Results for DM-L/DJM-L og Danish Open
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 23 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 09 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:18 | |||
Arrangør | West Swim og Dansk Svømmeunion |
Løb 23, 100m Butterfly Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1988) 58.27 2008-07-03 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 1:00.98 2003-08-03 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jeanette Ottesen | 1987 | 803 | 29.05 | 1:01.54 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
2 | Mie Refn | 1993 | 778 | 30.26 | 1:02.19 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Pernille Larsen | 1992 | 777 | 28.82 | 1:02.23 | Deltager ikke i finalen | ||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Olivia Burmester | 1993 | 743 | 29.32 | 1:03.17 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Josephine Emilie Thomsen | 1990 | 727 | 30.28 | 1:03.62 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Michelle B. Strandskov | 1991 | 710 | 30.91 | 1:04.12 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Tine Aagaard | 1989 | 707 | 29.92 | 1:04.22 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
8 | Heidi Mikkelsen | 1985 | 693 | 29.82 | 1:04.65 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Julie Hougård | 1991 | 688 | 30.58 | 1:04.82 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
10 | Kristina Thomsen | 1991 | 684 | 30.27 | 1:04.93 | |||||
JGI Svømning | ||||||||||
11 | Micha Østergaard | 1987 | 678 | 30.33 | 1:05.11 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
12 | Klara Grønne Leth | 1990 | 677 | 30.87 | 1:05.14 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
13 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 668 | 31.25 | 1:05.46 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
14 | Sofie Harnfeldt | 1991 | 661 | 29.92 | 1:05.67 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Marianne Vinsand | 1995 | 655 | 30.30 | 1:05.88 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
16 | Josephine Uhrbrand | 1991 | 654 | 30.60 | 1:05.92 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
17 | Nanna M. Christiansen | 1993 | 652 | 31.07 | 1:05.97 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
18 | Katja Løje | 1993 | 649 | 31.05 | 1:06.07 | |||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
19 | Julie Schmidt | 1995 | 643 | 31.22 | 1:06.27 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
20 | Sofie Seheim | 1991 | 634 | 30.73 | 1:06.60 | |||||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
21 | Eliana Jørgensen | 1993 | 628 | 31.54 | 1:06.79 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
22 | Marina Heller Hansen | 1994 | 625 | 31.25 | 1:06.93 | |||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
23 | Anna-Marie Christiansen | 1990 | 623 | 31.22 | 1:06.99 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
24 | Sofie Thorsø | 1992 | 610 | 31.84 | 1:07.46 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
25 | Caroline Grønlund | 1993 | 609 | 30.81 | 1:07.50 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
26 | Line Hedmann Jacobsen | 1993 | 605 | 31.43 | 1:07.63 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
27 | Mai Hjelmgaard | 1994 | 602 | 31.65 | 1:07.74 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
28 | Josefine Børthy Petersen | 1993 | 602 | 31.64 | 1:07.77 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
28 | Emma Aabroe | 1994 | 602 | 31.43 | 1:07.77 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
30 | Janni Overgaard | 1993 | 598 | 31.52 | 1:07.89 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
31 | Dominyka Skarbaliute | 1994 | 598 | 31.40 | 1:07.90 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
32 | Nina Cawley | 1994 | 592 | 31.78 | 1:08.15 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
33 | Cecilie Hansen | 1995 | 591 | 32.04 | 1:08.16 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
34 | Shaila Millum Garðarnar | 1984 | 586 | 31.59 | 1:08.36 | |||||
Suðuroyar Svimjifelag | ||||||||||
35 | Laura Jacobsen Barlo | 1992 | 584 | 32.32 | 1:08.44 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
36 | Clara Blohm Clemmensen | 1996 | 582 | 31.53 | 1:08.52 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
37 | Sigrid Jensen | 1990 | 577 | 32.28 | 1:08.70 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
38 | Stine Dahl Vest | 1994 | 577 | 32.02 | 1:08.72 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
39 | Katrine Axelsen | 1992 | 575 | 32.04 | 1:08.79 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
40 | Iben Rohde | 1994 | 575 | 31.49 | 1:08.81 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
41 | Anne Østergaard Nielsen | 1991 | 570 | 31.24 | 1:08.99 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
42 | Pernille Juel | 1994 | 569 | 31.19 | 1:09.02 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
43 | Line Andersen | 1991 | 569 | 32.10 | 1:09.05 | |||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
44 | Julie Brøndum Petersen | 1994 | 563 | 32.20 | 1:09.29 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
45 | Marianne Duijm | 1993 | 559 | 32.66 | 1:09.43 | |||||
JGI Svømning | ||||||||||
46 | Anna Maria Svanbergsson | 1993 | 553 | 32.57 | 1:09.69 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
47 | Freja Kjær | 1995 | 549 | 33.03 | 1:09.87 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
48 | Helene Nielsen | 1993 | 549 | 31.98 | 1:09.88 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
49 | Cæcilie Kisby Jensen | 1993 | 545 | 32.86 | 1:10.05 | |||||
JGI Svømning | ||||||||||
50 | Mathilde Huss-Hansen | 1994 | 536 | 32.50 | 1:10.42 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
51 | Caroline Høgskilde | 1996 | 517 | 32.97 | 1:11.29 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
52 | Ann-Louise Nielsen | 1993 | 515 | 32.98 | 1:11.37 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
53 | Iben Fjord Kjærsgaard | 1995 | 514 | 33.04 | 1:11.42 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
54 | Laura Nørreslet | 1994 | 513 | 33.06 | 1:11.47 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
55 | Runa Dalby | 1993 | 512 | 32.78 | 1:11.51 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
56 | Simone Norman Pedersen | 1993 | 510 | 33.38 | 1:11.59 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
57 | Mia Gersly | 1991 | 509 | 32.49 | 1:11.65 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
58 | Klara Strand Olesen | 1995 | 501 | 33.33 | 1:12.02 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
59 | Malene Koktved | 1991 | 495 | 33.73 | 1:12.31 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
60 | Hildur Á Fløtti | 1993 | 495 | 31.00 | 1:12.32 | |||||
Fuglafjarðar Svimjifela | ||||||||||
61 | Melizza Petersen | 1994 | 494 | 34.27 | 1:12.38 | |||||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
62 | Madeline Lou | 1995 | 493 | 34.11 | 1:12.42 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
63 | Anne Wittrup Johansen | 1993 | 491 | 34.33 | 1:12.52 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
64 | Belinda Ervolder | 1995 | 488 | 33.88 | 1:12.66 | |||||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
65 | Caroline Petersen | 1995 | 479 | 33.38 | 1:13.11 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
66 | Line Jensen | 1993 | 462 | 34.09 | 1:14.01 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
67 | Martine Bender | 1994 | 423 | 34.54 | 1:16.22 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
68 | Emilie Egesborg | 1992 | 368 | 33.89 | 1:19.84 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |