Results for Nyborg Ã…rgangsCup 2016
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nyborg Årgangs Cup | Udskriftsdato | 05 marts 2016 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 19:42 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 marts 2016 |
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1917-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Cassandra L. L. Hansen | 2002 | 32.76 | 1:07.05 | 1:41.37 | 2:15.26 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:15.79 | |||||||||
2 | Michelle Mortensen | 2002 | 32.52 | 1:07.56 | 1:42.56 | 2:17.36 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:17.00 | |||||||||
3 | Victoria Leth | 2002 | 35.53 | 1:12.82 | 1:49.83 | 2:26.78 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:22.46 | |||||||||
4 | Cecilie Christensen | 2002 | 32.57 | 1:10.49 | 1:49.23 | 2:27.80 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:35.24 | |||||||||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 32.25 | 1:07.04 | 1:41.55 | 2:15.05 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:16.44 | |||||||||
2 | Olivia Mammen | 2003 | 32.35 | 1:08.50 | 1:45.53 | 2:23.20 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:42.62 | |||||||||
3 | Mathilde Nielsen | 2003 | 33.35 | 1:09.99 | 1:47.48 | 2:24.38 | ||||
Holbæk Svømme Klub | 2:26.52 | |||||||||
4 | Jasmina K. Jacobsen | 2003 | 36.10 | 1:17.90 | 2:00.68 | 2:41.91 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:47.16 | |||||||||
5 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | 35.27 | 1:16.52 | 2:00.02 | 2:43.52 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:46.44 | |||||||||
6 | Lizette Nikolajsen | 2003 | 37.27 | 1:19.70 | 2:03.20 | 2:43.86 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:52.22 | |||||||||
7 | Mille Scheel | 2003 | 39.13 | 1:23.30 | 2:08.88 | 2:53.89 | ||||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:53.89 | |||||||||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Liva Stjernholm | 2004 | 33.02 | 1:09.53 | 1:46.65 | 2:23.09 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:25.81 | |||||||||
2 | Wilma Anker | 2004 | 33.34 | 1:10.13 | 1:47.35 | 2:23.16 | ||||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:24.68 | |||||||||
3 | Roseline Løkkegaard | 2004 | 33.76 | 1:10.61 | 1:48.01 | 2:24.36 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:26.89 | |||||||||
4 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 34.45 | 1:12.31 | 1:51.00 | 2:29.81 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:34.54 | |||||||||
5 | Christina M. Glargaard | 2004 | 33.21 | 1:10.71 | 1:48.06 | 2:31.93 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:33.81 | |||||||||
6 | Josefine Krumbak | 2004 | 34.51 | 1:12.84 | 1:52.90 | 2:32.51 | ||||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:31.81 | |||||||||
7 | Helga Bak | 2004 | 34.36 | 1:13.47 | 1:54.75 | 2:34.76 | ||||
Nyborg Svømmeklub | 2:41.51 | |||||||||
8 | Lucca Rademakers | 2004 | 35.82 | 1:16.74 | 1:59.36 | 2:39.35 | ||||
TVS Tårnborg IF | 2:54.71 | |||||||||
9 | Kathrine Weide | 2004 | 37.23 | 1:19.60 | 2:01.83 | 2:41.72 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:57.13 | |||||||||
10 | Ida Bruhn | 2004 | 37.75 | 1:20.09 | 2:03.94 | 2:44.18 | ||||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:45.25 | |||||||||
11 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | 37.66 | 1:19.88 | 2:02.82 | 2:44.33 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:01.91 | |||||||||
12 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | 37.12 | 1:20.27 | 2:04.16 | 2:46.77 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:54.28 | |||||||||
13 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 37.61 | 1:21.57 | 2:05.43 | 2:47.98 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:52.31 | |||||||||
14 | Anna Bjerrum Møller | 2004 | 37.15 | 1:20.45 | 2:04.89 | 2:49.34 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:54.12 | |||||||||
15 | Maria Mathiesen | 2004 | 37.86 | 1:21.27 | 2:06.94 | 2:50.66 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:54.26 | |||||||||
16 | Cathrine Østergaard Niels | 2004 | 37.46 | 1:21.51 | 2:08.03 | 2:52.78 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:05.93 | |||||||||
17 | Sofie Kaysen | 2004 | 40.97 | 1:26.83 | 2:13.55 | 2:58.47 | ||||
Nyborg Svømmeklub | 3:10.75 | |||||||||
18 | Anne-Sofie Løhr Simonsen | 2004 | 38.89 | 1:25.54 | 2:13.89 | 2:58.51 | ||||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:02.32 | |||||||||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | 38.68 | 1:20.95 | 2:04.53 | 2:46.75 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:53.23 | |||||||||
2 | Amalie Østerlund | 2005 | 36.13 | 1:18.52 | 2:03.12 | 2:46.92 | ||||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:44.87 | |||||||||
3 | Selma V Studnitz Andersen | 2005 | 37.56 | 1:21.29 | 2:06.19 | 2:47.95 | ||||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:48.03 | |||||||||
4 | Liv Salhauge | 2005 | 38.35 | 1:21.12 | 2:05.30 | 2:48.09 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:00.29 | |||||||||
5 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 40.80 | 1:27.89 | 2:14.04 | 2:58.86 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:11.50 | |||||||||
6 | Mathilde Stilund | 2005 | 40.09 | 1:27.98 | 2:17.93 | 3:04.59 | ||||
Frem Odense | 3:09.83 | |||||||||
7 | Andrea Holm Sørensen | 2005 | 39.53 | 1:27.32 | 2:17.13 | 3:08.02 | ||||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:06.55 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 05 marts 2016 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:42 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nyborg Årgangs Cup | Udskriftsdato | 05 marts 2016 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 15:43 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 marts 2016 |
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1917-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Mads Toft | 2001 | 28.65 | 59.49 | 1:30.51 | 2:01.40 | ||||
