Results for Lödde Öppna 2016
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Lödde Öppna 2016 | Utskriftsdatum | 13 mars 2016 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 16:27 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 mars 2016 |
Gren 3, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
Sponsor: Kartguiden AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Aron Paulsson | 2006 | Simklubben Lödde | 38.64 | ||||||
2 | Daniel Choinski Nielsen | 2005 | Trelleborg Sim | 42.44 | ||||||
3 | Anton Persson | 2006 | Kappsimningsklubben Karpen | 48.13 | ||||||
4 | Axel Wergeland | 2006 | Simklubben Lödde | 51.07 | ||||||
- | Ted Nilsson | 2006 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
Gren 3, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Kartguiden AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lukas Miderbäck | 2003 | Simklubben Lödde | 30.40 | ||||||
2 | David Falk | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.71 | ||||||
3 | Anton Witzell | 2004 | Simklubben Lödde | 36.19 | ||||||
4 | Jonathan Fröjd | 2004 | Simklubben Sydsim | 36.52 | ||||||
5 | Albert Sivtoft | 2004 | Simklubben Lödde | 38.68 | ||||||
6 | Axel Jellbom | 2004 | Kappsimningsklubben Karpen | 44.62 | ||||||
Gren 3, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: Kartguiden AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ian Hangård | 2002 | Simklubben Lödde | 29.12 | ||||||
2 | Dennie Halilovic | 2002 | Simklubben Sydsim | 29.67 | ||||||
3 | Nils Wergeland | 2002 | Simklubben Lödde | 30.90 | ||||||
Gren 3, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: Kartguiden AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lars Hallberg | 2001 | Trelleborg Sim | 28.85 | ||||||
2 | Robin Falk | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.67 | ||||||
3 | Emil Jespersen | 2001 | Ystads Simsällskap | 30.33 | ||||||
Gren 3, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Kartguiden AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Eric Hinderup | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 26.80 | ||||||
2 | William Lindblom | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.93 | ||||||
3 | Filip Christiansson | 1999 | Ystads Simsällskap | 28.79 | ||||||
4 | Sebastian Lundgren | 1999 | Ystads Simsällskap | 30.08 | ||||||
5 | Daniel Lindkvist | 2000 | Trelleborg Sim | 30.98 | ||||||
6 | Tobias Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 31.00 | ||||||
7 | Simon Ljungbeck | 2000 | Simsällskapet Iden | 31.10 | ||||||
8 | Elliot Larsson | 2000 | Simklubben Lödde | 31.20 | ||||||
Gren 3, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 19 - 99 år |
Sponsor: Kartguiden AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Marcus Kindberg | 1993 | Malmö Kappsimningsklubb | 26.62 | ||||||
2 | Jakob Helman | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.82 | ||||||
3 | Anton Persson | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.18 | ||||||
4 | Anton Andersson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.20 | ||||||
5 | Jonas Hagberg | 1988 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.60 | ||||||
6 | Elias Mårtensson | 1997 | Simklubben Sydsim | 30.02 | ||||||
7 | Johan Nilsson | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.29 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 13 mars 2016 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 16:27 |