Tulokset Øst Årgang
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang | Udskriftsdato | 09 april 2016 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 14:09 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 april 2016 |
Løb 18, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 744 | 27.17 | 1:02.03 | |||||
Herlev Svømning | 1:03.27 | |||||||||
2 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | 713 | 29.83 | 1:02.89 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:04.45 | |||||||||
3 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | 702 | 29.94 | 1:03.24 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:05.52 | |||||||||
4 | Frederik Møller | 2002 | 667 | 29.07 | 1:04.31 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:07.51 | |||||||||
5 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 656 | 30.35 | 1:04.67 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:04.55 | |||||||||
6 | Tobias Dan Hansen | 2002 | 638 | 29.23 | 1:05.26 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:05.97 | |||||||||
7 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 627 | 30.20 | 1:05.64 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:08.43 | |||||||||
8 | Leo Badaker | 2002 | 612 | 30.10 | 1:06.19 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:05.73 | |||||||||
9 | Kasper Bonnichsen | 2002 | 611 | 29.71 | 1:06.21 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:07.39 | |||||||||
10 | Alfred Højberg | 2002 | 595 | 30.25 | 1:06.82 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:08.41 | |||||||||
11 | Christoffer H. Andersen | 2002 | 591 | 31.65 | 1:06.98 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:09.98 | |||||||||
12 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 590 | 32.13 | 1:07.01 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.40 | |||||||||
13 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 588 | 31.27 | 1:07.07 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:07.68 | |||||||||
14 | Alexander Søgaard | 2002 | 588 | 31.12 | 1:07.08 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:09.26 | |||||||||
15 | Asger Væver Hartvig | 2002 | 576 | 31.58 | 1:07.52 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:17.95 | |||||||||
16 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 573 | 31.52 | 1:07.65 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.77 | |||||||||
17 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | 565 | 30.18 | 1:07.98 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:12.14 | |||||||||
18 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | 549 | 31.18 | 1:08.64 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:07.29 | |||||||||
19 | Gustav Fabiansen | 2002 | 548 | 31.68 | 1:08.65 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:09.27 | |||||||||
20 | Nicolai Wiuff | 2002 | 546 | 31.45 | 1:08.75 | |||||
Herlev Svømning | 1:09.97 | |||||||||
21 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | 535 | 31.94 | 1:09.24 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:12.16 | |||||||||
22 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 530 | 30.75 | 1:09.44 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:08.17 | |||||||||
23 | Morten Østergaard | 2002 | 518 | 33.28 | 1:09.97 | |||||
Svømmeklubben Laksen | 1:10.46 | |||||||||
24 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | 515 | 32.85 | 1:10.09 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:10.66 | |||||||||
25 | August Schade Cantby | 2002 | 515 | 32.58 | 1:10.12 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:13.28 | |||||||||
26 | Mads Enghave | 2002 | 504 | 31.66 | 1:10.60 | |||||
Ishøj Svømme Klub | 1:12.89 | |||||||||
27 | Anders Skousen | 2002 | 501 | 31.60 | 1:10.73 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:12.07 | |||||||||
28 | Frederik Bojesen | 2002 | 499 | 32.58 | 1:10.86 | |||||
JGI Svømning | 1:10.41 | |||||||||
29 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 494 | 33.54 | 1:11.09 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:10.95 | |||||||||
30 | Janus Rosholm | 2002 | 489 | 33.58 | 1:11.32 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:13.91 | |||||||||
31 | Emil Steenberg | 2002 | 485 | 34.12 | 1:11.53 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:12.72 | |||||||||
32 | August Ryom | 2002 | 476 | 33.70 | 1:11.97 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:12.57 | |||||||||
33 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 475 | 32.80 | 1:12.01 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:12.09 | |||||||||
34 | Casper Koch Henriksen | 2002 | 466 | 33.78 | 1:12.46 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:12.60 | |||||||||
35 | Thomas Langvad | 2002 | 465 | 33.83 | 1:12.55 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:11.81 | |||||||||
36 | Oliver Steenberg | 2002 | 456 | 34.30 | 1:13.02 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:14.03 | |||||||||
37 | Magnus Christensen | 2002 | 449 | 35.79 | 1:13.37 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:14.04 | |||||||||
38 | Mads Baltzer | 2002 | 446 | 32.97 | 1:13.57 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:13.66 | |||||||||
39 | Kevin Liang | 2002 | 427 | 34.41 | 1:14.60 | |||||
Ishøj Svømme Klub | 1:13.73 | |||||||||
40 | Oskar Skov Grell | 2002 | 422 | 34.59 | 1:14.92 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:13.48 | |||||||||
41 | Oliver Skadhauge | 2002 | 417 | 34.36 | 1:15.19 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:14.40 | |||||||||
42 | Karl Gustav B. Toft | 2002 | 412 | 35.58 | 1:15.48 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:14.27 | |||||||||
43 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | 408 | 35.17 | 1:15.75 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:13.76 | |||||||||
- | Emil Kildahl Døssing | 2002 | DSQ | Flyben i bryst v/70m | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:11.23 | |||||||||
Løb 18, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | 645 | 28.99 | 1:05.03 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:07.34 | |||||||||