Holbæk Svømme Klub | 2:00.16 | |||||||||
2 | Jonas Andersen | 2001 | 30.72 | 1:04.71 | 1:38.05 | 2:12.30 | ||||
Holbæk Svømme Klub | 2:09.65 | |||||||||
3 | William Christoffersen | 2001 | 31.02 | 2:17.31 | 2:17.31 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:10.58 | |||||||||
4 | Parsa Hosini | 2001 | 31.13 | 1:06.75 | 1:43.80 | 2:19.89 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:22.78 | |||||||||
5 | Carl M Gadegaard | 2001 | 32.78 | 1:09.76 | 1:45.70 | 2:23.22 | ||||
Nyborg Svømmeklub | 2:31.16 | |||||||||
6 | Rahul Singh Sekhon | 2001 | 33.93 | 1:12.55 | 1:50.74 | 2:28.86 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:28.26 | |||||||||
7 | Nicolai Graff | 2001 | 37.11 | 1:20.04 | 2:04.11 | 2:47.70 | ||||
Nyborg Svømmeklub | 2:42.14 | |||||||||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | 28.15 | 1:00.79 | 1:34.31 | 2:07.76 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:16.07 | |||||||||
2 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | 30.42 | 1:04.57 | 1:38.47 | 2:11.11 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:15.99 | |||||||||
3 | Kasper Bonnichsen | 2002 | 29.95 | 1:03.62 | 1:37.98 | 2:11.43 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:12.65 | |||||||||
4 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | 31.15 | 1:05.47 | 1:40.60 | 2:14.46 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:15.21 | |||||||||
5 | Emil Steenberg | 2002 | 30.60 | 1:04.96 | 1:40.96 | 2:15.17 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:16.14 | |||||||||
6 | Mingus Okkerholm | 2002 | 31.04 | 1:06.75 | 1:41.15 | 2:16.06 | ||||
Nyborg Svømmeklub | 2:22.64 | |||||||||
7 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 31.89 | 1:05.98 | 1:41.69 | 2:16.13 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:38.23 | |||||||||
8 | Emil Frydenholm | 2002 | 32.34 | 1:06.91 | 1:42.77 | 2:18.30 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:16.90 | |||||||||
9 | Christopher H. Brown | 2002 | 31.67 | 1:06.92 | 1:43.61 | 2:18.56 | ||||
Holbæk Svømme Klub | 2:20.79 | |||||||||
10 | Tobias Boström | 2002 | 32.07 | 1:06.68 | 1:42.76 | 2:18.71 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:23.16 | |||||||||
11 | Oliver Steenberg | 2002 | 32.81 | 1:09.59 | 1:46.47 | 2:22.41 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:28.08 | |||||||||
12 | Frederik Pedersen | 2002 | 33.44 | 1:11.69 | 1:50.31 | 2:26.31 | ||||
Holbæk Svømme Klub | 2:30.70 | |||||||||
13 | Mark Brandt | 2002 | 32.91 | 1:10.45 | 1:49.19 | 2:27.39 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:31.57 | |||||||||
14 | Christian Bjørn Hvilsom | 2002 | 38.02 | 1:20.95 | 2:05.67 | 2:44.84 | ||||
TVS Tårnborg IF | 2:57.29 | |||||||||
15 | Marcus Artmann | 2002 | 37.70 | 1:21.41 | 2:49.27 | 2:49.27 | ||||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:57.37 | |||||||||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 34.68 | 1:12.67 | 1:51.46 | 2:29.42 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:28.15 | |||||||||
2 | Tobias Svenningsen | 2003 | 34.58 | 1:13.44 | 1:53.35 | 2:31.35 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:36.90 | |||||||||
3 | Anton Pedersen | 2003 | 34.66 | 1:15.19 | 1:56.70 | 2:34.43 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:47.83 | |||||||||
4 | Andreas Pedersen | 2003 | 35.32 | 1:17.64 | 2:01.74 | 2:42.54 | ||||
Nyborg Svømmeklub | 2:59.12 | |||||||||
5 | Christoffer Hald | 2003 | 38.84 | 1:21.07 | 2:05.48 | 2:45.02 | ||||
Frem Odense | 2:56.45 | |||||||||
6 | Sune Lyngesen | 2003 | 37.95 | 1:21.56 | 2:06.04 | 2:47.56 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:48.33 | |||||||||
7 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | 37.58 | 1:20.26 | 2:05.10 | 2:47.66 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:00.90 | |||||||||
8 | Emil Breinholt | 2003 | 39.48 | 1:23.85 | 2:07.99 | 2:51.41 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:54.24 | |||||||||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Anders Mose | 2004 | 35.09 | 1:13.80 | 1:53.49 | 2:31.39 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:32.17 | |||||||||
2 | Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 35.06 | 1:14.68 | 1:53.99 | 2:31.90 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:43.91 | |||||||||
3 | Lasse Metz Mondrup | 2004 | 38.96 | 1:22.84 | 2:08.06 | 2:50.78 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:54.14 | |||||||||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Elias Yldiz | 2005 | 36.54 | 1:18.50 | 2:01.63 | 2:42.86 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:46.94 | |||||||||
2 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | 37.10 | 1:19.56 | 2:03.83 | 2:45.68 | ||||
Frem Odense | 2:52.87 | |||||||||
3 | Andreas Nikolajsen | 2005 | 39.34 | 1:22.89 | 2:07.61 | 2:50.60 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:53.83 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 05 marts 2016 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:43 |
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nyborg Årgangs Cup | Udskriftsdato | 05 marts 2016 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 15:24 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 marts 2016 |
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | 36.85 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 36.98 | |||||||||
2 | Cassandra L. L. Hansen | 2002 | 38.46 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 37.95 | |||||||||
3 | Julie Ejby | 2002 | 38.57 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 39.33 | |||||||||
4 | Nynne Nørlem | 2002 | 38.81 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 40.96 | |||||||||
5 | Rikke Vagtborg Jensen | 2002 | 39.53 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 42.68 | |||||||||
6 | Cecilie Christensen | 2002 | 40.56 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 40.99 | |||||||||
