2023-12-10   17:46:58
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Danske Årgangsmesterskaber gr. 1

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Lb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  DM Gruppe 1    Udskriftsdato  12 juni 2009   
  Stvne by  Kolding    Udskriftstidspunkt  17:32   
  Arrangr  Kolding Svmmeklub og Dansk Svmmeunion         
 
 
Lb 1, 4X200m Frisvmning Herrer, Finaler 0 r og ldre 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    100m  200m      Opnet  Status 











 
Vat  Vestegnens Aqua Team            7:51.50   
  Frederik A. Mariegaard  1994      58.72  1:59.64      1:59.64   
  Alexander Skov Andersen  1993      57.98  2:00.06      3:59.70   
  Mikkel Johansen  1994      58.04  2:00.81      6:00.51   
  Daniel Skaaning  1993      52.90  1:50.99      7:51.50   
                     
Sigma Drenge 1  1993  SIGMA Nordsjlland            7:53.03   
  Andreas Schiellerup  1993      56.32  1:56.07      1:56.07   
  Kasper Holkjr  1993      59.62  2:02.72      3:58.79   
  Jonas Olczyk  1994      56.00  1:58.57      5:57.36   
  Thomas Steenberg  1994      56.07  1:55.67      7:53.03   
                     
Agf Drenge 1  Agfs Svmmeafdeling            7:56.85   
  Anton B. Pedersen  1993      58.30  2:01.73      2:01.73   
  Sren Dahl  1993      55.94  1:56.65      3:58.38   
  Kasper Mller  1994      59.49  2:05.28      6:03.66   
  Viktor B. Bromer  1993      55.25  1:53.19      7:56.85   
                     
Aalborg Drenge 1  Aalborg Svmmeklub            8:06.93   
  Sebastian Tracey  1993      57.68  1:59.40      1:59.40   
  Steffen L. Nielsen  1993      57.75  2:01.80      4:01.20   
  Rasmus Skinnerup  1993      58.62  2:02.83      6:04.03   
  Niclas Bro Srensen  1994      59.59  2:02.90      8:06.93   
                     
Gti Drenge  GTI            8:07.13   
  Niels Wissing Srensen  1993      57.49  1:57.81      1:57.81   
  Oliver Grodt  1994      59.13  2:02.98      4:00.79   
  Emil K. Mortensen  1993      57.28  1:58.39      5:59.18   
  Mads Kildholt  1994      1:01.03  2:07.95      8:07.13   
                     
Elitesvm Esbjerg  EliteSvm Esbjerg            8:13.35   
  Nour Hermiz  1994      59.21  2:04.77      2:04.77   
  Henrik Rathschau Srensen  1993      57.85  2:03.51      4:08.28   
  Morten Hansen  1993      56.81  2:00.80      6:09.08   
  Morten Lundby Pedersen  1994      59.10  2:04.27      8:13.35   
                     
Kvik Herrer 1  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            8:16.00   
  Kevin Sigsgaard  1993      6:10.71  7:09.47      7:09.47   
  Mikkel Hounsgaard  1993      1:06.53           
  Rasmus Hrstedt  1994                 
  Steffen Basse  1994        8:16.00      8:16.00   
                     
Sto95 Drenge  Swim Team Odense 95            8:16.51   
  Lars Wermuth  1993      57.49  1:58.24      1:58.24   
  Morten Sndergaard  1993      59.44  2:05.18      4:03.42   
  Erik Posselt Gunnersen  1994      1:01.09  2:08.47      6:11.89   
  Kasper Holm Mors  1993      59.87  2:04.62      8:16.51   
                     
Helsingr Drenge  Helsingr Svmmeklub            8:20.57   
  Niklas Broch Thielemann  1994      4:07.39  5:08.68      5:08.68   
  Aksel Bjerregaard  1994      1:05.89  2:06.23      7:14.91   
  Alexander Mundt  1994      1:05.66           
  Rasmus Birkelund Rahe  1994        8:20.57      8:20.57   
                     
10  Slagelse Drenge  1993  Slagelse Svmmeklub            8:21.96   
  Andreas Haugaard  1993      4:12.70  5:12.97      5:12.97   
  Jensjakob Kristiansen  1994      1:03.45  2:03.80      7:16.77   
  Jakob Tingsgaard  1993      1:05.19           
  Frederik Aavang Jensen  1994        8:21.96      8:21.96   
                     
11  Lyngby Drenge 1  1993  Lyngby Svmmeklub            8:27.31   
  Sofus Beck Hansen  1994      4:10.11  5:11.99      5:11.99   
  Daniel Skov Andersen  1994      1:05.82  2:08.02      7:20.01   
  Marcus Pagh  1993      1:07.30           
  William Hagemann  1994        8:27.31      8:27.31   
                     
12  Aalborg Drenge 2  Aalborg Svmmeklub            8:30.68   
  Dion Andersen  1993      4:17.55  5:18.49      5:18.49   
  Kasper Srensen  1994      1:05.18  2:05.71      7:24.20   
  Thomas Hansen  1993      1:06.48           
  Michael Grnlund Larsen  1993        8:30.68      8:30.68   
                     
13  Hovedstaden Drenge  1993  Swim Team Hovedstaden            8:34.21   
  Jonathan Holdrup  1993      4:13.26  5:15.50      5:15.50   
  Kristoffer Weber Larsen  1993      1:10.99  2:12.23      7:27.73   
  Morten Hjort  1994      1:06.48           
  Jonathan Willems  1993        8:34.21      8:34.21   
                     
14  Gentofte Drenge  1993  Gentofte Svmme Klub            8:35.25   
  Simon Albrechtsen  1993      4:11.59  5:15.31      5:15.31   
  Gustav Hkonsson  1994      1:07.88  2:09.92      7:25.23   
  Harald Welling  1993      1:10.02           
  Emil Storr-Hansen  1994        8:35.25      8:35.25   
                     
15  Agf Drenge 2  Agfs Svmmeafdeling            8:38.83   
  Magnus B. Pedersen  1994      4:16.96  5:19.52      5:19.52   
  Jesper Gemke  1993      1:08.19  2:11.41      7:30.93   
  Kasper Fiil Frandsen  1994                 
  Kenneth Skrbk  1994        8:38.83      8:38.83   
                     
16  Thisted Badboyz  1993  Thisted Svmmeklub            8:48.61   
  Kristian Lynge Dahlgaard  1994      4:19.66  5:23.79      5:23.79   
  Kristoffer Salomonsen  1993      1:12.65  2:16.23      7:40.02   
  Michael Bach  1993      1:08.59           
  Daniel Peschardt  1993        8:48.61      8:48.61   
                     
17  Triton Drenge  2000  Vejle Svmmeklub Triton            8:51.58   
  Christian Blom Jensen  1994      1:04.59  2:12.76      2:12.76   
  Stig Schlnzen  1993      1:02.00  2:11.22      4:23.98   
  Theodor Lundberg  1994      1:07.70  2:17.88      6:41.86   
  Nicolai Pedersen  1994      1:02.56  2:09.72      8:51.58   
                     
18  Hjrring Drenge  Svmmeklubben S 68            9:13.00   
  Morten Rask Jensen  1993      1:06.35  2:16.93      2:16.93   
  Sren Bak Larsen  1994      1:04.96  2:18.01      4:34.94   
  Frederik Boelt Larsen  1994      1:08.96  2:21.52      6:56.46   
  Jacob Mikkelsen  1994      1:06.21  2:16.54      9:13.00   
                     
19  Horsens Drenge  Horsens Svmmeklub            9:16.04   
  Jacob Hedensted  1993      1:02.93  2:09.13      2:09.13   
  Marius Nrgaard  1993      1:10.68  2:26.45      4:35.58   
  Lasse Christensen  1994      1:09.30  2:24.74      7:00.32   
  Nikolaj Hansen  1993      1:08.40  2:15.72      9:16.04   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.02 
Licens til Kolding SK 
 
Resultat Lb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  DM Gruppe 1    Udskriftsdato  12 juni 2009   
  Stvne by  Kolding    Udskriftstidspunkt  18:09   
  Arrangr  Kolding Svmmeklub og Dansk Svmmeunion         
 
 
Lb 2, 4X200m Frisvmning Damer, Finaler 0 r og ldre 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    100m  200m      Opnet  Status 











 
Kge Piger 1  1995  Kge Svmmeklub            8:39.04   
  Caroline Eskildsen  1995      1:02.39  2:09.62      2:09.62   
  Christina Munkholm  1996      1:02.13  3:14.26      5:23.88   
  Iben Fjord Kjrsgaard  1995      1:08.45  2:09.17      7:33.05   
  Kia Hansen  1995      1:05.99  1:05.99      8:39.04   
                     
Sigma Piger 1  1995  SIGMA Nordsjlland            8:44.15   
  Julie Aglund Lauridsen  1996      1:04.00  2:10.84      2:10.84   
  Mette Louise Petersen  1995      1:03.46  3:15.47      5:26.31   
  Julie Schmidt  1995      1:07.85  2:10.26      7:36.57   
  Tone Laksafoss Sparre  1996      1:07.58  1:07.58      8:44.15   
                     
Aalborg Piger 1  Aalborg Svmmeklub            8:50.08   
  Mie . Nielsen  1996      1:01.00  2:06.62      2:06.62   
  Sofie Ramsgaard  1995      1:04.70  3:20.03      5:26.65   
  Line Jrgensen Bruun  1995      1:10.15  2:13.21      7:39.86   
  Cecilie Hansen  1995      1:10.22  1:10.22      8:50.08   
                     
Gsc Piger 1  Gladsaxe Idrts Forening            8:52.27   
  Caroline hrstrm  1995      1:03.31  2:11.32      2:11.32   
  Siv Nilsson Pedersen  1995      1:01.94  3:15.98      5:27.30   
  Laura Strm Pedersen  1995      1:10.97  2:15.52      7:42.82   
  Amalie Hansen  1995      1:09.45  1:09.45      8:52.27   
                     
Vat  Vestegnens Aqua Team            8:52.40   
  Clara Blohm Clemmensen  1996      1:03.34  2:12.07      2:12.07   
  Annelouise Dolleris  1995      1:02.77  2:41.16      4:53.23   
  Katrine Brahtz  1995      1:08.47  2:14.82      7:08.05   
  Madeline Lou  1995      1:09.58  1:44.35      8:52.40   
                     
Sto95 Piger 1  Swim Team Odense 95            9:12.26   
  Cecilie Villadsen  1995      1:06.28  2:14.00      2:14.00   
  Johanne Kjr Tolstrup  1995      1:06.19  3:26.82      5:40.82   
  Hanne Welinder  1995      1:14.96  2:20.18      8:01.00   
  Josefine Mller Jeppesen  1995      1:11.26  1:11.26      9:12.26   
                     
Kvik Damer 1  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            9:16.21   
  Cecilie Christiansen  1995      1:05.50  2:17.36      2:17.36   
  Caroline Petersen  1995      1:05.32  2:50.67      5:08.03   
  Denise Nartey  1995      1:13.25  2:20.66      7:28.69   
  Daniella Bender  1996      1:12.01  1:47.52      9:16.21   
                     
Dragr Ladydragons - Dm  Dragr Svmmeklub            9:19.65   
  Ida Louise Steffensen  1995      1:06.45  2:15.51      2:15.51   
  Maria Madsen  1995      1:05.06  2:18.74      4:34.25   
  Michelle Icka Christensen  1995      1:06.81  2:22.05      6:56.30   
  Kimia Ghias Haddadan  1995      1:08.42  2:23.35      9:19.65   
                     
Hovedstaden Piger  1995  Swim Team Hovedstaden            9:20.56   
  Julie F. V. Christensen  1995      1:06.11  2:18.45      2:18.45   
  Freja Helene Kall  1996      2:23.06  3:30.05      5:48.50   
  Mathilde Leth-Espensen  1995      1:13.56  2:20.41      8:08.91   
  Amanda Sandager  1995      1:11.65  1:11.65      9:20.56   
                     
10  Gsc Piger 2  1995  Gladsaxe Idrts Forening            9:20.57   
  Iben Helstrup Jensen  1996      1:08.00  2:18.89      2:18.89   
  Line Kjr  1996      1:07.17  2:20.19      4:39.08   
  Linea Lau Everland  1996      1:07.36  2:19.33      6:58.41   
  Ida Agerbak Trandum  1996      1:10.28  2:22.16      9:20.57   
                     
11  Aalborg Piger 2  Aalborg Svmmeklub            9:22.57   
  Anne Pindstrup  1995      1:08.25  2:22.17      2:22.17   
  Asta Blanch  1996      1:09.62  2:25.24      4:47.41   
  Ghita Kobbelgaard  1995      1:04.75  2:15.34      7:02.75   
  Emma-Sofie Hestbech  1996      1:08.08  2:19.82      9:22.57   
                     
12  Hils Piger 1  Hillerd Svmmeklub            9:24.33   
  Louise Hedmann Jacobsen  1996      1:04.81  2:15.72      2:15.72   
  Clara Amalie Lisbjerg  1996      1:08.92  2:21.68      4:37.40   
  Caroline Lindgreen  1995      1:08.13  2:20.06      6:57.46   
  Karoline Hauerbach  1995      1:11.27  2:26.87      9:24.33   
                     
13  Gti Piger  GTI            9:31.55   
  Pernille Vegge  1995      1:08.26  2:22.15      2:22.15   
  Kathrine Barrett  1996      1:08.73  2:25.40      4:47.55   
  Pernille Christiansen  1995      1:06.90  2:19.35      7:06.90   
  Henriette Stuhr  1996      1:08.54  2:24.65      9:31.55   
                     
14  Kge Piger 2  1995  Kge Svmmeklub            9:34.85   
  Nellie Friis  1995      1:08.65  2:23.24      2:23.24   
  Christina Witten  1995      1:07.41  2:21.73      4:44.97   
  Nadia Petersen  1996      1:10.59  2:29.32      7:14.29   
  Josefine Boisen  1996      1:06.74  2:20.56      9:34.85   
                     
15  Agf Piger 1  Agfs Svmmeafdeling            9:40.65   
  Sara Mogensen  1995      1:08.28  2:21.04      2:21.04   
  Anna Katrine Jrgensen  1996      1:12.61  2:30.38      4:51.42   
  Sofie Reffstrup Pedersen  1995      1:07.33  2:20.41      7:11.83   
  Ulrika Toft  1995      1:12.22  2:28.82      9:40.65   
                     
16  Kvik Damer 2  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            9:46.08   
  Stine Kornbek  1995      1:08.23  2:21.15      2:21.15   
  Katrine Liljedahl  1995      1:09.40  2:22.62      4:43.77   
  Stine Brask Jensen  1996      1:10.11  2:25.70      7:09.47   
  Sille Thode  1995      1:13.99  2:36.61      9:46.08   
                     
17  Thisted Dreamgirlz  1995  Thisted Svmmeklub            10:02.64   
  Malene M. Pedersen  1996      1:07.94  2:21.01      2:21.01   
  Maria Se Beith  1996      1:10.42  2:25.59      4:46.60   
  Pernille Krog Poulsen  1995      1:14.43  2:38.25      7:24.85   
  Anna Jessen  1995      1:15.80  2:37.79      10:02.64   
                     
18  Rsk Piger A1  Ringe Svmme Klub            10:05.16   
  Trine Vendelboe  1995      1:10.98  2:31.03      2:31.03   
  Helene Jrgensen  1995      1:10.44  2:26.31      4:57.34   
  Andrea Aagaard  1996      1:15.45  2:37.63      7:34.97   
  Line Fns Madsen  1995      1:11.18  2:30.19      10:05.16   
                     
19  Hils Piger 2  1995  Hillerd Svmmeklub            10:19.71   
  Ida Mentz  1995      1:12.24  2:30.18      2:30.18   
  Nicoline Jacobsen  1996      1:17.09  2:41.44      5:11.62   
  Julie Lamberth  1996      1:15.11  2:32.75      7:44.37   
  Rikke Mundt Lohse  1996      1:13.52  2:35.34      10:19.71   
                     
20  Sto95 Piger 2  Swim Team Odense 95            10:22.94   
  Ditte Elschner Kristensen  1995      1:11.47  2:27.32      2:27.32   
  Isabella Ravn Christensen  1996      1:18.21  2:42.03      5:09.35   
  Amina Glibo  1995      1:17.25  2:42.74      7:52.09   
  Simone Nicolajsen  1996      1:12.09  2:30.85      10:22.94   
                     
21  Horsens Piger  Horsens Svmmeklub            10:29.23   
  Malene Dahlhus  1995      1:12.91  2:29.41      2:29.41   
  Laura Bornhft  1995      1:16.02  2:38.65      5:08.06   
  Cecilie Schmidt  1995      1:17.99  2:39.67      7:47.73   
  Laura Westergaard  1995      1:17.04  2:41.50      10:29.23   
                     
Ssf  1995  Svimjisamband Foroya            9:16.68  EXTRA 
  Cecilia Eysturdal  1996      1:06.92  2:16.83      2:16.83   
  Poula . Mohr  1995      1:07.56  2:18.72      4:35.55   
  Birita Debes  1995      1:05.80  2:17.08      6:52.63   
  Gunn Joensen  1996      1:09.88  2:24.05      9:16.68   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.02 
Licens til Kolding SK 
 
