Tulokset Øst Årgang
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst Årgang |
|
Udskriftsdato |
08 april 2016 |
|
|
Stævne by |
Ringsted |
|
Udskriftstidspunkt |
16:36 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 april 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Josephine Kruse |
2002 |
|
852 |
35.91 |
1:14.79 |
1:54.35 |
|
2:35.27 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:36.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Thea Blomsterberg |
2002 |
|
841 |
35.70 |
1:14.99 |
1:55.17 |
|
2:35.97 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:32.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Frederikke Echardt |
2002 |
|
839 |
35.53 |
1:15.16 |
1:55.65 |
|
2:36.09 |
|
|
Roskilde Svømning |
2:38.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sofie Hansen |
2002 |
|
786 |
37.03 |
1:16.94 |
1:57.48 |
|
2:39.53 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:38.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Martha Vitus Tversted |
2002 |
|
743 |
37.34 |
1:18.52 |
2:00.27 |
|
2:42.51 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
2:46.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Regitze Gotthard |
2002 |
|
714 |
37.18 |
1:18.65 |
2:01.08 |
|
2:44.67 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
2:45.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ida Jensdottir Fremming |
2002 |
|
691 |
37.14 |
1:19.11 |
2:03.10 |
|
2:46.49 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
2:46.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sofie Villum Færch |
2002 |
|
670 |
37.52 |
1:20.74 |
2:04.31 |
|
2:48.25 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:47.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Emma Hjort Kaas |
2002 |
|
667 |
38.85 |
1:21.21 |
2:04.32 |
|
2:48.47 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
2:49.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Marie Uglebjerg |
2002 |
|
660 |
38.77 |
1:21.13 |
2:05.02 |
|
2:49.04 |
|
|
Kalundborg SK |
2:47.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Regitze Lyngfeldt |
2002 |
|
647 |
38.69 |
1:22.63 |
2:06.17 |
|
2:50.21 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:54.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Kaya Fjeldsted Kristensen |
2002 |
|
645 |
38.54 |
1:21.85 |
2:06.75 |
|
2:50.33 |
|
|
Roskilde Svømning |
2:49.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Nicoline Ingeman-Petersen |
2002 |
|
641 |
37.75 |
1:20.82 |
2:05.46 |
|
2:50.67 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:47.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Signe Fich Hansen |
2002 |
|
632 |
39.97 |
1:23.87 |
2:07.79 |
|
2:51.54 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:55.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Liva Palmund |
2002 |
|
623 |
39.21 |
1:23.55 |
2:08.07 |
|
2:52.36 |
|
|
Roskilde Svømning |
2:50.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Charlotte Malberg |
2002 |
|
615 |
38.96 |
1:22.67 |
2:07.69 |
|
2:53.06 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:54.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Emma Bruhn |
2002 |
|
614 |
38.73 |
1:22.51 |
2:07.44 |
|
2:53.18 |
|
|
Herlufsholm Svømmeklub |
2:49.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Bjørk Nelsing Petersen |
2002 |
|
613 |
39.32 |
1:24.13 |
2:08.86 |
|
2:53.28 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:57.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Cassandra L. L. Hansen |
2002 |
|
611 |
39.90 |
1:23.04 |
2:08.16 |
|
2:53.46 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:49.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Johanne B. Hansen |
2002 |
|
604 |
39.02 |
1:22.68 |
2:07.67 |
|
2:54.15 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:57.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Mille Graasbøll |
2002 |
|
601 |
39.85 |
1:24.75 |
2:10.12 |
|
2:54.42 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
3:00.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Laura Janner |
2002 |
|
598 |
39.99 |
1:24.32 |
2:09.31 |
|
2:54.68 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:57.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Victoria Bæts Kristensen |
2002 |
|
594 |
41.13 |
1:26.37 |
2:11.90 |
|
2:55.07 |
|
|
Næstved IF |
2:53.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Cecilie Porsdal |
2002 |
|
582 |
40.88 |
1:25.64 |
2:11.01 |
|
2:56.27 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
3:03.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Julie Stampe |
2002 |
|
577 |
40.63 |
1:25.25 |
2:11.08 |
|
2:56.83 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
3:04.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Maja Egebjerg Brast |
2002 |
|
563 |
40.26 |
1:25.75 |
2:11.93 |
|
2:58.24 |
|
|
Herlev Svømning |
2:58.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Claudia Sperling |
2002 |
|
557 |
41.02 |
1:27.45 |
2:13.92 |
|
2:58.89 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
3:12.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Amanda Hietala |
2002 |
|
550 |
40.92 |
1:26.10 |
2:12.59 |
|
2:59.64 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:59.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Ida T Mose |
2002 |
|
548 |
39.81 |
1:25.46 |
2:12.23 |
|
2:59.88 |
|
|
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Sofie Hertzberg |
2002 |
|
541 |
41.33 |
1:27.06 |
2:13.43 |
|
3:00.59 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
3:07.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Natalie Clara Petersen |
2002 |
|
541 |
40.64 |
1:25.94 |
2:13.08 |
|
3:00.62 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:59.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Fie Tönshoff |
2002 |
|
534 |
40.50 |
1:26.65 |
2:14.19 |
|
3:01.41 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
3:12.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Kathrine S. Jørgensen |
2002 |
|
524 |
40.11 |
1:26.95 |
2:14.83 |
|
3:02.61 |
|
|
Albertslund IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Katja Kjær Nielsen |
2002 |
|
515 |
41.94 |
1:28.44 |
2:16.50 |
|
3:03.61 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
3:04.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Abby Kristine Waterval |
2002 |
|
513 |
43.02 |
1:29.84 |
2:16.99 |
|
3:03.82 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
3:06.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Anne-Sofie P. Clausen |
2002 |
|
506 |
41.29 |
1:27.84 |
2:16.11 |
|
3:04.66 |
|
|
Næstved IF |
3:16.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Chastine Melhede |
2002 |
|
502 |
42.29 |
1:29.95 |
2:17.09 |
|
3:05.16 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Michelle Mortensen |
2002 |
|
487 |
42.25 |
1:30.23 |
2:19.82 |
|
3:07.02 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
3:14.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Maria Andersen |
2002 |
|
482 |
43.42 |
1:31.65 |
2:20.08 |
|
3:07.73 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
3:16.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Sophie Gjelstrup |
2002 |
|
479 |
43.88 |
1:31.40 |
2:19.80 |
|
3:08.12 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
3:14.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Olivia Olivarius Vølund |
2002 |
|
474 |
42.83 |
1:31.30 |
2:19.67 |
|
3:08.78 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
3:20.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Emilia Steen |
2002 |
|
470 |
42.60 |
1:30.78 |
2:19.47 |
|
3:09.26 |
|
|
Rønne Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
Anika Hedegaard |
2002 |
|
417 |
46.69 |
1:36.29 |
2:26.58 |
|
3:16.95 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
Julie Frisch Hoff |
2002 |
|
405 |
44.58 |
1:35.48 |
2:27.30 |
|
3:18.96 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
3:18.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Anne Føyn |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:49.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Emilie Holst Lange |
2002 |
|
|
|
|
|
|
|
Afmeldt |
|
Gentofte Svømme Klub |
3:10.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Julie Krøyer Svendsen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Flere flyspark v50m |
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
3:16.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Katrine Brandt Nielsen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Flyben v 100 m |
|
Lyngby Svømmeklub |
3:00.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 |
Udskriftsdato |
08 april 2016 |
Licens til Ringsted Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
16:36 |
|