Results for Risösim
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | RISÖSIM 2015 | Utskriftsdatum | 11 juni 2016 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 16:44 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna SimSällskap SASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 11 juni 2016 |
Gren 11, 100m Bröstsim Damer ABCD, Finaler 11 år och yngre |
Sponsor: Nybergs Data AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elvira Engblom | 2005 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 46.49 | 1:37.82 | |||||
2 | Nike Edèn | 2006 | Härjedalens Simklubb | 49.45 | 1:43.81 | |||||
3 | Alva Sjödin | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 53.44 | 1:50.38 | |||||
4 | Ebba Wikström | 2006 | Härnösands Simsällskap | 57.72 | 1:51.87 | |||||
5 | Alvina Hardegård | 2005 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 57.46 | 1:56.10 | |||||
6 | Matilda Jonsson | 2006 | Härjedalens Simklubb | 55.52 | 1:56.84 | |||||
7 | Iris Zachrisson | 2005 | Härjedalens Simklubb | 55.93 | 1:57.39 | |||||
8 | Sandra Trigell | 2005 | Umeå Simsällskap | 54.98 | 1:57.60 | |||||
9 | Vilma Fagerström | 2005 | IKSU Simning | 55.85 | 1:58.38 | |||||
10 | Tova Persson | 2005 | Njurunda Simsällskap | 56.49 | 1:58.80 | |||||
11 | Olivia Ericson | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 58.06 | 1:59.59 | |||||
12 | Linnea Sjöberg | 2006 | Härnösands Simsällskap | 58.73 | 2:00.89 | |||||
13 | Kajsa Burman | 2007 | Sundsvalls Simsällskap | 58.94 | 2:01.74 | |||||
14 | Agnes Löfgren | 2005 | Umeå Simsällskap | 58.47 | 2:02.12 | |||||
15 | Nike Norlander | 2007 | Sundsvalls Simsällskap | 58.93 | 2:02.94 | |||||
16 | Tilda Salomonsson | 2006 | Härjedalens Simklubb | 59.01 | 2:03.34 | |||||
17 | Alva Lövström | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 59.46 | 2:04.42 | |||||
18 | Alice Södervall | 2007 | Sundsvalls Simsällskap | 1:02.52 | 2:12.58 | |||||
19 | Cornelia Asplund | 2005 | Timrå Simklubb | 1:02.75 | 2:14.02 | |||||
20 | Tuva Fridlund | 2006 | Njurunda Simsällskap | 1:06.57 | 2:17.06 | |||||
21 | Linnea Ljung | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 1:05.67 | 2:17.19 | |||||
22 | Tea Alamaa | 2006 | Njurunda Simsällskap | 1:03.97 | 2:17.58 | |||||
23 | Freja Engström | 2007 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 1:08.43 | 2:22.69 | |||||
24 | Embla Lidén | 2008 | KFUK-KFUM Kometerna | 1:12.08 | 2:31.89 | |||||
25 | Signe Domeij | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 1:15.20 | 2:32.03 | |||||
26 | Linnea Jansson | 2005 | Timrå Simklubb | 1:26.50 | 2:56.21 | |||||
- | Elin Clarin | 2005 | Njurunda Simsällskap | DNS | ||||||
- | Agnes Frestadius | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Emilia Olsen | 2006 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Wilja Edin | 2006 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 11, 100m Bröstsim Damer ABCD, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Nybergs Data AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linn Söderberg | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 40.97 | 1:27.18 | |||||
2 | Ebba Hann | 2004 | Simklubben Ägir | 41.01 | 1:27.21 | |||||
3 | Tyra Strömbom | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 43.27 | 1:31.42 | |||||
4 | Line Björlin | 2003 | Härnösands Simsällskap | 43.70 | 1:33.86 | |||||
5 | Leia Beijron | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 44.71 | 1:35.23 | |||||
6 | Agnes Gustafsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 47.53 | 1:37.98 | |||||
7 | Nova Norlander | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 47.03 | 1:40.69 | |||||
8 | Saga Hållander | 2004 | Höga Kustens Simsällskap | 47.94 | 1:42.17 | |||||
9 | Linnea Engström | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 48.64 | 1:42.18 | |||||
10 | Ella Hietala | 2003 | Umeå Simsällskap | 50.18 | 1:44.78 | |||||
11 | Ebba Lindblom | 2004 | Njurunda Simsällskap | 49.65 | 1:45.60 | |||||
12 | Moa Eriksson | 2004 | Kramfors-Alliansen | 51.77 | 1:47.53 | |||||
13 | Astrid Gustafsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 52.32 | 1:48.52 | |||||
14 | Saga Persson | 2003 | Njurunda Simsällskap | 51.50 | 1:49.51 | |||||
