Results for Danske Juniormesterskaber på Langbane
Below are all results from the competition shown by session.
Resultat Løb 1 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Juniormesterskaber L | Udskriftsdato | 25 juni 2016 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 11:01 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 juni 2016 |
Løb 1, 400m Medley Damer, Indledende |
Sponsor: Midtjysk Fysioterapi |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:38.20 2009-08-02 |
Dansk Rekord Junior: Julie Aglund Lauridsen (1996) 4:52.62 2012-07-04 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | 721 | 1:05.73 | 2:23.42 | 3:51.08 | 4:59.22 | |||
Holstebro Svømme Club | 5:01.91 | |||||||||
2 | Regitze Gaard | 2001 | 661 | 1:07.60 | 2:29.44 | 3:56.43 | 5:08.05 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:04.62 | |||||||||
3 | Laura Findahl Andersen | 2001 | 661 | 1:11.20 | 2:31.85 | 3:57.04 | 5:08.09 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:05.25 | |||||||||
4 | Mia Steen Duus | 2001 | 635 | 1:10.85 | 2:35.87 | 4:01.29 | 5:12.26 | |||
Sigma Swim Birkerød | 5:01.42 | |||||||||
5 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | 634 | 1:05.98 | 2:30.14 | 4:00.46 | 5:12.46 | |||
Roskilde Svømning | 5:10.32 | |||||||||
6 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 621 | 1:10.08 | 2:33.23 | 4:02.53 | 5:14.58 | |||
Lyngby Svømmeklub | 5:08.36 | |||||||||
7 | Marie-Louise Stentved | 2000 | 616 | 1:10.41 | 2:31.47 | 4:04.82 | 5:15.33 | |||
Herlev Svømning | 5:13.56 | |||||||||
8 | Eva Olsen | 2000 | 613 | 1:35.01 | 2:34.21 | 4:38.13 | 5:15.88 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:13.90 | |||||||||
9 | Line Johannsen | 2001 | 606 | 1:11.75 | 2:34.68 | 4:03.44 | 5:17.07 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 5:10.14 | |||||||||
10 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 599 | 1:12.13 | 2:38.78 | 4:07.99 | 5:18.29 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:17.59 | |||||||||
11 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 596 | 1:10.32 | 2:34.96 | 4:06.59 | 5:18.81 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:20.67 | |||||||||
12 | Josefine Due Christensen | 2001 | 588 | 1:13.74 | 2:39.80 | 4:09.24 | 5:20.33 | |||
Horsens Svømmeklub | 5:17.71 | |||||||||
13 | Hannah Pilgaard | 1999 | 582 | 1:09.18 | 2:35.95 | 4:06.71 | 5:21.39 | |||
Lyngby Svømmeklub | 5:21.32 | |||||||||
14 | Sofie Nielsen | 2001 | 579 | 1:15.02 | 2:35.04 | 4:08.80 | 5:22.05 | |||
Slagelse Svømmeklub | 5:16.68 | |||||||||
15 | Thit Bondo | 2000 | 573 | 1:13.91 | 2:38.35 | 4:11.13 | 5:23.06 | |||
Sigma Swim Birkerød | 5:23.65 | |||||||||
16 | Kajsa Gregersen | 2001 | 570 | 1:10.59 | 2:34.30 | 4:10.48 | 5:23.64 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:05.06 | |||||||||
17 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 564 | 1:12.79 | 2:35.04 | 4:13.95 | 5:24.78 | Deltager ikke i finalen | ||
Roskilde Svømning | 5:20.38 | |||||||||
18 | Maria Munch-Menzer | 2001 | 563 | 1:16.83 | 2:40.13 | 4:09.93 | 5:25.03 | Deltager ikke i finalen | ||
Gentofte Svømme Klub | 5:16.87 | |||||||||
19 | Lærke Toftgaard | 2001 | 560 | 1:14.13 | 2:39.02 | 4:12.52 | 5:25.52 | |||
Kolding SK | 5:28.70 | |||||||||
20 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 557 | 1:14.40 | 2:39.08 | 4:13.85 | 5:26.10 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:14.51 | |||||||||
21 | Line Strandby | 2001 | 554 | 1:15.43 | 2:37.99 | 4:11.68 | 5:26.82 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:25.18 | |||||||||
22 | Freja A. Skov | 2000 | 550 | 1:17.94 | 2:40.43 | 4:13.87 | 5:27.50 | |||
Helsingør Svømmeklub | 5:30.00 | |||||||||
23 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | 548 | 1:15.44 | 2:37.55 | 4:13.48 | 5:27.89 | |||
A6 | 5:28.77 | |||||||||
24 | Caroline Hørlykke | 2000 | 546 | 1:17.09 | 2:39.02 | 4:10.26 | 5:28.28 | Deltager ikke i finalen | ||
Lyngby Svømmeklub | 5:19.45 | |||||||||
25 | Zenia Aarestrup | 2001 | 541 | 1:17.61 | 2:38.16 | 4:13.20 | 5:29.26 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:22.62 | |||||||||
26 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 529 | 1:13.98 | 2:38.88 | 4:14.74 | 5:31.71 | |||
Holstebro Svømme Club | 5:23.38 | |||||||||
27 | Caroline Waage Nowak | 2001 | 529 | 1:15.88 | 2:40.27 | 4:18.05 | 5:31.81 | |||
Gentofte Svømme Klub | 5:32.57 | |||||||||
28 | Isa Hovmand | 2000 | 524 | 1:15.90 | 2:39.58 | 4:16.43 | 5:32.87 | |||
Svømmeklubben Syd | 5:25.22 | |||||||||
29 | SIF Nikoline Madsen | 2001 | 524 | 1:19.17 | 2:42.68 | 4:21.27 | 5:32.95 | |||
Gentofte Svømme Klub | 5:35.86 | |||||||||
30 | Sofie Louise Nimb | 2001 | 519 | 1:11.58 | 2:35.23 | 4:16.29 | 5:34.01 | |||
Lyngby Svømmeklub | 5:14.46 | |||||||||
31 | Isabel K. Eriksen | 2001 | 513 | 1:13.67 | 2:42.66 | 4:21.16 | 5:35.17 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:33.58 | |||||||||
32 | Emilie Nyegaard | 2001 | 513 | 1:13.09 | 2:46.00 | 4:15.23 | 5:35.30 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:28.63 | |||||||||
33 | Mikkeline Mentz | 2001 | 509 | 1:16.48 | 2:44.64 | 4:17.30 | 5:36.16 | |||
Holbæk Svømme Klub | 5:35.38 | |||||||||
34 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | 507 | 1:11.84 | 2:37.32 | 4:17.73 | 5:36.51 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:24.89 | |||||||||
35 | Kristine Mikkelsen | 2000 | 507 | 1:14.67 | 2:41.58 | 4:17.56 | 5:36.57 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 5:11.72 | |||||||||
36 | Jamilla Bistrup | 2001 | 499 | 1:12.55 | 2:40.47 | 4:18.23 | 5:38.32 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 5:25.76 | |||||||||
37 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | 493 | 1:13.29 | 2:40.74 | 4:23.34 | 5:39.70 | |||
Køge Svømmeklub | 5:31.21 | |||||||||
38 | Christina Christensen | 2001 | 490 | 2:04.21 | 3:35.06 | 5:02.47 | 5:40.47 | |||
Roskilde Svømning | 5:38.09 | |||||||||
39 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | 488 | 1:57.51 | 2:56.10 | 4:24.13 | 5:40.74 | |||
Køge Svømmeklub | 5:32.37 | |||||||||
40 | Katharina N Møller | 2001 | 473 | 1:22.35 | 2:50.98 | 4:21.73 | 5:44.50 | |||
Vest-Brøndby | 5:41.36 | |||||||||
41 | Nikoline Østerberg | 2000 | 471 | 1:15.88 | 2:45.39 | 4:25.42 | 5:44.86 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 5:31.20 | |||||||||
42 | Lærke Juul Nielsen | 2000 | 463 | 1:17.65 | 2:45.01 | 4:27.96 | 5:46.77 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 5:32.12 | |||||||||
43 | Charlotte Gravgaard | 2001 | 458 | 1:19.49 | 2:51.64 | 4:28.19 | 5:48.16 | |||
Kolding SK | 5:40.69 | |||||||||
44 | Jannie Eickhardt | 2001 | 457 | 1:24.62 | 2:54.05 | 4:25.98 | 5:48.44 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 5:39.39 | |||||||||
45 | Emma Mikkelsen | 2001 | 438 | 1:24.28 | 2:58.27 | 4:34.12 | 5:53.20 | |||
Vest-Brøndby | 5:33.43 | |||||||||
46 | Pernille Pedersen | 2001 | 433 | 1:21.49 | 2:51.31 | 4:32.12 | 5:54.55 | |||
Køge Svømmeklub | 5:32.43 | |||||||||
47 | Maria Borre Jacobsen | 2001 | 419 | 1:16.54 | 2:52.70 | 4:32.78 | 5:58.63 | |||
Lyngby Svømmeklub | 5:36.74 | |||||||||
48 | Olivia Foltmar-Michaelsen | 2001 | 387 | 1:16.24 | 2:49.74 | 4:39.09 | 6:08.29 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 5:35.74 | |||||||||
- | Karina Garne Larsen | 2000 | DSQ | Mavelig afsl ryg | ||||||
Sigma Swim Allerød | 5:32.89 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 25 juni 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:01 |
Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Juniormesterskaber L | Udskriftsdato | 25 juni 2016 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 18:32 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 juni 2016 |
Løb 1, 400m Medley Damer, Finaler |
Sponsor: Midtjysk Fysioterapi |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:38.20 2009-08-02 |
Dansk Rekord Junior: Julie Aglund Lauridsen (1996) 4:52.62 2012-07-04 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | 719 | 1:06.34 | 2:25.12 | 3:52.29 | 4:59.60 | |||
Holstebro Svømme Club | 5:01.91 | |||||||||
2 | Mia Steen Duus | 2001 | 714 | 1:09.37 | 2:31.79 | 3:53.89 | 5:00.21 | |||
Sigma Swim Birkerød | 5:01.42 | |||||||||
3 | Regitze Gaard | 2001 | 669 | 1:08.24 | 2:28.69 | 3:56.63 | 5:06.82 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:04.62 | |||||||||
4 | Laura Findahl Andersen | 2001 | 664 | 1:10.65 | 2:31.68 | 3:56.27 | 5:07.67 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:05.25 | |||||||||
5 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | 652 | 1:05.53 | 2:29.63 | 3:59.51 | 5:09.53 | |||
Roskilde Svømning | 5:10.32 | |||||||||
6 | Eva Olsen | 2000 | 634 | 1:08.26 | 2:30.77 | 3:59.63 | 5:12.32 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:13.90 | |||||||||
7 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 622 | 1:10.17 | 2:33.30 | 4:03.21 | 5:14.33 | |||
Lyngby Svømmeklub | 5:08.36 | |||||||||
8 | Marie-Louise Stentved | 2000 | 611 | 1:09.86 | 2:29.70 | 4:04.37 | 5:16.19 | |||
Herlev Svømning | 5:13.56 | |||||||||
9 | Line Johannsen | 2001 | 613 | 1:12.94 | 2:35.99 | 4:04.61 | 5:15.96 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 5:10.14 | |||||||||
10 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 612 | 1:09.65 | 2:34.56 | 4:04.89 | 5:16.03 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:20.67 | |||||||||
11 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 604 | 1:12.41 | 2:39.57 | 4:07.58 | 5:17.55 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:17.59 | |||||||||
12 | Hannah Pilgaard | 1999 | 593 | 1:09.67 | 2:35.88 | 4:06.10 | 5:19.44 | |||
Lyngby Svømmeklub | 5:21.32 | |||||||||
13 | Kajsa Gregersen | 2001 | 590 | 1:10.33 | 2:32.80 | 4:08.63 | 5:19.96 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:05.06 | |||||||||
14 | Sofie Nielsen | 2001 | 583 | 1:30.56 | 2:35.10 | 4:28.01 | 5:21.19 | |||
Slagelse Svømmeklub | 5:16.68 | |||||||||
15 | Thit Bondo | 2000 | 554 | 1:13.57 | 2:39.77 | 4:14.62 | 5:26.73 | |||
Sigma Swim Birkerød | 5:23.65 | |||||||||
16 | Josefine Due Christensen | 2001 | 550 | 1:17.75 | 2:45.93 | 4:16.53 | 5:27.52 | |||
Horsens Svømmeklub | 5:17.71 | |||||||||
17 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 592 | 1:11.25 | 2:35.70 | 4:09.51 | 5:19.53 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:14.51 | |||||||||
18 | Lærke Toftgaard | 2001 | 588 | 1:11.40 | 2:34.74 | 4:08.33 | 5:20.39 | |||
Kolding SK | 5:28.70 | |||||||||
19 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | 582 | 1:13.57 | 2:33.66 | 4:08.62 | 5:21.39 | |||
Slangerup Svømmeklub | 5:28.77 | |||||||||
20 | Line Strandby | 2001 | 566 | 1:15.06 | 2:37.36 | 4:09.81 | 5:24.43 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:25.18 | |||||||||
21 | Freja A. Skov | 2000 | 552 | 1:17.34 | 2:40.93 | 4:14.78 | 5:27.10 | |||
Helsingør Svømmeklub | 5:30.00 | |||||||||
22 | Zenia Aarestrup | 2001 | 550 | 1:16.22 | 2:38.10 | 4:12.33 | 5:27.57 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:22.62 | |||||||||
23 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 543 | 1:13.37 | 2:37.51 | 4:12.96 | 5:28.92 | |||
Holstebro Svømme Club | 5:23.38 | |||||||||
24 | Caroline Waage Nowak | 2001 | 536 | 1:15.99 | 2:41.03 | 4:17.69 | 5:30.37 | |||
Gentofte Svømme Klub | 5:32.57 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 25 juni 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:32 |
Resultat Løb 2 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Juniormesterskaber L | Udskriftsdato | 25 juni 2016 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 11:10 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 juni 2016 |
Løb 2, 400m Medley Herrer, Indledende |
Sponsor: Biocity Herning |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 4:16.78 2009-09-02 |
Dansk Rekord Junior: Jacob Carstensen (1978) 4:25.23 1995-07-20 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | 658 | 1:00.86 | 2:15.85 | 3:34.94 | 4:40.28 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 4:33.64 | |||||||||
2 | Mikkel Gadgaard | 1999 | 653 | 1:02.98 | 2:17.08 | 3:36.39 | 4:40.94 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 4:27.28 | |||||||||
3 | Andreas Hansen | 2000 | 647 | 1:03.77 | 2:16.62 | 3:39.18 | 4:41.82 | Deltager ikke i finalen | ||
Vejle Svømmeklub Triton | 4:42.99 | |||||||||
4 | Daniel Christian | 1998 | 643 | 1:03.41 | 2:17.37 | 3:36.62 | 4:42.49 | |||
Farum Svømmeklub | 4:37.23 | |||||||||
5 | Anton Borring Andersen | 1999 | 635 | 1:02.73 | 2:16.28 | 3:39.81 | 4:43.62 | |||
Sigma Swim Allerød | 4:37.86 | |||||||||
6 | Magnus B. Høgild | 1999 | 633 | 1:03.71 | 2:16.83 | 3:38.78 | 4:43.85 | |||
Herning Svømmeklub | 4:32.63 | |||||||||
7 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 628 | 1:05.54 | 2:19.50 | 3:38.68 | 4:44.64 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 4:32.05 | |||||||||
8 | Christian Rasmussen | 1998 | 608 | 1:03.58 | 2:20.28 | 3:41.73 | 4:47.76 | Deltager ikke i finalen | ||
Holstebro Svømme Club | 4:46.89 | |||||||||
9 | Markus Kjeldsen | 2000 | 606 | 1:06.28 | 2:19.26 | 3:44.13 | 4:48.08 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 4:47.03 | |||||||||
10 | Emil Engels Henriksen | 1999 | 598 | 1:04.08 | 2:19.81 | 3:42.53 | 4:49.38 | |||
Sigma Swim Allerød | 4:42.95 | |||||||||
11 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 591 | 1:06.35 | 2:20.09 | 3:42.58 | 4:50.47 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:52.04 | |||||||||
12 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | 589 | 1:02.33 | 2:17.46 | 3:43.71 | 4:50.85 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 4:53.41 | |||||||||
13 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | 584 | 1:03.76 | 2:19.09 | 3:43.79 | 4:51.63 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:50.63 | |||||||||
14 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 581 | 1:02.52 | 2:20.75 | 3:45.75 | 4:52.22 | |||
Køge Svømmeklub | 4:50.59 | |||||||||
15 | Johan Joensen | 2000 | 571 | 1:04.50 | 2:21.86 | 3:44.69 | 4:53.78 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:50.02 | |||||||||
16 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 570 | 1:06.23 | 2:17.20 | 3:44.11 | 4:54.04 | |||
Vest-Brøndby | 4:49.12 | |||||||||
17 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 567 | 1:06.88 | 2:20.50 | 3:46.30 | 4:54.55 | |||
Søllerød Svømmeklub | 4:51.20 | |||||||||
18 | Morten Due Nielsen | 1999 | 560 | 1:04.64 | 2:23.40 | 3:45.04 | 4:55.75 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:00.27 | |||||||||
19 | Mads Midtbøll | 1998 | 549 | 1:06.65 | 2:27.31 | 3:51.44 | 4:57.74 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:53.86 | |||||||||
20 | Ferdinand Wahl | 2000 | 527 | 1:07.09 | 2:27.97 | 3:53.96 | 5:01.73 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:55.47 | |||||||||
21 | Gustav Yde | 2000 | 520 | 1:04.74 | 2:21.66 | 3:52.68 | 5:03.04 | Deltager ikke i finalen | ||
Svømmeklubben S 68 | 4:45.47 | |||||||||
22 | Daniel Berg Wenk | 2000 | 511 | 1:06.21 | 2:26.26 | 3:58.13 | 5:04.94 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:02.85 | |||||||||
23 | Jens Riisgaard | 2000 | 509 | 1:06.87 | 2:25.64 | 4:00.04 | 5:05.29 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 5:09.95 | |||||||||
24 | Rasmus Langvad | 2000 | 508 | 1:06.93 | 2:28.38 | 3:58.88 | 5:05.53 | |||
Glostrup Svømmeklub | 5:08.51 | |||||||||
25 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 503 | 1:07.37 | 2:26.04 | 3:52.60 | 5:06.58 | Deltager ikke i finalen | ||
Struer Svømmeklub | 5:07.04 | |||||||||
26 | Lucas Alexander Meng | 2000 | 475 | 1:09.11 | 2:29.17 | 4:03.37 | 5:12.42 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:04.51 | |||||||||
27 | Jacob Holm | 2000 | 474 | 1:10.46 | 2:33.71 | 4:00.19 | 5:12.73 | |||
Køge Svømmeklub | 5:05.76 | |||||||||
28 | Kasper Jørgensen | 2000 | 467 | 1:04.84 | 2:28.24 | 3:59.73 | 5:14.10 | |||
Kolding SK | 5:08.86 | |||||||||
29 | Thor B. Hansen | 2000 | 405 | 1:12.96 | 2:35.27 | 4:11.57 | 5:29.55 | |||
Køge Svømmeklub | 5:10.58 | |||||||||
- | Rasmus Nørfjand | 2000 | DSQ | ESB v250m | ||||||
Holstebro Svømme Club | 5:12.84 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 25 juni 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:10 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Juniormesterskaber L | Udskriftsdato | 25 juni 2016 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 18:53 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 juni 2016 |
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler |
Sponsor: Biocity Herning |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 4:16.78 2009-09-02 |
Dansk Rekord Junior: Jacob Carstensen (1978) 4:25.23 1995-07-20 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mikkel Gadgaard | 1999 | 693 | 1:02.26 | 2:16.23 | 3:34.26 | 4:35.45 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 4:27.28 | |||||||||
2 | Daniel Christian | 1998 | 689 | 1:01.72 | 2:16.73 | 3:31.76 | 4:35.99 | |||
Farum Svømmeklub | 4:37.23 | |||||||||
3 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | 671 | 1:01.18 | 2:14.75 | 3:33.62 | 4:38.45 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 4:33.64 | |||||||||
4 | Magnus B. Høgild | 1999 | 658 | 1:00.77 | 2:14.10 | 3:36.72 | 4:40.22 | |||
Herning Svømmeklub | 4:32.63 | |||||||||
5 | Anton Borring Andersen | 1999 | 648 | 1:04.01 | 2:18.68 | 3:40.64 | 4:41.68 | |||
Sigma Swim Allerød | 4:37.86 | |||||||||
6 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 646 | 1:04.34 | 2:18.78 | 3:38.35 | 4:42.05 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 4:32.05 | |||||||||
7 | Emil Engels Henriksen | 1999 | 631 | 1:03.54 | 2:18.19 | 3:39.64 | 4:44.17 | |||
Sigma Swim Allerød | 4:42.95 | |||||||||
8 | Markus Kjeldsen | 2000 | 580 | 1:05.11 | 2:18.36 | 3:44.71 | 4:52.26 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 4:47.03 | |||||||||
9 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 613 | 1:03.44 | 2:20.50 | 3:44.67 | 4:46.95 | |||
Køge Svømmeklub | 4:50.59 | |||||||||
10 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | 609 | 1:03.45 | 2:18.94 | 3:43.26 | 4:47.54 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 4:53.41 | |||||||||
11 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 599 | 1:06.06 | 2:20.28 | 3:44.38 | 4:49.19 | |||
Søllerød Svømmeklub | 4:51.20 | |||||||||
12 | Johan Joensen | 2000 | 597 | 1:03.55 | 2:21.65 | 3:43.15 | 4:49.50 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:50.02 | |||||||||
13 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | 586 | 1:03.40 | 2:18.44 | 3:44.17 | 4:51.24 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:50.63 | |||||||||
14 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 584 | 1:07.50 | 2:20.46 | 3:42.68 | 4:51.71 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:52.04 | |||||||||
15 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 564 | 1:06.94 | 2:19.26 | 3:45.27 | 4:55.02 | |||
Vest-Brøndby | 4:49.12 | |||||||||
16 | Ferdinand Wahl | 2000 | 562 | 1:05.34 | 2:25.37 | 3:49.07 | 4:55.33 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:55.47 | |||||||||
17 | Mads Midtbøll | 1998 | 533 | 1:07.67 | 2:29.49 | 3:54.85 | 5:00.69 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:53.86 | |||||||||
18 | Jens Riisgaard | 2000 | 517 | 1:06.40 | 2:23.55 | 3:58.21 | 5:03.78 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 5:09.95 | |||||||||
19 | Daniel Berg Wenk | 2000 | 511 | 1:07.33 | 2:27.00 | 3:58.77 | 5:04.84 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:02.85 | |||||||||
20 | Rasmus Langvad | 2000 | 504 | 1:07.26 | 2:27.71 | 3:59.25 | 5:06.40 | |||
Glostrup Svømmeklub | 5:08.51 | |||||||||
21 | Lucas Alexander Meng | 2000 | 492 | 1:09.57 | 2:27.90 | 4:02.89 | 5:08.67 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:04.51 | |||||||||
22 | Jacob Holm | 2000 | 485 | 1:09.99 | 2:32.66 | 3:59.52 | 5:10.21 | |||
Køge Svømmeklub | 5:05.76 | |||||||||
23 | Kasper Jørgensen | 2000 | 464 | 1:05.90 | 2:29.87 | 4:02.93 | 5:14.82 | |||
Kolding SK | 5:08.86 | |||||||||
- | Morten Due Nielsen | 1999 | DSQ | Neddyk e 15m v start | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 5:00.27 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 25 juni 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:53 |
Resultat Løb 3 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Danske Juniormesterskaber L | Udskriftsdato | 25 juni 2016 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 11:13 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 juni 2016 |
Løb 3, 100m Frisvømning Damer, Indledende |
Sponsor: Red Office |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 53.41 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Andrea Paaske | 2001 | Roskilde Svømning | 28.20 | 58.59 | |||||
2 | Josephine Holm | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.73 | 59.01 | |||||
3 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 28.27 | 59.10 | |||||
4 | Sarah Missing | 2001 | Vest-Brøndby | 29.54 | 59.31 | |||||
5 | Snæfridur Sol | 2000 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 28.50 | 59.33 | |||||
6 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 28.89 | 59.35 | |||||
7 | Louise Bach Andersen | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 28.84 | 59.53 | |||||
8 | Ellen Nielsen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 28.67 | 59.59 | |||||
9 | Line J. V. Hededal | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 29.06 | 59.73 | |||||
10 | Freja Gram | 1999 | Gladsaxe Svømmeklub | 28.98 | 59.85 | |||||
11 | Amalie Bærentsen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 29.75 | 1:00.06 | |||||
12 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 29.87 | 1:00.10 | |||||
13 | Emma H. Christiansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 29.04 | 1:00.15 | |||||
14 | Matilde Kjeldsen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 29.08 | 1:00.16 | |||||
15 | Lisa Schøn | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 28.62 | 1:00.19 | |||||
16 | Camilla Rask | 1999 | Odense Svømme Klub | 28.57 | 1:00.22 | |||||
17 | Lærke Toft Ruby | 1999 | A6 | 28.92 | 1:00.24 | |||||
18 | Klara Reeh | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 29.21 | 1:00.28 | |||||
19 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.92 | 1:00.32 | |||||
20 | Mia Wennecke | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 29.37 | 1:00.49 | |||||
21 | Karina Høybye Olesen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 28.97 | 1:00.60 | |||||
22 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.05 | 1:00.68 | |||||
23 | Josefine Due Christensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 29.34 | 1:00.71 | |||||
24 | Mathilde Hager | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.28 | 1:00.72 | Deltager ikke i finalen | ||||
25 | Iben Bak | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 29.33 | 1:00.73 | |||||
26 | Freja Hamann Larsen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 29.38 | 1:00.80 | |||||
27 | Julie Darlem Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.62 | 1:00.87 | |||||
28 | Katja Korbo Petersson | 2001 | A6 | 28.83 | 1:00.89 | |||||
29 | Sofie Kornbek | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.67 | 1:00.93 | |||||
30 | Sofie Brøgger | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.29 | 1:01.01 | |||||
31 | Katrine B. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.19 | 1:01.06 | |||||
32 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 29.30 | 1:01.14 | |||||
33 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | Holstebro Svømme Club | 29.08 | 1:01.19 | |||||
34 | Karla Louise Balle | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 28.97 | 1:01.30 | |||||
35 | Trine Kjøngerskov | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 28.68 | 1:01.32 | |||||
36 | Emma Maagøe | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.26 | 1:01.45 | |||||
37 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 29.92 | 1:01.67 | |||||
38 | Sofie Andersen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 29.59 | 1:01.88 | |||||
39 | Line Sloth Holm | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 29.49 | 1:01.98 | |||||
40 | Helena V. Ellling | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 30.32 | 1:02.00 | |||||
41 | Mathilde Laugesen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.18 | 1:02.01 | |||||
42 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 29.36 | 1:02.30 | |||||
43 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 30.49 | 1:02.47 | |||||
44 | Dianna Au | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 30.54 | 1:02.64 | |||||
45 | Clara Schade Cantby | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 30.19 | 1:02.79 | |||||
46 | Amalie W. Olsen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 29.75 | 1:02.81 | |||||
47 | Frederikke Petri | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 30.36 | 1:02.91 | |||||
48 | Cecilie Elkjær | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 30.58 | 1:03.18 | |||||
49 | Caroline Waage Nowak | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 30.15 | 1:03.27 | |||||
50 | Helene Olesen | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 29.53 | 1:03.52 | |||||
51 | Mai Andersen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 30.83 | 1:03.61 | |||||
51 | Sara Mortensen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.85 | 1:03.61 | |||||
53 | Clara Neumann | 2001 | Svømmeklubben Syd | 29.94 | 1:03.69 | |||||
53 | Silja Ösp Logadottir | 2001 | O.S.L.F. | 30.10 | 1:03.69 | |||||
55 | Emilia Harlund | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 30.28 | 1:03.80 | |||||
56 | Amalie Frederiksen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 31.20 | 1:03.87 | |||||
57 | Mia Seehausen | 2001 | Lyseng IF | 30.51 | 1:03.88 | |||||
58 | Matilde Fuglsang | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 30.86 | 1:03.95 | |||||
59 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 31.16 | 1:04.31 | |||||
60 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | Horsens Svømmeklub | 31.58 | 1:04.58 | |||||
61 | Julie Lange Jørgensen | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 31.46 | 1:04.64 | |||||
62 | Marie Kvorning Mikkelsen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 31.45 | 1:04.86 | |||||
63 | Maja Meinert | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 31.69 | 1:05.15 | |||||
64 | Carolina Sahl Rasmussen | 2001 | Farum Svømmeklub | 31.60 | 1:05.40 | |||||
65 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 31.49 | 1:05.71 | |||||
66 | Anna Andersen | 2001 | Ishøj Svømme Klub | 31.03 | 1:06.49 | |||||
67 | Emma Jørgensen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 31.40 | 1:06.66 | |||||
68 | Emilie Larsen | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 31.50 | 1:07.50 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 25 juni 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:13 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Juniormesterskaber L | Udskriftsdato | 25 juni 2016 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 17:53 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 juni 2016 |
Løb 3, 100m Frisvømning Damer, Finaler |
Sponsor: Red Office |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 53.41 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | 736 | 27.89 | 57.66 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 57.93 | |||||||||
2 | Sarah Missing | 2001 | 708 | 28.09 | 58.41 | |||||
Vest-Brøndby | 59.84 | |||||||||
3 | Josephine Holm | 1999 | 702 | 28.31 | 58.57 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 58.83 | |||||||||
4 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | 691 | 28.38 | 58.87 | |||||
Sigma Swim Allerød | 58.42 | |||||||||
5 | Snæfridur Sol | 2000 | 687 | 28.62 | 58.99 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 58.88 | |||||||||
6 | Louise Bach Andersen | 2001 | 676 | 29.09 | 59.32 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 59.94 | |||||||||
7 | Ellen Nielsen | 2001 | 672 | 28.32 | 59.44 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 58.74 | |||||||||
8 | Andrea Paaske | 2001 | 667 | 28.39 | 59.59 | |||||
Roskilde Svømning | 58.81 | |||||||||
9 | Freja Gram | 1999 | 672 | 28.71 | 59.44 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 57.79 | |||||||||
10 | Lisa Schøn | 1999 | 664 | 29.27 | 59.67 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 59.72 | |||||||||
11 | Amalie Bærentsen | 2000 | 660 | 29.38 | 59.80 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 59.78 | |||||||||
12 | Line J. V. Hededal | 2001 | 655 | 28.93 | 59.93 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 59.57 | |||||||||
13 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | 654 | 28.80 | 59.96 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:00.13 | |||||||||
14 | Camilla Rask | 1999 | 654 | 28.37 | 59.97 | |||||
Odense Svømme Klub | 59.45 | |||||||||
15 | Matilde Kjeldsen | 1999 | 650 | 28.57 | 1:00.08 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 58.88 | |||||||||
16 | Emma H. Christiansen | 1999 | 625 | 28.85 | 1:00.87 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 59.58 | |||||||||
17 | Klara Reeh | 1999 | 672 | 28.66 | 59.44 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 58.83 | |||||||||
18 | Lærke Toft Ruby | 1999 | 648 | 29.07 | 1:00.15 | |||||
Svømmeklubben Laksen | 58.69 | |||||||||
19 | Mia Wennecke | 1999 | 642 | 28.90 | 1:00.33 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:00.73 | |||||||||
20 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | 640 | 29.11 | 1:00.40 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:00.85 | |||||||||
21 | Amanda Duus | 2000 | 637 | 29.64 | 1:00.49 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59.78 | |||||||||
22 | Iben Bak | 2001 | 633 | 29.73 | 1:00.62 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 59.88 | |||||||||
23 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 627 | 30.03 | 1:00.81 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:00.10 | |||||||||
- | Josefine Due Christensen | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:01.03 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 25 juni 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:53 |
Resultat Løb 4 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Juniormesterskaber L | Udskriftsdato | 25 juni 2016 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 11:29 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 juni 2016 |
Løb 4, 100m Frisvømning Herrer, Indledende |
Sponsor: EY |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 50.19 2013-07-11 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Giano Grillo | 1998 | 706 | 25.58 | 52.67 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 51.93 | |||||||||
2 | Magnus Fallesen | 1998 | 688 | 26.41 | 53.12 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 52.78 | |||||||||
3 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 686 | 25.32 | 53.18 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 52.30 | |||||||||
4 | Rasmus Udbye | 2000 | 682 | 25.08 | 53.28 | |||||
Horsens Svømmeklub | 53.65 | |||||||||
5 | Andreas Vestergaard | 1999 | 681 | 26.08 | 53.30 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 54.19 | |||||||||
5 | Sebastian Tullberg | 2000 | 681 | 26.15 | 53.30 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 52.87 | |||||||||
7 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 679 | 26.00 | 53.35 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 52.37 | |||||||||
8 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | 674 | 25.62 | 53.50 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 51.69 | |||||||||
9 | Frederik Rindshøj | 1999 | 673 | 25.91 | 53.52 | Deltager ikke i finalen | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 53.22 | |||||||||
10 | Søren Villumsen | 1998 | 663 | 26.26 | 53.79 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 53.70 | |||||||||
11 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 662 | 26.31 | 53.81 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 53.99 | |||||||||
12 | Andreas Hansen | 2000 | 657 | 26.08 | 53.96 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 53.64 | |||||||||
13 | Anton Olsen | 1998 | 654 | 26.05 | 54.02 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 55.46 | |||||||||
14 | Oskar Jørgensen | 1998 | 654 | 26.06 | 54.03 | |||||
Odder Svømmeklub | 54.40 | |||||||||
15 | Christian Holm Jørgensen | 1999 | 651 | 26.33 | 54.10 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 51.88 | |||||||||
16 | Johan Bragason | 1999 | 649 | 25.77 | 54.16 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 52.26 | |||||||||
17 | Peter Vangsgaard | 2000 | 645 | 26.17 | 54.27 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 55.77 | |||||||||
18 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 644 | 26.10 | 54.30 | Deltager ikke i finalen | ||||
Odder Svømmeklub | 54.18 | |||||||||
19 | Jakob Juul | 2000 | 640 | 26.21 | 54.41 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 54.18 | |||||||||
20 | Rasmus Steenberg | 2000 | 638 | 25.83 | 54.48 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 55.43 | |||||||||
21 | Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | 637 | 26.64 | 54.51 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 54.17 | |||||||||
22 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 630 | 26.23 | 54.72 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 55.39 | |||||||||
23 | Mathias Immerkjær | 1999 | 629 | 26.65 | 54.73 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 54.72 | |||||||||
24 | Alexander Eggers | 1999 | 628 | 25.85 | 54.77 | Deltager ikke i finalen | ||||
Sigma Swim Birkerød | 54.35 | |||||||||
25 | Mathias Rysgaard | 1998 | 625 | 26.12 | 54.86 | Deltager ikke i finalen | ||||
Kalundborg SK | 53.10 | |||||||||
26 | Frederik O. Møller | 1999 | 624 | 26.81 | 54.87 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 55.01 | |||||||||
27 | Simon Brixner | 2000 | 623 | 26.66 | 54.92 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 54.74 | |||||||||
28 | Casper Eickhardt | 1999 | 618 | 26.18 | 55.05 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 54.43 | |||||||||
29 | Malthe Burgaard | 2000 | 616 | 27.18 | 55.11 | |||||
Odense Svømme Klub | 56.06 | |||||||||
30 | Tobias Andersen | 1998 | 613 | 26.74 | 55.22 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 54.20 | |||||||||
31 | Jonathan Kristensen | 1998 | 610 | 27.20 | 55.29 | |||||
Odder Svømmeklub | 54.30 | |||||||||
32 | Jonas Rohwedder | 1998 | 610 | 27.02 | 55.30 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 55.29 | |||||||||
33 | Emil Hedegaard | 1999 | 606 | 26.82 | 55.43 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 56.79 | |||||||||
34 | Thomas Bech | 1998 | 601 | 27.11 | 55.58 | |||||
Farum Svømmeklub | 54.70 | |||||||||
35 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 600 | 26.87 | 55.60 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 55.22 | |||||||||
36 | Andreas Bui | 2000 | 599 | 26.45 | 55.64 | |||||
O.S.L.F. | 56.32 | |||||||||
37 | Markus Kjeldsen | 2000 | 595 | 26.87 | 55.77 | Deltager ikke i finalen | ||||
Silkeborg Svømmeklub | 54.96 | |||||||||
38 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | 594 | 26.59 | 55.79 | |||||
Ishøj Svømme Klub | 54.32 | |||||||||
39 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 593 | 26.75 | 55.82 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 55.81 | |||||||||
40 | Valdemar Mariegaard | 1999 | 592 | 26.90 | 55.84 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 56.47 | |||||||||
41 | Johan Wentorf | 1999 | 591 | 26.60 | 55.88 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 55.59 | |||||||||
42 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | 590 | 26.89 | 55.91 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 56.24 | |||||||||
43 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | 589 | 26.50 | 55.96 | |||||
Kolding SK | 55.57 | |||||||||
44 | Gustav Westerlin Larsen | 1999 | 588 | 27.06 | 55.97 | |||||
O.S.L.F. | 55.36 | |||||||||
45 | Lukas Storm | 1999 | 587 | 26.86 | 56.00 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 55.36 | |||||||||
46 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 587 | 27.46 | 56.01 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 56.77 | |||||||||
47 | Lars Lyhne | 1999 | 584 | 26.69 | 56.12 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 56.85 | |||||||||
47 | Markus Bøjsen | 1999 | 584 | 26.89 | 56.12 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 56.41 | |||||||||
49 | Marcus Dan Hansen | 1999 | 583 | 26.36 | 56.15 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 54.82 | |||||||||
50 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | 582 | 27.31 | 56.16 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 56.36 | |||||||||
51 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 582 | 26.81 | 56.18 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 56.09 | |||||||||
52 | William Lehn-Schiøler | 2000 | 577 | 27.38 | 56.32 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 55.42 | |||||||||
53 | August Stamp Kirkeby | 1999 | 573 | 27.60 | 56.45 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 56.71 | |||||||||
53 | Pierre Høgenhaug | 1999 | 573 | 26.88 | 56.45 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 57.12 | |||||||||
55 | Gustav Yde | 2000 | 572 | 27.38 | 56.49 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 55.11 | |||||||||
56 | Magnus Lerche | 1999 | 566 | 27.62 | 56.69 | |||||
Aars Svømmeklub | 55.79 | |||||||||
57 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | 566 | 27.29 | 56.70 | |||||
Herning Svømmeklub | 55.13 | |||||||||
58 | Gustav Jørgensen | 2000 | 566 | 27.56 | 56.71 | |||||
TVS Tårnborg IF | 57.25 | |||||||||
59 | Marcus Rappenborg | 1999 | 565 | 26.99 | 56.73 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 56.56 | |||||||||
60 | Victor Kristensen | 1999 | 562 | 26.92 | 56.82 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 55.95 | |||||||||
61 | Oliver Kramer Andersen | 1999 | 559 | 27.72 | 56.92 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 55.82 | |||||||||
62 | Oliver Broholm | 1999 | 559 | 26.72 | 56.94 | |||||
Ringe Svømme Klub | 54.99 | |||||||||
63 | Christian K. Jensen | 2000 | 553 | 27.52 | 57.13 | |||||
Sigma Swim Allerød | 59.00 | |||||||||
64 | Mads Sørensen | 2000 | 553 | 27.48 | 57.15 | |||||
O.S.L.F. | 56.74 | |||||||||
65 | Mathias Kjær Nielsen | 2000 | 540 | 28.11 | 57.60 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 57.64 | |||||||||
66 | Rune Nørgaard | 2000 | 538 | 27.66 | 57.67 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 58.38 | |||||||||
67 | Andreas Hougaard | 2000 | 537 | 26.90 | 57.70 | |||||
Auning Svømmeklub | 58.29 | |||||||||
68 | Thomas Christiansen | 1999 | 532 | 27.45 | 57.89 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 58.32 | |||||||||
69 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | 531 | 27.94 | 57.91 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 56.93 | |||||||||
70 | Thomas Frederiksen | 2000 | 529 | 27.19 | 57.99 | |||||
Odder Svømmeklub | 57.99 | |||||||||
71 | Kasper Bitzer | 2000 | 526 | 27.66 | 58.11 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | 58.28 | |||||||||
72 | Jakob Gersholm Baktoft | 2000 | 525 | 27.69 | 58.12 | |||||
Roskilde Svømning | 59.82 | |||||||||
73 | Adam Hansen | 1998 | 522 | 27.29 | 58.25 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 57.51 | |||||||||
74 | Johan Feld Sørensen | 1999 | 521 | 27.49 | 58.29 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 58.61 | |||||||||
75 | Martin Szokody | 1999 | 517 | 27.16 | 58.44 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 59.33 | |||||||||
76 | Steffen Vesterø Uldal | 1999 | 510 | 28.83 | 58.71 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 59.27 | |||||||||
77 | Casper Christiansen | 2000 | 509 | 28.18 | 58.73 | |||||
Holstebro Svømme Club | 58.53 | |||||||||
78 | Søren B. Jeppesen | 1999 | 503 | 27.86 | 58.96 | |||||
Herning Svømmeklub | 56.78 | |||||||||
79 | Oliver Christensen | 2000 | 496 | 27.84 | 59.24 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 58.16 | |||||||||
80 | Thorbjørn Udby Hansen | 2000 | 496 | 28.15 | 59.25 | |||||
Auning Svømmeklub | 1:01.04 | |||||||||
81 | Oscar Fischer Kokholm | 2000 | 478 | 28.43 | 59.96 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 59.80 | |||||||||
82 | Daniel Dyrved | 2000 | 478 | 28.65 | 59.99 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:00.70 | |||||||||
83 | Emil Compen | 2000 | 475 | 28.91 | 1:00.11 | |||||
Haslev Svømmeklub | 58.04 | |||||||||
84 | Erling Johansen | 2000 | 459 | 28.61 | 1:00.77 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:03.26 | |||||||||
85 | Asger Flytkjær-Hansen | 2000 | 454 | 29.00 | 1:01.02 | |||||
Haslev Svømmeklub | 58.64 | |||||||||
86 | Christopher Kristiansen | 2000 | 453 | 29.16 | 1:01.08 | Deltager ikke i finalen | ||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:01.33 | |||||||||
86 | Jonathan Forsberg Møller | 2000 | 453 | 28.86 | 1:01.08 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:01.29 | |||||||||
88 | Victor N Andersen | 2000 | 431 | 30.09 | 1:02.08 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:02.55 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 25 juni 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:29 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Juniormesterskaber L | Udskriftsdato | 25 juni 2016 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 18:03 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 juni 2016 |
Løb 4, 100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Sponsor: EY |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 50.19 2013-07-11 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 710 | 26.09 | 52.58 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 52.37 | |||||||||
2 | Sebastian Tullberg | 2000 | 706 | 26.03 | 52.68 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 52.87 | |||||||||
3 | Giano Grillo | 1998 | 701 | 25.76 | 52.79 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 51.93 | |||||||||
4 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | 698 | 24.82 | 52.87 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 51.69 | |||||||||
5 | Andreas Vestergaard | 1999 | 689 | 25.81 | 53.11 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 54.19 | |||||||||
6 | Magnus Fallesen | 1998 | 685 | 26.05 | 53.20 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 52.78 | |||||||||
7 | Rasmus Udbye | 2000 | 679 | 25.52 | 53.37 | |||||
Horsens Svømmeklub | 53.65 | |||||||||
8 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 658 | 26.39 | 53.91 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 52.30 | |||||||||
9 | Johan Bragason | 1999 | 698 | 25.56 | 52.86 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 52.26 | |||||||||
10 | Søren Villumsen | 1998 | 685 | 26.17 | 53.19 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 53.70 | |||||||||
11 | Anton Olsen | 1998 | 669 | 25.67 | 53.63 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 55.46 | |||||||||
12 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 666 | 26.18 | 53.70 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 53.99 | |||||||||
13 | Oskar Jørgensen | 1998 | 659 | 26.51 | 53.90 | |||||
Odder Svømmeklub | 54.40 | |||||||||
14 | Christian Holm Jørgensen | 1999 | 657 | 25.73 | 53.95 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 51.88 | |||||||||
15 | Peter Vangsgaard | 2000 | 651 | 25.99 | 54.10 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 55.77 | |||||||||
16 | Andreas Hansen | 2000 | 617 | 26.93 | 55.08 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 53.64 | |||||||||
17 | Rasmus Steenberg | 2000 | 657 | 26.02 | 53.94 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 55.43 | |||||||||
18 | Mathias Immerkjær | 1999 | 651 | 26.26 | 54.11 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 54.72 | |||||||||
19 | Jakob Juul | 2000 | 647 | 26.71 | 54.22 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 54.18 | |||||||||
20 | Casper Eickhardt | 1999 | 631 | 25.65 | 54.67 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 54.43 | |||||||||
21 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 627 | 26.23 | 54.79 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 55.39 | |||||||||
22 | Simon Brixner | 2000 | 626 | 26.58 | 54.82 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 54.74 | |||||||||
23 | Frederik O. Møller | 1999 | 625 | 25.82 | 54.85 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 55.01 | |||||||||
24 | Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | 607 | 27.10 | 55.38 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 54.17 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 25 juni 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:03 |
Resultat Løb 5 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Juniormesterskaber L | Udskriftsdato | 25 juni 2016 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 10:54 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 juni 2016 |
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Indledende |
Sponsor: Hotel Herning |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 30.57 2013-08-03 |
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 32.22 2016-04-13 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Josefine B. Pedersen | 1999 | 742 | 32.55 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 32.90 | |||||||||
2 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 637 | 34.25 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 35.25 | |||||||||
3 | Mathilde Hager | 2001 | 619 | 34.58 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 34.24 | |||||||||
4 | Simone H. Lauridsen | 1999 | 612 | 34.71 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.51 | |||||||||
5 | Christina Christensen | 2000 | 610 | 34.76 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 35.67 | |||||||||
6 | Johanna Berthelsen | 2000 | 606 | 34.83 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 34.64 | |||||||||
7 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 596 | 35.02 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 35.30 | |||||||||
8 | Sille Ibsen | 2001 | 593 | 35.07 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 35.65 | |||||||||
9 | Maria Munch-Menzer | 2001 | 593 | 35.08 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 35.64 | |||||||||
10 | Silke Mehr | 2000 | 592 | 35.10 | ||||||
Roskilde Svømning | 36.09 | |||||||||
11 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 590 | 35.13 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 34.80 | |||||||||
12 | Sofie Strandby | 1999 | 590 | 35.14 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.88 | |||||||||
13 | Amalie Fisker Brøchner | 1999 | 586 | 35.22 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 35.03 | |||||||||
14 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | 582 | 35.29 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.12 | |||||||||
15 | Celine Termark Brock | 2000 | 580 | 35.33 | ||||||
Herlev Svømning | 36.09 | |||||||||
16 | Frederikke Mertins | 2000 | 579 | 35.35 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 34.96 | |||||||||
17 | Melanie Degner | 2000 | 569 | 35.56 | ||||||
Køge Svømmeklub | 35.36 | |||||||||
18 | Anna Brandenborg Jensen | 1999 | 567 | 35.60 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 35.84 | |||||||||
18 | Esther Flø | 2001 | 567 | 35.60 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 36.95 | |||||||||
20 | Laura Findahl Andersen | 2001 | 565 | 35.65 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.06 | |||||||||
21 | Liva Schmid | 2000 | 561 | 35.73 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.50 | |||||||||
22 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | 558 | 35.80 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 36.48 | |||||||||
23 | Signe Bro | 1999 | 547 | 36.04 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 35.14 | |||||||||
24 | Line Gertz | 2001 | 545 | 36.09 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 36.16 | |||||||||
25 | Maria Rye | 2001 | 543 | 36.13 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 36.17 | |||||||||
26 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | 539 | 36.22 | ||||||
Kolding SK | 35.41 | |||||||||
27 | Freja Nicholas | 2000 | 536 | 36.29 | ||||||
Frem Odense | 37.01 | |||||||||
27 | Natascha Holm Byskov | 2000 | 536 | 36.29 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 36.76 | |||||||||
29 | Line Johannsen | 2001 | 523 | 36.57 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 35.94 | |||||||||
30 | Kathrine Fog | 2000 | 523 | 36.58 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 35.17 | |||||||||
31 | Eva Olsen | 2000 | 514 | 36.80 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 36.19 | |||||||||
32 | Line Sloth Holm | 2001 | 512 | 36.85 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 36.29 | |||||||||
33 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | 511 | 36.86 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 37.21 | |||||||||
34 | Maria Møller Glargaard | 2001 | 506 | 36.98 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.96 | |||||||||
35 | Kristine Mikkelsen | 2000 | 498 | 37.17 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 35.82 | |||||||||
35 | Lærke Toftgaard | 2001 | 498 | 37.17 | ||||||
Kolding SK | 35.76 | |||||||||
37 | Nadia Nørskov Vogt | 2000 | 496 | 37.24 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 37.33 | |||||||||
38 | Katharina N Møller | 2001 | 495 | 37.26 | ||||||
Vest-Brøndby | 38.06 | |||||||||
39 | Laura Gam | 2001 | 494 | 37.27 | ||||||
Herning Svømmeklub | 37.18 | |||||||||
40 | Mikkeline Mentz | 2001 | 494 | 37.29 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 35.80 | |||||||||
41 | Emilie Nyegaard | 2001 | 485 | 37.50 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.76 | |||||||||
42 | Olivia Poulsen | 2001 | 474 | 37.79 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 38.00 | |||||||||
43 | Mille Bruun Høvring | 2001 | 472 | 37.85 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 37.63 | |||||||||
44 | Helene Olesen | 2000 | 469 | 37.92 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 36.03 | |||||||||
45 | Nicoline Ahrentsen | 2000 | 469 | 37.93 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 36.47 | |||||||||
46 | Anna Andersen | 2001 | 449 | 38.48 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | 37.73 | |||||||||
47 | Rebecca Haahr Pallesen | 2000 | 445 | 38.61 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 36.75 | |||||||||
48 | Sarah Missing | 2001 | 435 | 38.88 | ||||||
Vest-Brøndby | 38.07 | |||||||||
49 | Jamilla Bistrup | 2001 | 435 | 38.90 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 37.65 | |||||||||
50 | Malea Benediktson | 2001 | 422 | 39.28 | ||||||
Odense Svømme Klub | 38.80 | |||||||||
51 | Therese Jetsmark Geiker | 2001 | 419 | 39.39 | ||||||
TVS Tårnborg IF | 38.01 | |||||||||
52 | Anne Kathrine Jørgensen | 2000 | 405 | 39.82 | ||||||
Kolding SK | 36.89 | |||||||||
53 | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | 391 | 40.31 | ||||||
Farum Svømmeklub | 41.16 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 25 juni 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:54 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Juniormesterskaber L | Udskriftsdato | 25 juni 2016 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 19:08 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 juni 2016 |
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler |
Sponsor: Hotel Herning |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 30.57 2013-08-03 |
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 32.22 2016-04-13 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Josefine B. Pedersen | 1999 | 740 | 32.59 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 32.90 | |||||||||
2 | Simone H. Lauridsen | 1999 | 697 | 33.24 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.51 | |||||||||
3 | Mathilde Hager | 2001 | 680 | 33.52 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 34.24 | |||||||||
4 | Johanna Berthelsen | 2000 | 641 | 34.18 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 34.64 | |||||||||
5 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 621 | 34.55 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 35.25 | |||||||||
6 | Sille Ibsen | 2001 | 597 | 35.01 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 35.65 | |||||||||
7 | Christina Christensen | 2000 | 567 | 35.60 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 35.67 | |||||||||
8 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 545 | 36.09 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 35.30 | |||||||||
9 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | 652 | 33.98 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.12 | |||||||||
10 | Frederikke Mertins | 2000 | 599 | 34.96 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 34.96 | |||||||||
11 | Maria Munch-Menzer | 2001 | 584 | 35.25 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 35.64 | |||||||||
12 | Silke Mehr | 2000 | 576 | 35.42 | ||||||
Roskilde Svømning | 36.09 | |||||||||
12 | Sofie Strandby | 1999 | 576 | 35.42 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.88 | |||||||||
14 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 571 | 35.53 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 34.80 | |||||||||
15 | Amalie Fisker Brøchner | 1999 | 561 | 35.73 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 35.03 | |||||||||
16 | Celine Termark Brock | 2000 | 526 | 36.51 | ||||||
Herlev Svømning | 36.09 | |||||||||
17 | Melanie Degner | 2000 | 566 | 35.62 | ||||||
Køge Svømmeklub | 35.36 | |||||||||
18 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | 565 | 35.65 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 36.48 | |||||||||
19 | Line Gertz | 2001 | 564 | 35.68 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 36.16 | |||||||||
20 | Esther Flø | 2001 | 561 | 35.73 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 36.95 | |||||||||
