Resultater for Øst Årgang
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag 10.00
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang | Udskriftsdato | 09 april 2016 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 15:59 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 april 2016 |
Løb 21, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Wilma Anker | 2004 | 632 | 30.82 | 1:03.20 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:05.96 | |||||||||
2 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 614 | 30.79 | 1:03.81 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:09.16 | |||||||||
3 | Roseline Løkkegaard | 2004 | 587 | 31.09 | 1:04.80 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:05.66 | |||||||||
4 | Liva Stjernholm | 2004 | 580 | 31.37 | 1:05.03 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:06.09 | |||||||||
5 | Linnea Hietala | 2004 | 565 | 31.35 | 1:05.62 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:06.91 | |||||||||
6 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 547 | 32.07 | 1:06.31 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:08.31 | |||||||||
7 | Frida Bang Stanelt | 2004 | 526 | 32.31 | 1:07.20 | |||||
Kalundborg SK | 1:08.84 | |||||||||
8 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 525 | 32.86 | 1:07.23 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:07.52 | |||||||||
9 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | 525 | 32.24 | 1:07.26 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:07.14 | |||||||||
10 | Sophia Bøttger | 2004 | 515 | 31.58 | 1:07.67 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:08.25 | |||||||||
11 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 509 | 32.27 | 1:07.93 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:08.74 | |||||||||
12 | Mathilde Hagihara | 2004 | 508 | 32.50 | 1:07.97 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.14 | |||||||||
13 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | 508 | 33.23 | 1:07.99 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:09.21 | |||||||||
14 | Josefine Krumbak | 2004 | 500 | 33.40 | 1:08.36 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:09.80 | |||||||||
15 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 499 | 32.96 | 1:08.37 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:11.07 | |||||||||
16 | Clara Dreier | 2004 | 499 | 32.33 | 1:08.40 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:10.51 | |||||||||
17 | Emma Zambrano Thorsen | 2004 | 498 | 33.20 | 1:08.41 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:09.35 | |||||||||
18 | Caroline Holm | 2004 | 498 | 33.16 | 1:08.44 | |||||
Kalundborg SK | 1:09.59 | |||||||||
19 | Jasmin Philip | 2004 | 496 | 33.04 | 1:08.52 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.67 | |||||||||
20 | Frederikke Falk-List | 2004 | 494 | 32.73 | 1:08.62 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:09.15 | |||||||||
21 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 492 | 33.69 | 1:08.70 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:09.77 | |||||||||
22 | Emma Hansen | 2004 | 492 | 32.72 | 1:08.71 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:14.59 | |||||||||
23 | Anne Sofie Devantier | 2004 | 483 | 34.23 | 1:09.14 | |||||
Vest-Brøndby | 1:12.36 | |||||||||
24 | Julie Danfred Jørgensen | 2004 | 481 | 33.70 | 1:09.21 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:09.59 | |||||||||
25 | Anne Sofie Evald | 2004 | 479 | 33.09 | 1:09.34 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:13.78 | |||||||||
26 | Laura L. Hørning | 2004 | 478 | 33.17 | 1:09.37 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:09.87 | |||||||||
27 | Rebecca Hoeck | 2004 | 477 | 33.41 | 1:09.41 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.10 | |||||||||
28 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | 474 | 33.94 | 1:09.56 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:11.83 | |||||||||
29 | Martha Hjuler Britze | 2004 | 474 | 33.45 | 1:09.57 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:11.44 | |||||||||
30 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 467 | 33.35 | 1:09.92 | |||||
Vest-Brøndby | 1:12.09 | |||||||||
31 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 463 | 33.61 | 1:10.09 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:12.66 | |||||||||
32 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 462 | 33.53 | 1:10.18 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:12.11 | |||||||||
33 | Anna Marie Nielsen | 2004 | 456 | 33.30 | 1:10.46 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:11.73 | |||||||||
34 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 456 | 34.11 | 1:10.49 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:09.59 | |||||||||
35 | Olivia Callesen | 2004 | 455 | 33.50 | 1:10.51 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.02 | |||||||||
36 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 455 | 33.60 | 1:10.53 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:11.13 | |||||||||
37 | Clara Sass Husum | 2004 | 444 | 34.48 | 1:11.09 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:12.85 | |||||||||
38 | Alma Heyn Stage | 2004 | 443 | 34.07 | 1:11.15 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:14.94 | |||||||||
39 | Emma Stoltz | 2004 | 428 | 35.26 | 1:11.96 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:13.04 | |||||||||
40 | Clara Toft | 2004 | 426 | 34.60 | 1:12.07 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:10.67 | |||||||||
41 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 424 | 35.43 | 1:12.19 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:15.27 | |||||||||
42 | Maya Hatting Bärmann | 2004 | 424 | 35.00 | 1:12.20 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.08 | |||||||||
43 | Elisabeth Roskær | 2004 | 422 | 35.29 | 1:12.30 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:15.73 | |||||||||
43 | Malou Soelberg | 2004 | 422 | 34.78 | 1:12.30 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.48 | |||||||||
45 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | 418 | 34.85 | 1:12.53 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:15.85 | |||||||||
46 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 416 | 34.38 | 1:12.66 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:14.14 | |||||||||
47 | Cathrine Østergaard Niels | 2004 | 414 | 34.41 | 1:12.80 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:15.10 | |||||||||
48 | Mathilde Mathiesen | 2004 | 412 | 35.18 | 1:12.88 | |||||
Albertslund IF | 1:14.87 | |||||||||
49 | Katrine Bonefeld | 2004 | 409 | 35.61 | 1:13.06 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:13.59 | |||||||||
50 | Astrid Høffer | 2004 | 408 | 35.69 | 1:13.10 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:14.60 | |||||||||
51 | Emma Ekman | 2004 | 408 | 35.31 | 1:13.13 | |||||
Svømmeklubben Laksen | 1:16.92 | |||||||||
52 | Laura Vangkilde | 2004 | 402 | 35.41 | 1:13.48 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.11 | |||||||||
53 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 401 | 34.90 | 1:13.54 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:16.75 | |||||||||
54 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 396 | 35.42 | 1:13.85 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:14.48 | |||||||||
55 | Isabel Lillebæk | 2004 | 395 | 35.36 | 1:13.94 | |||||
JGI Svømning | 1:15.82 | |||||||||
56 | Esther Hek Hansen | 2004 | 392 | 34.62 | 1:14.08 | |||||
Ishøj Svømme Klub | 1:14.62 | |||||||||
57 | Camille Nørby | 2004 | 392 | 35.42 | 1:14.12 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:14.47 | |||||||||
58 | Freja Møller | 2004 | 390 | 35.54 | 1:14.21 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:13.70 | |||||||||
59 | Josefine Zebitz | 2004 | 365 | 36.78 | 1:15.88 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.42 | |||||||||
60 | Karoline Nielsen | 2004 | 349 | 36.95 | 1:17.05 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:27.43 | |||||||||
- | Anna Højerslev Eriksen | 2004 | Syg | |||||||
Vest-Brøndby | 1:07.42 | |||||||||
- | Anna Maria Madsen | 2004 | DSQ | tyvstart | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:11.39 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 09 april 2016 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:59 |