7 | Anna Foverskov | 2002 | 42.00 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 42.73 | |||||||||
8 | Randi Jørgensen | 2002 | 45.13 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 49.99 | |||||||||
9 | Jasmin Lykke | 2002 | 50.85 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 49.19 | |||||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 38.40 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 40.93 | |||||||||
2 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | 38.66 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.62 | |||||||||
3 | Amalie Schou | 2003 | 38.70 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 42.00 | |||||||||
4 | Katrine Brolykke Madsen | 2003 | 46.29 | |||||||
O.S.L.F. | 52.37 | |||||||||
5 | Pernille Juul Jensen | 2003 | 51.41 | |||||||
O.S.L.F. | 58.78 | |||||||||
6 | Petrine Nielson | 2003 | 54.47 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:03.39 | |||||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 39.63 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 40.11 | |||||||||
2 | Sophia Bøttger | 2004 | 40.24 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 46.84 | |||||||||
3 | Emilie Højen Meyer | 2004 | 41.53 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 43.37 | |||||||||
4 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 41.78 | |||||||
O.S.L.F. | 48.00 | |||||||||
5 | Victoria Underbjerg | 2004 | 42.56 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 52.10 | |||||||||
6 | Isabella Jacobsen | 2004 | 43.18 | |||||||
TVS Tårnborg IF | 45.98 | |||||||||
7 | Ida Kristensen | 2004 | 43.70 | |||||||
Frem Odense | 43.28 | |||||||||
8 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | 44.11 | |||||||
Frem Odense | 44.76 | |||||||||
9 | Jenni Nguyen | 2004 | 44.20 | |||||||
Frem Odense | 45.40 | |||||||||
10 | Julie Nguyen | 2004 | 45.30 | |||||||
Frem Odense | 47.10 | |||||||||
11 | Aurelia Pedersen | 2004 | 45.35 | |||||||
Odense Svømme Klub | 51.44 | |||||||||
12 | Kaya Yang Eisensee | 2004 | 45.66 | |||||||
Odense Svømme Klub | 53.34 | |||||||||
13 | Josephine Larsen | 2004 | 47.11 | |||||||
Frem Odense | 48.55 | |||||||||
14 | Laura Kjørtsholtsen | 2004 | 47.22 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 46.86 | |||||||||
15 | Line Tångberg | 2004 | 48.39 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 51.24 | |||||||||
16 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | 50.11 | |||||||
Odense Svømme Klub | 58.18 | |||||||||
17 | Kathrine Jensen-Mattebjer | 2004 | 51.58 | |||||||
TVS Tårnborg IF | 55.34 | |||||||||
18 | Josephine Larsen | 2004 | 52.18 | |||||||
TVS Tårnborg IF | 56.09 | |||||||||
19 | Simone Hoppe | 2004 | 52.49 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 55.04 | |||||||||
20 | Sofie Kaysen | 2004 | 52.55 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 54.68 | |||||||||
21 | Frida Karoline Dall | 2004 | 54.01 | |||||||
Frem Odense | ||||||||||
22 | Freja S. Falkenstrøm | 2004 | 57.76 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:06.52 | |||||||||
23 | Sofie Løfmark Jensen | 2004 | 58.15 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
24 | Laura Riber Memborg | 2004 | 59.23 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:06.28 | |||||||||
25 | Marie Mühring-Nielsen | 2004 | 1:04.37 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:24.98 | |||||||||
- | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 46.25 | |||||||||
- | Cathrine Høst | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 56.79 | |||||||||
- | Kristine Kipper Pedersen | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 48.92 | |||||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Frederikke B. Hansen | 2005 | 44.96 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 45.22 | |||||||||
2 | Agnete Habermann | 2005 | 45.82 | |||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Luna Christensen | 2005 | 46.57 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:00.38 | |||||||||
4 | Amanda Busk Olesen | 2005 | 46.74 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 48.03 | |||||||||
5 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 48.98 | |||||||
Frem Odense | 1:00.05 | |||||||||
6 | Caroline Bjørn Hvilsom | 2005 | 49.79 | |||||||
TVS Tårnborg IF | 57.38 | |||||||||
7 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 49.89 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 47.61 | |||||||||
8 | Amalie Østerlund | 2005 | 50.08 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 52.22 | |||||||||
9 | Josefine Staudt | 2005 | 50.67 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 54.26 | |||||||||
10 | Marie Jensen | 2005 | 51.78 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 54.09 | |||||||||
11 | Fanta Osatoharimwen | 2005 | 53.48 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 54.17 | |||||||||
12 | Ida Jacobsen | 2005 | 53.64 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 59.76 | |||||||||
13 | Andrea Elnif Christiansen | 2005 | 54.48 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:10.60 | |||||||||
14 | Julie Johansen | 2005 | 55.48 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 57.53 | |||||||||
15 | Melek Canpolat | 2005 | 56.11 | |||||||
Frem Odense | 1:00.77 | |||||||||
16 | Nina Seirup | 2005 | 1:04.07 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Maja Johanne Pedersen | 2005 | DSQ | 1 hånd v. afslutning | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 50.93 | |||||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Alberte Pedersen | 2006 | 51.57 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 52.69 | |||||||||
2 | Annette Toft | 2006 | 51.67 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 54.23 | |||||||||
3 | Laura Meyer | 2006 | 52.57 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 52.42 | |||||||||