Resultat Lb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  DM Gruppe 1    Udskriftsdato  12 juni 2009   
  Stvne by  Kolding    Udskriftstidspunkt  18:45   
  Arrangr  Kolding Svmmeklub og Dansk Svmmeunion         
 
 
Lb 3, 200m Butterfly Herrer, Finaler 16 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Viktor B. Bromer  1993  Agfs Svmmeafdeling    28.70  1:00.17  1:31.85    2:03.89   
mer Faruk Benli  1993  Helsingr Svmmeklub    28.77  1:01.26  1:35.47    2:08.93   
Kasper Holkjr  1993  Allerd Svmmeklub    29.97  1:03.30  1:37.26    2:11.56   
Christian Wich  1993  Helsingr Svmmeklub    29.51  1:02.87  1:37.31    2:14.89   
Sebastian Grnning  1993  Helsingr Svmmeklub    29.37  1:02.62  1:38.86    2:16.40   
Lasse Schrder Jakobsen  1993  Hadsund Svmmeklub    29.53  1:03.70  1:39.70    2:17.29   
Frederik Gustafsson  1993  Birkerd Svmmeklub    30.44  1:06.01  1:41.54    2:17.91   
Morten Suhr  1993  Kge Svmmeklub    30.31  1:04.74  1:40.70    2:18.04   
Christian Nrregaard  1993  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    29.79  1:04.25  1:40.60    2:18.17   
10  Peder Engstrup-Jepsen  1993  Svmmeklubben Snderborg    31.17  1:06.12  1:42.41    2:18.55   
11  Rasmus Skinnerup  1993  Aalborg Svmmeklub    31.30  1:06.23  1:42.69    2:19.16   
12  Jacob Skelsager  1993  Slangerup Svmmeklub    30.26  1:04.68  1:41.79    2:20.71   
13  Tom Di  1993  Lyngby Svmmeklub    31.50  1:07.72  1:44.84    2:21.67   
14  Jesper Madsen  1993  Svmmeklubben Tempo    30.61  1:05.23  1:43.29    2:22.73   
15  Morten Sndergaard  1993  Odense Svmme Klub    31.27  1:08.69  1:46.86    2:23.23   
16  Jakob H. Andersen  1993  Kalundborg SK    30.39  1:06.35  1:44.52    2:23.82   
17  Sren Holm  1993  Vest-Brndby    30.49  1:06.54  1:46.14    2:25.35   
18  Mads Hopff  1993  Holstebro Svmme Club    31.90  1:09.13  1:48.63    2:27.84   
19  Michael Grnlund Larsen  1993  Aalborg Svmmeklub    32.21  1:10.84  1:49.95    2:28.44   
20  Nikolaj Khn  1993  Svmmeklubben Nord    31.68  1:08.38  1:47.70    2:28.98   
21  Lars Merl  1993  Kge Svmmeklub    31.79  1:08.39  1:47.98    2:29.01   
22  Sren L. Knudsen  1993  Thisted Svmmeklub    33.24  1:11.42  1:51.59    2:30.79   
23  Alexander Andersen  1993  Vallensbk IF Af 1939    31.27  1:09.72  1:51.37    2:32.99   
24  Gustav Prehn  1993  Svmmeklubben Triton    33.26  1:12.00  1:52.42    2:33.71   
                     
 
Lb 3, 200m Butterfly Herrer, Finaler 15 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Martin Terp Olesen  1994  Struer Svmmeklub    29.21  1:01.96  1:36.66    2:12.52   
Sebastian Strandberg  1994  Aalborg Svmmeklub    29.32  1:02.93  1:37.88    2:13.33   
Mikkel Johansen  1994  Vallensbk IF Af 1939    30.45  1:04.63  1:38.91    2:13.43   
Martin Mathiesen  1994  Frederikssund Svmmeklub    30.87  1:05.10  1:38.83    2:13.57   
Nikolaj Satterup Hansen  1994  Gladsaxe Idrts Forening    30.03  1:03.88  1:38.59    2:13.92   
Mads Munk Srensen  1994  Aalborg Svmmeklub    29.16  1:02.77  1:37.75    2:15.59   
Mads Christensen  1994  Svendborg Svmme Klub    29.55  1:03.48  1:40.16    2:18.08   
Nour Hermiz  1994  Swim Team Esbjerg    30.31  1:04.34  1:39.64    2:18.20   
Peter Wittenwiler  1994  Slangerup Svmmeklub    30.35  1:05.10  1:41.47    2:18.98   
10  Mark Bjerregaard  1994  Hvidovre Svmme Klub    30.06  1:04.80  1:41.88    2:19.10   
11  Tobias Grnbk Melander  1994  Vest-Brndby    31.35  1:06.51  1:43.09    2:20.27   
12  Martin Dolang  1994  Greve Svmmeklub    30.29  1:05.24  1:42.62    2:22.14   
13  Eden Turin  1994  West Swim Esbjerg    31.47  1:07.98  1:45.78    2:23.31   
14  Jakob Vodstrup  1994  Lyngby Svmmeklub    30.59  1:06.55  1:44.95    2:23.63   
15  Lasse Andersen  1994  Holbk Svmme Klub    31.10  1:07.35  1:45.40    2:25.59   
16  Rasmus Hgh Andersen  1994  Allerd Svmmeklub    31.64  1:08.10  1:47.04    2:25.74   
17  Alexander Mundt  1994  Helsingr Svmmeklub    32.79  1:09.66  1:47.52    2:26.72   
18  Emil Storr-Hansen  1994  Gentofte Svmme Klub    32.78  1:10.49  1:49.47    2:28.08   
19  Michael Dan  1994  Kolding SK    31.18  1:08.33  1:47.65    2:28.28   
20  Kasper Srensen  1994  Aalborg Svmmeklub    32.56  1:10.61  1:50.93    2:30.81   
21  Jensjakob Kristiansen  1994  Slagelse Svmmeklub    33.88  1:13.76  1:52.65    2:32.17   
22  Gustav Hkonsson  1994  Gentofte Svmme Klub    32.36  1:10.63  1:50.86    2:32.32   
23  Michel Michelsen  1994  GI-40 Hermes    31.02  1:06.89  1:46.34    2:32.94   
24  Victor Bg  1994  Odense Svmme Klub    32.76  1:11.78  1:52.22    2:33.02   
25  Marc Bach Nielsen  1994  Hvidovre Svmme Klub    33.67  1:12.74  1:53.37    2:33.99   
26  Kristoffer Rasmussen  1994  Nyborg Svmmeklub    32.30  1:09.74  1:51.32    2:34.97   
27  Kasper Fiil Frandsen  1994  Agfs Svmmeafdeling    33.06  1:12.95  1:53.90    2:35.27   
28  Niels Breum Hansen  1994  Helsinge Skytte & IF    31.67  1:08.83  1:50.63    2:35.35   
29  Mads Nicolaj Larsen  1994  Helsinge Skytte & IF    33.92  1:12.21  1:53.32    2:35.45   
30  Mikkel Rasmus Hansen  1994  Korsr Sv & Livr. Klub    33.19  1:12.08  1:53.02    2:35.99   
31  Benjamin Jensen  1994  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    32.10  1:10.85  1:52.88    2:36.53   
32  Martin Weberg  1994  Allerd Svmmeklub    32.91  1:11.27  1:53.52    2:37.08   
33  Daniel F. Haraldson  1994  Haderslev Svmme Klub    35.03  1:15.22  1:56.80    2:38.41   
34  Christian Oldenborg  1994  Gladsaxe Idrts Forening    37.18  1:17.45  1:56.13    2:38.66   
35  Jacob Lindeman Holm  1994  West Swim Esbjerg    34.91  1:16.64  1:59.00    2:41.49   
36  Frederik Boelt Larsen  1994  Svmmeklubben S 68    34.49  1:15.06  1:59.43    2:43.77   
37  Thomas Jensen  1994  Kolding SK    34.25  1:16.89  2:02.64    2:49.36   
Mathias Roer Hjgaard  1994  Vest-Brndby            DNS   
Rasmus Hindsgaul  1994  Ringe Svmme Klub            DNF   
David Skamriis  1994  Vordingborg Svmme Klub            DSQ  1 Hnd i vend. 
Michael Hattens  1994  Gladsaxe Idrts Forening            DSQ  Cr. ben 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.02 
Licens til Kolding SK 
 
Resultat Lb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  DM Gruppe 1    Udskriftsdato  12 juni 2009   
  Stvne by  Kolding    Udskriftstidspunkt  19:13   
  Arrangr  Kolding Svmmeklub og Dansk Svmmeunion         
 
 
Lb 4, 200m Medley Damer, Finaler 14 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Caroline Eskildsen  1995  Kge Svmmeklub    31.11  1:07.75  1:48.78    2:21.66   
Freja stergaard  1995  Silkeborg Svmmeklub    30.35  1:07.13  1:50.28    2:24.18   
Kia Hansen  1995  Kge Svmmeklub    31.15  1:08.25  1:52.42    2:24.96   
Signe Tolstrup  1995  Silkeborg Svmmeklub    32.76  1:10.31  1:52.18    2:25.84   
Annelouise Dolleris  1995  Glostrup Svmme Klub    33.10  1:08.91  1:52.39    2:27.12   
Simone Friis Hansen  1995  Herning Svmmeklub    33.36  1:12.24  1:53.55    2:28.10   
Cecilie Hansen  1995  Aalborg Svmmeklub    32.07  1:08.11  1:54.57    2:29.54   
Ghita Kobbelgaard  1995  Aalborg Svmmeklub    33.60  1:12.60  1:54.36    2:29.65   
Cecilie Villadsen  1995  O.S.L.F.    32.46  1:12.59  1:56.57    2:29.85   
10  Stine Raaby Jensen  1995  Svmmeklubben Triton    32.90  1:09.81  1:56.28    2:30.76   
11  Iben Fjord Kjrsgaard  1995  Kge Svmmeklub    33.30  1:12.29  1:57.04    2:31.31   
12  Johanne Kjr Tolstrup  1995  O.S.L.F.    33.90  1:12.88  1:56.45    2:31.38   
13  Sofie Ramsgaard  1995  Aalborg Svmmeklub    32.84  1:11.37  1:56.37    2:31.55   
14  Gigi W. Larsen  1995  Odder IGF    33.64  1:10.77  1:56.35    2:31.88   
15  Siv Nilsson Pedersen  1995  Gladsaxe Idrts Forening    33.25  1:12.30  1:58.65    2:33.06   
16  Sofie Reffstrup Pedersen  1995  Agfs Svmmeafdeling    33.96  1:12.92  1:58.11    2:34.09   
17  Mette Grauballe  1995  Swim Team Esbjerg    33.72  1:12.14  1:57.93    2:34.37   
18  Louise G. Riget  1995  Svmmeklubben Triton    33.79  1:14.32  1:58.08    2:34.42   
19  Josefine Mller Jeppesen  1995  Odense Svmme Klub    34.52  1:12.06  1:59.63    2:34.78   
20  Marisa Bjrklund  1995  Frederikssund Svmmeklub    32.51  1:13.22  1:59.60    2:35.20   
21  Klara Strand Olesen  1995  Vest-Brndby    33.44  1:11.14  1:58.72    2:35.37   
22  Amalie Hansen  1995  Gladsaxe Idrts Forening    34.44  1:15.38  2:01.08    2:36.16   
23  Maria Madsen  1995  Dragr Svmmeklub    34.21  1:14.93  2:02.60    2:38.49   
24  Nanna Jensen  1995  Lyngby Svmmeklub    35.00  1:15.74  2:03.68    2:38.51   
25  Nikoline Heather Laidlaw  1995  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    35.67  1:17.16  2:02.65    2:38.67   
26  Laura Kragholm  1995  Gentofte Svmme Klub    33.95  1:15.27  2:02.43    2:40.96   
27  Freja Kjr  1995  Hrsholm Svmmeforening    33.72  1:17.03  2:05.74    2:41.77   
28  Charlotte Thor  1995  IHF Svmning    34.07  1:15.20  2:04.34    2:42.20   
Poula . Mohr  1995  Svimjisamband Foroya    34.46  1:13.16  1:58.75    2:33.99  EXTRA 
Christina Witten  1995  Kge Svmmeklub            DNS   
Julie Schmidt  1995  Allerd Svmmeklub            DNF   
Katrine Brahtz  1995  Albertslund IF            DSQ  1. hnd i vend. i br 
                     
 
Lb 4, 200m Medley Damer, Finaler 13 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Julie Aglund Lauridsen  1996  Allerd Svmmeklub    31.33  1:06.48  1:50.19    2:23.85   
Sidse Kehlet  1996  West Swim Esbjerg    31.59  1:10.72  1:52.51    2:25.67   
Clara Blohm Clemmensen  1996  Albertslund IF    31.28  1:08.33  1:52.81    2:26.29   
Louise Hedmann Jacobsen  1996  Hillerd Svmmeklub    32.14  1:11.16  1:55.01    2:31.16   
Sarah Bro  1996  Gentofte Svmme Klub    33.71  1:11.25  1:57.07    2:31.75   
Anne Frlund-Grangaard  1996  Lyngby Svmmeklub    35.11  1:15.46  1:58.22    2:33.61   
Caroline Hgskilde  1996  Vallensbk IF Af 1939    31.97  1:10.68  1:58.67    2:34.78   
Karina Srensen Gosvig  1996  Allerd Svmmeklub    33.77  1:13.43  2:00.55    2:37.41   
Maja Nielsen  1996  Svmmeklubben Triton    34.37  1:14.82  1:59.62    2:37.43   
10  Malene M. Pedersen  1996  Thisted Svmmeklub    35.30  1:16.29  2:01.27    2:37.74   
11  Christina Kaas Elmgreen  1996  Lyngby Svmmeklub    32.93  1:14.93  2:01.98    2:38.50   
12  Iben Helstrup Jensen  1996  Gladsaxe Idrts Forening    34.72  1:15.14  2:04.60    2:38.98   
13  Daniella Bender  1996  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    34.37  1:16.53  2:03.04    2:39.09   
14  Charlotte K. Christensen  1996  Svmmeklubben Triton    33.43  1:16.68  2:01.40    2:39.29   
15  Mai-Britt Rosin  1996  Holbk Svmme Klub    35.86  1:18.37  2:05.23    2:40.55   
16  Emma Fugl Rasmussen  1996  Herlev Svmning    33.84  1:13.09  2:03.46    2:41.21   
17  Emma Vanggrd  1996  Holbk Svmme Klub    35.16  1:15.77  2:04.85    2:41.57   
18  Dena Zornic  1996  Vallensbk IF Af 1939    35.30  1:17.30  2:03.70    2:41.86   
19  Ida Schtt  1996  Dragr Svmmeklub    36.53  1:18.11  2:05.54    2:42.30   
20  Maria Se Beith  1996  Thisted Svmmeklub    36.01  1:16.22  2:05.54    2:43.00   
21  Josefine Boisen  1996  Kge Svmmeklub    35.35  1:16.83  2:07.50    2:43.75   
22  Pernille Krogh Gtzsche  1996  Hrsholm Svmmeforening    34.97  1:17.05  2:05.85    2:44.13   
23  Diana Madsen  1996  West Swim Esbjerg    34.96  1:16.20  2:07.06    2:44.31   
24  Thea Jensen  1996  Hvidovre Svmme Klub    35.29  1:18.18  2:06.82    2:44.34   
25  Kathrine Barrett  1996  Greve Svmmeklub    35.57  1:15.82  2:05.91    2:45.39   
26  Linda Aaen  1996  Svmmeklubben Triton    37.48  1:18.33  2:06.99    2:45.89   
Emma-Sofie Hestbech  1996  Aalborg Svmmeklub            DNS   
Mette Hansen  1996  Brnderslev SK08            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.02 
Licens til Kolding SK 
 
Resultat Lb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  DM Gruppe 1    Udskriftsdato  12 juni 2009   
  Stvne by  Kolding    Udskriftstidspunkt  19:32   
  Arrangr  Kolding Svmmeklub og Dansk Svmmeunion         
 
 
Lb 5, 50m Frisvmning Herrer, Finaler 16 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Daniel Skaaning  1993  Swim Team Tstrup            23.95   
Mikkel Hounsgaard  1993  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            24.29   
Andreas Schiellerup  1993  Birkerd Svmmeklub            24.58   
Lasse Schrder Jakobsen  1993  Hadsund Svmmeklub            24.65   
Niels Wissing Srensen  1993  Greve Svmmeklub            24.72   
Rasmus Dufour  1993  Holbk Svmme Klub            24.86   
Sren Dahl  1993  Agfs Svmmeafdeling            25.42   
Jakob Tingsgaard  1993  Slagelse Svmmeklub            25.52   
Christian Nrregaard  1993  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            25.55   
10  Sren Larsen  1993  Hadsund Svmmeklub            25.56   
11  Niklas Ruprecht  1993  Holbk Svmme Klub            25.63   
12  Christian Smidt Bonnesen  1993  Svmmeklubben Snderborg            25.71   
13  Sebastian Tracey  1993  Aalborg Svmmeklub            25.73   
14  Jesper Madsen  1993  Svmmeklubben Tempo            25.74   
15  Casper Holm-Olsen  1993  Vordingborg Svmme Klub            25.81   
16  Steffen L. Nielsen  1993  Aalborg Svmmeklub            25.82   
17  Morten Hansen  1993  Swim Team Esbjerg            25.97   
18  Thomas Hansen  1993  Aalborg Svmmeklub            26.04   
19  Lars Wermuth  1993  Frem Odense            26.09   
20  Kevin Sigsgaard  1993  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            26.11   
21  Anton B. Pedersen  1993  Agfs Svmmeafdeling            26.12   
22  Emil K. Mortensen  1993  Tune I.F. Svmmeafdeling            26.18   
23  Christian Wich  1993  Helsingr Svmmeklub            26.21   
24  Jakob H. Andersen  1993  Kalundborg SK            26.27   
24  Simon Albrechtsen  1993  Gentofte Svmme Klub            26.27   
26  Henrik Rathschau Srensen  1993  West Swim Esbjerg            26.30   
27  Sren Jungersen  1993  Glostrup Svmme Klub            26.32   
28  Tom Di  1993  Lyngby Svmmeklub            26.52   
29  Martin Bastiansen  1993  Farum Svmmeklub            26.81   
                     
 
Lb 5, 50m Frisvmning Herrer, Finaler 15 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Jonas Olczyk  1994  Allerd Svmmeklub            24.13   
Thomas Steenberg  1994  Birkerd Svmmeklub            24.34   
Martin Terp Olesen  1994  Struer Svmmeklub            24.86   
Sofus Beck Hansen  1994  Lyngby Svmmeklub            25.58   
Oliver Vang  1994  Nstved IF            25.65   
Rasmus Birkelund Rahe  1994  Helsingr Svmmeklub            25.65   
Kasper Mller  1994  Agfs Svmmeafdeling            25.89   
Frederik Fisker  1994  Svmmeklubben Laksen            25.96   
Casper S. Korch  1994  Allerd Svmmeklub            26.07   
10  Lasse Thor Carstensen  1994  Aalborg Svmmeklub            26.10   
11  Gustav Hkonsson  1994  Gentofte Svmme Klub            26.20   
12  Kristian Lynge Dahlgaard  1994  Thisted Svmmeklub            26.21   
13  Rasmus Kruuse  1994  Ringsted Svmme Klub            26.29   
14  Steffen Poulsen  1994  Glostrup Svmme Klub            26.42   
15  Aksel Bjerregaard  1994  Helsingr Svmmeklub            26.44   
15  Philip Harmuth  1994  Bov IF            26.44   
17  Alexander Hjen Mnsson  1994  Nyborg Svmmeklub            26.56   
17  Oliver Grodt  1994  Greve Svmmeklub            26.56   
19  Nicolaj Kildevang Nielsen  1994  Helsinge Skytte & IF            26.64   
20  Niklas Broch Thielemann  1994  Helsingr Svmmeklub            26.67   
21  Frederik F. Nielsen  1994  Errits Gymnastik Og IF            26.69   
22  Steffen Basse  1994  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            26.71   
23  Jais Odgaard Nielsen  1994  Aalborg Svmmeklub            26.77   
24  Joakim Lassen  1994  Vest-Brndby            26.79   
24  William Hagemann  1994  Lyngby Svmmeklub            26.79   
26  Peter Wittenwiler  1994  Slangerup Svmmeklub            26.85   
27  Jensjakob Kristiansen  1994  Slagelse Svmmeklub            26.87   
28  Morten Lundby Pedersen  1994  West Swim Esbjerg            26.88   
29  Daniel Skov Andersen  1994  Lyngby Svmmeklub            26.91   
30  Andreas T. Johansen  1994  Albertslund IF            27.01   
31  Niels Breum Hansen  1994  Helsinge Skytte & IF            27.06   
31  Morten Hjort  1994  Svmmeklubben MK 31            27.06   
33  Tomas Krmer  1994  Idrtsforening Jarl, Arden            27.10   
34  Tobias Nordbo Andreassen  1994  Vordingborg Svmme Klub            27.14   
35  Jesper Broberg  1994  Hvidovre Svmme Klub            27.16   
36  Jacob Nielsen  1994  Ringsted Svmme Klub            27.17   
37  Magnus B. Pedersen  1994  Agfs Svmmeafdeling            27.19   
38  Mads Schffer  1994  Hvidovre Svmme Klub            27.43   
39  Emil Storr-Hansen  1994  Gentofte Svmme Klub            27.46   
40  Emil Mhl  1994  Ishj Svmme Klub            27.64   
Hein L Olsen  1994  Svimjisamband Foroya            26.55  EXTRA 
Magnus Jkupsson  1994  Svimjisamband Foroya            25.96  EXTRA 
Erik Collins  1994  Haderslev Svmme Klub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.02 
Licens til Kolding SK 
 
Resultat Lb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  DM Gruppe 1    Udskriftsdato  12 juni 2009   
  Stvne by  Kolding    Udskriftstidspunkt  19:51   
  Arrangr  Kolding Svmmeklub og Dansk Svmmeunion         
 
 
Lb 6, 50m Frisvmning Damer, Finaler 14 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Jahnay Benson  1995  Svmmeklubben Triton            27.00   
Christina Hvid Edill  1995  Svmmeklubben Triton            27.82   
Annelouise Dolleris  1995  Glostrup Svmme Klub            27.97   
Regitze Svensson  1995  Lyngby Svmmeklub            28.26   
Maria Madsen  1995  Dragr Svmmeklub            28.41   
Louise Frederiksen  1995  Horsens Svmmeklub            28.41   
Marianne Vinsand  1995  Kalundborg SK            28.47   
Cecilie Villadsen  1995  O.S.L.F.            28.47   
Tenna Holm  1995  Nakskov Svmme Klub            28.66   
10  Luna Lchau Jensen  1995  Allerd Svmmeklub            28.82   
11  Siv Nilsson Pedersen  1995  Gladsaxe Idrts Forening            28.83   
12  Julie F. V. Christensen  1995  GI-40 Hermes            28.98   
13  Katrine Liljedahl  1995  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            29.02   
14  Katrine Brahtz  1995  Albertslund IF            29.07   
15  Caroline hrstrm  1995  Gladsaxe Idrts Forening            29.09   
16  Gigi W. Larsen  1995  Odder IGF            29.29   
17  Denise Nartey  1995  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            29.34   
18  Caroline Lindgreen  1995  Hillerd Svmmeklub            29.35   
19  Ida Louise Steffensen  1995  Dragr Svmmeklub            29.45   
20  Marisa Bjrklund  1995  Frederikssund Svmmeklub            29.50   
21  Karina M Nielsen  1995  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            29.54   
21  Kalinka T. Mogensen  1995  Silkeborg Svmmeklub            29.54   
23  Johanne Kjr Tolstrup  1995  O.S.L.F.            29.59   
24  Stine Bitsch-Olsen  1995  Vordingborg Svmme Klub            29.65   
25  Helene Jrgensen  1995  Ringe Svmme Klub            29.66   
26  Michelle Icka Christensen  1995  Dragr Svmmeklub            29.67   
27  Charlotte Hindsted  1995  Hjortshj-Eg IF Svmmeafdelin            29.68   
28  Mette Louise Petersen  1995  Birkerd Svmmeklub            29.76   
29  Laura Jeppesen  1995  Errits Gymnastik Og IF            29.78   
30  Josefine Mller Jeppesen  1995  Odense Svmme Klub            29.79   
31  Amanda Sandager  1995  GI-40 Hermes            29.81   
32  Sara Mogensen  1995  Agfs Svmmeafdeling            29.85   
33  Belinda Ervolder  1995  Slangerup Svmmeklub            29.93   
34  Madeline Lou  1995  Albertslund IF            29.98   
35  Siri Vulpius  1995  Lyngby Svmmeklub            30.03   
36  Charlotte Thor  1995  IHF Svmning            30.05   
37  Sofie Gttler  1995  Silkeborg Svmmeklub            30.12   
38  Kimia Ghias Haddadan  1995  Dragr Svmmeklub            30.14   
38  Maria Bastiansen  1995  Farum Svmmeklub            30.14   
40  Pernille Christiansen  1995  Greve Svmmeklub            30.26   
41  Alberte Breum  1995  Helsingr Svmmeklub            31.10   
42  Freja Kjr  1995  Hrsholm Svmmeforening            31.66   
43  Trine Meier  1995  Hvidovre Svmme Klub            31.72   
Birita Debes  1995  Svimjisamband Foroya            27.88  EXTRA 
Poula . Mohr  1995  Svimjisamband Foroya            27.89  EXTRA 
Ida Kyhl  1995  Helsingr Svmmeklub            DSQ  tyvstart 
Michelle K. Pelzer  1995  Swim Team Esbjerg            DSQ  tyvstart 
                     
 
Lb 6, 50m Frisvmning Damer, Finaler 13 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Mie . Nielsen  1996  Aalborg Svmmeklub            26.85   
Frederikke Matthiassen  1996  JGI Svmning            27.52   
Christina Munkholm  1996  Kge Svmmeklub            28.01   
Clara Blohm Clemmensen  1996  Albertslund IF            28.06   
Tone Laksafoss Sparre  1996  Allerd Svmmeklub            28.29   
Sidse Kehlet  1996  West Swim Esbjerg            28.60   
Cecilie Holten  1996  Svmmeklubben Triton            28.92   
Naja Ishj Nielsen  1996  Farum Svmmeklub            29.03   
Julie Marie Gadfelt  1996  Farum Svmmeklub            29.19   
10  Anne Frlund-Grangaard  1996  Lyngby Svmmeklub            29.22   
11  Emma Vanggrd  1996  Holbk Svmme Klub            29.47   
12  Louise Hedmann Jacobsen  1996  Hillerd Svmmeklub            29.56   
13  Rikke Nielsen  1996  Svmmeklubben Syd            29.68   
14  Daniella Bender  1996  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            29.75   
15  Line Kjr  1996  Gladsaxe Idrts Forening            29.79   
16  Mette Hansen  1996  Brnderslev SK08            29.97   
17  Christina Kaas Elmgreen  1996  Lyngby Svmmeklub            29.99   
18  Karina Srensen Gosvig  1996  Allerd Svmmeklub            30.00   
19  Emma Fugl Rasmussen  1996  Herlev Svmning            30.04   
20  Sisse Srensen  1996  Herning Svmmeklub            30.06   
21  Didde Karstensen  1996  Herlufsholm Svmmeklub            30.16   
22  Caroline Hgskilde  1996  Vallensbk IF Af 1939            30.18   
23  Malene M. Pedersen  1996  Thisted Svmmeklub            30.20   
24  Iben Helstrup Jensen  1996  Gladsaxe Idrts Forening            30.33   
24  Amalie Wied-Christiansen  1996  Farum Svmmeklub            30.33   
24  Amalie Ringgaard  1996  Frederikssund Svmmeklub            30.33   
27  Amanda Fabild  1996  Albertslund IF            30.34   
28  Olivia Mortensen  1996  Nstved IF            30.39   
29  Kathrine Barrett  1996  Greve Svmmeklub            30.62   
30  Lise L. Nielsen  1996  Svmmeklubben Nord            30.65   
31  Mai-Britt Rosin  1996  Holbk Svmme Klub            30.72   
31  Ida Agerbak Trandum  1996  Gladsaxe Idrts Forening            30.72   
33  Diana Madsen  1996  West Swim Esbjerg            30.80   
34  Dena Zornic  1996  Vallensbk IF Af 1939            30.83   
35  Nadia Petersen  1996  Kge Svmmeklub            31.08   
36  Leona Kenskov  1996  Herlev Svmning            31.16   
37  Camilla Dufour  1996  Hrsholm Svmmeforening            31.29   
38  Simone Nielsen  1996  Herlufsholm Svmmeklub            31.41   
39  Mie Astrup Dresler  1996  Frederikssund Svmmeklub            31.55   
Jonna Bjartal Thomsen  1996  Svimjisamband Foroya            30.63  EXTRA 
Turi S Christiansen  1996  Svimjisamband Foroya            29.92  EXTRA 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.02 
Licens til Kolding SK 
 
Resultat Lb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  DM Gruppe 1    Udskriftsdato  12 juni 2009   
  Stvne by  Kolding    Udskriftstidspunkt  20:51   
  Arrangr  Kolding Svmmeklub og Dansk Svmmeunion         
 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.02 
Licens til Kolding SK 
 
Resultat Lb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  DM Gruppe 1    Udskriftsdato  14 juni 2009   
  Stvne by  Kolding    Udskriftstidspunkt  16:37   
  Arrangr  Kolding Svmmeklub og Dansk Svmmeunion         
 
 
Lb 7, 800m Frisvmning Herrer, Finaler 16 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnet  Status 
          500m  600m  700m       











 
Viktor B. Bromer  1993  Agfs Svmmeafdeling    58.93  2:01.58  3:05.32  4:08.55  8:23.03   
          5:12.41  6:16.50  7:20.30       
Andreas Schiellerup  1993  Birkerd Svmmeklub    1:00.06  2:04.25  3:08.36  4:12.99  8:29.88   
          5:17.84  6:22.76  7:27.34       
Andreas B. Hiltmar  1993  Herning Svmmeklub    1:01.90  2:06.61  3:11.17  4:15.79  8:31.21   
          5:20.15  6:24.64  7:28.96       
Nicolai Frejvald Petersen  1993  Herlev Svmning    1:01.93  2:07.46  3:12.30  4:17.56  8:37.30   
          5:22.56  6:27.11  7:32.60       
Kasper Holkjr  1993  Allerd Svmmeklub    1:02.18  2:07.26  3:12.49  4:17.95  8:37.90   
          5:22.48  6:28.00  7:33.47       
Kristoffer Salomonsen  1993  Thisted Svmmeklub    1:00.95  2:06.58  3:11.99  4:17.57  8:41.40   
          5:23.55  6:29.76  7:36.30       
Lars Wermuth  1993  Frem Odense    1:01.27  2:07.51  3:11.88  4:18.40  8:46.71   
          5:24.12  6:31.33  7:39.68       
Alexander Skov Andersen  1993  Swim Team Tstrup    1:03.29  2:09.89  3:17.45  4:25.37  8:54.56   
          5:32.97  6:40.74  7:48.15       
Johannes Rose  1993  Svmmeklubben Syd    1:04.88  2:13.41  3:22.40  4:30.17  8:59.15   
          5:37.44  6:46.21  7:54.13       
10  Simon Albrechtsen  1993  Gentofte Svmme Klub    1:05.83  2:14.24  3:23.74  4:31.54  8:59.45   
          5:39.74  6:47.05  7:54.53       
11  Kristoffer Weber Larsen  1993  GI-40 Hermes    1:03.06  2:11.13  3:19.92  4:28.59  9:02.62   
          5:37.81  6:46.68  7:55.48       
12  Rune Kjrulf  1993  Kalundborg SK    1:03.93  2:11.39  3:20.25  4:29.22  9:03.88   
          5:38.58  6:48.32  7:58.46       
13  Kasper Holm Mors  1993  Odense Svmme Klub    1:04.80  2:12.30  3:20.24  4:29.42  9:06.35   
          5:37.95  6:47.92  7:58.16       
14  Jonathan Willems  1993  GI-40 Hermes    1:04.38  2:14.17  3:25.41  4:37.01  9:24.54   
          5:49.68  7:01.80  8:13.76       
15  Anton B. Pedersen  1993  Agfs Svmmeafdeling    1:06.75  2:17.64  3:28.79  4:40.97  9:33.85   
          5:53.09  7:06.36  8:20.37       
16  Stig Schlnzen  1993  Vejle Svmmeklub Triton    1:03.72  2:13.56  3:25.11  4:40.61  9:45.59   
          5:56.29  7:13.82  8:31.12       
Kasper Madsen  1993  Vallensbk IF Af 1939              Akut syg 
                     
                     
 
Lb 7, 800m Frisvmning Herrer, Finaler 15 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnet  Status 
          500m  600m  700m       