21 | Signe Bro | 1999 | 548 | 36.02 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 35.14 | |||||||||
22 | Laura Findahl Andersen | 2001 | 541 | 36.16 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.06 | |||||||||
23 | Liva Schmid | 2000 | 540 | 36.19 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.50 | |||||||||
24 | Anna Brandenborg Jensen | 1999 | 540 | 36.20 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 35.84 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 25 juni 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:08 |
Resultat Løb 6 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Juniormesterskaber L | Udskriftsdato | 25 juni 2016 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 11:06 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 juni 2016 |
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende |
Sponsor: Hotel Eyde |
Dansk Rekord Senior: Philip Greve (1998) 28.00 2015-06-25 |
Dansk Rekord Junior: Philip Greve (1998) 28.00 2015-06-25 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Philip Greve | 1998 | 796 | 28.50 | ||||||
Farum Svømmeklub | 28.53 | |||||||||
2 | Niels Ottosen | 1998 | 677 | 30.08 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 30.68 | |||||||||
3 | Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | 616 | 31.05 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 31.21 | |||||||||
4 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 606 | 31.22 | ||||||
Odder Svømmeklub | 31.59 | |||||||||
5 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | 599 | 31.34 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 32.49 | |||||||||
6 | Frederik Rindshøj | 1999 | 595 | 31.40 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 30.54 | |||||||||
7 | Daniel Haahr Pallesen | 1998 | 595 | 31.41 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 31.54 | |||||||||
8 | Owais Hamid | 2000 | 592 | 31.45 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 32.75 | |||||||||
9 | André Goldberg Ballerini | 1999 | 591 | 31.47 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 31.52 | |||||||||
10 | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | 589 | 31.51 | ||||||
Farum Svømmeklub | 32.02 | |||||||||
11 | Emil Houlborg | 1998 | 579 | 31.69 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 32.05 | |||||||||
12 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | 574 | 31.79 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | 31.94 | |||||||||
13 | Andreas Hougaard | 2000 | 568 | 31.90 | ||||||
Auning Svømmeklub | 33.35 | |||||||||
14 | Esben Vad Arentoft | 1999 | 566 | 31.93 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 31.64 | |||||||||
15 | Rasmus Steenberg | 2000 | 564 | 31.96 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 33.31 | |||||||||
16 | Oliver Christiansen | 1999 | 564 | 31.97 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 33.34 | |||||||||
17 | Mikkel S. Hansen | 2000 | 563 | 31.99 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.87 | |||||||||
18 | Riyan Salem | 1998 | 562 | 32.00 | ||||||
Roskilde Svømning | 32.08 | |||||||||
19 | Morten Due Nielsen | 1999 | 558 | 32.09 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 32.27 | |||||||||
20 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 553 | 32.17 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 32.51 | |||||||||
21 | Kasper Laursen | 1998 | 546 | 32.32 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 32.73 | |||||||||
22 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | 537 | 32.50 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.22 | |||||||||
23 | Magnus Carstensen | 1999 | 532 | 32.59 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 32.50 | |||||||||
24 | Andreas L. Damgård | 2000 | 531 | 32.62 | ||||||
Køge Svømmeklub | 32.74 | |||||||||
24 | Magnus Gertz | 2000 | 531 | 32.62 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 32.83 | |||||||||
26 | Viktor Bull Kramer | 2000 | 530 | 32.63 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 33.54 | |||||||||
27 | Christian Koch | 1998 | 515 | 32.96 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 33.97 | |||||||||
28 | Marcus Rappenborg | 1999 | 514 | 32.98 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 33.16 | |||||||||
29 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 506 | 33.14 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 33.59 | |||||||||
30 | Mikkel Ulrich | 1998 | 505 | 33.16 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 33.69 | |||||||||
31 | Emil Knudsen | 1999 | 500 | 33.27 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 32.60 | |||||||||
32 | Bastian Løve Høegh | 2000 | 498 | 33.32 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 32.75 | |||||||||
33 | Emil Toft | 1998 | 490 | 33.50 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 32.05 | |||||||||
34 | Ehab Basha | 2000 | 487 | 33.57 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 32.43 | |||||||||
35 | Victor Kjærsgaard | 1998 | 484 | 33.64 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 32.76 | |||||||||
36 | Mathias Hatting Petersen | 2000 | 471 | 33.95 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.18 | |||||||||
37 | Johan Joensen | 2000 | 467 | 34.03 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.04 | |||||||||
38 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | 467 | 34.04 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 33.98 | |||||||||
39 | Anders Christian Damgaard | 2000 | 458 | 34.27 | ||||||
Farum Svømmeklub | 34.08 | |||||||||
40 | Andreas Bui | 2000 | 448 | 34.51 | ||||||
O.S.L.F. | 34.02 | |||||||||
41 | Jakob Juul | 2000 | 445 | 34.59 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 32.12 | |||||||||
42 | Casper Ramsdahl Sørensen | 2000 | 440 | 34.72 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 34.89 | |||||||||
43 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 437 | 34.79 | ||||||
Struer Svømmeklub | 33.80 | |||||||||
44 | Jakob Forsberg | 2000 | 428 | 35.05 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 35.08 | |||||||||
45 | Lasse Jensen | 2000 | 413 | 35.45 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 35.12 | |||||||||
46 | Simon Andersen | 2000 | 411 | 35.52 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 35.18 | |||||||||
47 | Asger Flytkjær-Hansen | 2000 | 404 | 35.71 | ||||||
Haslev Svømmeklub | 35.63 | |||||||||
48 | Mads L. Werther | 2000 | 382 | 36.39 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 35.07 | |||||||||
- | Benjamin Mads Andresen | 2000 | DNS | |||||||
Odense Svømme Klub | 33.89 | |||||||||
- | Lucas Hoffmann | 2000 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 33.94 | |||||||||
- | Casper Davidsen | 1999 | DSQ | Flybenspark hele løb | ||||||
Vest-Brøndby | 33.25 | |||||||||
- | Pierre Høgenhaug | 1999 | DSQ | Flybenspark hele løb | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 32.87 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 25 juni 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:06 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Juniormesterskaber L | Udskriftsdato | 25 juni 2016 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 19:17 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 juni 2016 |
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Sponsor: Hotel Eyde |
Dansk Rekord Senior: Philip Greve (1998) 28.00 2015-06-25 |
Dansk Rekord Junior: Philip Greve (1998) 28.00 2015-06-25 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Philip Greve | 1998 | 786 | 28.62 | ||||||
Farum Svømmeklub | 28.53 | |||||||||
2 | Niels Ottosen | 1998 | 689 | 29.91 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 30.68 | |||||||||
3 | Frederik Rindshøj | 1999 | 664 | 30.27 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 30.54 | |||||||||
4 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 660 | 30.34 | ||||||
Odder Svømmeklub | 31.59 | |||||||||
5 | Owais Hamid | 2000 | 603 | 31.27 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 32.75 | |||||||||
6 | Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | 584 | 31.59 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 31.21 | |||||||||
7 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | 555 | 32.14 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 32.49 | |||||||||
8 | Daniel Haahr Pallesen | 1998 | 529 | 32.65 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 31.54 | |||||||||
9 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | 629 | 30.83 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | 31.94 | |||||||||
10 | Esben Vad Arentoft | 1999 | 600 | 31.32 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 31.64 | |||||||||
11 | André Goldberg Ballerini | 1999 | 587 | 31.54 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 31.52 | |||||||||
12 | Oliver Christiansen | 1999 | 584 | 31.59 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 33.34 | |||||||||
13 | Andreas Hougaard | 2000 | 579 | 31.69 | ||||||
Auning Svømmeklub | 33.35 | |||||||||
14 | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | 577 | 31.72 | ||||||
Farum Svømmeklub | 32.02 | |||||||||
15 | Rasmus Steenberg | 2000 | 558 | 32.09 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 33.31 | |||||||||
16 | Riyan Salem | 1998 | 618 | 31.01 | ||||||
Roskilde Svømning | 32.08 | |||||||||
17 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 580 | 31.68 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 32.51 | |||||||||
18 | Mikkel S. Hansen | 2000 | 574 | 31.79 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.87 | |||||||||
19 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | 564 | 31.97 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.22 | |||||||||
20 | Morten Due Nielsen | 1999 | 554 | 32.16 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 32.27 | |||||||||
21 | Andreas L. Damgård | 2000 | 543 | 32.37 | ||||||
Køge Svømmeklub | 32.74 | |||||||||
22 | Magnus Carstensen | 1999 | 500 | 33.28 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 32.50 | |||||||||
23 | Magnus Gertz | 2000 | 494 | 33.41 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 32.83 | |||||||||
- | Emil Houlborg | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Viborg Svømme Klub | 32.05 | |||||||||
- | Kasper Laursen | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Holstebro Svømme Club | 32.73 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 25 juni 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:17 |
Resultat Løb 7 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Juniormesterskaber L | Udskriftsdato | 25 juni 2016 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 12:12 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 juni 2016 |
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Indledende |
Sponsor: Nutramino |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 27.63 2015-08-05 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.51 2012-07-06 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Victoria Bierre | 2000 | 724 | 30.13 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 29.77 | |||||||||
2 | Katharina Nekhorochko | 2000 | 695 | 30.54 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 30.75 | |||||||||
3 | Sara Sylvest | 2000 | 684 | 30.71 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.35 | |||||||||
4 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | 658 | 31.10 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.57 | |||||||||
5 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | 654 | 31.16 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.77 | |||||||||
6 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 641 | 31.38 | ||||||
Odder Svømmeklub | 30.91 | |||||||||
7 | Katrine Stampe | 2000 | 629 | 31.57 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 31.58 | |||||||||
8 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | 624 | 31.65 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 30.43 | |||||||||
9 | Mia Wennecke | 1999 | 620 | 31.73 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 32.34 | |||||||||
10 | Mathilde Laugesen | 2001 | 613 | 31.85 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 33.17 | |||||||||
11 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 612 | 31.87 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 30.86 | |||||||||
12 | Cecilie B. Andersen | 2001 | 602 | 32.03 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 33.27 | |||||||||
13 | Sofie Brøgger | 2000 | 595 | 32.17 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.62 | |||||||||
14 | Emma H. Christiansen | 1999 | 594 | 32.18 | Deltager ikke i finalen | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 31.23 | |||||||||
15 | Julie Gadgaard | 2001 | 588 | 32.29 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.93 | |||||||||
16 | Frederikke Mertins | 2000 | 582 | 32.40 | Deltager ikke i finalen | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 32.36 | |||||||||
17 | Natascha Alexandra Green | 2000 | 582 | 32.41 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 31.90 | |||||||||
18 | Line J. V. Hededal | 2001 | 580 | 32.43 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 31.29 | |||||||||
19 | Camilla Ottesen | 2000 | 578 | 32.48 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 34.20 | |||||||||
20 | Line Sloth Holm | 2001 | 577 | 32.49 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 32.10 | |||||||||
21 | Mette Flaskager | 1999 | 576 | 32.51 | ||||||
Herning Svømmeklub | 32.30 | |||||||||
22 | Emily Brophy | 1999 | 575 | 32.54 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 33.12 | |||||||||
23 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | 571 | 32.60 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.13 | |||||||||
24 | Julie Stampe Meier | 2001 | 568 | 32.66 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 32.55 | |||||||||
24 | Sofie Rasmussen | 1999 | 568 | 32.66 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 32.36 | |||||||||
26 | Camille Erichsen | 2001 | 567 | 32.69 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 32.65 | |||||||||
26 | Emma Maagøe | 1999 | 567 | 32.69 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 30.98 | |||||||||
28 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | 565 | 32.73 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 32.62 | |||||||||
29 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 563 | 32.77 | ||||||
Odder Svømmeklub | 31.85 | |||||||||
30 | Caroline Mathiesen | 2001 | 562 | 32.79 | ||||||
Albertslund IF | 32.06 | |||||||||
31 | Katrine B. Hansen | 1999 | 558 | 32.85 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.54 | |||||||||
32 | Josefine Due Christensen | 2001 | 551 | 33.00 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 32.20 | |||||||||
33 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | 541 | 33.19 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 34.09 | |||||||||
34 | Trine Guldberg | 1999 | 538 | 33.27 | ||||||
Herning Svømmeklub | 33.10 | |||||||||
35 | Cecilie Elkjær | 2001 | 534 | 33.34 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 32.77 | |||||||||
36 | Isa Hovmand | 2000 | 533 | 33.37 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 32.81 | |||||||||
37 | Josefine H. Lundstrøm | 2001 | 532 | 33.39 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.84 | |||||||||
38 | Mille Bruun Høvring | 2001 | 531 | 33.40 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 33.42 | |||||||||
39 | Maria M. Porsmose | 2000 | 530 | 33.43 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 33.58 | |||||||||
40 | Snæfridur Sol | 2000 | 528 | 33.47 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 31.77 | |||||||||
41 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 525 | 33.54 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 33.13 | |||||||||
42 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | 519 | 33.67 | ||||||
A6 | 33.86 | |||||||||
43 | Laura Buur Rasmussen | 2001 | 517 | 33.71 | ||||||
Odder Svømmeklub | 34.57 | |||||||||
44 | Sofie Louise Nimb | 2001 | 505 | 33.98 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 33.65 | |||||||||
45 | Zenia Aarestrup | 2001 | 504 | 33.99 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 34.32 | |||||||||
46 | Clara Schade Cantby | 2000 | 504 | 34.00 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 31.87 | |||||||||
47 | Celia Erikstad | 1999 | 503 | 34.01 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 32.42 | |||||||||
48 | Ida Bøgh Hald | 2001 | 497 | 34.16 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 33.75 | |||||||||
49 | Nicoline Bredahl | 2000 | 488 | 34.35 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 33.58 | |||||||||
50 | Sofie Andersen | 2001 | 483 | 34.48 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 34.43 | |||||||||
51 | Mai Andersen | 2000 | 474 | 34.70 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 33.76 | |||||||||
52 | Frederikke Jensen | 2000 | 459 | 35.06 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.52 | |||||||||
52 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 459 | 35.06 | ||||||
Vest-Brøndby | 33.51 | |||||||||
54 | Sarah Missing | 2001 | 432 | 35.77 | ||||||
Vest-Brøndby | 33.20 | |||||||||
55 | Nicoline Ahrentsen | 2000 | 426 | 35.95 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 34.60 | |||||||||
- | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | DNS | |||||||
Struer Svømmeklub | 33.31 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 25 juni 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:12 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Juniormesterskaber L | Udskriftsdato | 25 juni 2016 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 19:34 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 juni 2016 |
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler |
Sponsor: Nutramino |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 27.63 2015-08-05 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.51 2012-07-06 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Victoria Bierre | 2000 | 747 | 29.82 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 29.77 | |||||||||
2 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | 694 | 30.56 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.57 | |||||||||
3 | Katharina Nekhorochko | 2000 | 690 | 30.62 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 30.75 | |||||||||
4 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 679 | 30.78 | ||||||
Odder Svømmeklub | 30.91 | |||||||||
5 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | 659 | 31.09 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 30.43 | |||||||||
6 | Sara Sylvest | 2000 | 646 | 31.29 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.35 | |||||||||
7 | Katrine Stampe | 2000 | 603 | 32.02 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 31.58 | |||||||||
8 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | 602 | 32.03 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.77 | |||||||||
9 | Mathilde Laugesen | 2001 | 614 | 31.83 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 33.17 | |||||||||
10 | Mia Wennecke | 1999 | 612 | 31.86 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 32.34 | |||||||||
11 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 609 | 31.92 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 30.86 | |||||||||
12 | Julie Gadgaard | 2001 | 584 | 32.37 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.93 | |||||||||
13 | Natascha Alexandra Green | 2000 | 583 | 32.38 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 31.90 | |||||||||
14 | Cecilie B. Andersen | 2001 | 570 | 32.62 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 33.27 | |||||||||
15 | Frederikke Mertins | 2000 | 558 | 32.85 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 32.36 | |||||||||
16 | Sofie Brøgger | 2000 | 557 | 32.88 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.62 | |||||||||
17 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | 648 | 31.27 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.13 | |||||||||
18 | Mette Flaskager | 1999 | 612 | 31.87 | ||||||
Herning Svømmeklub | 32.30 | |||||||||
19 | Camilla Ottesen | 2000 | 597 | 32.12 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 34.20 | |||||||||
20 | Sofie Rasmussen | 1999 | 592 | 32.21 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 32.36 | |||||||||
21 | Line J. V. Hededal | 2001 | 592 | 32.22 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 31.29 | |||||||||
22 | Line Sloth Holm | 2001 | 561 | 32.80 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 32.10 | |||||||||
23 | Julie Stampe Meier | 2001 | 555 | 32.91 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 32.55 | |||||||||
24 | Emily Brophy | 1999 | 517 | 33.70 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 33.12 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 25 juni 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:34 |
Resultat Løb 8 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Juniormesterskaber L | Udskriftsdato | 25 juni 2016 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 12:14 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 juni 2016 |
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende |
Sponsor: Bosweel |
Dansk Rekord Senior: Magnus Jákupsson (1994) 25.43 2016-04-15 |
Dansk Rekord Junior: Andreas Schiellerup (1993) 26.36 2011-07-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 693 | 27.16 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 26.92 | |||||||||
2 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 676 | 27.38 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 27.70 | |||||||||
3 | Lukas Gustafson | 1999 | 660 | 27.60 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.31 | |||||||||
4 | Mathias Rysgaard | 1998 | 655 | 27.68 | ||||||
Kalundborg SK | 26.99 | |||||||||
5 | Johan Bragason | 1999 | 643 | 27.84 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 27.14 | |||||||||
6 | Anton Borg Hjort | 2000 | 623 | 28.14 | ||||||
Lyseng IF | 28.43 | |||||||||
7 | Frederik Galving | 1998 | 611 | 28.32 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.42 | |||||||||
8 | Johannes Kjærgaard | 1998 | 611 | 28.33 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 28.30 | |||||||||
9 | Mikkel Henriksen | 1999 | 592 | 28.62 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 29.80 | |||||||||
9 | Rasmus Udbye | 2000 | 592 | 28.62 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 28.30 | |||||||||
11 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 590 | 28.66 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 28.97 | |||||||||
12 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 584 | 28.76 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 28.59 | |||||||||
13 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 582 | 28.79 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 29.28 | |||||||||
14 | William Matras | 1998 | 570 | 28.98 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 28.81 | |||||||||
15 | Jakob Schmidt | 1999 | 564 | 29.08 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.91 | |||||||||
16 | Filip Bækgaard | 2000 | 557 | 29.21 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 29.82 | |||||||||
17 | Alexander Eggers | 1999 | 555 | 29.25 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 27.76 | |||||||||
18 | Nikolai Hougaard | 1999 | 554 | 29.26 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 29.82 | |||||||||
19 | Mathias Immerkjær | 1999 | 546 | 29.40 | Deltager ikke i finalen | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 30.31 | |||||||||
20 | Oliver Broholm | 1999 | 545 | 29.43 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 28.13 | |||||||||
21 | Lars Lyhne | 1999 | 543 | 29.46 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 28.78 | |||||||||
22 | Kristoffer Desmareth | 2000 | 540 | 29.51 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 30.36 | |||||||||
23 | Bjørn Hansen | 1998 | 540 | 29.52 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 29.38 | |||||||||
24 | Johan Wentorf | 1999 | 524 | 29.81 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 30.77 | |||||||||
25 | Magnus Lerche | 1999 | 521 | 29.86 | ||||||
Aars Svømmeklub | 30.56 | |||||||||
26 | Jeppe Mathiassen | 2000 | 504 | 30.20 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 31.66 | |||||||||
26 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 504 | 30.20 | ||||||
Struer Svømmeklub | 31.10 | |||||||||
28 | Mads Witthøft | 2000 | 497 | 30.33 | ||||||
Kalundborg SK | 30.54 | |||||||||
29 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 494 | 30.40 | ||||||
Vest-Brøndby | 29.97 | |||||||||
30 | Frederik Oxenvad | 1999 | 489 | 30.50 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 29.80 | |||||||||
30 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | 489 | 30.50 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 30.65 | |||||||||
32 | David Hjort | 2000 | 487 | 30.55 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 29.36 | |||||||||
33 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 485 | 30.59 | Deltager ikke i finalen | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 30.10 | |||||||||
34 | Sebastian Brun Koch | 1998 | 481 | 30.67 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 29.85 | |||||||||
35 | Lucas Alexander Meng | 2000 | 480 | 30.69 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.26 | |||||||||
36 | Markus Bøjsen | 1999 | 479 | 30.72 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 30.43 | |||||||||
37 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | 473 | 30.84 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 31.51 | |||||||||
38 | Gustav Jørgensen | 2000 | 465 | 31.03 | ||||||
TVS Tårnborg IF | 31.27 | |||||||||
38 | Peter Vangsgaard | 2000 | 465 | 31.03 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.70 | |||||||||
40 | Daniel Berg Wenk | 2000 | 464 | 31.05 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.50 | |||||||||
41 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 458 | 31.17 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 30.44 | |||||||||
42 | Thomas Frederiksen | 2000 | 441 | 31.56 | ||||||
Odder Svømmeklub | 31.10 | |||||||||
43 | Halfdan H. Mørch | 2000 | 421 | 32.07 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 32.00 | |||||||||
44 | Jakob Dynesen | 2000 | 418 | 32.15 | ||||||
Haslev Svømmeklub | 31.76 | |||||||||
45 | Marcus Rappenborg | 1999 | 404 | 32.51 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 30.77 | |||||||||
46 | Emil Compen | 2000 | 399 | 32.64 | ||||||
Haslev Svømmeklub | 34.78 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 25 juni 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:14 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Juniormesterskaber L | Udskriftsdato | 25 juni 2016 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 19:39 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 juni 2016 |
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Sponsor: Bosweel |
Dansk Rekord Senior: Magnus Jákupsson (1994) 25.43 2016-04-15 |
Dansk Rekord Junior: Andreas Schiellerup (1993) 26.36 2011-07-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Rysgaard | 1998 | 712 | 26.92 | ||||||
Kalundborg SK | 26.99 | |||||||||
2 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 711 | 26.93 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 27.70 | |||||||||
3 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 688 | 27.22 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 26.92 | |||||||||
4 | Lukas Gustafson | 1999 | 658 | 27.63 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.31 | |||||||||
5 | Johan Bragason | 1999 | 657 | 27.65 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 27.14 | |||||||||
6 | Anton Borg Hjort | 2000 | 634 | 27.97 | ||||||
Lyseng IF | 28.43 | |||||||||
7 | Johannes Kjærgaard | 1998 | 618 | 28.21 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 28.30 | |||||||||
8 | Frederik Galving | 1998 | 592 | 28.63 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.42 | |||||||||
9 | William Matras | 1998 | 604 | 28.43 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 28.81 | |||||||||
10 | Rasmus Udbye | 2000 | 600 | 28.49 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 28.30 | |||||||||
11 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 588 | 28.68 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 28.59 | |||||||||
12 | Mikkel Henriksen | 1999 | 586 | 28.72 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 29.80 | |||||||||
13 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 566 | 29.06 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 29.28 | |||||||||
14 | Filip Bækgaard | 2000 | 564 | 29.09 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 29.82 | |||||||||
14 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 564 | 29.09 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 28.97 | |||||||||
16 | Jakob Schmidt | 1999 | 558 | 29.20 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.91 | |||||||||
17 | Bjørn Hansen | 1998 | 602 | 28.47 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 29.38 | |||||||||
18 | Alexander Eggers | 1999 | 598 | 28.52 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 27.76 | |||||||||
19 | Lars Lyhne | 1999 | 592 | 28.62 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 28.78 | |||||||||
20 | Oliver Broholm | 1999 | 569 | 29.00 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 28.13 | |||||||||
21 | Magnus Lerche | 1999 | 558 | 29.19 | ||||||
Aars Svømmeklub | 30.56 | |||||||||
21 | Nikolai Hougaard | 1999 | 558 | 29.19 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 29.82 | |||||||||
23 | Kristoffer Desmareth | 2000 | 500 | 30.27 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 30.36 | |||||||||
24 | Johan Wentorf | 1999 | 477 | 30.75 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 30.77 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 25 juni 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:39 |
Resultat Løb 9 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Danske Juniormesterskaber L | Udskriftsdato | 25 juni 2016 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 11:43 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 juni 2016 |
Løb 9, 1500m Frisvømning Damer, Indledende |
Sponsor: Midtjysk Fysioterapi |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 15:38.88 2013-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 16:38.02 2004-07-03 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | SIF Floor | 2000 | Odense Svømme Klub | 1:13.78 | 2:32.55 | 3:50.54 | 5:08.06 | 19:00.16 | ||
6:24.70 | 7:41.04 | 8:57.58 | 10:13.67 | |||||||
11:29.44 | 12:45.03 | 14:00.56 | 15:16.36 | |||||||
16:31.97 | 17:47.20 | |||||||||
2 | Gry Floor | 2000 | Odense Svømme Klub | 1:14.12 | 2:32.91 | 3:50.97 | 5:08.70 | 19:14.22 | ||
6:25.66 | 7:42.62 | 8:59.75 | 10:17.04 | |||||||
11:34.10 | 12:51.01 | 14:08.26 | 15:25.61 | |||||||
16:43.18 | 17:59.96 | |||||||||
3 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 1:13.21 | 2:30.48 | 3:48.15 | 5:05.90 | 19:14.69 | ||
6:24.05 | 7:41.31 | 8:58.41 | 10:15.65 | |||||||
11:32.55 | 12:49.17 | 14:05.48 | 15:22.34 | |||||||
16:40.03 | 17:57.85 | |||||||||
4 | Frederikke Asfeldt | 1999 | Herning Svømmeklub | 1:13.98 | 2:31.80 | 3:50.11 | 5:08.07 | 19:23.56 | ||
6:24.98 | 7:41.97 | 8:59.81 | 10:17.86 | |||||||
11:35.49 | 12:54.08 | 14:13.01 | 15:32.43 | |||||||
16:50.67 | 18:09.04 | |||||||||
5 | Augusta Marie Christensen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 1:11.22 | 2:27.07 | 3:44.07 | 5:01.28 | 19:23.70 | ||
6:19.08 | 7:36.70 | 8:54.77 | 10:12.44 | |||||||
11:31.39 | 12:49.71 | 14:08.13 | 15:27.47 | |||||||
16:46.28 | 18:05.72 | |||||||||
6 | Helena Hvid Hansen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 1:10.56 | 2:27.18 | 3:43.82 | 5:01.07 | 19:29.82 | ||
6:18.88 | 7:36.76 | 8:55.13 | 10:13.98 | |||||||
11:33.29 | 12:51.94 | 14:11.07 | 15:30.92 | |||||||
16:50.67 | 18:10.20 | |||||||||
7 | Caroline Steffensen | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 1:16.00 | 2:38.86 | 4:03.01 | 5:26.49 | 20:34.61 | ||
6:49.81 | 8:12.92 | 9:35.40 | 10:57.73 | |||||||
12:20.38 | 13:43.49 | 15:06.34 | 16:29.14 | |||||||
17:51.55 | 19:13.74 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 25 juni 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:43 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Juniormesterskaber L | Udskriftsdato | 25 juni 2016 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 17:19 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 juni 2016 |
Løb 9, 1500m Frisvømning Damer, Finaler |
Sponsor: Midtjysk Fysioterapi |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 15:38.88 2013-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 16:38.02 2004-07-03 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | 703 | 1:06.19 | 2:15.64 | 3:25.15 | 4:34.48 | 17:20.75 | ||
Holstebro Svømme Club | 17:44.06 | 5:44.79 | 6:54.52 | 8:04.47 | 9:13.95 | |||||
10:23.45 | 11:33.25 | 12:42.65 | 13:52.00 | |||||||
15:02.58 | 16:12.65 | |||||||||
2 | Isabella Drest | 1999 | 635 | 1:07.81 | 2:18.63 | 3:29.89 | 4:41.35 | 17:56.30 | ||
Odense Svømme Klub | 17:57.99 | 5:52.87 | 7:04.84 | 8:17.00 | 9:29.41 | |||||
10:41.34 | 11:53.86 | 13:06.28 | 14:19.11 | |||||||
15:31.78 | 16:44.79 | |||||||||
3 | Amanda Egerod Lund | 2000 | 624 | 1:06.60 | 2:17.90 | 3:29.96 | 4:42.37 | 18:02.89 | ||
Sigma Swim Allerød | 17:41.51 | 5:55.00 | 7:07.56 | 8:20.73 | 9:33.97 | |||||
10:46.55 | 11:59.42 | 13:12.33 | 14:24.84 | |||||||
15:37.32 | 16:50.53 | |||||||||
4 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 622 | 1:07.32 | 2:18.33 | 3:30.59 | 4:43.46 | 18:04.04 | ||
Roskilde Svømning | 18:18.71 | 5:56.07 | 7:07.97 | 8:20.07 | 9:32.56 | |||||
10:44.67 | 11:57.54 | 13:10.23 | 14:23.58 | |||||||
15:37.47 | 16:51.89 | |||||||||
5 | Helena Berg Wenk | 2000 | 603 | 1:06.83 | 2:17.66 | 3:28.87 | 4:41.10 | 18:15.28 | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 17:47.61 | 5:54.66 | 7:07.70 | 8:20.85 | 9:34.63 | |||||
10:49.00 | 12:03.65 | 13:17.91 | 14:32.42 | |||||||
15:47.34 | 17:01.86 | |||||||||
6 | Cecilie Baraviec | 2000 | 558 | 1:09.01 | 2:22.62 | 3:37.20 | 4:52.14 | 18:44.06 | ||
Odense Svømme Klub | 18:37.27 | 6:06.76 | 7:22.43 | 8:37.89 | 9:53.50 | |||||
11:09.22 | 12:25.02 | 13:41.03 | 14:57.08 | |||||||
16:13.50 | 17:29.16 | |||||||||
7 | SIF Floor | 2000 | 534 | 1:13.78 | 2:32.55 | 3:50.54 | 5:08.06 | 19:00.16 | ||
Odense Svømme Klub | 18:53.11 | 6:24.70 | 7:41.04 | 8:57.58 | 10:13.67 | |||||
11:29.44 | 12:45.03 | 14:00.56 | 15:16.36 | |||||||
16:31.97 | 17:47.20 | |||||||||
8 | Amalie Gotthard | 1999 | 527 | 1:10.35 | 2:25.22 | 3:40.91 | 4:57.03 | 19:05.35 | ||
Slagelse Svømmeklub | 18:33.70 | 6:13.62 | 7:30.65 | 8:48.00 | 10:42.90 | |||||
12:00.31 | 13:18.10 | 15:53.51 | 17:10.93 | |||||||
18:27.56 | ||||||||||
9 | Gry Floor | 2000 | 515 | 1:14.12 | 2:32.91 | 3:50.97 | 5:08.70 | 19:14.22 | ||
Odense Svømme Klub | 18:58.69 | 6:25.66 | 7:42.62 | 8:59.75 | 10:17.04 | |||||
11:34.10 | 12:51.01 | 14:08.26 | 15:25.61 | |||||||
16:43.18 | 17:59.96 | |||||||||
10 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | 514 | 1:13.21 | 2:30.48 | 3:48.15 | 5:05.90 | 19:14.69 | ||
Sigma Swim Birkerød | 19:07.89 | 6:24.05 | 7:41.31 | 8:58.41 | 10:15.65 | |||||
11:32.55 | 12:49.17 | 14:05.48 | 15:22.34 | |||||||
16:40.03 | 17:57.85 | |||||||||
11 | Frederikke Asfeldt | 1999 | 503 | 1:13.98 | 2:31.80 | 3:50.11 | 5:08.07 | 19:23.56 | ||
Herning Svømmeklub | 18:43.64 | 6:24.98 | 7:41.97 | 8:59.81 | 10:17.86 | |||||
11:35.49 | 12:54.08 | 14:13.01 | 15:32.43 | |||||||
16:50.67 | 18:09.04 | |||||||||
12 | Augusta Marie Christensen | 2000 | 503 | 1:11.22 | 2:27.07 | 3:44.07 | 5:01.28 | 19:23.70 | ||
Hillerød Svømmeklub | 18:58.68 | 6:19.08 | 7:36.70 | 8:54.77 | 10:12.44 | |||||
11:31.39 | 12:49.71 | 14:08.13 | 15:27.47 | |||||||
16:46.28 | 18:05.72 | |||||||||
13 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | 497 | 1:12.30 | 2:28.42 | 3:46.16 | 5:04.36 | 19:27.77 | ||
Horsens Svømmeklub | 18:39.20 | 6:23.17 | 7:42.22 | 9:01.52 | 10:20.19 | |||||
11:39.10 | 12:58.25 | 14:17.55 | 15:35.98 | |||||||
16:53.77 | 18:11.76 | |||||||||
14 | Helena Hvid Hansen | 2001 | 495 | 1:10.56 | 2:27.18 | 3:43.82 | 5:01.07 | 19:29.82 | ||
Helsingør Svømmeklub | 19:30.45 | 6:18.88 | 7:36.76 | 8:55.13 | 10:13.98 | |||||
11:33.29 | 12:51.94 | 14:11.07 | 15:30.92 | |||||||
16:50.67 | 18:10.20 | |||||||||
15 | Caroline Steffensen | 2000 | 421 | 1:16.00 | 2:38.86 | 4:03.01 | 5:26.49 | 20:34.61 | ||
Ringsted Svømme Klub | 19:11.27 | 6:49.81 | 8:12.92 | 9:35.40 | 10:57.73 | |||||
12:20.38 | 13:43.49 | 15:06.34 | 16:29.14 | |||||||
17:51.55 | 19:13.74 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 25 juni 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:19 |
Resultat Løb 10 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Danske Juniormesterskaber L | Udskriftsdato | 25 juni 2016 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 12:02 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 juni 2016 |
Løb 10, 1500m Frisvømning Herrer, Indledende |
Sponsor: Nordisk Film Biografer |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 14:58.55 2009-04-10 |
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 15:27.68 2006-12-16 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Mads Rishøj | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:03.28 | 2:09.97 | 3:16.74 | 4:22.70 | 16:28.69 | ||
5:29.28 | 6:34.90 | 7:41.02 | 8:47.41 | |||||||
9:53.72 | 10:59.96 | 12:05.75 | 13:11.99 | |||||||
14:18.32 | 15:25.05 | |||||||||
2 | Mads Sørensen | 2000 | O.S.L.F. | 1:03.73 | 2:10.76 | 3:17.82 | 4:25.40 | 17:00.68 | ||
5:34.11 | 6:42.44 | 7:51.53 | 8:59.41 | |||||||
10:07.42 | 11:15.91 | 12:24.52 | 13:34.63 | |||||||
14:43.83 | 15:52.92 | |||||||||
3 | Jens Riisgaard | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:04.53 | 2:12.90 | 3:21.63 | 4:30.76 | 17:11.01 | ||
5:40.52 | 6:50.19 | 8:00.06 | 9:10.06 | |||||||
10:19.60 | 11:28.87 | 12:37.70 | 13:46.96 | |||||||
14:56.12 | 16:04.80 | |||||||||
4 | Alexander Fenger | 1999 | Horsens Svømmeklub | 1:03.21 | 2:10.99 | 3:19.28 | 4:29.29 | 17:13.31 | ||
5:38.42 | 6:47.89 | 7:57.09 | 9:06.79 | |||||||
10:17.48 | 11:27.29 | 12:36.97 | 13:45.77 | |||||||
14:55.65 | 16:05.58 | |||||||||
5 | Emil Hedegaard | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.52 | 2:09.12 | 3:17.42 | 4:27.04 | 17:26.47 | ||
5:36.56 | 6:47.09 | 7:57.95 | 9:08.68 | |||||||
10:19.97 | 11:31.34 | 12:42.02 | 13:54.03 | |||||||
15:05.85 | 16:16.97 | |||||||||
6 | William Lehn-Schiøler | 2000 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:04.52 | 2:12.27 | 3:20.20 | 4:28.40 | 17:30.04 | ||
5:37.58 | 6:47.66 | 7:58.41 | 9:09.40 | |||||||
10:20.40 | 11:32.09 | 12:44.55 | 13:56.89 | |||||||
15:09.10 | 16:21.26 | |||||||||
7 | Andreas Rasmussen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 1:04.01 | 2:12.91 | 3:22.92 | 4:33.26 | 17:34.61 | ||
5:44.14 | 6:55.26 | 8:06.67 | 9:18.48 | |||||||
10:31.03 | 11:42.92 | 12:53.88 | 14:05.11 | |||||||
15:16.27 | 16:26.05 | |||||||||
8 | Dan Izhar-Larsen | 1999 | IHF Svømning | 1:04.12 | 2:12.50 | 3:21.35 | 4:30.63 | 17:37.44 | ||
5:40.70 | 6:51.58 | 8:03.19 | 9:14.92 | |||||||
10:26.84 | 11:39.53 | 12:52.07 | 14:04.67 | |||||||
15:15.99 | 16:27.73 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 25 juni 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:02 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Juniormesterskaber L | Udskriftsdato | 25 juni 2016 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 17:37 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 juni 2016 |
Løb 10, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler |
Sponsor: Nordisk Film Biografer |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 14:58.55 2009-04-10 |
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 15:27.68 2006-12-16 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Mads Holm | 1998 | 758 | 1:00.13 | 2:03.83 | 3:07.25 | 4:11.13 | 15:55.12 | ||
Nakskov Svømme Klub | 16:04.53 | 5:15.10 | 6:19.42 | 7:23.55 | 8:27.80 | |||||
9:32.43 | 10:36.68 | 11:41.03 | 12:44.87 | |||||||
13:49.59 | 14:54.18 | |||||||||
2 | Frederik Jessen | 1998 | 707 | 1:00.57 | 2:04.98 | 3:09.98 | 4:15.17 | 16:17.58 | ||
Thisted Svømmeklub | 16:19.77 | 5:20.44 | 6:25.82 | 7:31.64 | 8:37.60 | |||||
9:43.78 | 10:49.64 | 11:55.52 | 13:01.43 | |||||||
14:07.15 | 15:12.92 | |||||||||
3 | Lukas Storm | 1999 | 698 | 1:33.23 | 2:38.42 | 3:43.74 | 4:49.61 | 16:21.62 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 16:31.59 | 5:55.46 | 7:01.52 | 8:07.59 | 9:13.45 | |||||
10:19.28 | 11:25.10 | 12:31.38 | 13:37.01 | |||||||
14:42.77 | 15:48.75 | |||||||||
4 | Andreas Hansen | 2000 | 693 | 1:01.64 | 2:07.11 | 3:11.98 | 4:18.52 | 16:24.11 | ||
Vejle Svømmeklub Triton | 16:26.57 | 5:24.19 | 6:30.44 | 7:37.56 | 8:43.48 | |||||
9:50.42 | 10:57.35 | 12:03.31 | 13:09.12 | |||||||
14:14.96 | 15:20.93 | |||||||||
5 | Mads Rishøj | 1999 | 683 | 1:03.28 | 2:09.97 | 3:16.74 | 4:22.70 | 16:28.69 | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 16:46.79 | 5:29.28 | 6:34.90 | 7:41.02 | 8:47.41 | |||||
9:53.72 | 10:59.96 | 12:05.75 | 13:11.99 | |||||||
14:18.32 | 15:25.05 | |||||||||
6 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 680 | 1:01.27 | 2:06.16 | 3:11.64 | 4:17.69 | 16:30.10 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 16:20.29 | 5:23.66 | 6:29.91 | 7:36.64 | 8:43.18 | |||||
9:50.34 | 10:57.15 | 12:03.83 | 13:09.88 | |||||||
14:17.06 | 15:24.30 | |||||||||
7 | Christian Rasmussen | 1998 | 642 | 1:02.78 | 2:08.49 | 3:14.98 | 4:22.03 | 16:49.20 | ||
Holstebro Svømme Club | 16:32.47 | 5:29.48 | 6:37.15 | 7:44.86 | 8:52.93 | |||||
10:00.54 | 11:08.56 | 12:17.04 | 13:25.35 | |||||||
14:33.70 | 15:41.91 | |||||||||
8 | Mads Midtbøll | 1998 | 639 | 1:01.56 | 2:06.29 | 3:12.90 | 4:19.33 | 16:50.79 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 16:21.78 | 5:26.76 | 6:34.86 | 7:42.97 | 8:51.78 | |||||
10:00.08 | 11:08.65 | 12:17.28 | 13:26.07 | |||||||
14:34.73 | 15:43.64 | |||||||||
9 | Johan Müller | 1998 | 622 | 1:01.68 | 2:07.17 | 3:13.51 | 4:20.75 | 17:00.27 | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 16:36.00 | 5:28.78 | 6:37.61 | 7:46.53 | 8:55.48 | |||||
10:04.96 | 11:13.93 | 12:23.18 | 13:33.00 | |||||||
14:42.54 | 15:52.10 | |||||||||
10 | Mads Sørensen | 2000 | 621 | 1:03.73 | 2:10.76 | 3:17.82 | 4:25.40 | 17:00.68 | ||
O.S.L.F. | 16:49.49 | 5:34.11 | 6:42.44 | 7:51.53 | 8:59.41 | |||||
10:07.42 | 11:15.91 | 12:24.52 | 13:34.63 | |||||||
14:43.83 | 15:52.92 | |||||||||
11 | Jens Riisgaard | 2000 | 602 | 1:04.53 | 2:12.90 | 3:21.63 | 4:30.76 | 17:11.01 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 17:30.21 | 5:40.52 | 6:50.19 | 8:00.06 | 9:10.06 | |||||
10:19.60 | 11:28.87 | 12:37.70 | 13:46.96 | |||||||
14:56.12 | 16:04.80 | |||||||||
12 | Alexander Fenger | 1999 | 598 | 1:03.21 | 2:10.99 | 3:19.28 | 4:29.29 | 17:13.31 | ||
Horsens Svømmeklub | 17:15.95 | 5:38.42 | 6:47.89 | 7:57.09 | 9:06.79 | |||||
10:17.48 | 11:27.29 | 12:36.97 | 13:45.77 | |||||||
14:55.65 | 16:05.58 | |||||||||
13 | Emil Hedegaard | 1999 | 576 | 1:01.52 | 2:09.12 | 3:17.42 | 4:27.04 | 17:26.47 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 16:56.87 | 5:36.56 | 6:47.09 | 7:57.95 | 9:08.68 | |||||
10:19.97 | 11:31.34 | 12:42.02 | 13:54.03 | |||||||
15:05.85 | 16:16.97 | |||||||||
14 | William Lehn-Schiøler | 2000 | 570 | 1:04.52 | 2:12.27 | 3:20.20 | 4:28.40 | 17:30.04 | ||
Gladsaxe Svømmeklub | 16:55.82 | 5:37.58 | 6:47.66 | 7:58.41 | 9:09.40 | |||||
10:20.40 | 11:32.09 | 12:44.55 | 13:56.89 | |||||||
15:09.10 | 16:21.26 | |||||||||
15 | Andreas Rasmussen | 2000 | 563 | 1:04.01 | 2:12.91 | 3:22.92 | 4:33.26 | 17:34.61 | ||
Horsens Svømmeklub | 17:31.30 | 5:44.14 | 6:55.26 | 8:06.67 | 9:18.48 | |||||
10:31.03 | 11:42.92 | 12:53.88 | 14:05.11 | |||||||
15:16.27 | 16:26.05 | |||||||||
16 | Dan Izhar-Larsen | 1999 | 558 | 1:04.12 | 2:12.50 | 3:21.35 | 4:30.63 | 17:37.44 | ||
IHF Svømning | 17:08.63 | 5:40.70 | 6:51.58 | 8:03.19 | 9:14.92 | |||||
10:26.84 | 11:39.53 | 12:52.07 | 14:04.67 | |||||||
15:15.99 | 16:27.73 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 25 juni 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:37 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Juniormesterskaber L | Udskriftsdato | 25 juni 2016 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 20:37 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 juni 2016 |
Løb 11, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler |
Sponsor: Nutramino |
Dansk Rekord Senior: Sigma NS (1900) 3:45.16 2009-04-11 |
Dansk Rekord Junior: Køge Piger (1900) 3:54.30 2011-06-26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Aalborg Piger | 1999 | 709 | 3:56.54 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 3:59.50 | |||||||||
Amalie Bærentsen | 2000 | 28.97 | 59.38 | 59.38 | ||||||
Louise Bach Andersen | 2001 | 28.34 | 58.99 | 1:58.37 | ||||||
Lisa Schøn | 1999 | 27.91 | 58.53 | 2:56.90 | ||||||
Johanne Marie Poulsen | 2001 | 28.59 | 59.64 | 3:56.54 | ||||||
2 | Lyngby Junior 1 | 1999 | 695 | 3:58.10 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 4:09.07 | |||||||||
Klara Reeh | 1999 | 28.86 | 1:00.03 | 1:00.03 | ||||||
Jessica Yu Mortensen | 2000 | 29.44 | 1:00.40 | 2:00.43 | ||||||
Caroline Hørlykke | 2000 | 28.69 | 1:00.06 | 3:00.49 | ||||||
Signe Bro | 1999 | 27.63 | 57.61 | 3:58.10 | ||||||
3 | A6 Piger | 1999 | 692 | 3:58.43 | ||||||
A6 | 3:59.00 | |||||||||
Katja Korbo Petersson | 2001 | 29.06 | 1:00.84 | 1:00.84 | ||||||
Lærke Toft Ruby | 1999 | 28.75 | 59.54 | 2:00.38 | ||||||
Vibe Toftte Jørgensen | 1999 | 29.74 | 1:02.39 | 3:02.77 | ||||||
Julie Kepp Jensen | 2000 | 26.30 | 55.66 | 3:58.43 | ||||||
4 | Sigma Junior Damer | 1999 | 679 | 4:00.02 | ||||||
Sigma Swim | 4:02.16 | |||||||||
Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | 28.34 | 59.06 | 59.06 | ||||||
Mia Steen Duus | 2001 | 28.81 | 1:00.25 | 1:59.31 | ||||||
Katharina Nekhorochko | 2000 | 29.26 | 1:01.57 | 3:00.88 | ||||||
Katrine Stampe | 2000 | 27.89 | 59.14 | 4:00.02 | ||||||
5 | Hovedstadens Damer | 1999 | 674 | 4:00.53 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:02.78 | |||||||||
Vera Staun Hansen | 1999 | 29.10 | 1:00.13 | 1:00.13 | ||||||
Mathilde Hager | 2001 | 28.97 | 59.09 | 1:59.22 | ||||||
Emma Maagøe | 1999 | 28.92 | 1:00.32 | 2:59.54 | ||||||
Luna Donde Feilberg | 2000 | 29.76 | 1:00.99 | 4:00.53 | ||||||
6 | Triton Junior Piger 1 | 1999 | 670 | 4:01.07 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:58.79 | |||||||||
Amanda Duus | 2000 | 29.00 | 1:00.58 | 1:00.58 | ||||||
Julie Darlem Brandt | 2001 | 28.25 | 59.52 | 2:00.10 | ||||||
Katrine B. Hansen | 1999 | 29.30 | 1:00.36 | 3:00.46 | ||||||
Josephine G. Lauridsen | 2001 | 27.99 | 1:00.61 | 4:01.07 | ||||||
7 | Agf Piger 1 | 1999 | 642 | 4:04.55 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 4:01.15 | |||||||||
Emma H. Christiansen | 1999 | 28.87 | 1:01.54 | 1:01.54 | ||||||
Trine Kjøngerskov | 2000 | 28.65 | 59.10 | 2:00.64 | ||||||
Amalie Fisker Brøchner | 1999 | 30.71 | 1:04.00 | 3:04.64 | ||||||
Matilde Kjeldsen | 1999 | 28.88 | 59.91 | 4:04.55 | ||||||
8 | Silkeborg Piger 1 | 2000 | 640 | 4:04.73 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 4:02.20 | |||||||||
Helena V. Ellling | 2000 | 29.98 | 1:02.14 | 1:02.14 | ||||||
Dianna Au | 2000 | 29.91 | 1:02.24 | 2:04.38 | ||||||
Nicoline Bredahl | 2000 | 30.07 | 1:02.59 | 3:06.97 | ||||||
Klaudia W. Mogensen | 2000 | 27.79 | 57.76 | 4:04.73 | ||||||
9 | Hsc Monstars Piger | 2000 | 638 | 4:04.98 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 4:02.70 | |||||||||
Emma Bugge Fynbo | 2001 | 29.01 | 1:00.72 | 1:00.72 | ||||||
Maria Cleman Hatting | 2001 | 29.64 | 1:03.37 | 2:04.09 | ||||||
Merete Toft Jensen | 1999 | 28.37 | 1:00.49 | 3:04.58 | ||||||
Helena Rosendahl Bach | 2000 | 29.10 | 1:00.40 | 4:04.98 | ||||||
10 | Vat Piger 1 | 2000 | 610 | 4:08.71 | ||||||
VAT Copenhagen | 4:09.10 | |||||||||
Johanna Berthelsen | 2000 | 29.38 | 1:01.54 | 1:01.54 | ||||||
Mathilde Laugesen | 2001 | 28.64 | 1:01.70 | 2:03.24 | ||||||
Sara Mortensen | 2001 | 29.88 | 1:03.02 | 3:06.26 | ||||||
Alberte M Hansen | 2000 | 29.51 | 1:02.45 | 4:08.71 | ||||||
11 | Roskilde Piger 1 | 2001 | 607 | 4:09.12 | ||||||
Roskilde Svømning | 4:04.71 | |||||||||
Ingrid Bo Andersen | 2001 | 30.09 | 1:01.86 | 1:01.86 | ||||||
Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 31.08 | 1:04.66 | 2:06.52 | ||||||
Christina Christensen | 2001 | 30.39 | 1:03.87 | 3:10.39 | ||||||
Andrea Paaske | 2001 | 28.18 | 58.73 | 4:09.12 | ||||||
12 | Triton Junior Piger 2 | 2000 | 600 | 4:10.07 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:06.79 | |||||||||
Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | 30.38 | 1:02.36 | 1:02.36 | ||||||
Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 29.19 | 1:00.41 | 2:02.77 | ||||||
Helena Berg Wenk | 2000 | 30.12 | 1:03.24 | 3:06.01 | ||||||
Line Strandby | 2001 | 30.80 | 1:04.06 | 4:10.07 | ||||||
13 | Sto Damer Junior | 2001 | 593 | 4:11.03 | ||||||
Swim Team Odense | 4:08.76 | |||||||||
Camilla Rask | 1999 | 29.08 | 1:01.31 | 1:01.31 | ||||||
Isabella Drest | 1999 | 29.36 | 1:02.40 | 2:03.71 | ||||||
Silja Ösp Logadottir | 2001 | 29.29 | 1:03.08 | 3:06.79 | ||||||
SIF Floor | 2000 | 30.56 | 1:04.24 | 4:11.03 | ||||||
14 | Lyngby Junior 2 | 1999 | 587 | 4:11.85 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 4:07.24 | |||||||||
Sofie Louise Nimb | 2001 | 29.89 | 1:03.03 | 1:03.03 | ||||||
Emma Bjørnholdt | 2000 | 29.05 | 1:01.79 | 2:04.82 | ||||||
Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | 30.02 | 1:05.28 | 3:10.10 | ||||||
Sophie Amalie Schøn | 1999 | 29.00 | 1:01.75 | 4:11.85 | ||||||
15 | Horsens Piger 1 | 2000 | 584 | 4:12.27 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 4:11.00 | |||||||||
Josefine Due Christensen | 2001 | 29.27 | 1:01.03 | 1:01.03 | ||||||
Mie Buch Nielsen | 2001 | 29.69 | 1:03.38 | 2:04.41 | ||||||
Jennifer Thorius Bek | 2000 | 30.07 | 1:04.21 | 3:08.62 | ||||||
Nicoline Rosenkilde | 1999 | 30.05 | 1:03.65 | 4:12.27 | ||||||
16 | Helsingør Damer | 1999 | 583 | 4:12.47 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 4:13.39 | |||||||||
Karla Louise Balle | 2001 | 30.14 | 1:00.70 | 1:00.70 | ||||||
Mia Wennecke | 1999 | 28.95 | 59.90 | 2:00.60 | ||||||
Freja A. Skov | 2000 | 30.58 | 1:04.55 | 3:05.15 | ||||||
Helena Hvid Hansen | 2001 | 32.46 | 1:07.32 | 4:12.47 | ||||||
17 | Holbæk Piger | 2000 | 575 | 4:13.62 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 4:18.70 | |||||||||
Mikkeline Mentz | 2001 | 30.41 | 1:04.26 | 1:04.26 | ||||||
Mai Andersen | 2000 | 30.07 | 1:02.51 | 2:06.77 | ||||||
Ida Maria Nielsen | 2000 | 29.83 | 1:02.94 | 3:09.71 | ||||||
Nikoline Nielsen | 2001 | 30.57 | 1:03.91 | 4:13.62 | ||||||
18 | Hvidovre Damer 1 | 1999 | 574 | 4:13.73 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 4:11.68 | |||||||||
Kristine Mikkelsen | 2000 | 30.89 | 1:04.36 | 1:04.36 | ||||||
Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 29.92 | 1:03.35 | 2:07.71 | ||||||
Cecilie Elkjær | 2001 | 29.38 | 1:02.15 | 3:09.86 | ||||||
Frederikke Mertins | 2000 | 30.70 | 1:03.87 | 4:13.73 | ||||||
19 | Aarhus Swim Piger | 1999 | 574 | 4:13.86 | ||||||
Aarhus Swim | 4:09.23 | |||||||||
Ida Bøgh Hald | 2001 | 30.40 | 1:03.21 | 1:03.21 | ||||||
Line Johannsen | 2001 | 30.00 | 1:03.31 | 2:06.52 | ||||||
Nikoline Østerberg | 2000 | 30.95 | 1:03.96 | 3:10.48 | ||||||
Mia Seehausen | 2001 | 30.31 | 1:03.38 | 4:13.86 | ||||||
20 | Esv Awesome | 2000 | 573 | 4:13.87 | ||||||
Elite Swim Vejle | 4:08.20 | |||||||||
Marie Kvorning Mikkelsen | 2000 | 31.56 | 1:05.60 | 1:05.60 | ||||||
Cecilie B. Andersen | 2001 | 30.80 | 1:03.75 | 2:09.35 | ||||||
Helene Olesen | 2000 | 30.44 | 1:03.44 | 3:12.79 | ||||||
Line J. V. Hededal | 2001 | 29.16 | 1:01.08 | 4:13.87 | ||||||
21 | Silkeborg Piger 2 | 2000 | 558 | 4:16.24 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 4:12.48 | |||||||||
Celia Erikstad | 1999 | 30.16 | 1:03.71 | 1:03.71 | ||||||
Esther Flø | 2001 | 30.11 | 1:03.89 | 2:07.60 | ||||||
Julie Lundorff Larsen | 2000 | 30.63 | 1:04.66 | 3:12.26 | ||||||
Matilde Fuglsang | 2000 | 29.61 | 1:03.98 | 4:16.24 | ||||||
22 | Vat Piger 2 | 1999 | 554 | 4:16.78 | ||||||
VAT Copenhagen | 4:16.50 | |||||||||
Emily Brophy | 1999 | 29.54 | 1:04.14 | 1:04.14 | ||||||
Victoria Vorm | 2001 | 29.97 | 1:04.62 | 2:08.76 | ||||||
Mille Bruun Høvring | 2001 | 30.25 | 1:03.96 | 3:12.72 | ||||||
Caroline Mathiesen | 2001 | 30.04 | 1:04.06 | 4:16.78 | ||||||
23 | Ksk Piger | 2000 | 534 | 4:19.97 | ||||||
Køge Svømmeklub | 4:17.34 | |||||||||
Melanie Degner | 2000 | 30.44 | 1:03.85 | 1:03.85 | ||||||
Maria Caroline Krumbak | 2000 | 30.84 | 1:03.63 | 2:07.48 | ||||||
Pernille Pedersen | 2001 | 31.76 | 1:07.67 | 3:15.15 | ||||||
Sarah Aarslew Jensen | 2000 | 31.25 | 1:04.82 | 4:19.97 | ||||||
24 | Vest Piger | 2001 | 517 | 4:22.86 | ||||||
Vest-Brøndby | 4:23.52 | |||||||||
Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 31.22 | 1:06.73 | 1:06.73 | ||||||
Emma Mikkelsen | 2001 | 31.03 | 1:05.98 | 2:12.71 | ||||||
Katharina N Møller | 2001 | 32.58 | 1:10.80 | 3:23.51 | ||||||
Sarah Missing | 2001 | 28.12 | 59.35 | 4:22.86 | ||||||
25 | Agf Piger 2 | 1999 | 513 | 4:23.52 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 4:20.20 | |||||||||
Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 31.52 | 1:05.09 | 1:05.09 | ||||||
Julie Lange Jørgensen | 2000 | 30.65 | 1:03.36 | 2:08.45 | ||||||
Line Gertz | 2001 | 32.10 | 1:07.25 | 3:15.70 | ||||||
Natascha Alexandra Green | 2000 | 33.28 | 1:07.82 | 4:23.52 | ||||||
26 | Hils Piger | 1999 | 507 | 4:24.46 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 4:26.01 | |||||||||
Emilie Trolle Pedersen | 1999 | 32.39 | 1:07.23 | 1:07.23 | ||||||
Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | 30.75 | 1:04.98 | 2:12.21 | ||||||
Clara Qvade Rasmusen | 2001 | 32.37 | 1:08.03 | 3:20.24 | ||||||
Alberte Kjærsgaard | 2001 | 30.93 | 1:04.22 | 4:24.46 | ||||||
