Tulokset Danske Juniormesterskaber på Langbane
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 3 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Danske Juniormesterskaber L | Udskriftsdato | 25 juni 2016 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 11:13 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 juni 2016 |
Løb 3, 100m Frisvømning Damer, Indledende |
Sponsor: Red Office |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 53.41 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Andrea Paaske | 2001 | Roskilde Svømning | 28.20 | 58.59 | |||||
2 | Josephine Holm | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.73 | 59.01 | |||||
3 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 28.27 | 59.10 | |||||
4 | Sarah Missing | 2001 | Vest-Brøndby | 29.54 | 59.31 | |||||
5 | Snæfridur Sol | 2000 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 28.50 | 59.33 | |||||
6 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 28.89 | 59.35 | |||||
7 | Louise Bach Andersen | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 28.84 | 59.53 | |||||
8 | Ellen Nielsen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 28.67 | 59.59 | |||||
9 | Line J. V. Hededal | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 29.06 | 59.73 | |||||
10 | Freja Gram | 1999 | Gladsaxe Svømmeklub | 28.98 | 59.85 | |||||
11 | Amalie Bærentsen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 29.75 | 1:00.06 | |||||
12 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 29.87 | 1:00.10 | |||||
13 | Emma H. Christiansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 29.04 | 1:00.15 | |||||
14 | Matilde Kjeldsen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 29.08 | 1:00.16 | |||||
15 | Lisa Schøn | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 28.62 | 1:00.19 | |||||
16 | Camilla Rask | 1999 | Odense Svømme Klub | 28.57 | 1:00.22 | |||||
17 | Lærke Toft Ruby | 1999 | A6 | 28.92 | 1:00.24 | |||||
18 | Klara Reeh | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 29.21 | 1:00.28 | |||||
19 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.92 | 1:00.32 | |||||
20 | Mia Wennecke | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 29.37 | 1:00.49 | |||||
21 | Karina Høybye Olesen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 28.97 | 1:00.60 | |||||
22 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.05 | 1:00.68 | |||||
23 | Josefine Due Christensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 29.34 | 1:00.71 | |||||
24 | Mathilde Hager | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.28 | 1:00.72 | Deltager ikke i finalen | ||||
25 | Iben Bak | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 29.33 | 1:00.73 | |||||
26 | Freja Hamann Larsen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 29.38 | 1:00.80 | |||||
27 | Julie Darlem Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.62 | 1:00.87 | |||||
28 | Katja Korbo Petersson | 2001 | A6 | 28.83 | 1:00.89 | |||||
29 | Sofie Kornbek | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.67 | 1:00.93 | |||||
30 | Sofie Brøgger | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.29 | 1:01.01 | |||||
31 | Katrine B. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.19 | 1:01.06 | |||||
32 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 29.30 | 1:01.14 | |||||
33 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | Holstebro Svømme Club | 29.08 | 1:01.19 | |||||
34 | Karla Louise Balle | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 28.97 | 1:01.30 | |||||
35 | Trine Kjøngerskov | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 28.68 | 1:01.32 | |||||
36 | Emma Maagøe | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.26 | 1:01.45 | |||||
37 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 29.92 | 1:01.67 | |||||
38 | Sofie Andersen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 29.59 | 1:01.88 | |||||
39 | Line Sloth Holm | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 29.49 | 1:01.98 | |||||
40 | Helena V. Ellling | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 30.32 | 1:02.00 | |||||
41 | Mathilde Laugesen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.18 | 1:02.01 | |||||
42 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 29.36 | 1:02.30 | |||||
43 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 30.49 | 1:02.47 | |||||
44 | Dianna Au | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 30.54 | 1:02.64 | |||||
45 | Clara Schade Cantby | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 30.19 | 1:02.79 | |||||
46 | Amalie W. Olsen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 29.75 | 1:02.81 | |||||
47 | Frederikke Petri | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 30.36 | 1:02.91 | |||||
48 | Cecilie Elkjær | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 30.58 | 1:03.18 | |||||
49 | Caroline Waage Nowak | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 30.15 | 1:03.27 | |||||
50 | Helene Olesen | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 29.53 | 1:03.52 | |||||
51 | Mai Andersen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 30.83 | 1:03.61 | |||||
51 | Sara Mortensen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.85 | 1:03.61 | |||||
53 | Clara Neumann | 2001 | Svømmeklubben Syd | 29.94 | 1:03.69 | |||||
53 | Silja Ösp Logadottir | 2001 | O.S.L.F. | 30.10 | 1:03.69 | |||||
55 | Emilia Harlund | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 30.28 | 1:03.80 | |||||
56 | Amalie Frederiksen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 31.20 | 1:03.87 | |||||
57 | Mia Seehausen | 2001 | Lyseng IF | 30.51 | 1:03.88 | |||||
58 | Matilde Fuglsang | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 30.86 | 1:03.95 | |||||
59 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 31.16 | 1:04.31 | |||||
60 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | Horsens Svømmeklub | 31.58 | 1:04.58 | |||||
61 | Julie Lange Jørgensen | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 31.46 | 1:04.64 | |||||
62 | Marie Kvorning Mikkelsen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 31.45 | 1:04.86 | |||||
63 | Maja Meinert | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 31.69 | 1:05.15 | |||||
64 | Carolina Sahl Rasmussen | 2001 | Farum Svømmeklub | 31.60 | 1:05.40 | |||||
65 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 31.49 | 1:05.71 | |||||
66 | Anna Andersen | 2001 | Ishøj Svømme Klub | 31.03 | 1:06.49 | |||||
67 | Emma Jørgensen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 31.40 | 1:06.66 | |||||
68 | Emilie Larsen | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 31.50 | 1:07.50 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 25 juni 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:13 |