 
Frederik A. Mariegaard  1994  Swim Team Tstrup    1:01.05  2:06.26  3:12.67  4:18.83  8:42.01   
          5:24.75  6:30.03  7:35.87       
Niklas Broch Thielemann  1994  Helsingr Svmmeklub    1:02.51  2:08.55  3:14.98  4:21.52  8:46.25   
          5:27.19  6:32.89  7:39.50       
Nikolaj Satterup Hansen  1994  Gladsaxe Idrts Forening    1:03.08  2:09.60  3:17.15  4:24.19  8:53.52   
          5:33.44  6:41.43  7:48.67       
Niclas Bro Srensen  1994  Aalborg Svmmeklub    1:03.90  2:10.94  3:18.12  4:25.54  8:54.70   
          5:33.40  6:41.49  7:49.80       
Miki Mrck Taagholt  1994  Farum Svmmeklub    1:03.46  2:10.52  3:17.81  4:25.74  8:55.78   
          5:33.47  6:41.32  7:49.69       
Karim Mller  1994  Svmmeklubben Triton    1:04.90  2:13.75  3:23.88  4:32.57  8:59.46   
          5:39.96  6:47.77  7:55.15       
Emil Weis  1994  Silkeborg Svmmeklub    1:05.31  2:14.45  3:23.59  4:31.76  9:03.62   
          5:39.86  6:47.99  7:56.29       
Erik Posselt Gunnersen  1994  Odense Svmme Klub    1:03.90  2:11.67  3:20.11  4:28.83  9:03.64   
          5:38.09  6:47.36  7:56.39       
Rasmus Hrstedt  1994  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    1:04.63  2:13.67  3:22.58  4:31.84  9:05.98   
          5:40.91  6:48.72  7:57.89       
10  Tobias Nordbo Andreassen  1994  Vordingborg Svmme Klub    1:04.69  2:13.59  3:22.36  4:31.43  9:09.63   
          5:41.38  6:50.87  8:00.90       
11  Marc Bach Nielsen  1994  Hvidovre Svmme Klub    1:03.55  2:12.24  3:22.36  4:32.59  9:11.27   
          5:42.98  6:53.19  8:02.85       
12  Alexander Hjen Mnsson  1994  Nyborg Svmmeklub    1:03.03  2:11.72  3:21.87  4:32.14  9:13.43   
          5:43.17  6:53.95  8:04.82       
13  Mathias Frandsen  1994  West Swim Esbjerg    1:05.38  2:15.14  3:25.60  4:36.83  9:20.50   
          5:48.30  7:00.23  8:11.59       
14  Kasper Zysek  1994  Swim Team Esbjerg    1:06.73  2:16.36  3:26.51  4:37.07  9:20.54   
          5:48.01  6:59.67  8:11.49       
15  Nicolai Pedersen  1994  Vejle Svmmeklub Triton    1:05.34  2:14.92  3:25.80  4:37.29  9:21.31   
          5:48.43  7:00.13  8:12.61       
16  Alexander Mundt  1994  Helsingr Svmmeklub    1:07.01  2:20.02  3:32.19  4:45.82  9:24.55   
          5:55.65  7:05.39  8:15.55       
17  Kenneth Skrbk  1994  Agfs Svmmeafdeling    1:40.18  2:51.65  4:03.58  5:53.05  9:29.38   
          7:06.62  8:19.75  9:29.38       
18  Christian Blom Jensen  1994  Vejle Svmmeklub Triton    1:06.47  2:18.59  3:31.88  4:44.98  9:34.27   
          5:58.41  7:11.50  8:24.64       
19  Theodor Lundberg  1994  Vejle Svmmeklub Triton    1:09.16  2:22.55  3:36.41  4:50.85  9:49.35   
          6:05.50  7:20.82  8:35.77       
Sofus Bech  1994  Svimjisamband Foroya    1:07.67  2:20.44  3:33.33  4:45.84  9:28.13  EXTRA 
          5:57.91  7:09.47  8:20.18       
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.02 
Licens til Kolding SK 
 
Resultat Lb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  DM Gruppe 1    Udskriftsdato  13 juni 2009   
  Stvne by  Kolding    Udskriftstidspunkt  16:48   
  Arrangr  Kolding Svmmeklub og Dansk Svmmeunion         
 
 
Lb 8, 800m Frisvmning Damer, Finaler 14 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnet  Status 
          500m  600m  700m       











 
Kia Hansen  1995  Kge Svmmeklub    1:07.42  2:18.37  3:29.37  4:40.95  9:15.00   
          5:51.02  7:00.16  8:08.68       
Siv Nilsson Pedersen  1995  Gladsaxe Idrts Forening    1:08.38  2:19.73  3:31.17  4:43.10  9:32.57   
          5:55.49  7:08.42  8:21.66       
Amalie Hansen  1995  Gladsaxe Idrts Forening    1:06.26  2:17.04  3:28.95  4:41.76  9:37.09   
          5:55.23  7:09.63  8:23.27       
Amanda Sandager  1995  GI-40 Hermes    1:08.45  2:21.31  3:35.03  4:49.01  9:40.31   
          6:03.37  7:17.01  8:30.70       
Nikoline Heather Laidlaw  1995  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    1:09.13  2:21.17  3:34.06  4:48.40  9:40.48   
          6:02.30  7:16.24  8:30.12       
Line Jrgensen Bruun  1995  Aalborg Svmmeklub    1:08.49  2:21.25  3:34.99  4:48.50  9:41.41   
          6:01.98  7:14.84  8:28.39       
Caroline hrstrm  1995  Gladsaxe Idrts Forening    1:09.21  2:22.57  3:36.31  4:49.99  9:43.00   
          6:03.61  7:16.72  8:29.96       
Cecilie Christiansen  1995  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    1:09.10  2:21.83  3:35.48  4:49.05  9:44.42   
          6:03.24  7:17.21  8:31.43       
Laura Strm Pedersen  1995  Gladsaxe Idrts Forening    1:09.39  2:22.24  3:36.07  4:50.23  9:44.46   
          6:03.67  7:17.63  8:31.63       
10  Iben Fjord Kjrsgaard  1995  Kge Svmmeklub    1:10.17  2:22.84  3:36.00  4:50.64  9:46.15   
          6:05.29  7:20.05  8:34.57       
11  Nanna Jensen  1995  Lyngby Svmmeklub    1:08.78  2:22.18  3:37.32  4:52.44  9:48.33   
          6:07.59  7:22.72  8:36.48       
12  Pernille Christiansen  1995  Greve Svmmeklub    1:08.53  2:21.13  3:35.78  4:51.09  9:52.00   
          6:06.79  7:23.32  8:38.73       
13  Sofie Gttler  1995  Silkeborg Svmmeklub    1:10.88  2:26.60  3:42.54  4:58.62  9:56.21   
          6:13.90  7:29.19  8:44.71       
14  Trine Kristensen  1995  Lyseng IF    1:08.66  2:23.40  3:39.38  4:55.83  9:57.16   
          6:12.41  7:28.49  8:43.79       
15  Caroline Petersen  1995  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    1:09.80  2:22.74  3:36.59  4:52.24  9:57.30   
          6:07.46  7:24.74  8:40.77       
16  Louise Harder  1995  Bov IF    1:09.78  2:25.12  3:41.05  4:57.66  9:57.43   
          6:14.43  7:30.24  8:45.97       
17  Julie Bjrner Se  1995  Gentofte Svmme Klub    1:11.11  2:26.66  3:42.02  4:58.23  9:57.66   
          6:15.12  7:30.11  8:45.56       
18  Maria Bastiansen  1995  Farum Svmmeklub    1:10.09  2:24.14  3:39.43  4:54.55  9:57.75   
          6:10.38  7:25.90  8:41.96       
19  Cecilie Villadsen  1995  O.S.L.F.    1:09.25  2:24.33  3:40.31  4:56.37  9:58.98   
          6:12.03  7:27.85  8:44.02       
20  Ida Louise Steffensen  1995  Dragr Svmmeklub    1:12.22  2:29.07  3:45.79  5:01.76  10:02.97   
          6:17.56  7:33.54  8:48.93       
21  Pernille Vegge  1995  Greve Svmmeklub    1:09.12  2:25.63  3:43.03  5:01.10  10:07.13   
          6:20.81  7:34.89  8:51.63       
22  Karoline Kert  1995  Vejle Svmmeklub Triton    1:09.07  2:23.89  3:40.50  4:57.82  10:08.07   
          6:16.19  7:34.14  8:51.43       
23  Stine Kornbek  1995  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    1:10.93  2:27.02  3:43.40  5:00.73  10:08.47   
          6:17.98  7:34.89  8:52.35       
24  Malene Sandvang  1995  Kolding SK    1:11.94  2:27.60  3:44.87  5:01.66  10:10.31   
          6:19.42  7:37.70  8:55.51       
25  Mette Meyer  1995  Hrsholm Svmmeforening    1:11.80  2:27.99  3:44.65  5:01.79  10:10.44   
          6:19.40  7:37.80  8:55.45       
26  Julie Sundahl Jakobsen  1995  Brnderslev SK08    1:13.30  2:32.16  3:49.63  5:08.32  10:14.53   
          6:25.92  7:43.14  9:01.24       
                     
 
Lb 8, 800m Frisvmning Damer, Finaler 13 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnet  Status 
          500m  600m  700m       











 
Mie . Nielsen  1996  Aalborg Svmmeklub    1:03.63  2:12.55  3:22.56  4:32.23  9:07.22   
          5:41.64  6:51.14  8:00.42       
Tone Laksafoss Sparre  1996  Allerd Svmmeklub    1:06.26  2:18.98  3:31.71  4:44.69  9:30.18   
          5:57.09  7:08.89  8:21.15       
Louise Hedmann Jacobsen  1996  Hillerd Svmmeklub    1:06.75  2:20.67  3:33.57  4:46.35  9:30.63   
          5:57.74  7:08.88  8:21.23       
Rikke Nielsen  1996  Svmmeklubben Syd    1:10.48  2:24.26  3:38.34  4:51.55  9:42.64   
          6:03.71  7:17.18  8:31.45       
Sara Krog Christoffersen  1996  Birkerd Svmmeklub    1:10.06  2:25.14  3:40.02  4:53.93  9:50.07   
          6:07.45  7:20.47  8:34.88       
Stephanie Hansen  1996  Allerd Svmmeklub    1:09.24  2:23.78  3:38.64  4:54.02  9:52.27   
          6:09.21  7:24.04  8:39.00       
Iben Helstrup Jensen  1996  Gladsaxe Idrts Forening    1:09.98  2:24.69  3:39.64  4:54.07  9:52.56   
          6:08.03  7:22.65  8:37.78       
Cecilia Eysturdal  1996  Svimjisamband Foroya    1:11.66  2:27.32  3:42.54  4:57.51  9:54.48   
          6:12.98  7:27.26  8:41.99       
Linea Lau Everland  1996  Gladsaxe Idrts Forening    1:12.02  2:27.84  3:42.70  4:58.11  9:55.76   
          6:13.43  7:28.07  8:42.74       
10  Freja Helene Kall  1996  GI-40 Hermes    1:10.34  2:26.10  3:42.54  5:00.23  10:08.25   
          6:17.43  7:35.24  8:53.04       
11  Rikke Blemholt  1996  Svmmeklubben Triton    1:11.88  2:29.59  3:46.39  5:02.93  10:10.40   
          6:19.98  7:37.64  8:54.61       
12  Lise L. Nielsen  1996  Svmmeklubben Nord    1:13.88  2:30.97  3:48.40  5:06.33  10:22.67   
          6:25.72  7:45.49  9:04.85       
13  Henriette Stuhr  1996  Tune I.F. Svmmeafdeling    1:12.23  2:28.81  3:47.93  5:07.77  10:27.72   
          6:28.47  7:48.66  9:08.01       
14  Katrine M. Johannsen  1996  Silkeborg Svmmeklub    1:16.30  2:37.14  3:59.46  5:21.39  10:47.60   
          6:43.51  8:05.49  9:27.33       
Erna Katrin Olsen  1996  Svimjisamband Foroya    1:14.07  2:31.33  3:48.48  5:05.82  10:13.88  EXTRA 
          6:22.79  7:41.14  8:58.51       
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.02 
Licens til Kolding SK 
 
Resultat Lb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  DM Gruppe 1    Udskriftsdato  13 juni 2009   
  Stvne by  Kolding    Udskriftstidspunkt  10:19   
  Arrangr  Kolding Svmmeklub og Dansk Svmmeunion         
 
 
Lb 9, 4X50m Frisvmning Damer, Finaler 0 r og ldre 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Kge Piger 1  1995  Kge Svmmeklub            1:49.61   
  Christina Munkholm  1996      27.67        27.67   
  Caroline Eskildsen  1995      26.78        54.45   
  Iben Fjord Kjrsgaard  1995      27.64        1:22.09   
  Kia Hansen  1995      27.52        1:49.61   
                     
Triton Piger 1  1995  Svmmeklubben Triton            1:52.68   
  Cecilie Holten  1996      28.73        28.73   
  Jahnay Benson  1995      27.56        56.29   
  Maja Nielsen  1996      29.14        1:25.43   
  Christina Hvid Edill  1995      27.25        1:52.68   
                     
Aalborg Piger 1  Aalborg Svmmeklub            1:53.09   
  Ghita Kobbelgaard  1995      29.85        29.85   
  Mie . Nielsen  1996      26.53        56.38   
  Emma-Sofie Hestbech  1996      28.78        1:25.16   
  Cecilie Hansen  1995      27.93        1:53.09   
                     
Sigma Piger 1  1995  SIGMA Nordsjlland            1:53.71   
  Julie Schmidt  1995      29.09        29.09   
  Tone Laksafoss Sparre  1996      27.90        56.99   
  Luna Lchau Jensen  1995      27.96        1:24.95   
  Julie Aglund Lauridsen  1996      28.76        1:53.71   
                     
Vat 1  Vestegnens Aqua Team            1:54.34   
  Clara Blohm Clemmensen  1996      28.18        28.18   
  Annelouise Dolleris  1995      27.94        56.12   
  Katrine Brahtz  1995      28.78        1:24.90   
  Madeline Lou  1995      29.44        1:54.34   
                     
Gsc Piger 1  Gladsaxe Idrts Forening            1:54.63   
  Caroline hrstrm  1995      29.18        29.18   
  Amalie Hansen  1995      29.14        58.32   
  Siv Nilsson Pedersen  1995      27.37        1:25.69   
  Line Kjr  1996      28.94        1:54.63   
                     
Sto95 Piger 1  Swim Team Odense 95            1:55.84   
  Cecilie Villadsen  1995      28.70        28.70   
  Johanne Kjr Tolstrup  1995      28.47        57.17   
  Hanne Welinder  1995      29.53        1:26.70   
  Josefine Mller Jeppesen  1995      29.14        1:55.84   
                     
Dragr Ladydragons Dm  Dragr Svmmeklub            1:56.02   
  Maria Madsen  1995      28.58        28.58   
  Ida Louise Steffensen  1995      29.10        57.68   
  Michelle Icka Christensen  1995      28.86        1:26.54   
  Kimia Ghias Haddadan  1995      29.48        1:56.02   
                     
Kvik Damer 1  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            1:56.99   
  Katrine Liljedahl  1995      29.51        29.51   
  Denise Nartey  1995      28.88        58.39   
  Caroline Petersen  1995      29.64        1:28.03   
  Cecilie Christiansen  1995      28.96        1:56.99   
                     
10  Lyngby Piger  1995  Lyngby Svmmeklub            1:57.20   
  Regitze Svensson  1995      29.02        29.02   
  Anne Frlund-Grangaard  1996      28.84        57.86   
  Siri Vulpius  1995      29.72        1:27.58   
  Christina Kaas Elmgreen  1996      29.62        1:57.20   
                     
11  Sigma Piger 2  1995  SIGMA Nordsjlland            1:57.74   
  Karina Srensen Gosvig  1996      28.71        28.71   
  Sara Krog Christoffersen  1996      29.13        57.84   
  Stephanie Hansen  1996      30.59        1:28.43   
  Mette Louise Petersen  1995      29.31        1:57.74   
                     
12  Hils Piger 1  Hillerd Svmmeklub            1:58.36   
  Clara Amalie Lisbjerg  1996      29.98        29.98   
  Louise Hedmann Jacobsen  1996      28.75        58.73   
  Caroline Lindgreen  1995      28.80        1:27.53   
  Ida Mentz  1995      30.83        1:58.36   
                     
13  Elitesvm Esbjerg  EliteSvm Esbjerg            1:58.42   
  Michelle K. Pelzer  1995      30.98        30.98   
  Mette Grauballe  1995      29.82        1:00.80   
  Sidse Kehlet  1996      27.70        1:28.50   
  Diana Madsen  1996      29.92        1:58.42   
                     
14  Hovedstaden Piger  1995  Swim Team Hovedstaden            1:59.83   
  Mathilde Leth-Espensen  1995      30.24        30.24   
  Freja Helene Kall  1996      30.88        1:01.12   
  Amanda Sandager  1995      30.14        1:31.26   
  Julie F. V. Christensen  1995      28.57        1:59.83   
                     
15  Vat 2  Vestegnens Aqua Team            2:00.80   
  Caroline Hgskilde  1996      29.37        29.37   
  Amanda Fabild  1996      30.26        59.63   
  Dena Zornic  1996      29.96        1:29.59   
  Sofie B. Nielsen  1995      31.21        2:00.80   
                     
16  Kvik Damer 2  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            2:00.98   
  Karina M Nielsen  1995      30.22        30.22   
  Daniella Bender  1996      29.00        59.22   
  Stine Kornbek  1995      30.70        1:29.92   
  Sille Thode  1995      31.06        2:00.98   
                     
17  Kge Piger 2  1995  Kge Svmmeklub            2:01.51   
  Nellie Friis  1995      30.45        30.45   
  Christina Witten  1995      30.34        1:00.79   
  Nadia Petersen  1996      30.74        1:31.53   
  Josefine Boisen  1996      29.98        2:01.51   
                     
18  Piger Frederikssund  1995  Frederikssund Svmmeklub            2:01.52   
  Marisa Bjrklund  1995      29.53        29.53   
  Katja Nissen  1995      30.53        1:00.06   
  Mie Astrup Dresler  1996      30.75        1:30.81   
  Amalie Ringgaard  1996      30.71        2:01.52   
                     
19  Aalborg Piger 2  Aalborg Svmmeklub            2:01.73   
  Maja Jrgensen Bruun  1995      30.36        30.36   
  Sofie Ramsgaard  1995      30.04        1:00.40   
  Line Jrgensen Bruun  1995      30.13        1:30.53   
  Kristina K Hedegaard  1995      31.20        2:01.73   
                     
20  Gsc Piger 2  Gladsaxe Idrts Forening            2:01.97   
  Laura Strm Pedersen  1995      31.16        31.16   
  Ida Agerbak Trandum  1996      30.13        1:01.29   
  Iben Helstrup Jensen  1996      29.99        1:31.28   
  Lrke Wilhelmsen  1996      30.69        2:01.97   
                     