4 | Sofie A. Wolf | 2006 | 53.92 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 58.97 | |||||||||
5 | Naja Færgemann | 2006 | 55.17 | |||||||
Odense Svømme Klub | 1:12.44 | |||||||||
6 | Kamille Mikkelsen | 2006 | 58.01 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:10.89 | |||||||||
7 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | 1:01.33 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 56.57 | |||||||||
8 | Frederikke M. Christensen | 2006 | 1:05.39 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:16.68 | |||||||||
9 | Josefine Agertoft | 2006 | 1:06.55 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Katrine Elholm Juliussen | 2006 | 1:25.31 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:26.06 | |||||||||
- | Anna Demant | 2007 | DSQ | 1 hånd i vending 25m | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Anna Eilby Heldt | 2006 | DSQ | 1 hånd i vending 25m | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:11.91 | |||||||||
- | Louise Kipper Pedersen | 2006 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:41.98 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 05 marts 2016 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:24 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nyborg Årgangs Cup | Udskriftsdato | 05 marts 2016 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 18:27 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 marts 2016 |
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Sophia Bøttger | 2004 | 38.62 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 46.84 | |||||||||
2 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 38.79 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 40.11 | |||||||||
3 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 41.70 | |||||||
O.S.L.F. | 48.00 | |||||||||
4 | Emilie Højen Meyer | 2004 | 41.80 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 43.37 | |||||||||
5 | Victoria Underbjerg | 2004 | 42.73 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 52.10 | |||||||||
6 | Isabella Jacobsen | 2004 | 43.96 | |||||||
TVS Tårnborg IF | 45.98 | |||||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Frederikke B. Hansen | 2005 | 44.54 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 45.22 | |||||||||
2 | Agnete Habermann | 2005 | 45.33 | |||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Luna Christensen | 2005 | 45.63 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:00.38 | |||||||||
4 | Amanda Busk Olesen | 2005 | 45.65 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 48.03 | |||||||||
5 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 46.41 | |||||||
Frem Odense | 1:00.05 | |||||||||
6 | Caroline Bjørn Hvilsom | 2005 | 50.90 | |||||||
TVS Tårnborg IF | 57.38 | |||||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Alberte Pedersen | 2006 | 49.24 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 52.69 | |||||||||
2 | Annette Toft | 2006 | 50.95 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 54.23 | |||||||||
3 | Laura Meyer | 2006 | 53.02 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 52.42 | |||||||||
4 | Naja Færgemann | 2006 | 54.31 | |||||||
Odense Svømme Klub | 1:12.44 | |||||||||
5 | Sofie A. Wolf | 2006 | 55.19 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 58.97 | |||||||||
6 | Kamille Mikkelsen | 2006 | 56.21 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:10.89 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 05 marts 2016 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:27 |
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nyborg Årgangs Cup | Udskriftsdato | 04 marts 2016 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 18:20 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 marts 2016 |
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 1917-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Christian Crone | 2001 | 32.54 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 33.25 | |||||||||
2 | Anders Eenberg | 2001 | 34.16 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.55 | |||||||||
3 | Emil Mosegaard | 2001 | 36.78 | |||||||
TVS Tårnborg IF | 38.09 | |||||||||
4 | Rahul Singh Sekhon | 2001 | 38.92 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 39.36 | |||||||||
5 | Nicolai Graff | 2001 | 43.52 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Lucas Leal | 2001 | 51.29 | |||||||
TVS Tårnborg IF | 53.22 | |||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Mingus Okkerholm | 2002 | 34.09 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 34.06 | |||||||||
2 | Oliver Steenberg | 2002 | 35.83 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 40.66 | |||||||||
3 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | 35.85 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.83 | |||||||||
4 | Mark Sumberg | 2002 | 37.01 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 41.27 | |||||||||
5 | Magnus Christensen | 2002 | 37.40 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 45.68 | |||||||||
6 | Silas Bøjsen | 2002 | 37.74 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 39.22 | |||||||||
7 | Theodor Palmø | 2002 | 38.60 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
8 | Jacob Ellekær | 2002 | 42.71 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 44.00 | |||||||||
9 | Alexander E. Pedersen | 2002 | 43.58 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 46.19 | |||||||||
10 | Mikkel Nissen | 2002 | 48.28 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 59.11 | |||||||||
11 | Victor Trasbo | 2002 | 50.23 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 54.20 | |||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Victor Nygaard | 2003 | 35.79 | |||||||
O.S.L.F. | 39.07 | |||||||||
2 | Jonas Kjær | 2003 | 37.04 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 41.23 | |||||||||
3 | Marcus Hiort | 2003 | 40.17 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 44.21 | |||||||||
