Resultat för Danske Juniormesterskaber på Langbane
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lørdag Indl. 09.30
Resultat Løb 2 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Juniormesterskaber L |
|
Udskriftsdato |
25 juni 2016 |
|
|
Stævne by |
Herning |
|
Udskriftstidspunkt |
11:10 |
|
|
Arrangør |
Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 400m Medley Herrer, Indledende |
Sponsor: Biocity Herning |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 4:16.78 2009-09-02 |
Dansk Rekord Junior: Jacob Carstensen (1978) 4:25.23 1995-07-20 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Simon Lundby Pedersen |
1998 |
|
658 |
1:00.86 |
2:15.85 |
3:34.94 |
|
4:40.28 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
4:33.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mikkel Gadgaard |
1999 |
|
653 |
1:02.98 |
2:17.08 |
3:36.39 |
|
4:40.94 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
4:27.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Andreas Hansen |
2000 |
|
647 |
1:03.77 |
2:16.62 |
3:39.18 |
|
4:41.82 |
Deltager ikke i finalen |
|
Vejle Svømmeklub Triton |
4:42.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Daniel Christian |
1998 |
|
643 |
1:03.41 |
2:17.37 |
3:36.62 |
|
4:42.49 |
|
|
Farum Svømmeklub |
4:37.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anton Borring Andersen |
1999 |
|
635 |
1:02.73 |
2:16.28 |
3:39.81 |
|
4:43.62 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
4:37.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Magnus B. Høgild |
1999 |
|
633 |
1:03.71 |
2:16.83 |
3:38.78 |
|
4:43.85 |
|
|
Herning Svømmeklub |
4:32.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jonas Bruun Sleiman |
1998 |
|
628 |
1:05.54 |
2:19.50 |
3:38.68 |
|
4:44.64 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
4:32.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Christian Rasmussen |
1998 |
|
608 |
1:03.58 |
2:20.28 |
3:41.73 |
|
4:47.76 |
Deltager ikke i finalen |
|
Holstebro Svømme Club |
4:46.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Markus Kjeldsen |
2000 |
|
606 |
1:06.28 |
2:19.26 |
3:44.13 |
|
4:48.08 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
4:47.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Emil Engels Henriksen |
1999 |
|
598 |
1:04.08 |
2:19.81 |
3:42.53 |
|
4:49.38 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
4:42.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Thor Nilsson Pedersen |
2000 |
|
591 |
1:06.35 |
2:20.09 |
3:42.58 |
|
4:50.47 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
4:52.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Oliver Thor Sørensen |
2000 |
|
589 |
1:02.33 |
2:17.46 |
3:43.71 |
|
4:50.85 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
4:53.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Mikkel Fogelberg Handberg |
1998 |
|
584 |
1:03.76 |
2:19.09 |
3:43.79 |
|
4:51.63 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
4:50.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
|
581 |
1:02.52 |
2:20.75 |
3:45.75 |
|
4:52.22 |
|
|
Køge Svømmeklub |
4:50.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Johan Joensen |
2000 |
|
571 |
1:04.50 |
2:21.86 |
3:44.69 |
|
4:53.78 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
4:50.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Sebastian Bidstrup Lantz |
1999 |
|
570 |
1:06.23 |
2:17.20 |
3:44.11 |
|
4:54.04 |
|
|
Vest-Brøndby |
4:49.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Alexander Aslak Nørgaard |
2000 |
|
567 |
1:06.88 |
2:20.50 |
3:46.30 |
|
4:54.55 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
4:51.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Morten Due Nielsen |
1999 |
|
560 |
1:04.64 |
2:23.40 |
3:45.04 |
|
4:55.75 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
5:00.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Mads Midtbøll |
1998 |
|
549 |
1:06.65 |
2:27.31 |
3:51.44 |
|
4:57.74 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
4:53.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Ferdinand Wahl |
2000 |
|
527 |
1:07.09 |
2:27.97 |
3:53.96 |
|
5:01.73 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
4:55.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Gustav Yde |
2000 |
|
520 |
1:04.74 |
2:21.66 |
3:52.68 |
|
5:03.04 |
Deltager ikke i finalen |
|
Svømmeklubben S 68 |
4:45.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Daniel Berg Wenk |
2000 |
|
511 |
1:06.21 |
2:26.26 |
3:58.13 |
|
5:04.94 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
5:02.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Jens Riisgaard |
2000 |
|
509 |
1:06.87 |
2:25.64 |
4:00.04 |
|
5:05.29 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
5:09.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Rasmus Langvad |
2000 |
|
508 |
1:06.93 |
2:28.38 |
3:58.88 |
|
5:05.53 |
|
|
Glostrup Svømmeklub |
5:08.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Mikkel Thagaard Jakobsen |
2000 |
|
503 |
1:07.37 |
2:26.04 |
3:52.60 |
|
5:06.58 |
Deltager ikke i finalen |
|
Struer Svømmeklub |
5:07.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Lucas Alexander Meng |
2000 |
|
475 |
1:09.11 |
2:29.17 |
4:03.37 |
|
5:12.42 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
5:04.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Jacob Holm |
2000 |
|
474 |
1:10.46 |
2:33.71 |
4:00.19 |
|
5:12.73 |
|
|
Køge Svømmeklub |
5:05.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Kasper Jørgensen |
2000 |
|
467 |
1:04.84 |
2:28.24 |
3:59.73 |
|
5:14.10 |
|
|
Kolding SK |
5:08.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Thor B. Hansen |
2000 |
|
405 |
1:12.96 |
2:35.27 |
4:11.57 |
|
5:29.55 |
|
|
Køge Svømmeklub |
5:10.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Rasmus Nørfjand |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
ESB v250m |
|
Holstebro Svømme Club |
5:12.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 |
Udskriftsdato |
25 juni 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:10 |
|