Resultater for Handelsbanken Farum Cup 2016
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 19 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Farum Cup 2016 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 | |||
Stævne by | Farum, Danmark | Udskriftstidspunkt | 23:51 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 april 2016 |
Løb 19, 100m Butterfly Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 56.51 2014-08-22 |
Dansk Rekord Junior: Christina Munkholm (1996) 1:00.24 2012-07-07 |
Farum Cup Senior: Katrine Holm Sørensen (1992) 1:00,20 2013-05-04 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marina Heller Hansen | 1994 | 654 | 30.16 | 1:04.07 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:03.50 | |||||||||
2 | Katrine Stampe | 2000 | 567 | 32.47 | 1:07.21 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:05.41 | |||||||||
3 | Freja Gram | 1999 | 564 | 31.64 | 1:07.31 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:05.94 | |||||||||
4 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | 562 | 31.40 | 1:07.40 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:05.10 | |||||||||
5 | Victoria Bierre | 2000 | 561 | 32.02 | 1:07.43 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:09.90 | |||||||||
6 | Frederikke Hansen | 1998 | 561 | 31.87 | 1:07.46 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:07.36 | |||||||||
7 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | 530 | 31.90 | 1:08.74 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:06.73 | |||||||||
8 | Ida Agerbak Trandum | 1996 | 518 | 31.22 | 1:09.25 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:04.95 | |||||||||
9 | Caroline Hørlykke | 2000 | 510 | 32.09 | 1:09.61 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:11.52 | |||||||||
10 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | 484 | 33.39 | 1:10.86 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:07.07 | |||||||||
11 | Emmy Jonsson | 2001 | 479 | 33.62 | 1:11.08 | |||||
Sjöbo Simsällskap | 1:13.01 | |||||||||
12 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 477 | 32.83 | 1:11.17 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:10.01 | |||||||||
13 | Sara Tang-Holbek | 2000 | 476 | 32.99 | 1:11.26 | Deltager ikke i finalen | ||||
Lyngby Svømmeklub | 1:05.54 | |||||||||
14 | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | 475 | 33.50 | 1:11.28 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:10.77 | |||||||||
15 | Signe Nielsen | 1998 | 474 | 33.46 | 1:11.35 | Deltager ikke i finalen | ||||
Ringsted Svømme Klub | 1:09.30 | |||||||||
16 | Sofie Louise Nimb | 2001 | 470 | 32.70 | 1:11.56 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:11.17 | |||||||||
17 | Frederikke Houen | 1998 | 462 | 32.22 | 1:11.94 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:11.24 | |||||||||
18 | Clara Marott Schelde | 2000 | 458 | 33.02 | 1:12.14 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:12.13 | |||||||||
19 | Klara Reeh | 1999 | 457 | 33.26 | 1:12.19 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:09.99 | |||||||||
20 | Jamilla Bistrup | 2001 | 450 | 33.20 | 1:12.58 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:09.69 | |||||||||
21 | Kristine Mikkelsen | 2000 | 446 | 33.58 | 1:12.77 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:10.50 | |||||||||
22 | Amanda Egerod Lund | 2000 | 435 | 33.72 | 1:13.38 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:11.53 | |||||||||
23 | Thea Hovmand Larsen | 1997 | 421 | 32.74 | 1:14.23 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:09.94 | |||||||||
24 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | 401 | 32.55 | 1:15.42 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:04.72 | |||||||||
25 | Thit Bondo | 2000 | 394 | 35.05 | 1:15.87 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:13.17 | |||||||||
26 | Cecilie Elkjær | 2001 | 389 | 33.25 | 1:16.18 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:10.23 | |||||||||
27 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 382 | 35.71 | 1:16.63 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:15.49 | |||||||||
28 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | 376 | 34.38 | 1:17.08 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:12.83 | |||||||||
29 | Kaja Aunstrup | 1998 | 374 | 35.00 | 1:17.18 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:13.75 | |||||||||
30 | Camille Erichsen | 2001 | 373 | 35.64 | 1:17.29 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:10.47 | |||||||||
31 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 365 | 34.77 | 1:17.79 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:24.31 | |||||||||
32 | Frederikke Petri | 2001 | 363 | 35.75 | 1:17.94 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:16.31 | |||||||||
33 | Mathilde Olsen | 1998 | 343 | 35.30 | 1:19.42 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:19.40 | |||||||||
34 | Anna Elisabeth Mathiasen | 2000 | 325 | 35.71 | 1:20.91 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:31.12 | |||||||||
35 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | 320 | 35.33 | 1:21.27 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:11.39 | |||||||||
36 | Caroline Friis Thirstrup | 2000 | 239 | 40.34 | 1:29.65 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:18.52 | |||||||||
37 | Zofia Kulon | 2001 | 230 | 40.85 | 1:30.81 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:32.00 | |||||||||
38 | Louise Albrechtsen | 1998 | 224 | 35.85 | 1:31.53 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:20.50 | |||||||||
39 | Johanne Vium-Heinesen | 2000 | 179 | 44.54 | 1:38.61 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:28.78 | |||||||||
- | Ida Just Mikkelsen | 2001 | DSQ | esb v 50m | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:11.17 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 23:51 |