Results for Danske Ã…rgangsmesterskaber gr. 1
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DÅM Gruppe 1 |
|
Udskriftsdato |
13 juni 2009 |
|
|
Stævne by |
Kolding |
|
Udskriftstidspunkt |
16:48 |
|
|
Arrangør |
Kolding Svømmeklub og Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 800m Frisvømning Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kia Hansen |
1995 |
Køge Svømmeklub |
|
1:07.42 |
2:18.37 |
3:29.37 |
4:40.95 |
9:15.00 |
|
|
|
|
|
|
5:51.02 |
7:00.16 |
8:08.68 |
|
|
|
2 |
Siv Nilsson Pedersen |
1995 |
Gladsaxe Idræts Forening |
|
1:08.38 |
2:19.73 |
3:31.17 |
4:43.10 |
9:32.57 |
|
|
|
|
|
|
5:55.49 |
7:08.42 |
8:21.66 |
|
|
|
3 |
Amalie Hansen |
1995 |
Gladsaxe Idræts Forening |
|
1:06.26 |
2:17.04 |
3:28.95 |
4:41.76 |
9:37.09 |
|
|
|
|
|
|
5:55.23 |
7:09.63 |
8:23.27 |
|
|
|
4 |
Amanda Sandager |
1995 |
GI-40 Hermes |
|
1:08.45 |
2:21.31 |
3:35.03 |
4:49.01 |
9:40.31 |
|
|
|
|
|
|
6:03.37 |
7:17.01 |
8:30.70 |
|
|
|
5 |
Nikoline Heather Laidlaw |
1995 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
1:09.13 |
2:21.17 |
3:34.06 |
4:48.40 |
9:40.48 |
|
|
|
|
|
|
6:02.30 |
7:16.24 |
8:30.12 |
|
|
|
6 |
Line Jørgensen Bruun |
1995 |
Aalborg Svømmeklub |
|
1:08.49 |
2:21.25 |
3:34.99 |
4:48.50 |
9:41.41 |
|
|
|
|
|
|
6:01.98 |
7:14.84 |
8:28.39 |
|
|
|
7 |
Caroline Øhrstrøm |
1995 |
Gladsaxe Idræts Forening |
|
1:09.21 |
2:22.57 |
3:36.31 |
4:49.99 |
9:43.00 |
|
|
|
|
|
|
6:03.61 |
7:16.72 |
8:29.96 |
|
|
|
8 |
Cecilie Christiansen |
1995 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
1:09.10 |
2:21.83 |
3:35.48 |
4:49.05 |
9:44.42 |
|
|
|
|
|
|
6:03.24 |
7:17.21 |
8:31.43 |
|
|
|
9 |
Laura Strøm Pedersen |
1995 |
Gladsaxe Idræts Forening |
|
1:09.39 |
2:22.24 |
3:36.07 |
4:50.23 |
9:44.46 |
|
|
|
|
|
|
6:03.67 |
7:17.63 |
8:31.63 |
|
|
|
10 |
Iben Fjord Kjærsgaard |
1995 |
Køge Svømmeklub |
|
1:10.17 |
2:22.84 |
3:36.00 |
4:50.64 |
9:46.15 |
|
|
|
|
|
|
6:05.29 |
7:20.05 |
8:34.57 |
|
|
|
11 |
Nanna Jensen |
1995 |
Lyngby Svømmeklub |
|
1:08.78 |
2:22.18 |
3:37.32 |
4:52.44 |
9:48.33 |
|
|
|
|
|
|
6:07.59 |
7:22.72 |
8:36.48 |
|
|
|
12 |
Pernille Christiansen |
1995 |
Greve Svømmeklub |
|
1:08.53 |
2:21.13 |
3:35.78 |
4:51.09 |
9:52.00 |
|
|
|
|
|
|
6:06.79 |
7:23.32 |
8:38.73 |
|
|
|
13 |
Sofie Gøttler |
1995 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