21  Gti Piger  GTI            2:03.00   
  Pernille Christiansen  1995      30.58        30.58   
  Kathrine Barrett  1996      29.70        1:00.28   
  Mie Bon  1996      31.88        1:32.16   
  Henriette Stuhr  1996      30.84        2:03.00   
                     
22  Helsingr Piger  Helsingr Svmmeklub            2:03.01   
  Alberte Breum  1995      30.73        30.73   
  Ida Kyhl  1995      29.15        59.88   
  Isabella Z. Bigum  1996      31.08        1:30.96   
  Simone H. Holst-Hansen  1995      32.05        2:03.01   
                     
23  Triton Piger 2  1995  Svmmeklubben Triton            2:03.04   
  Stine Raaby Jensen  1995      29.70        29.70   
  Louise G. Riget  1995      30.52        1:00.22   
  Charlotte K. Christensen  1996      30.66        1:30.88   
  Anna Puggard  1996      32.16        2:03.04   
                     
24  Agf Piger 1  Agfs Svmmeafdeling            2:03.57   
  Sofie Reffstrup Pedersen  1995      29.76        29.76   
  Sara Mogensen  1995      29.95        59.71   
  Ulrika Toft  1995      32.13        1:31.84   
  Anna Katrine Jrgensen  1996      31.73        2:03.57   
                     
25  Vat3  Vestegnens Aqua Team            2:04.71   
  Frederikke Christensen  1995      30.52        30.52   
  Nicoline Mller  1995      31.61        1:02.13   
  Mie Thisted Feldberg  1995      31.73        1:33.86   
  Katja V. Jrgensen  1995      30.85        2:04.71   
                     
25  Rsk Piger A1  Ringe Svmme Klub            2:04.71   
  Trine Vendelboe  1995      32.06        32.06   
  Andrea Aagaard  1996      32.19        1:04.25   
  Line Fns Madsen  1995      30.98        1:35.23   
  Helene Jrgensen  1995      29.48        2:04.71   
                     
27  Hrsholm Piger  Hrsholm Svmmeforening            2:05.60   
  Freja Kjr  1995      30.74        30.74   
  Camilla Dufour  1996      31.68        1:02.42   
  Caroline Buhl  1995      32.49        1:34.91   
  Mette Meyer  1995      30.69        2:05.60   
                     
28  Thisted Dreamgirlz  1995  Thisted Svmmeklub            2:06.86   
  Anna Jessen  1995      34.30        34.30   
  Maria Se Beith  1996      30.74        1:05.04   
  Malene M. Pedersen  1996      29.79        1:34.83   
  Pernille Krog Poulsen  1995      32.03        2:06.86   
                     
29  Horsens Piger  Horsens Svmmeklub            2:11.14   
  Cecilie Schmidt  1995      34.25        34.25   
  Laura Westergaard  1995      33.27        1:07.52   
  Malene Dahlhus  1995      31.81        1:39.33   
  Laura Bornhft  1995      31.81        2:11.14   
                     
30  Sto95 Piger 2  Swim Team Odense 95            2:11.70   
  Simone Nicolajsen  1996      33.52        33.52   
  Ditte Elschner Kristensen  1995      31.77        1:05.29   
  Isabella Ravn Christensen  1996      34.10        1:39.39   
  Amina Glibo  1995      32.31        2:11.70   
                     
31  Hils Piger 2  1995  Hillerd Svmmeklub            2:12.74   
  Karoline Hauerbach  1995      33.16        33.16   
  Julie Lamberth  1996      32.49        1:05.65   
  Rikke Mundt Lohse  1996      33.09        1:38.74   
  Nicoline Jacobsen  1996      34.00        2:12.74   
                     
Ssf  1995  Svimjisamband Foroya            1:55.04  EXTRA 
  Turi S Christiansen  1996      30.03        30.03   
  Birita Debes  1995      28.01        58.04   
  Cecilia Eysturdal  1996      29.33        1:27.37   
  Poula . Mohr  1995      27.67        1:55.04   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.02 
Licens til Kolding SK 
 
Resultat Lb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  DM Gruppe 1    Udskriftsdato  14 juni 2009   
  Stvne by  Kolding    Udskriftstidspunkt  17:44   
  Arrangr  Kolding Svmmeklub og Dansk Svmmeunion         
 
 
Lb 10, 4X50m Frisvmning Herrer, Finaler 0 r og ldre 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Sigma Drenge 1  1993  SIGMA Nordsjlland            1:38.24   
  Jonas Olczyk  1994      24.50        24.50   
  Thomas Steenberg  1994      24.19        48.69   
  Casper S. Korch  1994      25.65        1:14.34   
  Andreas Schiellerup  1993      23.90        1:38.24   
                     
Agf Drenge 1  Agfs Svmmeafdeling            1:39.53   
  Kasper Mller  1994      25.89        25.89   
  Sren Dahl  1993      24.35        50.24   
  Anton B. Pedersen  1993      25.59        1:15.83   
  Viktor B. Bromer  1993      23.70        1:39.53   
                     
Kvik Herrer 1  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            1:40.71   
  Mikkel Hounsgaard  1993      24.65        24.65   
  Christian Nrregaard  1993      25.04        49.69   
  Kevin Sigsgaard  1993      25.25        1:14.94   
  Steffen Basse  1994      25.77        1:40.71   
                     
Vat  Vestegnens Aqua Team            1:41.45   
  Daniel Skaaning  1993      23.97        23.97   
  Kasper Madsen  1993      25.76        49.73   
  Alexander Skov Andersen  1993      26.09        1:15.82   
  Sren Jungersen  1993      25.63        1:41.45   
                     
Aalborg Drenge 1  Aalborg Svmmeklub            1:41.71   
  Mads Munk Srensen  1994      25.46        25.46   
  Sebastian Tracey  1993      25.03        50.49   
  Steffen L. Nielsen  1993      25.36        1:15.85   
  Thomas Hansen  1993      25.86        1:41.71   
                     
Helsingr Drenge  Helsingr Svmmeklub            1:42.63   
  mer Faruk Benli  1993      25.56        25.56   
  Rasmus Birkelund Rahe  1994      25.69        51.25   
  Christian Wich  1993      26.00        1:17.25   
  Aksel Bjerregaard  1994      25.38        1:42.63   
                     
Elitesvm Esbjerg  EliteSvm Esbjerg            1:43.93   
  Henrik Rathschau Srensen  1993      26.16        26.16   
  Morten Hansen  1993      25.46        51.62   
  Nour Hermiz  1994      26.01        1:17.63   
  Morten Lundby Pedersen  1994      26.30        1:43.93   
                     
Gti Drenge  GTI            1:44.07   
  Niels Wissing Srensen  1993      25.14        25.14   
  Emil K. Mortensen  1993      25.36        50.50   
  Oliver Grodt  1994      26.01        1:16.51   
  Mads Kildholt  1994      27.56        1:44.07   
                     
Holbk  Holbk Svmme Klub            1:44.56   
  Sebastian Kristiansen  1993      26.92        26.92   
  Lasse Andersen  1994      27.76        54.68   
  Niklas Ruprecht  1993      25.33        1:20.01   
  Rasmus Dufour  1993      24.55        1:44.56   
                     
10  Lyngby Drenge 1  1993  Lyngby Svmmeklub            1:44.75   
  Sofus Beck Hansen  1994      26.15        26.15   
  Tom Di  1993      25.84        51.99   
  William Hagemann  1994      26.76        1:18.75   
  Daniel Skov Andersen  1994      26.00        1:44.75   
                     
11  Slagelse Drenge  1993  Slagelse Svmmeklub            1:45.33   
  Andreas Haugaard  1993      27.24        27.24   
  Jakob Tingsgaard  1993      25.01        52.25   
  Jensjakob Kristiansen  1994      26.13        1:18.38   
  Frederik Aavang Jensen  1994      26.95        1:45.33   
                     
12  Aalborg Drenge 2  Aalborg Svmmeklub            1:45.83   
  Dion Andersen  1993      27.17        27.17   
  Mads Larsen  1994      26.85        54.02   
  Lasse Thor Carstensen  1994      25.80        1:19.82   
  Jais Odgaard Nielsen  1994      26.01        1:45.83   
                     
13  Sto95 Drenge  Swim Team Odense 95            1:45.85   
  Lars Wermuth  1993      26.40        26.40   
  Kasper Holm Mors  1993      26.17        52.57   
  Morten Sndergaard  1993      53.28        1:45.85   
  Nichlas Malling Pedersen  1993              1:45.85   
                     
14  Gentofte Drenge  1993  Gentofte Svmme Klub            1:46.12   
  Simon Albrechtsen  1993      26.25        26.25   
  Gustav Hkonsson  1994      25.91        52.16   
  Harald Welling  1993      26.94        1:19.10   
  Emil Storr-Hansen  1994      27.02        1:46.12   
                     
15  Thisted Badboyz  1993  Thisted Svmmeklub            1:47.41   
  Kristoffer Salomonsen  1993      26.92        26.92   
  Daniel Peschardt  1993      26.72        53.64   
  Sren L. Knudsen  1993      27.74        1:21.38   
  Kristian Lynge Dahlgaard  1994      26.03        1:47.41   
                     
16  Sigma Drenge 2  1993  SIGMA Nordsjlland            1:47.47   
  Frederik Gustafsson  1993      26.81        26.81   
  Bjarke Schfer  1993      26.47        53.28   
  Martin Weberg  1994      27.80        1:21.08   
  Rasmus Hgh Andersen  1994      26.39        1:47.47   
                     
17  Hovedstaden Drenge  1993  Swim Team Hovedstaden            1:47.77   
  Kristoffer Weber Larsen  1993      27.27        27.27   
  Jonathan Holdrup  1993      26.19        53.46   
  Morten Hjort  1994      26.85        1:20.31   
  Michel Michelsen  1994      27.46        1:47.77   
                     
17  Lyngby Drenge 2  1993  Lyngby Svmmeklub            1:47.77   
  Marcus Pagh  1993      26.73        26.73   
  Jonatan Engelbrecht  1994      26.83        53.56   
  Frederik V. Rasmussen  1994                 
  Jakob Vodstrup  1994      1:47.77        1:47.77   
                     
19  Agf Drenge 2  Agfs Svmmeafdeling            1:48.43   
  Kasper Fiil Frandsen  1994      27.75        27.75   
  Magnus B. Pedersen  1994      26.73        54.48   
  Kenneth Skrbk  1994      27.61        1:22.09   
  Jesper Gemke  1993      26.34        1:48.43   
                     
20  Kolding Drenge 2  1993  Kolding SK            1:49.11   
  Tobias Dahl Vind  1994      27.69        27.69   
  Mikkel Mller Srensen  1994      27.74        55.43   
  Nikolaj Voss  1994      27.50        1:22.93   
  Christian Jensen  1993      26.18        1:49.11   
                     
21  Hvidovre Herrer  Hvidovre Svmme Klub            1:49.76   
  Marc Bach Nielsen  1994      28.75        28.75   
  Sren Meier  1994      27.58        56.33   
  Mads Schffer  1994      26.76        1:23.09   
  Jesper Broberg  1994      26.67        1:49.76   
                     
22  Triton Drenge  2000  Vejle Svmmeklub Triton            1:49.98   
  Stig Schlnzen  1993      26.51        26.51   
  Theodor Lundberg  1994      27.70        54.21   
  Christian Blom Jensen  1994      28.36        1:22.57   
  Nicolai Pedersen  1994      27.41        1:49.98   
                     
23  Horsens Drenge  Horsens Svmmeklub            1:50.60   
  Lasse Christensen  1994      29.30        29.30   
  Nikolaj Hansen  1993      27.26        56.56   
  Marius Nrgaard  1993      28.20        1:24.76   
  Jacob Hedensted  1993      25.84        1:50.60   
                     
24  Hjrring Drenge  Svmmeklubben S 68            1:54.77   
  Morten Rask Jensen  1993      29.73        29.73   
  Sren Bak Larsen  1994      26.97        56.70   
  Frederik Boelt Larsen  1994      29.91        1:26.61   
  Jacob Mikkelsen  1994      28.16        1:54.77   
                     
Ssf  1994  Svimjisamband Foroya            1:47.01  EXTRA 
  Magnus Jkupsson  1994      26.18        26.18   
  Hjarnar Trarson  1994      26.80        52.98   
  Sofus Bech  1994      28.42        1:21.40   
  Hein L Olsen  1994      25.61        1:47.01   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.02 
Licens til Kolding SK 
 
Resultat Lb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  DM Gruppe 1    Udskriftsdato  13 juni 2009   
  Stvne by  Kolding    Udskriftstidspunkt  11:07   
  Arrangr  Kolding Svmmeklub og Dansk Svmmeunion         
 
 
Lb 11, 200m Frisvmning Damer, Finaler 14 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Siv Nilsson Pedersen  1995  Gladsaxe Idrts Forening    30.14  1:02.89  1:36.63    2:09.76   
Annelouise Dolleris  1995  Glostrup Svmme Klub    30.17  1:02.76  1:36.55    2:09.77   
Jahnay Benson  1995  Svmmeklubben Triton    29.64  1:02.73  1:37.34    2:11.59   
Tenna Holm  1995  Nakskov Svmme Klub    30.41  1:03.79  1:38.23    2:11.88   
Caroline hrstrm  1995  Gladsaxe Idrts Forening    30.46  1:03.65  1:37.98    2:12.14   
Mette Louise Petersen  1995  Birkerd Svmmeklub    30.25  1:03.34  1:37.65    2:12.16   
Iben Fjord Kjrsgaard  1995  Kge Svmmeklub    30.93  1:03.87  1:38.15    2:12.29   
Cecilie Villadsen  1995  O.S.L.F.    31.28  1:06.08  1:39.92    2:13.14   
Amalie Hansen  1995  Gladsaxe Idrts Forening    30.67  1:04.85  1:39.36    2:13.83   
10  Julie Schmidt  1995  Allerd Svmmeklub    31.92  1:05.50  1:40.14    2:14.68   
11  Ida Louise Steffensen  1995  Dragr Svmmeklub    31.22  1:05.22  1:40.20    2:15.04   
12  Marianne Vinsand  1995  Kalundborg SK    30.52  1:04.92  1:40.21    2:15.43   
13  Julie Lunau  1995  Slangerup Svmmeklub    31.52  1:05.66  1:40.93    2:15.94   
14  Sofie Ramsgaard  1995  Aalborg Svmmeklub    31.68  1:05.83  1:41.11    2:16.47   
15  Josefine Mller Jeppesen  1995  Odense Svmme Klub    31.55  1:05.97  1:41.21    2:16.52   
16  Caroline Petersen  1995  Svmmeklubben Kvik, Kastrup      1:06.41  1:41.81    2:16.79   
17  Sofie Gttler  1995  Silkeborg Svmmeklub    32.56  1:07.36  1:42.78    2:17.00   
18  Nikoline Heather Laidlaw  1995  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    31.98  1:06.93  1:42.35    2:17.04   
19  Belinda Ervolder  1995  Slangerup Svmmeklub    31.45  1:05.52  1:41.05    2:17.10   
20  Cecilie Christiansen  1995  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    32.02  1:06.35  1:42.24    2:17.58   
21  Line Jrgensen Bruun  1995  Aalborg Svmmeklub    32.16  1:06.74  1:42.19    2:17.93   
22  Maria Bastiansen  1995  Farum Svmmeklub    32.28  1:07.13  1:42.91    2:18.28   
23  Amanda Sandager  1995  GI-40 Hermes    31.84  1:06.99  1:43.35    2:19.00   
24  Laura Strm Pedersen  1995  Gladsaxe Idrts Forening    32.54  1:07.11  1:42.66    2:19.06   
25  Nanna Jensen  1995  Lyngby Svmmeklub    31.83  1:07.14  1:43.28    2:19.40   
26  Maria Madsen  1995  Dragr Svmmeklub    31.91  1:07.35  1:43.76    2:20.02   
27  Sara Mogensen  1995  Agfs Svmmeafdeling    32.65  1:08.06  1:44.25    2:20.16   
28  Madeline Lou  1995  Albertslund IF    31.77  1:06.82  1:43.23    2:20.18   
29  Julie F. V. Christensen  1995  GI-40 Hermes    32.44  1:07.86  1:44.40    2:20.78   
30  Pernille Christiansen  1995  Greve Svmmeklub    32.23  1:07.77  1:44.12    2:21.29   
31  Freja Kjr  1995  Hrsholm Svmmeforening    33.50  1:10.26  1:46.66    2:21.39   
32  Caroline Lindgreen  1995  Hillerd Svmmeklub    33.40  1:09.79  2:21.75    2:21.75   
33  Ida Kyhl  1995  Helsingr Svmmeklub    32.74  1:08.20  1:45.59    2:22.33   
34  Charlotte Hindsted  1995  Hjortshj-Eg IF Svmmeafdelin    32.77  1:09.18  1:46.77    2:22.51   
35  Michelle Icka Christensen  1995  Dragr Svmmeklub    32.24  1:07.96  1:45.28    2:23.30   
36  Julie Sundahl Jakobsen  1995  Brnderslev SK08    33.22  1:10.04  1:48.07    2:24.12   
37  Mette Meyer  1995  Hrsholm Svmmeforening    33.56  1:10.00  1:47.98    2:24.52   
38  Denise Nartey  1995  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    33.00  1:09.72  1:47.66    2:25.28   
Birita Debes  1995  Svimjisamband Foroya    31.20  1:06.91  1:43.14    2:17.73  EXTRA 
                     
