Results for Hjørring Park Vendia Swim Cup 2016
Below are all results from the competition shown by session.
Lørdag 09:00
Resultat Løb 11 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 30 april 2016 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 09:27 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 april 2016 |
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2016 |
Sponsor: Sparekassen Vendsyssel |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ole Einar Ueland | 2003 | 419 | 30.34 | 1:02.67 | |||||
Lillesand IL | 1:01.86 | |||||||||
2 | Martin Holteberg | 2003 | 419 | 30.39 | 1:02.68 | |||||
Farsund Svømmeklubb | 1:01.89 | |||||||||
3 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 379 | 31.24 | 1:04.82 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:05.08 | |||||||||
4 | Mathias Knudsen | 2003 | 370 | 31.15 | 1:05.31 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:06.42 | |||||||||
5 | Elias Hammer | 2004 | 305 | 33.51 | 1:09.62 | |||||
Vågsbygd SLK | 1:14.03 | |||||||||
6 | Victor Abel Brandi | 2003 | 303 | 32.61 | 1:09.84 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:08.44 | |||||||||
7 | Nikolai Levi Larsen | 2003 | 294 | 33.31 | 1:10.54 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:14.60 | |||||||||
8 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 288 | 33.30 | 1:11.02 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:09.77 | |||||||||
9 | Mathias H. Johannesen | 2004 | 276 | 32.83 | 1:11.97 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:12.75 | |||||||||
10 | Christopher Z. Christense | 2003 | 266 | 35.19 | 1:12.88 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:07.49 | |||||||||
11 | Oliver Fenger | 2003 | 265 | 34.42 | 1:13.01 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:16.53 | |||||||||
12 | Niklas Højbjerg | 2003 | 259 | 34.37 | 1:13.55 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:17.67 | |||||||||
13 | Lucas Paturel | 2004 | 257 | 35.67 | 1:13.77 | |||||
Farsund Svømmeklubb | 1:11.85 | |||||||||
14 | Mads Iversen | 2004 | 255 | 36.14 | 1:13.96 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:15.01 | |||||||||
15 | Joost Rijkhoff | 2004 | 254 | 35.76 | 1:14.04 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:15.38 | |||||||||
16 | Jelmer de Zee | 2003 | 251 | 35.04 | 1:14.27 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:13.76 | |||||||||
17 | Sebastian B Lehmann | 2004 | 234 | 36.22 | 1:16.08 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:17.20 | |||||||||
18 | Edgaras Bujanauskas | 2003 | 231 | 35.68 | 1:16.45 | |||||
Lillesand IL | 1:16.10 | |||||||||
19 | Alexander Johnsen | 2003 | 225 | 37.03 | 1:17.07 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:17.46 | |||||||||
20 | Per Odrich | 2006 | 224 | 37.23 | 1:17.14 | |||||
Swim Team Neptun | 1:28.85 | |||||||||
21 | Casper Johannesen | 2004 | 214 | 37.20 | 1:18.41 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:18.01 | |||||||||
22 | Simon Kutsko Jensen | 2004 | 199 | 38.82 | 1:20.32 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:25.04 | |||||||||
23 | Kasper Aastrøm Mortensen | 2003 | 174 | 36.47 | 1:23.99 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
24 | Frederik Kjølby | 2004 | 171 | 38.36 | 1:24.49 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:22.77 | |||||||||
25 | Malthe Elias Wolgast | 2006 | 139 | 42.26 | 1:30.43 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:37.76 | |||||||||
26 | Juka Nedergaard | 2004 | 132 | 41.02 | 1:31.99 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:28.82 | |||||||||
27 | Philip Bendtsen | 2005 | 111 | 45.94 | 1:37.52 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:37.87 | |||||||||
28 | Sebastian Dalgaard | 2005 | 84 | 49.21 | 1:46.79 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:48.51 | |||||||||