- | Kvik Junior Piger | 1999 | DSQ | Tyvstart 2. svømmer | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:57.40 | |||||||||
Josephine Holm | 1999 | 28.36 | 58.82 | 58.82 | ||||||
- | Piger Esbjerg | 1999 | DSQ | Tyvstart 4. svømmer | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 4:04.37 | |||||||||
Ellen Nielsen | 2001 | 28.71 | 1:00.06 | 1:00.06 | ||||||
Freja Hamann Larsen | 1999 | 28.36 | 1:00.83 | 2:00.89 | ||||||
Julie Gadgaard | 2001 | 29.82 | 1:02.36 | 3:03.25 | ||||||
- | Stv Piger | 1999 | DSQ | Tyvstart 3. svømmer | ||||||
Swim Team Vestsjælland | 4:05.79 | |||||||||
Sofie Andersen | 2001 | 29.67 | 1:02.34 | 1:02.34 | ||||||
Astrid Ovesen | 1999 | 30.07 | 1:03.35 | 2:05.69 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 25 juni 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:37 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Juniormesterskaber L | Udskriftsdato | 25 juni 2016 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 20:28 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 juni 2016 |
Løb 12, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Sponsor: EY |
Dansk Rekord Senior: Farum Guns (1900) 3:20.97 2015-04-07 |
Dansk Rekord Junior: VAT drenge (1900) 3:29.09 2011-06-25 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Drenge 1 Esbjerg | 1998 | 710 | 3:31.00 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 3:31.59 | |||||||||
Christian Holm Jørgensen | 1999 | 26.12 | 53.66 | 53.66 | ||||||
Simon Vingolf Larsen | 1998 | 25.15 | 52.68 | 1:46.34 | ||||||
Mikkel Gadgaard | 1999 | 24.94 | 52.33 | 2:38.67 | ||||||
Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 25.27 | 52.33 | 3:31.00 | ||||||
2 | Sigma Junior Herrer | 1998 | 709 | 3:31.09 | ||||||
Sigma Swim | 3:39.76 | |||||||||
Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 26.09 | 52.82 | 52.82 | ||||||
Sebastian Tullberg | 2000 | 24.73 | 51.53 | 1:44.35 | ||||||
Alexander Eggers | 1999 | 25.68 | 53.70 | 2:38.05 | ||||||
Anton Borring Andersen | 1999 | 25.86 | 53.04 | 3:31.09 | ||||||
3 | Vat Cph Herrer 1 | 1999 | 672 | 3:34.87 | ||||||
VAT Copenhagen | 3:37.04 | |||||||||
Mathias Immerkjær | 1999 | 26.11 | 54.16 | 54.16 | ||||||
Johan Bragason | 1999 | 25.03 | 52.66 | 1:46.82 | ||||||
Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 25.30 | 53.33 | 2:40.15 | ||||||
Valdemar Mariegaard | 1999 | 25.67 | 54.72 | 3:34.87 | ||||||
4 | Hovedstadens Herrer | 1998 | 660 | 3:36.16 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:45.59 | |||||||||
Andreas Vestergaard | 1999 | 25.93 | 53.63 | 53.63 | ||||||
Frederik O. Møller | 1999 | 25.47 | 54.71 | 1:48.34 | ||||||
Linus Koefoed Weiss | 1999 | 25.79 | 55.36 | 2:43.70 | ||||||
Giano Grillo | 1998 | 24.72 | 52.46 | 3:36.16 | ||||||
5 | Agf Power Boys | 1998 | 654 | 3:36.83 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 3:39.63 | |||||||||
Magnus Fallesen | 1998 | 25.87 | 53.65 | 53.65 | ||||||
Johannes Kjærgaard | 1998 | 25.18 | 55.38 | 1:49.03 | ||||||
Tobias B. Bjerg | 1998 | 24.53 | 52.95 | 2:41.98 | ||||||
Jonas B. Jørgensen | 1998 | 25.95 | 54.85 | 3:36.83 | ||||||
6 | Farum Rayguns | 1998 | 638 | 3:38.57 | ||||||
Farum Svømmeklub | 3:38.58 | |||||||||
Thomas Bech | 1998 | 26.11 | 54.99 | 54.99 | ||||||
Philip Greve | 1998 | 24.25 | 51.88 | 1:46.87 | ||||||
Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | 27.78 | 58.41 | 2:45.28 | ||||||
Daniel Christian | 1998 | 25.20 | 53.29 | 3:38.57 | ||||||
7 | Aalborg Drenge | 1998 | 624 | 3:40.22 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 3:46.00 | |||||||||
Søren Villumsen | 1998 | 26.21 | 52.79 | 52.79 | ||||||
Morten Due Nielsen | 1999 | 26.15 | 54.78 | 1:47.57 | ||||||
Lars Lyhne | 1999 | 26.52 | 55.59 | 2:43.16 | ||||||
Rune Nørgaard | 2000 | 27.39 | 57.06 | 3:40.22 | ||||||
8 | Holbæk Drenge | 1998 | 622 | 3:40.45 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 3:38.98 | |||||||||
Simon Brixner | 2000 | 26.19 | 54.78 | 54.78 | ||||||
Niels Ottosen | 1998 | 26.39 | 54.85 | 1:49.63 | ||||||
Markus Bøjsen | 1999 | 26.82 | 55.12 | 2:44.75 | ||||||
Mikkel Henriksen | 1999 | 26.70 | 55.70 | 3:40.45 | ||||||
9 | Odder Drenge | 1998 | 620 | 3:40.65 | ||||||
Odder Svømmeklub | 3:47.30 | |||||||||
Nikolaj Isdahl | 1999 | 26.19 | 54.30 | 54.30 | ||||||
Jonathan Kristensen | 1998 | 26.08 | 54.96 | 1:49.26 | ||||||
Oskar Jørgensen | 1998 | 25.59 | 53.37 | 2:42.63 | ||||||
Thomas Frederiksen | 2000 | 27.63 | 58.02 | 3:40.65 | ||||||
10 | Triton Junior Drenge 1 | 1998 | 615 | 3:41.28 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:37.58 | |||||||||
Tobias Andersen | 1998 | 25.77 | 54.58 | 54.58 | ||||||
Johan Müller | 1998 | 26.63 | 55.92 | 1:50.50 | ||||||
Niels Paulli Sparholt | 2000 | 26.76 | 55.91 | 2:46.41 | ||||||
Lukas Gustafson | 1999 | 26.29 | 54.87 | 3:41.28 | ||||||
11 | Sto Herrer Junior | 2000 | 614 | 3:41.38 | ||||||
Swim Team Odense | 3:42.43 | |||||||||
Malthe Burgaard | 2000 | 26.63 | 55.85 | 55.85 | ||||||
Gustav Westerlin Larsen | 1999 | 25.11 | 54.81 | 1:50.66 | ||||||
Mads Sørensen | 2000 | 26.39 | 56.01 | 2:46.67 | ||||||
Andreas Bui | 2000 | 25.30 | 54.71 | 3:41.38 | ||||||
12 | Kvik Junior Drenge | 1998 | 612 | 3:41.60 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:49.04 | |||||||||
Lukas Storm | 1999 | 27.24 | 56.17 | 56.17 | ||||||
Frederik Galving | 1998 | 26.08 | 54.05 | 1:50.22 | ||||||
Mads Midtbøll | 1998 | 27.47 | 56.82 | 2:47.04 | ||||||
Emil Hedegaard | 1999 | 26.23 | 54.56 | 3:41.60 | ||||||
13 | Stm Drenge | 1999 | 611 | 3:41.80 | ||||||
Swim Team Midtjylland | 3:47.96 | |||||||||
Søren B. Jeppesen | 1999 | 27.85 | 58.11 | 58.11 | ||||||
Mikkel B. Høgild | 1998 | 25.27 | 53.44 | 1:51.55 | ||||||
Magnus B. Høgild | 1999 | 25.49 | 53.89 | 2:45.44 | ||||||
Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | 26.30 | 56.36 | 3:41.80 | ||||||
14 | Vat Cph Herrer 2 | 1998 | 605 | 3:42.53 | ||||||
VAT Copenhagen | 3:46.80 | |||||||||
Jon Riedel Pedersen | 1998 | 26.49 | 55.85 | 55.85 | ||||||
Daniel Sørensen | 1999 | 26.32 | 56.19 | 1:52.04 | ||||||
Marcus Dan Hansen | 1999 | 25.60 | 54.96 | 2:47.00 | ||||||
Oliver Thor Sørensen | 2000 | 25.92 | 55.53 | 3:42.53 | ||||||
15 | Lyngby Junior 1 | 1998 | 601 | 3:43.01 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 3:43.72 | |||||||||
Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 26.68 | 54.87 | 54.87 | ||||||
Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 25.24 | 53.73 | 1:48.60 | ||||||
Johan Feld Sørensen | 1999 | 26.76 | 57.24 | 2:45.84 | ||||||
Jeppe Mathiassen | 2000 | 26.72 | 57.17 | 3:43.01 | ||||||
16 | Drenge 2 Esbjerg | 1998 | 581 | 3:45.53 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 3:43.28 | |||||||||
Simon Lundby Pedersen | 1998 | 27.26 | 56.27 | 56.27 | ||||||
Casper Eickhardt | 1999 | 25.65 | 54.12 | 1:50.39 | ||||||
Oliver Kramer Andersen | 1999 | 27.05 | 56.84 | 2:47.23 | ||||||
Oliver Christensen | 2000 | 27.67 | 58.30 | 3:45.53 | ||||||
17 | Søllerød Warriors | 1999 | 577 | 3:46.10 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 3:50.50 | |||||||||
Adam Hansen | 1998 | 27.22 | 58.29 | 58.29 | ||||||
Christian Andersen | 1999 | 26.54 | 56.95 | 1:55.24 | ||||||
Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 26.44 | 55.87 | 2:51.11 | ||||||
Pierre Høgenhaug | 1999 | 25.97 | 54.99 | 3:46.10 | ||||||
18 | Silkeborg Drenge | 1999 | 573 | 3:46.52 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 3:51.31 | |||||||||
Jacob F. Frederiksen | 1999 | 27.63 | 56.59 | 56.59 | ||||||
Jens Riisgaard | 2000 | 28.25 | 57.52 | 1:54.11 | ||||||
Mikkel Kirkegaard | 1999 | 26.94 | 56.83 | 2:50.94 | ||||||
Markus Kjeldsen | 2000 | 26.62 | 55.58 | 3:46.52 | ||||||
19 | Hsc Monstars Drenge | 1999 | 573 | 3:46.61 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 3:50.20 | |||||||||
Rasmus Nørfjand | 2000 | 27.65 | 56.41 | 56.41 | ||||||
Casper Christiansen | 2000 | 27.84 | 58.05 | 1:54.46 | ||||||
Kasper Laursen | 1998 | 27.58 | 56.30 | 2:50.76 | ||||||
Christian Rasmussen | 1998 | 27.10 | 55.85 | 3:46.61 | ||||||
20 | Triton Junior Drenge 2 | 1999 | 572 | 3:46.68 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:49.49 | |||||||||
Mikkel S. Hansen | 2000 | 26.54 | 55.81 | 55.81 | ||||||
Jakob Schmidt | 1999 | 26.62 | 57.22 | 1:53.03 | ||||||
Jacob Friland | 1999 | 26.28 | 57.02 | 2:50.05 | ||||||
Mads Rishøj | 1999 | 26.61 | 56.63 | 3:46.68 | ||||||
21 | Hsk Drenge 1 | 1998 | 570 | 3:46.91 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 3:45.34 | |||||||||
Victor Kristensen | 1999 | 27.15 | 56.35 | 56.35 | ||||||
Thomas Christiansen | 1999 | 27.44 | 58.12 | 1:54.47 | ||||||
Mathias Kjær Nielsen | 2000 | 27.11 | 57.26 | 2:51.73 | ||||||
Jonas Rohwedder | 1998 | 26.27 | 55.18 | 3:46.91 | ||||||
22 | Horsens Drenge 1 | 1998 | 567 | 3:47.32 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 3:45.00 | |||||||||
Rasmus Udbye | 2000 | 25.47 | 53.30 | 53.30 | ||||||
Nicklas Steen Hansen | 1999 | 26.70 | 57.35 | 1:50.65 | ||||||
Esben Vad Arentoft | 1999 | 28.72 | 59.30 | 2:49.95 | ||||||
Alexander Fenger | 1999 | 26.99 | 57.37 | 3:47.32 | ||||||
23 | Hils Drenge | 1999 | 548 | 3:49.91 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 3:55.01 | |||||||||
Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 26.67 | 55.76 | 55.76 | ||||||
Philip Agerskov | 1998 | 27.00 | 56.85 | 1:52.61 | ||||||
Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | 27.37 | 58.51 | 2:51.12 | ||||||
Victor Kjærsgaard | 1998 | 27.64 | 58.79 | 3:49.91 | ||||||
24 | Helsingør Herrer | 1999 | 548 | 3:49.98 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 3:54.29 | |||||||||
Emil Tönshoff | 2000 | 28.11 | 59.23 | 59.23 | ||||||
Julius Munk | 2000 | 27.21 | 56.53 | 1:55.76 | ||||||
Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 26.36 | 56.17 | 2:51.93 | ||||||
Lucas Hoffmann | 2000 | 27.01 | 58.05 | 3:49.98 | ||||||
25 | Hvidovre Herrer | 1998 | 547 | 3:50.16 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 3:56.17 | |||||||||
Marcus Rappenborg | 1999 | 26.67 | 56.02 | 56.02 | ||||||
Jakob Petersen | 1999 | 26.53 | 57.04 | 1:53.06 | ||||||
Mikkel Ulrich | 1998 | 26.66 | 57.83 | 2:50.89 | ||||||
Owais Hamid | 2000 | 28.59 | 59.27 | 3:50.16 | ||||||
26 | Vat Cph Herrer 3 | 1999 | 527 | 3:53.03 | ||||||
VAT Copenhagen | 3:56.77 | |||||||||
Frederik Hatting Petersen | 2000 | 27.76 | 57.02 | 57.02 | ||||||
Mikkel Salmansen | 2000 | 27.56 | 56.53 | 1:53.55 | ||||||
Halfdan H. Mørch | 2000 | 28.94 | 1:00.81 | 2:54.36 | ||||||
Daniel Dyrved | 2000 | 27.84 | 58.67 | 3:53.03 | ||||||
27 | Ksk Drenge | 1999 | 507 | 3:55.96 | ||||||
Køge Svømmeklub | 3:43.77 | |||||||||
Thor B. Hansen | 2000 | 28.73 | 1:00.29 | 1:00.29 | ||||||
Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 26.70 | 55.78 | 1:56.07 | ||||||
Andreas L. Damgård | 2000 | 28.82 | 1:00.09 | 2:56.16 | ||||||
Jacob Holm | 2000 | 28.52 | 59.80 | 3:55.96 | ||||||
28 | Drenge 1 Helsinge | 1999 | 499 | 3:57.18 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 3:57.60 | |||||||||
Alexander Mogensen | 1999 | 28.06 | 1:00.01 | 1:00.01 | ||||||
Oliver Christiansen | 1999 | 26.63 | 56.95 | 1:56.96 | ||||||
Jakob Forsberg | 2000 | 28.06 | 1:00.07 | 2:57.03 | ||||||
Frederik Junker Neldeberg | 2000 | 27.66 | 1:00.15 | 3:57.18 | ||||||
- | Agfs Lærlinge | 1998 | DSQ | Tyvstart 4. svømmer | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 3:54.01 | |||||||||
Magnus Gertz | 2000 | 27.23 | 59.45 | 59.45 | ||||||
August Stamp Kirkeby | 1999 | 26.78 | 56.44 | 1:55.89 | ||||||
David Hjort | 2000 | 28.31 | 1:01.02 | 2:56.91 | ||||||
- | Horsens Drenge 2 | 1998 | DSQ | Tyvstart 2. svømmer | ||||||
Horsens Svømmeklub | 3:56.00 | |||||||||
Christian Koch | 1998 | 27.82 | 57.99 | 57.99 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 25 juni 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:28 |
Resultat Løb 13 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Juniormesterskaber L | Udskriftsdato | 26 juni 2016 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 10:40 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 juni 2016 |
Løb 13, 200m Brystsvømning Damer, Indledende |
Sponsor: Midtjysk Fysioterapi |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 |
Dansk Rekord Junior: Cecilie Holten (1996) 2:33.79 2011-07-07 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mia Steen Duus | 2001 | 659 | 37.63 | 1:18.57 | 1:59.36 | 2:39.84 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:34.39 | |||||||||
2 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | 656 | 35.69 | 1:16.38 | 1:57.68 | 2:40.09 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:39.48 | |||||||||
3 | Laura Findahl Andersen | 2001 | 653 | 36.58 | 1:17.11 | 1:58.54 | 2:40.31 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:34.59 | |||||||||
4 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 606 | 37.23 | 1:19.59 | 2:01.52 | 2:44.37 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:42.28 | |||||||||
5 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 602 | 37.76 | 1:19.03 | 2:01.38 | 2:44.71 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:46.33 | |||||||||
6 | Melanie Degner | 2000 | 599 | 36.26 | 1:18.35 | 2:00.90 | 2:44.94 | |||
Køge Svømmeklub | 2:44.99 | |||||||||
7 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | 592 | 37.24 | 1:18.87 | 2:02.09 | 2:45.62 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:42.87 | |||||||||
8 | Anna Brandenborg Jensen | 1999 | 591 | 37.47 | 1:20.46 | 2:02.70 | 2:45.71 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:43.90 | |||||||||
9 | Emilie Nyegaard | 2001 | 584 | 38.49 | 1:20.09 | 2:04.17 | 2:46.39 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:47.89 | |||||||||
10 | Line Johannsen | 2001 | 580 | 38.22 | 1:20.77 | 2:04.84 | 2:46.78 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:46.04 | |||||||||
11 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 570 | 37.26 | 1:19.07 | 2:02.46 | 2:47.74 | Deltager ikke i finalen | ||
Hillerød Svømmeklub | 2:42.28 | |||||||||
12 | Caroline Hørlykke | 2000 | 567 | 40.13 | 1:22.26 | 2:05.86 | 2:48.06 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:49.16 | |||||||||
13 | Liva Schmid | 2000 | 564 | 38.06 | 1:20.44 | 2:04.79 | 2:48.35 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:42.44 | |||||||||
14 | Astrid Ovesen | 1999 | 558 | 38.42 | 1:20.46 | 2:04.64 | 2:48.92 | Deltager ikke i finalen | ||
Slagelse Svømmeklub | 2:42.66 | |||||||||
15 | Johanna Berthelsen | 2000 | 552 | 39.11 | 1:21.65 | 2:05.92 | 2:49.54 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:46.28 | |||||||||
16 | Esther Flø | 2001 | 548 | 39.34 | 1:22.10 | 2:06.65 | 2:49.89 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:48.96 | |||||||||
17 | Christina Christensen | 2000 | 546 | 36.23 | 1:20.17 | 2:04.17 | 2:50.12 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:43.88 | |||||||||
18 | Maria Munch-Menzer | 2001 | 545 | 38.07 | 1:22.55 | 2:06.01 | 2:50.26 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:47.09 | |||||||||
19 | Silke Mehr | 2000 | 544 | 38.41 | 1:20.68 | 2:06.17 | 2:50.32 | |||
Roskilde Svømning | 2:48.59 | |||||||||
20 | Signe Bro | 1999 | 544 | 39.46 | 1:23.46 | 2:05.82 | 2:50.37 | Deltager ikke i finalen | ||
Lyngby Svømmeklub | 2:48.79 | |||||||||
21 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | 538 | 38.64 | 1:22.06 | 2:06.75 | 2:51.00 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:38.26 | |||||||||
22 | Frederikke Mertins | 2000 | 522 | 37.52 | 1:21.41 | 2:05.77 | 2:52.75 | Deltager ikke i finalen | ||
Hvidovre Svømme Klub | 2:49.96 | |||||||||
23 | Natascha Holm Byskov | 2000 | 513 | 39.34 | 1:23.02 | 2:07.37 | 2:53.76 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:51.93 | |||||||||
24 | Sofie Strandby | 1999 | 512 | 39.89 | 1:22.66 | 2:08.46 | 2:53.81 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:48.56 | |||||||||
25 | Katharina N Møller | 2001 | 500 | 39.01 | 1:24.55 | 2:09.71 | 2:55.24 | |||
Vest-Brøndby | 2:53.39 | |||||||||
26 | Mikkeline Mentz | 2001 | 496 | 39.43 | 1:24.56 | 2:08.98 | 2:55.65 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:46.45 | |||||||||
27 | Laura Gam | 2001 | 496 | 39.68 | 1:25.50 | 2:09.81 | 2:55.66 | |||
Herning Svømmeklub | 2:50.77 | |||||||||
28 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | 495 | 37.85 | 1:23.03 | 2:09.08 | 2:55.79 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:55.08 | |||||||||
29 | Sille Ibsen | 2001 | 493 | 40.68 | 1:26.00 | 2:10.69 | 2:55.98 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:50.21 | |||||||||
30 | Mille Bruun Høvring | 2001 | 493 | 37.99 | 1:21.74 | 2:08.33 | 2:56.06 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:51.27 | |||||||||
31 | Maria Rye | 2001 | 491 | 39.56 | 1:25.68 | 2:11.25 | 2:56.24 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:53.48 | |||||||||
32 | Freja Nicholas | 2000 | 486 | 42.00 | 1:26.59 | 2:13.13 | 2:56.91 | |||
Frem Odense | 2:57.14 | |||||||||
33 | Emma Mikkelsen | 2001 | 485 | 40.70 | 1:25.58 | 2:11.57 | 2:57.01 | |||
Vest-Brøndby | 2:52.42 | |||||||||
34 | Amalie Fisker Brøchner | 1999 | 485 | 38.63 | 1:23.87 | 2:09.02 | 2:57.02 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:48.68 | |||||||||
35 | Line Strandby | 2001 | 482 | 40.42 | 1:25.13 | 2:11.88 | 2:57.33 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:54.23 | |||||||||
36 | Jannie Eickhardt | 2001 | 482 | 41.35 | 1:25.02 | 2:12.25 | 2:57.35 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:49.65 | |||||||||
37 | Therese Jetsmark Geiker | 2001 | 482 | 38.71 | 1:25.68 | 2:10.84 | 2:57.39 | |||
TVS Tårnborg IF | 2:54.63 | |||||||||
38 | Rebecca Haahr Pallesen | 2000 | 478 | 40.79 | 1:27.18 | 2:11.76 | 2:57.89 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:54.77 | |||||||||
39 | Helene Olesen | 2000 | 477 | 39.31 | 1:25.31 | 2:10.48 | 2:58.01 | |||
Svømmeklubben Tempo | 2:47.73 | |||||||||
40 | Jamilla Bistrup | 2001 | 472 | 39.64 | 1:25.34 | 2:11.33 | 2:58.59 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:54.79 | |||||||||
41 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | 467 | 39.21 | 1:24.90 | 2:10.61 | 2:59.26 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:56.35 | |||||||||
42 | Kathrine Fog | 2000 | 459 | 38.70 | 1:25.99 | 2:12.08 | 3:00.26 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:48.61 | |||||||||
43 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 456 | 40.07 | 1:26.18 | 2:12.17 | 3:00.64 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:55.69 | |||||||||
44 | Victoria Vorm | 2001 | 449 | 39.93 | 1:27.25 | 2:13.41 | 3:01.57 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:57.38 | |||||||||
45 | Alberte Mammen | 2001 | 449 | 41.57 | 1:27.58 | 2:14.57 | 3:01.64 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:55.34 | |||||||||
46 | Line Gertz | 2001 | 446 | 40.73 | 1:26.41 | 2:15.03 | 3:02.01 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:54.68 | |||||||||
47 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | 444 | 42.47 | 1:28.16 | 2:15.55 | 3:02.33 | |||
Køge Svømmeklub | 2:53.47 | |||||||||
48 | Nadia Nørskov Vogt | 2000 | 440 | 40.57 | 1:25.82 | 2:14.52 | 3:02.79 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:56.01 | |||||||||
49 | Charlotte Gravgaard | 2001 | 433 | 42.10 | 1:30.03 | 2:16.20 | 3:03.85 | |||
Kolding SK | 2:59.17 | |||||||||
50 | Malea Benediktson | 2001 | 425 | 42.03 | 1:29.09 | 2:17.91 | 3:04.92 | |||
Odense Svømme Klub | 2:57.74 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 26 juni 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:40 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Juniormesterskaber L | Udskriftsdato | 26 juni 2016 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 17:14 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 juni 2016 |
Løb 13, 200m Brystsvømning Damer, Finaler |
Sponsor: Midtjysk Fysioterapi |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 |
Dansk Rekord Junior: Cecilie Holten (1996) 2:33.79 2011-07-07 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mia Steen Duus | 2001 | 714 | 36.77 | 1:17.00 | 1:56.34 | 2:35.63 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:34.39 | |||||||||
2 | Laura Findahl Andersen | 2001 | 672 | 36.85 | 1:17.26 | 1:58.52 | 2:38.80 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:34.59 | |||||||||
3 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | 665 | 35.31 | 1:16.34 | 1:56.98 | 2:39.34 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:39.48 | |||||||||
4 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 626 | 37.54 | 1:18.27 | 2:00.78 | 2:42.61 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:46.33 | |||||||||
5 | Melanie Degner | 2000 | 620 | 35.36 | 1:16.81 | 1:58.91 | 2:43.06 | |||
Køge Svømmeklub | 2:44.99 | |||||||||
6 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | 612 | 37.62 | 1:18.48 | 2:01.55 | 2:43.78 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:42.87 | |||||||||
7 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 609 | 36.36 | 1:18.22 | 2:00.26 | 2:44.09 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:42.28 | |||||||||
8 | Anna Brandenborg Jensen | 1999 | 584 | 36.78 | 1:19.56 | 2:01.75 | 2:46.42 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:43.90 | |||||||||
9 | Line Johannsen | 2001 | 596 | 37.07 | 1:19.64 | 2:02.35 | 2:45.22 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:46.04 | |||||||||
10 | Johanna Berthelsen | 2000 | 591 | 38.21 | 1:19.48 | 2:02.82 | 2:45.72 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:46.28 | |||||||||
11 | Emilie Nyegaard | 2001 | 577 | 37.57 | 1:20.15 | 2:04.19 | 2:47.09 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:47.89 | |||||||||
12 | Liva Schmid | 2000 | 575 | 37.09 | 1:20.18 | 2:03.13 | 2:47.20 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:42.44 | |||||||||
13 | Christina Christensen | 2000 | 569 | 37.27 | 1:19.23 | 2:03.89 | 2:47.81 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:43.88 | |||||||||
14 | Caroline Hørlykke | 2000 | 552 | 38.17 | 1:21.26 | 2:05.18 | 2:49.57 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:49.16 | |||||||||
15 | Maria Munch-Menzer | 2001 | 549 | 37.21 | 1:22.02 | 2:05.60 | 2:49.85 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:47.09 | |||||||||
16 | Esther Flø | 2001 | 545 | 37.89 | 1:21.88 | 2:05.42 | 2:50.27 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:48.96 | |||||||||
17 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | 567 | 38.16 | 1:21.21 | 2:04.35 | 2:48.02 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:38.26 | |||||||||
18 | Silke Mehr | 2000 | 554 | 36.18 | 1:18.43 | 2:02.93 | 2:49.35 | |||
Roskilde Svømning | 2:48.59 | |||||||||
19 | Katharina N Møller | 2001 | 521 | 40.70 | 1:24.54 | 2:09.43 | 2:52.86 | |||
Vest-Brøndby | 2:53.39 | |||||||||
20 | Laura Gam | 2001 | 515 | 40.37 | 1:24.09 | 2:09.73 | 2:53.49 | |||
Herning Svømmeklub | 2:50.77 | |||||||||
21 | Sofie Strandby | 1999 | 514 | 38.05 | 1:22.41 | 2:06.81 | 2:53.58 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:48.56 | |||||||||
22 | Natascha Holm Byskov | 2000 | 506 | 39.85 | 1:23.57 | 2:08.98 | 2:54.55 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:51.93 | |||||||||
23 | Mikkeline Mentz | 2001 | 498 | 38.51 | 1:23.33 | 2:08.11 | 2:55.40 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:46.45 | |||||||||
24 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | 490 | 38.75 | 1:25.23 | 2:11.59 | 2:56.45 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:55.08 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 26 juni 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:14 |
Resultat Løb 14 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Juniormesterskaber L | Udskriftsdato | 26 juni 2016 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 10:09 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 juni 2016 |
Løb 14, 200m Brystsvømning Herrer, Indledende |
Sponsor: Red Office |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:11.41 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:15.72 2006-07-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Niels Ottosen | 1998 | 648 | 31.97 | 1:08.48 | 1:46.74 | 2:26.70 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:23.34 | |||||||||
2 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 642 | 32.60 | 1:09.73 | 1:48.00 | 2:27.22 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:22.08 | |||||||||
3 | Magnus Carstensen | 1999 | 615 | 33.90 | 1:11.85 | 1:50.28 | 2:29.31 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:28.58 | |||||||||
4 | Daniel Christian | 1998 | 615 | 34.30 | 1:12.16 | 1:50.99 | 2:29.33 | |||
Farum Svømmeklub | 2:32.88 | |||||||||
5 | Riyan Salem | 1998 | 607 | 33.41 | 1:10.66 | 1:50.08 | 2:29.97 | |||
Roskilde Svømning | 2:29.46 | |||||||||
6 | Mikkel S. Hansen | 2000 | 605 | 32.58 | 1:10.40 | 1:49.46 | 2:30.13 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:23.76 | |||||||||
7 | Frederik Rindshøj | 1999 | 602 | 33.39 | 1:11.35 | 1:49.81 | 2:30.34 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:24.12 | |||||||||
8 | Daniel Haahr Pallesen | 1998 | 596 | 33.70 | 1:11.33 | 1:50.91 | 2:30.90 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:29.46 | |||||||||
9 | Mikkel Salmansen | 2000 | 590 | 33.82 | 1:12.09 | 1:50.97 | 2:31.37 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:26.58 | |||||||||
10 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | 580 | 33.09 | 1:11.39 | 1:51.12 | 2:32.27 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:32.84 | |||||||||
11 | Viktor Bull Kramer | 2000 | 577 | 34.88 | 1:13.59 | 1:52.88 | 2:32.51 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:32.14 | |||||||||
12 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 577 | 35.09 | 1:13.79 | 1:53.17 | 2:32.55 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:30.37 | |||||||||
13 | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | 570 | 34.32 | 1:14.48 | 1:53.32 | 2:33.11 | |||
Farum Svømmeklub | 2:33.57 | |||||||||
14 | Esben Vad Arentoft | 1999 | 570 | 34.91 | 1:14.34 | 1:53.62 | 2:33.12 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:32.86 | |||||||||
15 | Morten Due Nielsen | 1999 | 553 | 34.55 | 1:14.82 | 1:54.53 | 2:34.68 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:37.57 | |||||||||
16 | Casper Davidsen | 1999 | 548 | 36.11 | 1:13.89 | 1:54.13 | 2:35.15 | |||
Vest-Brøndby | 2:32.92 | |||||||||
17 | André Goldberg Ballerini | 1999 | 540 | 33.23 | 1:12.46 | 1:52.42 | 2:35.94 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 2:33.50 | |||||||||
18 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | 538 | 35.79 | 1:14.69 | 1:55.89 | 2:36.12 | |||
Helsinge Svømmeklub | 2:33.03 | |||||||||
19 | Kasper Laursen | 1998 | 537 | 35.78 | 1:14.34 | 1:55.51 | 2:36.18 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:33.84 | |||||||||
20 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 520 | 34.29 | 1:14.38 | 1:54.46 | 2:37.91 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:33.54 | |||||||||
21 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 515 | 37.10 | 1:17.46 | 1:58.93 | 2:38.42 | |||
Struer Svømmeklub | 2:35.87 | |||||||||
22 | Christian Koch | 1998 | 510 | 35.42 | 1:16.60 | 1:56.58 | 2:38.96 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:37.54 | |||||||||
23 | Thorbjørn Udby Hansen | 2000 | 508 | 35.99 | 1:17.14 | 1:57.86 | 2:39.09 | |||
Auning Svømmeklub | 2:43.90 | |||||||||
24 | Andreas Hougaard | 2000 | 501 | 35.37 | 1:15.96 | 1:59.03 | 2:39.89 | |||
Auning Svømmeklub | 2:38.13 | |||||||||
25 | Lucas Hoffmann | 2000 | 469 | 35.41 | 1:16.62 | 1:58.83 | 2:43.40 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:37.75 | |||||||||
26 | Jacob Holm | 2000 | 458 | 38.14 | 1:19.85 | 2:02.72 | 2:44.77 | |||
Køge Svømmeklub | 2:38.15 | |||||||||
27 | August Bugge | 2000 | 455 | 37.60 | 1:18.78 | 2:02.68 | 2:45.12 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:39.71 | |||||||||
28 | Nicolai Yung Hansen | 2000 | 448 | 37.53 | 1:19.56 | 2:02.80 | 2:45.94 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:42.90 | |||||||||
29 | Andreas L. Damgård | 2000 | 428 | 36.47 | 1:20.86 | 2:03.50 | 2:48.44 | |||
Køge Svømmeklub | 2:42.37 | |||||||||
30 | Bastian Løve Høegh | 2000 | 422 | 36.84 | 1:19.94 | 2:05.44 | 2:49.25 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 3:01.37 | |||||||||
31 | Mathias Hatting Petersen | 2000 | 411 | 36.69 | 1:18.49 | 2:04.75 | 2:50.78 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:50.43 | |||||||||
32 | Anders Christian Damgaard | 2000 | 410 | 35.87 | 2:05.52 | 2:50.92 | 2:50.92 | |||
Farum Svømmeklub | 2:50.91 | |||||||||
33 | Mads L. Werther | 2000 | 389 | 37.15 | 1:22.16 | 2:07.94 | 2:53.92 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:46.01 | |||||||||
34 | Asger Flytkjær-Hansen | 2000 | 360 | 37.62 | 1:21.82 | 2:09.74 | 2:58.39 | |||
Haslev Svømmeklub | 2:45.86 | |||||||||
- | Jacob Friland | 1999 | DSQ | 2 flybenspark v star | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:40.51 | |||||||||
- | Pierre Høgenhaug | 1999 | DSQ | Flyben svøm +25m | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 2:34.48 | |||||||||
- | Victor Kjærsgaard | 1998 | DSQ | ESB 150m | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 2:39.95 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 26 juni 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:09 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Juniormesterskaber L | Udskriftsdato | 26 juni 2016 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 17:28 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 juni 2016 |
Løb 14, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Sponsor: Red Office |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:11.41 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:15.72 2006-07-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Niels Ottosen | 1998 | 678 | 32.75 | 1:09.39 | 1:46.53 | 2:24.52 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:23.34 | |||||||||
2 | Daniel Christian | 1998 | 670 | 32.63 | 1:09.63 | 1:47.17 | 2:25.13 | |||
Farum Svømmeklub | 2:32.88 | |||||||||
3 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 656 | 32.69 | 1:10.24 | 1:47.16 | 2:26.11 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:22.08 | |||||||||
4 | Riyan Salem | 1998 | 652 | 33.26 | 1:09.48 | 1:48.69 | 2:26.40 | |||
Roskilde Svømning | 2:29.46 | |||||||||
5 | Magnus Carstensen | 1999 | 624 | 34.50 | 1:11.91 | 1:50.38 | 2:28.63 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:28.58 | |||||||||
6 | Mikkel S. Hansen | 2000 | 623 | 32.28 | 1:11.79 | 1:49.76 | 2:28.64 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:23.76 | |||||||||
7 | Frederik Rindshøj | 1999 | 622 | 33.53 | 1:09.76 | 1:49.02 | 2:28.76 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:24.12 | |||||||||
8 | Casper Davidsen | 1999 | 608 | 33.49 | 1:12.13 | 1:49.82 | 2:29.89 | |||
Vest-Brøndby | 2:32.92 | |||||||||
8 | Daniel Haahr Pallesen | 1998 | 608 | 33.04 | 1:11.99 | 1:50.16 | 2:29.89 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:29.46 | |||||||||
10 | Morten Due Nielsen | 1999 | 594 | 34.61 | 1:12.22 | 1:52.33 | 2:31.08 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:37.57 | |||||||||
11 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | 585 | 33.58 | 1:12.88 | 1:51.74 | 2:31.79 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:32.84 | |||||||||
12 | Mikkel Salmansen | 2000 | 583 | 33.69 | 1:11.58 | 1:51.22 | 2:32.00 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:26.58 | |||||||||
13 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 582 | 34.34 | 1:13.49 | 1:52.29 | 2:32.06 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:30.37 | |||||||||
14 | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | 575 | 34.16 | 1:12.84 | 1:53.52 | 2:32.66 | |||
Farum Svømmeklub | 2:33.57 | |||||||||
15 | Esben Vad Arentoft | 1999 | 574 | 34.79 | 1:14.63 | 1:53.27 | 2:32.76 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:32.86 | |||||||||
16 | Viktor Bull Kramer | 2000 | 560 | 34.12 | 1:12.26 | 1:53.28 | 2:34.09 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:32.14 | |||||||||
17 | André Goldberg Ballerini | 1999 | 555 | 33.89 | 1:12.70 | 1:52.92 | 2:34.49 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 2:33.50 | |||||||||
18 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | 553 | 34.81 | 1:14.01 | 1:53.71 | 2:34.73 | |||
Helsinge Svømmeklub | 2:33.03 | |||||||||
19 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 547 | 34.46 | 1:14.42 | 1:53.81 | 2:35.28 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:33.54 | |||||||||
20 | Kasper Laursen | 1998 | 543 | 35.92 | 1:15.00 | 1:55.22 | 2:35.61 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:33.84 | |||||||||
21 | Andreas Hougaard | 2000 | 543 | 34.17 | 1:16.04 | 1:55.58 | 2:35.62 | |||
Auning Svømmeklub | 2:38.13 | |||||||||
22 | Christian Koch | 1998 | 536 | 34.17 | 1:14.58 | 1:54.85 | 2:36.28 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:37.54 | |||||||||
23 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 528 | 36.62 | 1:16.66 | 1:57.77 | 2:37.09 | |||
Struer Svømmeklub | 2:35.87 | |||||||||
24 | Thorbjørn Udby Hansen | 2000 | 499 | 36.14 | 1:16.19 | 1:59.72 | 2:40.11 | |||
Auning Svømmeklub | 2:43.90 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 26 juni 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:28 |
Resultat Løb 15 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Juniormesterskaber L | Udskriftsdato | 26 juni 2016 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 11:19 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 juni 2016 |
Løb 15, 400m Frisvømning Damer, Indledende |
Sponsor: Bosweel |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.98 2012-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 4:14.61 2010-07-15 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | 719 | 1:04.15 | 2:11.70 | 3:20.13 | 4:26.03 | |||
Holstebro Svømme Club | 4:23.86 | |||||||||
2 | Louise Bach Andersen | 2001 | 718 | 1:04.44 | 2:12.14 | 3:19.94 | 4:26.20 | |||
Aalborg Svømmeklub | 4:28.28 | |||||||||
3 | Amalie Bærentsen | 2000 | 716 | 1:04.82 | 2:12.21 | 3:20.30 | 4:26.44 | |||
Aalborg Svømmeklub | 4:28.72 | |||||||||
4 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | 686 | 1:03.71 | 2:11.55 | 3:20.84 | 4:30.25 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:24.85 | |||||||||
5 | Klara Reeh | 1999 | 676 | 1:04.20 | 2:12.19 | 3:21.59 | 4:31.52 | |||
Lyngby Svømmeklub | 4:23.22 | |||||||||
6 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 650 | 1:06.12 | 2:15.83 | 3:25.93 | 4:35.10 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 4:31.48 | |||||||||
7 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 639 | 1:05.78 | 2:17.01 | 3:28.89 | 4:36.67 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:38.67 | |||||||||
8 | Freja Gram | 1999 | 638 | 1:01.05 | 2:16.24 | 3:31.88 | 4:36.82 | Deltager ikke i finalen | ||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:25.06 | |||||||||
9 | Iben Bak | 2001 | 635 | 1:06.06 | 2:16.72 | 3:27.88 | 4:37.28 | |||
Nyborg Svømmeklub | 4:34.69 | |||||||||
10 | Julie Darlem Brandt | 2001 | 633 | 1:06.03 | 2:17.81 | 3:29.55 | 4:37.53 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:35.48 | |||||||||
11 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | 631 | 1:07.12 | 2:18.56 | 3:29.39 | 4:37.81 | |||
Aalborg Svømmeklub | 4:39.17 | |||||||||
12 | Andrea Paaske | 2001 | 626 | 1:04.42 | 2:14.38 | 3:27.01 | 4:38.56 | |||
Roskilde Svømning | 4:32.06 | |||||||||
13 | Isabella Drest | 1999 | 626 | 1:06.74 | 2:17.48 | 3:28.93 | 4:38.65 | |||
Odense Svømme Klub | 4:32.99 | |||||||||
14 | Josefine Due Christensen | 2001 | 619 | 1:06.63 | 2:18.89 | 3:30.50 | 4:39.55 | |||
Horsens Svømmeklub | 4:36.81 | |||||||||
15 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | 619 | 1:06.07 | 2:17.83 | 3:29.62 | 4:39.56 | Deltager ikke i finalen | ||
Silkeborg Svømmeklub | 4:29.49 | |||||||||
16 | Alberte M Hansen | 2000 | 618 | 1:05.71 | 2:17.93 | 3:29.91 | 4:39.70 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 4:32.93 | |||||||||
17 | Amanda Egerod Lund | 2000 | 614 | 1:07.37 | 2:19.36 | 3:31.18 | 4:40.41 | |||
Sigma Swim Allerød | 4:34.77 | |||||||||
18 | Amanda Duus | 2000 | 609 | 1:06.43 | 2:18.20 | 3:30.55 | 4:41.18 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:38.19 | |||||||||
19 | Emma Maagøe | 1999 | 604 | 1:07.28 | 2:19.07 | 3:31.01 | 4:41.96 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:35.67 | |||||||||
20 | Sofie Nielsen | 2001 | 603 | 1:06.79 | 2:19.11 | 3:31.24 | 4:42.05 | |||
Slagelse Svømmeklub | 4:33.11 | |||||||||
21 | SIF Nikoline Madsen | 2001 | 603 | 1:07.43 | 2:19.50 | 3:31.51 | 4:42.08 | |||
Gentofte Svømme Klub | 4:45.59 | |||||||||
22 | Sofie Kornbek | 2000 | 603 | 1:05.90 | 2:17.07 | 3:29.64 | 4:42.12 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:36.99 | |||||||||
23 | Helena Berg Wenk | 2000 | 599 | 1:06.63 | 2:18.37 | 3:30.46 | 4:42.70 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:34.87 | |||||||||
24 | Karla Louise Balle | 2001 | 597 | 1:05.58 | 2:17.46 | 3:30.30 | 4:43.00 | Deltager ikke i finalen | ||
Helsingør Svømmeklub | 4:40.79 | |||||||||
25 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 591 | 1:07.76 | 2:19.51 | 3:31.99 | 4:43.96 | |||
Roskilde Svømning | 4:41.15 | |||||||||
26 | Marie-Louise Stentved | 2000 | 587 | 1:06.96 | 2:18.99 | 3:31.76 | 4:44.59 | |||
Herlev Svømning | 4:37.99 | |||||||||
27 | Sofie Louise Nimb | 2001 | 585 | 1:07.56 | 2:19.10 | 3:32.05 | 4:45.01 | |||
Lyngby Svømmeklub | 4:36.67 | |||||||||
28 | Frederikke Petri | 2001 | 584 | 1:08.64 | 2:20.87 | 3:33.69 | 4:45.03 | |||
Søllerød Svømmeklub | 4:45.85 | |||||||||
29 | Cecilie Baraviec | 2000 | 579 | 1:07.94 | 2:20.51 | 3:33.39 | 4:45.90 | |||
Odense Svømme Klub | 4:42.32 | |||||||||
30 | Thit Bondo | 2000 | 573 | 1:07.71 | 2:20.38 | 3:33.59 | 4:46.86 | |||
Sigma Swim Birkerød | 4:40.77 | |||||||||
31 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 571 | 1:06.26 | 2:18.29 | 3:32.80 | 4:47.16 | |||
Nyborg Svømmeklub | 4:32.24 | |||||||||
32 | Clara Neumann | 2001 | 568 | 1:06.96 | 2:19.80 | 3:34.90 | 4:47.77 | |||
Svømmeklubben Syd | 4:35.47 | |||||||||
33 | Sofie Andersen | 2001 | 566 | 1:07.69 | 2:20.14 | 3:34.11 | 4:48.11 | |||
Slagelse Svømmeklub | 4:46.60 | |||||||||
34 | Caroline Waage Nowak | 2001 | 565 | 1:08.50 | 2:21.48 | 3:35.15 | 4:48.29 | |||
Gentofte Svømme Klub | 4:47.66 | |||||||||
35 | Mai Andersen | 2000 | 557 | 1:06.66 | 2:20.00 | 3:34.68 | 4:49.65 | |||
Holbæk Svømme Klub | 4:42.09 | |||||||||
36 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 551 | 1:08.44 | 2:22.81 | 3:37.55 | 4:50.70 | |||
Holstebro Svømme Club | 4:40.22 | |||||||||
37 | Nikoline Østerberg | 2000 | 542 | 1:10.61 | 2:25.21 | 3:39.63 | 4:52.29 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 4:45.57 | |||||||||
38 | Esther Flø | 2001 | 539 | 1:10.71 | 2:26.00 | 3:40.67 | 4:52.75 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 4:51.59 | |||||||||
39 | Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | 529 | 1:08.71 | 2:22.19 | 3:37.51 | 4:54.64 | |||
Hillerød Svømmeklub | 4:47.01 | |||||||||
40 | Helena Hvid Hansen | 2001 | 517 | 1:10.84 | 2:25.87 | 3:41.66 | 4:56.90 | |||
Helsingør Svømmeklub | 4:53.44 | |||||||||
41 | Alberte Mammen | 2001 | 490 | 1:08.69 | 2:24.91 | 3:44.01 | 5:02.22 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:47.34 | |||||||||
42 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 475 | 1:11.92 | 2:29.76 | 3:47.91 | 5:05.48 | |||
Vest-Brøndby | 4:53.97 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 26 juni 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:19 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Danske Juniormesterskaber L | Udskriftsdato | 26 juni 2016 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 17:47 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 juni 2016 |
Løb 15, 400m Frisvømning Damer, Finaler |
Sponsor: Bosweel |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.98 2012-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 4:14.61 2010-07-15 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Louise Bach Andersen | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 1:04.35 | 2:11.43 | 3:17.52 | 4:22.31 | |||
2 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | Holstebro Svømme Club | 1:04.22 | 2:11.17 | 3:18.08 | 4:22.47 | |||
3 | Amalie Bærentsen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 1:04.65 | 2:12.67 | 3:21.36 | 4:27.89 | |||
4 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:04.16 | 2:11.50 | 3:19.79 | 4:28.31 | |||
5 | Klara Reeh | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:04.59 | 2:12.68 | 3:21.32 | 4:29.05 | |||
6 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 1:06.10 | 2:15.14 | 3:25.87 | 4:35.24 | |||
7 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:05.62 | 2:15.88 | 3:28.05 | 4:37.68 | |||
8 | Iben Bak | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 1:06.42 | 2:17.29 | 3:29.33 | 4:41.49 | |||
9 | Andrea Paaske | 2001 | Roskilde Svømning | 1:06.05 | 2:15.44 | 3:25.01 | 4:33.19 | |||
10 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 1:05.67 | 2:16.07 | 3:26.74 | 4:35.48 | |||
11 | Julie Darlem Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:05.69 | 2:15.54 | 3:27.03 | 4:36.30 | |||
12 | Josefine Due Christensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:04.92 | 2:15.53 | 3:27.26 | 4:36.40 | |||
13 | Isabella Drest | 1999 | Odense Svømme Klub | 1:06.34 | 2:16.70 | 3:27.57 | 4:36.45 | |||
14 | Amanda Egerod Lund | 2000 | Sigma Swim Allerød | 1:06.86 | 2:18.54 | 3:29.75 | 4:39.11 | |||
15 | Alberte M Hansen | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:05.20 | 2:16.61 | 3:29.10 | 4:39.25 | |||
16 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:05.97 | 2:17.22 | 3:29.64 | 4:39.42 | |||
17 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 1:06.43 | 2:17.25 | 3:28.32 | 4:38.06 | |||
18 | Sofie Kornbek | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.73 | 2:17.07 | 3:28.34 | 4:38.41 | |||
19 | Emma Maagøe | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.05 | 2:17.09 | 3:28.92 | 4:39.88 | |||
20 | Marie-Louise Stentved | 2000 | Herlev Svømning | 1:04.08 | 2:14.53 | 3:28.22 | 4:41.51 | |||
21 | Helena Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:05.84 | 2:17.34 | 3:30.38 | 4:42.42 | |||
22 | SIF Nikoline Madsen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:07.52 | 2:19.98 | 3:32.69 | 4:44.24 | |||
23 | Sofie Louise Nimb | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:07.19 | 2:19.06 | 3:32.45 | 4:44.46 | |||
24 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | Roskilde Svømning | 1:07.89 | 2:20.07 | 3:33.03 | 4:44.75 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 26 juni 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:47 |
Resultat Løb 16 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Juniormesterskaber L | Udskriftsdato | 26 juni 2016 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 12:56 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 juni 2016 |
Løb 16, 400m Frisvømning Herrer, Indledende |
Sponsor: Biocity Herning |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:44.40 2009-07-26 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:54.90 2009-07-08 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas Vestergaard | 1999 | 703 | 58.40 | 2:01.06 | 3:04.40 | 4:07.49 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:03.40 | |||||||||
2 | Andreas Hansen | 2000 | 702 | 1:00.50 | 2:03.67 | 3:06.44 | 4:07.51 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 4:07.54 | |||||||||
3 | Giano Grillo | 1998 | 698 | 1:00.52 | 2:04.00 | 3:07.31 | 4:08.05 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:59.55 | |||||||||
4 | Magnus B. Høgild | 1999 | 694 | 1:00.54 | 2:04.56 | 3:06.64 | 4:08.46 | |||
Herning Svømmeklub | 4:09.96 | |||||||||
5 | Mads Holm | 1998 | 692 | 1:00.10 | 2:03.57 | 3:07.32 | 4:08.80 | |||
Nakskov Svømme Klub | 4:05.32 | |||||||||
6 | Rasmus Steenberg | 2000 | 682 | 58.57 | 2:03.98 | 3:07.64 | 4:09.93 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:08.97 | |||||||||
7 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 671 | 59.52 | 2:02.84 | 3:07.22 | 4:11.34 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 4:09.26 | |||||||||
8 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 664 | 59.63 | 2:03.93 | 3:09.32 | 4:12.22 | Deltager i A-finale | ||
Køge Svømmeklub | 4:15.80 | |||||||||
8 | William Matras | 1998 | 664 | 58.67 | 2:02.51 | 3:07.81 | 4:12.22 | Deltager i B-finale | ||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:20.06 | |||||||||
10 | Lukas Storm | 1999 | 662 | 59.53 | 2:03.54 | 3:08.02 | 4:12.47 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:07.54 | |||||||||
11 | Markus Kjeldsen | 2000 | 662 | 59.28 | 2:03.97 | 3:09.00 | 4:12.49 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 4:23.62 | |||||||||
12 | Søren Villumsen | 1998 | 660 | 58.02 | 2:02.33 | 3:07.25 | 4:12.70 | |||
Aalborg Svømmeklub | 4:17.55 | |||||||||
13 | Anton Borring Andersen | 1999 | 644 | 59.94 | 2:04.67 | 3:09.50 | 4:14.71 | |||
Sigma Swim Allerød | 4:07.06 | |||||||||
14 | Peter Vangsgaard | 2000 | 643 | 59.80 | 2:04.98 | 3:10.96 | 4:14.97 | |||
Gentofte Svømme Klub | 4:13.95 | |||||||||
15 | Mads Rishøj | 1999 | 642 | 1:01.45 | 2:06.57 | 3:11.98 | 4:15.08 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:15.51 | |||||||||
16 | Mads Midtbøll | 1998 | 641 | 59.97 | 2:04.91 | 3:10.95 | 4:15.15 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:09.97 | |||||||||
17 | Mads Sørensen | 2000 | 640 | 59.81 | 2:04.90 | 3:10.70 | 4:15.33 | |||
O.S.L.F. | 4:21.77 | |||||||||
18 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | 638 | 1:01.00 | 2:06.23 | 3:10.67 | 4:15.51 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:16.87 | |||||||||
19 | Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | 638 | 1:00.31 | 2:05.28 | 3:43.58 | 4:15.56 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 4:11.42 | |||||||||
20 | Mikkel B. Høgild | 1998 | 633 | 1:00.74 | 2:05.30 | 3:10.22 | 4:16.30 | |||
Herning Svømmeklub | 4:12.00 | |||||||||
21 | Christian Rasmussen | 1998 | 631 | 1:01.70 | 2:06.97 | 3:11.89 | 4:16.56 | |||
Holstebro Svømme Club | 4:10.81 | |||||||||
22 | Oskar Jørgensen | 1998 | 628 | 59.52 | 2:03.75 | 3:09.21 | 4:16.85 | Deltager ikke i finalen | ||
Odder Svømmeklub | 4:14.21 | |||||||||
23 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | 628 | 1:01.29 | 2:07.54 | 3:13.31 | 4:16.87 | |||
Kolding SK | 4:28.21 | |||||||||
24 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 622 | 59.96 | 2:05.03 | 3:11.31 | 4:17.79 | Deltager ikke i finalen | ||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 4:12.45 | |||||||||
25 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 613 | 1:02.97 | 2:09.05 | 3:13.86 | 4:19.05 | |||
Søllerød Svømmeklub | 4:19.82 | |||||||||
26 | Christian Andersen | 1999 | 602 | 1:00.01 | 2:05.72 | 3:13.13 | 4:20.59 | |||
Søllerød Svømmeklub | 4:18.58 | |||||||||
27 | August Stamp Kirkeby | 1999 | 596 | 1:02.22 | 2:09.12 | 3:16.14 | 4:21.43 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 4:17.60 | |||||||||
28 | Jens Riisgaard | 2000 | 588 | 1:01.26 | 2:07.52 | 3:15.66 | 4:22.66 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 4:28.74 | |||||||||
29 | Alexander Fenger | 1999 | 581 | 1:01.82 | 2:09.15 | 3:17.18 | 4:23.71 | |||
Horsens Svømmeklub | 4:22.37 | |||||||||
30 | William Lehn-Schiøler | 2000 | 580 | 59.85 | 2:05.50 | 3:14.37 | 4:23.78 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:14.13 | |||||||||
31 | Valdemar Mariegaard | 1999 | 579 | 1:01.62 | 2:09.29 | 3:19.55 | 4:23.90 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 4:19.85 | |||||||||
32 | Ferdinand Wahl | 2000 | 577 | 1:02.02 | 2:09.51 | 3:17.73 | 4:24.30 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:20.25 | |||||||||
33 | Frederik Palmø | 2000 | 575 | 1:01.29 | 2:08.08 | 3:16.85 | 4:24.50 | Deltager ikke i finalen | ||
Holbæk Svømme Klub | 4:14.81 | |||||||||
34 | Emil Hedegaard | 1999 | 571 | 1:02.67 | 2:09.61 | 3:17.54 | 4:25.20 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:18.72 | |||||||||
35 | Tobias Alstrup Kjær | 1998 | 565 | 1:02.45 | 2:10.08 | 3:18.09 | 4:26.07 | |||
Viborg Svømme Klub | 4:17.24 | |||||||||
36 | Simon Brixner | 2000 | 557 | 1:33.26 | 3:15.95 | 4:27.36 | 4:27.36 | Deltager ikke i finalen | ||
Holbæk Svømme Klub | 4:23.81 | |||||||||
37 | Emil Toft | 1998 | 557 | 1:03.47 | 2:11.45 | 3:21.02 | 4:27.39 | |||
Holbæk Svømme Klub | 4:18.88 | |||||||||
38 | Dan Izhar-Larsen | 1999 | 544 | 1:02.46 | 2:10.47 | 3:20.60 | 4:29.42 | |||
IHF Svømning | 4:24.57 | |||||||||
39 | Markus Bøjsen | 1999 | 534 | 1:03.23 | 2:11.64 | 3:21.53 | 4:31.11 | Deltager ikke i finalen | ||
Holbæk Svømme Klub | 4:19.94 | |||||||||
40 | Andreas Rasmussen | 2000 | 532 | 1:03.58 | 2:13.06 | 3:23.44 | 4:31.54 | |||
Horsens Svømmeklub | 4:29.41 | |||||||||
41 | Daniel Schytte | 2000 | 530 | 1:03.75 | 2:12.20 | 3:22.09 | 4:31.78 | |||
Ringsted Svømme Klub | 4:31.40 | |||||||||
42 | Andreas Jørgensen | 2000 | 507 | 1:03.42 | 2:13.16 | 3:24.42 | 4:35.92 | |||
Kolding SK | 4:33.15 | |||||||||
43 | Christopher Kristiansen | 2000 | 507 | 1:04.75 | 2:15.75 | 3:28.01 | 4:35.97 | Deltager ikke i finalen | ||
Svømmeklubben Sønderborg | 4:33.70 | |||||||||
44 | Mathias Kjær Nielsen | 2000 | 502 | 1:03.48 | 2:15.09 | 3:26.26 | 4:36.74 | |||
Haderslev Svømme Klub | 4:33.46 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 26 juni 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:56 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Juniormesterskaber L | Udskriftsdato | 26 juni 2016 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 18:06 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 juni 2016 |
Løb 16, 400m Frisvømning Herrer, Finaler |
Sponsor: Biocity Herning |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:44.40 2009-07-26 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:54.90 2009-07-08 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Holm | 1998 | 735 | 58.31 | 2:00.52 | 3:03.03 | 4:03.77 | |||
Nakskov Svømme Klub | 4:05.32 | |||||||||
2 | Andreas Hansen | 2000 | 727 | 59.50 | 2:01.71 | 3:03.92 | 4:04.66 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 4:07.54 | |||||||||
3 | Andreas Vestergaard | 1999 | 723 | 59.68 | 2:01.12 | 3:04.17 | 4:05.12 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:03.40 | |||||||||
4 | Giano Grillo | 1998 | 705 | 59.17 | 2:01.82 | 3:05.50 | 4:07.17 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:59.55 | |||||||||
5 | Magnus B. Høgild | 1999 | 698 | 59.12 | 2:02.57 | 3:05.57 | 4:08.05 | |||
Herning Svømmeklub | 4:09.96 | |||||||||
6 | Rasmus Steenberg | 2000 | 693 | 58.57 | 2:02.18 | 3:06.19 | 4:08.65 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:08.97 | |||||||||
7 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 659 | 59.78 | 2:03.57 | 3:08.48 | 4:12.84 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 4:09.26 | |||||||||
8 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 636 | 58.58 | 2:04.18 | 3:11.02 | 4:15.85 | |||
Køge Svømmeklub | 4:15.80 | |||||||||
9 | Søren Villumsen | 1998 | 696 | 59.62 | 2:03.26 | 3:06.08 | 4:08.23 | |||
Aalborg Svømmeklub | 4:17.55 | |||||||||
10 | Lukas Storm | 1999 | 695 | 59.28 | 2:03.03 | 3:06.72 | 4:08.43 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:07.54 | |||||||||
11 | Markus Kjeldsen | 2000 | 677 | 1:00.21 | 2:04.14 | 3:08.49 | 4:10.56 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 4:23.62 | |||||||||
12 | Mads Midtbøll | 1998 | 661 | 59.48 | 2:03.97 | 3:08.92 | 4:12.62 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:09.97 | |||||||||
13 | Mads Rishøj | 1999 | 658 | 1:01.49 | 2:06.10 | 3:10.80 | 4:12.96 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:15.51 | |||||||||
14 | Anton Borring Andersen | 1999 | 646 | 1:02.71 | 2:08.52 | 3:12.56 | 4:14.55 | |||
Sigma Swim Allerød | 4:07.06 | |||||||||
15 | William Matras | 1998 | 645 | 59.52 | 2:04.03 | 3:09.24 | 4:14.68 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:20.06 | |||||||||
16 | Peter Vangsgaard | 2000 | 620 | 1:31.23 | 3:10.64 | 4:17.96 | 4:17.96 | |||
Gentofte Svømme Klub | 4:13.95 | |||||||||
17 | Mikkel B. Høgild | 1998 | 662 | 1:00.13 | 2:04.39 | 3:09.33 | 4:12.49 | |||
Herning Svømmeklub | 4:12.00 | |||||||||
18 | Christian Rasmussen | 1998 | 654 | 1:00.92 | 2:05.08 | 3:09.60 | 4:13.44 | |||
Holstebro Svømme Club | 4:10.81 | |||||||||
19 | Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | 653 | 1:00.72 | 2:05.76 | 3:10.87 | 4:13.59 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 4:11.42 | |||||||||
20 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | 634 | 1:31.11 | 2:36.43 | 3:43.07 | 4:16.10 | |||
Kolding SK | 4:28.21 | |||||||||
21 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | 628 | 1:00.96 | 2:06.55 | 3:12.70 | 4:16.98 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:16.87 | |||||||||
22 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 612 | 1:01.73 | 2:06.48 | 3:12.76 | 4:19.14 | |||
Søllerød Svømmeklub | 4:19.82 | |||||||||
23 | Mads Sørensen | 2000 | 603 | 1:00.57 | 2:05.74 | 3:14.06 | 4:20.40 | |||
O.S.L.F. | 4:21.77 | |||||||||
24 | Christian Andersen | 1999 | 581 | 1:00.43 | 2:07.42 | 3:15.53 | 4:23.60 | |||
Søllerød Svømmeklub | 4:18.58 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 26 juni 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:06 |
Resultat Løb 17 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Juniormesterskaber L | Udskriftsdato | 26 juni 2016 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 11:46 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 juni 2016 |
Løb 17, 100m Butterfly Damer, Indledende |
Sponsor: Hotel Herning |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 56.51 2014-08-22 |
Dansk Rekord Junior: Christina Munkholm (1996) 1:00.24 2012-07-07 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Merete Toft Jensen | 1999 | 710 | 28.92 | 1:02.34 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:01.27 | |||||||||
2 | Lisa Schøn | 1999 | 678 | 29.76 | 1:03.31 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:04.27 | |||||||||