15 | Hanna Jonasson | 2004 | Njurunda Simsällskap | 53.34 | 1:50.01 | |||||
16 | Lena Svedberg | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 53.47 | 1:50.89 | |||||
17 | Agnes Pettersson | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 54.17 | 1:52.12 | |||||
18 | Julia Byberg | 2003 | Njurunda Simsällskap | 54.47 | 1:52.25 | |||||
19 | Agnes Burman | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 53.72 | 1:53.94 | |||||
20 | Tyra Östberg | 2004 | Umeå Simsällskap | 54.29 | 1:55.01 | |||||
21 | Kajsa Söderlind | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 54.68 | 1:55.81 | |||||
22 | Linnea Sandström | 2004 | Höga Kustens Simsällskap | 52.95 | 1:56.81 | |||||
23 | Elin Jönsson | 2004 | Njurunda Simsällskap | 55.27 | 1:58.48 | |||||
24 | Tindra Westerlind | 2004 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 57.05 | 1:58.62 | |||||
25 | Lola Qvist | 2004 | Njurunda Simsällskap | 58.08 | 1:59.05 | |||||
26 | Zuzanna Wojtowicz | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 57.50 | 1:59.59 | |||||
27 | Kristina Vestman | 2004 | Härnösands Simsällskap | 1:04.64 | 2:14.42 | |||||
- | Stephanie Fjellgren | 2004 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 11, 100m Bröstsim Damer ABCD, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Nybergs Data AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sofie Tolf | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 37.60 | 1:19.80 | |||||
2 | Elise Öberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 38.57 | 1:22.26 | |||||
3 | Tove Wikström | 2001 | Härnösands Simsällskap | 39.52 | 1:23.48 | |||||
4 | Wilma Henriksson | 2001 | Höga Kustens Simsällskap | 40.15 | 1:27.48 | |||||
5 | Nathalie Pettersson | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 41.45 | 1:28.35 | |||||
6 | Linnea Öhlund | 2001 | Dorotea IF | 43.89 | 1:34.82 | |||||
7 | Sanja Lind | 2002 | IKSU Simning | 44.54 | 1:34.85 | |||||
8 | Anna Papp | 2001 | Hudiksvalls Simsällskap | 48.10 | 1:40.71 | |||||
9 | Felicia Qvist | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 47.73 | 1:42.21 | |||||
10 | Karin Hallén | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 48.79 | 1:42.23 | |||||
11 | Felicia Andersson | 2001 | KFUK-KFUM Kometerna | 49.18 | 1:42.29 | |||||
12 | Isolde Svedjeland | 2002 | Umeå Simsällskap | 48.35 | 1:42.31 | |||||
13 | Freja Vestberg | 2002 | Höga Kustens Simsällskap | 50.82 | 1:46.40 | |||||
14 | Klara Östman | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 46.04 | 1:46.70 | |||||
15 | Linnea Evertsson | 2001 | KFUK-KFUM Kometerna | 51.84 | 1:49.85 | |||||
16 | Cecilia Lind | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 53.10 | 1:54.58 | |||||
17 | Isabelle Skoglund | 2001 | Dorotea IF | 55.02 | 1:55.12 | |||||
18 | Emilia Flumé | 2001 | Hörnefors Idrottsförening | 55.55 | 1:55.65 | |||||
19 | Linn Lidström | 2001 | Umeå Simsällskap | 56.64 | 1:57.91 | |||||
- | Agnes Lideskog | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | DSQ | ||||||
Gren 11, 100m Bröstsim Damer ABCD, Finaler 16 - 99 år |
Sponsor: Nybergs Data AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ulrica Sandgren | 1994 | Sundsvalls Simsällskap | 34.38 | 1:13.49 | |||||
2 | Hanna Öberg | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 38.30 | 1:21.33 | |||||
3 | Olivia Månström | 1999 | Simklubben Ägir | 38.12 | 1:21.76 | |||||
4 | Hanna Ekengren | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 39.00 | 1:22.31 | |||||
5 | Saga Sandström | 2000 | Umeå Simsällskap | 39.65 | 1:23.34 | |||||
6 | Julia Nilsson | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 38.71 | 1:25.38 | |||||
7 | Emmy Gulliksson | 1998 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 40.82 | 1:29.86 | |||||
8 | Olivia Lindgren | 1999 | KFUK-KFUM Kometerna | 43.51 | 1:34.73 | |||||
9 | Julia Grandin | 1998 | KFUK-KFUM Kometerna | 51.52 | 1:51.93 | |||||
10 | Cassandra Olofsdotter | 2000 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 53.39 | 1:53.30 | |||||
11 | Maria Carlsson | 1983 | Njurunda Simsällskap | 1:02.04 | 2:11.79 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 11 juni 2016 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 16:44 |