Resultat för Ungdoms-GP 2, Eriksdalsbadet
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Pass 1
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 2 | Utskriftsdatum | 12 mars 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 12:01 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens SF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 12 mars 2016 |
Gren 4, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägen Simförening | 30.64 | 1:05.53 | |||||
2 | Matilda Flood | 1999 | Spårvägen Simförening | 31.60 | 1:06.81 | |||||
3 | Linnéa Larsson | 2000 | Järfälla Simsällskap | 30.49 | 1:07.33 | |||||
4 | Elin Grenholm | 1999 | Spårvägen Simförening | 30.95 | 1:08.13 | |||||
5 | Caroline Wallenborg | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.27 | 1:08.18 | |||||
6 | Astrid Onno | 2000 | Spårvägen Simförening | 32.87 | 1:09.41 | |||||
7 | Emma Garmelius | 1999 | Spårvägen Simförening | 31.57 | 1:09.43 | |||||
8 | Siri Selander | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.71 | 1:09.86 | |||||
9 | Julia Augustsson | 2000 | Spårvägen Simförening | 32.69 | 1:11.07 | |||||
10 | Tuva Glimmerud-Gullbjörk | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 33.20 | 1:12.56 | |||||
11 | Astrid Hammar | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 34.46 | 1:13.32 | |||||
12 | My Rundberg | 1999 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 33.99 | 1:13.93 | |||||
13 | Cassandra Larsson | 2000 | Järfälla Simsällskap | 34.36 | 1:15.08 | |||||
14 | Tilde Levander | 2000 | Järfälla Simsällskap | 35.13 | 1:15.49 | |||||
15 | Hedda Wettergren | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 35.16 | 1:15.69 | |||||
16 | Saga Skarin | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.42 | 1:16.17 | |||||
17 | Rebecka Dagberg | 2000 | Spårvägen Simförening | 34.71 | 1:16.36 | |||||
18 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägen Simförening | 34.96 | 1:17.11 | |||||
19 | Hermella Alem | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 35.16 | 1:17.62 | |||||
20 | Andrea Grill | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 35.57 | 1:17.64 | |||||
21 | Maya Lindhe | 2000 | Södertörns Simsällskap | 35.06 | 1:20.33 | |||||
22 | Linda Svensson | 2000 | Spårvägen Simförening | 37.12 | 1:21.40 | |||||
23 | Alice Albinzon | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 37.49 | 1:21.87 | |||||
24 | Matilda Högberg-Klang | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 37.06 | 1:22.75 | |||||
25 | Wilma Ekwall | 1999 | Spårvägen Simförening | 38.46 | 1:25.45 | |||||
Gren 4, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elsa Nordström | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.97 | 1:08.02 | |||||
2 | Smilla Lönnberg | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.83 | 1:08.22 | |||||
3 | Amanda Eriksson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.93 | 1:10.61 | |||||
4 | Alexandra Lindén | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 32.66 | 1:11.90 | |||||
5 | Selma El Hajji | 2001 | Järfälla Simsällskap | 34.20 | 1:13.74 | |||||
6 | Lea Granert | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 34.06 | 1:14.46 | |||||
7 | Eva Sigurdsson | 2001 | Södertörns Simsällskap | 34.73 | 1:14.51 | |||||
8 | Sandra Bergerstam | 2001 | Järfälla Simsällskap | 34.80 | 1:17.45 | |||||
9 | Linnea Wall | 2001 | Järfälla Simsällskap | 35.38 | 1:17.64 | |||||
10 | Kristin Jansson | 2001 | Spårvägen Simförening | 35.91 | 1:17.72 | |||||
11 | Alicia Kjerrman | 2001 | Spårvägen Simförening | 35.54 | 1:20.34 | |||||
12 | Therese Arnqvist | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 36.56 | 1:21.58 | |||||
13 | Hjördis Köhler | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 37.67 | 1:25.31 | |||||
14 | Clara Sundqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 39.04 | 1:25.69 | |||||
15 | Anna Viklund | 2001 | Järfälla Simsällskap | 41.26 | 1:33.17 | |||||
- | Madeleine Belanger | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
Gren 4, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sofia Walsh | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 31.52 | 1:06.75 | |||||
2 | Paola Kylberg | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 31.65 | 1:08.01 | |||||
3 | Nadia Welin-Berger | 2002 | Södertälje Simsällskap | 32.03 | 1:08.19 | |||||
4 | Dimitra Tsirona | 2002 | Järfälla Simsällskap | 32.82 | 1:10.47 | |||||
5 | Ebba Edbom | 2002 | Järfälla Simsällskap | 32.03 | 1:11.36 | |||||
6 | Anna Westborg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 33.93 | 1:12.56 | |||||
7 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 34.28 | 1:13.33 | |||||
8 | Klara Eklöf | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.71 | 1:14.32 | |||||
9 | Victoria Danielsson | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.14 | 1:14.35 | |||||
10 | Lovisa Malm | 2002 | Spårvägen Simförening | 34.74 | 1:16.84 | |||||
11 | Julia Grill | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 35.30 | 1:17.54 | |||||
12 | Amanda Lindqvist | 2002 | Järfälla Simsällskap | 34.83 | 1:17.64 | |||||
