Results for Øst Årgang
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stvne navn | st rgang | Udskriftsdato | 10 april 2016 | |||
Stvne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 12:14 | |||
Arrangr | Dansk Svmmeunion & Ringsted Svmmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 08 april 2016 |
Lb 27, 100m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Emma Hansen | 2004 | 657 | 33.90 | 1:10.27 | |||||
Gladsaxe Svmmeklub | 1:11.61 | |||||||||
2 | Frederikke Falk-List | 2004 | 623 | 34.39 | 1:11.49 | |||||
Gentofte Svmme Klub | 1:13.19 | |||||||||
3 | Anna Hjerslev Eriksen | 2004 | 613 | 34.87 | 1:11.91 | |||||
Vest-Brndby | 1:15.04 | |||||||||
4 | Wilma Anker | 2004 | 572 | 36.61 | 1:13.57 | |||||
Herlufsholm Svmmeklub | 1:14.75 | |||||||||
5 | Linnea Hietala | 2004 | 551 | 35.81 | 1:14.50 | |||||
Helsingr Svmmeklub | 1:15.49 | |||||||||
6 | Josefine Krumbak | 2004 | 522 | 37.11 | 1:15.84 | |||||
Herlufsholm Svmmeklub | 1:17.18 | |||||||||
7 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 522 | 37.24 | 1:15.86 | |||||
Gentofte Svmme Klub | 1:18.28 | |||||||||
8 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 508 | 37.41 | 1:16.55 | |||||
Gentofte Svmme Klub | 1:18.02 | |||||||||
9 | Caroline Holm | 2004 | 503 | 37.69 | 1:16.77 | |||||
Kalundborg SK | 1:18.43 | |||||||||
10 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 502 | 37.45 | 1:16.85 | |||||
Vest-Brndby | 1:20.89 | |||||||||
11 | Clara Dreier | 2004 | 501 | 36.97 | 1:16.87 | |||||
Kge Svmmeklub | 1:16.57 | |||||||||
12 | Lrke Vinneck Hansen | 2004 | 496 | 37.64 | 1:17.13 | |||||
Lyngby Svmmeklub | 1:17.75 | |||||||||
13 | Sofie Bruun Hvring | 2004 | 494 | 38.35 | 1:17.23 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:18.91 | |||||||||
14 | Frida Bang Stanelt | 2004 | 493 | 37.49 | 1:17.31 | |||||
Kalundborg SK | 1:19.85 | |||||||||
15 | Mathilde Hagihara | 2004 | 488 | 37.60 | 1:17.56 | |||||
Hovedstadens Svmmeklub | 1:18.36 | |||||||||
16 | Mathilde Mathiesen | 2004 | 487 | 38.30 | 1:17.60 | |||||
Albertslund IF | 1:18.41 | |||||||||
17 | Maya Hatting Brmann | 2004 | 481 | 37.33 | 1:17.94 | |||||
Hovedstadens Svmmeklub | 1:17.63 | |||||||||
18 | Alma Heyn Stage | 2004 | 473 | 38.35 | 1:18.38 | |||||
Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 1:18.47 | |||||||||
19 | Roseline Lkkegaard | 2004 | 470 | 37.58 | 1:18.52 | |||||
Gladsaxe Svmmeklub | 1:18.82 | |||||||||
20 | Clara Toft | 2004 | 469 | 38.32 | 1:18.59 | |||||
Gentofte Svmme Klub | 1:18.60 | |||||||||
21 | Clara Sass Husum | 2004 | 465 | 38.87 | 1:18.83 | |||||
Slangerup Svmmeklub | 1:22.08 | |||||||||
22 | Laura L. Hrning | 2004 | 457 | 38.84 | 1:19.29 | |||||
Glostrup Svmmeklub | 1:21.46 | |||||||||
22 | Malou Soelberg | 2004 | 457 | 38.26 | 1:19.29 | |||||
Hovedstadens Svmmeklub | 1:21.87 | |||||||||
24 | Emma Zambrano Thorsen | 2004 | 456 | 38.25 | 1:19.35 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:19.86 | |||||||||
25 | Anne Sofie Devantier | 2004 | 451 | 38.22 | 1:19.65 | |||||
Vest-Brndby | 1:23.80 | |||||||||
26 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | 448 | 39.39 | 1:19.79 | |||||
Hillerd Svmmeklub | 1:24.70 | |||||||||
27 | Anna Marie Nielsen | 2004 | 445 | 39.43 | 1:19.97 | |||||
Hvidovre Svmme Klub | 1:22.25 | |||||||||
28 | Josefine Arbo Srensen | 2004 | 441 | 39.24 | 1:20.23 | |||||
Tune I.F. Svmmeafdeling | 1:25.65 | |||||||||
29 | Julie Danfred Jrgensen | 2004 | 441 | 39.50 | 1:20.24 | |||||
Lyngby Svmmeklub | 1:21.30 | |||||||||