1:10.88 |
2:26.60 |
3:42.54 |
4:58.62 |
9:56.21 |
|
|
|
|
|
|
6:13.90 |
7:29.19 |
8:44.71 |
|
|
|
14 |
Trine Kristensen |
1995 |
Lyseng IF |
|
1:08.66 |
2:23.40 |
3:39.38 |
4:55.83 |
9:57.16 |
|
|
|
|
|
|
6:12.41 |
7:28.49 |
8:43.79 |
|
|
|
15 |
Caroline Petersen |
1995 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
1:09.80 |
2:22.74 |
3:36.59 |
4:52.24 |
9:57.30 |
|
|
|
|
|
|
6:07.46 |
7:24.74 |
8:40.77 |
|
|
|
16 |
Louise Harder |
1995 |
Bov IF |
|
1:09.78 |
2:25.12 |
3:41.05 |
4:57.66 |
9:57.43 |
|
|
|
|
|
|
6:14.43 |
7:30.24 |
8:45.97 |
|
|
|
17 |
Julie Bjørner Søe |
1995 |
Gentofte Svømme Klub |
|
1:11.11 |
2:26.66 |
3:42.02 |
4:58.23 |
9:57.66 |
|
|
|
|
|
|
6:15.12 |
7:30.11 |
8:45.56 |
|
|
|
18 |
Maria Bastiansen |
1995 |
Farum Svømmeklub |
|
1:10.09 |
2:24.14 |
3:39.43 |
4:54.55 |
9:57.75 |
|
|
|
|
|
|
6:10.38 |
7:25.90 |
8:41.96 |
|
|
|
19 |
Cecilie Villadsen |
1995 |
O.S.L.F. |
|
1:09.25 |
2:24.33 |
3:40.31 |
4:56.37 |
9:58.98 |
|
|
|
|
|
|
6:12.03 |
7:27.85 |
8:44.02 |
|
|
|
20 |
Ida Louise Steffensen |
1995 |
Dragør Svømmeklub |
|
1:12.22 |
2:29.07 |
3:45.79 |
5:01.76 |
10:02.97 |
|
|
|
|
|
|
6:17.56 |
7:33.54 |
8:48.93 |
|
|
|
21 |
Pernille Vegge |
1995 |
Greve Svømmeklub |
|
1:09.12 |
2:25.63 |
3:43.03 |
5:01.10 |
10:07.13 |
|
|
|
|
|
|
6:20.81 |
7:34.89 |
8:51.63 |
|
|
|
22 |
Karoline Kert |
1995 |
Vejle Svømmeklub Triton |
|
1:09.07 |
2:23.89 |
3:40.50 |
4:57.82 |
10:08.07 |
|
|
|
|
|
|
6:16.19 |
7:34.14 |
8:51.43 |
|
|
|
23 |
Stine Kornbek |
1995 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
1:10.93 |
2:27.02 |
3:43.40 |
5:00.73 |
10:08.47 |
|
|
|
|
|
|
6:17.98 |
7:34.89 |
8:52.35 |
|
|
|
24 |
Malene Sandvang |
1995 |
Kolding SK |
|
1:11.94 |
2:27.60 |
3:44.87 |
5:01.66 |
10:10.31 |
|
|
|
|
|
|
6:19.42 |
7:37.70 |
8:55.51 |
|
|
|
25 |
Mette Meyer |
1995 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
1:11.80 |
2:27.99 |
3:44.65 |
5:01.79 |
10:10.44 |
|
|
|
|
|
|
6:19.40 |
7:37.80 |
8:55.45 |
|
|
|
26 |
Julie Sundahl Jakobsen |
1995 |
Brønderslev SK08 |
|
1:13.30 |
2:32.16 |
3:49.63 |
5:08.32 |
10:14.53 |
|
|
|
|
|
|
6:25.92 |
7:43.14 |
9:01.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 800m Frisvømning Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mie Ø. Nielsen |
1996 |
Aalborg Svømmeklub |
|
1:03.63 |
2:12.55 |
3:22.56 |