29 | Malthe Melgaard Jensen | 2005 | 81 | 51.02 | 1:48.26 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:49.93 | |||||||||
30 | Frederik Jørgensen | 2006 | 68 | 52.12 | 1:54.50 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Christian R Pedersen | 2003 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | 1:38.52 | |||||||||
- | Sebastian Jacobsen | 2004 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:12.75 | |||||||||
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Sparekassen Vendsyssel |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ole Marius Rist Jensen | 2001 | 543 | 28.09 | 57.48 | |||||
SK Team Sør / Ksa | 58.11 | |||||||||
2 | Anders Vestergaard | 2001 | 485 | 28.41 | 59.70 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:00.00 | |||||||||
3 | Mads Kloster | 2002 | 484 | 28.85 | 59.71 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:00.12 | |||||||||
4 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 483 | 28.73 | 59.75 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 58.23 | |||||||||
5 | Chris Lund Rasmussen | 2001 | 480 | 28.39 | 59.88 | |||||
Viborg Svømme Klub | 58.53 | |||||||||
6 | Christoffer Lohne | 2001 | 480 | 29.06 | 59.91 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | 1:04.68 | |||||||||
7 | Christian Bonde | 2001 | 463 | 29.39 | 1:00.62 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:00.08 | |||||||||
8 | Marius Nørgaard | 2001 | 457 | 29.12 | 1:00.88 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:00.91 | |||||||||
9 | Malthe Levisen | 2001 | 413 | 29.80 | 1:02.98 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 59.55 | |||||||||
10 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | 384 | 31.50 | 1:04.49 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:07.27 | |||||||||
11 | Erlend Tregde | 2002 | 369 | 31.69 | 1:05.40 | |||||
Farsund Svømmeklubb | 1:08.66 | |||||||||
12 | Jacob Lund | 2001 | 356 | 31.14 | 1:06.13 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:07.08 | |||||||||
13 | Ruben Nørgaard | 2002 | 344 | 32.84 | 1:06.91 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:03.98 | |||||||||
14 | Christian Hovmark | 2001 | 343 | 32.17 | 1:06.98 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:10.25 | |||||||||
15 | Christoffer Juul Jensen | 2001 | 341 | 32.51 | 1:07.10 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:06.48 | |||||||||
16 | Mads L. Skov Sørensen | 2001 | 340 | 31.75 | 1:07.15 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:08.54 | |||||||||
17 | Mikkel Juul Pedersen | 2002 | 319 | 32.07 | 1:08.59 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:09.56 | |||||||||
18 | Nicholas Bundgaard | 2002 | 308 | 33.30 | 1:09.41 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:08.95 | |||||||||
19 | Andreas Skak Thomsen | 2001 | 281 | 34.01 | 1:11.55 | |||||
Swim Team Neptun | 1:08.97 | |||||||||
20 | Niklas Faaborg Andersen | 2002 | 277 | 34.66 | 1:11.89 | |||||
Swim Team Neptun | 1:17.09 | |||||||||
21 | Jeppe Dall | 2002 | 253 | 34.70 | 1:14.10 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:14.29 | |||||||||
22 | Amin Nedergaard | 2001 | 245 | 35.38 | 1:14.92 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:14.73 | |||||||||
23 | Bjarke Bernberg | 2002 | 232 | 35.74 | 1:16.31 | |||||
Swim Team Neptun | 1:16.88 | |||||||||
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Sparekassen Vendsyssel |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Johannes Hope | 1999 | 587 | 27.35 | 56.02 | |||||
SK Team Sør / Ksa | 54.43 | |||||||||
2 | Rasmus Udbye | 2000 | 543 | 27.94 | 57.47 | |||||
Horsens Svømmeklub | 53.65 | |||||||||
3 | Morten Due Nielsen | 1999 | 522 | 27.77 | 58.23 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 58.54 | |||||||||