13 | Maja Karlsson Karlström | 2002 | Spårvägen Simförening | 35.06 | 1:18.48 | |||||
14 | Alwa Widmark | 2002 | Södertörns Simsällskap | 35.89 | 1:19.13 | |||||
15 | Angelica Blomberg | 2002 | Södertälje Simsällskap | 37.02 | 1:19.91 | |||||
16 | Lilly Lundgren | 2002 | Järfälla Simsällskap | 36.46 | 1:20.59 | |||||
17 | Louise Larsson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 36.58 | 1:21.07 | |||||
18 | Hanna Åsbrink | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.51 | 1:21.45 | |||||
19 | Liv Tibblin Wahnberg | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.97 | 1:22.23 | |||||
20 | Sara Strand | 2002 | Järfälla Simsällskap | 37.29 | 1:22.62 | |||||
21 | Jenny Virtanen | 2002 | Södertörns Simsällskap | 37.32 | 1:23.24 | |||||
22 | Michelle Aspberg | 2002 | Södertörns Simsällskap | 37.15 | 1:23.29 | |||||
23 | Josefin Almgren | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 36.93 | 1:23.80 | |||||
24 | Elma Starrost | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.82 | 1:25.00 | |||||
25 | Sofia Holmberg | 2002 | Spårvägen Simförening | 38.47 | 1:26.12 | |||||
26 | Cornelia Niring | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 41.07 | 1:30.08 | |||||
27 | Zelma Karlbom | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 42.13 | 1:32.14 | |||||
- | Emma Hansson | 2002 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 4, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Filippa Malmström | 2003 | Södertälje Simsällskap | 29.92 | 1:04.98 | |||||
2 | Klara Possman | 2003 | Södertörns Simsällskap | 33.23 | 1:13.17 | |||||
3 | Mikaela Hedström | 2003 | Spårvägen Simförening | 33.32 | 1:14.27 | |||||
4 | Rebecca Policastro | 2003 | Järfälla Simsällskap | 33.96 | 1:15.92 | |||||
5 | Hanna Mehari | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 35.58 | 1:16.03 | |||||
6 | Elsa Fogelsjöö | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 35.55 | 1:16.93 | |||||
7 | Josefine Iwarson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 34.86 | 1:17.82 | |||||
8 | Mira Burmeister | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 35.65 | 1:18.30 | |||||
9 | Heidi Saluveer | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 35.47 | 1:18.35 | |||||
10 | Tea Angerfelt | 2004 | Tyresö Simsällskap | 36.58 | 1:20.91 | |||||
11 | Frida Bengtsson | 2003 | Södertälje Simsällskap | 37.17 | 1:21.37 | |||||
11 | Lisa Vinger | 2003 | Södertälje Simsällskap | 36.41 | 1:21.37 | |||||
13 | Ioanna Tsirona | 2004 | Järfälla Simsällskap | 34.89 | 1:21.73 | |||||
14 | Isabel Teglöf | 2003 | Södertälje Simsällskap | 36.42 | 1:21.83 | |||||
15 | Elin Lundgren | 2003 | Södertörns Simsällskap | 37.95 | 1:22.20 | |||||
16 | Vilma Lindberg | 2004 | Södertälje Simsällskap | 37.28 | 1:22.71 | |||||
17 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 38.13 | 1:25.01 | |||||
18 | Ella Engelgren | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.76 | 1:25.10 | |||||
19 | Alva Udell | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 40.16 | 1:27.45 | |||||
20 | Ebba de Besche | 2003 | Järfälla Simsällskap | 39.48 | 1:27.46 | |||||
21 | Rebecka Axelmalm | 2003 | Södertörns Simsällskap | 39.87 | 1:27.60 | |||||
22 | Alice Jönsson | 2003 | Södertörns Simsällskap | 39.65 | 1:27.82 | |||||
23 | Louise Hertegren | 2004 | Järfälla Simsällskap | 38.03 | 1:28.03 | |||||
24 | Liv Asp Olsson | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 41.13 | 1:29.57 | |||||
25 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 41.13 | 1:30.63 | |||||
26 | Naomi Tesfai | 2003 | Järfälla Simsällskap | 38.74 | 1:31.55 | |||||
27 | Moa Arvehed | 2003 | Järfälla Simsällskap | 41.29 | 1:31.73 | |||||
28 | Elin Johansson | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 41.98 | 1:32.28 | |||||
29 | Linnea Mattila | 2003 | Järfälla Simsällskap | 41.56 | 1:32.65 | |||||
30 | Sara Kärvestedt | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.32 | 1:32.81 | |||||
31 | Sara Torstensson | 2004 | Spårvägen Simförening | 44.62 | 1:34.56 | |||||
32 | Elsa Kärvestedt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.66 | 1:34.79 | |||||
33 | Eliane Westermark | 2003 | Spårvägen Simförening | 45.44 | 1:36.62 | |||||
34 | Anna Werme | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.61 | 1:37.82 | |||||
35 | Elsa Bäckström | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 44.35 | 1:39.20 | |||||
36 | Emma Orrung | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 45.23 | 1:40.15 | |||||
37 | Emelie Sveding | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.23 | 1:46.12 | |||||
- | Jennifer Bethiso | 2003 | Södertälje Simsällskap | DNS | ||||||
- | Belize Vaamonde | 2004 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Isabelle Persson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Linnea Zetterlund | 2003 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Nella Silfwergård | 2004 | Wisby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 12 mars 2016 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF | Utskriftstid | 12:01 |