4:32.23 |
9:07.22 |
|
|
|
|
|
|
5:41.64 |
6:51.14 |
8:00.42 |
|
|
|
2 |
Tone Laksafoss Sparre |
1996 |
Allerød Svømmeklub |
|
1:06.26 |
2:18.98 |
3:31.71 |
4:44.69 |
9:30.18 |
|
|
|
|
|
|
5:57.09 |
7:08.89 |
8:21.15 |
|
|
|
3 |
Louise Hedmann Jacobsen |
1996 |
Hillerød Svømmeklub |
|
1:06.75 |
2:20.67 |
3:33.57 |
4:46.35 |
9:30.63 |
|
|
|
|
|
|
5:57.74 |
7:08.88 |
8:21.23 |
|
|
|
4 |
Rikke Nielsen |
1996 |
Svømmeklubben Syd |
|
1:10.48 |
2:24.26 |
3:38.34 |
4:51.55 |
9:42.64 |
|
|
|
|
|
|
6:03.71 |
7:17.18 |
8:31.45 |
|
|
|
5 |
Sara Krog Christoffersen |
1996 |
Birkerød Svømmeklub |
|
1:10.06 |
2:25.14 |
3:40.02 |
4:53.93 |
9:50.07 |
|
|
|
|
|
|
6:07.45 |
7:20.47 |
8:34.88 |
|
|
|
6 |
Stephanie Hansen |
1996 |
Allerød Svømmeklub |
|
1:09.24 |
2:23.78 |
3:38.64 |
4:54.02 |
9:52.27 |
|
|
|
|
|
|
6:09.21 |
7:24.04 |
8:39.00 |
|
|
|
7 |
Iben Helstrup Jensen |
1996 |
Gladsaxe Idræts Forening |
|
1:09.98 |
2:24.69 |
3:39.64 |
4:54.07 |
9:52.56 |
|
|
|
|
|
|
6:08.03 |
7:22.65 |
8:37.78 |
|
|
|
8 |
Cecilia Eysturdal |
1996 |
Svimjisamband Foroya |
|
1:11.66 |
2:27.32 |
3:42.54 |
4:57.51 |
9:54.48 |
|
|
|
|
|
|
6:12.98 |
7:27.26 |
8:41.99 |
|
|
|
9 |
Linea Lau Everland |
1996 |
Gladsaxe Idræts Forening |
|
1:12.02 |
2:27.84 |
3:42.70 |
4:58.11 |
9:55.76 |
|
|
|
|
|
|
6:13.43 |
7:28.07 |
8:42.74 |
|
|
|
10 |
Freja Helene Kall |
1996 |
GI-40 Hermes |
|
1:10.34 |
2:26.10 |
3:42.54 |
5:00.23 |
10:08.25 |
|
|
|
|
|
|
6:17.43 |
7:35.24 |
8:53.04 |
|
|
|
11 |
Rikke Blemholt |
1996 |
Svømmeklubben Triton |
|
1:11.88 |
2:29.59 |
3:46.39 |
5:02.93 |
10:10.40 |
|
|
|
|
|
|
6:19.98 |
7:37.64 |
8:54.61 |
|
|
|
12 |
Lise L. Nielsen |
1996 |
Svømmeklubben Nord |
|
1:13.88 |
2:30.97 |
3:48.40 |
5:06.33 |
10:22.67 |
|
|
|
|
|
|
6:25.72 |
7:45.49 |
9:04.85 |
|
|
|
13 |
Henriette Stuhr |
1996 |
Tune I.F. Svømmeafdeling |
|
1:12.23 |
2:28.81 |
3:47.93 |
5:07.77 |
10:27.72 |
|
|
|
|
|
|
6:28.47 |
7:48.66 |
9:08.01 |
|
|
|
14 |
Katrine M. Johannsen |
1996 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
1:16.30 |
2:37.14 |
3:59.46 |
5:21.39 |
10:47.60 |
|
|
|
|
|
|
6:43.51 |
8:05.49 |
9:27.33 |
|
|
|
- |
Erna Katrin Olsen |
1996 |
Svimjisamband Foroya |
|
1:14.07 |
2:31.33 |
3:48.48 |
5:05.82 |
10:13.88 |
EXTRA |
|
|
|
|
|
6:22.79 |
7:41.14 |
8:58.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Kolding SK |
|