2 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | 549 | 32.42 | 1:08.61 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:09.77 | |||||||||
3 | Alexander Tullberg | 2003 | 522 | 33.01 | 1:09.78 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:11.40 | |||||||||
4 | Mikkel Hjelm | 2003 | 510 | 32.20 | 1:10.33 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:11.45 | |||||||||
5 | Joakim Køhn | 2003 | 509 | 32.52 | 1:10.36 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:11.83 | |||||||||
6 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 492 | 33.12 | 1:11.19 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:15.82 | |||||||||
7 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 480 | 33.03 | 1:11.79 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:11.56 | |||||||||
8 | Daniel Garne Larsen | 2003 | 471 | 33.53 | 1:12.24 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:12.08 | |||||||||
9 | Oscar Thinghøjen | 2003 | 464 | 33.26 | 1:12.56 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:14.74 | |||||||||
10 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | 463 | 33.56 | 1:12.63 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.18 | |||||||||
11 | Mikkel Mortensen | 2003 | 461 | 32.69 | 1:12.74 | |||||
Kalundborg SK | 1:12.75 | |||||||||
12 | Elias Rought | 2003 | 449 | 35.41 | 1:13.37 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | 1:17.81 | |||||||||
13 | Christian Boutrup | 2003 | 448 | 35.15 | 1:13.46 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:12.86 | |||||||||
14 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 447 | 33.30 | 1:13.51 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:14.59 | |||||||||
15 | Mikkel Quaade | 2003 | 446 | 34.69 | 1:13.54 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:15.01 | |||||||||
16 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 439 | 33.61 | 1:13.92 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:14.24 | |||||||||
17 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 437 | 34.98 | 1:14.06 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.55 | |||||||||
18 | Nicolai Therkelsen | 2003 | 437 | 34.84 | 1:14.07 | |||||
Svømmeklubben Laksen | 1:15.57 | |||||||||
19 | Jonathan Eskildsen | 2003 | 436 | 32.95 | 1:14.08 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:14.22 | |||||||||
20 | Lucas Emil Christensen | 2003 | 436 | 34.08 | 1:14.11 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:13.48 | |||||||||
21 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 434 | 33.03 | 1:14.22 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:19.29 | |||||||||
22 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | 434 | 33.75 | 1:14.24 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:15.03 | |||||||||
23 | Oscar Cleemann | 2003 | 433 | 33.46 | 1:14.26 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:16.82 | |||||||||
24 | Valdemar Brøns | 2003 | 433 | 34.33 | 1:14.27 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:16.91 | |||||||||
25 | Valentin Wahl | 2003 | 432 | 35.39 | 1:14.32 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:15.12 | |||||||||
26 | Harald Franck | 2003 | 431 | 34.76 | 1:14.41 | |||||
Næstved IF | 1:15.16 | |||||||||
27 | Marco Knudsen | 2003 | 424 | 35.43 | 1:14.78 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:18.63 | |||||||||
28 | Marcus Hiort | 2003 | 422 | 35.89 | 1:14.91 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:16.21 | |||||||||
29 | Christoffer Rekling | 2003 | 416 | 34.39 | 1:15.24 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:15.16 | |||||||||
30 | Rasmus Skarby Madsen | 2003 | 408 | 36.38 | 1:15.74 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:18.55 | |||||||||
31 | Villads Kruse | 2003 | 405 | 35.56 | 1:15.94 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:17.74 | |||||||||
32 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | 404 | 35.08 | 1:16.03 | |||||
Herlev Svømning | 1:17.48 | |||||||||
33 | Bror Textor-Broch | 2003 | 400 | 35.01 | 1:16.23 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:16.19 | |||||||||
34 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | 397 | 35.25 | 1:16.42 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.42 | |||||||||
35 | Mikkel Hansen | 2003 | 397 | 36.59 | 1:16.44 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:17.68 | |||||||||
36 | Carl Heyn Stage | 2003 | 395 | 34.56 | 1:16.57 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:16.86 | |||||||||
37 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | 394 | 36.93 | 1:16.65 | |||||
Næstved IF | 1:17.94 | |||||||||
38 | Lukas Majvig Andersen | 2003 | 393 | 34.40 | 1:16.70 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:18.63 | |||||||||
39 | Christoffer W Frederiksen | 2003 | 390 | 36.44 | 1:16.89 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:18.88 | |||||||||
40 | Frederik Bach Mindested | 2003 | 383 | 36.31 | 1:17.40 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:18.53 | |||||||||
41 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | 380 | 37.73 | 1:17.54 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:18.57 | |||||||||
42 | Christopher G. Trandum | 2003 | 378 | 35.87 | 1:17.72 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:18.31 | |||||||||
43 | Asger Hugo Juul | 2003 | 376 | 34.92 | 1:17.81 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:19.17 | |||||||||
44 | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | 372 | 37.15 | 1:18.13 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:18.73 | |||||||||
45 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 368 | 35.89 | 1:18.39 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:18.06 | |||||||||
46 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | 367 | 35.55 | 1:18.44 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:19.00 | |||||||||
47 | Jakob Legaard | 2003 | 359 | 37.50 | 1:19.04 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:18.78 | |||||||||
48 | Andreas Hoffmann | 2003 | 352 | 34.69 | 1:19.56 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:18.17 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 09 april 2016 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:09 |