Results for Handelsbanken Farum Cup 2016
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 18 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 18 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Handelsbanken Farum Cup 2016 |
|
Udskriftsdato |
02 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
Farum, Danmark |
|
Udskriftstidspunkt |
23:51 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 april 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 200m Brystsvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:11.41 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:15.72 2006-07-09 |
Farum Cup Senior: Robert Palosaari (1992) 2:22,69 2015-05-09 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Thor Nilsson Pedersen |
2000 |
|
587 |
34.84 |
1:13.59 |
1:52.68 |
|
2:31.61 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:30.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Timon Wedekind |
1996 |
|
581 |
33.73 |
1:12.52 |
1:52.58 |
|
2:32.13 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:21.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Magnus Carstensen |
1999 |
|
560 |
35.16 |
1:14.14 |
1:53.77 |
|
2:34.03 |
Deltager ikke i finalen |
|
Ringsted Svømme Klub |
2:28.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lasse Kriegel Skovrup |
1998 |
|
535 |
35.39 |
1:15.09 |
1:56.15 |
|
2:36.38 |
|
|
Farum Svømmeklub |
2:30.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Frederik Junker Neldeberg |
2000 |
|
512 |
36.30 |
1:16.74 |
1:57.50 |
|
2:38.72 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
2:33.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Alexander Eggers |
1999 |
|
494 |
35.33 |
1:16.64 |
1:58.64 |
|
2:40.62 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:37.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Hannibal Steenfos |
1996 |
|
490 |
36.57 |
1:17.41 |
1:59.23 |
|
2:41.04 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:45.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mikkel-Emil Rosenbom |
1999 |
|
455 |
37.13 |
1:18.44 |
2:01.35 |
|
2:45.03 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:48.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mikkel Ulrich |
1998 |
|
449 |
35.58 |
1:16.83 |
2:00.96 |
|
2:45.76 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
2:38.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Lucas Hoffmann |
2000 |
|
446 |
37.69 |
1:20.61 |
2:04.50 |
|
2:46.14 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:34.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Nicolai Yung Hansen |
2000 |
|
425 |
37.86 |
1:20.70 |
2:05.22 |
|
2:48.90 |
|
|
Herlufsholm Svømmeklub |
2:42.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Anders Christian Damgaard |
2000 |
|
410 |
37.68 |
1:21.71 |
2:06.55 |
|
2:50.91 |
|
|
Farum Svømmeklub |
3:00.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Marco Brander |
1996 |
|
405 |
39.24 |
1:22.92 |
2:06.65 |
|
2:51.58 |
|
|
Herlufsholm Svømmeklub |
2:46.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Johan Feld Sørensen |
1999 |
|
371 |
38.66 |
1:23.09 |
2:09.62 |
|
2:56.64 |
Deltager ikke i finalen |
|
Lyngby Svømmeklub |
2:46.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Mads Haugård Hansen |
2000 |
|
358 |
39.43 |
1:24.97 |
2:11.45 |
|
2:58.81 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
2:48.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 |
Udskriftsdato |
02 maj 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
23:51 |
|