4 | Gustav Yde | 2000 | 514 | 28.45 | 58.54 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 55.11 | |||||||||
5 | Rune Nørgaard | 2000 | 510 | 28.22 | 58.69 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 58.00 | |||||||||
6 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 488 | 28.28 | 59.56 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:00.47 | |||||||||
7 | Sondre Lea Monslaup | 1999 | 486 | 28.59 | 59.65 | |||||
Stavanger Svømme Club | 59.42 | |||||||||
8 | Fredrik Håbesland Klausen | 1999 | 484 | 28.46 | 59.74 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | 56.47 | |||||||||
9 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | 444 | 29.84 | 1:01.45 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:00.87 | |||||||||
10 | Mark Jensby Madsen | 1999 | 443 | 29.57 | 1:01.51 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:00.36 | |||||||||
11 | Daniel H. Johannesen | 1999 | 434 | 29.37 | 1:01.95 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:02.27 | |||||||||
12 | Kristian Berthelsen | 1999 | 427 | 30.08 | 1:02.26 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 58.94 | |||||||||
13 | Mads L. Werther | 2000 | 420 | 29.96 | 1:02.62 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:02.18 | |||||||||
14 | Simon Andersen | 2000 | 401 | 30.22 | 1:03.57 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:01.85 | |||||||||
15 | Christian Juul Jensen | 2000 | 397 | 30.25 | 1:03.80 | |||||
Horsens Svømmeklub | 59.77 | |||||||||
16 | Alexander Dahl | 2000 | 392 | 30.23 | 1:04.08 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:02.66 | |||||||||
17 | Daniel Vang Kleist | 2000 | 389 | 30.76 | 1:04.23 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:03.82 | |||||||||
18 | Mads Nielsen | 2000 | 361 | 31.01 | 1:05.84 | |||||
Swim Team Neptun | 1:07.62 | |||||||||
19 | Rasmus Pedersen | 2000 | 341 | 30.83 | 1:07.14 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 1:15.02 | |||||||||
20 | Joakim Kopp Drewsen | 2000 | 298 | 33.14 | 1:10.22 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
21 | Miki Tecle Hagos | 2000 | 284 | 33.53 | 1:11.36 | |||||
Farsund Svømmeklubb | 1:14.75 | |||||||||
22 | Steffen Jes Vestergaard | 2000 | 279 | 33.08 | 1:11.76 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:02.91 | |||||||||
- | Lars Lyhne | 1999 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 55.77 | |||||||||
- | Esben Vad Arentoft | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Horsens Svømmeklub | 58.13 | |||||||||
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 0-1998 |
Sponsor: Sparekassen Vendsyssel |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gustav Mathingsdal Pedersen | 1998 | 559 | 27.23 | 56.92 | |||||
Farsund Svømmeklubb | 55.45 | |||||||||
2 | Daniel Steen Andersen | 1995 | 542 | 26.14 | 57.53 | |||||
Horsens Svømmeklub | 50.52 | |||||||||
3 | Frederik Jessen | 1998 | 537 | 27.81 | 57.69 | |||||
Thisted Svømmeklub | 59.46 | |||||||||
4 | Magnus Yde | 1996 | 513 | 28.37 | 58.57 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 53.87 | |||||||||
5 | Andreas M. Porsmose | 1998 | 503 | 28.79 | 58.97 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 57.33 | |||||||||
6 | Anders Frimor Kirk | 1996 | 479 | 28.47 | 59.95 | |||||
Thisted Svømmeklub | 59.36 | |||||||||
7 | Christian Koch | 1998 | 468 | 28.75 | 1:00.40 | |||||
Horsens Svømmeklub | 59.06 | |||||||||
8 | Sebastian Brun Koch | 1998 | 450 | 29.02 | 1:01.20 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 58.87 | |||||||||
9 | Mikael Thode Sørensen | 1997 | 439 | 29.48 | 1:01.69 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 58.19 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.04 | Udskriftsdato | 30 april 2016 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 09:27 |