Tulokset Øst Årgang
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst Årgang |
|
Udskriftsdato |
08 april 2016 |
|
|
Stævne by |
Ringsted |
|
Udskriftstidspunkt |
16:50 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 april 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marcus Mantzius Mosegaard |
2001 |
|
795 |
32.40 |
1:08.74 |
1:45.40 |
|
2:22.74 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
2:21.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Arthur Dalén Ellegaard |
2001 |
|
758 |
33.06 |
1:09.88 |
1:47.57 |
|
2:25.05 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:28.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lucas Bruun Strøbek |
2001 |
|
705 |
33.53 |
1:11.16 |
1:49.75 |
|
2:28.55 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:27.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Christian Crone |
2001 |
|
660 |
34.00 |
1:12.75 |
1:52.32 |
|
2:31.91 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:40.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ulrik Blach Petersen |
2001 |
|
651 |
34.88 |
1:13.98 |
1:53.23 |
|
2:32.55 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:28.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Carl Terp Larsen |
2001 |
|
643 |
33.82 |
1:12.21 |
1:52.45 |
|
2:33.19 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
2:34.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Andreas Eklundh Sørensen |
2001 |
|
624 |
33.28 |
1:11.92 |
1:53.03 |
|
2:34.74 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:35.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Alfred August Grubert |
2001 |
|
615 |
34.81 |
1:14.30 |
1:54.88 |
|
2:35.53 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:40.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
William Houen |
2001 |
|
607 |
34.20 |
1:13.53 |
1:54.54 |
|
2:36.19 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Victor Bendix Beiter |
2001 |
|
600 |
34.81 |
1:14.45 |
1:55.32 |
|
2:36.82 |
|
|
Herlev Svømning |
2:36.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Felix Lund |
2001 |
|
592 |
35.29 |
1:16.28 |
1:56.71 |
|
2:37.44 |
|
|
Herlev Svømning |
2:40.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Albert Voldum Krog |
2001 |
|
575 |
36.08 |
1:17.15 |
1:58.11 |
|
2:39.01 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:41.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Mads Raaby Jensen |
2001 |
|
571 |
34.43 |
1:14.27 |
1:56.29 |
|
2:39.39 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:39.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Villads Bomholt Larsen |
2001 |
|
547 |
36.45 |
1:17.68 |
1:59.92 |
|
2:41.64 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
3:15.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Mathias Vestergaard |
2001 |
|
547 |
36.98 |
1:20.02 |
2:01.28 |
|
2:41.70 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:40.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Frederik Røgind |
2001 |
|
544 |
37.10 |
1:18.39 |
2:00.46 |
|
2:41.98 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:47.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Lauge Bastian Maar |
2001 |
|
539 |
36.01 |
1:17.05 |
1:59.14 |
|
2:42.46 |
|
|
Næstved IF |
2:45.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Jonas M. Jørgensen |
2001 |
|
539 |
35.59 |
1:16.97 |
1:59.58 |
|
2:42.50 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:52.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
William Textor Broch |
2001 |
|
535 |
35.11 |
1:16.92 |
1:59.91 |
|
2:42.89 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:44.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Oliver Aagaard Jeppesen |
2001 |
|
515 |
37.68 |
1:20.18 |
2:02.36 |
|
2:44.95 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:46.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Rasmus Thilleman |
2001 |
|
509 |
36.91 |
1:17.93 |
2:01.25 |
|
2:45.65 |
|
|
Slangerup Svømmeklub |
2:43.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Christoffer Weiss |
2001 |
|
508 |
37.50 |
1:19.86 |
2:03.28 |
|
2:45.68 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:44.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Frederik Bornemann |
2001 |
|
502 |
38.13 |
1:20.76 |
2:03.81 |
|
2:46.38 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:48.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Anders Nielsen |
2001 |
|
500 |
37.44 |
1:19.58 |
2:02.79 |
|
2:46.62 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
3:18.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Andreas Thybo Ganzhorn |
2001 |
|
490 |
37.73 |
1:21.15 |
2:04.49 |
|
2:47.68 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:55.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Christian Skinhøj |
2001 |
|
489 |
37.47 |
1:20.22 |
2:03.96 |
|
2:47.87 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:49.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Magnus Løhr |
2001 |
|
487 |
38.21 |
1:20.78 |
2:04.26 |
|
2:48.03 |
|
|
Herlufsholm Svømmeklub |
2:55.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Rasmus Nielsen |
2001 |
|
484 |
37.33 |
1:19.27 |
2:03.98 |
|
2:48.38 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:44.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Matthias Hansen |
2001 |
|
465 |
38.07 |
1:21.59 |
2:06.25 |
|
2:50.71 |
|
|
Korsør Sv & Livr. Klub |
3:08.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Jannick Hansen |
2001 |
|
463 |
38.73 |
1:21.72 |
2:06.20 |
|
2:50.91 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:57.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Luccas Dam Brenner |
2001 |
|
461 |
37.59 |
1:22.07 |
2:06.99 |
|
2:51.14 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
3:07.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Frederik Riedel Lentz |
2001 |
|
459 |
40.42 |
1:25.33 |
2:08.39 |
|
2:51.46 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:57.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Magnus Bækgaard Andersen |
2001 |
|
455 |
38.81 |
1:22.51 |
2:07.24 |
|
2:51.95 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
2:56.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Valdemar Solok |
2001 |
|
441 |
39.92 |
1:24.24 |
2:08.73 |
|
2:53.69 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
2:53.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
August Becktor |
2001 |
|
441 |
38.17 |
1:22.42 |
2:07.75 |
|
2:53.72 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Mathias Holm |
2001 |
|
428 |
40.19 |
1:25.58 |
2:10.86 |
|
2:55.43 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
3:07.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Marcus Munkholm |
2001 |
|
420 |
38.66 |
1:24.01 |
2:10.86 |
|
2:56.57 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Mads Bjørn Andersen |
2001 |
|
415 |
39.54 |
1:24.42 |
2:10.79 |
|
2:57.24 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:48.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Mike Johansen |
2001 |
|
407 |
40.70 |
1:26.13 |
2:12.37 |
|
2:58.38 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
3:20.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Alexander Rendlev |
2001 |
|
373 |
42.74 |
1:29.34 |
2:16.38 |
|
3:03.63 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Laurits Kenskov |
2001 |
|
350 |
41.17 |
1:28.82 |
2:18.39 |
|
3:07.54 |
|
|
Herlev Svømning |
2:49.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
August Weilguny |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:45.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Tobias Hufeldt |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
3:19.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 |
Udskriftsdato |
08 april 2016 |
Licens til Ringsted Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
16:50 |
|