 
Lb 11, 200m Frisvmning Damer, Finaler 13 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Mie . Nielsen  1996  Aalborg Svmmeklub    29.06  1:01.18  1:34.49    2:07.52   
Christina Munkholm  1996  Kge Svmmeklub    30.61  1:03.04  1:36.53    2:09.29   
Tone Laksafoss Sparre  1996  Allerd Svmmeklub    29.91  1:02.89  1:36.46    2:09.34   
Frederikke Matthiassen  1996  JGI Svmning    30.28  1:02.85  1:37.93    2:13.82   
Julie Marie Gadfelt  1996  Farum Svmmeklub    31.53  1:05.42  1:40.81    2:15.62   
Sara Krog Christoffersen  1996  Birkerd Svmmeklub    31.70  1:06.00  1:41.53    2:15.71   
Clara Blohm Clemmensen  1996  Albertslund IF    30.92  1:04.96  1:40.63    2:16.02   
Rikke Nielsen  1996  Svmmeklubben Syd    31.90  1:06.49  1:42.02    2:16.77   
Iben Helstrup Jensen  1996  Gladsaxe Idrts Forening    32.02  1:07.04  1:43.67    2:19.33   
10  Mai-Britt Rosin  1996  Holbk Svmme Klub    32.26  1:08.03  1:44.66    2:19.57   
11  Stephanie Hansen  1996  Allerd Svmmeklub    32.12  1:07.39  1:43.99    2:19.81   
12  Daniella Bender  1996  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    31.57  1:06.46  1:44.08    2:19.99   
13  Josefine Boisen  1996  Kge Svmmeklub    33.14  1:08.74  1:45.17    2:21.70   
14  Karina Srensen Gosvig  1996  Allerd Svmmeklub    32.30  1:07.54  1:44.85    2:21.77   
15  Freja Helene Kall  1996  GI-40 Hermes    32.86  1:46.00  2:21.92    2:21.92   
16  Amalie Wied-Christiansen  1996  Farum Svmmeklub    32.90  1:09.07  1:46.21    2:23.01   
17  Mette Hansen  1996  Brnderslev SK08    32.81  1:09.23  1:46.65    2:23.61   
18  Didde Karstensen  1996  Herlufsholm Svmmeklub    32.71  1:09.04  1:47.07    2:24.06   
19  Henriette Stuhr  1996  Tune I.F. Svmmeafdeling    33.63  1:09.06  1:46.90    2:24.26   
20  Christina Kaas Elmgreen  1996  Lyngby Svmmeklub    33.44  1:10.60  1:48.26    2:24.53   
21  Kathrine Barrett  1996  Greve Svmmeklub    32.78  1:09.71  1:48.64    2:25.70   
22  Naja Ishj Nielsen  1996  Farum Svmmeklub    32.09  1:07.99  1:47.29    2:26.55   
23  Sisse Srensen  1996  Herning Svmmeklub    32.49  1:09.23  1:48.45    2:27.77   
Cecilia Eysturdal  1996  Svimjisamband Foroya    32.57  1:07.95  1:44.01    2:18.54  EXTRA 
Olivia Mortensen  1996  Nstved IF            DSQ  tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.02 
Licens til Kolding SK 
 
Resultat Lb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  DM Gruppe 1    Udskriftsdato  13 juni 2009   
  Stvne by  Kolding    Udskriftstidspunkt  11:47   
  Arrangr  Kolding Svmmeklub og Dansk Svmmeunion         
 
 
Lb 12, 400m Frisvmning Herrer, Finaler 16 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    100m  200m  300m    Opnet  Status 











 
Viktor B. Bromer  1993  Agfs Svmmeafdeling    58.02  1:59.75  3:02.14    4:02.33   
Lars Wermuth  1993  Frem Odense    59.07  2:02.02  3:05.09    4:07.20   
Nicolai Frejvald Petersen  1993  Herlev Svmning    59.44  2:02.82  3:06.73    4:11.06   
Andreas B. Hiltmar  1993  Herning Svmmeklub    1:00.44  2:04.44  3:09.21    4:12.22   
Alexander Skov Andersen  1993  Swim Team Tstrup    1:00.98  2:05.24  3:09.90    4:12.49   
Christian Smidt Bonnesen  1993  Svmmeklubben Snderborg    58.32  2:03.50  3:09.11    4:14.05   
Kristoffer Salomonsen  1993  Thisted Svmmeklub    1:01.25  2:05.70  3:11.59    4:15.87   
Kasper Holkjr  1993  Allerd Svmmeklub    1:00.95  2:05.56  3:11.08    4:17.30   
Simon Albrechtsen  1993  Gentofte Svmme Klub    1:02.71  2:09.21  3:14.54    4:18.47   
10  Morten Hansen  1993  Swim Team Esbjerg    1:01.75  2:08.52  3:14.17    4:20.25   
11  Kasper Madsen  1993  Vallensbk IF Af 1939    1:01.82  2:08.37  3:14.64    4:20.46   
12  Frederik Gustafsson  1993  Birkerd Svmmeklub    1:01.59  2:08.25  3:15.15    4:20.50   
13  Morten Sndergaard  1993  Odense Svmme Klub    1:02.28  2:09.17  3:16.74    4:22.18   
14  Johannes Rose  1993  Svmmeklubben Syd    1:04.40  2:12.08  3:17.90    4:23.35   
15  Kristoffer Weber Larsen  1993  GI-40 Hermes    1:01.74  2:08.51  3:16.84    4:25.15   
16  Anton B. Pedersen  1993  Agfs Svmmeafdeling    1:03.59  2:10.15  3:17.85    4:25.29   
17  Steffen L. Nielsen  1993  Aalborg Svmmeklub    1:03.26  2:10.47  3:18.93    4:26.88   
18  Jakob H. Andersen  1993  Kalundborg SK    1:03.23  2:10.73  3:18.99    4:27.72   
19  Daniel Peschardt  1993  Thisted Svmmeklub    1:02.92  2:11.83  3:20.64    4:29.36   
20  Jonathan Willems  1993  GI-40 Hermes    1:02.08  2:10.30  3:21.93    4:30.45   
21  Morten Suhr  1993  Kge Svmmeklub    1:03.06  2:09.94  3:19.98    4:31.43   
22  Michael Grnlund Larsen  1993  Aalborg Svmmeklub    1:05.05  2:13.53  4:32.29    4:32.29   
23  Jesper Madsen  1993  Svmmeklubben Tempo    1:03.06  2:13.01  3:25.27    4:36.98   
24  Stig Schlnzen  1993  Vejle Svmmeklub Triton    1:03.05  2:13.19  3:25.56    4:38.00   
                     
 
Lb 12, 400m Frisvmning Herrer, Finaler 15 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    100m  200m  300m    Opnet  Status 











 
Frederik A. Mariegaard  1994  Swim Team Tstrup    1:00.96  2:05.43  3:09.58    4:10.66   
Martin Mathiesen  1994  Frederikssund Svmmeklub    1:00.86  2:04.75  3:09.27    4:11.23   
Thomas Steenberg  1994  Birkerd Svmmeklub    1:00.51  2:05.29  3:10.20    4:12.18   
Niklas Broch Thielemann  1994  Helsingr Svmmeklub    1:01.94  2:06.90  3:11.68    4:15.43   
Mikkel Johansen  1994  Vallensbk IF Af 1939    1:01.38  2:06.16  3:10.40    4:15.89   
Nikolaj Satterup Hansen  1994  Gladsaxe Idrts Forening    1:01.83  2:06.89  3:12.42    4:16.95   
Emil Weis  1994  Silkeborg Svmmeklub    1:01.38  2:06.42  3:12.73    4:19.40   
Niclas Bro Srensen  1994  Aalborg Svmmeklub    1:02.00  2:07.56  3:14.40    4:20.80   
Aksel Bjerregaard  1994  Helsingr Svmmeklub    1:02.99  2:09.79  3:17.77    4:25.49   
10  Marc Bach Nielsen  1994  Hvidovre Svmme Klub    1:02.02  2:09.19  3:17.55    4:25.96   
11  Erik Posselt Gunnersen  1994  Odense Svmme Klub    1:04.38  2:11.37  3:19.50    4:26.06   
12  Miki Mrck Taagholt  1994  Farum Svmmeklub    1:03.53  2:10.65  3:18.36    4:26.13   
13  Nicolai Pedersen  1994  Vejle Svmmeklub Triton    1:04.29  2:12.79  3:21.44    4:27.24   
14  Anton rskov Ipsen  1994  Birkerd Svmmeklub    1:03.63  2:12.00  3:20.25    4:27.45   
15  Alexander Hjen Mnsson  1994  Nyborg Svmmeklub    1:01.51  2:09.86  3:18.66    4:28.00   
16  Frederik Aavang Jensen  1994  Slagelse Svmmeklub    1:03.83  2:10.99  3:19.96    4:28.39   
17  Rune Fyrstenborg  1994  Frederikssund Svmmeklub    1:03.98  2:11.67  3:20.73    4:28.73   
18  Rasmus Hrstedt  1994  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    1:04.50  2:13.46  3:21.97    4:28.76   
19  Alexander Mundt  1994  Helsingr Svmmeklub    1:04.71  2:13.60  3:22.04    4:29.07   
20  Oliver Grodt  1994  Greve Svmmeklub    1:01.60  2:09.67  3:20.08    4:29.44   
21  Tobias Nordbo Andreassen  1994  Vordingborg Svmme Klub    1:04.32  2:12.81  3:20.99    4:29.52   
22  Gustav Hkonsson  1994  Gentofte Svmme Klub    1:05.31  2:15.18  3:22.99    4:30.25   
23  Casper S. Korch  1994  Allerd Svmmeklub    1:05.20  2:14.16  3:23.53    4:30.95   
23  Frederik Fisker  1994  Svmmeklubben Laksen    1:03.07  2:12.22  3:22.52    4:30.95   
25  Magnus B. Pedersen  1994  Agfs Svmmeafdeling    1:04.92  2:13.94  3:23.50    4:31.32   
26  Morten Lundby Pedersen  1994  West Swim Esbjerg    1:03.92  2:13.13  3:22.99    4:33.71   
27  Kenneth Skrbk  1994  Agfs Svmmeafdeling    1:04.21  2:13.83  3:25.00    4:34.82   
28  Lasse Andersen  1994  Holbk Svmme Klub    1:04.64  2:14.55  3:24.87    4:35.36   
29  Sebastian Strandberg  1994  Aalborg Svmmeklub    1:04.76  2:15.48  3:25.90    4:36.93   
30  Kasper Mller  1994  Agfs Svmmeafdeling    1:05.71  2:16.27  3:27.02    4:38.32   
31  Kasper Zysek  1994  Swim Team Esbjerg    1:07.74  2:18.34  3:28.84    4:39.43   
32  Martin Dolang  1994  Greve Svmmeklub    1:06.93  2:19.97  3:33.46    4:46.87   
Sofus Bech  1994  Svimjisamband Foroya    1:05.49  2:17.20  3:29.91    4:42.48  EXTRA 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.02 
Licens til Kolding SK 
 
Resultat Lb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  DM Gruppe 1    Udskriftsdato  13 juni 2009   
  Stvne by  Kolding    Udskriftstidspunkt  12:16   
  Arrangr  Kolding Svmmeklub og Dansk Svmmeunion         
 
 
Lb 13, 100m Brystsvmning Damer, Finaler 14 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Ghita Kobbelgaard  1995  Aalborg Svmmeklub    36.07        1:15.59   
Signe Tolstrup  1995  Silkeborg Svmmeklub    36.21        1:15.74   
Simone Friis Hansen  1995  Herning Svmmeklub    36.09        1:15.76   
Ulrika Toft  1995  Agfs Svmmeafdeling    36.77        1:17.18   
Katrine Liljedahl  1995  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    36.75        1:18.02   
Johanne Kjr Tolstrup  1995  O.S.L.F.    37.46        1:18.66   
Olivia Larsen  1995  Lyseng IF    37.40        1:19.35   
Mathilde Leth-Espensen  1995  GI-40 Hermes    38.33        1:20.05   
Louise Frederiksen  1995  Horsens Svmmeklub    37.80        1:20.10   
10  Gigi W. Larsen  1995  Odder IGF    37.68        1:20.56   
11  Louise G. Riget  1995  Svmmeklubben Triton    37.72        1:20.73   
12  Louise Houmann Larsen  1995  Nstved IF    38.05        1:20.85   
13  Regitze Svensson  1995  Lyngby Svmmeklub    37.94        1:20.98   
14  Christina Witten  1995  Kge Svmmeklub    38.38        1:21.11   
15  Charlotte Hindsted  1995  Hjortshj-Eg IF Svmmeafdelin    37.78        1:21.17   
16  Katrine Brahtz  1995  Albertslund IF    38.29        1:21.28   
17  Laura Kragholm  1995  Gentofte Svmme Klub    38.21        1:21.42   
18  Ida Mentz  1995  Hillerd Svmmeklub    38.96        1:21.95   
19  Maria Pedersen  1995  Agfs Svmmeafdeling    39.24        1:22.00   
20  Mette Grauballe  1995  Swim Team Esbjerg    39.23        1:22.35   
21  Malene Sandvang  1995  Kolding SK    38.87        1:23.41   
22  Sandra Laks  1995  Vest-Brndby    39.18        1:23.43   
23  Siri Vulpius  1995  Lyngby Svmmeklub    39.14        1:23.70   
24  Luna Lchau Jensen  1995  Allerd Svmmeklub    39.53        1:23.74   
25  Karina M Nielsen  1995  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    39.43        1:24.04   
26  Julie Sundahl Jakobsen  1995  Brnderslev SK08    40.74        1:24.23   
27  Amalie Hansen  1995  Gladsaxe Idrts Forening    39.72        1:24.33   
28  Stine Damgaard  1995  Kalundborg SK    40.41        1:24.73   
29  Katja V. Jrgensen  1995  Vallensbk IF Af 1939    40.38        1:24.88   
30  Charlotte Thor  1995  IHF Svmning    39.88        1:25.14   
31  Louise Mejer  1995  Frederikssund Svmmeklub    41.13        1:25.21   
32  Nicoline Mller  1995  Glostrup Svmme Klub    40.37        1:25.34   
33  Ditte Elschner Kristensen  1995  Odense Svmme Klub    40.17        1:25.66   
34  Anne-Mette Mller  1995  Svmmeklubben Snderborg    40.29        1:25.76   
35  Sille Thode  1995  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    40.59        1:25.79   
36  Sofie Gttler  1995  Silkeborg Svmmeklub    40.77        1:26.29   
37  Helene Jrgensen  1995  Ringe Svmme Klub    39.75        1:26.38   
38  Katja Nissen  1995  Frederikssund Svmmeklub    40.79        1:26.44   
39  Alberte Breum  1995  Helsingr Svmmeklub    41.99        1:28.15   
                     
 
Lb 13, 100m Brystsvmning Damer, Finaler 13 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Sidse Kehlet  1996  West Swim Esbjerg    36.11        1:15.34   
Cecilie Holten  1996  Svmmeklubben Triton    35.94        1:15.61   
Emma-Sofie Hestbech  1996  Aalborg Svmmeklub    36.21        1:15.93   
Maja Nielsen  1996  Svmmeklubben Triton    36.68        1:16.46   
Louise Hedmann Jacobsen  1996  Hillerd Svmmeklub    35.72        1:16.67   
Malene M. Pedersen  1996  Thisted Svmmeklub    36.52        1:17.24   
Anne Frlund-Grangaard  1996  Lyngby Svmmeklub    37.22        1:17.53   
Clara Amalie Lisbjerg  1996  Hillerd Svmmeklub    37.72        1:20.09   
Charlotte K. Christensen  1996  Svmmeklubben Triton    38.29        1:20.38   
10  Emma D. Rasmussen  1996  Holstebro Svmme Club    39.11        1:22.15   
11  Randi Larsen  1996  Aalborg Svmmeklub    39.36        1:22.20   
12  Mia Hansgaard  1996  Kge Svmmeklub    39.33        1:22.40   
13  Natasja Jensen  1996  Nstved IF    39.38        1:22.67   
14  Mie Astrup Dresler  1996  Frederikssund Svmmeklub    39.10        1:22.69   
15  Matilde Schrder  1996  Svendborg Svmme Klub    38.34        1:22.88   
16  Signe Nielsen  1996  Lyngby Svmmeklub    39.46        1:24.28   
17  Simone Nicolajsen  1996  O.S.L.F.    40.05        1:24.71   
18  Nicoline Jacobsen  1996  Hillerd Svmmeklub    39.86        1:24.82   
19  Anna Puggard  1996  Svmmeklubben Triton    40.40        1:25.03   
20  Jannie Brink  1996  Haderslev Svmme Klub    39.27        1:25.04   
21  Clara Albek  1996  Svmmeklubben MK 31    40.65        1:25.07   
22  Amanda Fabild  1996  Albertslund IF    40.29        1:25.24   
23  Nanna Trier Nipper  1996  Holstebro Svmme Club    39.26        1:25.26   
24  Katrine V. Srensen  1996  Glostrup Svmme Klub    41.09        1:25.85   
25  Rikke Mundt Lohse  1996  Hillerd Svmmeklub    40.91        1:26.10   
26  Elina Wagner  1996  Hvidovre Svmme Klub    41.22        1:26.80   
27  Anne Sofie Jokumsen  1996  Hrsholm Svmmeforening    41.78        1:27.18   
28  Mai-Britt Rosin  1996  Holbk Svmme Klub    41.90        1:27.48   
29  Cecilie Laursen  1996  IHF Svmning    41.78        1:28.19   
30  Emma Vanggrd  1996  Holbk Svmme Klub    41.51        1:28.28   
31  Pernille Krogh Gtzsche  1996  Hrsholm Svmmeforening    42.81        1:29.07   
32  Ida Schtt  1996  Dragr Svmmeklub    42.24        1:29.53   
Turi S Christiansen  1996  Svimjisamband Foroya    38.62        1:21.46  EXTRA 
Dena Zornic  1996  Vallensbk IF Af 1939            DSQ  Tyvstart 
Linda Aaen  1996  Svmmeklubben Triton            DSQ  1 hnd i vend. 25m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.02 
Licens til Kolding SK 
 