30 | Katrine Bonefeld | 2004 | 440 | 39.89 | 1:20.26 | |||||
Sigma Swim Birkerd | 1:18.93 | |||||||||
31 | Martha Hjuler Britze | 2004 | 439 | 38.83 | 1:20.37 | |||||
Hrsholm Svmmeforening | 1:19.84 | |||||||||
32 | Sidse M. . Engsbro | 2004 | 437 | 39.96 | 1:20.46 | |||||
Tune I.F. Svmmeafdeling | 1:25.89 | |||||||||
33 | Sara Damkjr Bartels | 2004 | 436 | 39.48 | 1:20.56 | |||||
Gladsaxe Svmmeklub | 1:19.18 | |||||||||
34 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | 435 | 39.08 | 1:20.57 | |||||
Lyngby Svmmeklub | 1:19.25 | |||||||||
35 | Anne Sofie Evald | 2004 | 435 | 39.24 | 1:20.60 | |||||
Gentofte Svmme Klub | 1:23.87 | |||||||||
36 | Sophia Bttger | 2004 | 428 | 40.05 | 1:21.02 | |||||
Gladsaxe Svmmeklub | 1:22.51 | |||||||||
37 | Anna Maria Madsen | 2004 | 426 | 39.67 | 1:21.14 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:28.51 | |||||||||
38 | Jasmin Philip | 2004 | 425 | 40.08 | 1:21.20 | |||||
Hovedstadens Svmmeklub | 1:28.50 | |||||||||
39 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 424 | 40.15 | 1:21.26 | |||||
Sigma Swim Birkerd | 1:21.08 | |||||||||
40 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | 424 | 40.17 | 1:21.28 | |||||
Kge Svmmeklub | 1:22.78 | |||||||||
41 | Emma Ekman | 2004 | 424 | 39.90 | 1:21.30 | |||||
Svmmeklubben Laksen | 1:26.63 | |||||||||
42 | Isabel Lillebk | 2004 | 420 | 39.87 | 1:21.55 | |||||
JGI Svmning | 1:26.79 | |||||||||
43 | Josefine Zebitz | 2004 | 406 | 40.26 | 1:22.44 | |||||
Hovedstadens Svmmeklub | 1:33.69 | |||||||||
44 | Viktoria Freja Srensen | 2004 | 406 | 39.54 | 1:22.50 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:32.06 | |||||||||
45 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 398 | 39.67 | 1:23.05 | |||||
Tune I.F. Svmmeafdeling | 1:30.13 | |||||||||
46 | Rebecca Hoeck | 2004 | 396 | 40.93 | 1:23.15 | |||||
Hovedstadens Svmmeklub | 1:24.98 | |||||||||
47 | Liva Stjernholm | 2004 | 391 | 39.98 | 1:23.51 | |||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | 1:18.72 | |||||||||
48 | Freja Mller | 2004 | 381 | 41.31 | 1:24.23 | |||||
Slangerup Svmmeklub | 1:23.20 | |||||||||
49 | Esther Hek Hansen | 2004 | 378 | 41.13 | 1:24.44 | |||||
Ishj Svmme Klub | 1:24.94 | |||||||||
49 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 378 | 41.00 | 1:24.44 | |||||
Slangerup Svmmeklub | 1:25.69 | |||||||||
51 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | 376 | 41.98 | 1:24.59 | |||||
Gentofte Svmme Klub | 1:31.89 | |||||||||
52 | Amalie Brammer Krgaard | 2004 | 372 | 41.09 | 1:24.87 | |||||
Gladsaxe Svmmeklub | 1:27.43 | |||||||||
53 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | 372 | 41.67 | 1:24.88 | |||||
Hvidovre Svmme Klub | 1:26.56 | |||||||||
54 | Emma Stoltz | 2004 | 371 | 41.63 | 1:24.98 | |||||
Sigma Swim Allerd | 1:26.53 | |||||||||
55 | Astrid Hffer | 2004 | 371 | 41.74 | 1:25.01 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:31.77 | |||||||||
56 | Olivia Callesen | 2004 | 370 | 41.47 | 1:25.06 | |||||
Hovedstadens Svmmeklub | 1:26.82 | |||||||||
57 | Elisabeth Roskr | 2004 | 369 | 42.38 | 1:25.17 | |||||
Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 1:26.92 | |||||||||
58 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 362 | 42.18 | 1:25.71 | |||||
Vallensbk IF Af 1939 | 1:30.71 | |||||||||
59 | Cathrine stergaard Niels | 2004 | 359 | 41.53 | 1:25.93 | |||||
Gladsaxe Svmmeklub | 1:24.33 | |||||||||
60 | Laura Vangkilde | 2004 | 352 | 42.57 | 1:26.50 | |||||
Hovedstadens Svmmeklub | 1:31.00 | |||||||||
