Results for Kronborg Open Lang 2016
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Lang 2016 | Udskriftsdato | 06 marts 2016 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 15:59 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 marts 2016 |
Løb 28, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Sponsor: Kvickly |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Anton Witzell | 2004 | 240 | 33.62 | ||||||
Simklubben Lödde | 32.99 | |||||||||
2 | Albert Sivtoft | 2004 | 238 | 33.70 | ||||||
Simklubben Lödde | 33.38 | |||||||||
3 | Finn Stroh | 2004 | 236 | 33.81 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 34.48 | |||||||||
4 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | 229 | 34.17 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 35.80 | |||||||||
5 | Thor Majvig Mogensen | 2004 | 215 | 34.88 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 34.29 | |||||||||
6 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | 214 | 34.95 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 34.98 | |||||||||
7 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 201 | 35.67 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 36.83 | |||||||||
8 | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | 193 | 36.16 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 36.74 | |||||||||
9 | Aron Paulsson | 2006 | 189 | 36.38 | ||||||
Simklubben Lödde | 34.81 | |||||||||
10 | Mikkel Lyngbye Nybroe | 2004 | 187 | 36.53 | ||||||
Vest-Brøndby | 35.46 | |||||||||
11 | Johan Rothaus Ølykke | 2004 | 156 | 38.79 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 46.92 | |||||||||
12 | William Bussenius | 2006 | 133 | 40.92 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 47.50 | |||||||||
13 | Fabian Holst Krabbe | 2005 | 119 | 42.51 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 44.08 | |||||||||
14 | Noah Lester | 2006 | 79 | 48.60 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 54.06 | |||||||||
- | Eigil Sigfusson | 2004 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 36.00 | |||||||||
Løb 28, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Kvickly |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Pedja Kuzmanovic | 2002 | 411 | 28.12 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 27.76 | |||||||||
2 | Frederik Bojesen | 2002 | 394 | 28.52 | ||||||
A6 | 28.51 | |||||||||
3 | Sullyvan Seefluth | 2003 | 387 | 28.67 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 28.30 | |||||||||
4 | Ian Hangård | 2002 | 387 | 28.68 | ||||||
Simklubben Lödde | 27.52 | |||||||||
4 | Mads Kloster | 2002 | 387 | 28.68 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 28.02 | |||||||||
6 | Lukas Miderbäck | 2003 | 386 | 28.71 | ||||||
Simklubben Lödde | 28.35 | |||||||||
7 | Benjamin Schäfer | 2003 | 364 | 29.27 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 29.19 | |||||||||
8 | Isak Paulsson | 2002 | 350 | 29.67 | ||||||
Simklubben Lödde | 29.14 | |||||||||
9 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | 336 | 30.07 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 31.05 | |||||||||
10 | Jens Bomgaard | 2002 | 323 | 30.46 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 31.29 | |||||||||
11 | Rasmus Skarby Madsen | 2003 | 316 | 30.67 | ||||||
A6 | 30.57 | |||||||||
12 | Hampus Erdös | 2003 | 313 | 30.78 | ||||||
Simklubben Lödde | 30.31 | |||||||||
13 | Lucas Emil Christensen | 2003 | 311 | 30.83 | ||||||
Allerød Svømmeklub | 32.20 | |||||||||
14 | Oscar Cleemann | 2003 | 303 | 31.12 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 31.84 | |||||||||
15 | Thorbjørn Jari Ikkala | 2002 | 294 | 31.42 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 35.99 | |||||||||
16 | Oliver Breuner | 2002 | 292 | 31.51 | ||||||
Roskilde Svømning | 32.71 | |||||||||
17 | Lucas Jøns | 2002 | 290 | 31.56 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 32.36 | |||||||||
18 | Mikkel Hemmingsen | 2002 | 289 | 31.62 | ||||||
Vest-Brøndby | 32.66 | |||||||||
19 | Carl Magnus Krievs | 2002 | 272 | 32.25 | ||||||
Vest-Brøndby | 32.87 | |||||||||
20 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | 267 | 32.46 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 32.18 | |||||||||
21 | Carl Adelsten Kirchhoff | 2002 | 265 | 32.54 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 32.82 | |||||||||
22 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 262 | 32.65 | ||||||
Vest-Brøndby | 33.38 | |||||||||
23 | Mikkel Kronborg Riis | 2002 | 225 | 34.34 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 32.53 | |||||||||
24 | Mathias Parkhøi | 2003 | 213 | 34.96 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 36.06 | |||||||||
25 | Julius Højgaard Allin | 2003 | 213 | 34.98 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 36.68 | |||||||||
26 | Xander Pontoppidan | 2003 | 208 | 35.27 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 35.36 | |||||||||
27 | Alexander Stærkær | 2002 | 203 | 35.55 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 35.13 | |||||||||
28 | Otto Walther Holst | 2003 | 197 | 35.93 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 36.00 | |||||||||
29 | Janus Schnabl | 2003 | 179 | 37.06 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 37.60 | |||||||||
30 | Kasper Kusk | 2003 | 157 | 38.72 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 40.85 | |||||||||
