Resultater for DM-L/DJM-L og Danish Open
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 44 (Finaler) Junior - Med point og mellemtider
Resultat Løb 44 (Finaler) Junior - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM-L og DJM-L og Danish Open |
|
Udskriftsdato |
12 april 2009 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
11:46 |
|
|
Arrangør |
West Swim og Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Løb 44, 200m Butterfly Damer, Finaler, Junior |
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:07.77 2008-08-12 |
Dansk Rekord Junior: Mette Jacobsen (1973) 2:15.60 1988-09-26 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Olivia Burmester |
1993 |
|
677 |
31.06 |
1:06.89 |
1:44.57 |
|
2:23.09 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nanna M. Christiansen |
1993 |
|
676 |
32.18 |
1:08.24 |
1:44.87 |
|
2:23.18 |
|
|
Swim Team Esbjerg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kia Hansen |
1995 |
|
670 |
32.04 |
1:08.29 |
1:46.18 |
|
2:23.59 |
|
|
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mie Refn |
1993 |
|
630 |
30.47 |
1:06.48 |
1:45.88 |
|
2:26.54 |
Deltager ikke i finalen |
|
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Katja Løje |
1993 |
|
627 |
32.03 |
1:08.13 |
1:46.51 |
|
2:26.77 |
|
|
Svømmeklubben Syd |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Marianne Vinsand |
1995 |
|
612 |
32.05 |
1:08.71 |
1:47.39 |
|
2:27.97 |
|
|
Kalundborg SK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Julie Schmidt |
1995 |
|
603 |
33.32 |
1:11.07 |
1:49.84 |
|
2:28.70 |
|
|
Allerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Line Hedmann Jacobsen |
1993 |
|
576 |
32.34 |
1:09.16 |
1:49.08 |
|
2:30.99 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Cæcilie Kisby Jensen |
1993 |
|
558 |
33.40 |
1:12.24 |
1:51.95 |
|
2:32.63 |
|
|
JGI Svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Clara Blohm Clemmensen |
1996 |
|
547 |
33.05 |
1:11.53 |
1:51.77 |
|
2:33.61 |
|
|
Albertslund IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Christina Munkholm |
1996 |
|
546 |
34.19 |
1:12.72 |
1:52.66 |
|
2:33.71 |
|
|
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Freja Kjær |
1995 |
|
540 |
34.48 |
1:12.97 |
1:53.46 |
|
2:34.27 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Janni Overgaard |
1993 |
|
521 |
33.81 |
1:13.49 |
1:55.32 |
|
2:36.13 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Mathilde Huss-Hansen |
1994 |
|
519 |
34.27 |
1:13.46 |
1:54.67 |
|
2:36.34 |
|
|
GI-40 Hermes |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Emma Aabroe |
1994 |
|
516 |
33.31 |
1:11.67 |
1:52.97 |
|
2:36.62 |
|
|
GI-40 Hermes |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Julie Brøndum Petersen |
1994 |
|
502 |
34.26 |
1:13.69 |
1:55.52 |
|
2:38.08 |
Deltager ikke i finalen |
|
Svømmeklubben Kvik, Kas |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Caroline Petersen |
1995 |
|
486 |
35.88 |
1:15.92 |
1:58.02 |
|
2:39.84 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kas |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Belinda Ervolder |
1995 |
|
481 |
35.32 |
1:15.11 |
1:56.91 |
|
2:40.38 |
|
|
Slangerup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Malene Westergaard |
1993 |
|
473 |
34.98 |
1:14.73 |
1:57.73 |
|
2:41.22 |
|
|
Tune I.F. Svømmeafdelin |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Katrine Petersen |
1994 |
|
469 |
35.33 |
1:15.81 |
1:58.22 |
|
2:41.75 |
|
|
Gladsaxe Idræts Forenin |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Mette Meyer |
1995 |
|
468 |
35.60 |
1:15.86 |
1:58.89 |
|
2:41.79 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Caroline Høgskilde |
1996 |
|
467 |
34.81 |
1:15.01 |
1:58.13 |
|
2:41.90 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Laura Strøm Pedersen |
1995 |
|
450 |
34.97 |
1:16.24 |
1:59.96 |
|
2:44.00 |
|
|
Gladsaxe Idræts Forenin |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Madeline Lou |
1995 |
|
443 |
35.42 |
1:16.29 |
2:00.47 |
|
2:44.82 |
|
|
Albertslund IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Astrid Koch |
1994 |
|
440 |
35.99 |
1:18.05 |
2:01.66 |
|
2:45.19 |
|
|
Frem Odense |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Line Jensen |
1993 |
|
431 |
36.60 |
1:18.52 |
2:01.93 |
|
2:46.30 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Laura Nørreslet |
1994 |
|
398 |
34.38 |
1:16.54 |
2:03.25 |
|
2:50.80 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Anne Wittrup Johansen |
1993 |
|
396 |
36.99 |
1:21.13 |
2:06.08 |
|
2:51.07 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Malene Lind Larsen |
1994 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Gladsaxe Idræts Forenin |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Hildur Á Fløtti |
1993 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Fuglafjarðar Svimjifela |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
|