4 | Tobias Svenningsen | 2003 | 41.88 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 45.68 | |||||||||
5 | Anton Pedersen | 2003 | 43.65 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 44.19 | |||||||||
6 | Casper Bang Clausen | 2003 | 44.15 | |||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
7 | Andreas Pedersen | 2003 | 44.40 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 49.37 | |||||||||
8 | Simon Rytter Eliasen | 2003 | 45.59 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 48.21 | |||||||||
9 | Joe Tani Fohlmann | 2003 | 47.50 | |||||||
O.S.L.F. | 48.30 | |||||||||
10 | Zilas Aarestrup | 2003 | 47.81 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:04.03 | |||||||||
11 | William Scherling de Stri | 2003 | 48.49 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 54.61 | |||||||||
12 | Esben Breum Lau | 2003 | 51.45 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 53.87 | |||||||||
13 | Viktor Holst Rasmussen | 2003 | 52.16 | |||||||
TVS Tårnborg IF | 52.00 | |||||||||
- | Jacob Thomsen | 2003 | DNS | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 54.34 | |||||||||
- | Gustav Hartig-Larsen | 2003 | DSQ | Ej sam. berør 25m | ||||||
TVS Tårnborg IF | 51.53 | |||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 36.40 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 39.79 | |||||||||
2 | Mads Juul Henriksen | 2004 | 40.95 | |||||||
Odense Svømme Klub | 49.62 | |||||||||
3 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | 42.72 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 44.51 | |||||||||
4 | Andreas Ivang Ladefoged | 2004 | 46.07 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 47.97 | |||||||||
5 | Anders Mose | 2004 | 46.33 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 48.08 | |||||||||
6 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 46.86 | |||||||
O.S.L.F. | 50.01 | |||||||||
7 | Sebastian Graff | 2004 | 48.23 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:02.71 | |||||||||
8 | Søren Wandall Ohlsen | 2004 | 50.25 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 57.21 | |||||||||
9 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | 50.56 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 57.31 | |||||||||
10 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | 52.16 | |||||||
TVS Tårnborg IF | 52.00 | |||||||||
11 | Nikolaj Fallenkamp | 2004 | 52.55 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 58.84 | |||||||||
12 | Rasmus Mortensen | 2004 | 52.83 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 53.18 | |||||||||
13 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | 53.84 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59.27 | |||||||||
14 | Peter Nøhr | 2004 | 54.32 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:02.01 | |||||||||
15 | William Leth | 2004 | 55.25 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:15.07 | |||||||||
16 | Valdemar Stahl | 2004 | 55.64 | |||||||
Odense Svømme Klub | 56.38 | |||||||||
17 | Vilhelm Thieden Maarbjerg | 2004 | 57.14 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:08.00 | |||||||||
18 | Oliver Zeeberg Iversen | 2004 | 1:02.31 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:05.52 | |||||||||
19 | Piotr Stadnicki | 2004 | 1:02.37 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:28.15 | |||||||||
20 | Jeppe Kristian Lund Larse | 2004 | 1:04.54 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
- | Mads Ole Frederiksen | 2004 | DSQ | Ej synkr. ben 23m | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:15.78 | |||||||||
- | Mikkel Nielsen | 2004 | DSQ | 2 flyben efter start | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 54.30 | |||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | August Høy | 2005 | 44.07 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 45.39 | |||||||||
2 | Nicolas Duvander | 2005 | 45.31 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 49.35 | |||||||||
3 | Meng-Joon Koh | 2005 | 46.37 | |||||||
Frem Odense | 50.80 | |||||||||
4 | Andreas Nikolajsen | 2005 | 46.71 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 49.55 | |||||||||
5 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | 48.62 | |||||||
TVS Tårnborg IF | 51.01 | |||||||||
6 | Kasper Duch | 2005 | 48.69 | |||||||
Frem Odense | 49.94 | |||||||||
7 | Hjalte Dalskov | 2005 | 51.40 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 59.92 | |||||||||
8 | Sylvester Wichmann Meisne | 2005 | 52.57 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
9 | Sebastian Ammentorp | 2005 | 53.05 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Jonas Becker Skouboe | 2005 | 53.08 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 52.11 | |||||||||
11 | Philip Rindum | 2005 | 56.95 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
12 | Teodor Thuelund | 2005 | 58.88 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 58.95 | |||||||||
13 | Alexander Okkerholm | 2005 | 1:07.40 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:09.91 | |||||||||
14 | Tobias Hansen | 2005 | 1:15.50 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Alexander Drachmann | 2005 | DSQ | 1 hånd i vending 25m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:05.71 | |||||||||
- | Mikkel Bredal Larsen | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:21.54 | |||||||||
- | Mikkel Hyldahl | 2005 | DSQ | 3 flyben v. 5m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:06.23 | |||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2006-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | 51.06 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 54.68 | |||||||||
2 | Kasper Nørskov Kaltoft | 2006 | 52.60 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 52.75 | |||||||||
3 | Mathias Lykke Sandison | 2007 | 55.84 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 57.98 | |||||||||
4 | Frederik Nielsen | 2006 | 56.96 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:14.09 | |||||||||
