Results for Järfälla Nationella
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja 1
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Järfälla Nationella 2016 |
|
Utskriftsdatum |
09 april 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Järfälla |
|
Utskriftstid |
09:35 |
|
|
Arrangör |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 april 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år och yngre |
SR: Sarah Sjöström (1993) 1:52.58 2011-11-26 |
SR Juniorer: Sarah Sjöström (1993) 1:52.58 2011-11-24 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ellen Banestig |
2002 |
Täby Sim |
|
30.16 |
1:04.77 |
1:40.13 |
|
2:14.43 |
|
2 |
Elsa Nordström |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
31.54 |
1:06.19 |
1:41.75 |
|
2:16.48 |
|
3 |
Eva Sigurdsson |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
32.09 |
1:07.58 |
1:43.79 |
|
2:18.99 |
|
4 |
Alexandra Jensen |
2001 |
Täby Sim |
|
31.77 |
1:06.78 |
1:43.37 |
|
2:19.18 |
|
5 |
Esther Rydbeck Nordén |
2001 |
Täby Sim |
|
32.39 |
1:08.59 |
1:45.16 |
|
2:20.33 |
|
6 |
Johanna Persson |
2001 |
Täby Sim |
|
32.08 |
1:08.46 |
1:45.02 |
|
2:21.46 |
|
7 |
Alwa Widmark |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
32.56 |
1:09.21 |
1:46.10 |
|
2:21.56 |
|
8 |
Louise Ericsson |
2001 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
31.62 |
1:07.54 |
1:44.99 |
|
2:21.73 |
|
9 |
Klara Possman |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
|
33.04 |
1:10.02 |
1:45.58 |
|
2:21.89 |
|
10 |
Rebecca Zerne |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
32.28 |
1:08.13 |
1:45.38 |
|
2:22.29 |
|
11 |
Linnea Gipperth |
2003 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
32.92 |
1:09.83 |
1:46.71 |
|
2:22.36 |
|
12 |
Smilla Malm |
2003 |
Täby Sim |
|
32.77 |
1:09.05 |
1:45.91 |
|
2:22.83 |
|
13 |
Malin Sangfelt |
2001 |
Täby Sim |
|
31.37 |
1:07.70 |
1:45.60 |
|
2:23.94 |
|
14 |
Josephine Junehed |
2002 |
Täby Sim |
|
33.06 |
1:09.87 |
1:47.46 |
|
2:24.40 |
|
15 |
Victoria Danielsson |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
32.87 |
1:09.91 |
1:47.58 |
|
2:24.75 |
|
16 |
Signe Rönn |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
32.52 |
1:09.04 |
1:46.22 |
|
2:25.16 |
|
17 |
Anna Ladis |
2001 |
Täby Sim |
|
31.33 |
1:08.82 |
1:48.20 |
|
2:26.33 |
|
18 |
Klara Alte |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
34.10 |
1:11.89 |
1:50.36 |
|
2:26.35 |
|
19 |
Dimitra Tsirona |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
32.23 |
1:09.23 |
1:48.00 |
|
2:26.88 |
|
20 |
Mira Burmeister |
2003 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
34.41 |
1:11.95 |
1:50.70 |
|
2:28.01 |
|
21 |
Tilda Kjeldsen |
2001 |
Täby Sim |
|
33.49 |
1:10.59 |
1:49.70 |
|
2:28.04 |
|
22 |
Selma El Hajji |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
33.64 |
1:11.82 |
1:51.66 |
|
2:32.17 |
|
23 |
Lupin Flink |
2002 |
Kanaans Simsällskap |
|
34.70 |
1:13.57 |
1:54.33 |
|
2:32.33 |
|
24 |
Felicia Larsered |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
35.17 |
1:14.95 |
1:55.77 |
|
2:34.23 |
|
25 |
Victoria Norén |
2002 |
Turebergs Simklubb |
|
35.85 |
1:15.11 |
1:55.43 |
|
2:34.65 |
|
26 |
Lisa Schubert |
2001 |
Täby Sim |
|
35.81 |
1:16.27 |
1:57.10 |
|
2:35.44 |
|
27 |
Yasemin Uzum |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
36.02 |
1:16.56 |
1:58.45 |
|
2:38.15 |
|
28 |
Ida Svensson |
2002 |
Täby Sim |
|
35.49 |
1:15.97 |
1:58.57 |
|
2:40.10 |
