Resultat för Ungdoms-GP 2, Åkersberga
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Pass 1
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 |
|
Utskriftsdatum |
12 mars 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Åkersberga |
|
Utskriftstid |
10:36 |
|
|
Arrangör |
Åkersberga SS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 mars 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oskar Iwarsson |
2000 |
Turebergs Simklubb |
|
30.53 |
1:04.57 |
1:38.06 |
|
2:12.55 |
|
2 |
Simon Blom |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
30.70 |
1:05.13 |
1:39.22 |
|
2:13.22 |
|
3 |
Joel Hambraeus |
1998 |
Danderyds Sim |
|
30.72 |
1:05.60 |
1:41.31 |
|
2:18.04 |
|
4 |
Josef Al-Khalili |
2000 |
Täby Sim |
|
30.55 |
1:05.93 |
1:46.53 |
|
2:29.68 |
|
5 |
Walter Forsberg Meinhart |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
35.02 |
1:15.02 |
1:52.33 |
|
2:30.58 |
|
6 |
Gustav Barnå |
1999 |
Täby Sim |
|
33.59 |
1:11.12 |
1:50.29 |
|
2:31.21 |
|
7 |
Victor Halldén |
2000 |
Täby Sim |
|
33.40 |
1:13.16 |
1:54.55 |
|
2:35.19 |
|
8 |
Mattias Huss |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
31.22 |
1:09.11 |
1:51.80 |
|
2:36.88 |
|
9 |
Oscar Gullberg |
1999 |
Åkersberga Simsällskap |
|
33.49 |
1:14.37 |
1:57.58 |
|
2:39.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oliver Rehn |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
31.79 |
1:06.76 |
1:42.73 |
|
2:21.56 |
|
2 |
Martin Melinder |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
32.98 |
1:11.62 |
1:52.38 |
|
2:34.41 |
|
3 |
Wilhelm Muzikants |
2001 |
Täby Sim |
|
33.81 |
1:14.10 |
1:54.69 |
|
2:35.23 |
|
4 |
Dexter Dalsgaard |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
35.75 |
1:16.66 |
1:58.90 |
|
2:42.07 |
|
5 |
Philip Bentzer |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
33.34 |
1:14.38 |
2:00.51 |
|
2:46.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jonas Al-Khalili |
2002 |
Täby Sim |
|
33.51 |
1:12.47 |
1:53.38 |
|
2:34.36 |
|
2 |
Douglas Reuterskiöld |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
36.48 |
1:18.56 |
2:04.64 |
|
2:51.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isac Rune |
2003 |
Täby Sim |
|
36.07 |
1:19.10 |
2:04.19 |
|
2:48.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.06 |
Utskriftsdatum |
12 mars 2016 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
Utskriftstid |
10:36 |
|