Resultater for Risösim
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | RISÖSIM 2015 | Utskriftsdatum | 11 juni 2016 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 10:29 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna SimSällskap SASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 11 juni 2016 |
Gren 1, 50m Bröstsim Damer ABCD, Finaler 11 år och yngre |
Sponsor: AGA |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elvira Engblom | 2005 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 45.28 | ||||||
2 | Nike Edèn | 2006 | Härjedalens Simklubb | 47.41 | ||||||
3 | Agnes Frestadius | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 50.15 | ||||||
4 | Alvina Hardegård | 2005 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 50.45 | ||||||
5 | Alva Sjödin | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 50.59 | ||||||
6 | Ebba Wikström | 2006 | Härnösands Simsällskap | 50.88 | ||||||
7 | Matilda Jonsson | 2006 | Härjedalens Simklubb | 51.58 | ||||||
8 | Vilma Fagerström | 2005 | IKSU Simning | 52.07 | ||||||
9 | Sandra Trigell | 2005 | Umeå Simsällskap | 53.33 | ||||||
10 | Iris Zachrisson | 2005 | Härjedalens Simklubb | 54.11 | ||||||
11 | Nike Norlander | 2007 | Sundsvalls Simsällskap | 54.87 | ||||||
12 | Agnes Löfgren | 2005 | Umeå Simsällskap | 55.01 | ||||||
13 | Linnea Sjöberg | 2006 | Härnösands Simsällskap | 55.24 | ||||||
14 | Therese Skoglund | 2005 | Dorotea IF | 55.78 | ||||||
15 | Kajsa Burman | 2007 | Sundsvalls Simsällskap | 56.03 | ||||||
16 | Olivia Ericson | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 56.46 | ||||||
17 | Tilda Salomonsson | 2006 | Härjedalens Simklubb | 56.51 | ||||||
18 | Alice Södervall | 2007 | Sundsvalls Simsällskap | 57.68 | ||||||
19 | Alva Lövström | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 58.17 | ||||||
20 | Wilja Edin | 2006 | Njurunda Simsällskap | 59.43 | ||||||
21 | Tuva Fridlund | 2006 | Njurunda Simsällskap | 1:00.85 | ||||||
22 | Emmely Elstad Hansson | 2006 | Dorotea IF | 1:00.91 | ||||||
23 | Linnea Ljung | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 1:01.12 | ||||||
24 | Wilma Eriksson | 2007 | Kramfors-Alliansen | 1:01.67 | ||||||
25 | Amelia Walterstad | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 1:01.86 | ||||||
26 | Livia Hofmann | 2005 | Timrå Simklubb | 1:02.35 | ||||||
27 | Cornelia Asplund | 2005 | Timrå Simklubb | 1:02.60 | ||||||
28 | Tea Alamaa | 2006 | Njurunda Simsällskap | 1:03.78 | ||||||
29 | Tilde Sjöberg | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 1:04.22 | ||||||
30 | Freja Engström | 2007 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 1:05.82 | ||||||
31 | Elma Moberg | 2007 | Höga Kustens Simsällskap | 1:05.85 | ||||||
32 | Signe Domeij | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 1:07.85 | ||||||
33 | Evelina Hansson | 2006 | Njurunda Simsällskap | 1:10.73 | ||||||
34 | Embla Lidén | 2008 | KFUK-KFUM Kometerna | 1:11.28 | ||||||
35 | Anna-Klara Sundström | 2007 | Njurunda Simsällskap | 1:12.29 | ||||||
36 | Emilia Sundholm | 2007 | Njurunda Simsällskap | 1:16.16 | ||||||
- | Emilia Olsen | 2006 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Linnea Jansson | 2005 | Timrå Simklubb | DSQ | ||||||
- | Tova Persson | 2005 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 1, 50m Bröstsim Damer ABCD, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: AGA |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linn Söderberg | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 39.23 | ||||||
2 | Ebba Hann | 2004 | Simklubben Ägir | 40.52 | ||||||
3 | Elina Lehtinen | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 41.02 | ||||||
4 | Line Björlin | 2003 | Härnösands Simsällskap | 42.26 | ||||||
5 | Tyra Strömbom | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 42.62 | ||||||
6 | Leia Beijron | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 43.35 | ||||||
7 | Nova Norlander | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 44.55 | ||||||
8 | Linnea Engström | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 45.63 | ||||||
9 | Stephanie Fjellgren | 2004 | Njurunda Simsällskap | 46.00 | ||||||
10 | Tindra Olavi | 2003 | Timrå Simklubb | 46.27 | ||||||
11 | Ebba Lindblom | 2004 | Njurunda Simsällskap | 46.78 | ||||||
12 | Agnes Gustafsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 46.95 | ||||||
13 | Saga Hållander | 2004 | Höga Kustens Simsällskap | 47.01 | ||||||
14 | Alice Moberg | 2003 | Höga Kustens Simsällskap | 47.22 | ||||||
15 | Ronja Widell | 2004 | Härnösands Simsällskap | 47.75 | ||||||
16 | Nellie Demir | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 48.49 | ||||||
17 | Moa Eriksson | 2004 | Kramfors-Alliansen | 49.18 | ||||||
18 | Kajsa Söderlind | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 49.54 | ||||||
19 | Linnea Sandström | 2004 | Höga Kustens Simsällskap | 50.03 | ||||||
20 | Edit Fahlgren | 2004 | IKSU Simning | 50.33 | ||||||
21 | Ella Kretz | 2004 | Kramfors-Alliansen | 50.68 | ||||||
22 | Agnes Burman | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 50.74 | ||||||
23 | Tuva Wallskog | 2004 | Simklubben Ägir | 50.75 | ||||||
24 | Jonna Egelskog | 2003 | Umeå Simsällskap | 51.24 | ||||||
25 | Tyra Östberg | 2004 | Umeå Simsällskap | 52.04 | ||||||
26 | Hanna Jonasson | 2004 | Njurunda Simsällskap | 52.32 | ||||||
27 | Lovisa Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | 53.03 | ||||||
28 | Agnes Pettersson | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 53.13 | ||||||
29 | Julia Byberg | 2003 | Njurunda Simsällskap | 53.26 | ||||||
30 | Zuzanna Wojtowicz | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 53.51 | ||||||
31 | Elin Jönsson | 2004 | Njurunda Simsällskap | 53.75 | ||||||
32 | Lola Qvist | 2004 | Njurunda Simsällskap | 54.61 | ||||||
33 | Alva Fridlund | 2004 | Njurunda Simsällskap | 55.80 | ||||||
34 | Josefin Karlsson | 2003 | Härnösands Simsällskap | 56.37 | ||||||
35 | Elin Öberg | 2004 | Umeå Simsällskap | 56.80 | ||||||
36 | Kristina Vestman | 2004 | Härnösands Simsällskap | 1:00.29 | ||||||
- | Lena Svedberg | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Saga Persson | 2003 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 1, 50m Bröstsim Damer ABCD, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: AGA |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elise Öberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 35.29 | ||||||
2 | Sofie Tolf | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 36.99 | ||||||
3 | Tuva Balkerud | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 39.44 | ||||||
4 | Wilma Henriksson | 2001 | Höga Kustens Simsällskap | 39.54 | ||||||
5 | Nathalie Pettersson | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 39.89 | ||||||
6 | Melina Sundström | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 42.13 | ||||||
7 | Ingrid Sälg | 2002 | Umeå Simsällskap | 42.17 | ||||||
8 | Linnea Öhlund | 2001 | Dorotea IF | 43.28 | ||||||
9 | Elina Gullehag | 2002 | IKSU Simning | 43.78 | ||||||
10 | Karin Hallén | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 45.89 | ||||||
11 | Agnes Lideskog | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 46.17 | ||||||
12 | Klara Östman | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 46.27 | ||||||
13 | Ella Barnoin | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 46.71 | ||||||
14 | Anna Papp | 2001 | Hudiksvalls Simsällskap | 46.95 | ||||||
15 | Felicia Andersson | 2001 | KFUK-KFUM Kometerna | 46.99 | ||||||
16 | Isolde Svedjeland | 2002 | Umeå Simsällskap | 47.34 | ||||||
17 | Felicia Qvist | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 47.87 | ||||||
18 | Linnea Evertsson | 2001 | KFUK-KFUM Kometerna | 49.20 | ||||||
19 | Isa Forsberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 49.40 | ||||||
20 | Klara Engblom | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 49.52 | ||||||
21 | Nellie Karppinen | 2002 | IKSU Simning | 49.56 | ||||||
22 | Cecilia Lind | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 50.61 | ||||||
23 | Isabelle Skoglund | 2001 | Dorotea IF | 52.68 | ||||||
24 | Jennifer Johansson | 2002 | Dorotea IF | 53.34 | ||||||
25 | Emilia Flumé | 2001 | Hörnefors Idrottsförening | 54.43 | ||||||
26 | Linn Lidström | 2001 | Umeå Simsällskap | 54.69 | ||||||
27 | Elvira Ögren | 2002 | Umeå Simsällskap | 55.26 | ||||||
- | Freja Vestberg | 2002 | Höga Kustens Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sanja Lind | 2002 | IKSU Simning | DSQ | ||||||
- | Tove Wikström | 2001 | Härnösands Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 1, 50m Bröstsim Damer ABCD, Finaler 16 - 99 år |
Sponsor: AGA |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ulrica Sandgren | 1994 | Sundsvalls Simsällskap | 33.75 | ||||||
2 | Julia Nilsson | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 36.09 | ||||||
3 | Hanna Öberg | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 37.78 | ||||||
4 | Olivia Månström | 1999 | Simklubben Ägir | 38.15 | ||||||
5 | Emmy Gulliksson | 1998 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 39.25 | ||||||
6 | Emmy Sandberg | 1999 | IKSU Simning | 39.88 | ||||||
7 | Olivia Lindgren | 1999 | KFUK-KFUM Kometerna | 42.11 | ||||||
8 | Tilde Forslund | 2000 | Njurunda Simsällskap | 47.50 | ||||||
9 | Anna Norberg | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 47.79 | ||||||
10 | Julia Grandin | 1998 | KFUK-KFUM Kometerna | 49.93 | ||||||
11 | Cassandra Olofsdotter | 2000 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 51.88 | ||||||
12 | Ylva Söderholm | 1993 | KFUK-KFUM Kometerna | 53.35 | ||||||
13 | Maria Carlsson | 1983 | Njurunda Simsällskap | 1:01.73 | ||||||
- | Hanna Ekengren | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 11 juni 2016 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 10:29 |