|
29 |
Maja Sköld |
2002 |
Täby Sim |
|
36.08 |
1:16.59 |
1:59.70 |
|
2:42.24 |
|
30 |
Lisa Candelius |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
35.33 |
1:16.34 |
1:59.53 |
|
2:42.53 |
|
31 |
Maja Palmqvist |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
37.87 |
1:20.88 |
2:05.82 |
|
2:51.94 |
|
32 |
Naomi Sterling |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
39.72 |
1:24.57 |
2:11.50 |
|
2:57.41 |
|
33 |
Emilia Long |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
40.81 |
1:29.22 |
2:18.88 |
|
3:05.96 |
|
- |
Thea Boij Du Rietz |
2002 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år |
SR: Sarah Sjöström (1993) 1:52.58 2011-11-26 |
SR Juniorer: Sarah Sjöström (1993) 1:52.58 2011-11-24 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Astrid Hammar |
2000 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
30.41 |
1:03.57 |
1:37.48 |
|
2:11.28 |
|
2 |
Ida Pettersson |
1999 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
29.62 |
1:02.52 |
1:38.07 |
|
2:15.26 |
|
3 |
Karin Thorén |
1999 |
Täby Sim |
|
31.23 |
1:05.69 |
1:41.51 |
|
2:16.59 |
|
4 |
Saga Skarin |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
31.58 |
1:06.56 |
1:42.88 |
|
2:19.40 |
|
5 |
Alice Sundberg |
1999 |
Täby Sim |
|
31.02 |
1:05.99 |
1:43.02 |
|
2:19.64 |
|
6 |
Maya Lindhe |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
31.78 |
1:08.08 |
1:45.47 |
|
2:22.91 |
|
7 |
Hermella Alem |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
31.41 |
1:06.81 |
1:44.44 |
|
2:22.92 |
|
8 |
Amanda Strömdahl |
2000 |
Täby Sim |
|
33.00 |
1:09.37 |
1:46.73 |
|
2:23.36 |
|
9 |
Sofia Lennerthson |
1999 |
Täby Sim |
|
32.10 |
1:09.03 |
1:47.34 |
|
2:23.87 |
|
10 |
Hedda Wettergren |
1999 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
33.14 |
1:10.04 |
1:47.76 |
|
2:24.40 |
|
11 |
Andrea Grill |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
33.84 |
1:10.83 |
1:48.47 |
|
2:26.37 |
|
12 |
Felicia Adamsson |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
31.84 |
1:07.98 |
1:46.57 |
|
2:26.49 |
|
13 |
Gunnel Sköld |
2000 |
Täby Sim |
|
33.39 |
1:10.75 |
1:49.22 |
|
2:27.54 |
|
14 |
Alice Albinzon |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
33.54 |
1:11.83 |
1:51.14 |
|
2:28.78 |
|
15 |
Sigrid Loid |
1999 |
Täby Sim |
|
33.01 |
1:10.24 |
1:49.51 |
|
2:29.19 |
|
16 |
Agnes Thomée |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
36.08 |
1:16.68 |
1:58.40 |
|
2:40.29 |
|
17 |
Matilda Bergström |
2000 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
37.57 |
1:19.06 |
2:05.04 |
|
2:49.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 200m Frisim Damer, Finaler 18 år och äldre |
SR: Sarah Sjöström (1993) 1:52.58 2011-11-26 |
SR Juniorer: Sarah Sjöström (1993) 1:52.58 2011-11-24 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isabelle Hanson |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
30.57 |
1:03.29 |
1:36.65 |
|
2:09.78 |
|
2 |
Lina Sundman |
1998 |
Danderyds Sim |
|
32.50 |
1:08.18 |
1:44.81 |
|
2:22.15 |
|
3 |
Zhanna Kuhry |
1998 |
Täby Sim |
|
31.27 |
1:07.09 |
1:44.79 |
|
2:23.09 |
|
4 |
Linda Renholm |
1978 |
Väsby Simsällskap |
|
36.29 |
1:15.99 |
1:58.41 |
|
2:39.30 |
|
5 |
Marianne Steen |
1974 |
Väsby Simsällskap |
|
36.09 |
1:16.45 |
1:59.00 |
|
2:42.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.06 |
Utskriftsdatum |
09 april 2016 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
Utskriftstid |
09:35 |
|