5 | Oskar Foss | 2006 | 57.54 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:04.17 | |||||||||
6 | Mikkel Munkholm | 2006 | 1:00.77 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
7 | Emil B. Mortensen | 2006 | 1:17.98 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Lasse Simonsen | 2007 | 1:19.57 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Nikolaj Kobbernagel | 2007 | DSQ | Ej synkr. ben 25m | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:27.81 | |||||||||
- | Sebastian Rahr | 2006 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Willas Kazhel | 2006 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 57.81 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 04 marts 2016 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:20 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nyborg Årgangs Cup | Udskriftsdato | 05 marts 2016 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 18:27 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 marts 2016 |
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Victor Nygaard | 2003 | 35.99 | |||||||
O.S.L.F. | 39.07 | |||||||||
2 | Jonas Kjær | 2003 | 36.67 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 41.23 | |||||||||
3 | Marcus Hiort | 2003 | 39.31 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 44.21 | |||||||||
4 | Tobias Svenningsen | 2003 | 40.37 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 45.68 | |||||||||
5 | Anton Pedersen | 2003 | 41.73 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 44.19 | |||||||||
6 | Casper Bang Clausen | 2003 | 43.19 | |||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 35.93 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 39.79 | |||||||||
2 | Mads Juul Henriksen | 2004 | 40.93 | |||||||
Odense Svømme Klub | 49.62 | |||||||||
3 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | 42.25 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 44.51 | |||||||||
4 | Andreas Ivang Ladefoged | 2004 | 44.37 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 47.97 | |||||||||
5 | Anders Mose | 2004 | 45.08 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 48.08 | |||||||||
6 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 46.43 | |||||||
O.S.L.F. | 50.01 | |||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | August Høy | 2005 | 42.22 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 45.39 | |||||||||
2 | Nicolas Duvander | 2005 | 45.76 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 49.35 | |||||||||
3 | Andreas Nikolajsen | 2005 | 45.78 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 49.55 | |||||||||
4 | Meng-Joon Koh | 2005 | 46.49 | |||||||
Frem Odense | 50.80 | |||||||||
5 | Kasper Duch | 2005 | 46.88 | |||||||
Frem Odense | 49.94 | |||||||||
6 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | 48.56 | |||||||
TVS Tårnborg IF | 51.01 | |||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | 48.30 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 54.68 | |||||||||
2 | Kasper Nørskov Kaltoft | 2006 | 49.95 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 52.75 | |||||||||
3 | Mathias Lykke Sandison | 2007 | 53.77 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 57.98 | |||||||||
4 | Oskar Foss | 2006 | 54.04 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:04.17 | |||||||||
5 | Frederik Nielsen | 2006 | 59.01 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:14.09 | |||||||||
- | Mikkel Munkholm | 2006 | DSQ | 1 hånd v. indslag | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 05 marts 2016 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:27 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nyborg Årgangs Cup | Udskriftsdato | 05 marts 2016 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 15:46 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 marts 2016 |
Løb 5, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1917-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Nynne Nørlem | 2002 | 39.54 | 1:22.48 | 2:07.70 | 2:47.51 | ||||
Holbæk Svømme Klub | 3:07.80 | |||||||||
2 | Cecilie Christensen | 2002 | 36.59 | 1:21.45 | 2:11.35 | 2:48.87 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:52.77 | |||||||||
3 | Randi Jørgensen | 2002 | 35.74 | 1:20.60 | 2:14.93 | 2:56.89 | ||||
Nyborg Svømmeklub | 2:59.93 | |||||||||
4 | Julie Ejby | 2002 | 42.53 | 1:27.50 | 2:16.33 | 2:57.92 | ||||
Nyborg Svømmeklub | 3:02.15 | |||||||||
5 | Anna Foverskov | 2002 | 43.77 | 1:33.53 | 2:24.60 | 3:04.81 | ||||
Holbæk Svømme Klub | 3:00.81 | |||||||||
- | Abby Kristine Waterval | 2002 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:36.61 | |||||||||
Løb 5, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Michelle Kramer Andersen | 2003 | 34.49 | 1:15.89 | 2:01.24 | 2:37.60 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:38.54 | |||||||||
2 | Esther Else Grubert | 2003 | 35.29 | 1:16.55 | 2:04.24 | 2:42.15 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:41.30 | |||||||||
3 | Mathilde Nielsen | 2003 | 37.82 | 1:21.74 | 2:13.84 | 2:50.82 | ||||
Holbæk Svømme Klub | 2:52.01 | |||||||||
4 | Mie Mørkedal | 2003 | 40.90 | 1:27.62 | 2:20.92 | 3:00.68 | ||||
Holbæk Svømme Klub | 3:04.66 | |||||||||
5 | Barbara Ammentorp | 2003 | 43.04 | 1:33.05 | 2:25.10 | 3:07.19 | ||||
Nyborg Svømmeklub | 3:11.55 | |||||||||
6 | Nikoline Andersen | 2003 | 37.85 | 1:25.56 | 2:23.78 | 3:08.10 | ||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
7 | Lizette Nikolajsen | 2003 | 46.87 | 1:34.22 | 2:31.03 | 3:12.39 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 3:12.94 | |||||||||
8 | Katrine Brolykke Madsen | 2003 | 45.87 | 1:34.39 | 2:30.30 | 3:13.03 | ||||
O.S.L.F. | 3:09.82 | |||||||||
9 | Pernille Juul Jensen | 2003 | 50.62 | 1:45.54 | 2:46.92 | 3:33.81 | ||||
O.S.L.F. | ||||||||||
10 | Petrine Nielson | 2003 | 51.36 | 1:45.19 | 2:46.77 | 3:37.61 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:42.78 | |||||||||
