1:12.30  1:58.65    2:33.06   
16  Sofie Reffstrup Pedersen  1995  Agfs Svmmeafdeling    33.96  1:12.92  1:58.11    2:34.09   
17  Mette Grauballe  1995  Swim Team Esbjerg    33.72  1:12.14  1:57.93    2:34.37   
18  Louise G. Riget  1995  Svmmeklubben Triton    33.79  1:14.32  1:58.08    2:34.42   
19  Josefine Mller Jeppesen  1995  Odense Svmme Klub    34.52  1:12.06  1:59.63    2:34.78   
20  Marisa Bjrklund  1995  Frederikssund Svmmeklub    32.51  1:13.22  1:59.60    2:35.20   
21  Klara Strand Olesen  1995  Vest-Brndby    33.44  1:11.14  1:58.72    2:35.37   
22  Amalie Hansen  1995  Gladsaxe Idrts Forening    34.44  1:15.38  2:01.08    2:36.16   
23  Maria Madsen  1995  Dragr Svmmeklub    34.21  1:14.93  2:02.60    2:38.49   
24  Nanna Jensen  1995  Lyngby Svmmeklub    35.00  1:15.74  2:03.68    2:38.51   
25  Nikoline Heather Laidlaw  1995  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    35.67  1:17.16  2:02.65    2:38.67   
26  Laura Kragholm  1995  Gentofte Svmme Klub    33.95  1:15.27  2:02.43    2:40.96   
27  Freja Kjr  1995  Hrsholm Svmmeforening    33.72  1:17.03  2:05.74    2:41.77   
28  Charlotte Thor  1995  IHF Svmning    34.07  1:15.20  2:04.34    2:42.20   
Poula . Mohr  1995  Svimjisamband Foroya    34.46  1:13.16  1:58.75    2:33.99  EXTRA 
Christina Witten  1995  Kge Svmmeklub            DNS   
Julie Schmidt  1995  Allerd Svmmeklub            DNF   
Katrine Brahtz  1995  Albertslund IF            DSQ  1. hnd i vend. i br 
                     
 
Lb 4, 200m Medley Damer, Finaler 13 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Julie Aglund Lauridsen  1996  Allerd Svmmeklub    31.33  1:06.48  1:50.19    2:23.85   
Sidse Kehlet  1996  West Swim Esbjerg    31.59  1:10.72  1:52.51    2:25.67   
Clara Blohm Clemmensen  1996  Albertslund IF    31.28  1:08.33  1:52.81    2:26.29   
Louise Hedmann Jacobsen  1996  Hillerd Svmmeklub    32.14  1:11.16  1:55.01    2:31.16   
Sarah Bro  1996  Gentofte Svmme Klub    33.71  1:11.25  1:57.07    2:31.75   
Anne Frlund-Grangaard  1996  Lyngby Svmmeklub    35.11  1:15.46  1:58.22    2:33.61   
Caroline Hgskilde  1996  Vallensbk IF Af 1939    31.97  1:10.68  1:58.67    2:34.78   
Karina Srensen Gosvig  1996  Allerd Svmmeklub    33.77  1:13.43  2:00.55    2:37.41   
Maja Nielsen  1996  Svmmeklubben Triton    34.37  1:14.82  1:59.62    2:37.43   
10  Malene M. Pedersen  1996  Thisted Svmmeklub    35.30  1:16.29  2:01.27    2:37.74   
11  Christina Kaas Elmgreen  1996  Lyngby Svmmeklub    32.93  1:14.93  2:01.98    2:38.50   
12  Iben Helstrup Jensen  1996  Gladsaxe Idrts Forening    34.72  1:15.14  2:04.60    2:38.98   
13  Daniella Bender  1996  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    34.37  1:16.53  2:03.04    2:39.09   
14  Charlotte K. Christensen  1996  Svmmeklubben Triton    33.43  1:16.68  2:01.40    2:39.29   
15  Mai-Britt Rosin  1996  Holbk Svmme Klub    35.86  1:18.37  2:05.23    2:40.55   
16  Emma Fugl Rasmussen  1996  Herlev Svmning    33.84  1:13.09  2:03.46    2:41.21   
17  Emma Vanggrd  1996  Holbk Svmme Klub    35.16  1:15.77  2:04.85    2:41.57   
18  Dena Zornic  1996  Vallensbk IF Af 1939    35.30  1:17.30  2:03.70    2:41.86   
19  Ida Schtt  1996  Dragr Svmmeklub    36.53  1:18.11  2:05.54    2:42.30   
20  Maria Se Beith  1996  Thisted Svmmeklub    36.01  1:16.22  2:05.54    2:43.00   
21  Josefine Boisen  1996  Kge Svmmeklub    35.35  1:16.83  2:07.50    2:43.75   
22  Pernille Krogh Gtzsche  1996  Hrsholm Svmmeforening    34.97  1:17.05  2:05.85    2:44.13   
23  Diana Madsen  1996  West Swim Esbjerg    34.96  1:16.20  2:07.06    2:44.31   
24  Thea Jensen  1996  Hvidovre Svmme Klub    35.29  1:18.18  2:06.82    2:44.34   
25  Kathrine Barrett  1996  Greve Svmmeklub    35.57  1:15.82  2:05.91    2:45.39   
26  Linda Aaen  1996  Svmmeklubben Triton    37.48  1:18.33  2:06.99    2:45.89   
Emma-Sofie Hestbech  1996  Aalborg Svmmeklub            DNS   
Mette Hansen  1996  Brnderslev SK08            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.02 
Licens til Kolding SK 
 

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner