Tulokset KVARKEN GAMES 2016
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | KVARKEN GAMES | Tulostuspäivämäärä | 23 huhtikuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vaasa | Tulostusaika | 18:08 | |||
Järjestäjä | Vaasan Uimaseura- Vasa Simsällskap | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 23 huhtikuu 2016 |
Laji 14, 100m RU P12, 14, 16, M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Roope Ollikainen | 2004 | Porin Uimaseura | 43.89 | 1:32.54 | |||||
2 | Magnus Kuitunen | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 44.00 | 1:35.37 | |||||
3 | Linus Vuollet | 2004 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 53.88 | 1:51.93 | |||||
4 | Won-Bin Lee | 2004 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 53.33 | 1:53.88 | |||||
5 | Topi Fordell | 2005 | Swimming Club Vuokatti | 53.88 | 1:55.81 | |||||
6 | Pietari Puutio | 2004 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 58.19 | 1:59.88 | |||||
7 | Olli Alanko | 2004 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 58.14 | 2:01.18 | |||||
8 | Nuutti Nissilä | 2004 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 58.92 | 2:04.88 | |||||
9 | Rasmus Kekola | 2006 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:01.98 | 2:10.50 | |||||
10 | Eskil Halmelinna | 2005 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:05.32 | 2:20.41 | |||||
- | Eetu Rappe | 2005 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | DSQ | ||||||
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) | ||||||||||
- | Henry Miettunen | 2004 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Ivar Eklund | 2006 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Nils-Johan Lindbäck | 2006 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | DSQ | ||||||
SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa | ||||||||||
- | Nuutti Mäkynen | 2005 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | DSQ | ||||||
SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa | ||||||||||
- | Werneri Ketonen | 2005 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 14, 100m RU P12, 14, 16, M, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Lasse Pulkkinen | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 37.29 | 1:18.45 | |||||
2 | Valtteri Taskinen | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 36.99 | 1:18.76 | |||||
3 | Julius Kuitunen | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 36.80 | 1:18.93 | |||||
4 | Tatu Hapuoja | 2003 | Uinti Tampere | 38.86 | 1:21.24 | |||||
5 | Justus Hilaja | 2002 | Pihlava Työväen Urheilijat | 37.79 | 1:21.95 | |||||
6 | Mikael Nurmela | 2002 | Seinäjoen Uimarit-58 | 40.63 | 1:24.95 | |||||
7 | Joona Kortteinen | 2003 | Uinti Tampere | 40.48 | 1:26.24 | |||||
8 | Rasmus Kullas | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 41.15 | 1:27.47 | |||||
9 | Paavo Erkinaro | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 41.71 | 1:27.71 | |||||
10 | Olli-Pekka Pietarila | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 40.89 | 1:27.87 | |||||
11 | Robin Söderholm | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 41.46 | 1:28.30 | |||||
12 | Samu Petteri Kallio | 2002 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 41.92 | 1:28.86 | |||||
13 | Henrik Siltari | 2002 | Kemin Uimaseura | 41.43 | 1:29.40 | |||||
14 | Eemeli Leinonen | 2002 | Uinti Tampere | 42.32 | 1:29.43 | |||||
15 | Oskari Ketonen | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 43.11 | 1:29.86 | |||||
16 | Nico Neder | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 43.87 | 1:29.91 | |||||
17 | Elias Kalliokoski | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 42.12 | 1:30.08 | |||||
18 | Sihan Yu | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 41.31 | 1:30.83 | |||||
19 | Akseli Hakala | 2003 | Uinti Tampere | 43.16 | 1:31.01 | |||||
20 | Vilho Heino | 2003 | Rauman Uimaseura | 42.67 | 1:31.43 | |||||
21 | Wäinö Koskinen | 2002 | Uinti Tampere | 44.31 | 1:31.83 | |||||
22 | Henri Naarajärvi | 2002 | Uinti Tampere | 43.40 | 1:32.68 | |||||
23 | Joonas Järvi | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 43.20 | 1:33.61 | |||||
24 | Teppo Jestoi | 2003 | Kokkolan Uimaseura | 44.92 | 1:34.15 | |||||
25 | Valdemar Peltonen | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 44.93 | 1:34.42 | |||||
26 | Elias Hjelt | 2002 | Lapuan Virkiä | 43.29 | 1:34.52 | |||||
26 | Ivar Nordman | 2003 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 44.56 | 1:34.52 | |||||
28 | Konsta Tupeli | 2003 | Seinäjoen Uimarit-58 | 43.95 | 1:34.77 | |||||
29 | Ahti Alavillamo | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 44.80 | 1:35.60 | |||||
30 | Tuukka Harju | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 45.87 | 1:36.21 | |||||
31 | Ville Kuusimäki | 2002 | Porin Uimaseura | 46.29 | 1:36.96 | |||||
32 | Alexander Eklund | 2002 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 45.61 | 1:37.82 | |||||
33 | Frans Ekstrand | 2002 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 46.00 | 1:37.91 | |||||
34 | Teemu Oksakari | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 47.16 | 1:38.10 | |||||
35 | Emil Saha | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 46.62 | 1:38.69 | |||||
36 | Benjamin Evans | 2003 | Swimming Club Vuokatti | 47.18 | 1:38.82 | |||||
37 | Simon Ravals | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 46.70 | 1:40.21 | |||||
38 | Tatu Kunttila | 2003 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 48.97 | 1:42.63 | |||||
39 | Joose Lehtonen | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 47.54 | 1:42.92 | |||||
40 | Kalle Juupaluoma | 2002 | Seinäjoen Uimarit-58 | 48.56 | 1:44.96 | |||||
41 | Eemil Sipola | 2003 | Uinti Tampere | 48.79 | 1:45.44 | |||||
42 | Viktor Byggmästar | 2002 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 51.75 | 1:50.10 | |||||
43 | Aaro Puutio | 2003 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 53.44 | 1:50.82 | |||||
44 | Eeli Hanka | 2003 | Seinäjoen Uimarit-58 | 54.64 | 1:52.28 | |||||
45 | Joni Kontu | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 53.36 | 1:58.76 | |||||
46 | Leevi Rouhiainen | 2002 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 58.39 | 2:00.24 | |||||
47 | Arttu Niemi | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 55.99 | 2:00.33 | |||||
48 | Elias Laine | 2003 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:00.17 | 2:09.10 | |||||
- | Kirill Helsing | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Simo Kangasmaa | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | DSQ | ||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Toni Lipponen | 2003 | Kemin Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) | ||||||||||
Laji 14, 100m RU P12, 14, 16, M, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Atte Moilanen | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 34.54 | 1:12.65 | |||||
2 | Joona Oksakari | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 34.16 | 1:13.29 | |||||
3 | Eetu Nyrhinen | 2000 | Porin Uimaseura | 36.04 | 1:17.31 | |||||
4 | Viktor Thodin | 2000 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 37.22 | 1:20.24 | |||||
5 | Tatu Hörkkö | 2001 | Uinti Tampere | 37.53 | 1:20.41 | |||||
6 | Leevi Lehti | 2000 | Porin Uimaseura | 37.41 | 1:21.60 | |||||
7 | Mika Arkkila | 2000 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 36.46 | 1:22.03 | |||||
8 | Aaro Kangasmaa | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 38.83 | 1:23.35 | |||||
9 | Janne Juven | 2001 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 38.80 | 1:23.50 | |||||
10 | Jere Keskiaho | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 37.27 | 1:23.73 | |||||
11 | Teemu Ihanamäki | 2001 | Kankaanpään Uimarit | 39.05 | 1:24.12 | |||||
12 | Juuso Syrjälä | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 40.08 | 1:24.33 | |||||
13 | Kalle Tankka | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 39.29 | 1:26.03 | |||||
14 | Leevi Korpinen | 2001 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 41.10 | 1:28.29 | |||||
15 | Hugo Mattola | 2001 | Haapajärven Kiilat | 42.78 | 1:28.45 | |||||
16 | Ville Aaltonen | 2001 | Porin Uimaseura | 42.47 | 1:29.65 | |||||
17 | Miko Järviö | 2000 | Pihlava Työväen Urheilijat | 41.00 | 1:29.93 | |||||
18 | Niklas Nygård | 2001 | Kokkolan Uimaseura | 41.07 | 1:30.50 | |||||
19 | Ali Khalili | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 42.34 | 1:30.84 | |||||
20 | Jere Kontiola | 2001 | Seinäjoen Uimarit-58 | 43.61 | 1:32.55 | |||||
21 | Aaro Lassila | 2000 | Alavuden Urheilijat | 44.08 | 1:34.66 | |||||
22 | Eero Kokkonen | 2000 | Seinäjoen Uimarit-58 | 45.64 | 1:34.93 | |||||
23 | Johan Gustafsson | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 44.67 | 1:35.50 | |||||
24 | Arttu Kojonen | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 44.58 | 1:36.10 | |||||
25 | Elias Vainio | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 46.32 | 1:37.01 | |||||
- | Elias Nurmi | 2001 | Alavuden Urheilijat | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Juuso Toivonen | 2001 | Uinti Tampere | DSQ | ||||||
SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen | ||||||||||
- | Oskari Ovaskainen | 2000 | Porin Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 14, 100m RU P12, 14, 16, M, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Kosti Kaaresvirta | 1999 | Swimming Club Vuokatti | 34.69 | 1:13.83 | |||||
2 | Santeri Leppälä | 1998 | Kemin Uimaseura | 35.12 | 1:14.78 | |||||
3 | Joonas Hilaja | 1999 | Pihlava Työväen Urheilijat | 35.06 | 1:15.31 | |||||
4 | Artturi Kaarlenkaski | 1997 | Uinti Tampere | 35.65 | 1:16.25 | |||||
5 | Lassi Ruohonen | 1998 | Helsingfors Simsällskap | 35.19 | 1:16.62 | |||||
6 | Rami Rissanen | 1999 | Porin Uimaseura | 34.43 | 1:17.07 | |||||
7 | Severi Lieto | 1998 | Oulun Uinti 1906 | 38.41 | 1:23.12 | |||||
8 | Tapio Siltari | 1963 | Kemin Uimaseura | 44.06 | 1:35.08 | |||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.04 | Tulostuspäivämäärä | 23 huhtikuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | Tulostusaika | 18:08 |