Resultat Lb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  DM Gruppe 1    Udskriftsdato  13 juni 2009   
  Stvne by  Kolding    Udskriftstidspunkt  12:36   
  Arrangr  Kolding Svmmeklub og Dansk Svmmeunion         
 
 
Lb 14, 100m Brystsvmning Herrer, Finaler 16 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Mikkel Hounsgaard  1993  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    30.05        1:05.09   
Daniel Skaaning  1993  Swim Team Tstrup    31.30        1:05.57   
Sebastian Tracey  1993  Aalborg Svmmeklub    31.42        1:07.25   
Lars Merl  1993  Kge Svmmeklub    32.21        1:08.06   
Oliver Mirkovic  1993  Vest-Brndby    32.34        1:08.10   
Rasmus Dufour  1993  Holbk Svmme Klub    32.27        1:08.18   
Sren Jungersen  1993  Glostrup Svmme Klub    32.53        1:09.47   
Jesper Gemke  1993  Agfs Svmmeafdeling    33.10        1:09.56   
Harald Welling  1993  Gentofte Svmme Klub    32.78        1:10.54   
10  Jakob Vinsand  1993  Kalundborg SK    33.54        1:11.36   
11  Jakob Tingsgaard  1993  Slagelse Svmmeklub    33.64        1:11.37   
12  Tobias N Sandager  1993  GI-40 Hermes    33.22        1:11.55   
13  Sren Larsen  1993  Hadsund Svmmeklub    33.43        1:11.77   
14  Marcus Pagh  1993  Lyngby Svmmeklub    34.68        1:12.51   
15  Mads Knoblauch  1993  Svendborg Svmme Klub    34.05        1:13.33   
16  Nikolaj Hansen  1993  Horsens Svmmeklub    34.20        1:13.39   
17  Peder Engstrup-Jepsen  1993  Svmmeklubben Snderborg    34.45        1:13.56   
18  Nichlas Malling Pedersen  1993  O.S.L.F.    34.27        1:14.29   
19  Kasper Kimose Rasmussen  1993  Frederikssund Svmmeklub    35.27        1:14.46   
20  Christian Wich  1993  Helsingr Svmmeklub    35.38        1:14.69   
21  Christian Jensen  1993  Kolding SK    34.64        1:14.87   
22  Jonathan Weitling  1993  JGI Svmning    35.35        1:15.09   
23  Bjarke Schfer  1993  Birkerd Svmmeklub    35.96        1:15.52   
24  Michael Bach  1993  Thisted Svmmeklub    35.81        1:16.35   
25  Andreas Haugaard  1993  Slagelse Svmmeklub    35.42        1:16.57   
26  Kristoffer Weber Larsen  1993  GI-40 Hermes    35.84        1:17.28   
27  Casper Gammelgaard  1993  Sllerd Svmmeklub SNIK    36.07        1:17.80   
28  Johan Jrgensen  1993  Roskilde Svmning    36.69        1:18.66   
                     
 
Lb 14, 100m Brystsvmning Herrer, Finaler 15 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Jonas Olczyk  1994  Allerd Svmmeklub    31.49        1:06.60   
Mads Christensen  1994  Svendborg Svmme Klub    31.68        1:06.61   
Christian Blom Jensen  1994  Vejle Svmmeklub Triton    33.59        1:10.63   
Nour Hermiz  1994  Swim Team Esbjerg    33.37        1:10.86   
Mark Meyer Poulsen  1994  Kge Svmmeklub    33.89        1:10.98   
Niklas Broch Thielemann  1994  Helsingr Svmmeklub    34.06        1:12.00   
Andreas T. Johansen  1994  Albertslund IF    33.63        1:12.22   
Harald Bjrndal Hersted  1994  Vallensbk IF Af 1939    34.15        1:12.39   
Michael Petersen  1994  Swim Team Esbjerg    34.64        1:12.59   
10  Michel Michelsen  1994  GI-40 Hermes    33.97        1:13.67   
11  Daniel Skov Andersen  1994  Lyngby Svmmeklub    34.66        1:13.79   
12  Joakim Jakobsen  1994  Orient Svmning    34.40        1:13.83   
13  Rasmus Svaneborg  1994  GI-40 Hermes    34.80        1:13.96   
14  Aksel Bjerregaard  1994  Helsingr Svmmeklub    34.72        1:13.98   
15  Jacob Lindeman Holm  1994  West Swim Esbjerg    34.90        1:14.34   
16  Mads Larsen  1994  Aalborg Svmmeklub    34.39        1:14.35   
17  Theodor Lundberg  1994  Vejle Svmmeklub Triton    34.55        1:14.46   
18  Kristian Jensen  1994  Nstved IF    35.45        1:14.48   
19  Jensjakob Kristiansen  1994  Slagelse Svmmeklub    36.47        1:15.54   
20  Mads Nicolaj Larsen  1994  Helsinge Skytte & IF    35.58        1:15.57   
21  Benjamin Holten  1994  Svmmeklubben Triton    35.35        1:15.65   
22  Rasmus Hansen  1994  Vest-Brndby    35.81        1:15.86   
23  Steffen Basse  1994  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    35.71        1:16.19   
24  Rune Kristiansen  1994  Odense Svmme Klub    36.07        1:16.53   
25  Jens Bisgaard  1994  Ringsted Svmme Klub    36.17        1:16.79   
26  Rasmus Hindsgaul  1994  Ringe Svmme Klub    35.97        1:17.12   
27  Thor Giessing  1994  Svmmeklubben MK 31    35.08        1:17.22   
27  Lasse Meineche  1994  Herning Svmmeklub    36.14        1:17.22   
29  Frederik V. Rasmussen  1994  Lyngby Svmmeklub    36.44        1:17.48   
30  Luca Pasquali  1994  Thisted Svmmeklub    36.92        1:17.49   
31  Simon Strm Hermannsson  1994  Svmmeklubben Nord    36.77        1:18.05   
32  Nikolaj Voss  1994  Kolding SK    36.34        1:18.24   
33  Sren Meier  1994  Hvidovre Svmme Klub    37.11        1:18.53   
34  Nicklas Trier Hansen  1994  Delta Svm    37.53        1:19.03   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.02 
Licens til Kolding SK 
 
Resultat Lb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  DM Gruppe 1    Udskriftsdato  13 juni 2009   
  Stvne by  Kolding    Udskriftstidspunkt  13:18   
  Arrangr  Kolding Svmmeklub og Dansk Svmmeunion         
 
 
Lb 15, 200m Rygsvmning Damer, Finaler 14 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Freja stergaard  1995  Silkeborg Svmmeklub    32.15  1:06.35  1:42.31    2:18.74   
Cecilie Hansen  1995  Aalborg Svmmeklub    32.50  1:07.68  1:44.30    2:20.99   
Klara Strand Olesen  1995  Vest-Brndby    33.69  1:10.16  1:47.30    2:23.47   
Caroline hrstrm  1995  Gladsaxe Idrts Forening    33.56  1:10.43  1:48.22    2:25.21   
Stine Raaby Jensen  1995  Svmmeklubben Triton    33.80  1:10.36  1:48.47    2:25.38   
Annelouise Dolleris  1995  Glostrup Svmme Klub    34.00  1:10.61  1:48.80    2:25.78   
Mette Louise Petersen  1995  Birkerd Svmmeklub    35.94  1:13.53  1:51.23    2:28.31   
Line Jrgensen Bruun  1995  Aalborg Svmmeklub    34.57  1:11.48  1:49.94    2:28.65   
Gigi W. Larsen  1995  Odder IGF    34.82  1:12.76  1:51.49    2:29.77   
10  Josefine Mller Jeppesen  1995  Odense Svmme Klub    34.90  1:12.64  1:51.38    2:29.79   
11  Maja Jrgensen Bruun  1995  Aalborg Svmmeklub    35.39  1:13.15  1:51.36    2:29.90   
12  Ida Kyhl  1995  Helsingr Svmmeklub    35.74  1:12.78  1:51.24    2:30.07   
13  Cecilie Christiansen  1995  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    34.44  1:12.24  1:51.89    2:30.81   
14  Sofie Reffstrup Pedersen  1995  Agfs Svmmeafdeling    34.59  1:13.09  1:52.41    2:30.99   
15  Anne Pindstrup  1995  Aalborg Svmmeklub    37.32  1:15.67  1:54.63    2:33.15   
16  Michelle Icka Christensen  1995  Dragr Svmmeklub    36.11  1:14.30  1:54.28    2:34.81   
17  Mette Grauballe  1995  Swim Team Esbjerg    36.35  1:15.34  1:55.35    2:35.29   
18  Julie Lunau  1995  Slangerup Svmmeklub    36.39  1:15.58  1:55.65    2:35.38   
19  Karina Srensen  1995  Ringsted Svmme Klub    36.63  1:16.21  1:56.48    2:35.87   
20  Christina Hvid Edill  1995  Svmmeklubben Triton    36.94  1:16.78  1:56.63    2:35.88   
21  Hanne Welinder  1995  Odense Svmme Klub    37.05  1:16.55  1:57.03    2:36.25   
22  Camilla Katz Srensen  1995  Kalundborg SK        1:55.77    2:36.30   
23  Karoline Hauerbach  1995  Hillerd Svmmeklub    37.18  1:17.19  1:57.81    2:37.85   
24  Tenna Holm  1995  Nakskov Svmme Klub    36.28  1:16.85  1:57.96    2:38.08   
25  Kalinka T. Mogensen  1995  Silkeborg Svmmeklub    36.87  1:17.19  1:57.87    2:38.18   
26  Mie Thisted Feldberg  1995  Glostrup Svmme Klub    38.08  1:58.77  2:38.32    2:38.32   
27  Julie Bjrner Se  1995  Gentofte Svmme Klub    37.68  1:17.38  1:58.74    2:38.89   
28  Helene Jrgensen  1995  Ringe Svmme Klub    38.50  1:19.84  2:00.84    2:40.24   
29  Julie F. V. Christensen  1995  GI-40 Hermes    38.13  1:18.54  1:59.81    2:40.87   
30  Carina Christiansen  1995  Holbk Svmme Klub    36.18  1:15.89  1:57.86    2:41.03   
31  Stine Kornbek  1995  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    38.17  1:18.98  2:00.55    2:41.73   
32  Frederikke Christensen  1995  Vallensbk IF Af 1939    37.55  1:18.95  2:02.13    2:44.82   
Birita Debes  1995  Svimjisamband Foroya    35.24  1:13.85  1:53.92    2:31.55  EXTRA 
Poula . Mohr  1995  Svimjisamband Foroya    35.49  1:14.71  1:53.83    2:31.22  EXTRA 
                     
 
Lb 15, 200m Rygsvmning Damer, Finaler 13 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Mie . Nielsen  1996  Aalborg Svmmeklub    32.50  1:07.08  1:42.87    2:18.30   
Julie Aglund Lauridsen  1996  Allerd Svmmeklub    32.83  1:07.62  1:43.55    2:18.94   
Sarah Bro  1996  Gentofte Svmme Klub    34.71  1:10.94  1:48.03    2:25.04   
Clara Blohm Clemmensen  1996  Albertslund IF    35.02  1:12.49  1:51.12    2:29.33   
Emma Fugl Rasmussen  1996  Herlev Svmning    34.68  1:12.70  1:51.83    2:30.26   
Malene M. Pedersen  1996  Thisted Svmmeklub    36.61  1:53.21  2:31.08    2:31.08   
Amalie Ringgaard  1996  Frederikssund Svmmeklub    35.89  1:14.59  1:54.18    2:32.41   
Maria Se Beith  1996  Thisted Svmmeklub    36.48  1:15.96  1:56.17    2:35.72   
Linea Lau Everland  1996  Gladsaxe Idrts Forening    37.04  1:16.23  1:56.44    2:36.16   
10  Emilie Nordfeldt West  1996  Herning Svmmeklub    37.20  1:16.44  1:56.73    2:36.35   
11  Line Kjr  1996  Gladsaxe Idrts Forening    38.08  1:17.97  1:58.54    2:37.04   
12  Asta Blanch  1996  Aalborg Svmmeklub    38.81  1:19.11  1:59.53    2:38.61   
13  Matilde Schrder  1996  Svendborg Svmme Klub    38.52  1:19.82  2:00.68    2:39.20   
14  Emma Vanggrd  1996  Holbk Svmme Klub    37.52  1:18.42  1:59.33    2:39.23   
15  Andrea Aagaard  1996  Ringe Svmme Klub    39.32  1:20.10  2:00.93    2:39.47   
16  Isabella Wedel Hansen  1996  Allerd Svmmeklub    37.72  1:18.29  1:59.20    2:39.72   
17  Linda Aaen  1996  Svmmeklubben Triton    37.37  1:18.15  1:59.70    2:39.95   
18  Elina Wagner  1996  Hvidovre Svmme Klub    39.07  1:19.38  2:00.59    2:41.43   
19  Nanna Johansen  1996  Roskilde Svmning    39.16  1:20.12  2:01.37    2:41.53   
20  Amalie Rasmussen  1996  Svmmeklubben Tempo    38.04  1:17.96  1:59.60    2:41.65   
21  Stephanie Hansen  1996  Allerd Svmmeklub    38.51  1:19.42  2:00.99    2:42.07   
22  Frederikke Nedergaard  1996  Agfs Svmmeafdeling    36.59  1:17.64  2:00.43    2:42.38   
23  Diana Madsen  1996  West Swim Esbjerg    37.36  1:18.23  2:00.63    2:42.66   
24  Anna Katrine Jrgensen  1996  Agfs Svmmeafdeling    38.24  1:19.92  2:01.76    2:42.84   
25  Olivia Mortensen  1996  Nstved IF    38.16  1:19.54  2:42.90    2:42.90   
26  Didde Karstensen  1996  Herlufsholm Svmmeklub    38.47  1:20.12  2:02.05    2:43.16   
27  Stine Brask Jensen  1996  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    38.19  1:19.92  2:02.55    2:44.77   
28  Caroline Thoby  1996  Vallensbk IF Af 1939    38.69  1:20.85  2:03.34    2:44.79   
29  Kathrine Barrett  1996  Greve Svmmeklub    37.89  1:19.51  2:02.57    2:44.97   
30  Rikke Blemholt  1996  Svmmeklubben Triton    39.11  1:21.52  2:03.81    2:45.04   
31  Sara Jensen  1996  Nstved IF    37.81  2:03.61  2:45.54    2:45.54   
31  Christine Hermind  1996  GI-40 Hermes    36.73  1:18.16  2:01.78    2:45.54   
33  Nadia Petersen  1996  Kge Svmmeklub    39.40  1:20.82  2:03.69    2:45.57   
34  Isabella Z. Bigum  1996  Helsingr Svmmeklub    39.01  1:21.06  2:03.91    2:45.65   
Jonna Bjartal Thomsen  1996  Svimjisamband Foroya    39.06  1:20.09  2:02.98    2:43.45  EXTRA 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.02 
Licens til Kolding SK 
 
Resultat Lb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  DM Gruppe 1    Udskriftsdato  13 juni 2009   
  Stvne by  Kolding    Udskriftstidspunkt  13:45   
  Arrangr  Kolding Svmmeklub og Dansk Svmmeunion         
 