3 | Trine Kjøngerskov | 2000 | 674 | 29.91 | 1:03.44 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:01.83 | |||||||||
4 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | 666 | 29.93 | 1:03.69 | |||||
Roskilde Svømning | 1:03.73 | |||||||||
5 | Regitze Gaard | 2001 | 661 | 30.22 | 1:03.85 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:02.95 | |||||||||
6 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 653 | 30.09 | 1:04.12 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:04.38 | |||||||||
7 | Vera Staun Hansen | 1999 | 629 | 30.24 | 1:04.93 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:03.85 | |||||||||
8 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 616 | 30.98 | 1:05.37 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:03.47 | |||||||||
9 | Sarah Missing | 2001 | 606 | 30.45 | 1:05.73 | |||||
Vest-Brøndby | 1:04.81 | |||||||||
10 | Katrine Stampe | 2000 | 606 | 30.11 | 1:05.74 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:04.43 | |||||||||
11 | Eva Olsen | 2000 | 600 | 30.52 | 1:05.96 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.09 | |||||||||
12 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 599 | 31.65 | 1:06.00 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.62 | |||||||||
13 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 590 | 30.99 | 1:06.32 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:04.17 | |||||||||
14 | Matilde Kjeldsen | 1999 | 587 | 29.36 | 1:06.42 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:06.83 | |||||||||
15 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 582 | 30.80 | 1:06.61 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:05.60 | |||||||||
16 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 582 | 30.92 | 1:06.63 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:07.56 | |||||||||
17 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | 574 | 30.80 | 1:06.92 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:07.07 | |||||||||
18 | Ellen Nielsen | 2001 | 569 | 31.12 | 1:07.12 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:05.19 | |||||||||
19 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | 564 | 31.45 | 1:07.33 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:07.43 | |||||||||
20 | Ida Maria Nielsen | 2000 | 559 | 31.79 | 1:07.54 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:06.24 | |||||||||
21 | Vibe Toftte Jørgensen | 1999 | 555 | 30.69 | 1:07.68 | |||||
Svømmeklubben Laksen | 1:05.84 | |||||||||
22 | Hannah Pilgaard | 1999 | 551 | 32.30 | 1:07.84 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:06.68 | |||||||||
23 | Emma H. Christiansen | 1999 | 544 | 30.69 | 1:08.13 | Deltager ikke i finalen | ||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:07.18 | |||||||||
24 | Lærke Toftgaard | 2001 | 543 | 32.41 | 1:08.17 | |||||
Kolding SK | 1:08.26 | |||||||||
25 | Liva Schmid | 2000 | 538 | 32.25 | 1:08.39 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.71 | |||||||||
26 | Victoria Vorm | 2001 | 535 | 32.53 | 1:08.53 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:07.37 | |||||||||
27 | Helena V. Ellling | 2000 | 529 | 32.14 | 1:08.76 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:07.34 | |||||||||
28 | Kajsa Gregersen | 2001 | 527 | 32.18 | 1:08.87 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.42 | |||||||||
29 | Line J. V. Hededal | 2001 | 520 | 32.35 | 1:09.19 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:05.49 | |||||||||
30 | Signe Villumsen | 2001 | 516 | 32.88 | 1:09.34 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:08.57 | |||||||||
31 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | 513 | 32.90 | 1:09.46 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:07.95 | |||||||||
32 | Josefine Due Christensen | 2001 | 495 | 31.48 | 1:10.30 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:07.83 | |||||||||
33 | Clara Schade Cantby | 2000 | 493 | 32.41 | 1:10.39 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:07.30 | |||||||||
34 | Laura Lange | 2001 | 493 | 32.54 | 1:10.43 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:08.60 | |||||||||
35 | Mia Seehausen | 2001 | 490 | 32.18 | 1:10.56 | |||||
Lyseng IF | 1:05.96 | |||||||||
36 | Emma Jørgensen | 2001 | 487 | 33.14 | 1:10.70 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:08.08 | |||||||||
37 | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | 484 | 33.28 | 1:10.86 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:10.18 | |||||||||
38 | Nikoline Nielsen | 2001 | 481 | 33.66 | 1:10.98 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:09.98 | |||||||||
39 | Julie Lange Jørgensen | 2000 | 478 | 32.29 | 1:11.15 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:10.22 | |||||||||
40 | Isabel K. Eriksen | 2001 | 475 | 32.15 | 1:11.28 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:11.12 | |||||||||
41 | Cecilie B. Andersen | 2001 | 459 | 34.40 | 1:12.08 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:11.87 | |||||||||
42 | Jamilla Bistrup | 2001 | 458 | 32.88 | 1:12.14 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:09.69 | |||||||||
43 | Olivia Foltmar-Michaelsen | 2001 | 454 | 33.56 | 1:12.37 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:09.59 | |||||||||
44 | Mie Buch Nielsen | 2001 | 448 | 33.13 | 1:12.67 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:12.22 | |||||||||
45 | Amalie Frederiksen | 2001 | 446 | 33.18 | 1:12.80 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:08.10 | |||||||||
46 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | 444 | 33.40 | 1:12.88 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:09.08 | |||||||||
47 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | 440 | 33.91 | 1:13.11 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:11.17 | |||||||||
48 | Emilie Nyegaard | 2001 | 438 | 33.41 | 1:13.25 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:12.66 | |||||||||
49 | Helene Marie Andersen | 2001 | 417 | 34.83 | 1:14.42 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:12.47 | |||||||||
50 | Nikoline Østerberg | 2000 | 410 | 33.81 | 1:14.85 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:08.75 | |||||||||
51 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | 404 | 32.98 | 1:15.26 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:10.82 | |||||||||
52 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | 398 | 33.27 | 1:15.61 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:15.04 | |||||||||
53 | Maria Borre Jacobsen | 2001 | 398 | 35.18 | 1:15.62 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:10.98 | |||||||||
54 | Louise Hvarre | 2001 | 389 | 33.57 | 1:16.20 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:10.45 | |||||||||
55 | Maja Meinert | 2001 | 387 | 35.30 | 1:16.31 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:12.75 | |||||||||
56 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | 314 | 35.66 | 1:21.81 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:11.39 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 26 juni 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:46 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Juniormesterskaber L | Udskriftsdato | 26 juni 2016 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 18:23 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 juni 2016 |
Løb 17, 100m Butterfly Damer, Finaler |
Sponsor: Hotel Herning |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 56.51 2014-08-22 |
Dansk Rekord Junior: Christina Munkholm (1996) 1:00.24 2012-07-07 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Merete Toft Jensen | 1999 | 738 | 28.93 | 1:01.56 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:01.27 | |||||||||
2 | Trine Kjøngerskov | 2000 | 697 | 29.80 | 1:02.75 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:01.83 | |||||||||
3 | Lisa Schøn | 1999 | 692 | 29.38 | 1:02.89 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:04.27 | |||||||||
4 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | 685 | 29.54 | 1:03.10 | |||||
Roskilde Svømning | 1:03.73 | |||||||||
5 | Regitze Gaard | 2001 | 680 | 30.35 | 1:03.26 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:02.95 | |||||||||
6 | Vera Staun Hansen | 1999 | 661 | 30.53 | 1:03.87 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:03.85 | |||||||||
7 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 658 | 29.54 | 1:03.94 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:04.38 | |||||||||
8 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 616 | 30.49 | 1:05.36 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:03.47 | |||||||||
9 | Sarah Missing | 2001 | 640 | 29.97 | 1:04.55 | |||||
Vest-Brøndby | 1:04.81 | |||||||||
10 | Eva Olsen | 2000 | 635 | 30.17 | 1:04.70 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.09 | |||||||||
11 | Matilde Kjeldsen | 1999 | 626 | 29.36 | 1:05.04 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:06.83 | |||||||||
12 | Katrine Stampe | 2000 | 625 | 30.08 | 1:05.07 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:04.43 | |||||||||
13 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 609 | 30.85 | 1:05.64 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.62 | |||||||||
14 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 593 | 30.95 | 1:06.21 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:04.17 | |||||||||
15 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 592 | 30.70 | 1:06.24 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:07.56 | |||||||||
16 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 577 | 31.49 | 1:06.83 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:05.60 | |||||||||
17 | Ellen Nielsen | 2001 | 612 | 30.53 | 1:05.53 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:05.19 | |||||||||
18 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | 583 | 31.70 | 1:06.59 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:07.43 | |||||||||
19 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | 582 | 31.03 | 1:06.62 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:07.07 | |||||||||
20 | Ida Maria Nielsen | 2000 | 581 | 30.87 | 1:06.65 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:06.24 | |||||||||
21 | Liva Schmid | 2000 | 573 | 30.67 | 1:06.98 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.71 | |||||||||
22 | Hannah Pilgaard | 1999 | 568 | 31.08 | 1:07.17 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:06.68 | |||||||||
23 | Vibe Toftte Jørgensen | 1999 | 530 | 32.25 | 1:08.73 | |||||
Svømmeklubben Laksen | 1:05.84 | |||||||||
24 | Lærke Toftgaard | 2001 | 511 | 33.14 | 1:09.58 | |||||
Kolding SK | 1:08.26 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 26 juni 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:23 |
Resultat Løb 18 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Juniormesterskaber L | Udskriftsdato | 26 juni 2016 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 12:08 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 juni 2016 |
Løb 18, 100m Butterfly Herrer, Indledende |
Sponsor: Nutramino |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 52.09 2009-04-10 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 53.50 2013-07-13 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Johan Bragason | 1999 | 687 | 25.97 | 56.45 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 57.65 | |||||||||
2 | Anton Olsen | 1998 | 686 | 26.38 | 56.48 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 56.28 | |||||||||
3 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 669 | 26.82 | 56.94 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 56.64 | |||||||||
4 | Sebastian Tullberg | 2000 | 647 | 27.27 | 57.59 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 58.11 | |||||||||
5 | Thomas Bech | 1998 | 614 | 28.03 | 58.61 | |||||
Farum Svømmeklub | 58.28 | |||||||||
6 | Johannes Kjærgaard | 1998 | 613 | 27.16 | 58.62 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 58.75 | |||||||||
7 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | 612 | 27.42 | 58.65 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 57.96 | |||||||||
8 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 609 | 27.40 | 58.75 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 59.58 | |||||||||
9 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | 603 | 27.50 | 58.96 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 59.44 | |||||||||
10 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 597 | 27.78 | 59.14 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 59.42 | |||||||||
11 | Julius Munk | 2000 | 596 | 27.58 | 59.18 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 59.25 | |||||||||
12 | Magnus Carstensen | 1999 | 595 | 27.86 | 59.21 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 58.45 | |||||||||
13 | Frederik Galving | 1998 | 592 | 28.06 | 59.33 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59.86 | |||||||||
14 | Jonathan Kristensen | 1998 | 590 | 27.61 | 59.38 | |||||
Odder Svømmeklub | 58.07 | |||||||||
15 | Jakob Juul | 2000 | 589 | 27.49 | 59.40 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 59.62 | |||||||||
16 | Christian Holm Jørgensen | 1999 | 587 | 27.78 | 59.48 | Deltager ikke i finalen | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 59.07 | |||||||||
17 | Johan Müller | 1998 | 585 | 27.22 | 59.55 | Deltager ikke i finalen | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 57.75 | |||||||||
18 | Andreas Hansen | 2000 | 580 | 28.15 | 59.71 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 58.85 | |||||||||
19 | Daniel Sørensen | 1999 | 577 | 27.56 | 59.81 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:00.42 | |||||||||
20 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 575 | 27.14 | 59.88 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:00.45 | |||||||||
21 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 575 | 28.53 | 59.90 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 59.72 | |||||||||
22 | Frederik Rindshøj | 1999 | 572 | 27.93 | 1:00.00 | Deltager ikke i finalen | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 58.42 | |||||||||
22 | Johan Joensen | 2000 | 572 | 28.18 | 1:00.00 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:00.22 | |||||||||
24 | Emil Engels Henriksen | 1999 | 571 | 28.46 | 1:00.03 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:00.92 | |||||||||
25 | Oliver Christiansen | 1999 | 571 | 28.04 | 1:00.05 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 59.60 | |||||||||
26 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | 567 | 27.96 | 1:00.18 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.11 | |||||||||
27 | Gustav Yde | 2000 | 564 | 28.13 | 1:00.28 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 58.90 | |||||||||
28 | Magnus Fallesen | 1998 | 561 | 27.98 | 1:00.39 | Deltager ikke i finalen | ||||
Agfs Svømmeafdeling | 59.01 | |||||||||
29 | Marcus Rappenborg | 1999 | 556 | 27.24 | 1:00.58 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:00.02 | |||||||||
30 | Gustav Jørgensen | 2000 | 554 | 28.40 | 1:00.63 | |||||
TVS Tårnborg IF | 1:00.99 | |||||||||
31 | Mikkel S. Hansen | 2000 | 552 | 27.92 | 1:00.72 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59.37 | |||||||||
31 | Niels Ottosen | 1998 | 552 | 28.69 | 1:00.72 | Deltager ikke i finalen | ||||
Holbæk Svømme Klub | 1:01.06 | |||||||||
33 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | 551 | 27.77 | 1:00.74 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:02.06 | |||||||||
34 | Casper Eickhardt | 1999 | 544 | 28.31 | 1:01.01 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 59.64 | |||||||||
35 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 542 | 28.12 | 1:01.09 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:01.89 | |||||||||
36 | Lukas Lindstrøm | 1998 | 541 | 27.95 | 1:01.14 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:00.96 | |||||||||
37 | Casper Christiansen | 2000 | 538 | 29.19 | 1:01.23 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:01.80 | |||||||||
37 | Kasper Jørgensen | 2000 | 538 | 29.37 | 1:01.23 | |||||
Kolding SK | 1:02.46 | |||||||||
39 | Morten Due Nielsen | 1999 | 536 | 28.42 | 1:01.33 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:01.86 | |||||||||
40 | Frederik O. Møller | 1999 | 535 | 28.34 | 1:01.34 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59.11 | |||||||||
41 | Lars Thor Sørensen | 1999 | 532 | 27.65 | 1:01.47 | |||||
Vest-Brøndby | 1:01.05 | |||||||||
42 | Kaare Fisker Larsen | 1998 | 530 | 28.65 | 1:01.55 | |||||
O.S.L.F. | 1:02.94 | |||||||||
43 | Rune Nørgaard | 2000 | 527 | 28.81 | 1:01.66 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:01.27 | |||||||||
44 | Pierre Høgenhaug | 1999 | 525 | 28.92 | 1:01.73 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:02.57 | |||||||||
45 | Rasmus Udbye | 2000 | 517 | 27.87 | 1:02.06 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:01.00 | |||||||||
46 | Johan Wentorf | 1999 | 509 | 28.78 | 1:02.38 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:02.13 | |||||||||
47 | Mikkel Salmansen | 2000 | 505 | 29.15 | 1:02.53 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 59.41 | |||||||||
48 | David Hjort | 2000 | 504 | 28.58 | 1:02.59 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:01.00 | |||||||||
49 | Daniel Berg Wenk | 2000 | 498 | 29.29 | 1:02.85 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:02.67 | |||||||||
50 | Malthe Burgaard | 2000 | 497 | 28.37 | 1:02.88 | |||||
Odense Svømme Klub | 1:03.37 | |||||||||
51 | Søren B. Jeppesen | 1999 | 494 | 28.92 | 1:02.99 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:01.64 | |||||||||
52 | Andreas Bui | 2000 | 487 | 28.96 | 1:03.28 | |||||
O.S.L.F. | 1:02.10 | |||||||||
53 | Martin Szokody | 1999 | 483 | 29.06 | 1:03.47 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:02.48 | |||||||||
54 | Kasper Bitzer | 2000 | 482 | 29.35 | 1:03.50 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | 1:03.61 | |||||||||
55 | Anders Dam Frandsen | 2000 | 482 | 29.86 | 1:03.51 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | 1:05.30 | |||||||||
56 | Mads Sørensen | 2000 | 481 | 29.90 | 1:03.57 | |||||
O.S.L.F. | 1:05.35 | |||||||||
57 | Daniel H. Johannesen | 1999 | 476 | 28.77 | 1:03.80 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:04.00 | |||||||||
58 | Benjamin Mads Andresen | 2000 | 475 | 29.14 | 1:03.85 | |||||
Odense Svømme Klub | 1:03.67 | |||||||||
59 | Riyan Salem | 1998 | 473 | 29.64 | 1:03.90 | |||||
Roskilde Svømning | 1:00.94 | |||||||||
60 | Oliver Christensen | 2000 | 470 | 29.73 | 1:04.06 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:05.14 | |||||||||
61 | Frederik Presskorn | 2000 | 469 | 30.21 | 1:04.12 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:05.32 | |||||||||
62 | Nicolai Andersen | 1998 | 466 | 29.63 | 1:04.24 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:06.66 | |||||||||
63 | Andreas Jørgensen | 2000 | 465 | 29.42 | 1:04.30 | |||||
Kolding SK | 1:05.65 | |||||||||
64 | Karl Bryde | 2000 | 464 | 29.49 | 1:04.31 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:05.47 | |||||||||
65 | Philip Agerskov | 1998 | 462 | 29.57 | 1:04.42 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:03.55 | |||||||||
66 | Adam Hansen | 1998 | 450 | 29.68 | 1:04.99 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:05.24 | |||||||||
67 | Jakob Mose | 2000 | 443 | 30.91 | 1:05.35 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:05.74 | |||||||||
68 | Oliver Frøsig | 2000 | 435 | 31.03 | 1:05.75 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:04.02 | |||||||||
68 | Rasmus Langvad | 2000 | 435 | 30.19 | 1:05.75 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:05.95 | |||||||||
70 | Jakob Dynesen | 2000 | 426 | 29.61 | 1:06.20 | |||||
Haslev Svømmeklub | 1:04.80 | |||||||||
71 | Christian Juul Jensen | 2000 | 395 | 30.17 | 1:07.85 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:05.05 | |||||||||
72 | Johan Feld Sørensen | 1999 | 386 | 30.15 | 1:08.42 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:09.92 | |||||||||
73 | Emil Compen | 2000 | 326 | 31.21 | 1:12.37 | |||||
Haslev Svømmeklub | 1:11.60 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 26 juni 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:08 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Juniormesterskaber L | Udskriftsdato | 26 juni 2016 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 18:31 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 juni 2016 |
Løb 18, 100m Butterfly Herrer, Finaler |
Sponsor: Nutramino |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 52.09 2009-04-10 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 53.50 2013-07-13 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 715 | 26.57 | 55.70 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 56.64 | |||||||||
2 | Anton Olsen | 1998 | 697 | 26.10 | 56.17 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 56.28 | |||||||||
3 | Johan Bragason | 1999 | 677 | 26.03 | 56.73 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 57.65 | |||||||||
4 | Sebastian Tullberg | 2000 | 659 | 26.40 | 57.24 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 58.11 | |||||||||
5 | Johannes Kjærgaard | 1998 | 650 | 25.91 | 57.51 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 58.75 | |||||||||
6 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 620 | 27.06 | 58.41 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 59.58 | |||||||||
7 | Thomas Bech | 1998 | 620 | 27.89 | 58.42 | |||||
Farum Svømmeklub | 58.28 | |||||||||
8 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | 604 | 27.94 | 58.93 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 57.96 | |||||||||
9 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | 633 | 26.95 | 58.00 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 59.44 | |||||||||
10 | Julius Munk | 2000 | 625 | 27.65 | 58.25 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 59.25 | |||||||||
11 | Magnus Carstensen | 1999 | 608 | 27.43 | 58.78 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 58.45 | |||||||||
12 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 600 | 27.25 | 59.05 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 59.42 | |||||||||
13 | Jakob Juul | 2000 | 582 | 27.97 | 59.64 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 59.62 | |||||||||
14 | Jonathan Kristensen | 1998 | 577 | 27.47 | 59.83 | |||||
Odder Svømmeklub | 58.07 | |||||||||
15 | Andreas Hansen | 2000 | 557 | 28.10 | 1:00.55 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 58.85 | |||||||||
16 | Frederik Galving | 1998 | 552 | 26.37 | 1:00.73 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59.86 | |||||||||
17 | Johan Joensen | 2000 | 609 | 27.75 | 58.76 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:00.22 | |||||||||
18 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 594 | 27.87 | 59.26 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 59.72 | |||||||||
19 | Daniel Sørensen | 1999 | 585 | 27.71 | 59.56 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:00.42 | |||||||||
20 | Oliver Christiansen | 1999 | 578 | 27.92 | 59.78 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 59.60 | |||||||||
21 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 571 | 27.28 | 1:00.05 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:00.45 | |||||||||
22 | Emil Engels Henriksen | 1999 | 566 | 28.59 | 1:00.21 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:00.92 | |||||||||
23 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | 564 | 28.23 | 1:00.27 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.11 | |||||||||
24 | Gustav Yde | 2000 | 550 | 27.58 | 1:00.80 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 58.90 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 26 juni 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:31 |
Resultat Løb 19 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Juniormesterskaber L | Udskriftsdato | 26 juni 2016 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 12:29 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 juni 2016 |
Løb 19, 200m Rygsvømning Damer, Indledende |
Sponsor: Bosweel |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:10.27 2009-07-31 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.97 2012-03-25 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | 686 | 33.54 | 1:10.11 | 1:45.91 | 2:20.60 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:20.77 | |||||||||
2 | Victoria Bierre | 2000 | 679 | 34.42 | 1:12.35 | 1:47.24 | 2:21.09 | Deltager ikke i finalen | ||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:20.25 | |||||||||
3 | Sara Sylvest | 2000 | 666 | 33.58 | 1:09.17 | 1:45.63 | 2:22.01 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:19.80 | |||||||||
4 | Katharina Nekhorochko | 2000 | 656 | 33.43 | 1:10.00 | 1:46.36 | 2:22.72 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:23.39 | |||||||||
5 | Katrine B. Hansen | 1999 | 648 | 34.53 | 1:10.75 | 1:47.49 | 2:23.30 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:24.11 | |||||||||
6 | Mette Flaskager | 1999 | 621 | 34.06 | 1:12.42 | 1:49.10 | 2:25.37 | |||
Herning Svømmeklub | 2:27.53 | |||||||||
7 | Camille Erichsen | 2001 | 613 | 35.47 | 1:12.67 | 1:49.67 | 2:26.02 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:23.30 | |||||||||
8 | Mathilde Laugesen | 2001 | 610 | 34.03 | 1:10.70 | 1:49.12 | 2:26.21 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:25.73 | |||||||||
9 | Julie Gadgaard | 2001 | 607 | 35.22 | 1:11.73 | 1:49.91 | 2:26.51 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:24.16 | |||||||||
10 | Sofie Brøgger | 2000 | 588 | 35.14 | 1:11.75 | 1:50.50 | 2:28.00 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:26.75 | |||||||||
11 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | 579 | 34.90 | 1:13.00 | 1:51.30 | 2:28.83 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:23.41 | |||||||||
12 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | 569 | 35.53 | 1:13.04 | 1:52.22 | 2:29.67 | |||
Kolding SK | 2:28.02 | |||||||||
13 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | 566 | 34.63 | 1:13.23 | 1:51.19 | 2:29.95 | |||
Slangerup Svømmeklub | 2:30.17 | |||||||||
14 | Sofie Rasmussen | 1999 | 566 | 36.56 | 1:13.52 | 1:51.94 | 2:29.97 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:23.89 | |||||||||
15 | Trine Guldberg | 1999 | 565 | 33.30 | 1:10.78 | 1:49.72 | 2:30.03 | |||
Herning Svømmeklub | 2:28.62 | |||||||||
16 | Signe Bro | 1999 | 555 | 36.45 | 1:14.42 | 1:53.44 | 2:30.89 | Deltager ikke i finalen | ||
Lyngby Svømmeklub | 2:29.99 | |||||||||
17 | Caroline Mathiesen | 2001 | 551 | 34.67 | 1:13.38 | 1:52.06 | 2:31.30 | |||
Albertslund IF | 2:24.54 | |||||||||
18 | Sofie Andersen | 2001 | 549 | 37.01 | 1:14.94 | 1:53.61 | 2:31.45 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:32.49 | |||||||||
19 | Isa Hovmand | 2000 | 546 | 37.48 | 1:16.39 | 1:55.66 | 2:31.71 | |||
Svømmeklubben Syd | 2:27.94 | |||||||||
20 | Zenia Aarestrup | 2001 | 543 | 35.26 | 1:14.39 | 1:53.06 | 2:32.02 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:31.85 | |||||||||
21 | Mia Wennecke | 1999 | 538 | 35.23 | 1:14.10 | 1:54.34 | 2:32.45 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:30.87 | |||||||||
22 | Astrid Ovesen | 1999 | 537 | 36.20 | 1:15.30 | 1:53.44 | 2:32.59 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:28.67 | |||||||||
23 | Frederikke Mertins | 2000 | 536 | 33.58 | 1:51.30 | 2:32.68 | 2:32.68 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:33.79 | |||||||||
24 | Josefine H. Lundstrøm | 2001 | 535 | 35.26 | 1:13.94 | 1:53.48 | 2:32.73 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:32.52 | |||||||||
25 | Maria M. Porsmose | 2000 | 534 | 35.23 | 1:14.14 | 1:53.42 | 2:32.86 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:30.10 | |||||||||
26 | Laura Findahl Andersen | 2001 | 533 | 35.98 | 1:15.41 | 1:53.50 | 2:32.92 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:30.35 | |||||||||
27 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | 533 | 34.50 | 1:13.97 | 1:52.92 | 2:32.94 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:27.33 | |||||||||
28 | Line Sloth Holm | 2001 | 531 | 35.50 | 1:13.92 | 1:53.55 | 2:33.15 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:30.52 | |||||||||
29 | Emilia Harlund | 1999 | 529 | 36.63 | 1:13.99 | 1:54.63 | 2:33.32 | |||
Nakskov Svømme Klub | 2:30.05 | |||||||||
29 | Frederikke Jensen | 2000 | 529 | 35.59 | 1:14.60 | 1:53.71 | 2:33.32 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:24.68 | |||||||||
31 | Emma Maagøe | 1999 | 528 | 36.04 | 1:15.38 | 1:54.29 | 2:33.43 | Deltager ikke i finalen | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:25.49 | |||||||||
32 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 524 | 35.26 | 1:14.46 | 1:52.84 | 2:33.85 | |||
Odder Svømmeklub | 2:27.43 | |||||||||
33 | SIF Nikoline Madsen | 2001 | 517 | 37.10 | 1:16.10 | 1:55.35 | 2:34.56 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:35.88 | |||||||||
34 | Ida Bøgh Hald | 2001 | 511 | 36.23 | 1:14.40 | 1:55.25 | 2:35.12 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:31.81 | |||||||||
35 | Sofie Nielsen | 2001 | 510 | 36.30 | 1:15.20 | 1:55.89 | 2:35.25 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:30.95 | |||||||||
36 | Mille Bruun Høvring | 2001 | 509 | 36.34 | 1:15.19 | 1:55.93 | 2:35.37 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:33.69 | |||||||||
37 | Nicoline Bredahl | 2000 | 507 | 37.47 | 1:15.99 | 1:56.78 | 2:35.55 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:35.22 | |||||||||
38 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | 506 | 35.38 | 1:14.68 | 1:54.50 | 2:35.59 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:33.22 | |||||||||
39 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 504 | 36.80 | 1:17.08 | 1:56.45 | 2:35.79 | |||
Roskilde Svømning | 2:31.76 | |||||||||
40 | Sofie Louise Nimb | 2001 | 500 | 37.70 | 1:15.87 | 1:56.82 | 2:36.27 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:29.36 | |||||||||
41 | Line J. V. Hededal | 2001 | 499 | 36.79 | 1:14.99 | 1:56.03 | 2:36.34 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:25.71 | |||||||||
42 | Kristine Mikkelsen | 2000 | 497 | 36.41 | 1:16.49 | 1:56.08 | 2:36.56 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:28.46 | |||||||||
43 | Emily Brophy | 1999 | 480 | 35.29 | 1:13.46 | 1:56.00 | 2:38.37 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:28.22 | |||||||||
44 | Pernille Pedersen | 2001 | 477 | 36.97 | 1:16.11 | 1:57.55 | 2:38.69 | |||
Køge Svømmeklub | 2:32.86 | |||||||||
45 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 476 | 37.84 | 1:16.86 | 1:58.92 | 2:38.80 | |||
Vest-Brøndby | 2:34.52 | |||||||||
46 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 473 | 37.03 | 1:17.07 | 1:59.26 | 2:39.15 | Deltager ikke i finalen | ||
Hillerød Svømmeklub | 2:31.57 | |||||||||
47 | Celia Erikstad | 1999 | 471 | 35.21 | 1:16.25 | 1:57.20 | 2:39.38 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:31.13 | |||||||||
48 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | 469 | 36.51 | 1:17.93 | 1:58.37 | 2:39.57 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:32.49 | |||||||||
49 | Line Strandby | 2001 | 469 | 37.30 | 1:17.88 | 1:58.25 | 2:39.64 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:35.39 | |||||||||
50 | Frederikke Petri | 2001 | 463 | 39.13 | 1:19.54 | 2:00.46 | 2:40.34 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:37.31 | |||||||||
51 | Cecilie Elkjær | 2001 | 459 | 37.78 | 1:16.78 | 1:58.76 | 2:40.78 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:31.97 | |||||||||
52 | Gry Floor | 2000 | 452 | 38.38 | 1:19.30 | 2:01.24 | 2:41.55 | |||
Odense Svømme Klub | 2:38.32 | |||||||||
53 | Lærke Juul Nielsen | 2000 | 446 | 37.82 | 1:19.05 | 2:00.36 | 2:42.33 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:39.14 | |||||||||
54 | Louise Hvarre | 2001 | 374 | 38.81 | 1:23.56 | 2:06.82 | 2:52.08 | |||
Svømmeklubben Tempo | 2:34.86 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 26 juni 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:29 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Juniormesterskaber L | Udskriftsdato | 26 juni 2016 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 18:51 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 juni 2016 |
Løb 19, 200m Rygsvømning Damer, Finaler |
Sponsor: Bosweel |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:10.27 2009-07-31 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.97 2012-03-25 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | 705 | 32.66 | 1:07.67 | 1:43.36 | 2:19.34 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:20.77 | |||||||||
2 | Sara Sylvest | 2000 | 690 | 32.92 | 1:08.04 | 1:44.19 | 2:20.39 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:19.80 | |||||||||
3 | Katharina Nekhorochko | 2000 | 661 | 33.40 | 1:09.64 | 1:47.29 | 2:22.40 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:23.39 | |||||||||
4 | Katrine B. Hansen | 1999 | 647 | 33.94 | 1:10.71 | 1:47.10 | 2:23.42 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:24.11 | |||||||||
5 | Camille Erichsen | 2001 | 639 | 33.93 | 1:11.04 | 1:47.25 | 2:23.96 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:23.30 | |||||||||
6 | Julie Gadgaard | 2001 | 634 | 34.00 | 1:11.07 | 1:47.43 | 2:24.39 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:24.16 | |||||||||
7 | Mathilde Laugesen | 2001 | 626 | 34.02 | 1:11.07 | 1:49.11 | 2:25.01 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:25.73 | |||||||||
8 | Mette Flaskager | 1999 | 588 | 34.41 | 1:11.50 | 1:50.94 | 2:28.02 | |||
Herning Svømmeklub | 2:27.53 | |||||||||
9 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | 620 | 33.14 | 1:09.52 | 1:47.45 | 2:25.45 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:23.41 | |||||||||
10 | Sofie Brøgger | 2000 | 607 | 33.83 | 1:10.23 | 1:48.19 | 2:26.50 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:26.75 | |||||||||
11 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | 594 | 35.22 | 1:13.04 | 1:50.94 | 2:27.54 | |||
Kolding SK | 2:28.02 | |||||||||
12 | Sofie Rasmussen | 1999 | 586 | 35.31 | 1:11.88 | 1:50.33 | 2:28.22 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:23.89 | |||||||||
13 | Caroline Mathiesen | 2001 | 572 | 35.40 | 1:12.09 | 1:51.55 | 2:29.40 | |||
Albertslund IF | 2:24.54 | |||||||||
14 | Trine Guldberg | 1999 | 563 | 35.24 | 1:13.75 | 1:51.43 | 2:30.20 | |||
Herning Svømmeklub | 2:28.62 | |||||||||
15 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | 557 | 34.56 | 1:13.45 | 1:51.90 | 2:30.74 | |||
Slangerup Svømmeklub | 2:30.17 | |||||||||
16 | Sofie Andersen | 2001 | 540 | 36.34 | 1:15.23 | 1:53.47 | 2:32.34 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:32.49 | |||||||||
17 | Mia Wennecke | 1999 | 599 | 34.69 | 1:11.36 | 1:50.20 | 2:27.12 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:30.87 | |||||||||
18 | Laura Findahl Andersen | 2001 | 580 | 35.19 | 1:13.03 | 1:50.35 | 2:28.74 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:30.35 | |||||||||
19 | Isa Hovmand | 2000 | 566 | 35.47 | 1:13.88 | 1:53.05 | 2:29.97 | |||
Svømmeklubben Syd | 2:27.94 | |||||||||
20 | Maria M. Porsmose | 2000 | 552 | 35.30 | 1:12.80 | 1:52.60 | 2:31.20 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:30.10 | |||||||||
21 | Astrid Ovesen | 1999 | 548 | 35.74 | 1:14.60 | 1:53.12 | 2:31.58 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:28.67 | |||||||||
22 | Zenia Aarestrup | 2001 | 537 | 35.53 | 1:14.05 | 1:53.97 | 2:32.60 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:31.85 | |||||||||
23 | Frederikke Mertins | 2000 | 529 | 34.85 | 1:12.74 | 1:53.86 | 2:33.31 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:33.79 | |||||||||
24 | Josefine H. Lundstrøm | 2001 | 514 | 35.47 | 1:15.69 | 1:55.05 | 2:34.81 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:32.52 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 26 juni 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:51 |
Resultat Løb 20 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Juniormesterskaber L | Udskriftsdato | 26 juni 2016 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 12:41 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 juni 2016 |
Løb 20, 200m Rygsvømning Herrer, Indledende |
Sponsor: Hotel Eyde |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 2:01.37 2011-07-23 |
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 2:02.31 2009-04-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Bjørn Hansen | 1998 | 626 | 30.74 | 1:04.20 | 1:38.07 | 2:10.78 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:08.86 | |||||||||
2 | Mikkel Henriksen | 1999 | 620 | 30.86 | 1:04.11 | 1:37.52 | 2:11.21 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:14.39 | |||||||||
3 | Sebastian Tullberg | 2000 | 620 | 31.08 | 1:04.42 | 1:38.32 | 2:11.22 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:09.84 | |||||||||
4 | Rasmus Nørfjand | 2000 | 611 | 31.33 | 1:04.60 | 1:38.30 | 2:11.87 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:11.49 | |||||||||
5 | Lukas Gustafson | 1999 | 610 | 30.34 | 1:04.08 | 1:38.13 | 2:11.93 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:10.42 | |||||||||
6 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 606 | 30.83 | 1:03.77 | 1:38.70 | 2:12.19 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:13.79 | |||||||||
7 | Lars Lyhne | 1999 | 595 | 31.71 | 1:05.19 | 1:39.13 | 2:13.04 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:13.71 | |||||||||
8 | Mathias Rysgaard | 1998 | 589 | 30.17 | 1:04.50 | 1:38.61 | 2:13.48 | |||
Kalundborg SK | 2:07.50 | |||||||||
9 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 569 | 31.40 | 1:06.43 | 1:41.31 | 2:15.05 | |||
Vest-Brøndby | 2:13.70 | |||||||||
10 | Mads Witthøft | 2000 | 566 | 31.13 | 1:05.04 | 1:40.42 | 2:15.23 | |||
Kalundborg SK | 2:14.51 | |||||||||
11 | William Matras | 1998 | 565 | 31.59 | 1:06.38 | 1:41.42 | 2:15.33 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:14.46 | |||||||||
12 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | 565 | 31.66 | 1:06.47 | 1:41.05 | 2:15.36 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:16.11 | |||||||||
13 | Anton Borg Hjort | 2000 | 559 | 31.58 | 1:06.86 | 1:41.69 | 2:15.79 | |||
Lyseng IF | 2:15.93 | |||||||||
14 | Jakob Schmidt | 1999 | 559 | 31.12 | 1:04.69 | 1:39.91 | 2:15.81 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:13.40 | |||||||||
15 | Mathias Immerkjær | 1999 | 550 | 32.16 | 1:05.30 | 1:41.54 | 2:16.56 | Deltager ikke i finalen | ||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:17.68 | |||||||||
16 | Frederik Oxenvad | 1999 | 535 | 31.88 | 1:06.64 | 1:41.51 | 2:17.78 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:15.79 | |||||||||
17 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 531 | 32.22 | 1:06.81 | 1:42.75 | 2:18.15 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:15.12 | |||||||||
18 | Filip Bækgaard | 2000 | 522 | 32.06 | 1:07.42 | 1:42.43 | 2:18.94 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:19.36 | |||||||||
19 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 522 | 31.68 | 1:05.51 | 1:42.53 | 2:18.97 | Deltager ikke i finalen | ||
Helsingør Svømmeklub | 2:15.26 | |||||||||
20 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | 519 | 32.64 | 1:06.82 | 1:43.30 | 2:19.24 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:20.10 | |||||||||
21 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | 508 | 32.26 | 1:07.53 | 1:43.63 | 2:20.22 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:23.89 | |||||||||
22 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | 504 | 31.83 | 1:07.81 | 1:43.04 | 2:20.60 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:19.27 | |||||||||
23 | Gustav Westerlin Larsen | 1999 | 502 | 33.09 | 1:08.16 | 1:44.62 | 2:20.78 | |||
O.S.L.F. | 2:15.24 | |||||||||
24 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 497 | 31.96 | 1:07.99 | 1:44.15 | 2:21.26 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:20.34 | |||||||||
25 | Jeppe Mathiassen | 2000 | 496 | 31.15 | 1:07.24 | 1:43.43 | 2:21.30 | Deltager ikke i finalen | ||
Lyngby Svømmeklub | 2:25.13 | |||||||||
26 | Gustav Jørgensen | 2000 | 485 | 33.96 | 1:10.69 | 1:48.16 | 2:22.37 | |||
TVS Tårnborg IF | 2:21.56 | |||||||||
27 | Sebastian Brun Koch | 1998 | 482 | 33.26 | 1:09.65 | 1:46.96 | 2:22.72 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:20.74 | |||||||||
28 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | 480 | 33.24 | 1:09.50 | 1:47.61 | 2:22.88 | |||
Hillerød Svømmeklub | 2:24.96 | |||||||||
29 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 476 | 34.32 | 1:10.15 | 1:47.46 | 2:23.26 | Deltager ikke i finalen | ||
Søllerød Svømmeklub | 2:19.46 | |||||||||
30 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 471 | 33.11 | 1:10.69 | 1:47.28 | 2:23.83 | |||
Struer Svømmeklub | 2:19.37 | |||||||||
31 | Kristoffer Desmareth | 2000 | 469 | 33.12 | 1:10.25 | 1:47.15 | 2:24.04 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:21.86 | |||||||||
32 | Lucas Alexander Meng | 2000 | 468 | 33.13 | 1:10.47 | 1:46.83 | 2:24.10 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:20.39 | |||||||||
33 | Halfdan H. Mørch | 2000 | 466 | 32.73 | 1:08.97 | 1:47.40 | 2:24.28 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:26.01 | |||||||||
34 | Jakob Petersen | 1999 | 465 | 34.06 | 1:10.30 | 1:47.90 | 2:24.43 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:21.68 | |||||||||
35 | Nikolai Hougaard | 1999 | 465 | 33.63 | 1:09.29 | 1:48.02 | 2:24.45 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:16.35 | |||||||||
36 | Johan Theis Møller | 2000 | 460 | 34.29 | 1:10.01 | 1:48.29 | 2:24.90 | |||
Roskilde Svømning | 2:26.37 | |||||||||
37 | Oliver Schiellerup | 2000 | 460 | 33.33 | 1:10.61 | 1:48.06 | 2:24.96 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:26.28 | |||||||||
38 | Oliver Broholm | 1999 | 457 | 33.42 | 1:09.65 | 1:48.26 | 2:25.27 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:16.27 | |||||||||
39 | Frederik O. Møller | 1999 | 436 | 32.89 | 1:10.97 | 1:48.63 | 2:27.55 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:20.14 | |||||||||
40 | Thomas Frederiksen | 2000 | 423 | 34.12 | 1:11.69 | 1:51.30 | 2:29.07 | |||
Odder Svømmeklub | 2:19.84 | |||||||||
41 | Daniel Berg Wenk | 2000 | 411 | 34.47 | 1:11.74 | 1:51.59 | 2:30.46 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:22.32 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 26 juni 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:41 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Juniormesterskaber L | Udskriftsdato | 26 juni 2016 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 19:05 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 juni 2016 |
Løb 20, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Sponsor: Hotel Eyde |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 2:01.37 2011-07-23 |
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 2:02.31 2009-04-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Rysgaard | 1998 | 667 | 29.22 | 1:02.54 | 1:34.91 | 2:08.09 | |||
Kalundborg SK | 2:07.50 | |||||||||
2 | Bjørn Hansen | 1998 | 658 | 30.13 | 1:01.90 | 1:34.57 | 2:08.62 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:08.86 | |||||||||
3 | Lukas Gustafson | 1999 | 644 | 30.16 | 1:02.92 | 1:36.71 | 2:09.54 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:10.42 | |||||||||
4 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 628 | 30.19 | 1:03.74 | 1:36.61 | 2:10.68 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:13.79 | |||||||||
5 | Sebastian Tullberg | 2000 | 620 | 30.85 | 1:03.92 | 1:38.24 | 2:11.21 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:09.84 | |||||||||
6 | Mikkel Henriksen | 1999 | 617 | 30.93 | 1:03.87 | 1:37.46 | 2:11.42 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:14.39 | |||||||||
7 | Rasmus Nørfjand | 2000 | 614 | 31.02 | 1:04.72 | 1:38.51 | 2:11.67 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:11.49 | |||||||||
8 | Lars Lyhne | 1999 | 605 | 30.90 | 1:03.43 | 1:38.28 | 2:12.30 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:13.71 | |||||||||
9 | Jakob Schmidt | 1999 | 593 | 30.81 | 1:04.62 | 1:38.90 | 2:13.21 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:13.40 | |||||||||
10 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 574 | 30.82 | 1:04.11 | 1:39.09 | 2:14.62 | |||
Vest-Brøndby | 2:13.70 | |||||||||
11 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | 572 | 31.05 | 1:05.00 | 1:39.77 | 2:14.75 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:16.11 | |||||||||
12 | Anton Borg Hjort | 2000 | 563 | 31.96 | 1:06.42 | 1:42.03 | 2:15.52 | |||
Lyseng IF | 2:15.93 | |||||||||
13 | Mads Witthøft | 2000 | 560 | 31.91 | 1:05.73 | 1:40.81 | 2:15.75 | |||
Kalundborg SK | 2:14.51 | |||||||||
14 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 552 | 30.96 | 1:05.71 | 1:40.49 | 2:16.39 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:15.12 | |||||||||
15 | Frederik Oxenvad | 1999 | 529 | 32.32 | 1:06.24 | 1:42.90 | 2:18.31 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:15.79 | |||||||||
16 | Filip Bækgaard | 2000 | 559 | 31.94 | 1:06.12 | 1:40.79 | 2:15.80 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:19.36 | |||||||||
17 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | 531 | 31.89 | 1:06.51 | 1:42.90 | 2:18.15 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:20.10 | |||||||||
18 | Gustav Westerlin Larsen | 1999 | 530 | 32.56 | 1:07.91 | 1:43.89 | 2:18.27 | |||
O.S.L.F. | 2:15.24 | |||||||||
19 | Gustav Jørgensen | 2000 | 526 | 33.64 | 1:08.79 | 1:45.38 | 2:18.60 | |||
TVS Tårnborg IF | 2:21.56 | |||||||||
20 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | 524 | 31.48 | 1:06.78 | 1:42.59 | 2:18.74 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:19.27 | |||||||||
21 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | 513 | 32.83 | 1:07.28 | 1:43.75 | 2:19.77 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:23.89 | |||||||||
22 | Sebastian Brun Koch | 1998 | 490 | 32.32 | 1:08.88 | 1:45.01 | 2:21.96 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:20.74 | |||||||||
23 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 438 | 33.89 | 1:12.74 | 1:50.76 | 2:27.31 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:20.34 | |||||||||
- | William Matras | 1998 | Akut syg | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:14.46 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 26 juni 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:05 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Juniormesterskaber L | Udskriftsdato | 26 juni 2016 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 19:46 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 juni 2016 |
Løb 21, 4X200m Frisvømning Damer, Finaler |
Sponsor: Midtjysk Fysioterapi |
Dansk Rekord Senior: Sigma NS (1900) 8:08.65 2009-04-08 |
Dansk Rekord Junior: Sigma Piger (1900) 8:28.49 2010-03-28 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Aalborg Piger | 1999 | 741 | 8:30.41 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 8:36.30 | |||||||||
Amalie Bærentsen | 2000 | 1:02.66 | 2:08.02 | 2:08.02 | ||||||
Johanne Marie Poulsen | 2001 | 1:02.72 | 2:10.42 | 4:18.44 | ||||||
Lisa Schøn | 1999 | 1:01.62 | 2:07.29 | 6:25.73 | ||||||
Louise Bach Andersen | 2001 | 59.80 | 2:04.68 | 8:30.41 | ||||||
2 | Kvik Junior Piger | 1999 | 723 | 8:34.64 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 8:21.40 | |||||||||
Phoebe Linde Atkins | 2000 | 1:01.93 | 2:08.78 | 2:08.78 | ||||||
Sara Sylvest | 2000 | 1:02.09 | 2:10.24 | 4:19.02 | ||||||
Josephine Holm | 1999 | 1:00.72 | 2:05.27 | 6:24.29 | ||||||
Sofie Kornbek | 2000 | 1:00.95 | 2:10.35 | 8:34.64 | ||||||
3 | Lyngby Junior 1 | 1999 | 712 | 8:37.44 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 8:38.43 | |||||||||
Emma Bjørnholdt | 2000 | 1:02.87 | 2:11.90 | 2:11.90 | ||||||
Signe Bro | 1999 | 1:01.65 | 2:05.35 | 4:17.25 | ||||||
Klara Reeh | 1999 | 1:01.64 | 2:09.19 | 6:26.44 | ||||||
Jessica Yu Mortensen | 2000 | 1:03.30 | 2:11.00 | 8:37.44 | ||||||
4 | Sigma Junior Damer | 1999 | 683 | 8:44.49 | ||||||
Sigma Swim | 8:47.50 | |||||||||
Mia Steen Duus | 2001 | 1:03.70 | 2:10.28 | 2:10.28 | ||||||
Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | 1:03.29 | 2:10.13 | 4:20.41 | ||||||
Amanda Egerod Lund | 2000 | 1:03.32 | 2:11.84 | 6:32.25 | ||||||
Katrine Stampe | 2000 | 1:03.40 | 2:12.24 | 8:44.49 | ||||||
5 | Hovedstadens Damer | 1999 | 676 | 8:46.29 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 8:54.98 | |||||||||
Vera Staun Hansen | 1999 | 1:04.28 | 2:11.31 | 2:11.31 | ||||||
Emma Maagøe | 1999 | 1:03.39 | 2:10.29 | 4:21.60 | ||||||
Luna Donde Feilberg | 2000 | 1:04.55 | 2:10.85 | 6:32.45 | ||||||
Eva Olsen | 2000 | 1:04.59 | 2:13.84 | 8:46.29 | ||||||
6 | Hsc Monstars Piger | 2000 | 669 | 8:48.31 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 8:48.70 | |||||||||
Emma Bugge Fynbo | 2001 | 1:02.90 | 2:10.35 | 2:10.35 | ||||||
Helena Rosendahl Bach | 2000 | 1:02.21 | 2:08.93 | 4:19.28 | ||||||
Merete Toft Jensen | 1999 | 1:03.46 | 2:12.09 | 6:31.37 | ||||||
Maria Cleman Hatting | 2001 | 1:07.23 | 2:16.94 | 8:48.31 | ||||||
7 | Triton Junior Piger 1 | 1999 | 667 | 8:48.60 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 8:44.79 | |||||||||
Julie Darlem Brandt | 2001 | 1:03.05 | 2:11.74 | 2:11.74 | ||||||
Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 1:04.61 | 2:14.43 | 4:26.17 | ||||||
Amanda Duus | 2000 | 1:02.55 | 2:11.39 | 6:37.56 | ||||||
Katrine B. Hansen | 1999 | 1:04.51 | 2:11.04 | 8:48.60 | ||||||
8 | Roskilde Piger 1 | 2001 | 640 | 8:56.19 | ||||||
Roskilde Svømning | 8:56.85 | |||||||||
Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 1:05.65 | 2:15.06 | 2:15.06 | ||||||
Ingrid Bo Andersen | 2001 | 1:04.76 | 2:13.60 | 4:28.66 | ||||||
Christina Christensen | 2001 | 1:05.92 | 2:18.87 | 6:47.53 | ||||||
Andrea Paaske | 2001 | 1:01.88 | 2:08.66 | 8:56.19 | ||||||
9 | Piger Esbjerg | 1999 | 632 | 8:58.24 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 8:57.63 | |||||||||
Simone H. Lauridsen | 1999 | 1:04.35 | 2:14.16 | 2:14.16 | ||||||
Ellen Nielsen | 2001 | 1:02.56 | 2:12.07 | 4:26.23 | ||||||
Julie Gadgaard | 2001 | 1:06.10 | 2:15.31 | 6:41.54 | ||||||
Freja Hamann Larsen | 1999 | 1:05.12 | 2:16.70 | 8:58.24 | ||||||
10 | Silkeborg Piger 1 | 2000 | 628 | 8:59.37 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 8:48.85 | |||||||||
Helena V. Ellling | 2000 | 1:05.64 | 2:16.84 | 2:16.84 | ||||||
Julie Lundorff Larsen | 2000 | 1:06.16 | 2:18.82 | 4:35.66 | ||||||
Klaudia W. Mogensen | 2000 | 1:00.53 | 2:07.35 | 6:43.01 | ||||||
Nicoline Bredahl | 2000 | 1:06.35 | 2:16.36 | 8:59.37 | ||||||
11 | Helsingør Damer | 1999 | 616 | 9:03.07 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 9:07.17 | |||||||||
Mia Wennecke | 1999 | 1:03.70 | 2:09.85 | 2:09.85 | ||||||
Karla Louise Balle | 2001 | 1:03.49 | 2:11.15 | 4:21.00 | ||||||
Freja A. Skov | 2000 | 1:08.20 | 2:20.10 | 6:41.10 | ||||||
Helena Hvid Hansen | 2001 | 1:08.80 | 2:21.97 | 9:03.07 | ||||||
12 | Vat Piger 1 | 2000 | 615 | 9:03.18 | ||||||
VAT Copenhagen | 8:58.30 | |||||||||
Mathilde Laugesen | 2001 | 1:05.30 | 2:15.49 | 2:15.49 | ||||||
Johanna Berthelsen | 2000 | 1:04.42 | 2:15.08 | 4:30.57 | ||||||
Alberte M Hansen | 2000 | 1:04.53 | 2:15.16 | 6:45.73 | ||||||
Sara Mortensen | 2001 | 1:05.11 | 2:17.45 | 9:03.18 | ||||||
13 | Sto Damer Junior | 2001 | 605 | 9:06.27 | ||||||
Swim Team Odense | 8:49.52 | |||||||||
Isabella Drest | 1999 | 1:05.39 | 2:14.83 | 2:14.83 | ||||||
SIF Floor | 2000 | 1:07.54 | 2:18.40 | 4:33.23 | ||||||
Cecilie Baraviec | 2000 | 1:06.33 | 2:17.13 | 6:50.36 | ||||||
Camilla Rask | 1999 | 1:04.69 | 2:15.91 | 9:06.27 | ||||||
14 | Aarhus Swim Piger | 1999 | 588 | 9:11.54 | ||||||
Aarhus Swim | 9:02.13 | |||||||||
Nikoline Østerberg | 2000 | 1:06.95 | 2:19.42 | 2:19.42 | ||||||
Mia Seehausen | 2001 | 1:06.69 | 2:20.84 | 4:40.26 | ||||||
Line Johannsen | 2001 | 1:05.53 | 2:15.90 | 6:56.16 | ||||||
Ida Bøgh Hald | 2001 | 1:04.45 | 2:15.38 | 9:11.54 | ||||||
15 | Stv Piger | 1999 | 584 | 9:12.60 | ||||||
Swim Team Vestsjælland | 8:54.45 | |||||||||
Sofie Nielsen | 2001 | 1:05.98 | 2:14.89 | 2:14.89 | ||||||
Amalie Gotthard | 1999 | 1:07.40 | 2:19.16 | 4:34.05 | ||||||
Astrid Ovesen | 1999 | 1:08.01 | 2:21.59 | 6:55.64 | ||||||
Sofie Andersen | 2001 | 1:06.26 | 2:16.96 | 9:12.60 | ||||||
16 | Esv Awesome | 2000 | 558 | 9:21.22 | ||||||
Elite Swim Vejle | 9:19.50 | |||||||||
Helene Olesen | 2000 | 1:07.95 | 2:21.91 | 2:21.91 | ||||||
Line J. V. Hededal | 2001 | 1:05.35 | 2:14.60 | 4:36.51 | ||||||
Cecilie B. Andersen | 2001 | 1:07.86 | 2:21.03 | 6:57.54 | ||||||
Stine Knudsen | 1999 | 1:07.35 | 2:23.68 | 9:21.22 | ||||||
17 | Vat Piger 2 | 1999 | 548 | 9:24.55 | ||||||
VAT Copenhagen | 9:16.20 | |||||||||
Emily Brophy | 1999 | 1:05.72 | 2:19.57 | 2:19.57 | ||||||
Victoria Vorm | 2001 | 1:07.04 | 2:18.99 | 4:38.56 | ||||||
Mille Bruun Høvring | 2001 | 1:07.85 | 2:19.82 | 6:58.38 | ||||||
Caroline Mathiesen | 2001 | 1:10.37 | 2:26.17 | 9:24.55 | ||||||
18 | Ksk Piger | 2000 | 545 | 9:25.57 | ||||||
Køge Svømmeklub | 9:21.54 | |||||||||
Sarah Aarslew Jensen | 2000 | 1:09.24 | 2:19.79 | 2:19.79 | ||||||
Pernille Pedersen | 2001 | 1:11.34 | 2:27.25 | 4:47.04 | ||||||
Melanie Degner | 2000 | 1:07.36 | 2:20.86 | 7:07.90 | ||||||
Maria Caroline Krumbak | 2000 | 1:05.41 | 2:17.67 | 9:25.57 | ||||||
19 | Hils Piger | 1999 | 525 | 9:32.65 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 9:31.01 | |||||||||
Alberte Kjærsgaard | 2001 | 1:08.60 | 2:19.62 | 2:19.62 | ||||||
Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | 1:06.50 | 2:18.27 | 4:37.89 | ||||||
Emilie Trolle Pedersen | 1999 | 1:11.14 | 2:28.32 | 7:06.21 | ||||||
Clara Qvade Rasmusen | 2001 | 1:09.04 | 2:26.44 | 9:32.65 | ||||||
- | Agf Piger 1 | 1999 | DSQ | Tyvstart 2. svømmer | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 8:49.25 | |||||||||