Løb 5, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Liva Stjernholm | 2004 | 35.12 | 1:19.10 | 2:05.30 | 2:41.33 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:45.42 | |||||||||
2 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 38.15 | 1:23.06 | 2:10.66 | 2:48.60 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:47.66 | |||||||||
3 | Christina M. Glargaard | 2004 | 36.29 | 1:21.04 | 2:11.41 | 2:50.62 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:49.07 | |||||||||
4 | Sophia Bøttger | 2004 | 38.26 | 1:21.54 | 2:11.88 | 2:51.14 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:04.68 | |||||||||
5 | Sofie Ølgaard Hansen | 2004 | 38.87 | 1:23.65 | 2:15.45 | 2:55.76 | ||||
TVS Tårnborg IF | 2:58.14 | |||||||||
6 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 43.15 | 1:30.50 | 2:17.67 | 2:56.90 | ||||
Nyborg Svømmeklub | 3:01.08 | |||||||||
7 | Anna Leopold Brandt | 2004 | 1:24.80 | 2:20.57 | 3:00.35 | 3:00.35 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:09.10 | |||||||||
8 | Emilie Højen Meyer | 2004 | 41.11 | 1:28.20 | 2:18.88 | 3:00.85 | ||||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:00.78 | |||||||||
9 | Lucca Rademakers | 2004 | 42.59 | 1:32.07 | 2:26.74 | 3:06.77 | ||||
TVS Tårnborg IF | 3:12.28 | |||||||||
10 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | 42.77 | 1:30.58 | 2:29.61 | 3:08.26 | ||||
Odense Svømme Klub | 3:34.07 | |||||||||
11 | Cathrine Østergaard Niels | 2004 | 41.97 | 1:33.03 | 2:26.87 | 3:08.99 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:22.10 | |||||||||
12 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 43.06 | 1:31.36 | 2:28.04 | 3:10.85 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:25.32 | |||||||||
13 | Ida Bruhn | 2004 | 45.85 | 1:35.57 | 2:30.87 | 3:14.84 | ||||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:13.52 | |||||||||
14 | Jenni Nguyen | 2004 | 48.66 | 1:40.93 | 2:36.36 | 3:23.64 | ||||
Frem Odense | 3:33.93 | |||||||||
15 | Julie Nguyen | 2004 | 47.77 | 1:43.85 | 2:42.29 | 3:25.40 | ||||
Frem Odense | 3:47.05 | |||||||||
16 | Sofie Kaysen | 2004 | 45.49 | 1:36.26 | 2:40.45 | 3:29.08 | ||||
Nyborg Svømmeklub | 3:56.75 | |||||||||
17 | Cathrine Høst | 2004 | 59.98 | 1:55.71 | 3:05.73 | 3:59.28 | ||||
Nyborg Svømmeklub | 3:56.09 | |||||||||
- | Kaya Yang Eisensee | 2004 | DSQ | Ej samt. ber. 125m | ||||||
Odense Svømme Klub | 3:11.38 | |||||||||
Løb 5, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | 40.55 | 1:26.38 | 2:21.63 | 3:05.41 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:13.83 | |||||||||
2 | Liv Salhauge | 2005 | 42.55 | 1:30.55 | 2:26.33 | 3:08.01 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:14.91 | |||||||||
3 | Amalie Østerlund | 2005 | 46.10 | 1:35.89 | 2:36.49 | 3:19.94 | ||||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:20.42 | |||||||||
4 | Agnete Habermann | 2005 | 1:38.74 | 2:33.25 | 3:20.55 | 3:20.55 | ||||
Odense Svømme Klub | 3:28.59 | |||||||||
5 | Amanda Busk Olesen | 2005 | 51.72 | 1:41.37 | 2:40.43 | 3:29.00 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 3:46.14 | |||||||||
6 | Andrea Elnif Christiansen | 2005 | 48.69 | 1:42.35 | 2:45.96 | 3:33.90 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:00.36 | |||||||||
7 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | 48.31 | 2:46.53 | 3:34.80 | 3:34.80 | ||||
Nyborg Svømmeklub | 3:43.83 | |||||||||
8 | Fanta Osatoharimwen | 2005 | 1:41.15 | 2:43.65 | 3:36.08 | 3:36.08 | ||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
9 | Melek Canpolat | 2005 | 1:50.54 | 2:56.55 | 3:49.85 | 3:49.85 | ||||
Frem Odense | ||||||||||
10 | Andrea Holm Sørensen | 2005 | 49.73 | 1:49.30 | 2:56.04 | 3:50.54 | ||||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:45.93 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 05 marts 2016 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:46 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nyborg Årgangs Cup | Udskriftsdato | 05 marts 2016 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 15:49 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 marts 2016 |
Løb 6, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1917-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Jonas Andersen | 2001 | 33.29 | 1:13.21 | 1:55.23 | 2:28.89 | ||||
Holbæk Svømme Klub | 2:34.45 | |||||||||
2 | William Kristiansen | 2001 | 33.74 | 1:14.92 | 2:00.79 | 2:35.44 | ||||
Holbæk Svømme Klub | 2:35.55 | |||||||||
Løb 6, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | David Arneskov | 2002 | 31.63 | 1:08.92 | 1:54.33 | 2:27.89 | ||||
Holbæk Svømme Klub | 2:29.79 | |||||||||
2 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | 31.93 | 1:11.48 | 1:59.22 | 2:33.94 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:36.60 | |||||||||
3 | Magnus Christensen | 2002 | 35.82 | 1:18.35 | 2:03.01 | 2:41.51 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:54.71 | |||||||||
4 | Silas Bøjsen | 2002 | 35.38 | 1:17.55 | 2:04.71 | 2:41.54 | ||||
Holbæk Svømme Klub | 2:40.10 | |||||||||
5 | Sebastian Bonde | 2002 | 37.15 | 1:20.44 | 2:10.21 | 2:46.73 | ||||
Holbæk Svømme Klub | 2:52.44 | |||||||||
Løb 6, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Mikkel Hjelm | 2003 | 33.54 | 1:13.25 | 2:01.77 | 2:38.02 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:40.01 | |||||||||
2 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 40.82 | 1:22.18 | 2:13.04 | 2:51.47 | ||||
O.S.L.F. | 2:54.10 | |||||||||
3 | Noah Bred | 2003 | 40.16 | 1:25.90 | 2:17.39 | 2:57.05 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:17.78 | |||||||||
4 | Mathias Munch Pedersen | 2003 | 37.95 | 1:21.49 | 2:19.79 | 2:57.77 | ||||
Odense Svømme Klub | 2:59.21 | |||||||||
5 | Zilas Aarestrup | 2003 | 44.47 | 1:31.59 | 2:27.34 | 3:05.71 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:29.23 | |||||||||
6 | Andreas Pedersen | 2003 | 43.84 | 1:33.13 | 2:27.69 | 3:09.17 | ||||