- | Anders Skousen | 2002 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 30.28 | |||||||||
- | Tor Ejrnæs | 2002 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 31.69 | |||||||||
- | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Solrød Svømmeklub | 28.89 | |||||||||
Løb 28, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Kvickly |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | William Houen | 2001 | 512 | 26.13 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 26.95 | |||||||||
2 | Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | 474 | 26.81 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 26.14 | |||||||||
3 | Lucas Hoffmann | 2000 | 431 | 27.68 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 28.30 | |||||||||
4 | Jakob Gersholm Baktoft | 2000 | 425 | 27.80 | ||||||
Roskilde Svømning | 27.34 | |||||||||
5 | Asbjørn Hammershøj | 2000 | 397 | 28.43 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 28.61 | |||||||||
6 | Mads Haugård Hansen | 2000 | 390 | 28.60 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 28.24 | |||||||||
7 | Alexander Ravn Borch | 2001 | 381 | 28.82 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 29.50 | |||||||||
8 | Sebastian Ejdesgaard | 2001 | 374 | 29.00 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 28.98 | |||||||||
9 | Boas Olesen | 2000 | 369 | 29.15 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | 29.49 | |||||||||
10 | Emil Tönshoff | 2000 | 366 | 29.22 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 30.33 | |||||||||
11 | Magnus Windahl | 2000 | 364 | 29.27 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 29.74 | |||||||||
12 | Frederik Clausen | 2001 | 361 | 29.34 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 30.04 | |||||||||
13 | Johan Theis Møller | 2000 | 359 | 29.40 | ||||||
Roskilde Svømning | 29.50 | |||||||||
14 | Lucas Jensen | 2001 | 358 | 29.44 | ||||||
Vest-Brøndby | 29.64 | |||||||||
15 | Jannick Lind | 2001 | 344 | 29.83 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 31.82 | |||||||||
15 | Sander Andkjær Doberck | 2000 | 344 | 29.83 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 28.69 | |||||||||
17 | Tobias Hufeldt | 2001 | 335 | 30.08 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 29.99 | |||||||||
18 | Laurids Holme | 2000 | 334 | 30.11 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 30.24 | |||||||||
19 | Andreas Cheng Milsgaard | 2000 | 321 | 30.51 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 30.64 | |||||||||
20 | Jesper Schiødt | 2001 | 318 | 30.63 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 30.72 | |||||||||
21 | Tobias Sundwall | 2001 | 302 | 31.14 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 32.01 | |||||||||
22 | Christian Hovmark | 2001 | 256 | 32.91 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 32.39 | |||||||||
- | August Bugge | 2000 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 28.92 | |||||||||
- | Simon Brixner | 2000 | DNS | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 25.43 | |||||||||
Løb 28, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Sponsor: Kvickly |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 499 | 26.35 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 25.28 | |||||||||
2 | Jakob Petersen | 1999 | 468 | 26.92 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 26.71 | |||||||||
3 | Mikkel Ulrich | 1998 | 449 | 27.29 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 27.00 | |||||||||
4 | Yannick Opätz | 1999 | 430 | 27.70 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 27.40 | |||||||||
5 | Peter Enevold Sørensen | 1998 | 429 | 27.71 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 27.52 | |||||||||
6 | Joakim Palmqvist | 1999 | 414 | 28.05 | ||||||
Roskilde Svømning | 27.80 | |||||||||
7 | Roy Hangård | 1999 | 398 | 28.42 | ||||||
Simklubben Lödde | 27.87 | |||||||||
8 | Tobias Ranevi | 1999 | 367 | 29.20 | ||||||
Simklubben Lödde | 28.34 | |||||||||
9 | Andreas Foverskov | 1999 | 365 | 29.25 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 28.85 | |||||||||
10 | Kim Emil K. Petersen | 1999 | 348 | 29.70 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 29.99 | |||||||||
Løb 28, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1997 |
Sponsor: Kvickly |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Fredrik Gaugg | 1996 | 621 | 24.50 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 24.00 | |||||||||
2 | Ömer Faruk Benli | 1993 | 607 | 24.69 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 23.76 | |||||||||
3 | Oliver Jacobsen | 1997 | 576 | 25.12 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 24.89 | |||||||||
4 | Mathias Marsengo | 1997 | 490 | 26.51 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 25.65 | |||||||||
5 | Jonas B. Sørensen | 1993 | 451 | 27.25 | ||||||
Roskilde Svømning | 26.61 | |||||||||
6 | Lasse Winther Andersen | 1994 | 442 | 27.43 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 27.26 | |||||||||
7 | Jacob Petersen | 1995 | 438 | 27.53 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | 27.11 | |||||||||
8 | Mikkel Møller-Jensen | 1995 | 434 | 27.60 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 26.82 | |||||||||
- | Marc Bach Nielsen | 1994 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 24.69 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 06 marts 2016 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:59 |