Matilde Kjeldsen | 1999 | 1:04.81 | 2:14.16 | 2:14.16 | ||||||
- | Holbæk Piger | 2000 | DSQ | Tyvstart 3. svømmer | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 9:29.91 | |||||||||
Mai Andersen | 2000 | 1:06.33 | 2:17.95 | 2:17.95 | ||||||
Mikkeline Mentz | 2001 | 1:06.58 | 2:21.68 | 4:39.63 | ||||||
- | Horsens Piger 1 | 2000 | DSQ | Tyvstart 4. svømmer | ||||||
Horsens Svømmeklub | 9:15.00 | |||||||||
Josefine Due Christensen | 2001 | 1:03.72 | 2:12.12 | 2:12.12 | ||||||
Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | 1:05.48 | 2:17.12 | 4:29.24 | ||||||
Nicoline Rosenkilde | 1999 | 1:07.36 | 2:19.85 | 6:49.09 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 26 juni 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:46 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Juniormesterskaber L | Udskriftsdato | 26 juni 2016 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 20:16 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 juni 2016 |
Løb 22, 4X200m Frisvømning Herrer, Finaler |
Sponsor: EY |
Dansk Rekord Senior: EliteSvøm Esbjerg (1900) 7:25.76 2009-04-09 |
Dansk Rekord Junior: VAT Drenge (1900) 7:37.66 2011-06-28 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Drenge 1 Esbjerg | 1998 | 727 | 7:45.31 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 7:45.08 | |||||||||
Christian Holm Jørgensen | 1999 | 58.10 | 1:59.87 | 1:59.87 | ||||||
Mikkel Gadgaard | 1999 | 54.31 | 1:53.28 | 3:53.15 | ||||||
Simon Vingolf Larsen | 1998 | 54.47 | 1:56.26 | 5:49.41 | ||||||
Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 54.86 | 1:55.90 | 7:45.31 | ||||||
2 | Sigma Junior Herrer | 1998 | 705 | 7:50.07 | ||||||
Sigma Swim | 7:54.01 | |||||||||
Anton Borring Andersen | 1999 | 57.77 | 1:58.60 | 1:58.60 | ||||||
Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 56.41 | 1:54.48 | 3:53.08 | ||||||
Emil Engels Henriksen | 1999 | 58.06 | 2:00.27 | 5:53.35 | ||||||
Sebastian Tullberg | 2000 | 54.95 | 1:56.72 | 7:50.07 | ||||||
3 | Agf Power Boys | 1998 | 679 | 7:55.98 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 8:00.20 | |||||||||
August Stamp Kirkeby | 1999 | 57.52 | 2:01.09 | 2:01.09 | ||||||
Magnus Fallesen | 1998 | 55.19 | 1:57.40 | 3:58.49 | ||||||
Tobias B. Bjerg | 1998 | 57.15 | 1:58.89 | 5:57.38 | ||||||
Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 57.71 | 1:58.60 | 7:55.98 | ||||||
4 | Holbæk Drenge | 1998 | 638 | 8:06.01 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 8:05.12 | |||||||||
Simon Brixner | 2000 | 57.26 | 2:00.53 | 2:00.53 | ||||||
Frederik Palmø | 2000 | 57.11 | 2:01.15 | 4:01.68 | ||||||
Emil Toft | 1998 | 58.90 | 2:02.91 | 6:04.59 | ||||||
Markus Bøjsen | 1999 | 58.17 | 2:01.42 | 8:06.01 | ||||||
5 | Stm Drenge | 1999 | 634 | 8:07.04 | ||||||
Swim Team Midtjylland | 8:11.98 | |||||||||
Mikkel B. Høgild | 1998 | 57.91 | 1:58.86 | 1:58.86 | ||||||
Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | 58.89 | 2:06.19 | 4:05.05 | ||||||
Magnus B. Høgild | 1999 | 56.69 | 1:57.34 | 6:02.39 | ||||||
Søren B. Jeppesen | 1999 | 59.08 | 2:04.65 | 8:07.04 | ||||||
6 | Kvik Junior Drenge | 1998 | 633 | 8:07.22 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 7:53.22 | |||||||||
Emil Hedegaard | 1999 | 57.95 | 2:02.36 | 2:02.36 | ||||||
Mads Midtbøll | 1998 | 58.77 | 2:02.19 | 4:04.55 | ||||||
Lukas Storm | 1999 | 57.12 | 1:59.41 | 6:03.96 | ||||||
Ferdinand Wahl | 2000 | 58.97 | 2:03.26 | 8:07.22 | ||||||
7 | Hovedstadens Herrer | 1998 | 628 | 8:08.59 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 8:01.72 | |||||||||
Giano Grillo | 1998 | 56.76 | 1:57.77 | 1:57.77 | ||||||
Andreas Vestergaard | 1999 | 57.82 | 1:59.97 | 3:57.74 | ||||||
Frederik O. Møller | 1999 | 59.44 | 2:05.31 | 6:03.05 | ||||||
Linus Koefoed Weiss | 1999 | 59.00 | 2:05.54 | 8:08.59 | ||||||
8 | Triton Junior Drenge 1 | 1998 | 626 | 8:09.10 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 8:00.79 | |||||||||
Niels Paulli Sparholt | 2000 | 58.02 | 2:01.85 | 2:01.85 | ||||||
Mads Rishøj | 1999 | 1:31.47 | 2:30.57 | 4:32.42 | ||||||
Tobias Andersen | 1998 | 1:02.02 | 2:02.22 | 6:34.64 | ||||||
Johan Joensen | 2000 | 1:02.45 | 1:34.46 | 8:09.10 | ||||||
9 | Hsc Monstars Drenge | 1999 | 597 | 8:16.91 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 8:14.10 | |||||||||
Casper Christiansen | 2000 | 1:02.70 | 2:08.25 | 2:08.25 | ||||||
Kasper Laursen | 1998 | 1:31.19 | 2:31.98 | 4:40.23 | ||||||
Christian Rasmussen | 1998 | 1:02.94 | 2:01.72 | 6:41.95 | ||||||
Rasmus Nørfjand | 2000 | 1:34.96 | 1:34.96 | 8:16.91 | ||||||
10 | Vat Cph Herrer 2 | 1998 | 594 | 8:17.76 | ||||||
VAT Copenhagen | 8:09.34 | |||||||||
Oliver Thor Sørensen | 2000 | 57.43 | 2:03.56 | 2:03.56 | ||||||
Mikkel Salmansen | 2000 | 58.92 | 2:02.15 | 4:05.71 | ||||||
Daniel Sørensen | 1999 | 59.20 | 2:06.61 | 6:12.32 | ||||||
Jon Riedel Pedersen | 1998 | 1:00.87 | 2:05.44 | 8:17.76 | ||||||
11 | Lyngby Junior 1 | 1998 | 583 | 8:20.76 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 8:15.69 | |||||||||
Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 59.18 | 2:01.35 | 2:01.35 | ||||||
Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 57.84 | 2:00.22 | 4:01.57 | ||||||
Jeppe Mathiassen | 2000 | 1:00.53 | 2:10.10 | 6:11.67 | ||||||
Johan Feld Sørensen | 1999 | 1:01.20 | 2:09.09 | 8:20.76 | ||||||
12 | Hils Drenge | 1999 | 547 | 8:31.77 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 8:35.01 | |||||||||
Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | 1:03.74 | 2:11.28 | 2:11.28 | ||||||
Philip Agerskov | 1998 | 1:01.22 | 2:08.09 | 4:19.37 | ||||||
Victor Kjærsgaard | 1998 | 1:00.98 | 2:08.98 | 6:28.35 | ||||||
Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 58.45 | 2:03.42 | 8:31.77 | ||||||
13 | Horsens Drenge 2 | 1998 | 546 | 8:31.98 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 8:45.00 | |||||||||
Daniel H. Johannesen | 1999 | 1:02.26 | 2:09.99 | 2:09.99 | ||||||
Lukas Lindstrøm | 1998 | 1:00.16 | 2:04.38 | 4:14.37 | ||||||
Nicklas Steen Hansen | 1999 | 1:02.17 | 2:07.10 | 6:21.47 | ||||||
Viktor Bull Kramer | 2000 | 1:03.25 | 2:10.51 | 8:31.98 | ||||||
14 | Vat Cph Herrer 3 | 2000 | 501 | 8:46.67 | ||||||
VAT Copenhagen | 8:36.76 | |||||||||
Rasmus Langvad | 2000 | 1:04.28 | 2:14.17 | 2:14.17 | ||||||
Frederik Hatting Petersen | 2000 | 59.08 | 2:03.85 | 4:18.02 | ||||||
Halfdan H. Mørch | 2000 | 1:02.84 | 2:12.81 | 6:30.83 | ||||||
Daniel Dyrved | 2000 | 1:03.44 | 2:15.84 | 8:46.67 | ||||||
15 | Ksk Drenge | 1999 | 500 | 8:47.33 | ||||||
Køge Svømmeklub | 8:09.67 | |||||||||
Andreas L. Damgård | 2000 | 1:04.56 | 2:15.22 | 2:15.22 | ||||||
Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 59.73 | 2:05.74 | 4:20.96 | ||||||
Jacob Holm | 2000 | 1:02.47 | 2:11.35 | 6:32.31 | ||||||
Thor B. Hansen | 2000 | 1:02.65 | 2:15.02 | 8:47.33 | ||||||
16 | Drenge 1 Helsinge | 1999 | 495 | 8:48.84 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 8:42.40 | |||||||||
Alexander Mogensen | 1999 | 1:05.49 | 2:12.44 | 2:12.44 | ||||||
Oliver Christiansen | 1999 | 58.73 | 2:02.66 | 4:15.10 | ||||||
Jakob Forsberg | 2000 | 1:02.99 | 2:15.75 | 6:30.85 | ||||||
Frederik Junker Neldeberg | 2000 | 1:04.46 | 2:17.99 | 8:48.84 | ||||||
- | Horsens Drenge 1 | 1998 | DSQ | Tyvstart 2. svømmer | ||||||
Horsens Svømmeklub | 8:06.00 | |||||||||
Rasmus Udbye | 2000 | 55.62 | 1:56.50 | 1:56.50 | ||||||
- | Silkeborg Drenge | 1999 | DSQ | Tyvstart 2. svømmer | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 8:22.58 | |||||||||
Markus Kjeldsen | 2000 | 57.63 | 1:58.77 | 1:58.77 | ||||||
- | Sto Herrer Junior | 2000 | DSQ | Tyvstart 3. svømmer | ||||||
Swim Team Odense | 8:06.35 | |||||||||
Malthe Burgaard | 2000 | 58.32 | 2:02.27 | 2:02.27 | ||||||
Mads Sørensen | 2000 | 59.07 | 2:03.50 | 4:05.77 | ||||||
- | Vat Cph Herrer 1 | 1999 | DSQ | Tyvstart 4. svømmer | ||||||
VAT Copenhagen | 7:51.41 | |||||||||
Mathias Immerkjær | 1999 | 57.52 | 2:00.50 | 2:00.50 | ||||||
Johan Bragason | 1999 | 55.17 | 1:57.76 | 3:58.26 | ||||||
Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 55.92 | 1:59.92 | 5:58.18 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 26 juni 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:16 |
Resultat Løb 23 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Juniormesterskaber L | Udskriftsdato | 27 juni 2016 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 10:37 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 juni 2016 |
Løb 23, 50m Frisvømning Damer, Indledende |
Sponsor: Bosweel |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.40 2014-06-11 |
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 25.25 2016-03-19 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | 667 | 27.15 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 26.84 | |||||||||
2 | Emma H. Christiansen | 1999 | 666 | 27.17 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 26.98 | |||||||||
3 | Mathilde Hager | 2001 | 651 | 27.37 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 27.22 | |||||||||
4 | Lærke Toft Ruby | 1999 | 643 | 27.48 | ||||||
Svømmeklubben Laksen | 26.82 | |||||||||
5 | Snæfridur Sol | 2000 | 639 | 27.55 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 27.10 | |||||||||
6 | Ellen Nielsen | 2001 | 633 | 27.63 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 27.31 | |||||||||
7 | Caroline Hørlykke | 2000 | 632 | 27.64 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 28.09 | |||||||||
8 | Camilla Rask | 1999 | 632 | 27.65 | ||||||
Odense Svømme Klub | 27.82 | |||||||||
9 | Andrea Paaske | 2001 | 631 | 27.66 | ||||||
Roskilde Svømning | 27.38 | |||||||||
10 | Line J. V. Hededal | 2001 | 628 | 27.70 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 27.26 | |||||||||
11 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | 623 | 27.77 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 27.14 | |||||||||
12 | Matilde Kjeldsen | 1999 | 615 | 27.89 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 27.42 | |||||||||
13 | Dianna Au | 2000 | 614 | 27.91 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 28.18 | |||||||||
14 | Freja Hamann Larsen | 1999 | 613 | 27.93 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 26.99 | |||||||||
15 | Julie Darlem Brandt | 2001 | 612 | 27.94 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.84 | |||||||||
16 | Amanda Duus | 2000 | 611 | 27.96 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.05 | |||||||||
17 | Katja Korbo Petersson | 2001 | 609 | 27.99 | ||||||
JGI Svømning | 27.55 | |||||||||
18 | Mia Wennecke | 1999 | 604 | 28.06 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 27.86 | |||||||||
19 | Sarah Missing | 2001 | 599 | 28.15 | ||||||
Vest-Brøndby | 27.92 | |||||||||
20 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 596 | 28.19 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 28.42 | |||||||||
21 | Josefine Due Christensen | 2001 | 595 | 28.20 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 28.28 | |||||||||
22 | Louise Bach Andersen | 2001 | 594 | 28.22 | Deltager ikke i finalen | |||||
Aalborg Svømmeklub | 28.27 | |||||||||
23 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | 592 | 28.25 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 28.41 | |||||||||
24 | Sofie Kornbek | 2000 | 592 | 28.26 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.95 | |||||||||
25 | Katrine Stampe | 2000 | 590 | 28.29 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 27.72 | |||||||||
26 | Mathilde Laugesen | 2001 | 584 | 28.38 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 28.76 | |||||||||
27 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 583 | 28.40 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 29.06 | |||||||||
27 | Helena V. Ellling | 2000 | 583 | 28.40 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 28.49 | |||||||||
29 | Karla Louise Balle | 2001 | 580 | 28.45 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 28.54 | |||||||||
30 | Camilla Ottesen | 2000 | 579 | 28.47 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 28.58 | |||||||||
31 | Clara Schade Cantby | 2000 | 577 | 28.49 | Deltager ikke i finalen | |||||
Slagelse Svømmeklub | 27.32 | |||||||||
32 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 576 | 28.52 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 28.47 | |||||||||
33 | Iben Bak | 2001 | 573 | 28.56 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 28.99 | |||||||||
34 | Amalie W. Olsen | 2001 | 572 | 28.58 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 28.65 | |||||||||
34 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | 572 | 28.58 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 27.77 | |||||||||
36 | Line Sloth Holm | 2001 | 571 | 28.59 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 28.93 | |||||||||
37 | Marie Kvorning Mikkelsen | 2000 | 566 | 28.68 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 28.55 | |||||||||
38 | Silja Ösp Logadottir | 2001 | 565 | 28.70 | ||||||
O.S.L.F. | 29.16 | |||||||||
39 | Sofie Brøgger | 2000 | 564 | 28.71 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.96 | |||||||||
40 | Louise Hvarre | 2001 | 563 | 28.73 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 29.12 | |||||||||
41 | Helene Olesen | 2000 | 561 | 28.77 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 28.23 | |||||||||
42 | Carolina Sahl Rasmussen | 2001 | 554 | 28.88 | ||||||
Farum Svømmeklub | 29.17 | |||||||||
43 | Johanna Berthelsen | 2000 | 551 | 28.94 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 28.58 | |||||||||
44 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | 547 | 29.00 | ||||||
Kolding SK | 28.29 | |||||||||
45 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | 542 | 29.09 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.57 | |||||||||
46 | Cecilie Elkjær | 2001 | 542 | 29.10 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 29.13 | |||||||||
46 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 542 | 29.10 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 28.22 | |||||||||
46 | Ida Maria Nielsen | 2000 | 542 | 29.10 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 28.41 | |||||||||
49 | Emma Jørgensen | 2001 | 541 | 29.11 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.85 | |||||||||
50 | Amalie Gotthard | 1999 | 540 | 29.13 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 29.01 | |||||||||
51 | SIF Floor | 2000 | 537 | 29.18 | ||||||
Odense Svømme Klub | 29.80 | |||||||||
52 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | 536 | 29.21 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 28.21 | |||||||||
53 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 529 | 29.33 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 28.60 | |||||||||
54 | Vibe Toftte Jørgensen | 1999 | 529 | 29.34 | ||||||
Svømmeklubben Laksen | 29.27 | |||||||||
55 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | 526 | 29.39 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 29.01 | |||||||||
56 | Matilde Fuglsang | 2000 | 519 | 29.52 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 28.63 | |||||||||
57 | Emilie Larsen | 2001 | 516 | 29.57 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 29.32 | |||||||||
58 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 516 | 29.58 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 29.09 | |||||||||
59 | Caroline Waage Nowak | 2001 | 515 | 29.59 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 28.77 | |||||||||
60 | Cecilie B. Andersen | 2001 | 501 | 29.87 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 29.17 | |||||||||
61 | Nikoline Nielsen | 2001 | 488 | 30.13 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 29.63 | |||||||||
62 | Amalie Frederiksen | 2001 | 484 | 30.22 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 28.18 | |||||||||
63 | Frederikke Petri | 2001 | 465 | 30.61 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 28.91 | |||||||||
- | Sofie Andersen | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 28.75 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 27 juni 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:37 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Juniormesterskaber L | Udskriftsdato | 27 juni 2016 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 17:31 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 juni 2016 |
Løb 23, 50m Frisvømning Damer, Finaler |
Sponsor: Bosweel |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.40 2014-06-11 |
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 25.25 2016-03-19 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | 700 | 26.72 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 26.84 | |||||||||
2 | Mathilde Hager | 2001 | 699 | 26.73 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 27.22 | |||||||||
3 | Lærke Toft Ruby | 1999 | 687 | 26.89 | ||||||
Svømmeklubben Laksen | 26.82 | |||||||||
4 | Emma H. Christiansen | 1999 | 678 | 27.00 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 26.98 | |||||||||
5 | Ellen Nielsen | 2001 | 666 | 27.16 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 27.31 | |||||||||
6 | Snæfridur Sol | 2000 | 655 | 27.32 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 27.10 | |||||||||
7 | Caroline Hørlykke | 2000 | 619 | 27.84 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 28.09 | |||||||||
8 | Camilla Rask | 1999 | 614 | 27.91 | ||||||
Odense Svømme Klub | 27.82 | |||||||||
9 | Line J. V. Hededal | 2001 | 675 | 27.05 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 27.26 | |||||||||
10 | Andrea Paaske | 2001 | 656 | 27.30 | ||||||
Roskilde Svømning | 27.38 | |||||||||
11 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | 648 | 27.42 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 27.14 | |||||||||
12 | Freja Hamann Larsen | 1999 | 632 | 27.65 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 26.99 | |||||||||
13 | Matilde Kjeldsen | 1999 | 625 | 27.74 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 27.42 | |||||||||
14 | Amanda Duus | 2000 | 608 | 28.01 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.05 | |||||||||
15 | Julie Darlem Brandt | 2001 | 601 | 28.11 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.84 | |||||||||
16 | Dianna Au | 2000 | 595 | 28.21 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 28.18 | |||||||||
17 | Mia Wennecke | 1999 | 648 | 27.41 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 27.86 | |||||||||
18 | Katja Korbo Petersson | 2001 | 643 | 27.49 | ||||||
JGI Svømning | 27.55 | |||||||||
19 | Sarah Missing | 2001 | 639 | 27.54 | ||||||
Vest-Brøndby | 27.92 | |||||||||
20 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 611 | 27.95 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 28.42 | |||||||||
21 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | 602 | 28.09 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 28.41 | |||||||||
21 | Katrine Stampe | 2000 | 602 | 28.09 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 27.72 | |||||||||
23 | Sofie Kornbek | 2000 | 592 | 28.25 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.95 | |||||||||
24 | Josefine Due Christensen | 2001 | 591 | 28.27 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 28.28 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 27 juni 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:31 |
Resultat Løb 24 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Juniormesterskaber L | Udskriftsdato | 27 juni 2016 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 10:36 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 juni 2016 |
Løb 24, 50m Frisvømning Herrer, Indledende |
Sponsor: EY |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 2009-04-11 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 23.07 2013-03-29 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Philip Greve | 1998 | 671 | 23.88 | ||||||
Farum Svømmeklub | 23.69 | |||||||||
2 | Christian Holm Jørgensen | 1999 | 643 | 24.22 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 23.96 | |||||||||
3 | Sebastian Tullberg | 2000 | 630 | 24.39 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 23.85 | |||||||||
4 | Magnus Fallesen | 1998 | 621 | 24.50 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 24.07 | |||||||||
5 | Mathias Rysgaard | 1998 | 604 | 24.73 | ||||||
Kalundborg SK | 24.52 | |||||||||
6 | Tobias Andersen | 1998 | 600 | 24.78 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 24.78 | |||||||||
7 | Marcus Rappenborg | 1999 | 600 | 24.79 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 25.23 | |||||||||
7 | Rasmus Udbye | 2000 | 600 | 24.79 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 24.51 | |||||||||
9 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 592 | 24.89 | ||||||
Odder Svømmeklub | 24.56 | |||||||||
10 | Marcus Dan Hansen | 1999 | 591 | 24.91 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 24.86 | |||||||||
11 | Anton Olsen | 1998 | 585 | 25.00 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 25.05 | |||||||||
12 | Jakob Juul | 2000 | 578 | 25.09 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 25.20 | |||||||||
13 | Alexander Eggers | 1999 | 576 | 25.12 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 24.66 | |||||||||
13 | Simon Brixner | 2000 | 576 | 25.12 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 25.43 | |||||||||
15 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | 571 | 25.19 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | 25.43 | |||||||||
16 | Bjørn Hansen | 1998 | 569 | 25.23 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 25.97 | |||||||||
17 | Andreas Bui | 2000 | 568 | 25.24 | ||||||
O.S.L.F. | 25.50 | |||||||||
18 | Oliver Broholm | 1999 | 559 | 25.37 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 25.21 | |||||||||
19 | Jonathan Kristensen | 1998 | 558 | 25.39 | ||||||
Odder Svømmeklub | 24.73 | |||||||||
20 | Anton Borg Hjort | 2000 | 555 | 25.44 | ||||||
Lyseng IF | 25.75 | |||||||||
20 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | 555 | 25.44 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 25.66 | |||||||||
20 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 555 | 25.44 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 25.64 | |||||||||
23 | Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | 553 | 25.46 | Deltager ikke i finalen | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 25.26 | |||||||||
24 | Thomas Bech | 1998 | 552 | 25.49 | ||||||
Farum Svømmeklub | 24.87 | |||||||||
25 | Gustav Westerlin Larsen | 1999 | 551 | 25.50 | ||||||
O.S.L.F. | 25.98 | |||||||||
26 | Johan Wentorf | 1999 | 550 | 25.51 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 24.98 | |||||||||
26 | Jonas Rohwedder | 1998 | 550 | 25.51 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 25.67 | |||||||||
28 | Malthe Burgaard | 2000 | 543 | 25.63 | ||||||
Odense Svømme Klub | 25.70 | |||||||||
28 | Pierre Høgenhaug | 1999 | 543 | 25.63 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 26.08 | |||||||||
30 | Peter Vangsgaard | 2000 | 542 | 25.64 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 26.01 | |||||||||
31 | Gustav Yde | 2000 | 540 | 25.67 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 25.41 | |||||||||
32 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 537 | 25.71 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 25.28 | |||||||||
32 | Mathias Immerkjær | 1999 | 537 | 25.71 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 25.35 | |||||||||
34 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | 536 | 25.73 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 26.00 | |||||||||
35 | Steffen Vesterø Uldal | 1999 | 534 | 25.76 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 25.86 | |||||||||
36 | Niels Ottosen | 1998 | 534 | 25.77 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 25.60 | |||||||||
37 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 532 | 25.79 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 25.95 | |||||||||
38 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | 531 | 25.81 | ||||||
Herning Svømmeklub | 25.61 | |||||||||
39 | Victor Kristensen | 1999 | 530 | 25.83 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 25.63 | |||||||||
40 | Thomas Christiansen | 1999 | 528 | 25.86 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 26.47 | |||||||||
41 | Martin Szokody | 1999 | 526 | 25.90 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 26.48 | |||||||||
42 | Jeppe Mathiassen | 2000 | 524 | 25.93 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 26.62 | |||||||||
43 | Gustav Jørgensen | 2000 | 521 | 25.98 | ||||||
TVS Tårnborg IF | 26.63 | |||||||||
44 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 520 | 25.99 | ||||||
Struer Svømmeklub | 26.74 | |||||||||
45 | Mads Sørensen | 2000 | 519 | 26.01 | ||||||
O.S.L.F. | 26.70 | |||||||||
45 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 519 | 26.01 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 25.57 | |||||||||
47 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 517 | 26.04 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 25.70 | |||||||||
48 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | 516 | 26.06 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 26.40 | |||||||||
49 | Lukas Storm | 1999 | 514 | 26.09 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 25.96 | |||||||||
50 | William Lehn-Schiøler | 2000 | 511 | 26.15 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 25.54 | |||||||||
51 | André Goldberg Ballerini | 1999 | 510 | 26.16 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 26.50 | |||||||||
52 | Thomas Frederiksen | 2000 | 507 | 26.22 | ||||||
Odder Svømmeklub | 26.15 | |||||||||
53 | Jakob Gersholm Baktoft | 2000 | 505 | 26.25 | ||||||
Roskilde Svømning | 27.38 | |||||||||
54 | Filip Bækgaard | 2000 | 503 | 26.28 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 26.92 | |||||||||
55 | Christian K. Jensen | 2000 | 502 | 26.30 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 26.90 | |||||||||
56 | Johan Feld Sørensen | 1999 | 501 | 26.31 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 26.44 | |||||||||
57 | Frederik O. Møller | 1999 | 501 | 26.32 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 25.80 | |||||||||
58 | Jacob Friland | 1999 | 500 | 26.34 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.46 | |||||||||
58 | Philip Agerskov | 1998 | 500 | 26.34 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 26.01 | |||||||||
60 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | 497 | 26.39 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.47 | |||||||||
61 | Oscar Fischer Kokholm | 2000 | 494 | 26.45 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 27.06 | |||||||||
62 | Frederik Oxenvad | 1999 | 491 | 26.49 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 26.28 | |||||||||
63 | Christian Juul Jensen | 2000 | 490 | 26.51 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 27.13 | |||||||||
63 | Daniel Schytte | 2000 | 490 | 26.51 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 26.41 | |||||||||
65 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | 490 | 26.52 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.52 | |||||||||
66 | Ehab Basha | 2000 | 483 | 26.65 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 26.94 | |||||||||
67 | Lars Lyhne | 1999 | 479 | 26.71 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 25.93 | |||||||||
68 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | 478 | 26.74 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 26.41 | |||||||||
69 | Andreas Hougaard | 2000 | 477 | 26.75 | ||||||
Auning Svømmeklub | 26.66 | |||||||||
70 | Kasper Bitzer | 2000 | 476 | 26.77 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | 26.88 | |||||||||
70 | Nicolai Yung Hansen | 2000 | 476 | 26.77 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 27.07 | |||||||||
72 | David Hjort | 2000 | 471 | 26.86 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 26.63 | |||||||||
73 | Mathias Kjær Nielsen | 2000 | 469 | 26.90 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 26.49 | |||||||||
74 | Casper Ramsdahl Sørensen | 2000 | 467 | 26.95 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 26.92 | |||||||||
75 | Owais Hamid | 2000 | 465 | 26.99 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 26.71 | |||||||||
76 | Oliver Kramer Andersen | 1999 | 464 | 27.00 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 26.18 | |||||||||
77 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 463 | 27.01 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 26.84 | |||||||||
78 | Daniel Dyrved | 2000 | 462 | 27.04 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 28.27 | |||||||||
79 | Rune Nørgaard | 2000 | 442 | 27.43 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 26.95 | |||||||||
80 | Frederik Rindshøj | 1999 | 430 | 27.69 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 24.79 | |||||||||
81 | Jakob Forsberg | 2000 | 425 | 27.80 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 27.74 | |||||||||
81 | Jonathan Forsberg Møller | 2000 | 425 | 27.80 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 28.39 | |||||||||
83 | Simon Andersen | 2000 | 417 | 27.97 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 27.99 | |||||||||
84 | Mads Haugård Hansen | 2000 | 412 | 28.10 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 27.36 | |||||||||
85 | Victor N Andersen | 2000 | 406 | 28.22 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 28.38 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 27 juni 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:36 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Juniormesterskaber L | Udskriftsdato | 27 juni 2016 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 17:38 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 juni 2016 |
Løb 24, 50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Sponsor: EY |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 2009-04-11 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 23.07 2013-03-29 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Philip Greve | 1998 | 691 | 23.65 | ||||||
Farum Svømmeklub | 23.69 | |||||||||
2 | Sebastian Tullberg | 2000 | 678 | 23.80 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 23.85 | |||||||||
3 | Christian Holm Jørgensen | 1999 | 665 | 23.95 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 23.96 | |||||||||
4 | Mathias Rysgaard | 1998 | 623 | 24.47 | ||||||
Kalundborg SK | 24.52 | |||||||||
5 | Rasmus Udbye | 2000 | 614 | 24.59 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 24.51 | |||||||||
6 | Magnus Fallesen | 1998 | 611 | 24.64 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 24.07 | |||||||||
7 | Tobias Andersen | 1998 | 605 | 24.71 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 24.78 | |||||||||
8 | Marcus Rappenborg | 1999 | 581 | 25.05 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 25.23 | |||||||||
9 | Anton Olsen | 1998 | 617 | 24.56 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 25.05 | |||||||||
10 | Alexander Eggers | 1999 | 597 | 24.83 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 24.66 | |||||||||
11 | Marcus Dan Hansen | 1999 | 587 | 24.97 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 24.86 | |||||||||
12 | Jakob Juul | 2000 | 581 | 25.05 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 25.20 | |||||||||
13 | Bjørn Hansen | 1998 | 575 | 25.14 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 25.97 | |||||||||
14 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | 572 | 25.18 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | 25.43 | |||||||||
15 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 571 | 25.19 | ||||||
Odder Svømmeklub | 24.56 | |||||||||
16 | Simon Brixner | 2000 | 569 | 25.23 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 25.43 | |||||||||
17 | Andreas Bui | 2000 | 591 | 24.91 | ||||||
O.S.L.F. | 25.50 | |||||||||
18 | Gustav Westerlin Larsen | 1999 | 580 | 25.07 | ||||||
O.S.L.F. | 25.98 | |||||||||
19 | Thomas Bech | 1998 | 576 | 25.12 | ||||||
Farum Svømmeklub | 24.87 | |||||||||
20 | Jonathan Kristensen | 1998 | 570 | 25.21 | ||||||
Odder Svømmeklub | 24.73 | |||||||||
21 | Oliver Broholm | 1999 | 567 | 25.26 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 25.21 | |||||||||
22 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | 558 | 25.39 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 25.66 | |||||||||
23 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 551 | 25.50 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 25.64 | |||||||||
24 | Anton Borg Hjort | 2000 | 543 | 25.62 | ||||||
Lyseng IF | 25.75 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 27 juni 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:38 |
Resultat Løb 25 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Juniormesterskaber L | Udskriftsdato | 27 juni 2016 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 10:47 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 juni 2016 |
Løb 25, 200m Butterfly Damer, Indledende |
Sponsor: Red Office |
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:07.44 2009-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:14.03 2016-04-13 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | 695 | 30.42 | 1:05.02 | 1:41.09 | 2:17.49 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:14.03 | |||||||||
2 | Cecilie Wiuff | 2000 | 667 | 30.81 | 1:07.30 | 1:42.41 | 2:19.39 | |||
Herlev Svømning | 2:16.91 | |||||||||
3 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | 643 | 32.58 | 1:08.16 | 1:44.41 | 2:21.06 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:15.91 | |||||||||
4 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | 635 | 31.45 | 1:06.51 | 1:43.83 | 2:21.67 | |||
Roskilde Svømning | 2:20.93 | |||||||||
5 | Regitze Gaard | 2001 | 629 | 31.63 | 1:08.35 | 1:45.05 | 2:22.11 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:18.10 | |||||||||
6 | Trine Kjøngerskov | 2000 | 605 | 31.32 | 1:07.28 | 1:44.28 | 2:23.96 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:14.62 | |||||||||
7 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 591 | 33.04 | 1:09.91 | 1:47.36 | 2:25.13 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:22.51 | |||||||||
8 | Amalie Bærentsen | 2000 | 556 | 32.75 | 1:10.52 | 1:48.64 | 2:28.07 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:26.03 | |||||||||
9 | Hannah Pilgaard | 1999 | 551 | 32.07 | 1:09.95 | 1:48.18 | 2:28.50 | Deltager ikke i finalen | ||
Lyngby Svømmeklub | 2:23.71 | |||||||||
10 | Sarah Missing | 2001 | 546 | 33.40 | 1:11.58 | 1:51.58 | 2:29.00 | |||
Vest-Brøndby | 2:23.15 | |||||||||
11 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 540 | 33.45 | 1:11.30 | 1:51.03 | 2:29.57 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:27.74 | |||||||||
12 | Lærke Toftgaard | 2001 | 526 | 33.99 | 1:12.59 | 1:53.02 | 2:30.88 | |||
Kolding SK | 2:33.79 | |||||||||
13 | Victoria Vorm | 2001 | 519 | 32.89 | 1:10.05 | 1:50.06 | 2:31.56 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:27.27 | |||||||||
14 | Kajsa Gregersen | 2001 | 515 | 32.52 | 1:10.97 | 1:50.55 | 2:31.89 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:20.44 | |||||||||
15 | Amanda Egerod Lund | 2000 | 507 | 33.88 | 1:11.29 | 1:51.36 | 2:32.68 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:26.92 | |||||||||
16 | Maria Møller Glargaard | 2001 | 483 | 33.95 | 1:13.88 | 1:54.11 | 2:35.24 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:37.24 | |||||||||
17 | Laura Lange | 2001 | 482 | 33.88 | 1:13.38 | 1:53.75 | 2:35.35 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:27.84 | |||||||||
18 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | 481 | 32.51 | 1:11.13 | 1:51.51 | 2:35.36 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:26.20 | |||||||||
19 | Ida Maria Nielsen | 2000 | 475 | 33.98 | 1:12.47 | 1:54.06 | 2:36.08 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:35.19 | |||||||||
20 | Jamilla Bistrup | 2001 | 469 | 33.05 | 1:13.05 | 1:53.87 | 2:36.69 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:31.51 | |||||||||
21 | Emma Jørgensen | 2001 | 453 | 34.18 | 1:16.45 | 1:57.61 | 2:38.60 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:33.11 | |||||||||
22 | Isabel K. Eriksen | 2001 | 434 | 32.93 | 1:13.39 | 1:55.87 | 2:40.85 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:37.39 | |||||||||
23 | Signe Villumsen | 2001 | 425 | 35.66 | 1:15.13 | 1:58.61 | 2:41.97 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:42.76 | |||||||||
24 | Josefine H. Lundstrøm | 2001 | 391 | 36.52 | 1:19.78 | 2:02.27 | 2:46.54 | Deltager ikke i finalen | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:43.52 | |||||||||
25 | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | 389 | 35.36 | 1:15.61 | 1:59.50 | 2:46.74 | |||
Farum Svømmeklub | 2:40.73 | |||||||||
26 | Helene Marie Andersen | 2001 | 380 | 34.96 | 1:17.42 | 2:00.93 | 2:48.07 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:40.19 | |||||||||
27 | Olivia Foltmar-Michaelsen | 2001 | 341 | 36.15 | 1:17.92 | 2:04.27 | 2:54.26 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:36.63 | |||||||||
- | Christina Christensen | 2001 | Akut syg | |||||||
Roskilde Svømning | 2:42.64 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 27 juni 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:47 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Juniormesterskaber L | Udskriftsdato | 27 juni 2016 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 18:05 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 juni 2016 |
Løb 25, 200m Butterfly Damer, Finaler |
Sponsor: Red Office |
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:07.44 2009-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:14.03 2016-04-13 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | 722 | 29.87 | 1:04.47 | 1:39.75 | 2:15.73 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:14.03 | |||||||||
2 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | 705 | 31.10 | 1:05.43 | 1:41.41 | 2:16.83 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:15.91 | |||||||||
3 | Regitze Gaard | 2001 | 666 | 31.40 | 1:06.70 | 1:43.02 | 2:19.43 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:18.10 | |||||||||
4 | Cecilie Wiuff | 2000 | 666 | 30.81 | 1:07.00 | 1:42.18 | 2:19.44 | |||
Herlev Svømning | 2:16.91 | |||||||||
5 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | 657 | 30.96 | 1:06.18 | 1:42.74 | 2:20.11 | |||
Roskilde Svømning | 2:20.93 | |||||||||
6 | Trine Kjøngerskov | 2000 | 626 | 1:06.68 | 2:22.35 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 2:14.62 | |||||||||
7 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 624 | 32.64 | 1:08.87 | 1:45.46 | 2:22.51 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:22.51 | |||||||||
8 | Amalie Bærentsen | 2000 | 536 | 32.75 | 1:09.95 | 1:48.73 | 2:29.90 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:26.03 | |||||||||
9 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 586 | 31.20 | 1:09.02 | 1:46.69 | 2:25.53 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:27.74 | |||||||||
10 | Sarah Missing | 2001 | 566 | 32.55 | 1:10.24 | 1:49.57 | 2:27.23 | |||
Vest-Brøndby | 2:23.15 | |||||||||
11 | Victoria Vorm | 2001 | 550 | 32.42 | 1:09.77 | 1:48.59 | 2:28.64 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:27.27 | |||||||||
12 | Kajsa Gregersen | 2001 | 544 | 32.34 | 1:09.76 | 1:49.46 | 2:29.20 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:20.44 | |||||||||
13 | Lærke Toftgaard | 2001 | 540 | 33.01 | 1:11.09 | 1:50.20 | 2:29.54 | |||
Kolding SK | 2:33.79 | |||||||||
14 | Amanda Egerod Lund | 2000 | 497 | 1:11.78 | 2:33.68 | |||||
Sigma Swim Allerød | 2:26.92 | |||||||||
15 | Laura Lange | 2001 | 493 | 33.69 | 1:12.78 | 1:52.72 | 2:34.13 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:27.84 | |||||||||
16 | Maria Møller Glargaard | 2001 | 453 | 34.69 | 1:14.60 | 1:56.70 | 2:38.51 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:37.24 | |||||||||
17 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | 559 | 32.40 | 1:09.83 | 1:48.16 | 2:27.86 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:26.20 | |||||||||
18 | Ida Maria Nielsen | 2000 | 503 | 33.35 | 1:12.16 | 1:51.96 | 2:33.09 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:35.19 | |||||||||
19 | Isabel K. Eriksen | 2001 | 462 | 34.23 | 1:14.16 | 1:55.72 | 2:37.46 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:37.39 | |||||||||
20 | Emma Jørgensen | 2001 | 462 | 33.06 | 1:13.93 | 1:56.58 | 2:37.49 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:33.11 | |||||||||
21 | Jamilla Bistrup | 2001 | 451 | 33.19 | 1:13.06 | 1:55.10 | 2:38.82 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:31.51 | |||||||||
22 | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | 449 | 34.51 | 1:14.89 | 1:57.04 | 2:39.01 | |||
Farum Svømmeklub | 2:40.73 | |||||||||
23 | Signe Villumsen | 2001 | 434 | 2:40.79 | 2:40.79 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 2:42.76 | |||||||||
24 | Helene Marie Andersen | 2001 | 386 | 34.68 | 1:16.17 | 1:59.83 | 2:47.16 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:40.19 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 27 juni 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:05 |
Resultat Løb 26 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Juniormesterskaber L | Udskriftsdato | 27 juni 2016 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 11:11 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 juni 2016 |
Løb 26, 200m Butterfly Herrer, Indledende |
Sponsor: Nordisk Film Biografer |
Dansk Rekord Senior: Viktor Bromer (1993) 1:54.47 2015-08-04 |
Dansk Rekord Junior: Viktor B. Bromer (1993) 2:01.35 2009-07-23 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 670 | 28.70 | 1:01.51 | 1:34.71 | 2:07.40 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:04.65 | |||||||||
2 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | 649 | 28.71 | 1:01.66 | 1:34.66 | 2:08.73 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:05.22 | |||||||||
3 | Anton Borring Andersen | 1999 | 626 | 29.95 | 1:02.45 | 1:36.32 | 2:10.33 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:11.01 | |||||||||
4 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 615 | 29.02 | 1:01.65 | 1:36.25 | 2:11.06 | |||
Køge Svømmeklub | 2:10.90 | |||||||||
5 | Magnus Carstensen | 1999 | 610 | 28.95 | 1:02.29 | 1:35.83 | 2:11.43 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:09.15 | |||||||||
6 | Frederik Galving | 1998 | 605 | 28.22 | 1:01.48 | 1:36.77 | 2:11.82 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:09.45 | |||||||||
7 | Andreas Hansen | 2000 | 584 | 29.05 | 1:03.67 | 1:37.74 | 2:13.34 | Deltager ikke i finalen | ||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:13.30 | |||||||||
8 | Mikkel B. Høgild | 1998 | 577 | 28.13 | 1:00.13 | 1:35.86 | 2:13.93 | |||
Herning Svømmeklub | 2:08.84 | |||||||||
9 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | 574 | 29.99 | 1:03.43 | 1:38.82 | 2:14.15 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:15.73 | |||||||||
10 | Emil Engels Henriksen | 1999 | 566 | 29.48 | 1:03.16 | 1:38.36 | 2:14.73 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:12.56 | |||||||||
11 | Valdemar Mariegaard | 1999 | 564 | 29.37 | 1:03.61 | 1:38.74 | 2:14.96 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:14.56 | |||||||||
12 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | 563 | 28.85 | 1:03.08 | 1:38.18 | 2:14.97 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:12.64 | |||||||||
13 | Daniel Sørensen | 1999 | 553 | 30.04 | 1:03.72 | 1:39.49 | 2:15.78 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:14.26 | |||||||||
14 | Julius Munk | 2000 | 546 | 29.97 | 1:04.38 | 1:40.01 | 2:16.38 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:14.48 | |||||||||
15 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 544 | 29.18 | 1:03.56 | 1:40.01 | 2:16.56 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:15.03 | |||||||||
16 | Søren Villumsen | 1998 | 543 | 29.41 | 1:05.19 | 1:41.35 | 2:16.62 | Deltager ikke i finalen | ||
Aalborg Svømmeklub | 2:19.01 | |||||||||
17 | Lukas Lindstrøm | 1998 | 542 | 29.86 | 1:04.58 | 1:40.17 | 2:16.74 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:14.18 | |||||||||
18 | Johan Joensen | 2000 | 538 | 28.98 | 1:02.37 | 1:39.12 | 2:17.05 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:14.18 | |||||||||
19 | Søren B. Jeppesen | 1999 | 534 | 29.77 | 1:04.30 | 1:39.39 | 2:17.44 | |||
Herning Svømmeklub | 2:10.08 | |||||||||
20 | Johan Wentorf | 1999 | 518 | 29.77 | 1:04.73 | 1:41.50 | 2:18.76 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 2:18.02 | |||||||||
21 | Kasper Jørgensen | 2000 | 514 | 30.93 | 1:05.25 | 1:42.40 | 2:19.15 | |||
Kolding SK | 2:20.11 | |||||||||
22 | Oliver Christiansen | 1999 | 513 | 29.23 | 1:03.02 | 1:39.08 | 2:19.25 | Deltager ikke i finalen | ||
Helsinge Svømmeklub | 2:14.75 | |||||||||
23 | Jakob Mose | 2000 | 504 | 31.36 | 1:06.18 | 1:42.40 | 2:20.10 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:22.48 | |||||||||
24 | Frederik Presskorn | 2000 | 498 | 31.30 | 1:07.29 | 1:42.85 | 2:20.60 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:24.32 | |||||||||
25 | Mikkel Henriksen | 1999 | 496 | 30.66 | 1:06.96 | 1:43.53 | 2:20.79 | Deltager ikke i finalen | ||
Holbæk Svømme Klub | 2:17.26 | |||||||||
26 | Mads Midtbøll | 1998 | 492 | 30.77 | 1:06.46 | 1:44.39 | 2:21.25 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:17.06 | |||||||||
27 | Anders Dam Frandsen | 2000 | 491 | 31.75 | 1:07.41 | 1:44.41 | 2:21.33 | |||
Korsør Sv & Livr. Klub | 2:25.21 | |||||||||
28 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | 488 | 31.57 | 1:07.58 | 1:45.40 | 2:21.62 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:19.04 | |||||||||
29 | Andreas Rasmussen | 2000 | 487 | 31.19 | 1:08.56 | 1:44.47 | 2:21.68 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:29.41 | |||||||||
30 | Daniel Berg Wenk | 2000 | 484 | 30.54 | 1:07.37 | 1:44.33 | 2:21.99 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:20.71 | |||||||||
31 | Rasmus Langvad | 2000 | 483 | 31.30 | 1:07.51 | 1:44.36 | 2:22.03 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:20.86 | |||||||||
32 | Kasper Bitzer | 2000 | 481 | 31.29 | 1:07.71 | 1:44.72 | 2:22.24 | |||
Korsør Sv & Livr. Klub | 2:23.81 | |||||||||
33 | Nicolai Andersen | 1998 | 447 | 31.65 | 1:09.78 | 1:48.15 | 2:25.74 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:24.20 | |||||||||
34 | Emil Hedegaard | 1999 | 447 | 31.19 | 1:06.77 | 1:46.14 | 2:25.82 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:19.27 | |||||||||
35 | Christian Andersen | 1999 | 442 | 30.49 | 1:07.72 | 1:46.13 | 2:26.37 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:21.05 | |||||||||
36 | Daniel H. Johannesen | 1999 | 441 | 31.07 | 1:07.07 | 1:44.23 | 2:26.45 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:27.82 | |||||||||
37 | Lars Thor Sørensen | 1999 | 435 | 31.23 | 1:08.91 | 1:48.46 | 2:27.16 | |||
Vest-Brøndby | 2:23.14 | |||||||||
38 | Rune Nørgaard | 2000 | 430 | 31.95 | 1:09.31 | 1:48.69 | 2:27.73 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:23.74 | |||||||||
39 | Oliver Frøsig | 2000 | 426 | 31.10 | 1:07.39 | 1:46.36 | 2:28.17 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:29.63 | |||||||||
40 | Johan Theis Møller | 2000 | 417 | 31.56 | 1:07.44 | 1:48.26 | 2:29.25 | |||
Roskilde Svømning | 2:28.36 | |||||||||
41 | Jakob Juul | 2000 | 416 | 30.91 | 1:08.25 | 1:49.03 | 2:29.27 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:15.32 | |||||||||
42 | Karl Bryde | 2000 | 412 | 31.52 | 1:09.23 | 1:48.86 | 2:29.82 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:31.15 | |||||||||
43 | Viktor Bull Kramer | 2000 | 394 | 31.83 | 1:10.46 | 1:50.34 | 2:32.09 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:32.24 | |||||||||
44 | Lasse Jensen | 2000 | 374 | 32.92 | 1:10.62 | 1:51.37 | 2:34.64 | |||
Hobro Svømmeklub | 2:31.40 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 27 juni 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:11 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Juniormesterskaber L | Udskriftsdato | 27 juni 2016 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 18:13 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 juni 2016 |
Løb 26, 200m Butterfly Herrer, Finaler |
Sponsor: Nordisk Film Biografer |
Dansk Rekord Senior: Viktor Bromer (1993) 1:54.47 2015-08-04 |
Dansk Rekord Junior: Viktor B. Bromer (1993) 2:01.35 2009-07-23 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 721 | 27.53 | 59.96 | 1:32.12 | 2:04.34 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:04.65 | |||||||||
2 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | 680 | 28.36 | 1:01.09 | 1:33.58 | 2:06.78 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:05.22 | |||||||||
3 | Anton Borring Andersen | 1999 | 646 | 29.79 | 1:02.28 | 1:35.63 | 2:08.98 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:11.01 | |||||||||
4 | Frederik Galving | 1998 | 632 | 28.31 | 1:01.63 | 1:35.91 | 2:09.88 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:09.45 | |||||||||
5 | Mikkel B. Høgild | 1998 | 625 | 28.68 | 1:01.69 | 1:37.08 | 2:10.37 | |||
Herning Svømmeklub | 2:08.84 | |||||||||
6 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 622 | 28.50 | 1:01.33 | 1:35.47 | 2:10.63 | |||
Køge Svømmeklub | 2:10.90 | |||||||||
7 | Magnus Carstensen | 1999 | 606 | 29.03 | 1:01.78 | 1:36.03 | 2:11.75 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:09.15 | |||||||||
8 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | 571 | 28.98 | 1:02.50 | 1:37.47 | 2:14.39 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:15.73 | |||||||||
9 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | 635 | 27.97 | 1:00.15 | 1:34.22 | 2:09.72 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:12.64 | |||||||||
10 | Emil Engels Henriksen | 1999 | 602 | 29.81 | 1:02.93 | 1:37.13 | 2:12.04 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:12.56 | |||||||||
11 | Valdemar Mariegaard | 1999 | 579 | 29.39 | 1:02.80 | 1:38.20 | 2:13.78 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:14.56 | |||||||||
12 | Johan Joensen | 2000 | 564 | 29.27 | 1:03.69 | 1:39.36 | 2:14.96 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:14.18 | |||||||||
13 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 562 | 1:04.18 | 2:15.09 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 2:15.03 | |||||||||
14 | Daniel Sørensen | 1999 | 557 | 29.47 | 1:03.33 | 1:38.95 | 2:15.48 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:14.26 | |||||||||
15 | Julius Munk | 2000 | 544 | 28.56 | 1:01.91 | 1:37.67 | 2:16.54 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:14.48 | |||||||||
16 | Lukas Lindstrøm | 1998 | 522 | 30.19 | 1:04.83 | 1:41.38 | 2:18.41 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:14.18 | |||||||||
17 | Johan Wentorf | 1999 | 533 | 29.46 | 1:04.45 | 1:40.55 | 2:17.47 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 2:18.02 | |||||||||
18 | Kasper Jørgensen | 2000 | 526 | 29.98 | 1:04.24 | 1:40.72 | 2:18.06 | |||
Kolding SK | 2:20.11 | |||||||||
19 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | 504 | 29.90 | 1:04.94 | 1:40.61 | 2:20.06 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:19.04 | |||||||||
20 | Frederik Presskorn | 2000 | 504 | 31.25 | 1:06.20 | 1:42.71 | 2:20.07 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:24.32 | |||||||||
21 | Jakob Mose | 2000 | 496 | 31.65 | 1:07.39 | 1:43.97 | 2:20.79 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:22.48 | |||||||||
22 | Anders Dam Frandsen | 2000 | 484 | 31.25 | 1:07.38 | 1:44.60 | 2:21.95 | |||
Korsør Sv & Livr. Klub | 2:25.21 | |||||||||
23 | Søren B. Jeppesen | 1999 | 470 | 30.45 | 1:06.13 | 1:43.68 | 2:23.40 | |||
Herning Svømmeklub | 2:10.08 | |||||||||
24 | Mads Midtbøll | 1998 | 458 | 31.26 | 1:08.72 | 1:46.63 | 2:24.56 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:17.06 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 27 juni 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:13 |
Resultat Løb 27 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Danske Juniormesterskaber L | Udskriftsdato | 27 juni 2016 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 11:18 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 juni 2016 |
Løb 27, 200m Medley Damer, Indledende |
Sponsor: Hotel Eyde |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 2:18.12 2009-07-11 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mia Steen Duus | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 30.70 | 1:11.43 | 1:52.79 | 2:26.83 | |||
2 | Lisa Schøn | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 30.59 | 1:11.34 | 1:53.57 | 2:26.98 | |||
3 | Regitze Gaard | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.06 | 1:10.31 | 1:53.33 | 2:27.23 | Deltager ikke i finalen | ||
4 | Laura Findahl Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.22 | 1:10.88 | 1:52.56 | 2:27.40 | |||
5 | Mette Flaskager | 1999 | Herning Svømmeklub | 30.91 | 1:09.20 | 1:54.05 | 2:27.53 | |||
6 | Emma Bjørnholdt | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 31.47 | 1:10.43 | 1:53.59 | 2:27.81 | |||
7 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 32.28 | 1:09.03 | 1:54.20 | 2:28.24 | |||
8 | Liva Schmid | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.70 | 1:10.87 | 1:54.02 | 2:28.33 | |||
9 | Marie-Louise Stentved | 2000 | Herlev Svømning | 31.65 | 1:10.54 | 1:54.30 | 2:28.52 | |||
10 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.64 | 1:11.31 | 1:53.38 | 2:29.30 | |||
11 | Caroline Hørlykke | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 33.24 | 1:12.66 | 1:54.80 | 2:29.65 | |||
12 | Line Johannsen | 2001 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 31.74 | 1:12.17 | 1:54.26 | 2:29.67 | |||
13 | Eva Olsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.35 | 1:10.15 | 1:53.80 | 2:29.80 | |||
14 | Vera Staun Hansen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.02 | 1:11.61 | 1:56.57 | 2:30.10 | |||
