Resultater for Risösim
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lördag Pass 1
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | RISÖSIM 2015 | Utskriftsdatum | 11 juni 2016 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 12:33 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna SimSällskap SASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 11 juni 2016 |
Gren 7, 100m Ryggsim Damer ABCD, Finaler 11 år och yngre |
Sponsor: Bowlingen i Sollefteå |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Nike Edèn | 2006 | Härjedalens Simklubb | 50.96 | 1:42.51 | |||||
2 | Agnes Frestadius | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 50.43 | 1:42.54 | |||||
3 | Livia Hofmann | 2005 | Timrå Simklubb | 52.18 | 1:45.34 | |||||
4 | Olivia Ericson | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 50.84 | 1:46.47 | |||||
5 | Agnes Löfgren | 2005 | Umeå Simsällskap | 50.09 | 1:46.63 | |||||
6 | Alvina Hardegård | 2005 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 1:47.53 | 1:47.53 | |||||
7 | Nike Norlander | 2007 | Sundsvalls Simsällskap | 53.17 | 1:49.89 | |||||
8 | Arwen Wikström | 2006 | Simklubben Ägir | 53.48 | 1:52.34 | |||||
9 | Kajsa Burman | 2007 | Sundsvalls Simsällskap | 1:54.88 | 1:54.88 | |||||
10 | Iris Zachrisson | 2005 | Härjedalens Simklubb | 54.96 | 1:55.08 | |||||
11 | Ida Sundholm | 2005 | Njurunda Simsällskap | 56.43 | 1:56.52 | |||||
12 | Ella Heed | 2005 | Härnösands Simsällskap | 58.39 | 1:59.49 | |||||
13 | Sandra Trigell | 2005 | Umeå Simsällskap | 1:00.73 | 2:00.24 | |||||
14 | Cornelia Asplund | 2005 | Timrå Simklubb | 1:01.05 | 2:04.84 | |||||
15 | Janny Gillgren | 2006 | Njurunda Simsällskap | 59.82 | 2:09.65 | |||||
16 | Linnea Jansson | 2005 | Timrå Simklubb | 1:07.03 | 2:12.89 | |||||
17 | Freja Engström | 2007 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 1:04.71 | 2:17.31 | |||||
18 | Signe Domeij | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 1:15.61 | 2:33.70 | |||||
- | Matilda Jonsson | 2006 | Härjedalens Simklubb | DNS | ||||||
- | Tilda Salomonsson | 2006 | Härjedalens Simklubb | DNS | ||||||
- | Tova Persson | 2005 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 7, 100m Ryggsim Damer ABCD, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Bowlingen i Sollefteå |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linn Söderberg | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 36.86 | 1:17.06 | |||||
2 | Elina Lehtinen | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 39.68 | 1:22.97 | |||||
3 | Lova Tjernström | 2004 | Njurunda Simsällskap | 43.11 | 1:27.24 | |||||
4 | Agnes Gustafsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 43.00 | 1:29.43 | |||||
5 | Ebba Hann | 2004 | Simklubben Ägir | 42.70 | 1:30.51 | |||||
6 | Clara Renström Halling | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 45.00 | 1:30.92 | |||||
7 | Sandra Nilsson | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 43.41 | 1:31.14 | |||||
8 | Hanna Jonasson | 2004 | Njurunda Simsällskap | 46.20 | 1:31.51 | |||||
9 | Lea Edvardsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 45.41 | 1:31.88 | |||||
10 | Nova Norlander | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 44.84 | 1:33.68 | |||||
11 | Hanna Berglund | 2004 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 44.29 | 1:33.76 | |||||
12 | Ella Hietala | 2003 | Umeå Simsällskap | 45.39 | 1:33.80 | |||||
13 | Lovisa Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | 46.52 | 1:36.76 | |||||
14 | Ella Kretz | 2004 | Kramfors-Alliansen | 48.78 | 1:37.46 | |||||
15 | Tuva Wallskog | 2004 | Simklubben Ägir | 1:38.63 | 1:38.63 | |||||
16 | Nellie Demir | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 48.21 | 1:38.76 | |||||
17 | Line Björlin | 2003 | Härnösands Simsällskap | 48.51 | 1:39.50 | |||||
18 | Linnea Engström | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 50.01 | 1:40.96 | |||||
19 | Stephanie Fjellgren | 2004 | Njurunda Simsällskap | 48.42 | 1:41.01 | |||||
20 | Isabelle Grönlund | 2004 | Njurunda Simsällskap | 50.75 | 1:42.18 | |||||
21 | Julia Byberg | 2003 | Njurunda Simsällskap | 49.00 | 1:42.97 | |||||
22 | Lola Qvist | 2004 | Njurunda Simsällskap | 51.44 | 1:45.06 | |||||