 
Lb 16, 200m Rygsvmning Herrer, Finaler 16 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Daniel Skaaning  1993  Swim Team Tstrup    29.01  1:00.55  1:33.08    2:04.11   
Niels Wissing Srensen  1993  Greve Svmmeklub    29.45  1:00.93  1:32.65    2:04.49   
Emil K. Mortensen  1993  Tune I.F. Svmmeafdeling    30.20  1:02.06  1:34.45    2:06.92   
Andreas Schiellerup  1993  Birkerd Svmmeklub    29.96  1:02.32  1:35.24    2:07.27   
Mads Knoblauch  1993  Svendborg Svmme Klub    29.80  1:02.52  1:36.13    2:10.48   
Sren Dahl  1993  Agfs Svmmeafdeling    30.20  1:03.23  1:37.06    2:10.98   
Jakob H. Andersen  1993  Kalundborg SK    31.84  1:06.31  1:41.46    2:16.25   
Andreas Haugaard  1993  Slagelse Svmmeklub    32.81  1:06.52  1:41.05    2:16.44   
Kasper Holm Mors  1993  Odense Svmme Klub    32.01  1:06.95  1:42.26    2:17.35   
10  Martin Bastiansen  1993  Farum Svmmeklub    32.63  1:06.94  1:42.18    2:18.00   
11  Sren Holm  1993  Vest-Brndby    32.37  1:07.09  1:42.68    2:18.18   
12  Rasmus Skinnerup  1993  Aalborg Svmmeklub    33.24  1:07.83  1:43.26    2:18.30   
13  Thomas Hansen  1993  Aalborg Svmmeklub    32.63  1:07.56  1:43.45    2:18.35   
14  Jakob Tingsgaard  1993  Slagelse Svmmeklub    32.92  1:07.84  1:43.54    2:19.19   
15  Thomas S. Hansen  1993  Silkeborg Svmmeklub    34.05  1:09.81  1:45.72    2:20.43   
16  Simon Albrechtsen  1993  Gentofte Svmme Klub    32.30  1:07.30  1:44.12    2:20.68   
17  Kasper Madsen  1993  Vallensbk IF Af 1939    33.09  1:09.43  1:45.68    2:20.81   
18  Kim Brun Larsen  1993  Svmmeklubben Syd    33.71  1:08.66  1:44.77    2:20.89   
19  Claus Fastrup  1993  Skive Svmmeklub Poseidon    32.97  1:07.68  1:44.42    2:20.96   
20  Kristoffer Salomonsen  1993  Thisted Svmmeklub    33.85  1:09.54  1:45.99    2:21.11   
21  Victor Graffmann  1993  Kge Svmmeklub    33.19  1:08.65  1:45.29    2:21.37   
22  Niklas Ruprecht  1993  Holbk Svmme Klub    31.38  1:07.22  1:44.58    2:21.48   
23  Kristoffer Nrgaard  1993  Herning Svmmeklub    34.27  1:10.81  1:47.37    2:22.41   
24  Jacob Hedensted  1993  Horsens Svmmeklub    33.84  1:09.82  1:47.21    2:22.94   
25  Henrik Smith  1993  Vallensbk IF Af 1939    33.54  1:09.91  1:47.40    2:24.16   
26  Jonathan Holdrup  1993  GI-40 Hermes    33.60  1:10.48  1:48.14    2:24.26   
27  Rune Kjrulf  1993  Kalundborg SK    34.46  1:11.87  1:49.36    2:24.86   
28  Sebastian Kristiansen  1993  Holbk Svmme Klub    34.60  1:12.34  1:48.84    2:24.90   
29  Alexander Lollike  1993  Sllerd Svmmeklub SNIK    34.40  1:11.60  1:49.47    2:27.31   
30  Kasper Kimose Rasmussen  1993  Frederikssund Svmmeklub    34.80  1:12.15  1:50.40    2:27.86   
                     
 
Lb 16, 200m Rygsvmning Herrer, Finaler 15 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Martin Terp Olesen  1994  Struer Svmmeklub    30.60  1:03.63  1:36.87    2:09.50   
Morten Andersen  1994  Svendborg Svmme Klub    31.15  1:04.89  1:38.73    2:11.99   
Nicolaj Kildevang Nielsen  1994  Helsinge Skytte & IF    31.11  1:04.34  1:38.78    2:12.95   
Mads Munk Srensen  1994  Aalborg Svmmeklub    31.36  1:05.28  1:40.47    2:15.24   
Frederik A. Mariegaard  1994  Swim Team Tstrup    32.27  1:06.95  1:41.74    2:16.36   
Sofus Beck Hansen  1994  Lyngby Svmmeklub    31.83  1:06.04  1:41.63    2:16.52   
Mads Schffer  1994  Hvidovre Svmme Klub    31.73  1:05.86  1:41.43    2:16.97   
Oliver Vang  1994  Nstved IF    31.84  1:06.43  1:42.86    2:18.58   
Eden Turin  1994  West Swim Esbjerg        1:44.03    2:19.14   
10  Benjamin Jensen  1994  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    31.74  1:06.89  1:43.43    2:19.17   
11  Karim Mller  1994  Svmmeklubben Triton    33.42  1:08.93  1:44.86    2:20.13   
12  Joakim Lassen  1994  Vest-Brndby    32.11  1:07.19  1:43.91    2:20.17   
13  Felix Zhringer  1994  Silkeborg Svmmeklub    32.29  1:07.41  1:44.45    2:21.13   
14  Mathias Frandsen  1994  West Swim Esbjerg    33.29  1:08.91  1:45.30    2:21.22   
15  Frederik Fisker  1994  Svmmeklubben Laksen    32.80  1:08.49  1:45.31    2:21.34   
16  Anton rskov Ipsen  1994  Birkerd Svmmeklub    33.47  1:09.37  1:45.98    2:22.24   
17  Kristoffer Rasmussen  1994  Nyborg Svmmeklub    34.04  1:09.63  1:46.41    2:22.35   
18  Kasper Fiil Frandsen  1994  Agfs Svmmeafdeling    32.87  1:08.79  1:46.16    2:22.73   
19  Kristian Poulsen  1994  Brnderslev SK08    33.72  1:09.09  1:45.88    2:22.74   
20  Steffen Poulsen  1994  Glostrup Svmme Klub    32.43  1:07.90  1:45.73    2:22.91   
21  Frederik Aavang Jensen  1994  Slagelse Svmmeklub    34.87  1:11.48  1:48.67    2:24.76   
22  Rune Fyrstenborg  1994  Frederikssund Svmmeklub      1:11.07  1:48.35    2:24.95   
23  Emil Weis  1994  Silkeborg Svmmeklub    34.02  1:10.64  1:47.91    2:24.98   
24  Rasmus Hansen  1994  Vest-Brndby    34.31  1:10.76  1:48.59    2:26.12   
25  Nicolai Pedersen  1994  Vejle Svmmeklub Triton    34.29  1:11.29  1:49.10    2:26.26   
26  Rune Kristiansen  1994  Odense Svmme Klub    34.46  1:11.93  1:49.82    2:26.36   
27  Sren Meier  1994  Hvidovre Svmme Klub    34.57  1:11.56  1:50.10    2:28.08   
28  Nicolai Thomsen  1994  GI-40 Hermes    34.76  1:12.50  1:50.94    2:29.54   
29  Michael Hattens  1994  Gladsaxe Idrts Forening    35.27  1:12.64  1:50.89    2:29.63   
30  Sren Bak Larsen  1994  Svmmeklubben S 68    34.28  1:11.28  1:50.11    2:30.09   
31  Rasmus Birkelund Rahe  1994  Helsingr Svmmeklub    35.24  1:14.08  1:54.41    2:32.17   
32  Alexander Mundt  1994  Helsingr Svmmeklub    36.70  1:16.19  1:55.18    2:33.57   
Magnus Jkupsson  1994  Svimjisamband Foroya    29.42  1:02.35  1:36.19    2:10.24  EXTRA 
Martin Dolang  1994  Greve Svmmeklub            DSQ  tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.02 
Licens til Kolding SK 
 
Resultat Lb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  DM Gruppe 1    Udskriftsdato  13 juni 2009   
  Stvne by  Kolding    Udskriftstidspunkt  14:26   
  Arrangr  Kolding Svmmeklub og Dansk Svmmeunion         
 
 
Lb 17, 100m Butterfly Damer, Finaler 14 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Julie Schmidt  1995  Allerd Svmmeklub    30.96        1:04.10   
Marianne Vinsand  1995  Kalundborg SK    30.31        1:04.65   
Freja stergaard  1995  Silkeborg Svmmeklub    30.46        1:05.83   
Pernille Christiansen  1995  Greve Svmmeklub    32.35        1:08.21   
Cecilie Villadsen  1995  O.S.L.F.    32.55        1:08.79   
Freja Kjr  1995  Hrsholm Svmmeforening    32.46        1:09.00   
Christina Hvid Edill  1995  Svmmeklubben Triton    31.98        1:09.67   
Cecilie Hansen  1995  Aalborg Svmmeklub    32.25        1:09.72   
Marisa Bjrklund  1995  Frederikssund Svmmeklub    32.31        1:10.34   
10  Caroline Petersen  1995  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    33.07        1:10.36   
11  Regitze Svensson  1995  Lyngby Svmmeklub    32.24        1:10.47   
12  Kristina K Hedegaard  1995  Aalborg Svmmeklub    33.23        1:10.66   
13  Alberte Breum  1995  Helsingr Svmmeklub    33.71        1:11.13   
14  Jahnay Benson  1995  Svmmeklubben Triton    33.16        1:11.49   
15  Klara Strand Olesen  1995  Vest-Brndby    33.41        1:11.51   
16  Johanne Kjr Tolstrup  1995  O.S.L.F.    34.28        1:11.66   
17  Amalie Hansen  1995  Gladsaxe Idrts Forening    33.35        1:11.79   
18  Belinda Ervolder  1995  Slangerup Svmmeklub    33.47        1:11.89   
19  Sara Mogensen  1995  Agfs Svmmeafdeling    33.94        1:12.17   
20  Madeline Lou  1995  Albertslund IF    33.83        1:12.44   
21  Ida Louise Steffensen  1995  Dragr Svmmeklub    34.37        1:12.47   
22  Laura Strm Pedersen  1995  Gladsaxe Idrts Forening    33.92        1:12.63   
23  Siv Nilsson Pedersen  1995  Gladsaxe Idrts Forening    33.84        1:13.57   
24  Denise Nartey  1995  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    34.54        1:13.64   
25  Stine Bitsch-Olsen  1995  Vordingborg Svmme Klub    34.18        1:13.71   
26  Laura Kragholm  1995  Gentofte Svmme Klub    34.31        1:14.49   
27  Mette Meyer  1995  Hrsholm Svmmeforening    35.41        1:14.86   
28  Sofie Moulvad  1995  Lyngby Svmmeklub    35.56        1:15.29   
29  Maria Madsen  1995  Dragr Svmmeklub    34.83        1:15.55   
30  Signe Rasmussen  1995  Ringsted Svmme Klub    33.69        1:15.99   
31  Kalinka T. Mogensen  1995  Silkeborg Svmmeklub    34.89        1:16.49   
32  Tenna Holm  1995  Nakskov Svmme Klub            1:16.68   
33  Nellie Friis  1995  Kge Svmmeklub    35.43        1:16.69   
34  Katrine Liljedahl  1995  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    36.81        1:17.44   
35  Caroline hrstrm  1995  Gladsaxe Idrts Forening    35.51        1:17.98   
36  Caroline Buhl  1995  Hrsholm Svmmeforening    36.18        1:18.04   
37  Charlotte Thor  1995  IHF Svmning    35.33        1:18.26   
38  Simone H. Holst-Hansen  1995  Helsingr Svmmeklub    36.51        1:18.55   
39  Sofie Gttler  1995  Silkeborg Svmmeklub    36.51        1:19.07   
40  Michelle K. Pelzer  1995  Swim Team Esbjerg    36.26        1:19.46   
                     
 
Lb 17, 100m Butterfly Damer, Finaler 13 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Clara Blohm Clemmensen  1996  Albertslund IF    30.44        1:05.06   
Sidse Kehlet  1996  West Swim Esbjerg    31.22        1:05.92   
Christina Munkholm  1996  Kge Svmmeklub    31.11        1:06.51   
Julie Aglund Lauridsen  1996  Allerd Svmmeklub    31.01        1:06.52   
Christina Kaas Elmgreen  1996  Lyngby Svmmeklub    31.54        1:07.41   
Emma-Sofie Hestbech  1996  Aalborg Svmmeklub    31.98        1:07.98   
Caroline Hgskilde  1996  Vallensbk IF Af 1939    32.15        1:08.48   
Charlotte K. Christensen  1996  Svmmeklubben Triton    33.14        1:10.91   
Daniella Bender  1996  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    34.54        1:13.11   
10  Mette Hansen  1996  Brnderslev SK08    34.62        1:13.56   
11  Pernille Krogh Gtzsche  1996  Hrsholm Svmmeforening    34.71        1:13.87   
12  Dena Zornic  1996  Vallensbk IF Af 1939    33.66        1:14.12   
13  Linea Lau Everland  1996  Gladsaxe Idrts Forening    34.99        1:14.29   
14  Naja Ishj Nielsen  1996  Farum Svmmeklub    35.00        1:14.70   
15  Iben Helstrup Jensen  1996  Gladsaxe Idrts Forening    35.17        1:14.86   
16  Thea Jensen  1996  Hvidovre Svmme Klub    35.49        1:14.88   
17  Emma Fugl Rasmussen  1996  Herlev Svmning    35.17        1:15.59   
18  Amalie Wied-Christiansen  1996  Farum Svmmeklub    35.65        1:16.15   
19  Amalie Ringgaard  1996  Frederikssund Svmmeklub    36.02        1:16.17   
20  Asta Blanch  1996  Aalborg Svmmeklub    36.27        1:16.73   
21  Kathrine Holm  1996  Vest-Brndby    36.56        1:17.22   
22  Josefine Boisen  1996  Kge Svmmeklub            1:17.35   
23  Andrea Aagaard  1996  Ringe Svmme Klub    36.97        1:17.83   
24  Emma Mkel  1996  Glostrup Svmme Klub    36.22        1:18.18   
25  Simone Nielsen  1996  Herlufsholm Svmmeklub    36.00        1:18.47   
26  Lea Nilsson  1996  Hvidovre Svmme Klub    36.23        1:18.74   
27  Ida Schtt  1996  Dragr Svmmeklub    37.65        1:20.40   
Jonna Bjartal Thomsen  1996  Svimjisamband Foroya    38.34        1:20.96  EXTRA 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.02 
Licens til Kolding SK 
 
Resultat Lb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  DM Gruppe 1    Udskriftsdato  13 juni 2009   
  Stvne by  Kolding    Udskriftstidspunkt  14:46   
  Arrangr  Kolding Svmmeklub og Dansk Svmmeunion         
 
 
Lb 18, 100m Butterfly Herrer, Finaler 16 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Daniel Skaaning  1993  Swim Team Tstrup    26.71        56.12   
Viktor B. Bromer  1993  Agfs Svmmeafdeling    26.66        56.26   
Niels Wissing Srensen  1993  Greve Svmmeklub    26.96        57.93   
mer Faruk Benli  1993  Helsingr Svmmeklub    27.68        58.32   
Christian Wich  1993  Helsingr Svmmeklub    27.74        59.43   
Rasmus Dufour  1993  Holbk Svmme Klub    27.50        59.74   
Lasse Schrder Jakobsen  1993  Hadsund Svmmeklub    27.20        59.80   
Sebastian Grnning  1993  Helsingr Svmmeklub    28.31        1:00.04   
Mikkel Hounsgaard  1993  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    28.34        1:00.50   
10  Tom Di  1993  Lyngby Svmmeklub    28.63        1:01.21   
11  Kevin Sigsgaard  1993  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    28.44        1:01.30   
12  Rene Klbk Laursen  1993  Holstebro Svmme Club    28.65        1:01.87   
13  Mads Hopff  1993  Holstebro Svmme Club    28.99        1:02.29   
14  Kasper Holkjr  1993  Allerd Svmmeklub    29.72        1:02.32   
15  Frederik Gustafsson  1993  Birkerd Svmmeklub    29.42        1:02.38   
16  Jacob Skelsager  1993  Slangerup Svmmeklub    29.12        1:02.39   
17  Christian Smidt Bonnesen  1993  Svmmeklubben Snderborg    28.91        1:02.75   
18  Morten Suhr  1993  Kge Svmmeklub    29.36        1:02.78   
19  Michael Grnlund Larsen  1993  Aalborg Svmmeklub    29.20        1:02.84   
20  Sren Larsen  1993  Hadsund Svmmeklub    29.29        1:02.90   
21  Jakob H. Andersen  1993  Kalundborg SK    29.18        1:02.91   
22  Dion Andersen  1993  Aalborg Svmmeklub    29.53        1:03.41   
23  Mads Knoblauch  1993  Svendborg Svmme Klub    29.38        1:03.59   
24  Christian Nrregaard  1993  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    29.25        1:03.70   
25  Morten Sndergaard  1993  Odense Svmme Klub    29.73        1:03.71   
26  Casper Fog Nissen  1993  Svmmeklubben Snderborg    29.81        1:03.90   
27  Henrik Rathschau Srensen  1993  West Swim Esbjerg    29.83        1:04.05   
28  Casper Holm-Olsen  1993  Vordingborg Svmme Klub    29.71        1:04.12   
29  Sren Holm  1993  Vest-Brndby    29.87        1:04.69   
30  Sren L. Knudsen  1993  Thisted Svmmeklub    30.32        1:04.76   
31  Nikolaj Khn  1993  Svmmeklubben Nord    30.68        1:05.29   
32  Thomas Hansen  1993  Aalborg Svmmeklub    29.41        1:05.60   
33  Rasmus Skinnerup  1993  Aalborg Svmmeklub    30.94        1:05.85   
34  Anton B. Pedersen  1993  Agfs Svmmeafdeling    30.43        1:06.24   
35  Sebastian Kristiansen  1993  Holbk Svmme Klub    30.41        1:07.28   
36  Nichlas Malling Pedersen  1993  O.S.L.F.    30.78        1:08.63   
Jesper Madsen  1993  Svmmeklubben Tempo            DSQ  Tyvstart 
Jakob Vinsand  1993  Kalundborg SK            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Lb 18, 100m Butterfly Herrer, Finaler 15 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Martin Terp Olesen  1994  Struer Svmmeklub    28.00        58.76   
Mads Munk Srensen  1994  Aalborg Svmmeklub    27.40        59.76   
Mikkel Johansen  1994  Vallensbk IF Af 1939