61 | Karoline Nielsen | 2004 | 337 | 42.73 | 1:27.77 | |||||
Slagelse Svmmeklub | 1:23.53 | |||||||||
62 | Camille Nrby | 2004 | 320 | 43.10 | 1:29.30 | |||||
Sigma Swim Birkerd | 1:26.50 | |||||||||
Lb 27, 100m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 775 | 32.15 | 1:06.50 | |||||
Gladsaxe Svmmeklub | 1:07.97 | |||||||||
2 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 755 | 33.47 | 1:07.06 | |||||
Gentofte Svmme Klub | 1:07.72 | |||||||||
3 | Mia Rindshj | 2003 | 718 | 33.16 | 1:08.20 | |||||
Gentofte Svmme Klub | 1:08.69 | |||||||||
4 | Julie Laugesen | 2003 | 688 | 33.71 | 1:09.19 | |||||
Vallensbk IF Af 1939 | 1:08.25 | |||||||||
5 | Celia Puggaard | 2003 | 665 | 33.91 | 1:09.98 | |||||
Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.67 | |||||||||
6 | Caroline Veggerby | 2003 | 660 | 33.88 | 1:10.16 | |||||
Vallensbk IF Af 1939 | 1:11.63 | |||||||||
7 | Tine Petersen | 2003 | 628 | 35.52 | 1:11.31 | |||||
Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 1:11.34 | |||||||||
8 | Amalie Nielsen | 2003 | 623 | 34.74 | 1:11.50 | |||||
Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 1:13.89 | |||||||||
9 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | 621 | 35.03 | 1:11.58 | |||||
Gentofte Svmme Klub | 1:11.89 | |||||||||
10 | Terese Kjller Rudbeck | 2003 | 621 | 35.33 | 1:11.60 | |||||
Gladsaxe Svmmeklub | 1:09.41 | |||||||||
11 | Thea F. Johansen | 2003 | 620 | 34.20 | 1:11.63 | |||||
Herlev Svmning | 1:09.43 | |||||||||
12 | Clara Carlquist | 2003 | 613 | 35.64 | 1:11.90 | |||||
Hovedstadens Svmmeklub | 1:09.55 | |||||||||
12 | Maria Lund | 2003 | 613 | 34.82 | 1:11.90 | |||||
Sigma Swim Birkerd | 1:11.12 | |||||||||
14 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 612 | 35.54 | 1:11.94 | |||||
Kge Svmmeklub | 1:11.92 | |||||||||
15 | Caroline Brink | 2003 | 610 | 35.05 | 1:12.02 | |||||
Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 1:15.13 | |||||||||
16 | Esther Else Grubert | 2003 | 606 | 35.79 | 1:12.18 | |||||
Gladsaxe Svmmeklub | 1:13.44 | |||||||||
17 | Luna Gammelgaard | 2003 | 605 | 35.71 | 1:12.23 | |||||
Hovedstadens Svmmeklub | 1:14.70 | |||||||||
18 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | 604 | 35.69 | 1:12.24 | |||||
Gladsaxe Svmmeklub | 1:10.75 | |||||||||
19 | Sofia Norre Bendt | 2003 | 604 | 35.49 | 1:12.25 | |||||
Lyngby Svmmeklub | 1:13.88 | |||||||||
20 | Lrke Schelde-Mollerup | 2003 | 597 | 35.50 | 1:12.53 | |||||
Svmmeklubben Laksen | 1:13.24 | |||||||||
21 | Ella Stenholt | 2003 | 592 | 35.51 | 1:12.74 | |||||
Lyngby Svmmeklub | 1:13.63 | |||||||||
22 | Emilie Meng | 2003 | 578 | 35.62 | 1:13.32 | |||||
Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 1:18.65 | |||||||||
23 | Sofie Nielsen | 2003 | 573 | 36.04 | 1:13.53 | |||||
Haslev Svmmeklub | 1:14.29 | |||||||||
24 | Matilde Mantzius Mosegrd | 2003 | 570 | 35.15 | 1:13.67 | |||||
Slagelse Svmmeklub | 1:14.45 | |||||||||
25 | Sofie Maage | 2003 | 568 | 36.26 | 1:13.75 | |||||
Hovedstadens Svmmeklub | 1:13.67 | |||||||||
26 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | 564 | 35.89 | 1:13.90 | |||||
Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 1:12.11 | |||||||||
27 | Luna Emilie Olsen | 2003 | 558 | 35.99 | 1:14.16 | |||||
Slangerup Svmmeklub | 1:15.77 | |||||||||
28 | Naja Thomsen | 2003 | 539 | 37.03 | 1:15.06 | |||||
Hovedstadens Svmmeklub | 1:18.18 | |||||||||
29 | Caroline Buhl Schrder | 2003 | 536 | 36.84 | 1:15.16 | |||||
Sigma Swim Allerd | 1:12.84 | |||||||||
30 | Freja Gjerlv | 2003 | 529 | 37.07 | 1:15.49 | |||||
Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 1:16.87 | |||||||||
31 | Ingrid Lindemann | 2003 | 523 | 36.95 | 1:15.79 | |||||
Sigma Swim Birkerd | 1:16.92 | |||||||||
32 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | 517 | 36.93 | 1:16.07 | |||||
Nstved IF | 1:18.69 | |||||||||
33 | Naya Modin Thomsen | 2003 | 517 | 37.43 | 1:16.08 | |||||
Kge Svmmeklub | 1:17.50 | |||||||||
34 | Freya Nrlund Wentzel | 2003 | 515 | 37.35 | 1:16.19 | |||||
Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 1:17.07 | |||||||||
35 | Anna Wrist-Elkjr | 2003 | 513 | 37.02 | 1:16.28 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:17.91 | |||||||||
36 | Amalie Michelsen | 2003 | 509 | 37.16 | 1:16.47 | |||||
Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 1:19.63 | |||||||||
37 | Mia Lindberg | 2003 | 506 | 37.52 | 1:16.65 | |||||
Hovedstadens Svmmeklub | 1:15.44 | |||||||||
38 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | 504 | 38.13 | 1:16.74 | |||||
Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 1:16.41 | |||||||||
39 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | 497 | 39.12 | 1:17.08 | |||||
Sigma Swim Allerd | 1:19.16 | |||||||||
40 | Amalie Kruse Enemrke | 2003 | 496 | 38.00 | 1:17.17 | |||||
Glostrup Svmmeklub | 1:15.74 | |||||||||
41 | Cornelia Bergqvist | 2003 | 493 | 38.34 | 1:17.33 | |||||
Sigma Swim Birkerd | 1:15.41 | |||||||||
42 | Line Nhr Petersen | 2003 | 492 | 37.66 | 1:17.38 | |||||
Kge Svmmeklub | 1:17.41 | |||||||||
43 | Olivia Mammen | 2003 | 487 | 37.55 | 1:17.63 | |||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | 1:17.53 | |||||||||
44 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 473 | 38.10 | 1:18.40 | |||||
Kge Svmmeklub | 1:19.46 | |||||||||
45 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 471 | 38.50 | 1:18.47 | |||||
Ishj Svmme Klub | 1:19.59 | |||||||||
46 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | 471 | 38.56 | 1:18.48 | |||||
Slangerup Svmmeklub | 1:16.74 | |||||||||
47 | Rebekka Giessing | 2003 | 465 | 37.52 | 1:18.81 | |||||
Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 1:22.24 | |||||||||
48 | Hannah Hesch | 2003 | 462 | 38.85 | 1:19.02 | |||||
Hovedstadens Svmmeklub | 1:20.91 | |||||||||
49 | Pernille Elm Jensen | 2003 | 448 | 39.43 | 1:19.79 | |||||
JGI Svmning | 1:20.16 | |||||||||
50 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | 437 | 39.29 | 1:20.45 | |||||
Frederiksvrk Svmmeklub | 1:22.31 | |||||||||
51 | Caroline Gttrup Bagge | 2003 | 437 | 39.52 | 1:20.48 | |||||
Kge Svmmeklub | 1:23.74 | |||||||||
52 | Esther Marie Heunicke | 2003 | 436 | 38.89 | 1:20.53 | |||||
Sigma Swim Birkerd | 1:20.88 | |||||||||
53 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | 433 | 39.78 | 1:20.74 | |||||
Hovedstadens Svmmeklub | 1:23.49 | |||||||||
54 | Amalie Schou | 2003 | 424 | 39.94 | 1:21.27 | |||||
Gladsaxe Svmmeklub | 1:25.61 | |||||||||
55 | Christine Henriksen | 2003 | 420 | 40.28 | 1:21.56 | |||||
JGI Svmning | 1:20.92 | |||||||||
56 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | 412 | 40.39 | 1:22.07 | |||||
Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 1:25.21 | |||||||||
- | Elena Westmark Holm | 2003 | DSQ | Ej forts. bev. v/25m | ||||||
Hrsholm Svmmeforening | 1:20.91 | |||||||||
- | Laura Boutrup | 2003 | DSQ | Ej forts. bev. v/25m | ||||||
Sigma Swim Birkerd | 1:23.07 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 10 april 2016 |
Licens til Ringsted Svmme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:14 |