15 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | Odder Svømmeklub | 30.67 | 1:09.76 | 1:54.71 | 2:30.47 | |||
16 | Sofie Brøgger | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.77 | 1:09.72 | 1:56.92 | 2:30.49 | |||
17 | Julie Gadgaard | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 31.81 | 1:10.80 | 1:55.47 | 2:30.95 | Deltager ikke i finalen | ||
18 | Mathilde Laugesen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.05 | 1:10.26 | 1:56.29 | 2:31.74 | |||
19 | Josefine Due Christensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 33.51 | 1:14.96 | 1:59.78 | 2:31.91 | |||
20 | Sarah Missing | 2001 | Vest-Brøndby | 31.31 | 1:13.86 | 1:59.62 | 2:32.30 | |||
21 | Esther Flø | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 32.20 | 1:15.06 | 1:57.01 | 2:32.33 | |||
22 | Luna Donde Feilberg | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.66 | 1:13.30 | 2:00.22 | 2:32.54 | |||
23 | Maria Munch-Menzer | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 34.53 | 1:14.83 | 1:58.49 | 2:33.15 | |||
24 | Karla Louise Balle | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 33.15 | 1:14.34 | 1:58.79 | 2:33.43 | |||
25 | Sofie Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben S 68 | 31.73 | 1:11.42 | 1:57.45 | 2:33.58 | Deltager ikke i finalen | ||
26 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.45 | 1:14.51 | 1:59.46 | 2:33.70 | |||
27 | Camille Erichsen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 33.68 | 1:11.78 | 1:56.22 | 2:33.81 | |||
28 | Kajsa Gregersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.32 | 1:11.40 | 1:59.46 | 2:33.86 | |||
29 | Johanna Berthelsen | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.33 | 1:15.58 | 1:57.98 | 2:34.15 | Deltager ikke i finalen | ||
30 | Line J. V. Hededal | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.03 | 1:11.54 | 1:59.69 | 2:34.19 | |||
31 | Simone H. Lauridsen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 31.99 | 1:14.25 | 1:57.56 | 2:34.53 | Deltager ikke i finalen | ||
32 | Kristine Mikkelsen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 33.43 | 1:13.47 | 1:58.84 | 2:34.67 | |||
33 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.86 | 1:11.83 | 2:00.93 | 2:34.69 | |||
34 | Amalie W. Olsen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.69 | 1:15.09 | 2:01.22 | 2:34.79 | |||
35 | Sofie Kornbek | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.49 | 1:13.00 | 2:00.97 | 2:35.05 | |||
36 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | Slangerup Svømmeklub | 33.13 | 1:13.13 | 1:59.26 | 2:35.10 | |||
37 | Caroline Waage Nowak | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 34.09 | 1:14.56 | 2:00.30 | 2:35.11 | |||
38 | Isa Hovmand | 2000 | Svømmeklubben Syd | 32.82 | 1:13.09 | 1:59.10 | 2:35.19 | |||
39 | Mikkeline Mentz | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 33.57 | 1:13.84 | 1:59.97 | 2:35.35 | |||
40 | Hannah Pilgaard | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 32.07 | 1:14.47 | 1:59.11 | 2:35.59 | |||
41 | Julie Darlem Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.07 | 1:14.77 | 2:01.86 | 2:35.65 | |||
42 | Frederikke Mertins | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 33.22 | 1:12.91 | 1:56.66 | 2:35.80 | |||
43 | Freja A. Skov | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 34.47 | 1:14.32 | 2:01.17 | 2:36.05 | |||
44 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | Thisted Svømmeklub | 36.79 | 1:18.43 | 2:00.67 | 2:36.13 | |||
45 | Zenia Aarestrup | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 34.38 | 1:13.62 | 1:59.95 | 2:36.29 | |||
46 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 32.33 | 1:09.62 | 1:58.90 | 2:36.40 | |||
47 | Line Sloth Holm | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 33.93 | 1:14.12 | 1:59.40 | 2:36.49 | |||
48 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 34.26 | 1:16.90 | 2:00.50 | 2:36.77 | |||
49 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 34.16 | 1:14.93 | 2:00.56 | 2:36.92 | |||
50 | Ida Bøgh Hald | 2001 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 32.75 | 1:12.50 | 2:00.16 | 2:36.94 | |||
51 | Line Strandby | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.23 | 1:15.00 | 2:00.31 | 2:37.51 | |||
52 | Mille Bruun Høvring | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.63 | 1:14.29 | 1:59.74 | 2:38.02 | |||
53 | Sofie Andersen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 34.92 | 1:15.17 | 2:02.92 | 2:38.17 | |||
54 | Sara Mortensen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.16 | 1:15.44 | 2:02.20 | 2:38.21 | |||
55 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 33.69 | 1:16.12 | 1:59.78 | 2:38.25 | |||
56 | Caroline Mathiesen | 2001 | Albertslund IF | 32.69 | 1:13.29 | 1:58.90 | 2:38.31 | |||
57 | Matilde Fuglsang | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 34.01 | 1:14.19 | 2:02.32 | 2:38.43 | |||
58 | Pernille Pedersen | 2001 | Køge Svømmeklub | 34.22 | 1:14.94 | 2:00.57 | 2:38.79 | |||
59 | Helena V. Ellling | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 32.67 | 1:14.46 | 2:02.47 | 2:39.03 | |||
60 | Maria Cleman Hatting | 2001 | Holstebro Svømme Club | 33.17 | 1:14.24 | 2:03.04 | 2:39.35 | |||
61 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 33.51 | 1:16.42 | 2:00.99 | 2:39.65 | |||
62 | Laura Gam | 2001 | Herning Svømmeklub | 36.98 | 1:18.50 | 2:02.74 | 2:40.17 | |||
63 | Emilie Nyegaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.15 | 1:19.99 | 2:02.90 | 2:40.54 | |||
64 | Victoria Vorm | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.58 | 1:15.86 | 2:03.29 | 2:40.68 | |||
65 | Jamilla Bistrup | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 33.94 | 1:16.76 | 2:03.00 | 2:41.09 | |||
66 | Alberte Mammen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.96 | 1:18.88 | 2:05.29 | 2:41.44 | |||
67 | Louise Hvarre | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 33.91 | 1:17.46 | 2:05.21 | 2:41.93 | |||
68 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | Køge Svømmeklub | 32.84 | 1:14.49 | 2:05.28 | 2:41.95 | |||
69 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 33.95 | 1:16.86 | 2:04.81 | 2:42.64 | |||
70 | Maria Borre Jacobsen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 33.91 | 1:16.92 | 2:04.22 | 2:43.31 | |||
71 | Karina Garne Larsen | 2000 | Sigma Swim Allerød | 35.37 | 1:18.88 | 2:06.08 | 2:43.45 | |||
72 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | Vest-Brøndby | 33.79 | 1:13.86 | 2:05.65 | 2:43.97 | |||
73 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 33.58 | 1:16.43 | 2:04.90 | 2:44.24 | |||
74 | Lærke Juul Nielsen | 2000 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 35.31 | 1:16.76 | 2:06.71 | 2:44.54 | |||
75 | Signe Villumsen | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 33.91 | 1:17.38 | 2:07.47 | 2:45.26 | |||
76 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | Horsens Svømmeklub | 35.62 | 1:20.46 | 2:08.72 | 2:46.17 | |||
77 | Caroline Steffensen | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 35.51 | 1:18.83 | 2:10.42 | 2:47.24 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 27 juni 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:18 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Juniormesterskaber L | Udskriftsdato | 27 juni 2016 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 18:33 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 juni 2016 |
Løb 27, 200m Medley Damer, Finaler |
Sponsor: Hotel Eyde |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 2:18.12 2009-07-11 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mia Steen Duus | 2001 | 694 | 30.34 | 1:10.44 | 1:50.37 | 2:22.44 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:23.95 | |||||||||
2 | Lisa Schøn | 1999 | 663 | 31.02 | 1:09.64 | 1:51.74 | 2:24.60 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:24.93 | |||||||||
3 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | 658 | 30.72 | 1:07.51 | 1:51.26 | 2:24.98 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:29.52 | |||||||||
4 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 645 | 31.45 | 1:09.82 | 1:51.38 | 2:25.91 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:25.81 | |||||||||
5 | Laura Findahl Andersen | 2001 | 642 | 32.27 | 1:11.11 | 1:52.60 | 2:26.15 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:24.36 | |||||||||
6 | Mette Flaskager | 1999 | 630 | 31.31 | 1:09.25 | 1:53.26 | 2:27.09 | |||
Herning Svømmeklub | 2:24.61 | |||||||||
7 | Liva Schmid | 2000 | 629 | 30.69 | 1:10.69 | 1:53.10 | 2:27.15 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:27.77 | |||||||||
8 | Marie-Louise Stentved | 2000 | 594 | 31.69 | 1:10.07 | 1:55.30 | 2:29.95 | |||
Herlev Svømning | 2:27.29 | |||||||||
9 | Eva Olsen | 2000 | 644 | 30.09 | 1:09.27 | 1:51.93 | 2:26.03 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:27.48 | |||||||||
10 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | 618 | 32.18 | 1:09.45 | 1:52.46 | 2:28.03 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:30.79 | |||||||||
11 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 617 | 30.21 | 1:09.73 | 1:53.17 | 2:28.12 | |||
Odder Svømmeklub | 2:24.62 | |||||||||
12 | Line Johannsen | 2001 | 608 | 32.10 | 1:12.03 | 1:54.27 | 2:28.82 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:27.61 | |||||||||
13 | Sofie Brøgger | 2000 | 603 | 30.42 | 1:08.62 | 1:55.63 | 2:29.25 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:29.17 | |||||||||
14 | Vera Staun Hansen | 1999 | 601 | 31.20 | 1:10.83 | 1:55.84 | 2:29.42 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:27.96 | |||||||||
15 | Mathilde Laugesen | 2001 | 588 | 30.32 | 1:09.21 | 1:55.29 | 2:30.48 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:28.89 | |||||||||
16 | Caroline Hørlykke | 2000 | 559 | 33.16 | 1:13.87 | 1:58.12 | 2:33.07 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:29.53 | |||||||||
17 | Karla Louise Balle | 2001 | 605 | 33.11 | 1:12.26 | 1:55.75 | 2:29.11 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:34.50 | |||||||||
18 | Camille Erichsen | 2001 | 587 | 33.27 | 1:10.37 | 1:55.14 | 2:30.61 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:28.67 | |||||||||
19 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 584 | 32.41 | 1:11.63 | 1:56.10 | 2:30.80 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:29.80 | |||||||||
20 | Maria Munch-Menzer | 2001 | 582 | 33.32 | 1:13.00 | 1:55.48 | 2:31.03 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:29.67 | |||||||||
21 | Esther Flø | 2001 | 574 | 32.28 | 1:14.02 | 1:56.77 | 2:31.69 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:33.74 | |||||||||
22 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 560 | 32.50 | 1:13.42 | 1:59.70 | 2:32.93 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:31.16 | |||||||||
23 | Sarah Missing | 2001 | 543 | 31.95 | 1:13.00 | 2:00.46 | 2:34.57 | |||
Vest-Brøndby | 2:31.49 | |||||||||
24 | Josefine Due Christensen | 2001 | 530 | 33.26 | 1:15.93 | 2:01.07 | 2:35.76 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:32.11 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 27 juni 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:33 |
Resultat Løb 28 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Juniormesterskaber L | Udskriftsdato | 27 juni 2016 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 11:50 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 juni 2016 |
Løb 28, 200m Medley Herrer, Indledende |
Sponsor: Nordisk Film Biografer |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:01.62 2009-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 2:03.49 2011-06-28 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Rindshøj | 1999 | 671 | 27.95 | 1:02.76 | 1:39.82 | 2:10.16 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:08.62 | |||||||||
2 | Sebastian Tullberg | 2000 | 662 | 27.20 | 1:02.31 | 1:40.67 | 2:10.80 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:09.41 | |||||||||
3 | Daniel Christian | 1998 | 656 | 28.34 | 1:02.41 | 1:40.21 | 2:11.15 | |||
Farum Svømmeklub | 2:07.13 | |||||||||
4 | Magnus B. Høgild | 1999 | 648 | 27.79 | 1:01.50 | 1:40.92 | 2:11.68 | |||
Herning Svømmeklub | 2:07.92 | |||||||||
5 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 640 | 28.77 | 1:03.75 | 1:41.58 | 2:12.26 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:08.69 | |||||||||
6 | Johan Bragason | 1999 | 640 | 26.89 | 1:01.09 | 1:40.07 | 2:12.27 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:09.45 | |||||||||
7 | Oskar Jørgensen | 1998 | 624 | 27.72 | 1:04.81 | 1:42.97 | 2:13.35 | |||
Odder Svømmeklub | 2:12.97 | |||||||||
8 | Mikkel S. Hansen | 2000 | 600 | 29.31 | 1:05.78 | 1:43.58 | 2:15.14 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:12.14 | |||||||||
9 | Rasmus Udbye | 2000 | 595 | 28.15 | 1:02.30 | 1:42.25 | 2:15.52 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:12.17 | |||||||||
10 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | 587 | 29.62 | 1:04.78 | 1:43.40 | 2:16.10 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:19.10 | |||||||||
11 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 577 | 28.88 | 1:03.55 | 1:45.16 | 2:16.86 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:14.73 | |||||||||
12 | Emil Engels Henriksen | 1999 | 577 | 28.26 | 1:04.06 | 1:44.40 | 2:16.90 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:12.80 | |||||||||
13 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 572 | 30.02 | 1:05.49 | 1:46.38 | 2:17.28 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:19.46 | |||||||||
14 | Johannes Kjærgaard | 1998 | 567 | 27.73 | 1:03.30 | 1:44.19 | 2:17.67 | Deltager ikke i finalen | ||
Agfs Svømmeafdeling | 2:19.48 | |||||||||
15 | Markus Kjeldsen | 2000 | 567 | 29.77 | 1:05.81 | 1:47.14 | 2:17.72 | Deltager ikke i finalen | ||
Silkeborg Svømmeklub | 2:15.95 | |||||||||
16 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | 566 | 28.50 | 1:03.87 | 1:45.56 | 2:17.77 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:16.07 | |||||||||
17 | Morten Due Nielsen | 1999 | 560 | 28.52 | 1:05.89 | 1:44.33 | 2:18.25 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:19.04 | |||||||||
18 | Christian Rasmussen | 1998 | 556 | 29.71 | 1:07.34 | 1:47.47 | 2:18.56 | Deltager ikke i finalen | ||
Holstebro Svømme Club | 2:17.49 | |||||||||
19 | Rasmus Steenberg | 2000 | 556 | 29.76 | 1:05.68 | 1:46.52 | 2:18.57 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:19.69 | |||||||||
20 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | 556 | 29.15 | 1:05.47 | 1:46.16 | 2:18.62 | Deltager ikke i finalen | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:16.46 | |||||||||
21 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | 550 | 28.32 | 1:04.65 | 1:46.54 | 2:19.13 | |||
Kolding SK | 2:21.56 | |||||||||
22 | Rasmus Nørfjand | 2000 | 548 | 28.53 | 1:03.64 | 1:46.99 | 2:19.24 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:20.86 | |||||||||
23 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | 545 | 28.44 | 1:03.37 | 1:47.29 | 2:19.48 | Deltager ikke i finalen | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:22.81 | |||||||||
24 | Daniel Haahr Pallesen | 1998 | 544 | 30.40 | 1:07.53 | 1:47.36 | 2:19.59 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:18.77 | |||||||||
25 | Markus Bøjsen | 1999 | 543 | 30.34 | 1:06.44 | 1:48.14 | 2:19.65 | Deltager ikke i finalen | ||
Holbæk Svømme Klub | 2:18.80 | |||||||||
26 | Peter Vangsgaard | 2000 | 540 | 30.98 | 1:07.66 | 1:49.45 | 2:19.94 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:16.02 | |||||||||
27 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | 537 | 28.70 | 1:06.30 | 1:45.77 | 2:20.18 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:18.29 | |||||||||
28 | Casper Davidsen | 1999 | 536 | 29.96 | 1:06.77 | 1:45.82 | 2:20.28 | |||
Vest-Brøndby | 2:21.81 | |||||||||
29 | Frederik Palmø | 2000 | 536 | 31.69 | 1:08.45 | 1:48.40 | 2:20.31 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:17.81 | |||||||||
30 | Jonas Rohwedder | 1998 | 534 | 28.88 | 1:06.62 | 1:47.54 | 2:20.49 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:17.67 | |||||||||
31 | Lars Lyhne | 1999 | 534 | 30.08 | 1:04.44 | 1:48.97 | 2:20.50 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:23.28 | |||||||||
32 | Tobias Alstrup Kjær | 1998 | 530 | 30.53 | 1:08.71 | 1:48.52 | 2:20.84 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:19.02 | |||||||||
33 | André Goldberg Ballerini | 1999 | 528 | 29.82 | 1:06.73 | 1:47.32 | 2:21.01 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 2:17.55 | |||||||||
33 | Jonas Hyllested | 1999 | 528 | 29.12 | 1:07.44 | 1:46.46 | 2:21.01 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:20.35 | |||||||||
35 | Frederik Oxenvad | 1999 | 526 | 29.71 | 1:06.88 | 1:48.55 | 2:21.22 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:21.52 | |||||||||
36 | Mikkel Salmansen | 2000 | 525 | 28.54 | 1:06.98 | 1:46.02 | 2:21.25 | Deltager ikke i finalen | ||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:13.00 | |||||||||
37 | Pierre Høgenhaug | 1999 | 524 | 29.79 | 1:08.50 | 1:49.14 | 2:21.34 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:21.48 | |||||||||
38 | Jakob Schmidt | 1999 | 522 | 29.53 | 1:06.15 | 1:48.15 | 2:21.52 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:18.98 | |||||||||
39 | Gustav Yde | 2000 | 519 | 28.94 | 1:04.90 | 1:48.82 | 2:21.79 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:12.74 | |||||||||
40 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 517 | 31.10 | 1:07.55 | 1:49.53 | 2:22.03 | Deltager ikke i finalen | ||
Struer Svømmeklub | 2:20.41 | |||||||||
41 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 515 | 31.33 | 1:07.16 | 1:48.65 | 2:22.18 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:22.37 | |||||||||
42 | Malthe Burgaard | 2000 | 511 | 29.92 | 1:08.78 | 1:51.10 | 2:22.51 | |||
Odense Svømme Klub | 2:26.15 | |||||||||
43 | Victor Kristensen | 1999 | 506 | 29.93 | 1:08.03 | 1:49.32 | 2:23.05 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:21.58 | |||||||||
44 | Gustav Jørgensen | 2000 | 501 | 28.32 | 1:05.52 | 1:51.51 | 2:23.49 | |||
TVS Tårnborg IF | 2:26.01 | |||||||||
45 | Emil Houlborg | 1998 | 500 | 30.77 | 1:08.80 | 1:48.71 | 2:23.59 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:17.04 | |||||||||
46 | Jakob Petersen | 1999 | 498 | 29.24 | 1:06.93 | 1:50.65 | 2:23.77 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:21.71 | |||||||||
47 | Lucas Hoffmann | 2000 | 498 | 29.12 | 1:07.92 | 1:48.53 | 2:23.81 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:26.83 | |||||||||
48 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 497 | 29.50 | 1:08.86 | 1:49.62 | 2:23.91 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:23.45 | |||||||||
49 | Kasper Laursen | 1998 | 495 | 30.93 | 1:08.48 | 1:50.71 | 2:24.08 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:18.67 | |||||||||
50 | Andreas Hougaard | 2000 | 495 | 30.21 | 1:10.11 | 1:50.98 | 2:24.11 | |||
Auning Svømmeklub | 2:25.10 | |||||||||
51 | Lucas Alexander Meng | 2000 | 483 | 30.05 | 1:07.47 | 1:53.52 | 2:25.24 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:24.34 | |||||||||
52 | Mads Witthøft | 2000 | 476 | 29.73 | 1:06.79 | 1:51.94 | 2:25.91 | |||
Kalundborg SK | 2:22.49 | |||||||||
52 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | 476 | 30.23 | 1:09.59 | 1:53.75 | 2:25.91 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:21.14 | |||||||||
54 | Oliver Phil Langsted | 1999 | 472 | 28.51 | 1:07.75 | 1:50.74 | 2:26.36 | |||
Svendborg Svømme Klub | 2:23.43 | |||||||||
55 | Filip Bækgaard | 2000 | 471 | 30.43 | 1:06.35 | 1:50.47 | 2:26.46 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:25.06 | |||||||||
55 | Jacob Holm | 2000 | 471 | 31.62 | 1:10.74 | 1:53.25 | 2:26.46 | |||
Køge Svømmeklub | 2:23.35 | |||||||||
57 | Mikkel Ulrich | 1998 | 469 | 29.56 | 1:07.61 | 1:49.78 | 2:26.65 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:27.92 | |||||||||
58 | Kasper Jørgensen | 2000 | 464 | 30.17 | 1:09.51 | 1:53.36 | 2:27.18 | |||
Kolding SK | 2:26.88 | |||||||||
59 | Thor B. Hansen | 2000 | 458 | 31.32 | 1:09.84 | 1:53.26 | 2:27.82 | |||
Køge Svømmeklub | 2:26.36 | |||||||||
60 | Lukas Lindstrøm | 1998 | 457 | 29.29 | 1:09.10 | 1:54.04 | 2:27.92 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:19.33 | |||||||||
61 | Benjamin Mads Andresen | 2000 | 453 | 28.95 | 1:07.53 | 1:50.64 | 2:28.39 | |||
Odense Svømme Klub | 2:26.51 | |||||||||
62 | Owais Hamid | 2000 | 452 | 30.18 | 1:10.37 | 1:51.98 | 2:28.48 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:26.47 | |||||||||
63 | Viktor Bull Kramer | 2000 | 450 | 32.85 | 1:14.21 | 1:55.61 | 2:28.69 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:26.58 | |||||||||
64 | Oliver Schiellerup | 2000 | 449 | 31.15 | 1:07.97 | 1:54.70 | 2:28.78 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:30.59 | |||||||||
65 | Marcus Rappenborg | 1999 | 409 | 29.65 | 1:09.60 | 1:57.56 | 2:33.50 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:22.34 | |||||||||
- | Alexander Fenger | 1999 | DSQ | 1 hånd i vend 150m | ||||||
Horsens Svømmeklub | 2:22.35 | |||||||||
- | Casper Christiansen | 2000 | DSQ | Afslut ryg på mave | ||||||
Holstebro Svømme Club | 2:20.88 | |||||||||
- | Kristoffer Desmareth | 2000 | DSQ | Afslut ryg på mave | ||||||
Ringe Svømme Klub | 2:24.70 | |||||||||
- | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | DSQ | Rygsvøm e vend 150m | ||||||
Vest-Brøndby | 2:16.88 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 27 juni 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:50 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Juniormesterskaber L | Udskriftsdato | 27 juni 2016 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 18:46 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 juni 2016 |
Løb 28, 200m Medley Herrer, Finaler |
Sponsor: Nordisk Film Biografer |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:01.62 2009-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 2:03.49 2011-06-28 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sebastian Tullberg | 2000 | 702 | 26.73 | 1:00.56 | 1:39.16 | 2:08.27 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:09.41 | |||||||||
2 | Daniel Christian | 1998 | 698 | 27.62 | 1:01.38 | 1:38.39 | 2:08.49 | |||
Farum Svømmeklub | 2:07.13 | |||||||||
3 | Frederik Rindshøj | 1999 | 685 | 27.54 | 1:01.59 | 1:38.77 | 2:09.29 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:08.62 | |||||||||
4 | Johan Bragason | 1999 | 680 | 26.57 | 1:00.90 | 1:39.80 | 2:09.61 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:09.45 | |||||||||
5 | Magnus B. Høgild | 1999 | 652 | 26.93 | 1:00.96 | 1:40.49 | 2:11.43 | |||
Herning Svømmeklub | 2:07.92 | |||||||||
6 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 650 | 28.26 | 1:02.81 | 1:40.53 | 2:11.55 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:08.69 | |||||||||
7 | Oskar Jørgensen | 1998 | 616 | 27.56 | 1:02.69 | 1:42.65 | 2:13.93 | |||
Odder Svømmeklub | 2:12.97 | |||||||||
8 | Mikkel S. Hansen | 2000 | 611 | 28.29 | 1:04.86 | 1:42.94 | 2:14.34 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:12.14 | |||||||||
9 | Emil Engels Henriksen | 1999 | 620 | 28.65 | 1:04.14 | 1:43.02 | 2:13.66 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:12.80 | |||||||||
10 | Morten Due Nielsen | 1999 | 592 | 28.41 | 1:04.18 | 1:43.91 | 2:15.73 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:19.04 | |||||||||
11 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 590 | 28.03 | 1:02.92 | 1:44.28 | 2:15.90 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:14.73 | |||||||||
12 | Rasmus Udbye | 2000 | 579 | 28.28 | 1:03.45 | 1:43.85 | 2:16.71 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:12.17 | |||||||||
13 | Rasmus Steenberg | 2000 | 570 | 28.89 | 1:06.27 | 1:44.89 | 2:17.44 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:19.69 | |||||||||
14 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 570 | 29.99 | 1:05.27 | 1:46.33 | 2:17.47 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:19.46 | |||||||||
15 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | 563 | 29.08 | 1:04.25 | 1:44.08 | 2:18.01 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:19.10 | |||||||||
16 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | 524 | 29.11 | 1:04.85 | 1:47.59 | 2:21.33 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:16.07 | |||||||||
17 | Peter Vangsgaard | 2000 | 581 | 29.53 | 1:05.55 | 1:45.93 | 2:16.57 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:16.02 | |||||||||
18 | Daniel Haahr Pallesen | 1998 | 568 | 29.69 | 1:07.17 | 1:45.74 | 2:17.65 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:18.77 | |||||||||
19 | Rasmus Nørfjand | 2000 | 564 | 28.29 | 1:02.29 | 1:46.83 | 2:17.95 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:20.86 | |||||||||
20 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | 561 | 29.24 | 1:05.13 | 1:46.63 | 2:18.16 | |||
Kolding SK | 2:21.56 | |||||||||
21 | Casper Davidsen | 1999 | 545 | 30.13 | 1:07.31 | 1:46.32 | 2:19.49 | |||
Vest-Brøndby | 2:21.81 | |||||||||
22 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | 538 | 28.90 | 1:05.49 | 1:46.06 | 2:20.14 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:18.29 | |||||||||
23 | Frederik Palmø | 2000 | 535 | 31.11 | 1:07.87 | 1:48.35 | 2:20.38 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:17.81 | |||||||||
24 | Jonas Rohwedder | 1998 | 513 | 27.95 | 1:06.03 | 1:49.17 | 2:22.37 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:17.67 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 27 juni 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:46 |
Resultat Løb 29 (Indledende) - Med point uden mellemtider |
Stævne navn | Danske Juniormesterskaber L | Udskriftsdato | 27 juni 2016 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 11:21 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 juni 2016 |
Løb 29, 800m Frisvømning Damer, Indledende |
Sponsor: Nutramino |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:15.92 2009-08-01 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:41.40 2004-07-16 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sara Sylvest | 2000 | 9:23.45 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 9:27.59 | |||||||||
2 | Sarah Missing | 2001 | 9:38.96 | |||||||
Vest-Brøndby | 9:26.81 | |||||||||
3 | Thit Bondo | 2000 | 9:41.36 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 9:30.66 | |||||||||
4 | SIF Nikoline Madsen | 2001 | 9:42.87 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 9:41.59 | |||||||||
5 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 9:44.40 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 9:29.28 | |||||||||
6 | Cecilie Baraviec | 2000 | 9:46.22 | |||||||
Odense Svømme Klub | 9:44.09 | |||||||||
7 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 9:48.92 | |||||||
Roskilde Svømning | 9:38.70 | |||||||||
8 | Helena Berg Wenk | 2000 | 9:51.71 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 9:27.51 | |||||||||
9 | Clara Neumann | 2001 | 9:52.67 | |||||||
Svømmeklubben Syd | 9:34.56 | |||||||||
10 | Mie Buch Nielsen | 2001 | 10:03.82 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 9:58.25 | |||||||||
11 | Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | 10:06.51 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 10:05.49 | |||||||||
12 | Helena Hvid Hansen | 2001 | 10:11.50 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 10:01.61 | |||||||||
13 | Mai Andersen | 2000 | 10:13.77 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 9:50.27 | |||||||||
- | Frederikke Petri | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 9:54.17 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 27 juni 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:21 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Juniormesterskaber L | Udskriftsdato | 27 juni 2016 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 17:11 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 juni 2016 |
Løb 29, 800m Frisvømning Damer, Finaler |
Sponsor: Nutramino |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:15.92 2009-08-01 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:41.40 2004-07-16 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Louise Bach Andersen | 2001 | 689 | 1:06.24 | 2:16.24 | 3:25.18 | 4:34.06 | 9:11.60 | ||
Aalborg Svømmeklub | 9:06.11 | 5:43.62 | 6:53.47 | 8:03.31 | ||||||
2 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | 677 | 1:05.31 | 2:14.48 | 3:24.96 | 4:35.09 | 9:14.97 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 9:07.83 | 5:44.88 | 6:55.08 | 8:05.49 | ||||||
3 | Klara Reeh | 1999 | 664 | 1:06.09 | 2:16.86 | 3:27.57 | 4:37.94 | 9:18.43 | ||
Lyngby Svømmeklub | 9:09.34 | 5:47.87 | 6:58.24 | 8:08.92 | ||||||
4 | Sara Sylvest | 2000 | 647 | 1:06.52 | 2:17.16 | 3:28.34 | 4:39.74 | 9:23.45 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 9:27.59 | 5:51.39 | 7:02.67 | 8:13.74 | ||||||
5 | Alberte M Hansen | 2000 | 647 | 1:06.24 | 2:17.22 | 3:28.39 | 4:40.16 | 9:23.49 | ||
VAT Copenhagen-MK31 | 9:16.25 | 5:51.71 | 7:02.93 | 8:14.07 | ||||||
6 | Isabella Drest | 1999 | 644 | 1:07.10 | 2:18.07 | 3:29.26 | 4:40.60 | 9:24.38 | ||
Odense Svømme Klub | 9:17.35 | 5:51.98 | 7:03.65 | 8:15.02 | ||||||
7 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 636 | 1:07.34 | 2:18.32 | 3:29.78 | 4:41.75 | 9:26.60 | ||
Hvidovre Svømme Klub | 9:14.58 | 5:53.59 | 7:05.09 | 8:17.02 | ||||||
8 | Sofie Nielsen | 2001 | 600 | 1:07.15 | 2:19.71 | 3:32.65 | 4:45.99 | 9:37.65 | ||
Slagelse Svømmeklub | 9:19.95 | 5:59.48 | 7:13.07 | 8:26.13 | ||||||
9 | Sarah Missing | 2001 | 596 | 1:08.84 | 2:22.89 | 3:35.96 | 4:46.90 | 9:38.96 | ||
Vest-Brøndby | 9:26.81 | 6:00.84 | 7:15.42 | 8:28.31 | ||||||
10 | Thit Bondo | 2000 | 589 | 1:09.32 | 2:22.71 | 3:36.28 | 4:49.35 | 9:41.36 | ||
Sigma Swim Birkerød | 9:30.66 | 6:02.72 | 7:16.10 | 8:29.42 | ||||||
11 | SIF Nikoline Madsen | 2001 | 584 | 1:08.66 | 2:21.85 | 3:35.46 | 4:49.45 | 9:42.87 | ||
Gentofte Svømme Klub | 9:41.59 | 6:03.22 | 7:16.77 | 8:30.61 | ||||||
12 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 580 | 1:08.33 | 2:22.10 | 3:34.97 | 4:48.99 | 9:44.40 | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 9:29.28 | 6:04.19 | 7:18.62 | 8:32.94 | ||||||
13 | Cecilie Baraviec | 2000 | 574 | 1:09.00 | 2:22.09 | 3:35.93 | 4:49.87 | 9:46.22 | ||
Odense Svømme Klub | 9:44.09 | 6:04.09 | 7:18.57 | 8:33.34 | ||||||
14 | Sofie Louise Nimb | 2001 | 571 | 1:08.36 | 2:20.27 | 3:32.99 | 4:47.37 | 9:47.38 | ||
Lyngby Svømmeklub | 9:25.52 | 6:02.05 | 7:17.28 | 8:32.88 | ||||||
15 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 566 | 1:09.16 | 2:23.02 | 3:37.47 | 4:52.17 | 9:48.92 | ||
Roskilde Svømning | 9:38.70 | 6:07.04 | 7:21.82 | 8:36.20 | ||||||
16 | Helena Berg Wenk | 2000 | 558 | 1:09.10 | 2:23.30 | 3:38.02 | 4:53.18 | 9:51.71 | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 9:27.51 | 6:08.03 | 7:23.63 | 8:38.54 | ||||||
17 | Clara Neumann | 2001 | 556 | 1:09.63 | 2:24.34 | 3:39.96 | 4:55.85 | 9:52.67 | ||
Svømmeklubben Syd | 9:34.56 | 6:10.68 | 7:25.65 | 8:40.93 | ||||||
18 | Mie Buch Nielsen | 2001 | 525 | 1:10.58 | 2:27.48 | 3:43.92 | 5:00.79 | 10:03.82 | ||
Horsens Svømmeklub | 9:58.25 | 6:16.44 | 7:33.15 | 8:49.73 | ||||||
19 | Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | 518 | 1:12.01 | 2:29.43 | 3:45.42 | 5:01.61 | 10:06.51 | ||
Hillerød Svømmeklub | 10:05.49 | 6:16.47 | 7:33.33 | 8:50.25 | ||||||
20 | Helena Hvid Hansen | 2001 | 506 | 1:11.08 | 2:26.96 | 3:42.65 | 4:59.24 | 10:11.50 | ||
Helsingør Svømmeklub | 10:01.61 | 6:17.03 | 7:34.97 | 8:53.56 | ||||||
21 | Mai Andersen | 2000 | 500 | 1:10.42 | 2:25.57 | 3:42.37 | 4:59.16 | 10:13.77 | ||
Holbæk Svømme Klub | 9:50.27 | 6:17.09 | 7:36.39 | 8:55.48 | ||||||
- | Frederikke Petri | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 9:54.17 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 27 juni 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:11 |
Resultat Løb 30 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Juniormesterskaber L | Udskriftsdato | 27 juni 2016 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 11:35 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 juni 2016 |
Løb 30, 800m Frisvømning Herrer, Indledende |
Sponsor: Nordisk Film Biografer |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 7:51.24 2015-08-04 |
Dansk Rekord Junior: Anton Ørskov Ipsen (1994) 8:09.67 2012-07-07 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Mads Rishøj | 1999 | 1:02.40 | 2:08.08 | 3:14.65 | 4:20.59 | 8:41.03 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 8:51.64 | 5:26.55 | 6:32.32 | 7:38.08 | ||||||
2 | Jens Riisgaard | 2000 | 1:02.10 | 2:08.92 | 3:16.40 | 4:24.02 | 8:53.23 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 9:19.43 | 5:31.45 | 6:39.42 | 7:47.39 | ||||||
3 | Mads Sørensen | 2000 | 1:03.00 | 2:09.63 | 3:17.02 | 4:25.13 | 8:53.58 | |||
O.S.L.F. | 8:58.48 | 5:33.01 | 6:41.17 | 7:49.03 | ||||||
4 | Alexander Fenger | 1999 | 1:02.43 | 2:09.26 | 3:17.12 | 4:25.54 | 8:53.60 | |||
Horsens Svømmeklub | 9:01.10 | 5:33.40 | 6:41.15 | 7:49.05 | ||||||
5 | William Lehn-Schiøler | 2000 | 1:02.63 | 2:09.44 | 3:16.57 | 4:24.14 | 8:59.63 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 9:07.03 | 6:06.02 | 7:15.79 | 8:25.64 | ||||||
6 | Ferdinand Wahl | 2000 | 1:03.86 | 2:11.46 | 3:19.44 | 4:28.15 | 8:59.85 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 9:08.19 | 5:36.17 | 6:44.68 | 7:53.01 | ||||||
7 | Dan Izhar-Larsen | 1999 | 1:02.95 | 2:10.72 | 3:20.22 | 4:30.61 | 9:11.94 | |||
IHF Svømning | 8:59.14 | 5:40.81 | 6:51.91 | 8:02.67 | ||||||
- | Mikkel B. Høgild | 1998 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | 8:45.15 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 27 juni 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:35 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Juniormesterskaber L | Udskriftsdato | 27 juni 2016 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 17:41 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 juni 2016 |
Løb 30, 800m Frisvømning Herrer, Finaler |
Sponsor: Nordisk Film Biografer |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 7:51.24 2015-08-04 |
Dansk Rekord Junior: Anton Ørskov Ipsen (1994) 8:09.67 2012-07-07 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Mads Holm | 1998 | 729 | 59.97 | 2:03.01 | 3:06.45 | 4:10.31 | 8:22.14 | ||
Nakskov Svømme Klub | 8:30.15 | 5:13.69 | 6:17.30 | 7:20.74 | ||||||
2 | Andreas Hansen | 2000 | 691 | 1:00.34 | 2:04.07 | 3:08.31 | 4:12.73 | 8:31.38 | ||
Vejle Svømmeklub Triton | 8:33.10 | 5:17.15 | 6:22.61 | 7:28.28 | ||||||
3 | Frederik Jessen | 1998 | 685 | 2:04.44 | 4:14.49 | 8:32.86 | ||||
Thisted Svømmeklub | 8:44.16 | 5:19.92 | 6:25.72 | 7:30.18 | ||||||
4 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 683 | 1:00.30 | 2:03.88 | 3:08.82 | 4:14.49 | 8:33.36 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 8:34.21 | 5:20.09 | 6:25.53 | 7:30.62 | ||||||
5 | Lukas Storm | 1999 | 655 | 1:00.26 | 2:04.83 | 3:10.09 | 4:15.85 | 8:40.36 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 8:44.74 | 5:21.63 | 6:27.76 | 7:34.29 | ||||||
6 | Mads Rishøj | 1999 | 653 | 1:02.40 | 2:08.08 | 3:14.65 | 4:20.59 | 8:41.03 | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 8:51.64 | 5:26.55 | 6:32.32 | 7:38.08 | ||||||
7 | Mads Midtbøll | 1998 | 642 | 1:00.55 | 2:05.28 | 3:11.22 | 4:17.97 | 8:44.00 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 8:28.22 | 5:24.94 | 6:32.13 | 7:38.88 | ||||||
8 | Christian Rasmussen | 1998 | 622 | 1:02.53 | 2:08.73 | 3:15.25 | 4:22.05 | 8:49.65 | ||
Holstebro Svømme Club | 8:39.14 | 5:29.32 | 6:36.43 | 7:43.46 | ||||||
9 | Jens Riisgaard | 2000 | 609 | 1:02.10 | 2:08.92 | 3:16.40 | 4:24.02 | 8:53.23 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 9:19.43 | 5:31.45 | 6:39.42 | 7:47.39 | ||||||
10 | Mads Sørensen | 2000 | 608 | 1:03.00 | 2:09.63 | 3:17.02 | 4:25.13 | 8:53.58 | ||
O.S.L.F. | 8:58.48 | 5:33.01 | 6:41.17 | 7:49.03 | ||||||
11 | Alexander Fenger | 1999 | 608 | 1:02.43 | 2:09.26 | 3:17.12 | 4:25.54 | 8:53.60 | ||
Horsens Svømmeklub | 9:01.10 | 5:33.40 | 6:41.15 | 7:49.05 | ||||||
12 | William Lehn-Schiøler | 2000 | 588 | 1:02.63 | 2:09.44 | 3:16.57 | 4:24.14 | 8:59.63 | ||
Gladsaxe Svømmeklub | 9:07.03 | 6:06.02 | 7:15.79 | 8:25.64 | ||||||
13 | Ferdinand Wahl | 2000 | 587 | 1:03.86 | 2:11.46 | 3:19.44 | 4:28.15 | 8:59.85 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 9:08.19 | 5:36.17 | 6:44.68 | 7:53.01 | ||||||
14 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 564 | 1:00.99 | 2:06.90 | 3:16.16 | 4:24.79 | 9:06.97 | ||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 8:44.94 | 5:36.66 | 6:49.20 | 8:00.76 | ||||||
15 | Dan Izhar-Larsen | 1999 | 549 | 1:02.95 | 2:10.72 | 3:20.22 | 4:30.61 | 9:11.94 | ||
IHF Svømning | 8:59.14 | 5:40.81 | 6:51.91 | 8:02.67 | ||||||
- | Mikkel B. Høgild | 1998 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | 8:45.15 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 27 juni 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:41 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Juniormesterskaber L | Udskriftsdato | 27 juni 2016 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 19:17 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 juni 2016 |
Løb 31, 4X100m Medley Damer, Finaler |
Sponsor: Hotel Herning |
Dansk Rekord Senior: Aalborg Damer (1900) 4:08.11 2014-07-05 |
Dansk Rekord Junior: Aalborg Piger (1900) 4:19.28 2011-06-29 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kvik Junior Piger | 1999 | 704 | 4:20.82 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:15.47 | |||||||||
Sara Sylvest | 2000 | 31.73 | 1:05.24 | 1:05.24 | ||||||
Laura Findahl Andersen | 2001 | 35.82 | 1:15.11 | 2:20.35 | ||||||
Regitze Gaard | 2001 | 29.05 | 1:02.45 | 3:22.80 | ||||||
Josephine Holm | 1999 | 27.83 | 58.02 | 4:20.82 | ||||||
2 | Sigma Junior Damer | 1999 | 702 | 4:21.07 | ||||||
Sigma Swim | 4:26.34 | |||||||||
Katharina Nekhorochko | 2000 | 31.75 | 1:05.37 | 1:05.37 | ||||||
Mia Steen Duus | 2001 | 34.84 | 1:13.61 | 2:18.98 | ||||||
Katrine Stampe | 2000 | 29.77 | 1:04.08 | 3:23.06 | ||||||
Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | 27.71 | 58.01 | 4:21.07 | ||||||
3 | Piger Esbjerg | 1999 | 651 | 4:27.68 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 4:28.25 | |||||||||
Julie Gadgaard | 2001 | 33.32 | 1:09.16 | 1:09.16 | ||||||
Simone H. Lauridsen | 1999 | 33.42 | 1:13.66 | 2:22.82 | ||||||
Ellen Nielsen | 2001 | 29.20 | 1:04.49 | 3:27.31 | ||||||
Freja Hamann Larsen | 1999 | 28.16 | 1:00.37 | 4:27.68 | ||||||
4 | Agf Piger 1 | 1999 | 639 | 4:29.34 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 4:23.48 | |||||||||
Emma H. Christiansen | 1999 | 32.74 | 1:08.99 | 1:08.99 | ||||||
Amalie Fisker Brøchner | 1999 | 35.51 | 1:17.44 | 2:26.43 | ||||||
Trine Kjøngerskov | 2000 | 28.80 | 1:02.95 | 3:29.38 | ||||||
Matilde Kjeldsen | 1999 | 28.38 | 59.96 | 4:29.34 | ||||||
5 | Lyngby Junior 1 | 1999 | 632 | 4:30.32 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 4:28.63 | |||||||||
Sophie Amalie Schøn | 1999 | 33.44 | 1:08.65 | 1:08.65 | ||||||
Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 35.27 | 1:15.51 | 2:24.16 | ||||||
Hannah Pilgaard | 1999 | 30.81 | 1:06.15 | 3:30.31 | ||||||
Klara Reeh | 1999 | 28.78 | 1:00.01 | 4:30.32 | ||||||
6 | Hsc Monstars Piger | 2000 | 624 | 4:31.55 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 4:32.50 | |||||||||
Emma Bugge Fynbo | 2001 | 33.08 | 1:10.01 | 1:10.01 | ||||||
Natascha Holm Byskov | 2000 | 37.40 | 1:19.67 | 2:29.68 | ||||||
Merete Toft Jensen | 1999 | 28.58 | 1:01.51 | 3:31.19 | ||||||
Helena Rosendahl Bach | 2000 | 29.24 | 1:00.36 | 4:31.55 | ||||||
7 | Roskilde Piger 1 | 2001 | 618 | 4:32.30 | ||||||
Roskilde Svømning | 4:29.28 | |||||||||
Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 35.20 | 1:12.69 | 1:12.69 | ||||||
Silke Mehr | 2000 | 34.72 | 1:17.95 | 2:30.64 | ||||||
Ingrid Bo Andersen | 2001 | 29.87 | 1:03.51 | 3:34.15 | ||||||
Andrea Paaske | 2001 | 27.30 | 58.15 | 4:32.30 | ||||||
8 | Aalborg Piger | 1999 | 618 | 4:32.38 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 4:31.00 | |||||||||
Line Sloth Holm | 2001 | 33.69 | 1:09.64 | 1:09.64 | ||||||
Louise Bach Andersen | 2001 | 36.50 | 1:19.01 | 2:28.65 | ||||||
Lisa Schøn | 1999 | 29.71 | 1:04.07 | 3:32.72 | ||||||
Amalie Bærentsen | 2000 | 28.82 | 59.66 | 4:32.38 | ||||||
9 | Vat Piger 1 | 2000 | 604 | 4:34.50 | ||||||
VAT Copenhagen | 4:32.70 | |||||||||
Mathilde Laugesen | 2001 | 33.18 | 1:09.18 | 1:09.18 | ||||||
Johanna Berthelsen | 2000 | 34.59 | 1:14.75 | 2:23.93 | ||||||
Victoria Vorm | 2001 | 30.98 | 1:07.60 | 3:31.53 | ||||||
Alberte M Hansen | 2000 | 29.94 | 1:02.97 | 4:34.50 | ||||||
10 | Aalborg Piger 2 | 1999 | 597 | 4:35.56 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 4:36.00 | |||||||||
Maria M. Porsmose | 2000 | 33.94 | 1:10.93 | 1:10.93 | ||||||
Rebecca Haahr Pallesen | 2000 | 37.23 | 1:19.97 | 2:30.90 | ||||||
Lisa Rijkhoff | 2001 | 30.07 | 1:04.65 | 3:35.55 | ||||||
Johanne Marie Poulsen | 2001 | 28.86 | 1:00.01 | 4:35.56 | ||||||
11 | A6 Piger | 1999 | 595 | 4:35.77 | ||||||
A6 | 4:31.59 | |||||||||
Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | 33.75 | 1:10.21 | 1:10.21 | ||||||
Julie Kepp Jensen | 2000 | 36.72 | 1:18.86 | 2:29.07 | ||||||
Vibe Toftte Jørgensen | 1999 | 30.91 | 1:07.11 | 3:36.18 | ||||||
Lærke Toft Ruby | 1999 | 28.20 | 59.59 | 4:35.77 | ||||||
12 | Silkeborg Piger 1 | 2000 | 587 | 4:37.03 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 4:30.04 | |||||||||
Celia Erikstad | 1999 | 34.29 | 1:11.62 | 1:11.62 | ||||||
Esther Flø | 2001 | 36.85 | 1:19.25 | 2:30.87 | ||||||
Helena V. Ellling | 2000 | 30.13 | 1:07.80 | 3:38.67 | ||||||
Klaudia W. Mogensen | 2000 | 27.66 | 58.36 | 4:37.03 | ||||||
13 | Esv Awesome | 2000 | 585 | 4:37.31 | ||||||
Elite Swim Vejle | 4:41.50 | |||||||||
Cecilie B. Andersen | 2001 | 34.67 | 1:10.37 | 1:10.37 | ||||||
Christina Christensen | 2000 | 35.58 | 1:17.13 | 2:27.50 | ||||||
Line J. V. Hededal | 2001 | 30.87 | 1:07.46 | 3:34.96 | ||||||
Helene Olesen | 2000 | 29.34 | 1:02.35 | 4:37.31 | ||||||
14 | Triton Junior Piger 2 | 2000 | 581 | 4:38.02 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:35.79 | |||||||||
Josefine H. Lundstrøm | 2001 | 34.43 | 1:10.94 | 1:10.94 | ||||||
Emilie Nyegaard | 2001 | 35.87 | 1:17.52 | 2:28.46 | ||||||
Amanda Duus | 2000 | 31.00 | 1:08.46 | 3:36.92 | ||||||
Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 29.27 | 1:01.10 | 4:38.02 | ||||||
15 | Hvidovre Damer 1 | 1999 | 559 | 4:41.69 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 4:41.65 | |||||||||
Cecilie Elkjær | 2001 | 34.32 | 1:12.80 | 1:12.80 | ||||||
Frederikke Mertins | 2000 | 35.04 | 1:17.00 | 2:29.80 | ||||||
Laura Lange | 2001 | 31.78 | 1:08.88 | 3:38.68 | ||||||
Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 29.99 | 1:03.01 | 4:41.69 | ||||||
16 | Lyngby Junior 2 | 1999 | 556 | 4:42.05 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 4:30.78 | |||||||||
Sofie Louise Nimb | 2001 | 35.20 | 1:13.06 | 1:13.06 | ||||||
Emma Bjørnholdt | 2000 | 35.83 | 1:15.51 | 2:28.57 | ||||||
Maria Borre Jacobsen | 2001 | 32.28 | 1:13.06 | 3:41.63 | ||||||
Caroline Hørlykke | 2000 | 28.62 | 1:00.42 | 4:42.05 | ||||||
17 | Stv Piger | 1999 | 546 | 4:43.84 | ||||||
Swim Team Vestsjælland | 4:35.69 | |||||||||
Sofie Andersen | 2001 | 34.89 | 1:11.60 | 1:11.60 | ||||||
Astrid Ovesen | 1999 | 36.11 | 1:17.71 | 2:29.31 | ||||||
Sofie Nielsen | 2001 | 31.99 | 1:10.91 | 3:40.22 | ||||||
Amalie Gotthard | 1999 | 30.10 | 1:03.62 | 4:43.84 | ||||||
18 | Aarhus Swim Piger | 1999 | 544 | 4:44.11 | ||||||
Aarhus Swim | 4:35.28 | |||||||||
Ida Bøgh Hald | 2001 | 34.60 | 1:12.42 | 1:12.42 | ||||||
Anna Brandenborg Jensen | 1999 | 36.92 | 1:17.94 | 2:30.36 | ||||||
Line Johannsen | 2001 | 32.19 | 1:09.67 | 3:40.03 | ||||||
Nikoline Østerberg | 2000 | 30.22 | 1:04.08 | 4:44.11 | ||||||
19 | Ksk Piger | 2000 | 543 | 4:44.30 | ||||||
Køge Svømmeklub | 4:49.41 | |||||||||
Pernille Pedersen | 2001 | 35.51 | 1:13.86 | 1:13.86 | ||||||
Melanie Degner | 2000 | 34.86 | 1:16.04 | 2:29.90 | ||||||
Maria Caroline Krumbak | 2000 | 32.03 | 1:10.19 | 3:40.09 | ||||||
Sarah Aarslew Jensen | 2000 | 31.02 | 1:04.21 | 4:44.30 | ||||||
20 | Vat Piger 2 | 1999 | 543 | 4:44.34 | ||||||
VAT Copenhagen | 4:45.10 | |||||||||
Caroline Mathiesen | 2001 | 33.95 | 1:10.66 | 1:10.66 | ||||||
Mille Bruun Høvring | 2001 | 36.27 | 1:18.36 | 2:29.02 | ||||||
Emily Brophy | 1999 | 31.75 | 1:12.34 | 3:41.36 | ||||||
Sara Mortensen | 2001 | 29.82 | 1:02.98 | 4:44.34 | ||||||
21 | Holbæk Piger | 2000 | 537 | 4:45.45 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 4:45.51 | |||||||||
Mai Andersen | 2000 | 35.67 | 1:14.00 | 1:14.00 | ||||||
Mikkeline Mentz | 2001 | 37.93 | 1:21.59 | 2:35.59 | ||||||
Ida Maria Nielsen | 2000 | 30.68 | 1:05.77 | 3:41.36 | ||||||
Nikoline Nielsen | 2001 | 30.87 | 1:04.09 | 4:45.45 | ||||||
22 | Horsens Piger 1 | 2000 | 533 | 4:46.09 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 4:45.00 | |||||||||
Amalie Bach Nielsen | 1999 | 34.94 | 1:10.86 | 1:10.86 | ||||||
Sille Ibsen | 2001 | 36.76 | 1:19.46 | 2:30.32 | ||||||
Josefine Due Christensen | 2001 | 32.75 | 1:12.18 | 3:42.50 | ||||||
Mie Buch Nielsen | 2001 | 30.59 | 1:03.59 | 4:46.09 | ||||||
23 | Silkeborg Piger 2 | 2000 | 529 | 4:46.78 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 4:51.72 | |||||||||
Nicoline Bredahl | 2000 | 35.00 | 1:12.33 | 1:12.33 | ||||||
Julie Lundorff Larsen | 2000 | 36.64 | 1:18.40 | 2:30.73 | ||||||
Matilde Fuglsang | 2000 | 32.77 | 1:15.34 | 3:46.07 | ||||||
Dianna Au | 2000 | 28.96 | 1:00.71 | 4:46.78 | ||||||
24 | Agf Piger 2 | 1999 | 528 | 4:46.96 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 4:58.50 | |||||||||
Natascha Alexandra Green | 2000 | 34.52 | 1:11.41 | 1:11.41 | ||||||
Line Gertz | 2001 | 36.46 | 1:20.70 | 2:32.11 | ||||||
Julie Lange Jørgensen | 2000 | 32.32 | 1:10.64 | 3:42.75 | ||||||
Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 30.69 | 1:04.21 | 4:46.96 | ||||||
- | Hovedstadens Damer | 1999 | DSQ | Tyvstart 2. svømmer | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:27.53 | |||||||||
Eva Olsen | 2000 | 33.92 | 1:09.63 | 1:09.63 | ||||||
- | Triton Junior Piger 1 | 1999 | DSQ | Bryder e. 15 m | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:25.79 | |||||||||
- | Vest Piger | 2001 | DSQ | Tyvstart 2. svømmer | ||||||
Vest-Brøndby | 4:46.45 | |||||||||
Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 35.69 | 1:13.89 | 1:13.89 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 27 juni 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:17 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Juniormesterskaber L | Udskriftsdato | 27 juni 2016 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 19:38 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 juni 2016 |
Løb 32, 4X100m Medley Herrer, Finaler |
Sponsor: EY |
Dansk Rekord Senior: Farum Guns (1900) 3:43.39 2015-07-04 |
Dansk Rekord Junior: A6 Junior Drenge (1995) 3:51.80 2012-07-15 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Drenge Esbjerg | 1998 | 688 | 3:54.73 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 3:54.67 | |||||||||
Simon Vingolf Larsen | 1998 | 28.33 | 59.04 | 59.04 | ||||||
Mikkel Gadgaard | 1999 | 29.64 | 1:05.53 | 2:04.57 | ||||||
Simon Lundby Pedersen | 1998 | 27.15 | 57.62 | 3:02.19 | ||||||
Christian Holm Jørgensen | 1999 | 24.87 | 52.54 | 3:54.73 | ||||||
2 | Agf Power Boys | 1998 | 682 | 3:55.45 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 3:55.40 | |||||||||
Johannes Kjærgaard | 1998 | 29.31 | 1:02.04 | 1:02.04 | ||||||
Tobias B. Bjerg | 1998 | 29.00 | 1:02.51 | 2:04.55 | ||||||
Jonas B. Jørgensen | 1998 | 27.16 | 58.83 | 3:03.38 | ||||||
Magnus Fallesen | 1998 | 24.73 | 52.07 | 3:55.45 | ||||||
3 | Triton Junior Drenge 1 | 1998 | 660 | 3:58.00 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:57.79 | |||||||||
Lukas Gustafson | 1999 | 28.25 | 58.94 | 58.94 | ||||||
Mikkel S. Hansen | 2000 | 31.60 | 1:08.17 | 2:07.11 | ||||||
Johan Müller | 1998 | 26.43 | 57.53 | 3:04.64 | ||||||
Tobias Andersen | 1998 | 24.63 | 53.36 | 3:58.00 | ||||||
4 | Vat Cph Herrer 1 | 1999 | 651 | 3:59.07 | ||||||
VAT Copenhagen | 3:58.76 | |||||||||
Johan Bragason | 1999 | 28.52 | 59.12 | 59.12 | ||||||
Mikkel Salmansen | 2000 | 31.25 | 1:07.90 | 2:07.02 | ||||||
Oliver Thor Sørensen | 2000 | 26.72 | 58.20 | 3:05.22 | ||||||
Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 25.72 | 53.85 | 3:59.07 | ||||||
5 | Sigma Junior Herrer | 1998 | 643 | 4:00.04 | ||||||
Sigma Swim | 4:03.89 | |||||||||
Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 30.07 | 1:00.57 | 1:00.57 | ||||||
Alexander Eggers | 1999 | 32.46 | 1:09.60 | 2:10.17 | ||||||
Sebastian Tullberg | 2000 | 25.93 | 56.48 | 3:06.65 | ||||||
Anton Borring Andersen | 1999 | 25.68 | 53.39 | 4:00.04 | ||||||
6 | Farum Rayguns | 1998 | 633 | 4:01.41 | ||||||
Farum Svømmeklub | 4:01.32 | |||||||||
Daniel Christian | 1998 | 30.39 | 1:02.10 | 1:02.10 | ||||||
Philip Greve | 1998 | 29.57 | 1:03.26 | 2:05.36 | ||||||
Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | 28.39 | 1:01.51 | 3:06.87 | ||||||
Thomas Bech | 1998 | 26.34 | 54.54 | 4:01.41 | ||||||
7 | Holbæk Drenge | 1998 | 631 | 4:01.55 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 4:04.32 | |||||||||
Mikkel Henriksen | 1999 | 29.81 | 1:00.88 | 1:00.88 | ||||||
Niels Ottosen | 1998 | 29.58 | 1:04.72 | 2:05.60 | ||||||
Markus Bøjsen | 1999 | 28.87 | 1:02.31 | 3:07.91 | ||||||
Simon Brixner | 2000 | 25.55 | 53.64 | 4:01.55 | ||||||
8 | Vat Cph Herrer 2 | 1998 | 588 | 4:07.33 | ||||||
VAT Copenhagen | 4:07.57 | |||||||||
Mathias Immerkjær | 1999 | 30.12 | 1:01.55 | 1:01.55 | ||||||
Frederik Hatting Petersen | 2000 | 31.88 | 1:09.93 | 2:11.48 | ||||||
Daniel Sørensen | 1999 | 27.60 | 1:00.16 | 3:11.64 | ||||||
Jon Riedel Pedersen | 1998 | 26.23 | 55.69 | 4:07.33 | ||||||
9 | Aalborg Drenge | 1998 | 585 | 4:07.74 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 4:04.00 | |||||||||
Lars Lyhne | 1999 | 29.93 | 1:02.85 | 1:02.85 | ||||||
Daniel Haahr Pallesen | 1998 | 31.65 | 1:08.86 | 2:11.71 | ||||||
Morten Due Nielsen | 1999 | 27.80 | 1:00.60 | 3:12.31 | ||||||
Søren Villumsen | 1998 | 26.00 | 55.43 | 4:07.74 | ||||||
10 | Hovedstadens Herrer | 1998 | 583 | 4:08.05 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:10.63 | |||||||||
Linus Koefoed Weiss | 1999 | 30.42 | 1:01.99 | 1:01.99 | ||||||
August Bugge | 2000 | 34.49 | 1:14.26 | 2:16.25 | ||||||
Frederik O. Møller | 1999 | 27.61 | 58.91 | 3:15.16 | ||||||
Andreas Vestergaard | 1999 | 25.63 | 52.89 | 4:08.05 | ||||||
11 | Kvik Junior Drenge | 1998 | 582 | 4:08.19 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:02.10 | |||||||||
Frederik Galving | 1998 | 29.74 | 1:01.87 | 1:01.87 | ||||||
Mads Midtbøll | 1998 | 33.70 | 1:11.87 | 2:13.74 | ||||||
Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | 27.30 | 59.77 | 3:13.51 | ||||||
Emil Hedegaard | 1999 | 25.97 | 54.68 | 4:08.19 | ||||||
12 | Horsens Drenge 1 | 1998 | 570 | 4:09.96 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 4:10.00 | |||||||||
Rasmus Udbye | 2000 | 30.56 | 1:03.56 | 1:03.56 | ||||||
Esben Vad Arentoft | 1999 | 31.33 | 1:07.90 | 2:11.46 | ||||||
Lukas Lindstrøm | 1998 | 28.25 | 1:01.03 | 3:12.49 | ||||||
Christian Koch | 1998 | 27.37 | 57.47 | 4:09.96 | ||||||
13 | Hsc Monstars Drenge | 1999 | 561 | 4:11.30 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 4:12.90 | |||||||||
Rasmus Nørfjand | 2000 | 30.50 | 1:01.96 | 1:01.96 | ||||||
Kasper Laursen | 1998 | 33.40 | 1:12.15 | 2:14.11 | ||||||
Casper Christiansen | 2000 | 28.63 | 1:00.82 | 3:14.93 | ||||||
Christian Rasmussen | 1998 | 26.99 | 56.37 | 4:11.30 | ||||||
14 | Triton Junior Drenge 2 | 1999 | 560 | 4:11.45 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:07.79 | |||||||||
Jakob Schmidt | 1999 | 30.39 | 1:01.54 | 1:01.54 | ||||||
Jacob Friland | 1999 | 33.95 | 1:14.97 | 2:16.51 | ||||||
Johan Joensen | 2000 | 27.28 | 59.35 | 3:15.86 | ||||||
Niels Paulli Sparholt | 2000 | 26.64 | 55.59 | 4:11.45 | ||||||
15 | Silkeborg Drenge | 1999 | 551 | 4:12.71 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 4:24.94 | |||||||||
Markus Kjeldsen | 2000 | 30.27 | 1:03.03 | 1:03.03 | ||||||
Mikkel Kirkegaard | 1999 | 32.92 | 1:11.57 | 2:14.60 | ||||||
Jens Riisgaard | 2000 | 29.20 | 1:02.70 | 3:17.30 | ||||||
Jacob F. Frederiksen | 1999 | 26.01 | 55.41 | 4:12.71 | ||||||
16 | Sto Herrer Junior | 2000 | 550 | 4:12.94 | ||||||
Swim Team Odense | 4:10.87 | |||||||||
Gustav Westerlin Larsen | 1999 | 30.98 | 1:03.90 | 1:03.90 | ||||||
Benjamin Mads Andresen | 2000 | 32.99 | 1:12.43 | 2:16.33 | ||||||
Kaare Fisker Larsen | 1998 | 28.03 | 1:02.10 | 3:18.43 | ||||||
Malthe Burgaard | 2000 | 25.60 | 54.51 | 4:12.94 | ||||||
17 | Hvidovre Herrer | 1998 | 538 | 4:14.70 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 4:17.03 | |||||||||
Jakob Petersen | 1999 | 31.42 | 1:05.32 | 1:05.32 | ||||||
Owais Hamid | 2000 | 32.50 | 1:10.91 | 2:16.23 | ||||||
Marcus Rappenborg | 1999 | 28.39 | 1:01.16 | 3:17.39 | ||||||
Mikkel Ulrich | 1998 | 26.57 | 57.31 | 4:14.70 | ||||||
18 | Stm Drenge | 1999 | 535 | 4:15.21 | ||||||
Swim Team Midtjylland | 4:15.15 | |||||||||
Mikkel B. Høgild | 1998 | 30.64 | 1:04.23 | 1:04.23 | ||||||
Magnus B. Høgild | 1999 | 33.05 | 1:11.51 | 2:15.74 | ||||||
Søren B. Jeppesen | 1999 | 28.75 | 1:02.99 | 3:18.73 | ||||||
Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | 26.53 | 56.48 | 4:15.21 | ||||||
19 | Vat Cph Herrer 3 | 1999 | 532 | 4:15.76 | ||||||
VAT Copenhagen | 4:17.26 | |||||||||
Nikolai Hougaard | 1999 | 30.03 | 1:02.73 | 1:02.73 | ||||||
Mathias Hatting Petersen | 2000 | 33.03 | 1:14.09 | 2:16.82 | ||||||
Valdemar Mariegaard | 1999 | 27.70 | 59.93 | 3:16.75 | ||||||
Daniel Dyrved | 2000 | 27.33 | 59.01 | 4:15.76 | ||||||
20 | Hsk Drenge 1 | 1998 | 528 | 4:16.40 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 4:18.60 | |||||||||
Frederik Oxenvad | 1999 | 30.69 | 1:03.24 | 1:03.24 | ||||||