23 | Alva Fridlund | 2004 | Njurunda Simsällskap | 50.73 | 1:45.49 | |||||
24 | Josefin Karlsson | 2003 | Härnösands Simsällskap | 52.12 | 1:48.34 | |||||
25 | Elin Jönsson | 2004 | Njurunda Simsällskap | 53.12 | 1:50.08 | |||||
26 | Tyra Östberg | 2004 | Umeå Simsällskap | 52.46 | 1:51.17 | |||||
27 | Agnes Burman | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 55.38 | 1:53.31 | |||||
28 | Linnea Sandström | 2004 | Höga Kustens Simsällskap | 56.00 | 1:54.96 | |||||
29 | Ronja Widell | 2004 | Härnösands Simsällskap | 59.53 | 1:58.08 | |||||
30 | Zuzanna Wojtowicz | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 1:01.78 | 2:11.04 | |||||
- | Jonna Egelskog | 2003 | Umeå Simsällskap | DNS | ||||||
- | Saga Hållander | 2004 | Höga Kustens Simsällskap | DNS | ||||||
- | Agnes Pettersson | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ebba Lindblom | 2004 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Johanna Persson | 2003 | Härnösands Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Kajsa Söderlind | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | DSQ | ||||||
- | Kristina Vestman | 2004 | Härnösands Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 7, 100m Ryggsim Damer ABCD, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Bowlingen i Sollefteå |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elise Öberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 34.08 | 1:10.57 | |||||
2 | Wilma Persson | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 34.52 | 1:10.95 | |||||
3 | Joyce Muzito | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 35.79 | 1:14.92 | |||||
4 | Sofia Mannela | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 35.65 | 1:15.66 | |||||
5 | Tove Wikström | 2001 | Härnösands Simsällskap | 38.39 | 1:17.93 | |||||
6 | Isabel Åhrström | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 37.57 | 1:18.56 | |||||
7 | Emma Norlin | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 39.39 | 1:20.60 | |||||
8 | Cornelia Norén-Vosfeldt | 2001 | Härnösands Simsällskap | 38.74 | 1:21.09 | |||||
9 | Lisa Drugge | 2001 | Umeå Simsällskap | 39.34 | 1:21.21 | |||||
10 | Melina Sundström | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 41.23 | 1:23.99 | |||||
11 | Astrid Gustafsson | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 41.53 | 1:24.59 | |||||
12 | Lotta Larsson Wermelin | 2002 | Njurunda Simsällskap | 42.11 | 1:25.71 | |||||
13 | Nathalie Pettersson | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 41.81 | 1:26.29 | |||||
14 | Nellie Karppinen | 2002 | IKSU Simning | 43.75 | 1:29.23 | |||||
15 | Felicia Qvist | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 46.33 | 1:32.58 | |||||
16 | Emilia Hamberg | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 44.50 | 1:33.96 | |||||
17 | Emelie Clarin | 2002 | Njurunda Simsällskap | 46.11 | 1:37.78 | |||||
18 | Isolde Svedjeland | 2002 | Umeå Simsällskap | 46.70 | 1:37.98 | |||||
19 | Linnea Evertsson | 2001 | KFUK-KFUM Kometerna | 47.16 | 1:38.35 | |||||
20 | Linn Lidström | 2001 | Umeå Simsällskap | 48.58 | 1:38.39 | |||||
21 | Elvira Ögren | 2002 | Umeå Simsällskap | 49.26 | 1:41.51 | |||||
- | Emilia Flumé | 2001 | Hörnefors Idrottsförening | DNS | ||||||
- | Cecilia Östman | 2002 | IKSU Simning | DSQ | ||||||
Gren 7, 100m Ryggsim Damer ABCD, Finaler 16 - 99 år |
Sponsor: Bowlingen i Sollefteå |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Maja Bollbring | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 34.63 | 1:11.96 | |||||
2 | Emelia Boström | 2000 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 37.39 | 1:18.15 | |||||
3 | Hanna Mattsson | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 39.00 | 1:21.14 | |||||
4 | Olivia Lindgren | 1999 | KFUK-KFUM Kometerna | 1:22.26 | 1:22.28 | |||||
5 | Maja Jakobsson | 2000 | Njurunda Simsällskap | 40.45 | 1:25.03 | |||||
6 | Anna Norberg | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 44.25 | 1:32.78 | |||||
7 | Cassandra Eriksson | 1999 | Hörnefors Idrottsförening | 47.68 | 1:38.70 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 11 juni 2016 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 12:33 |