Resultater for Øst Årgang
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang | Udskriftsdato | 09 april 2016 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 16:11 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 april 2016 |
Løb 22, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | 667 | 26.73 | 56.17 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 55.98 | |||||||||
2 | Joakim Køhn | 2003 | 542 | 28.74 | 1:00.18 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:00.52 | |||||||||
3 | Mikkel Hjelm | 2003 | 538 | 28.84 | 1:00.34 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:01.82 | |||||||||
4 | Alexander Tullberg | 2003 | 510 | 29.83 | 1:01.41 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:03.46 | |||||||||
5 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | 508 | 29.69 | 1:01.49 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:01.81 | |||||||||
6 | Valdemar Brøns | 2003 | 497 | 29.05 | 1:01.97 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:04.49 | |||||||||
7 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 480 | 30.20 | 1:02.68 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:04.22 | |||||||||
8 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 475 | 30.11 | 1:02.89 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:02.98 | |||||||||
9 | Oscar Thinghøjen | 2003 | 473 | 29.85 | 1:03.00 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:03.06 | |||||||||
10 | Valentin Wahl | 2003 | 469 | 30.69 | 1:03.16 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:03.38 | |||||||||
11 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | 461 | 30.82 | 1:03.53 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:05.31 | |||||||||
12 | Mikkel Mortensen | 2003 | 456 | 30.94 | 1:03.77 | |||||
Kalundborg SK | 1:03.67 | |||||||||
13 | Carl Heyn Stage | 2003 | 454 | 30.52 | 1:03.86 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.59 | |||||||||
14 | Christian Boutrup | 2003 | 452 | 30.94 | 1:03.92 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:03.20 | |||||||||
15 | Marco Knudsen | 2003 | 452 | 30.93 | 1:03.93 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:05.01 | |||||||||
16 | Mikkel Quaade | 2003 | 448 | 30.42 | 1:04.12 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:04.48 | |||||||||
17 | Christoffer Rekling | 2003 | 447 | 31.44 | 1:04.16 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:04.21 | |||||||||
17 | Christopher G. Trandum | 2003 | 447 | 31.21 | 1:04.16 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:04.54 | |||||||||
19 | Jonathan Eskildsen | 2003 | 440 | 31.07 | 1:04.54 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:06.87 | |||||||||
20 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 437 | 30.80 | 1:04.65 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:08.61 | |||||||||
21 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 436 | 31.60 | 1:04.72 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.26 | |||||||||
22 | Lucas Emil Christensen | 2003 | 434 | 31.27 | 1:04.79 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:06.16 | |||||||||
23 | Rasmus Skarby Madsen | 2003 | 430 | 32.02 | 1:05.01 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:07.26 | |||||||||
24 | Harald Franck | 2003 | 427 | 31.60 | 1:05.18 | |||||
Næstved IF | 1:05.40 | |||||||||
25 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 421 | 31.27 | 1:05.45 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:07.59 | |||||||||
26 | Elias Rought | 2003 | 420 | 31.40 | 1:05.52 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | 1:10.12 | |||||||||
27 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | 420 | 31.94 | 1:05.53 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.84 | |||||||||
28 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | 418 | 31.82 | 1:05.64 | |||||
Næstved IF | 1:05.89 | |||||||||
29 | Daniel Garne Larsen | 2003 | 414 | 31.90 | 1:05.84 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:05.27 | |||||||||
30 | Lukas Majvig Andersen | 2003 | 406 | 31.85 | 1:06.26 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.86 | |||||||||
31 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | 403 | 32.27 | 1:06.41 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.82 | |||||||||
32 | Nicolai Therkelsen | 2003 | 403 | 32.38 | 1:06.42 | |||||
Svømmeklubben Laksen | 1:06.60 | |||||||||
33 | Christoffer W Frederiksen | 2003 | 401 | 31.94 | 1:06.52 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:07.32 | |||||||||
34 | Marcus Hiort | 2003 | 400 | 32.63 | 1:06.58 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:07.31 | |||||||||
35 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 398 | 32.07 | 1:06.69 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:09.58 | |||||||||
36 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | 397 | 32.53 | 1:06.75 | |||||
Herlev Svømning | 1:07.13 | |||||||||
37 | Asger Hugo Juul | 2003 | 396 | 32.31 | 1:06.83 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:05.79 | |||||||||
38 | Andreas Hoffmann | 2003 | 390 | 32.54 | 1:07.14 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:08.89 | |||||||||
39 | Villads Kruse | 2003 | 383 | 32.34 | 1:07.56 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:10.61 | |||||||||
40 | Oscar Cleemann | 2003 | 383 | 32.03 | 1:07.59 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:10.90 | |||||||||
41 | Mikkel Hansen | 2003 | 378 | 32.71 | 1:07.89 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:09.55 | |||||||||
42 | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | 374 | 32.62 | 1:08.10 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:10.39 | |||||||||
43 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | 368 | 33.04 | 1:08.48 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:08.93 | |||||||||
44 | Bror Textor-Broch | 2003 | 351 | 32.65 | 1:09.55 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:10.06 | |||||||||
45 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 339 | 33.46 | 1:10.34 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:10.63 | |||||||||
46 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | 328 | 33.82 | 1:11.11 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:11.81 | |||||||||
47 | Frederik Bach Mindested | 2003 | 327 | 33.96 | 1:11.19 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:13.46 | |||||||||
48 | Jakob Legaard | 2003 | 294 | 35.43 | 1:13.82 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:12.71 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 09 april 2016 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:11 |