Victor Kristensen | 1999 | 33.47 | 1:13.96 | 2:17.20 | ||||||
Jonas Rohwedder | 1998 | 28.07 | 1:02.72 | 3:19.92 | ||||||
Mathias Kjær Nielsen | 2000 | 26.56 | 56.48 | 4:16.40 | ||||||
21 | Hils Drenge | 1999 | 504 | 4:20.38 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 4:17.01 | |||||||||
Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | 31.62 | 1:05.91 | 1:05.91 | ||||||
Victor Kjærsgaard | 1998 | 33.99 | 1:14.19 | 2:20.10 | ||||||
Philip Agerskov | 1998 | 28.60 | 1:04.04 | 3:24.14 | ||||||
Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 26.30 | 56.24 | 4:20.38 | ||||||
22 | Horsens Drenge 2 | 1998 | 499 | 4:21.25 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 4:30.00 | |||||||||
Andreas Rasmussen | 2000 | 33.48 | 1:09.98 | 1:09.98 | ||||||
Nicklas Steen Hansen | 1999 | 32.27 | 1:11.33 | 2:21.31 | ||||||
Daniel H. Johannesen | 1999 | 29.09 | 1:02.72 | 3:24.03 | ||||||
Alexander Fenger | 1999 | 27.10 | 57.22 | 4:21.25 | ||||||
23 | Drenge 1 Helsinge | 1999 | 489 | 4:23.01 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 4:25.10 | |||||||||
Alexander Mogensen | 1999 | 34.91 | 1:11.90 | 1:11.90 | ||||||
Frederik Junker Neldeberg | 2000 | 33.06 | 1:11.81 | 2:23.71 | ||||||
Oliver Christiansen | 1999 | 27.54 | 59.70 | 3:23.41 | ||||||
Jakob Forsberg | 2000 | 27.89 | 59.60 | 4:23.01 | ||||||
24 | Ksk Drenge | 1999 | 486 | 4:23.63 | ||||||
Køge Svømmeklub | 4:20.90 | |||||||||
Thor B. Hansen | 2000 | 33.88 | 1:10.32 | 1:10.32 | ||||||
Andreas L. Damgård | 2000 | 33.10 | 1:12.31 | 2:22.63 | ||||||
Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 27.67 | 1:00.54 | 3:23.17 | ||||||
Jacob Holm | 2000 | 28.98 | 1:00.46 | 4:23.63 | ||||||
25 | Agfs Lærlinge | 1998 | 475 | 4:25.64 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 4:25.80 | |||||||||
August Stamp Kirkeby | 1999 | 33.78 | 1:10.03 | 1:10.03 | ||||||
Magnus Gertz | 2000 | 34.19 | 1:16.03 | 2:26.06 | ||||||
David Hjort | 2000 | 27.09 | 1:00.76 | 3:26.82 | ||||||
Ehab Basha | 2000 | 27.47 | 58.82 | 4:25.64 | ||||||
- | Helsingør Herrer | 1999 | DSQ | Flyben i bryst 130m | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 4:14.22 | |||||||||
Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 29.51 | 1:02.18 | 1:02.18 | ||||||
- | Odder Drenge | 1998 | DSQ | Tyvstart 2. svømmer | ||||||
Odder Svømmeklub | 4:25.70 | |||||||||
Thomas Frederiksen | 2000 | 31.68 | 1:05.90 | 1:05.90 | ||||||
- | Søllerød Warriors | 1999 | DSQ | Tyvstart 4. svømmer | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 4:18.00 | |||||||||
Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 32.36 | 1:05.90 | 1:05.90 | ||||||
Pierre Høgenhaug | 1999 | 32.43 | 1:09.94 | 2:15.84 | ||||||
Adam Hansen | 1998 | 29.24 | 1:05.07 | 3:20.91 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 27 juni 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:38 |
Resultat Løb 33 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Juniormesterskaber L | Udskriftsdato | 28 juni 2016 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 09:41 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 juni 2016 |
Løb 33, 100m Brystsvømning Damer, Indledende |
Sponsor: Midtjysk Fysioterapi |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathilde Hager | 2001 | 624 | 35.50 | 1:15.29 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.83 | |||||||||
2 | Simone H. Lauridsen | 1999 | 623 | 35.25 | 1:15.34 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:12.75 | |||||||||
3 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | 622 | 35.39 | 1:15.37 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:14.82 | |||||||||
4 | Laura Findahl Andersen | 2001 | 614 | 36.11 | 1:15.69 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:14.58 | |||||||||
5 | Johanna Berthelsen | 2000 | 610 | 35.85 | 1:15.84 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:14.19 | |||||||||
6 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 599 | 35.64 | 1:16.31 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:18.39 | |||||||||
7 | Mia Steen Duus | 2001 | 591 | 36.72 | 1:16.64 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:13.58 | |||||||||
8 | Melanie Degner | 2000 | 591 | 35.37 | 1:16.66 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:16.90 | |||||||||
9 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | 580 | 35.67 | 1:17.12 | |||||
Kolding SK | 1:15.68 | |||||||||
10 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 573 | 36.39 | 1:17.45 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:17.07 | |||||||||
11 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 568 | 36.29 | 1:17.69 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:15.67 | |||||||||
12 | Astrid Ovesen | 1999 | 565 | 37.61 | 1:17.81 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:17.18 | |||||||||
13 | Frederikke Mertins | 2000 | 560 | 36.07 | 1:18.03 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:15.76 | |||||||||
14 | Christina Christensen | 2000 | 555 | 36.45 | 1:18.28 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:15.80 | |||||||||
15 | Silke Mehr | 2000 | 555 | 36.18 | 1:18.29 | |||||
Roskilde Svømning | 1:17.97 | |||||||||
16 | Line Johannsen | 2001 | 554 | 37.34 | 1:18.32 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:15.99 | |||||||||
17 | Maria Munch-Menzer | 2001 | 551 | 37.20 | 1:18.49 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:16.15 | |||||||||
18 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | 545 | 36.88 | 1:18.78 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:17.39 | |||||||||
19 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | 543 | 37.58 | 1:18.83 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:15.23 | |||||||||
20 | Liva Schmid | 2000 | 543 | 37.07 | 1:18.84 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:16.14 | |||||||||
21 | Anna Brandenborg Jensen | 1999 | 542 | 37.41 | 1:18.89 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:17.28 | |||||||||
22 | Sofie Strandby | 1999 | 535 | 37.03 | 1:19.24 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:17.71 | |||||||||
23 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 531 | 37.70 | 1:19.45 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:16.09 | |||||||||
24 | Lærke Toftgaard | 2001 | 522 | 37.48 | 1:19.90 | |||||
Kolding SK | 1:18.92 | |||||||||
25 | Mille Bruun Høvring | 2001 | 521 | 37.74 | 1:19.93 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:20.22 | |||||||||
26 | Emilie Nyegaard | 2001 | 519 | 37.92 | 1:20.03 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:19.06 | |||||||||
27 | Maria Møller Glargaard | 2001 | 519 | 37.38 | 1:20.07 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:18.47 | |||||||||
28 | Esther Flø | 2001 | 517 | 37.82 | 1:20.14 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:19.02 | |||||||||
29 | Amalie Fisker Brøchner | 1999 | 516 | 36.95 | 1:20.18 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:15.91 | |||||||||
30 | Freja Nicholas | 2000 | 504 | 37.26 | 1:20.85 | |||||
Frem Odense | 1:21.26 | |||||||||
31 | Natascha Holm Byskov | 2000 | 503 | 38.23 | 1:20.89 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:20.30 | |||||||||
32 | Kathrine Fog | 2000 | 502 | 36.53 | 1:20.96 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:17.19 | |||||||||
33 | Sille Ibsen | 2001 | 501 | 37.69 | 1:20.98 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:19.26 | |||||||||
34 | Laura Gam | 2001 | 500 | 37.97 | 1:21.03 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:19.84 | |||||||||
35 | Celine Termark Brock | 2000 | 500 | 37.44 | 1:21.06 | |||||
Herlev Svømning | 1:18.40 | |||||||||
36 | Helene Olesen | 2000 | 494 | 37.88 | 1:21.40 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:17.56 | |||||||||
37 | Rebecca Haahr Pallesen | 2000 | 493 | 39.30 | 1:21.44 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:20.03 | |||||||||
38 | Jannie Eickhardt | 2001 | 491 | 38.55 | 1:21.52 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:20.55 | |||||||||
39 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | 489 | 36.97 | 1:21.66 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:16.71 | |||||||||
40 | Maria Rye | 2001 | 483 | 39.01 | 1:21.97 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:20.17 | |||||||||
41 | Therese Jetsmark Geiker | 2001 | 469 | 38.51 | 1:22.79 | |||||
TVS Tårnborg IF | 1:21.62 | |||||||||
42 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 467 | 39.01 | 1:22.93 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:21.84 | |||||||||
43 | Line Gertz | 2001 | 463 | 39.43 | 1:23.18 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:19.60 | |||||||||
44 | Mikkeline Mentz | 2001 | 460 | 39.70 | 1:23.34 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:18.12 | |||||||||
45 | Nadia Nørskov Vogt | 2000 | 453 | 38.05 | 1:23.73 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:21.05 | |||||||||
46 | Emma Mikkelsen | 2001 | 445 | 40.03 | 1:24.24 | |||||
Vest-Brøndby | 1:21.79 | |||||||||
47 | Jamilla Bistrup | 2001 | 444 | 38.86 | 1:24.34 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:21.11 | |||||||||
48 | Anna Andersen | 2001 | 442 | 37.89 | 1:24.43 | |||||
Ishøj Svømme Klub | 1:24.35 | |||||||||
48 | Line Strandby | 2001 | 442 | 39.55 | 1:24.43 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:21.57 | |||||||||
50 | Charlotte Gravgaard | 2001 | 441 | 39.78 | 1:24.50 | |||||
Kolding SK | 1:25.07 | |||||||||
51 | Maja Meinert | 2001 | 416 | 40.83 | 1:26.15 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:23.32 | |||||||||
52 | Malea Benediktson | 2001 | 394 | 41.82 | 1:27.72 | |||||
Odense Svømme Klub | 1:25.18 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 28 juni 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:41 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Juniormesterskaber L | Udskriftsdato | 28 juni 2016 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 17:09 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 juni 2016 |
Løb 33, 100m Brystsvømning Damer, Finaler |
Sponsor: Midtjysk Fysioterapi |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Simone H. Lauridsen | 1999 | 682 | 34.71 | 1:13.09 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:12.75 | |||||||||
2 | Mathilde Hager | 2001 | 667 | 35.23 | 1:13.62 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.83 | |||||||||
3 | Mia Steen Duus | 2001 | 666 | 35.39 | 1:13.67 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:13.58 | |||||||||
4 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | 632 | 35.17 | 1:14.96 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:14.82 | |||||||||
5 | Johanna Berthelsen | 2000 | 629 | 35.45 | 1:15.09 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:14.19 | |||||||||
6 | Laura Findahl Andersen | 2001 | 603 | 36.21 | 1:16.15 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:14.58 | |||||||||
7 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 600 | 35.64 | 1:16.26 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:18.39 | |||||||||
8 | Melanie Degner | 2000 | 598 | 35.31 | 1:16.38 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:16.90 | |||||||||
9 | Christina Christensen | 2000 | 585 | 36.20 | 1:16.94 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:15.80 | |||||||||
10 | Line Johannsen | 2001 | 582 | 36.32 | 1:17.06 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:15.99 | |||||||||
11 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 571 | 36.06 | 1:17.56 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:17.07 | |||||||||
12 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | 569 | 36.38 | 1:17.63 | |||||
Kolding SK | 1:15.68 | |||||||||
13 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 568 | 36.20 | 1:17.66 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:15.67 | |||||||||
14 | Astrid Ovesen | 1999 | 567 | 36.85 | 1:17.72 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:17.18 | |||||||||
15 | Silke Mehr | 2000 | 553 | 35.75 | 1:18.39 | |||||
Roskilde Svømning | 1:17.97 | |||||||||
16 | Frederikke Mertins | 2000 | 545 | 36.67 | 1:18.74 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:15.76 | |||||||||
17 | Maria Munch-Menzer | 2001 | 587 | 36.19 | 1:16.83 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:16.15 | |||||||||
18 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | 573 | 36.31 | 1:17.47 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:17.39 | |||||||||
19 | Anna Brandenborg Jensen | 1999 | 557 | 37.23 | 1:18.21 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:17.28 | |||||||||
20 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | 556 | 37.20 | 1:18.22 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:15.23 | |||||||||
21 | Liva Schmid | 2000 | 549 | 36.63 | 1:18.57 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:16.14 | |||||||||
22 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 541 | 37.71 | 1:18.93 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:16.09 | |||||||||
23 | Sofie Strandby | 1999 | 535 | 36.98 | 1:19.23 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:17.71 | |||||||||
24 | Lærke Toftgaard | 2001 | 468 | 37.98 | 1:22.86 | |||||
Kolding SK | 1:18.92 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 28 juni 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:09 |
Resultat Løb 34 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Juniormesterskaber L | Udskriftsdato | 28 juni 2016 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 10:36 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 juni 2016 |
Løb 34, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende |
Sponsor: Nordisk Film Biografer |
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 1:02.21 2015-06-27 |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 1:02.21 2015-06-27 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Philip Greve | 1998 | 741 | 29.57 | 1:03.99 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:02.64 | |||||||||
2 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 729 | 30.38 | 1:04.33 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:01.93 | |||||||||
3 | Niels Ottosen | 1998 | 646 | 30.84 | 1:07.00 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:07.18 | |||||||||
4 | Frederik Rindshøj | 1999 | 629 | 32.04 | 1:07.58 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:06.85 | |||||||||
5 | Riyan Salem | 1998 | 617 | 32.02 | 1:08.00 | |||||
Roskilde Svømning | 1:06.94 | |||||||||
6 | Esben Vad Arentoft | 1999 | 611 | 32.30 | 1:08.24 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:08.46 | |||||||||
7 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 606 | 31.80 | 1:08.43 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:06.21 | |||||||||
8 | Mikkel S. Hansen | 2000 | 601 | 32.32 | 1:08.61 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:07.40 | |||||||||
9 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | 579 | 31.67 | 1:09.47 | |||||
Ishøj Svømme Klub | 1:08.06 | |||||||||
10 | Magnus Carstensen | 1999 | 578 | 32.90 | 1:09.50 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:09.76 | |||||||||
11 | Daniel Haahr Pallesen | 1998 | 569 | 32.61 | 1:09.86 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:08.68 | |||||||||
12 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 565 | 32.14 | 1:10.06 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:08.39 | |||||||||
13 | Andreas Hougaard | 2000 | 559 | 32.74 | 1:10.31 | |||||
Auning Svømmeklub | 1:11.77 | |||||||||
13 | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | 559 | 32.62 | 1:10.31 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:09.93 | |||||||||
15 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | 556 | 32.93 | 1:10.42 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:10.95 | |||||||||
16 | Casper Davidsen | 1999 | 555 | 33.40 | 1:10.44 | |||||
Vest-Brøndby | 1:10.75 | |||||||||
17 | Emil Houlborg | 1998 | 553 | 32.89 | 1:10.56 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:09.18 | |||||||||
18 | Oliver Christiansen | 1999 | 552 | 33.43 | 1:10.58 | Deltager ikke i finalen | ||||
Helsinge Svømmeklub | 1:10.51 | |||||||||
19 | Viktor Bull Kramer | 2000 | 544 | 33.19 | 1:10.92 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:11.33 | |||||||||
20 | Pierre Høgenhaug | 1999 | 540 | 32.86 | 1:11.10 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:11.36 | |||||||||
21 | André Goldberg Ballerini | 1999 | 539 | 32.81 | 1:11.14 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:10.75 | |||||||||
22 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | 535 | 33.02 | 1:11.33 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:10.30 | |||||||||
23 | Magnus B. Høgild | 1999 | 524 | 33.52 | 1:11.83 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:11.04 | |||||||||
24 | Lucas Hoffmann | 2000 | 517 | 33.54 | 1:12.13 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:12.30 | |||||||||
25 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 515 | 33.11 | 1:12.23 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:10.07 | |||||||||
26 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 510 | 33.98 | 1:12.48 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:10.06 | |||||||||
27 | Morten Due Nielsen | 1999 | 508 | 34.27 | 1:12.55 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:10.48 | |||||||||
28 | Alexander Eggers | 1999 | 504 | 33.70 | 1:12.74 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:09.05 | |||||||||
29 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | 500 | 33.63 | 1:12.94 | Deltager ikke i finalen | ||||
Helsinge Svømmeklub | 1:12.23 | |||||||||
30 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | 498 | 34.63 | 1:13.07 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:14.02 | |||||||||
31 | Mikkel Salmansen | 2000 | 497 | 33.70 | 1:13.10 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:07.54 | |||||||||
32 | Christian Koch | 1998 | 491 | 34.31 | 1:13.41 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:12.72 | |||||||||
33 | Andreas L. Damgård | 2000 | 488 | 34.02 | 1:13.56 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:12.82 | |||||||||
34 | Johan Joensen | 2000 | 483 | 34.34 | 1:13.78 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:12.87 | |||||||||
35 | Ferdinand Wahl | 2000 | 483 | 34.44 | 1:13.82 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:15.90 | |||||||||
36 | Benjamin Mads Andresen | 2000 | 481 | 34.61 | 1:13.90 | |||||
Odense Svømme Klub | 1:12.94 | |||||||||
37 | Kasper Laursen | 1998 | 472 | 34.73 | 1:14.34 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:11.08 | |||||||||
38 | Owais Hamid | 2000 | 468 | 34.00 | 1:14.57 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:11.16 | |||||||||
39 | Jonas Hyllested | 1999 | 465 | 35.10 | 1:14.71 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:10.97 | |||||||||
40 | Bastian Løve Høegh | 2000 | 462 | 35.00 | 1:14.87 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:15.38 | |||||||||
41 | Thorbjørn Udby Hansen | 2000 | 457 | 35.52 | 1:15.15 | |||||
Auning Svømmeklub | 1:16.53 | |||||||||
42 | August Bugge | 2000 | 452 | 35.34 | 1:15.44 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.39 | |||||||||
43 | Victor Kjærsgaard | 1998 | 447 | 35.34 | 1:15.74 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:12.23 | |||||||||
44 | Mathias Hatting Petersen | 2000 | 442 | 35.28 | 1:16.00 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:16.18 | |||||||||
45 | Jacob Friland | 1999 | 439 | 35.48 | 1:16.18 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:13.74 | |||||||||
46 | Magnus Gertz | 2000 | 438 | 35.10 | 1:16.24 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:14.59 | |||||||||
47 | Mikkel Ulrich | 1998 | 430 | 34.78 | 1:16.69 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:13.27 | |||||||||
48 | Alexander Fenger | 1999 | 413 | 35.52 | 1:17.76 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:14.98 | |||||||||
49 | Anders Christian Damgaard | 2000 | 406 | 36.35 | 1:18.22 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:17.07 | |||||||||
50 | Simon Andersen | 2000 | 402 | 36.74 | 1:18.42 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:16.58 | |||||||||
51 | Ehab Basha | 2000 | 401 | 35.22 | 1:18.49 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:16.26 | |||||||||
52 | Lasse Jensen | 2000 | 400 | 36.02 | 1:18.58 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:16.88 | |||||||||
53 | Nicolai Yung Hansen | 2000 | 398 | 36.47 | 1:18.71 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:15.64 | |||||||||
54 | Mads L. Werther | 2000 | 397 | 37.52 | 1:18.78 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:16.60 | |||||||||
55 | Jacob Holm | 2000 | 394 | 36.90 | 1:18.94 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:13.93 | |||||||||
56 | Victor N Andersen | 2000 | 394 | 37.25 | 1:18.96 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:17.64 | |||||||||
57 | Mads Haugård Hansen | 2000 | 393 | 36.85 | 1:19.01 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:15.86 | |||||||||
58 | Jakob Forsberg | 2000 | 388 | 36.42 | 1:19.39 | Deltager ikke i finalen | ||||
Helsinge Svømmeklub | 1:17.15 | |||||||||
- | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | DSQ | 2 flyben e vend 50m | ||||||
Struer Svømmeklub | 1:13.58 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 28 juni 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:36 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Juniormesterskaber L | Udskriftsdato | 28 juni 2016 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 17:19 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 juni 2016 |
Løb 34, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Sponsor: Nordisk Film Biografer |
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 1:02.21 2015-06-27 |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 1:02.21 2015-06-27 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 771 | 29.52 | 1:03.15 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:01.93 | |||||||||
2 | Philip Greve | 1998 | 740 | 29.49 | 1:04.03 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:02.64 | |||||||||
3 | Niels Ottosen | 1998 | 693 | 30.19 | 1:05.45 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:07.18 | |||||||||
4 | Riyan Salem | 1998 | 661 | 31.33 | 1:06.47 | |||||
Roskilde Svømning | 1:06.94 | |||||||||
5 | Frederik Rindshøj | 1999 | 638 | 31.13 | 1:07.26 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:06.85 | |||||||||
6 | Mikkel S. Hansen | 2000 | 607 | 32.23 | 1:08.38 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:07.40 | |||||||||
7 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 598 | 32.09 | 1:08.73 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:06.21 | |||||||||
8 | Esben Vad Arentoft | 1999 | 597 | 32.01 | 1:08.77 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:08.46 | |||||||||
9 | Magnus Carstensen | 1999 | 601 | 32.40 | 1:08.61 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:09.76 | |||||||||
10 | Daniel Haahr Pallesen | 1998 | 601 | 32.49 | 1:08.63 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:08.68 | |||||||||
11 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 588 | 32.20 | 1:09.10 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:08.39 | |||||||||
12 | Andreas Hougaard | 2000 | 572 | 32.28 | 1:09.76 | |||||
Auning Svømmeklub | 1:11.77 | |||||||||
13 | Casper Davidsen | 1999 | 570 | 32.79 | 1:09.84 | |||||
Vest-Brøndby | 1:10.75 | |||||||||
14 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | 569 | 32.84 | 1:09.89 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:10.95 | |||||||||
15 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | 566 | 31.94 | 1:09.99 | |||||
Ishøj Svømme Klub | 1:08.06 | |||||||||
16 | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | 566 | 32.65 | 1:10.02 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:09.93 | |||||||||
17 | André Goldberg Ballerini | 1999 | 559 | 33.37 | 1:10.30 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:10.75 | |||||||||
18 | Pierre Høgenhaug | 1999 | 556 | 33.29 | 1:10.43 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:11.36 | |||||||||
19 | Viktor Bull Kramer | 2000 | 554 | 33.19 | 1:10.48 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:11.33 | |||||||||
20 | Emil Houlborg | 1998 | 550 | 33.05 | 1:10.69 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:09.18 | |||||||||
21 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | 534 | 32.55 | 1:11.35 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:10.30 | |||||||||
22 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 525 | 33.45 | 1:11.76 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:10.07 | |||||||||
23 | Lucas Hoffmann | 2000 | 515 | 33.75 | 1:12.23 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:12.30 | |||||||||
24 | Magnus B. Høgild | 1999 | 483 | 34.61 | 1:13.81 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:11.04 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 28 juni 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:19 |
Resultat Løb 35 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Juniormesterskaber L | Udskriftsdato | 28 juni 2016 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 10:56 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 juni 2016 |
Løb 35, 200m Frisvømning Damer, Indledende |
Sponsor: Hotel Herning |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:57.61 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:59.91 2012-07-07 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | 775 | 28.28 | 58.87 | 1:30.88 | 2:02.99 | |||
Herning Svømmeklub | 2:02.15 | |||||||||
2 | Josephine Holm | 1999 | 727 | 29.18 | 1:00.77 | 1:32.91 | 2:05.64 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:00.95 | |||||||||
3 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | 708 | 29.69 | 1:01.83 | 1:34.56 | 2:06.71 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:06.22 | |||||||||
4 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 686 | 29.21 | 1:02.71 | 1:35.92 | 2:08.10 | |||
JGI Svømning | 2:07.67 | |||||||||
5 | Louise Bach Andersen | 2001 | 684 | 30.10 | 1:02.51 | 1:35.74 | 2:08.20 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:08.03 | |||||||||
6 | Amalie Bærentsen | 2000 | 668 | 30.44 | 1:03.14 | 1:36.58 | 2:09.21 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:09.25 | |||||||||
7 | Freja Gram | 1999 | 667 | 31.06 | 1:04.96 | 1:37.79 | 2:09.29 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:04.25 | |||||||||
8 | Klara Reeh | 1999 | 663 | 29.95 | 1:02.51 | 1:36.18 | 2:09.55 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:05.33 | |||||||||
9 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | 661 | 30.15 | 1:02.70 | 1:36.51 | 2:09.66 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:07.76 | |||||||||
10 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 648 | 29.82 | 1:02.19 | 1:36.73 | 2:10.52 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:07.53 | |||||||||
11 | Andrea Paaske | 2001 | 648 | 29.52 | 1:03.03 | 1:37.14 | 2:10.53 | |||
Roskilde Svømning | 2:09.59 | |||||||||
12 | Iben Bak | 2001 | 647 | 30.15 | 1:02.64 | 1:36.61 | 2:10.61 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:09.16 | |||||||||
13 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 643 | 30.44 | 1:03.40 | 1:37.06 | 2:10.84 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:10.64 | |||||||||
14 | Ellen Nielsen | 2001 | 643 | 29.54 | 1:02.05 | 1:36.45 | 2:10.89 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:05.27 | |||||||||
15 | Josefine Due Christensen | 2001 | 638 | 30.72 | 1:03.96 | 1:38.03 | 2:11.23 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:12.34 | |||||||||
16 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | 637 | 30.55 | 1:04.17 | 1:38.15 | 2:11.25 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:10.61 | |||||||||
17 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | 634 | 30.43 | 1:04.29 | 1:39.23 | 2:11.47 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:08.78 | |||||||||
18 | Amanda Duus | 2000 | 631 | 30.75 | 1:04.61 | 1:38.26 | 2:11.71 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:10.58 | |||||||||
19 | Julie Darlem Brandt | 2001 | 628 | 30.64 | 1:04.65 | 1:38.96 | 2:11.92 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:11.13 | |||||||||
20 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | 625 | 30.06 | 1:03.58 | 1:38.72 | 2:12.13 | Deltager ikke i finalen | ||
Silkeborg Svømmeklub | 2:07.61 | |||||||||
21 | Sofie Nielsen | 2001 | 614 | 31.01 | 1:04.62 | 1:39.18 | 2:12.86 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:12.44 | |||||||||
22 | Karla Louise Balle | 2001 | 614 | 30.85 | 1:04.17 | 1:38.63 | 2:12.87 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:11.90 | |||||||||
23 | Cecilie Wiuff | 2000 | 613 | 30.34 | 1:04.29 | 1:38.45 | 2:12.98 | Deltager ikke i finalen | ||
Herlev Svømning | 2:11.81 | |||||||||
24 | Sarah Missing | 2001 | 608 | 30.39 | 1:03.45 | 1:38.75 | 2:13.29 | |||
Vest-Brøndby | 2:10.58 | |||||||||
25 | Sofie Kornbek | 2000 | 606 | 30.72 | 1:03.88 | 1:39.03 | 2:13.50 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:10.64 | |||||||||
26 | Frederikke Petri | 2001 | 598 | 30.79 | 1:04.37 | 1:39.09 | 2:14.08 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:14.04 | |||||||||
27 | Emma Maagøe | 1999 | 597 | 31.49 | 1:04.69 | 1:39.80 | 2:14.13 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:11.18 | |||||||||
28 | Sofie Andersen | 2001 | 591 | 31.71 | 1:05.56 | 1:40.11 | 2:14.60 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:12.70 | |||||||||
29 | Amanda Egerod Lund | 2000 | 591 | 32.05 | 1:06.89 | 1:40.56 | 2:14.62 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:12.59 | |||||||||
30 | Marie-Louise Stentved | 2000 | 590 | 30.85 | 1:04.90 | 1:39.48 | 2:14.70 | Deltager ikke i finalen | ||
Herlev Svømning | 2:11.09 | |||||||||
31 | Alberte M Hansen | 2000 | 584 | 31.15 | 1:04.84 | 1:40.33 | 2:15.11 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:13.73 | |||||||||
32 | Caroline Waage Nowak | 2001 | 581 | 31.83 | 1:05.20 | 1:39.91 | 2:15.34 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:14.87 | |||||||||
33 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 580 | 32.12 | 1:06.65 | 1:41.35 | 2:15.47 | |||
Roskilde Svømning | 2:14.38 | |||||||||
34 | Ida Bøgh Hald | 2001 | 574 | 31.35 | 1:05.29 | 1:40.79 | 2:15.93 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:16.91 | |||||||||
35 | Helena Berg Wenk | 2000 | 572 | 31.17 | 1:05.27 | 1:41.25 | 2:16.03 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:11.24 | |||||||||
36 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 568 | 31.40 | 1:05.99 | 1:41.63 | 2:16.42 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:11.02 | |||||||||
37 | Katja Korbo Petersson | 2001 | 567 | 31.90 | 1:06.94 | 1:42.32 | 2:16.43 | |||
JGI Svømning | 2:11.50 | |||||||||
38 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 567 | 32.00 | 1:07.31 | 1:42.32 | 2:16.49 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:17.03 | |||||||||
39 | Amalie W. Olsen | 2001 | 566 | 30.86 | 1:06.78 | 1:42.33 | 2:16.57 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:16.00 | |||||||||
40 | Sofie Louise Nimb | 2001 | 565 | 31.61 | 1:06.38 | 1:41.55 | 2:16.59 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:11.09 | |||||||||
41 | Camilla Ottesen | 2000 | 561 | 31.81 | 1:06.15 | 1:42.48 | 2:16.98 | |||
Svømmeklubben Nord | 2:18.55 | |||||||||
42 | Kajsa Gregersen | 2001 | 558 | 31.23 | 1:06.43 | 1:41.15 | 2:17.17 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:11.59 | |||||||||
43 | Line J. V. Hededal | 2001 | 557 | 30.11 | 1:04.14 | 1:39.25 | 2:17.26 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:13.03 | |||||||||
44 | Clara Neumann | 2001 | 554 | 31.58 | 1:05.85 | 2:17.52 | 2:17.52 | |||
Svømmeklubben Syd | 2:13.43 | |||||||||
45 | Freja A. Skov | 2000 | 553 | 31.86 | 1:07.33 | 1:43.39 | 2:17.61 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:21.07 | |||||||||
46 | Nicoline Bredahl | 2000 | 553 | 31.94 | 1:06.94 | 1:42.58 | 2:17.63 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:14.96 | |||||||||
47 | Camilla Rask | 1999 | 552 | 31.00 | 1:05.14 | 1:41.46 | 2:17.67 | |||
Odense Svømme Klub | 2:11.90 | |||||||||
48 | Amalie Gotthard | 1999 | 551 | 32.14 | 1:06.27 | 1:41.95 | 2:17.73 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:15.49 | |||||||||
49 | Gry Floor | 2000 | 551 | 32.22 | 1:07.56 | 1:43.04 | 2:17.76 | |||
Odense Svømme Klub | 2:25.14 | |||||||||
50 | Freja Hamann Larsen | 1999 | 544 | 1:05.82 | 2:18.32 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:11.29 | |||||||||
51 | SIF Floor | 2000 | 544 | 32.37 | 1:07.74 | 1:43.54 | 2:18.33 | |||
Odense Svømme Klub | 2:17.55 | |||||||||
52 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 529 | 32.47 | 1:08.32 | 1:44.44 | 2:19.64 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:20.61 | |||||||||
53 | Mia Seehausen | 2001 | 528 | 32.28 | 1:07.33 | 1:43.22 | 2:19.76 | |||
Lyseng IF | 2:15.67 | |||||||||
54 | Mie Buch Nielsen | 2001 | 527 | 31.41 | 1:06.95 | 1:43.17 | 2:19.80 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:18.58 | |||||||||
55 | Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | 526 | 32.01 | 1:06.93 | 1:43.14 | 2:19.95 | |||
Hillerød Svømmeklub | 2:18.12 | |||||||||
56 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | 524 | 33.16 | 1:09.24 | 1:45.35 | 2:20.12 | |||
Køge Svømmeklub | 2:20.33 | |||||||||
57 | Sara Mortensen | 2001 | 522 | 31.90 | 1:07.27 | 1:44.24 | 2:20.26 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:16.94 | |||||||||
58 | Maria Munch-Menzer | 2001 | 518 | 33.09 | 1:08.43 | 1:44.84 | 2:20.59 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:17.17 | |||||||||
58 | Silja Ösp Logadottir | 2001 | 518 | 31.14 | 1:06.37 | 1:43.47 | 2:20.59 | |||
O.S.L.F. | 2:18.18 | |||||||||
60 | Christina Christensen | 2001 | 516 | 31.88 | 1:07.64 | 1:44.48 | 2:20.79 | |||
Roskilde Svømning | 2:17.13 | |||||||||
61 | Alberte Mammen | 2001 | 510 | 31.14 | 1:06.50 | 1:43.75 | 2:21.32 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:18.09 | |||||||||
62 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 509 | 32.51 | 1:08.87 | 1:45.57 | 2:21.43 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:13.42 | |||||||||
63 | Karina Garne Larsen | 2000 | 492 | 32.75 | 1:08.79 | 1:45.79 | 2:23.02 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:19.24 | |||||||||
64 | Louise Hvarre | 2001 | 489 | 31.87 | 1:08.96 | 1:46.27 | 2:23.34 | |||
Svømmeklubben Tempo | 2:16.93 | |||||||||
65 | Caroline Steffensen | 2000 | 475 | 34.25 | 1:11.12 | 1:49.22 | 2:24.79 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:22.94 | |||||||||
66 | Carolina Sahl Rasmussen | 2001 | 470 | 32.83 | 1:10.12 | 1:48.58 | 2:25.29 | |||
Farum Svømmeklub | 2:28.40 | |||||||||
67 | Emma Jørgensen | 2001 | 441 | 33.17 | 1:11.67 | 1:52.16 | 2:28.34 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:13.67 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 28 juni 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:56 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Juniormesterskaber L | Udskriftsdato | 28 juni 2016 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 17:31 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 juni 2016 |
Løb 35, 200m Frisvømning Damer, Finaler |
Sponsor: Hotel Herning |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:57.61 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:59.91 2012-07-07 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | 801 | 28.31 | 59.44 | 1:30.68 | 2:01.64 | |||
Herning Svømmeklub | 2:02.15 | |||||||||
2 | Josephine Holm | 1999 | 758 | 28.67 | 1:00.24 | 1:32.36 | 2:03.89 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:00.95 | |||||||||
3 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | 745 | 28.97 | 1:00.15 | 1:32.75 | 2:04.61 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:06.22 | |||||||||
4 | Freja Gram | 1999 | 697 | 29.70 | 1:01.31 | 1:34.22 | 2:07.39 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:04.25 | |||||||||
5 | Amalie Bærentsen | 2000 | 697 | 29.71 | 1:01.70 | 1:34.87 | 2:07.40 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:09.25 | |||||||||
6 | Klara Reeh | 1999 | 689 | 29.60 | 1:01.69 | 1:34.64 | 2:07.86 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:05.33 | |||||||||
7 | Louise Bach Andersen | 2001 | 678 | 29.31 | 1:01.19 | 1:34.45 | 2:08.58 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:08.03 | |||||||||
8 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 676 | 28.09 | 1:00.43 | 1:34.37 | 2:08.72 | |||
JGI Svømning | 2:07.67 | |||||||||
9 | Andrea Paaske | 2001 | 691 | 29.64 | 1:02.54 | 1:35.29 | 2:07.75 | |||
Roskilde Svømning | 2:09.59 | |||||||||
10 | Iben Bak | 2001 | 681 | 30.61 | 1:03.79 | 1:36.33 | 2:08.38 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:09.16 | |||||||||
11 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | 679 | 30.11 | 1:02.31 | 1:35.63 | 2:08.52 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:07.76 | |||||||||
12 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | 665 | 30.16 | 1:03.12 | 1:36.45 | 2:09.38 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:10.61 | |||||||||
13 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 662 | 30.41 | 1:03.72 | 1:36.35 | 2:09.62 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:10.64 | |||||||||
14 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 659 | 30.33 | 1:03.33 | 1:36.82 | 2:09.79 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:07.53 | |||||||||
15 | Ellen Nielsen | 2001 | 626 | 29.40 | 1:02.80 | 1:37.58 | 2:12.03 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:05.27 | |||||||||
16 | Josefine Due Christensen | 2001 | 598 | 30.72 | 1:04.11 | 1:39.28 | 2:14.08 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:12.34 | |||||||||
17 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | 660 | 31.63 | 1:05.42 | 1:38.58 | 2:09.73 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:08.78 | |||||||||
18 | Amanda Duus | 2000 | 656 | 30.40 | 1:03.28 | 1:37.00 | 2:10.01 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:10.58 | |||||||||
19 | Julie Darlem Brandt | 2001 | 646 | 30.26 | 1:03.26 | 1:37.54 | 2:10.69 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:11.13 | |||||||||
20 | Karla Louise Balle | 2001 | 632 | 30.68 | 1:03.87 | 1:37.76 | 2:11.64 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:11.90 | |||||||||
21 | Sarah Missing | 2001 | 631 | 31.09 | 1:05.00 | 1:39.84 | 2:11.68 | |||
Vest-Brøndby | 2:10.58 | |||||||||
22 | Sofie Nielsen | 2001 | 628 | 30.66 | 1:03.84 | 1:38.35 | 2:11.91 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:12.44 | |||||||||
23 | Sofie Kornbek | 2000 | 617 | 30.39 | 1:03.57 | 1:38.08 | 2:12.66 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:10.64 | |||||||||
24 | Frederikke Petri | 2001 | 580 | 31.03 | 1:04.87 | 1:40.02 | 2:15.43 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:14.04 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 28 juni 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:31 |
Resultat Løb 36 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Juniormesterskaber L | Udskriftsdato | 28 juni 2016 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 11:38 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 juni 2016 |
Løb 36, 200m Frisvømning Herrer, Indledende |
Sponsor: EY |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:46.94 2009-04-09 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:49.46 2009-07-12 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Johan Bragason | 1999 | 688 | 26.89 | 55.95 | 1:25.92 | 1:55.54 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:53.66 | |||||||||
2 | Andreas Hansen | 2000 | 669 | 27.70 | 57.61 | 1:27.32 | 1:56.61 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:57.43 | |||||||||
3 | Andreas Vestergaard | 1999 | 666 | 27.93 | 57.64 | 1:27.39 | 1:56.78 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:55.51 | |||||||||
4 | Oskar Jørgensen | 1998 | 655 | 27.33 | 57.16 | 1:27.07 | 1:57.40 | |||
Odder Svømmeklub | 1:57.19 | |||||||||
5 | Peter Vangsgaard | 2000 | 655 | 27.24 | 57.10 | 1:27.58 | 1:57.43 | |||
Gentofte Svømme Klub | 1:57.79 | |||||||||
6 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 654 | 27.76 | 57.86 | 1:27.89 | 1:57.49 | |||
Sigma Swim Birkerød | 1:53.81 | |||||||||
7 | Rasmus Steenberg | 2000 | 652 | 27.30 | 56.75 | 1:27.44 | 1:57.57 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:57.03 | |||||||||
8 | Rasmus Udbye | 2000 | 652 | 27.25 | 57.15 | 1:27.37 | 1:57.58 | |||
Horsens Svømmeklub | 1:54.17 | |||||||||
9 | Mads Holm | 1998 | 651 | 27.70 | 57.05 | 1:27.38 | 1:57.65 | Deltager ikke i finalen | ||
Nakskov Svømme Klub | 1:56.99 | |||||||||
10 | Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | 642 | 27.33 | 57.19 | 1:28.09 | 1:58.21 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:57.69 | |||||||||
11 | Søren Villumsen | 1998 | 639 | 27.59 | 57.65 | 1:28.21 | 1:58.39 | |||
Aalborg Svømmeklub | 1:59.01 | |||||||||
12 | Anton Borring Andersen | 1999 | 637 | 27.77 | 57.77 | 1:27.96 | 1:58.54 | |||
Sigma Swim Allerød | 1:56.02 | |||||||||
13 | Markus Kjeldsen | 2000 | 622 | 27.16 | 57.74 | 1:28.40 | 1:59.43 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:01.80 | |||||||||
14 | Magnus Fallesen | 1998 | 612 | 27.75 | 57.53 | 1:28.35 | 2:00.13 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 1:55.84 | |||||||||
15 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 607 | 27.52 | 58.12 | 1:29.67 | 2:00.41 | |||
Køge Svømmeklub | 2:01.92 | |||||||||
16 | Frederik Palmø | 2000 | 606 | 28.15 | 57.65 | 1:28.82 | 2:00.53 | |||
Holbæk Svømme Klub | 1:59.56 | |||||||||
16 | Mads Rishøj | 1999 | 606 | 28.80 | 59.85 | 1:30.55 | 2:00.53 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:01.12 | |||||||||
18 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | 600 | 27.67 | 57.98 | 1:29.54 | 2:00.89 | |||
Kolding SK | 2:01.29 | |||||||||
19 | Simon Brixner | 2000 | 599 | 26.57 | 56.27 | 1:27.84 | 2:00.96 | |||
Holbæk Svømme Klub | 1:59.22 | |||||||||
20 | Rasmus Nørfjand | 2000 | 596 | 28.19 | 59.00 | 1:30.19 | 2:01.19 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:01.55 | |||||||||
21 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 593 | 27.92 | 58.59 | 1:29.86 | 2:01.39 | Deltager ikke i finalen | ||
Agfs Svømmeafdeling | 1:59.93 | |||||||||
22 | Johan Müller | 1998 | 593 | 28.23 | 58.58 | 1:30.47 | 2:01.40 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:58.32 | |||||||||
23 | Mathias Immerkjær | 1999 | 587 | 27.83 | 58.43 | 1:30.19 | 2:01.81 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:01.32 | |||||||||
24 | Anton Borg Hjort | 2000 | 584 | 27.52 | 58.16 | 1:29.80 | 2:01.97 | Deltager ikke i finalen | ||
Lyseng IF | 1:59.78 | |||||||||
25 | August Stamp Kirkeby | 1999 | 584 | 28.80 | 59.40 | 1:31.66 | 2:02.01 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:01.63 | |||||||||
25 | Markus Bøjsen | 1999 | 584 | 28.15 | 58.94 | 1:30.54 | 2:02.01 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:02.21 | |||||||||
27 | William Matras | 1998 | 584 | 27.65 | 58.48 | 1:30.62 | 2:02.02 | Deltager ikke i finalen | ||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:00.29 | |||||||||
28 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 583 | 28.44 | 59.94 | 1:30.28 | 2:02.05 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:00.25 | |||||||||
29 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | 583 | 28.28 | 1:00.05 | 1:30.76 | 2:02.08 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:00.79 | |||||||||
30 | Mads Sørensen | 2000 | 582 | 28.38 | 59.47 | 1:31.50 | 2:02.16 | |||
O.S.L.F. | 2:03.87 | |||||||||
31 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | 577 | 27.89 | 58.53 | 1:30.51 | 2:02.46 | Deltager ikke i finalen | ||
Esbjerg Svømmeklub | 2:01.52 | |||||||||
32 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 576 | 28.11 | 59.01 | 1:30.58 | 2:02.56 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:06.23 | |||||||||
33 | Lukas Storm | 1999 | 575 | 27.86 | 58.48 | 1:30.81 | 2:02.63 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:58.54 | |||||||||
34 | Jakob Juul | 2000 | 574 | 28.16 | 59.04 | 1:31.24 | 2:02.71 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:58.78 | |||||||||
35 | Christian Rasmussen | 1998 | 572 | 28.46 | 58.77 | 1:31.27 | 2:02.84 | |||
Holstebro Svømme Club | 1:59.85 | |||||||||
36 | Jens Riisgaard | 2000 | 569 | 28.57 | 59.30 | 1:31.08 | 2:03.08 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:06.84 | |||||||||
37 | Christian Andersen | 1999 | 569 | 28.15 | 59.65 | 1:31.27 | 2:03.09 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:02.70 | |||||||||
38 | Jonas Rohwedder | 1998 | 567 | 28.66 | 1:01.18 | 1:31.74 | 2:03.20 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:01.47 | |||||||||
39 | Tobias Andersen | 1998 | 563 | 28.53 | 59.38 | 1:31.91 | 2:03.50 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:00.39 | |||||||||
40 | Mads Midtbøll | 1998 | 562 | 27.85 | 58.72 | 1:31.45 | 2:03.56 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:00.57 | |||||||||
40 | Pierre Høgenhaug | 1999 | 562 | 28.11 | 59.24 | 1:31.57 | 2:03.56 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:03.97 | |||||||||
42 | Gustav Jørgensen | 2000 | 561 | 28.60 | 1:00.24 | 1:32.60 | 2:03.61 | |||
TVS Tårnborg IF | 2:04.52 | |||||||||
43 | Malthe Burgaard | 2000 | 558 | 27.91 | 59.86 | 1:31.91 | 2:03.87 | |||
Odense Svømme Klub | 2:04.31 | |||||||||
44 | Tobias Alstrup Kjær | 1998 | 556 | 28.75 | 1:00.57 | 1:32.76 | 2:03.98 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:02.34 | |||||||||
45 | Ferdinand Wahl | 2000 | 551 | 28.95 | 1:00.27 | 1:33.37 | 2:04.35 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:03.11 | |||||||||
46 | Alexander Fenger | 1999 | 551 | 28.52 | 59.44 | 1:32.01 | 2:04.39 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:03.52 | |||||||||
47 | William Lehn-Schiøler | 2000 | 546 | 27.98 | 58.97 | 1:31.39 | 2:04.75 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:02.57 | |||||||||
48 | Gustav Westerlin Larsen | 1999 | 546 | 28.03 | 59.37 | 1:32.36 | 2:04.77 | |||
O.S.L.F. | 1:59.83 | |||||||||
49 | Emil Toft | 1998 | 546 | 28.55 | 59.54 | 1:32.35 | 2:04.78 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:02.17 | |||||||||
50 | Emil Hedegaard | 1999 | 540 | 28.31 | 59.09 | 1:31.04 | 2:05.19 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:00.60 | |||||||||
51 | Daniel Sørensen | 1999 | 524 | 28.81 | 1:00.16 | 1:33.02 | 2:06.48 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:03.69 | |||||||||
52 | Oliver Kramer Andersen | 1999 | 522 | 28.50 | 59.75 | 1:32.98 | 2:06.63 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:02.02 | |||||||||
53 | Lucas Alexander Meng | 2000 | 521 | 29.08 | 1:00.68 | 1:33.52 | 2:06.72 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:05.95 | |||||||||
54 | Christian K. Jensen | 2000 | 521 | 28.45 | 1:01.34 | 1:34.43 | 2:06.73 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:11.28 | |||||||||
55 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | 520 | 29.22 | 58.36 | 1:32.15 | 2:06.81 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:04.75 | |||||||||
56 | Rune Nørgaard | 2000 | 520 | 29.53 | 1:01.41 | 1:34.35 | 2:06.84 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:07.19 | |||||||||
57 | Mathias Kjær Nielsen | 2000 | 518 | 29.96 | 1:02.36 | 1:35.72 | 2:06.93 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:08.21 | |||||||||
58 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | 517 | 28.74 | 1:00.65 | 1:33.63 | 2:07.08 | |||
Herning Svømmeklub | 2:03.89 | |||||||||
59 | Kasper Bitzer | 2000 | 514 | 29.93 | 1:01.59 | 1:34.66 | 2:07.33 | |||
Korsør Sv & Livr. Klub | 2:07.16 | |||||||||
60 | Daniel Schytte | 2000 | 511 | 29.62 | 1:01.81 | 1:34.92 | 2:07.55 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:08.06 | |||||||||
61 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | 506 | 28.83 | 1:00.78 | 1:34.15 | 2:07.98 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:00.94 | |||||||||
62 | Victor Kristensen | 1999 | 499 | 29.01 | 1:01.10 | 1:34.46 | 2:08.52 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:05.08 | |||||||||
63 | Magnus Lerche | 1999 | 493 | 29.44 | 1:02.50 | 1:35.54 | 2:09.04 | |||
Aars Svømmeklub | 2:05.13 | |||||||||
64 | Casper Davidsen | 1999 | 490 | 29.34 | 1:02.27 | 1:35.30 | 2:09.37 | |||
Vest-Brøndby | 2:03.27 | |||||||||
65 | Valdemar Mariegaard | 1999 | 489 | 27.82 | 59.65 | 1:34.30 | 2:09.44 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:01.79 | |||||||||
66 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 487 | 28.51 | 1:00.69 | 1:34.90 | 2:09.63 | |||
Hillerød Svømmeklub | 2:02.69 | |||||||||
67 | Erling Johansen | 2000 | 474 | 29.18 | 1:02.15 | 1:36.61 | 2:10.73 | |||
Nakskov Svømme Klub | 2:15.14 | |||||||||
68 | Christopher Kristiansen | 2000 | 474 | 29.82 | 1:03.26 | 1:37.33 | 2:10.79 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:09.86 | |||||||||
69 | Søren B. Jeppesen | 1999 | 467 | 28.95 | 1:01.68 | 1:36.01 | 2:11.41 | |||
Herning Svømmeklub | 2:01.76 | |||||||||
70 | Jakob Mose | 2000 | 430 | 30.84 | 1:05.10 | 1:40.56 | 2:15.06 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:11.34 | |||||||||
- | Gustav Yde | 2000 | DNF | |||||||
Svømmeklubben S 68 | 1:59.91 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 28 juni 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:38 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Danske Juniormesterskaber L | Udskriftsdato | 28 juni 2016 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 17:46 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 juni 2016 |
Løb 36, 200m Frisvømning Herrer, Finaler |
Sponsor: EY |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:46.94 2009-04-09 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:49.46 2009-07-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Johan Bragason | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 26.62 | 55.65 | 1:25.92 | 1:54.18 | |||
2 | Andreas Hansen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 26.88 | 55.97 | 1:26.01 | 1:55.15 | |||
3 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 27.36 | 57.03 | 1:27.02 | 1:55.17 | |||
4 | Andreas Vestergaard | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 27.28 | 56.24 | 1:26.41 | 1:55.75 | |||
5 | Rasmus Steenberg | 2000 | Gladsaxe Svømmeklub | 26.90 | 56.59 | 1:26.28 | 1:56.33 | |||
6 | Oskar Jørgensen | 1998 | Odder Svømmeklub | 27.28 | 56.97 | 1:26.62 | 1:56.69 | |||
7 | Rasmus Udbye | 2000 | Horsens Svømmeklub | 26.13 | 55.28 | 1:25.50 | 1:56.90 | |||
8 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 26.99 | 56.73 | 1:27.86 | 1:58.94 | |||
9 | Søren Villumsen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 27.14 | 56.80 | 1:27.02 | 1:56.32 | |||
10 | Anton Borring Andersen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 28.35 | 58.30 | 1:28.28 | 1:57.45 | |||
11 | Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 27.52 | 57.55 | 1:27.98 | 1:58.13 | |||
12 | Markus Kjeldsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 27.54 | 57.42 | 1:28.40 | 1:59.22 | |||
13 | Magnus Fallesen | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 27.84 | 58.21 | 1:28.93 | 1:59.40 | |||
14 | Mads Rishøj | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.27 | 58.78 | 1:29.70 | 1:59.75 | |||
15 | Frederik Palmø | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 28.44 | 58.25 | 1:29.29 | 2:00.35 | |||
16 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | Køge Svømmeklub | 27.36 | 57.77 | 1:29.71 | 2:00.97 | |||
17 | Johan Müller | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.31 | 58.65 | 1:29.35 | 1:59.33 | |||
18 | August Stamp Kirkeby | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 28.64 | 59.11 | 1:30.07 | 1:59.80 | |||
19 | Simon Brixner | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 27.78 | 58.08 | 1:29.12 | 1:59.86 | |||
20 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 27.56 | 57.76 | 1:28.64 | 1:59.93 | |||
21 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | Kolding SK | 28.05 | 58.79 | 1:29.78 | 2:00.27 | |||
22 | Mathias Immerkjær | 1999 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 28.26 | 58.84 | 1:29.33 | 2:00.73 | |||
23 | Markus Bøjsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 28.11 | 58.92 | 1:30.35 | 2:01.47 | |||
24 | Rasmus Nørfjand | 2000 | Holstebro Svømme Club | 28.37 | 59.75 | 1:31.36 | 2:02.23 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 28 juni 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:46 |
Resultat Løb 37 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Juniormesterskaber L | Udskriftsdato | 28 juni 2016 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 11:40 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 juni 2016 |
Løb 37, 50m Butterfly Damer, Indledende |
Sponsor: Hotel Eyde |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.24 2013-08-03 |
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 27.03 2016-03-18 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Merete Toft Jensen | 1999 | 655 | 28.13 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 28.14 | |||||||||
2 | Matilde Kjeldsen | 1999 | 619 | 28.66 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 28.49 | |||||||||
3 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 603 | 28.91 | ||||||
Odder Svømmeklub | 28.46 | |||||||||
4 | Vera Staun Hansen | 1999 | 600 | 28.95 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 28.10 | |||||||||
5 | Trine Kjøngerskov | 2000 | 600 | 28.96 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 28.46 | |||||||||
6 | Lisa Schøn | 1999 | 594 | 29.05 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 29.55 | |||||||||
7 | Regitze Gaard | 2001 | 581 | 29.27 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.61 | |||||||||
8 | Sofie Brøgger | 2000 | 576 | 29.35 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.20 | |||||||||
9 | Emma H. Christiansen | 1999 | 575 | 29.37 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 29.07 | |||||||||
10 | Sarah Missing | 2001 | 573 | 29.41 | ||||||
Vest-Brøndby | 29.28 | |||||||||
11 | Liva Schmid | 2000 | 569 | 29.48 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.15 | |||||||||
12 | Eva Olsen | 2000 | 564 | 29.56 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 29.24 | |||||||||
13 | Katrine Stampe | 2000 | 563 | 29.57 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 29.03 | |||||||||
14 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 563 | 29.58 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 29.30 | |||||||||
15 | Ellen Nielsen | 2001 | 562 | 29.59 | Deltager ikke i finalen | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.59 | |||||||||
16 | Ida Maria Nielsen | 2000 | 560 | 29.63 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 29.50 | |||||||||
17 | Vibe Toftte Jørgensen | 1999 | 557 | 29.68 | ||||||
Svømmeklubben Laksen | 29.30 | |||||||||
18 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | 548 | 29.85 | ||||||
Roskilde Svømning | 29.73 | |||||||||
19 | Helena V. Ellling | 2000 | 544 | 29.91 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 29.63 | |||||||||
20 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | 537 | 30.04 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 29.80 | |||||||||
21 | Andrea Paaske | 2001 | 534 | 30.11 | Deltager ikke i finalen | |||||
Roskilde Svømning | 29.62 | |||||||||
22 | Mathilde Laugesen | 2001 | 528 | 30.21 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 31.29 | |||||||||
23 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 524 | 30.30 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 30.66 | |||||||||
24 | Josefine Due Christensen | 2001 | 523 | 30.31 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 30.10 | |||||||||
25 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 520 | 30.37 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 30.15 | |||||||||
26 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 518 | 30.41 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 30.88 | |||||||||
27 | Cecilie Elkjær | 2001 | 506 | 30.65 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 30.65 | |||||||||
28 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | 499 | 30.80 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 30.81 | |||||||||
29 | Julie Lange Jørgensen | 2000 | 497 | 30.83 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 30.59 | |||||||||
30 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | 496 | 30.85 | ||||||
Køge Svømmeklub | 30.73 | |||||||||
31 | Julie Stampe Meier | 2001 | 496 | 30.86 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 31.61 | |||||||||
32 | Signe Villumsen | 2001 | 495 | 30.88 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 30.44 | |||||||||
33 | Esther Flø | 2001 | 494 | 30.90 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 31.41 | |||||||||
34 | Lærke Toftgaard | 2001 | 491 | 30.96 | ||||||
Kolding SK | 31.29 | |||||||||
35 | Caroline Hørlykke | 2000 | 489 | 30.99 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 30.20 | |||||||||
36 | Emilie Larsen | 2001 | 486 | 31.07 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 31.88 | |||||||||
37 | Victoria Vorm | 2001 | 484 | 31.10 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 30.79 | |||||||||
38 | Amalie Frederiksen | 2001 | 482 | 31.14 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 30.32 | |||||||||
39 | Mia Seehausen | 2001 | 472 | 31.36 | ||||||
Lyseng IF | 29.91 | |||||||||
40 | Kajsa Gregersen | 2001 | 472 | 31.37 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.28 | |||||||||
41 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | 471 | 31.38 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 30.89 | |||||||||
42 | Cecilie B. Andersen | 2001 | 466 | 31.51 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 31.34 | |||||||||
43 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | 459 | 31.67 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 31.50 | |||||||||
44 | Emma Jørgensen | 2001 | 458 | 31.69 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.87 | |||||||||
45 | Nikoline Østerberg | 2000 | 455 | 31.74 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 30.68 | |||||||||
46 | Julie Darlem Brandt | 2001 | 454 | 31.77 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.28 | |||||||||
47 | Laura Lange | 2001 | 452 | 31.81 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 31.86 | |||||||||
48 | Marie Kvorning Mikkelsen | 2000 | 449 | 31.90 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 31.95 | |||||||||
49 | Julie Søgaard | 2001 | 440 | 32.10 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 31.57 | |||||||||
50 | Nikoline Nielsen | 2001 | 429 | 32.38 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 31.86 | |||||||||
51 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 426 | 32.45 | ||||||
Vest-Brøndby | 31.15 | |||||||||
52 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | 425 | 32.47 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 31.95 | |||||||||
53 | Frederikke Petri | 2001 | 422 | 32.57 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 31.93 | |||||||||
54 | Louise Hvarre | 2001 | 417 | 32.68 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 30.98 | |||||||||
55 | Helene Marie Andersen | 2001 | 389 | 33.46 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 32.64 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 28 juni 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:40 |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Danske Juniormesterskaber L | Udskriftsdato | 28 juni 2016 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 17:58 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 juni 2016 |
Løb 37, 50m Butterfly Damer, Finaler |
Sponsor: Hotel Eyde |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.24 2013-08-03 |
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 27.03 2016-03-18 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Merete Toft Jensen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 28.02 | ||||||
2 | Lisa Schøn | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 28.49 | ||||||
3 | Matilde Kjeldsen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 28.60 | ||||||
4 | Vera Staun Hansen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.71 | ||||||
5 | Sofie Brøgger | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.76 | ||||||
6 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | Odder Svømmeklub | 28.88 | ||||||
7 | Trine Kjøngerskov | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 29.04 | ||||||
8 | Regitze Gaard | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.22 | ||||||
9 | Ida Maria Nielsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 29.20 | ||||||
10 | Vibe Toftte Jørgensen | 1999 | Svømmeklubben Laksen | 29.23 | ||||||
11 | Liva Schmid | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.25 | ||||||
12 | Eva Olsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.27 | ||||||
13 | Lisa Rijkhoff | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 29.36 | ||||||
14 | Emma H. Christiansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 29.43 | ||||||
15 | Katrine Stampe | 2000 | Sigma Swim Allerød | 29.81 | ||||||
16 | Sarah Missing | 2001 | Vest-Brøndby | 29.88 | ||||||
17 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 29.46 | ||||||
18 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | Roskilde Svømning | 29.63 | ||||||
19 | Josefine Due Christensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 29.93 | ||||||
20 | Mathilde Laugesen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.95 | ||||||
21 | Helena V. Ellling | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 29.96 | ||||||
22 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 30.03 | ||||||
23 | Emma Bjørnholdt | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 30.29 | ||||||
24 | Luna Donde Feilberg | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.36 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 28 juni 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:58 |
Resultat Løb 38 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Juniormesterskaber L | Udskriftsdato | 28 juni 2016 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 11:50 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 juni 2016 |
Løb 38, 50m Butterfly Herrer, Indledende |
Sponsor: EY |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 24.25 2013-07-10 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Johan Bragason | 1999 | 686 | 25.43 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 25.43 | |||||||||
2 | Anton Olsen | 1998 | 660 | 25.76 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 25.93 | |||||||||
3 | Frederik Galving | 1998 | 648 | 25.92 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 25.10 | |||||||||
4 | Johannes Kjærgaard | 1998 | 638 | 26.05 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 25.61 | |||||||||
5 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 637 | 26.06 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 26.02 | |||||||||
6 | Sebastian Tullberg | 2000 | 633 | 26.11 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 26.54 | |||||||||
7 | Frederik Rindshøj | 1999 | 611 | 26.42 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 26.71 | |||||||||
8 | Christian Holm Jørgensen | 1999 | 607 | 26.48 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 26.18 | |||||||||
9 | Jakob Juul | 2000 | 601 | 26.57 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 27.25 | |||||||||
9 | Magnus Carstensen | 1999 | 601 | 26.57 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 26.61 | |||||||||
11 | Jonathan Kristensen | 1998 | 600 | 26.59 | ||||||
Odder Svømmeklub | 26.27 | |||||||||
12 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 596 | 26.65 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 26.48 | |||||||||
13 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 589 | 26.75 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 27.00 | |||||||||
13 | Marcus Rappenborg | 1999 | 589 | 26.75 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 26.80 | |||||||||
15 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 586 | 26.80 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 26.90 | |||||||||
16 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | 585 | 26.81 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 28.14 | |||||||||
17 | Julius Munk | 2000 | 584 | 26.83 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 26.83 | |||||||||
18 | Mathias Rysgaard | 1998 | 575 | 26.96 | Deltager ikke i finalen | |||||
Kalundborg SK | 26.75 | |||||||||
19 | Thomas Bech | 1998 | 574 | 26.98 | ||||||
Farum Svømmeklub | 26.40 | |||||||||
20 | Kasper Jørgensen | 2000 | 572 | 27.01 | ||||||
Kolding SK | 27.61 | |||||||||
21 | Andreas Bui | 2000 | 571 | 27.03 | ||||||
O.S.L.F. | 27.68 | |||||||||
21 | Lars Thor Sørensen | 1999 | 571 | 27.03 | ||||||
Vest-Brøndby | 27.17 | |||||||||
23 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 568 | 27.08 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 27.39 | |||||||||
24 | Emil Engels Henriksen | 1999 | 562 | 27.17 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 28.31 | |||||||||
25 | Oliver Broholm | 1999 | 557 | 27.25 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 27.50 | |||||||||
26 | Niels Ottosen | 1998 | 552 | 27.34 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 27.20 | |||||||||
27 | Rasmus Udbye | 2000 | 549 | 27.38 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 26.77 | |||||||||
28 | Valdemar Mariegaard | 1999 | 547 | 27.41 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 27.60 | |||||||||
29 | Jakob Petersen | 1999 | 546 | 27.43 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 28.53 | |||||||||
30 | Gustav Yde | 2000 | 543 | 27.49 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 27.63 | |||||||||
31 | Magnus Lerche | 1999 | 537 | 27.58 | ||||||
Aars Svømmeklub | 28.59 | |||||||||
32 | David Hjort | 2000 | 537 | 27.59 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 27.18 | |||||||||
33 | Rasmus Steenberg | 2000 | 535 | 27.62 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 27.96 | |||||||||
34 | Johan Joensen | 2000 | 534 | 27.63 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.54 | |||||||||
35 | Alexander Eggers | 1999 | 530 | 27.71 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 27.44 | |||||||||
36 | Jakob Gersholm Baktoft | 2000 | 528 | 27.74 | ||||||
Roskilde Svømning | 29.20 | |||||||||
37 | Gustav Jørgensen | 2000 | 525 | 27.79 | ||||||
TVS Tårnborg IF | 28.27 | |||||||||
37 | Oliver Christiansen | 1999 | 525 | 27.79 | Deltager ikke i finalen | |||||
Helsinge Svømmeklub | 27.18 | |||||||||
37 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | 525 | 27.79 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.02 | |||||||||
40 | Daniel Sørensen | 1999 | 524 | 27.81 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 27.63 | |||||||||
41 | Kaare Fisker Larsen | 1998 | 520 | 27.89 | ||||||
O.S.L.F. | 28.34 | |||||||||
42 | Adam Hansen | 1998 | 518 | 27.92 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 27.44 | |||||||||
43 | Thomas Christiansen | 1999 | 516 | 27.95 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 29.03 | |||||||||
44 | Casper Christiansen | 2000 | 514 | 27.99 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 28.54 | |||||||||
45 | Mads Sørensen | 2000 | 510 | 28.06 | ||||||
O.S.L.F. | 28.74 | |||||||||
46 | Benjamin Mads Andresen | 2000 | 507 | 28.12 | ||||||
Odense Svømme Klub | 28.14 | |||||||||
47 | Pierre Høgenhaug | 1999 | 506 | 28.13 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 27.46 | |||||||||
48 | Esben Vad Arentoft | 1999 | 504 | 28.17 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 28.19 | |||||||||
49 | Rune Nørgaard | 2000 | 501 | 28.23 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 28.92 | |||||||||
50 | Kristoffer Desmareth | 2000 | 501 | 28.24 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 29.45 | |||||||||
51 | Andreas Jørgensen | 2000 | 500 | 28.25 | ||||||
Kolding SK | 28.36 | |||||||||
52 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 500 | 28.26 | ||||||
Vest-Brøndby | 27.84 | |||||||||
53 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 498 | 28.28 | ||||||
Struer Svømmeklub | 28.08 | |||||||||
54 | Emil Hedegaard | 1999 | 498 | 28.29 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.58 | |||||||||
55 | Oliver Phil Langsted | 1999 | 495 | 28.35 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 28.18 | |||||||||
56 | Johan Wentorf | 1999 | 493 | 28.38 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 27.81 | |||||||||
56 | Simon Brixner | 2000 | 493 | 28.38 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 29.03 | |||||||||
56 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | 493 | 28.38 | ||||||
Herning Svømmeklub | 28.52 | |||||||||
59 | Daniel Berg Wenk | 2000 | 484 | 28.55 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.24 | |||||||||
60 | Karl Bryde | 2000 | 483 | 28.58 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 28.39 | |||||||||
61 | Philip Agerskov | 1998 | 478 | 28.68 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 28.36 | |||||||||
62 | Halfdan H. Mørch | 2000 | 472 | 28.80 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 29.44 | |||||||||
63 | Christian Juul Jensen | 2000 | 470 | 28.83 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 28.33 | |||||||||
64 | Kasper Bitzer | 2000 | 469 | 28.86 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | 29.06 | |||||||||
65 | Johan Theis Møller | 2000 | 468 | 28.87 | ||||||
Roskilde Svømning | 29.65 | |||||||||
66 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 467 | 28.90 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 28.35 | |||||||||
67 | Anders Dam Frandsen | 2000 | 466 | 28.93 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | 29.51 | |||||||||
68 | Magnus Gertz | 2000 | 462 | 29.00 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 29.31 | |||||||||
69 | Daniel Dyrved | 2000 | 458 | 29.08 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 29.75 | |||||||||
69 | Daniel H. Johannesen | 1999 | 458 | 29.08 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 28.67 | |||||||||
71 | Nicolai Andersen | 1998 | 456 | 29.12 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 29.64 | |||||||||
72 | Frederik Presskorn | 2000 | 455 | 29.15 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 29.87 | |||||||||
73 | Casper Ramsdahl Sørensen | 2000 | 454 | 29.18 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 30.21 | |||||||||
74 | Oliver Frøsig | 2000 | 453 | 29.20 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.32 | |||||||||
75 | Oliver Kramer Andersen | 1999 | 452 | 29.21 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.46 | |||||||||
76 | Mads Haugård Hansen | 2000 | 451 | 29.24 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 29.65 | |||||||||
77 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | 449 | 29.29 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.67 | |||||||||
78 | Jonathan Forsberg Møller | 2000 | 435 | 29.59 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 29.77 | |||||||||
79 | Erling Johansen | 2000 | 388 | 30.73 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 29.78 | |||||||||
- | Morten Due Nielsen | 1999 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 28.20 | |||||||||
- | Owais Hamid | 2000 | akut syg | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 28.98 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 28 juni 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:50 |
Resultat Løb 38 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Juniormesterskaber L | Udskriftsdato | 28 juni 2016 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 18:07 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 juni 2016 |
Løb 38, 50m Butterfly Herrer, Finaler |
Sponsor: EY |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 24.25 2013-07-10 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Johan Bragason | 1999 | 720 | 25.02 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 25.43 | |||||||||
2 | Anton Olsen | 1998 | 670 | 25.63 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 25.93 | |||||||||
3 | Frederik Galving | 1998 | 657 | 25.80 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 25.10 | |||||||||
4 | Johannes Kjærgaard | 1998 | 656 | 25.81 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 25.61 | |||||||||
5 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 653 | 25.85 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 26.02 | |||||||||
6 | Sebastian Tullberg | 2000 | 651 | 25.87 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 26.54 | |||||||||
7 | Christian Holm Jørgensen | 1999 | 639 | 26.03 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 26.18 | |||||||||
8 | Frederik Rindshøj | 1999 | 629 | 26.17 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 26.71 | |||||||||
9 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 626 | 26.21 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 26.48 | |||||||||
10 | Jakob Juul | 2000 | 618 | 26.32 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 27.25 | |||||||||
11 | Marcus Rappenborg | 1999 | 611 | 26.43 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 26.80 | |||||||||
12 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 608 | 26.47 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 26.90 | |||||||||
13 | Jonathan Kristensen | 1998 | 591 | 26.72 | ||||||
Odder Svømmeklub | 26.27 | |||||||||
14 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 583 | 26.84 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 27.00 | |||||||||
15 | Magnus Carstensen | 1999 | 581 | 26.87 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 26.61 | |||||||||
16 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | 571 | 27.03 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 28.14 | |||||||||
17 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 605 | 26.51 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 27.39 | |||||||||
18 | Kasper Jørgensen | 2000 | 600 | 26.59 | ||||||
Kolding SK | 27.61 | |||||||||
19 | Oliver Broholm | 1999 | 596 | 26.64 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 27.50 | |||||||||
19 | Thomas Bech | 1998 | 596 | 26.64 | ||||||
Farum Svømmeklub | 26.40 | |||||||||
21 | Julius Munk | 2000 | 586 | 26.79 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 26.83 | |||||||||
22 | Lars Thor Sørensen | 1999 | 571 | 27.03 | ||||||
Vest-Brøndby | 27.17 | |||||||||
23 | Andreas Bui | 2000 | 566 | 27.11 | ||||||
O.S.L.F. | 27.68 | |||||||||
24 | Emil Engels Henriksen | 1999 | 555 | 27.29 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 28.31 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 28 juni 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:07 |
Resultat Løb 39 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Juniormesterskaber L | Udskriftsdato | 28 juni 2016 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 15:58 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 juni 2016 |
Løb 39, 100m Rygsvømning Damer, Indledende |
Sponsor: Nutramino |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 58.73 2016-05-19 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Victoria Bierre | 2000 | 695 | 33.59 | 1:05.60 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:03.74 | |||||||||
2 | Katharina Nekhorochko | 2000 | 677 | 32.44 | 1:06.19 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:06.14 | |||||||||
3 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | 671 | 32.08 | 1:06.36 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:05.93 | |||||||||
4 | Sara Sylvest | 2000 | 670 | 32.01 | 1:06.39 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.01 | |||||||||
5 | Mia Wennecke | 1999 | 631 | 32.87 | 1:07.76 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:09.76 | |||||||||
6 | Camille Erichsen | 2001 | 606 | 34.17 | 1:08.65 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:07.05 | |||||||||
7 | Mette Flaskager | 1999 | 601 | 33.31 | 1:08.85 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:07.89 | |||||||||
8 | Sofie Brøgger | 2000 | 600 | 33.57 | 1:08.90 | Deltager ikke i finalen | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:10.34 | |||||||||
9 | Stine Knudsen | 1999 | 595 | 33.09 | 1:09.10 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:07.17 | |||||||||
10 | Mathilde Laugesen | 2001 | 593 | 33.50 | 1:09.16 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:08.71 | |||||||||
11 | Julie Gadgaard | 2001 | 583 | 33.79 | 1:09.57 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:08.65 | |||||||||
12 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | 581 | 34.16 | 1:09.63 | |||||
Kolding SK | 1:08.40 | |||||||||
13 | Caroline Hørlykke | 2000 | 577 | 35.00 | 1:09.81 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:10.26 | |||||||||
14 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | 573 | 33.55 | 1:09.97 | Deltager ikke i finalen | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:08.30 | |||||||||
15 | Katrine Stampe | 2000 | 571 | 33.85 | 1:10.03 | Deltager ikke i finalen | ||||
Sigma Swim Allerød | 1:07.06 | |||||||||
16 | Sofie Rasmussen | 1999 | 570 | 33.94 | 1:10.07 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:08.30 | |||||||||
16 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | 570 | 33.88 | 1:10.07 | Akut syg | ||||
Lyngby Svømmeklub | 1:05.49 | |||||||||
18 | Frederikke Mertins | 2000 | 569 | 33.56 | 1:10.10 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:09.33 | |||||||||
19 | Emma Maagøe | 1999 | 569 | 33.46 | 1:10.12 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.17 | |||||||||
20 | Caroline Mathiesen | 2001 | 569 | 34.25 | 1:10.13 | |||||
Albertslund IF | 1:09.17 | |||||||||
21 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | 566 | 34.27 | 1:10.26 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:08.29 | |||||||||
22 | Isa Hovmand | 2000 | 562 | 34.76 | 1:10.39 | Deltager ikke i finalen | ||||
Svømmeklubben Syd | 1:10.25 | |||||||||
23 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | 561 | 35.09 | 1:10.47 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:10.83 | |||||||||
24 | Eva Olsen | 2000 | 552 | 33.99 | 1:10.85 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.27 | |||||||||
25 | Maria M. Porsmose | 2000 | 544 | 34.62 | 1:11.18 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:10.57 | |||||||||
26 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 543 | 34.40 | 1:11.21 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:07.86 | |||||||||
27 | Zenia Aarestrup | 2001 | 537 | 34.95 | 1:11.49 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:12.70 | |||||||||
28 | Josefine Due Christensen | 2001 | 536 | 34.57 | 1:11.54 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:09.72 | |||||||||
29 | Emily Brophy | 1999 | 535 | 34.45 | 1:11.55 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:11.40 | |||||||||
30 | Sofie Andersen | 2001 | 535 | 34.72 | 1:11.57 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:11.96 | |||||||||
31 | Josefine H. Lundstrøm | 2001 | 532 | 34.95 | 1:11.71 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:12.21 | |||||||||
32 | Emilia Harlund | 1999 | 525 | 35.04 | 1:12.03 | Deltager ikke i finalen | ||||
Nakskov Svømme Klub | 1:09.83 | |||||||||
33 | Line J. V. Hededal | 2001 | 522 | 34.78 | 1:12.18 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:07.79 | |||||||||
34 | Julie Stampe Meier | 2001 | 521 | 34.04 | 1:12.19 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:10.57 | |||||||||
35 | Celia Erikstad | 1999 | 519 | 34.96 | 1:12.30 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:09.46 | |||||||||
36 | Cecilie B. Andersen | 2001 | 517 | 36.18 | 1:12.40 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:11.55 | |||||||||
37 | Ida Bøgh Hald | 2001 | 512 | 34.70 | 1:12.65 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:11.49 | |||||||||
38 | Trine Guldberg | 1999 | 511 | 34.57 | 1:12.66 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:10.52 | |||||||||
39 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 506 | 35.64 | 1:12.92 | |||||
Vest-Brøndby | 1:11.53 | |||||||||
40 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | 503 | 35.26 | 1:13.05 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:11.99 | |||||||||
41 | Cecilie Elkjær | 2001 | 503 | 35.44 | 1:13.07 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:11.60 | |||||||||
42 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | 501 | 34.94 | 1:13.17 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:10.34 | |||||||||
43 | Mille Bruun Høvring | 2001 | 499 | 35.03 | 1:13.26 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:11.56 | |||||||||
43 | Sofie Nielsen | 2001 | 499 | 35.16 | 1:13.26 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:10.56 | |||||||||
45 | Line Sloth Holm | 2001 | 497 | 35.25 | 1:13.34 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:10.44 | |||||||||
45 | Natascha Alexandra Green | 2000 | 497 | 35.62 | 1:13.34 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:10.26 | |||||||||
47 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 490 | 36.11 | 1:13.68 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:13.00 | |||||||||
48 | Pernille Pedersen | 2001 | 480 | 35.42 | 1:14.18 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:11.97 | |||||||||
49 | Mai Andersen | 2000 | 465 | 35.91 | 1:14.98 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:11.54 | |||||||||
50 | Kristine Mikkelsen | 2000 | 465 | 36.03 | 1:14.99 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:10.94 | |||||||||
51 | Sofie Louise Nimb | 2001 | 459 | 36.64 | 1:15.30 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:09.78 | |||||||||
52 | Sarah Missing | 2001 | 453 | 38.47 | 1:15.67 | |||||
Vest-Brøndby | 1:12.84 | |||||||||
53 | Julie Søgaard | 2001 | 449 | 36.80 | 1:15.88 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:13.25 | |||||||||
54 | Louise Hvarre | 2001 | 393 | 38.85 | 1:19.28 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:11.96 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 28 juni 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:58 |
Resultat Løb 39 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Juniormesterskaber L | Udskriftsdato | 28 juni 2016 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 18:24 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 juni 2016 |
Løb 39, 100m Rygsvømning Damer, Finaler |
Sponsor: Nutramino |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 58.73 2016-05-19 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Victoria Bierre | 2000 | 737 | 32.21 | 1:04.32 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:03.74 | |||||||||
2 | Sara Sylvest | 2000 | 721 | 31.52 | 1:04.79 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.01 | |||||||||
3 | Katharina Nekhorochko | 2000 | 708 | 31.97 | 1:05.18 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:06.14 | |||||||||
4 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | 660 | 32.14 | 1:06.73 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:05.93 | |||||||||
5 | Camille Erichsen | 2001 | 635 | 33.25 | 1:07.59 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:07.05 | |||||||||
6 | Mia Wennecke | 1999 | 620 | 32.64 | 1:08.14 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:09.76 | |||||||||
7 | Stine Knudsen | 1999 | 601 | 32.60 | 1:08.86 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:07.17 | |||||||||
8 | Mette Flaskager | 1999 | 594 | 33.65 | 1:09.13 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:07.89 | |||||||||
9 | Julie Gadgaard | 2001 | 596 | 33.63 | 1:09.05 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:08.65 | |||||||||
10 | Sofie Rasmussen | 1999 | 594 | 34.51 | 1:09.14 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:08.30 | |||||||||
11 | Caroline Hørlykke | 2000 | 593 | 33.97 | 1:09.17 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:10.26 | |||||||||
12 | Frederikke Mertins | 2000 | 589 | 33.16 | 1:09.31 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:09.33 | |||||||||
13 | Mathilde Laugesen | 2001 | 588 | 33.66 | 1:09.37 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:08.71 | |||||||||
14 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | 574 | 34.63 | 1:09.91 | |||||
Kolding SK | 1:08.40 | |||||||||
14 | Caroline Mathiesen | 2001 | 574 | 34.55 | 1:09.91 | |||||
Albertslund IF | 1:09.17 | |||||||||
16 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | 570 | 34.63 | 1:10.07 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:08.29 | |||||||||
17 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | 575 | 33.88 | 1:09.87 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:10.83 | |||||||||
18 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 565 | 34.19 | 1:10.29 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:07.86 | |||||||||
19 | Maria M. Porsmose | 2000 | 556 | 34.07 | 1:10.65 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:10.57 | |||||||||
20 | Sofie Andersen | 2001 | 548 | 35.09 | 1:10.98 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:11.96 | |||||||||
21 | Josefine H. Lundstrøm | 2001 | 539 | 34.51 | 1:11.39 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:12.21 | |||||||||
22 | Emily Brophy | 1999 | 535 | 33.70 | 1:11.59 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:11.40 | |||||||||
23 | Zenia Aarestrup | 2001 | 510 | 35.34 | 1:12.72 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:12.70 | |||||||||
24 | Josefine Due Christensen | 2001 | 483 | 35.68 | 1:14.05 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:09.72 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 28 juni 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:24 |
Resultat Løb 40 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Juniormesterskaber L | Udskriftsdato | 28 juni 2016 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 12:33 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 juni 2016 |
Løb 40, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende |
Sponsor: Biocity Herning |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 56.27 2011-03-30 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lukas Gustafson | 1999 | 667 | 28.23 | 59.43 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59.54 | |||||||||
2 | Bjørn Hansen | 1998 | 625 | 29.41 | 1:00.72 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:00.90 | |||||||||
3 | William Matras | 1998 | 605 | 1:01.41 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:01.88 | |||||||||
4 | Rasmus Nørfjand | 2000 | 594 | 30.45 | 1:01.78 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:02.16 | |||||||||
5 | Mathias Rysgaard | 1998 | 593 | 1:01.81 | ||||||
Kalundborg SK | 58.20 | |||||||||
6 | Lars Lyhne | 1999 | 587 | 1:02.01 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:02.21 | |||||||||
7 | Frederik Oxenvad | 1999 | 587 | 1:02.03 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:02.74 | |||||||||
8 | Magnus B. Høgild | 1999 | 582 | 29.82 | 1:02.21 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:02.75 | |||||||||
9 | Mikkel Henriksen | 1999 | 581 | 30.25 | 1:02.24 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:02.66 | |||||||||
10 | Jakob Schmidt | 1999 | 579 | 30.30 | 1:02.30 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:01.69 | |||||||||
11 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | 573 | 30.86 | 1:02.50 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:03.00 | |||||||||
12 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 571 | 29.94 | 1:02.59 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:01.51 | |||||||||
13 | Mathias Immerkjær | 1999 | 562 | 30.85 | 1:02.91 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:02.76 | |||||||||
14 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 561 | 30.85 | 1:02.94 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.27 | |||||||||
15 | Frederik O. Møller | 1999 | 559 | 1:03.05 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:01.97 | |||||||||
16 | Oliver Broholm | 1999 | 557 | 1:03.10 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:01.10 | |||||||||
17 | Mads Witthøft | 2000 | 551 | 31.01 | 1:03.32 | |||||
Kalundborg SK | 1:03.84 | |||||||||
18 | Anton Borg Hjort | 2000 | 550 | 31.08 | 1:03.36 | |||||
Lyseng IF | 1:01.89 | |||||||||
19 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | 545 | 31.13 | 1:03.56 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:04.48 | |||||||||
20 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 540 | 31.02 | 1:03.77 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:04.92 | |||||||||
21 | Nikolai Hougaard | 1999 | 538 | 30.76 | 1:03.86 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:05.24 | |||||||||
22 | Jeppe Mathiassen | 2000 | 525 | 30.61 | 1:04.35 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:06.32 | |||||||||
23 | Markus Kjeldsen | 2000 | 520 | 31.19 | 1:04.56 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:04.22 | |||||||||
24 | Andreas Hansen | 2000 | 516 | 31.46 | 1:04.75 | Deltager ikke i finalen | ||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:01.92 | |||||||||
25 | Markus Bøjsen | 1999 | 510 | 31.86 | 1:04.98 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:05.41 | |||||||||
26 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | 508 | 31.57 | 1:05.09 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:07.07 | |||||||||
27 | Kristoffer Desmareth | 2000 | 505 | 31.35 | 1:05.21 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:05.12 | |||||||||
28 | Gustav Westerlin Larsen | 1999 | 502 | 1:05.33 | ||||||
O.S.L.F. | 1:02.93 | |||||||||
29 | Sebastian Brun Koch | 1998 | 500 | 1:05.43 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:03.09 | |||||||||
30 | Lars Thor Sørensen | 1999 | 497 | 31.49 | 1:05.54 | |||||
Vest-Brøndby | 1:05.82 | |||||||||
31 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 496 | 31.84 | 1:05.61 | Deltager ikke i finalen | ||||
Struer Svømmeklub | 1:04.92 | |||||||||
32 | Jakob Petersen | 1999 | 495 | 31.67 | 1:05.64 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:05.41 | |||||||||
33 | Andreas Bui | 2000 | 492 | 32.40 | 1:05.78 | |||||
O.S.L.F. | 1:05.99 | |||||||||
34 | Gustav Jørgensen | 2000 | 491 | 32.55 | 1:05.81 | |||||
TVS Tårnborg IF | 1:05.62 | |||||||||
35 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | 488 | 1:05.93 | Deltager ikke i finalen | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:04.52 | |||||||||
36 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | 487 | 31.61 | 1:05.98 | |||||
Ishøj Svømme Klub | 1:05.36 | |||||||||
37 | Thomas Frederiksen | 2000 | 485 | 1:06.10 | ||||||
Odder Svømmeklub | 1:04.32 | |||||||||
38 | Lucas Alexander Meng | 2000 | 469 | 32.67 | 1:06.84 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.22 | |||||||||
39 | Oliver Schiellerup | 2000 | 457 | 32.65 | 1:07.39 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:08.91 | |||||||||
40 | Filip Bækgaard | 2000 | 456 | 31.88 | 1:07.46 | Deltager ikke i finalen | ||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:04.45 | |||||||||
41 | Malthe Burgaard | 2000 | 452 | 32.70 | 1:07.67 | |||||
Odense Svømme Klub | 1:06.93 | |||||||||
42 | Daniel Berg Wenk | 2000 | 445 | 32.70 | 1:08.01 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:06.28 | |||||||||
43 | Oscar Fischer Kokholm | 2000 | 432 | 33.57 | 1:08.66 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:09.88 | |||||||||
44 | David Hjort | 2000 | 426 | 33.45 | 1:08.99 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:03.05 | |||||||||
45 | Thor B. Hansen | 2000 | 411 | 33.53 | 1:09.83 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:09.10 | |||||||||
46 | Oliver Christensen | 2000 | 406 | 33.63 | 1:10.13 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:07.59 | |||||||||
- | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vest-Brøndby | 1:02.03 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 28 juni 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:33 |
Resultat Løb 40 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Juniormesterskaber L | Udskriftsdato | 28 juni 2016 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 18:32 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 juni 2016 |
Løb 40, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Sponsor: Biocity Herning |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 56.27 2011-03-30 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Rysgaard | 1998 | 702 | 28.33 | 58.43 | |||||
Kalundborg SK | 58.20 | |||||||||
2 | Lukas Gustafson | 1999 | 682 | 28.19 | 58.99 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59.54 | |||||||||
3 | Bjørn Hansen | 1998 | 650 | 28.84 | 59.94 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:00.90 | |||||||||
4 | William Matras | 1998 | 637 | 29.07 | 1:00.34 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:01.88 | |||||||||
5 | Magnus B. Høgild | 1999 | 624 | 28.99 | 1:00.78 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:02.75 | |||||||||
6 | Lars Lyhne | 1999 | 608 | 29.56 | 1:01.31 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:02.21 | |||||||||
7 | Rasmus Nørfjand | 2000 | 599 | 30.56 | 1:01.59 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:02.16 | |||||||||
8 | Frederik Oxenvad | 1999 | 588 | 30.37 | 1:01.97 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:02.74 | |||||||||
9 | Mikkel Henriksen | 1999 | 618 | 29.74 | 1:00.97 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:02.66 | |||||||||
10 | Jakob Schmidt | 1999 | 596 | 29.89 | 1:01.69 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:01.69 | |||||||||
11 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | 591 | 30.31 | 1:01.86 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:03.00 | |||||||||
12 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 589 | 29.76 | 1:01.93 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.27 | |||||||||
13 | Mathias Immerkjær | 1999 | 585 | 30.68 | 1:02.07 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:02.76 | |||||||||
14 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 576 | 30.04 | 1:02.42 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:01.51 | |||||||||
15 | Oliver Broholm | 1999 | 552 | 29.70 | 1:03.28 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:01.10 | |||||||||
16 | Frederik O. Møller | 1999 | 531 | 31.41 | 1:04.12 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:01.97 | |||||||||
17 | Anton Borg Hjort | 2000 | 578 | 30.06 | 1:02.32 | |||||
Lyseng IF | 1:01.89 | |||||||||
18 | Nikolai Hougaard | 1999 | 573 | 30.30 | 1:02.51 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:05.24 | |||||||||
19 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 566 | 30.75 | 1:02.77 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:04.92 | |||||||||
20 | Mads Witthøft | 2000 | 554 | 30.91 | 1:03.24 | |||||
Kalundborg SK | 1:03.84 | |||||||||
21 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | 548 | 30.76 | 1:03.46 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:04.48 | |||||||||
22 | Jeppe Mathiassen | 2000 | 532 | 30.72 | 1:04.10 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:06.32 | |||||||||
23 | Markus Bøjsen | 1999 | 501 | 31.72 | 1:05.37 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:05.41 | |||||||||
24 | Markus Kjeldsen | 2000 | 454 | 32.63 | 1:07.55 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:04.22 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 28 juni 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:32 |
Resultat Løb 41 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Juniormesterskaber L | Udskriftsdato | 28 juni 2016 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 19:18 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 juni 2016 |
Løb 41, 4x200m IM Medley Damer, Finaler |
Sponsor: Midtjysk Fysioterapi |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kvik Junior Piger | 1999 | 9:44.99 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 9:28.38 | |||||||||
Regitze Gaard | 2001 | 1:09.36 | 2:26.11 | 2:26.11 | ||||||
Liva Schmid | 2000 | 1:10.03 | 2:27.12 | 4:53.23 | ||||||
Sofie Brøgger | 2000 | 1:07.78 | 2:28.49 | 7:21.72 | ||||||
Laura Findahl Andersen | 2001 | 1:08.61 | 2:23.27 | 9:44.99 | ||||||
2 | Triton Junior Piger 1 | 1999 | 9:55.61 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 10:03.95 | |||||||||
Katrine B. Hansen | 1999 | 1:08.27 | 2:25.89 | 2:25.89 | ||||||
Josephine G. Lauridsen | 2001 | 1:09.69 | 2:28.27 | 4:54.16 | ||||||
Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 1:12.53 | 2:29.89 | 7:24.05 | ||||||
Amanda Duus | 2000 | 1:09.92 | 2:31.56 | 9:55.61 | ||||||
3 | Sigma Junior Damer | 1999 | 9:58.19 | |||||||
Sigma Swim | 9:56.00 | |||||||||
Mia Steen Duus | 2001 | 1:11.23 | 2:25.62 | 2:25.62 | ||||||
Camille Erichsen | 2001 | 1:09.58 | 2:30.24 | 4:55.86 | ||||||
Katharina Nekhorochko | 2000 | 1:10.02 | 2:33.02 | 7:28.88 | ||||||
Katrine Stampe | 2000 | 1:08.58 | 2:29.31 | 9:58.19 | ||||||
4 | Silkeborg Piger 1 | 2000 | 10:04.16 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | 10:05.00 | |||||||||
Klaudia W. Mogensen | 2000 | 1:08.83 | 2:22.75 | 2:22.75 | ||||||
Esther Flø | 2001 | 1:13.12 | 2:31.23 | 4:53.98 | ||||||
Matilde Fuglsang | 2000 | 1:14.71 | 2:37.63 | 7:31.61 | ||||||
Julie Lundorff Larsen | 2000 | 1:13.14 | 2:32.55 | 10:04.16 | ||||||
5 | Piger Esbjerg | 1999 | 10:08.07 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 10:12.47 | |||||||||
Julie Gadgaard | 2001 | 1:11.40 | 2:31.41 | 2:31.41 | ||||||
Simone H. Lauridsen | 1999 | 1:13.57 | 2:29.84 | 5:01.25 | ||||||
Ellen Nielsen | 2001 | 1:08.40 | 2:29.64 | 7:30.89 | ||||||
Freja Hamann Larsen | 1999 | 1:13.29 | 2:37.18 | 10:08.07 | ||||||
6 | Agf Piger 1 | 1999 | 10:10.27 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 10:02.62 | |||||||||
Emma H. Christiansen | 1999 | 1:10.38 | 2:30.61 | 2:30.61 | ||||||
Matilde Kjeldsen | 1999 | 1:11.22 | 2:32.90 | 5:03.51 | ||||||
Trine Kjøngerskov | 2000 | 1:08.56 | 2:32.26 | 7:35.77 | ||||||
Amalie Fisker Brøchner | 1999 | 1:13.94 | 2:34.50 | 10:10.27 | ||||||
7 | Roskilde Piger 1 | 2001 | 10:11.60 | |||||||
Roskilde Svømning | 10:25.00 | |||||||||
Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 1:13.44 | 2:34.87 | 2:34.87 | ||||||
Andrea Paaske | 2001 | 1:09.67 | 2:31.64 | 5:06.51 | ||||||
Christina Christensen | 2001 | 1:18.48 | 2:38.01 | 7:44.52 | ||||||
Ingrid Bo Andersen | 2001 | 1:09.63 | 2:27.08 | 10:11.60 | ||||||
8 | Triton Junior Piger 2 | 2000 | 10:14.65 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 10:14.79 | |||||||||
Line Strandby | 2001 | 1:12.95 | 2:34.40 | 2:34.40 | ||||||
Julie Darlem Brandt | 2001 | 1:12.50 | 2:32.05 | 5:06.45 | ||||||
Emilie Nyegaard | 2001 | 1:16.26 | 2:35.53 | 7:41.98 | ||||||
Helena Berg Wenk | 2000 | 1:11.39 | 2:32.67 | 10:14.65 | ||||||
9 | Hvidovre Damer 1 | 1999 | 10:17.91 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 10:18.00 | |||||||||
Jamilla Bistrup | 2001 | 1:14.14 | 2:35.14 | 2:35.14 | ||||||
Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 1:15.06 | 2:34.85 | 5:09.99 | ||||||
Kristine Mikkelsen | 2000 | 1:11.14 | 2:31.83 | 7:41.82 | ||||||
Frederikke Mertins | 2000 | 1:12.60 | 2:36.09 | 10:17.91 | ||||||
10 | Vat Piger 1 | 2000 | 10:19.66 | |||||||
VAT Copenhagen | 10:02.70 | |||||||||
Alberte M Hansen | 2000 | 1:15.10 | 2:34.93 | 2:34.93 | ||||||
Johanna Berthelsen | 2000 | 1:14.67 | 2:34.06 | 5:08.99 | ||||||
Victoria Vorm | 2001 | 1:12.77 | 2:36.61 | 7:45.60 | ||||||
Mathilde Laugesen | 2001 | 1:11.70 | 2:34.06 | 10:19.66 | ||||||
11 | Stv Piger | 1999 | 10:21.84 | |||||||
Swim Team Vestsjælland | 10:10.35 | |||||||||
Amalie Gotthard | 1999 | 1:14.69 | 2:36.90 | 2:36.90 | ||||||
Sofie Andersen | 2001 | 1:13.01 | 2:34.75 | 5:11.65 | ||||||
Astrid Ovesen | 1999 | 1:17.19 | 2:37.98 | 7:49.63 | ||||||
Sofie Nielsen | 2001 | 1:11.31 | 2:32.21 | 10:21.84 | ||||||
12 | Vat Piger 2 | 1999 | 10:25.03 | |||||||
VAT Copenhagen | 10:17.50 | |||||||||
Emily Brophy | 1999 | 1:11.13 | 2:35.50 | 2:35.50 | ||||||
Sara Mortensen | 2001 | 1:14.35 | 2:37.88 | 5:13.38 | ||||||
Mille Bruun Høvring | 2001 | 1:13.89 | 2:36.17 | 7:49.55 | ||||||
Caroline Mathiesen | 2001 | 1:11.73 | 2:35.48 | 10:25.03 | ||||||
13 | Esv Awesome | 2000 | 10:28.35 | |||||||
Elite Swim Vejle | 10:25.80 | |||||||||
Helene Olesen | 2000 | 1:16.23 | 2:38.90 | 2:38.90 | ||||||
Line J. V. Hededal | 2001 | 1:10.53 | 2:31.36 | 5:10.26 | ||||||
Cecilie B. Andersen | 2001 | 1:17.23 | 2:40.57 | 7:50.83 | ||||||
Stine Knudsen | 1999 | 1:11.32 | 2:37.52 | 10:28.35 | ||||||
14 | Aarhus Swim Piger | 1999 | 10:29.98 | |||||||
Aarhus Swim | 10:16.12 | |||||||||
Mathilde Hvass Olesen | 2001 | 1:15.36 | 2:45.26 | 2:45.26 | ||||||
Ida Bøgh Hald | 2001 | 1:11.65 | 2:35.00 | 5:20.26 | ||||||
Nikoline Østerberg | 2000 | 1:16.23 | 2:41.58 | 8:01.84 | ||||||
Line Johannsen | 2001 | 1:11.01 | 2:28.14 | 10:29.98 | ||||||
15 | Ksk Piger | 2000 | 10:32.78 | |||||||
Køge Svømmeklub | 10:23.34 | |||||||||
Sarah Aarslew Jensen | 2000 | 1:18.50 | 2:39.46 | 2:39.46 | ||||||
Melanie Degner | 2000 | 1:17.07 | 2:36.29 | 5:15.75 | ||||||
Maria Caroline Krumbak | 2000 | 1:12.13 | 2:39.14 | 7:54.89 | ||||||
Pernille Pedersen | 2001 | 1:14.65 | 2:37.89 | 10:32.78 | ||||||
16 | Vest Piger | 2001 | 10:49.58 | |||||||
Vest-Brøndby | 10:20.00 | |||||||||
Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 1:13.21 | 2:43.48 | 2:43.48 | ||||||
Emma Mikkelsen | 2001 | 1:18.31 | 2:42.01 | 5:25.49 | ||||||
Katharina N Møller | 2001 | 1:16.68 | 2:40.56 | 8:06.05 | ||||||
Sarah Missing | 2001 | 1:12.69 | 2:43.53 | 10:49.58 | ||||||
- | Horsens Piger 1 | 2000 | DSQ | 2. Afslut på mave | ||||||
Horsens Svømmeklub | 10:30.00 | |||||||||
Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | 1:11.20 | 2:35.80 | 2:35.80 | ||||||
- | Hovedstadens Damer | 1999 | DSQ | 2.Afslut ryg på mave | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 10:00.75 | |||||||||
Vera Staun Hansen | 1999 | 1:11.31 | 2:31.28 | 2:31.28 | ||||||
- | Hsc Monstars Piger | 2000 | DSQ | 1.Afslut ryg på mave | ||||||
Holstebro Svømme Club | 9:53.20 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 28 juni 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:18 |
Resultat Løb 42 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Juniormesterskaber L | Udskriftsdato | 28 juni 2016 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 19:37 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 juni 2016 |
Løb 42, 4x200m IM Medley Herrer, Finaler |
Sponsor: Red Office |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Drenge Esbjerg | 1998 | 8:38.68 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 8:42.86 | |||||||||
Simon Lundby Pedersen | 1998 | 1:02.10 | 2:11.09 | 2:11.09 | ||||||
Mikkel Gadgaard | 1999 | 1:01.29 | 2:08.73 | 4:19.82 | ||||||
Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 1:02.54 | 2:10.27 | 6:30.09 | ||||||
Simon Vingolf Larsen | 1998 | 59.17 | 2:08.59 | 8:38.68 | ||||||
2 | Sigma Junior Herrer | 1998 | 8:49.09 | |||||||
Sigma Swim | 8:56.57 | |||||||||
Emil Engels Henriksen | 1999 | 1:02.69 | 2:14.34 | 2:14.34 | ||||||
Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 1:01.46 | 2:13.57 | 4:27.91 | ||||||
Anton Borring Andersen | 1999 | 1:02.65 | 2:11.99 | 6:39.90 | ||||||
Sebastian Tullberg | 2000 | 1:00.03 | 2:09.19 | 8:49.09 | ||||||
3 | Vat Cph Herrer 1 | 1998 | 8:55.98 | |||||||
VAT Copenhagen | 8:49.34 | |||||||||
Johan Bragason | 1999 | 58.95 | 2:07.91 | 2:07.91 | ||||||
Mikkel Salmansen | 2000 | 1:02.59 | 2:16.85 | 4:24.76 | ||||||
Frederik Hatting Petersen | 2000 | 1:02.05 | 2:15.30 | 6:40.06 | ||||||
Jon Riedel Pedersen | 1998 | 1:01.23 | 2:15.92 | 8:55.98 | ||||||
4 | Triton Junior Drenge 1 | 1998 | 9:03.54 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 9:09.44 | |||||||||
Johan Joensen | 2000 | 1:04.97 | 2:16.97 | 2:16.97 | ||||||
Mikkel S. Hansen | 2000 | 1:04.31 | 2:14.20 | 4:31.17 | ||||||
Johan Müller | 1998 | 1:01.86 | 2:16.13 | 6:47.30 | ||||||
Mads Rishøj | 1999 | 1:04.44 | 2:16.24 | 9:03.54 | ||||||
5 | Kvik Junior Drenge | 1998 | 9:11.26 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 9:13.74 | |||||||||
Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | 1:02.73 | 2:16.02 | 2:16.02 | ||||||
Lukas Storm | 1999 | 1:04.64 | 2:15.10 | 4:31.12 | ||||||
Frederik Galving | 1998 | 1:01.45 | 2:19.00 | 6:50.12 | ||||||
Simon Krøyer Svendsen | 1999 | 1:01.90 | 2:21.14 | 9:11.26 | ||||||
6 | Agf Power Boys | 1998 | 9:14.47 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 9:04.32 | |||||||||
Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 1:06.74 | 2:16.86 | 2:16.86 | ||||||
Jonas B. Jørgensen | 1998 | 1:03.70 | 2:20.76 | 4:37.62 | ||||||
Johannes Kjærgaard | 1998 | 1:03.32 | 2:18.23 | 6:55.85 | ||||||
Magnus Fallesen | 1998 | 1:05.07 | 2:18.62 | 9:14.47 | ||||||
7 | Hsc Monstars Drenge | 1999 | 9:18.56 | |||||||
Holstebro Svømme Club | 9:17.90 | |||||||||
Christian Rasmussen | 1998 | 1:04.94 | 2:15.59 | 2:15.59 | ||||||
Casper Christiansen | 2000 | 1:05.55 | 2:20.67 | 4:36.26 | ||||||
Kasper Laursen | 1998 | 1:07.60 | 2:21.40 | 6:57.66 | ||||||
Rasmus Nørfjand | 2000 | 1:03.41 | 2:20.90 | 9:18.56 | ||||||
8 | Vat Cph Herrer 2 | 1999 | 9:19.56 | |||||||
VAT Copenhagen | 9:17.75 | |||||||||
Mathias Immerkjær | 1999 | 1:03.17 | 2:16.95 | 2:16.95 | ||||||
Daniel Sørensen | 1999 | 1:06.84 | 2:23.65 | 4:40.60 | ||||||
Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 1:10.02 | 2:22.09 | 7:02.69 | ||||||
Oliver Thor Sørensen | 2000 | 1:04.20 | 2:16.87 | 9:19.56 | ||||||
9 | Silkeborg Drenge | 1999 | 9:19.69 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | 9:11.02 | |||||||||
Mikkel Kirkegaard | 1999 | 1:05.45 | 2:18.87 | 2:18.87 | ||||||
Jens Riisgaard | 2000 | 1:07.15 | 2:24.48 | 4:43.35 | ||||||
Jacob F. Frederiksen | 1999 | 1:06.26 | 2:20.62 | 7:03.97 | ||||||
Markus Kjeldsen | 2000 | 1:04.34 | 2:15.72 | 9:19.69 | ||||||
10 | Horsens Drenge 1 | 1998 | 9:25.25 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 9:30.00 | |||||||||
Nicklas Steen Hansen | 1999 | 1:09.05 | 2:24.77 | 2:24.77 | ||||||
Rasmus Udbye | 2000 | 1:01.97 | 2:16.30 | 4:41.07 | ||||||
Alexander Fenger | 1999 | 1:08.72 | 2:21.94 | 7:03.01 | ||||||
Esben Vad Arentoft | 1999 | 1:09.21 | 2:22.24 | 9:25.25 | ||||||
11 | Ksk Drenge | 1999 | 9:34.59 | |||||||
Køge Svømmeklub | 9:22.62 | |||||||||
Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 1:03.91 | 2:15.12 | 2:15.12 | ||||||
Andreas L. Damgård | 2000 | 1:10.66 | 2:26.22 | 4:41.34 | ||||||
Jacob Holm | 2000 | 1:10.41 | 2:26.74 | 7:08.08 | ||||||
Thor B. Hansen | 2000 | 1:08.62 | 2:26.51 | 9:34.59 | ||||||
12 | Horsens Drenge 2 | 1998 | 9:45.35 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 10:00.00 | |||||||||
Christian Koch | 1998 | 1:10.32 | 2:21.98 | 2:21.98 | ||||||
Daniel H. Johannesen | 1999 | 1:07.56 | 2:28.88 | 4:50.86 | ||||||
Andreas Rasmussen | 2000 | 1:09.55 | 2:30.35 | 7:21.21 | ||||||
Viktor Bull Kramer | 2000 | 1:11.20 | 2:24.14 | 9:45.35 | ||||||
13 | Hvidovre Herrer | 1998 | 9:52.05 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 9:27.55 | |||||||||
Jakob Petersen | 1999 | 1:06.63 | 2:23.21 | 2:23.21 | ||||||
Marcus Rappenborg | 1999 | 1:06.84 | 2:30.00 | 4:53.21 | ||||||
Mikkel Ulrich | 1998 | 1:06.46 | 2:24.58 | 7:17.79 | ||||||
Mads Haugård Hansen | 2000 | 1:12.97 | 2:34.26 | 9:52.05 | ||||||
- | Triton Junior Drenge 2 | 1999 | DSQ | 1.Ej brudt v 15m | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 9:19.79 | |||||||||
- | Vat Cph Herrer 3 | 1999 | DSQ | 3.Afslut ryg på mave | ||||||
VAT Copenhagen | 9:53.51 | |||||||||
Valdemar Mariegaard | 1999 | 1:07.41 | 2:23.69 | 2:23.69 | ||||||
Rasmus Langvad | 2000 | 1:09.01 | 2:28.02 | 4:51.71 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 28 juni 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:37 |