Nyborg Svømmeklub | 3:17.32 | |||||||||
7 | Oscar Frejwald Christians | 2003 | 44.33 | 1:33.39 | 2:28.27 | 3:10.36 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:21.95 | |||||||||
8 | Jonas Reimer Christensen | 2003 | 45.56 | 1:36.11 | 2:34.69 | 3:14.94 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:28.50 | |||||||||
9 | Christoffer Hald | 2003 | 44.41 | 1:32.68 | 2:32.44 | 3:17.15 | ||||
Frem Odense | 3:18.56 | |||||||||
10 | Oliver Brixner | 2003 | 49.30 | 1:42.17 | 2:43.94 | 3:28.48 | ||||
Holbæk Svømme Klub | 3:46.81 | |||||||||
- | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:55.41 | |||||||||
- | Gustav Clement | 2003 | DSQ | Flyben i bryst | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:07.01 | |||||||||
Løb 6, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Anders Mose | 2004 | 38.58 | 2:18.10 | 2:57.87 | 2:57.87 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 3:21.89 | |||||||||
2 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | 44.57 | 1:30.74 | 2:23.62 | 3:03.13 | ||||
Nyborg Svømmeklub | 3:00.47 | |||||||||
3 | Mikkel Nielsen | 2004 | 46.24 | 1:34.09 | 2:35.41 | 3:18.66 | ||||
Holbæk Svømme Klub | 3:25.94 | |||||||||
4 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 43.23 | 1:36.77 | 2:36.43 | 3:22.44 | ||||
O.S.L.F. | ||||||||||
5 | Silas Fessel | 2004 | 54.78 | 1:49.66 | 2:51.39 | 3:40.03 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:48.11 | |||||||||
6 | Søren Wandall Ohlsen | 2004 | 56.36 | 1:53.62 | 2:57.53 | 3:47.82 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:53.14 | |||||||||
7 | Valdemar Stahl | 2004 | 58.47 | 1:56.15 | 3:00.95 | 3:50.91 | ||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
- | Anton Hvistendahl Fabel | 2004 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:07.14 | |||||||||
Løb 6, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Elias Yldiz | 2005 | 43.06 | 1:31.53 | 2:28.24 | 3:09.43 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:12.22 | |||||||||
2 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 44.43 | 1:36.48 | 2:32.83 | 3:19.18 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:36.16 | |||||||||
3 | Andreas Nikolajsen | 2005 | 49.20 | 1:38.65 | 2:35.82 | 3:21.18 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 3:21.19 | |||||||||
4 | Jonas Becker Skouboe | 2005 | 57.44 | 1:48.96 | 2:49.24 | 3:35.21 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 3:20.19 | |||||||||
- | August Høy | 2005 | DNF | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 05 marts 2016 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:49 |
Resultat Løb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nyborg Årgangs Cup | Udskriftsdato | 06 marts 2016 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 17:11 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 marts 2016 |
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Michelle Mortensen | 2002 | 33.92 | 1:12.55 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:13.56 | |||||||||
2 | Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | 34.31 | 1:12.61 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:19.35 | |||||||||
3 | Victoria Leth | 2002 | 35.87 | 1:16.78 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:14.12 | |||||||||
4 | Randi Jørgensen | 2002 | 37.57 | 1:20.94 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:24.20 | |||||||||
5 | Maria Bredal Larsen | 2002 | 37.49 | 1:23.51 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:25.49 | |||||||||
- | Victoria Christoffersen | 2002 | DNF | |||||||
TVS Tårnborg IF | 1:26.90 | |||||||||
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 32.00 | 1:07.20 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:05.59 | |||||||||
2 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | 38.03 | 1:16.14 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:17.31 | |||||||||
3 | Esther Else Grubert | 2003 | 35.83 | 1:17.58 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:11.36 | |||||||||
4 | Olivia Mammen | 2003 | 35.72 | 1:17.65 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:18.63 | |||||||||
5 | Amalie Schou | 2003 | 35.62 | 1:18.76 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:23.71 | |||||||||
6 | Mie Mørkedal | 2003 | 41.17 | 1:26.84 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:25.24 | |||||||||
7 | Nikoline Andersen | 2003 | 40.61 | 1:29.47 | ||||||
Odense Svømme Klub | 1:36.89 | |||||||||
8 | Jasmina K. Jacobsen | 2003 | 44.44 | 1:38.67 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:37.69 | |||||||||
9 | Barbara Ammentorp | 2003 | 45.85 | 1:43.12 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:41.89 | |||||||||
10 | Lea Andersen | 2003 | 49.70 | 1:50.20 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Wilma Anker | 2004 | 33.54 | 1:12.17 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:12.25 | |||||||||
2 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 37.37 | 1:24.01 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:23.62 | |||||||||
3 | Anna Leopold Brandt | 2004 | 39.02 | 1:24.17 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:27.35 | |||||||||
4 | Aurelia Pedersen | 2004 | 37.20 | 1:24.56 | ||||||
Odense Svømme Klub | 1:39.18 | |||||||||
5 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 41.65 | 1:30.02 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:38.12 | |||||||||
6 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | 42.87 | 1:33.98 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:41.25 | |||||||||
7 | Anna Bjerrum Møller | 2004 | 41.47 | 1:34.92 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:34.54 | |||||||||
8 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | 45.83 | 1:40.35 | ||||||
Frem Odense | 1:40.88 | |||||||||
9 | Maria Mathiesen | 2004 | 47.23 | 1:43.56 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:51.86 | |||||||||
10 | Anne-Sofie Løhr Simonsen | 2004 | 44.60 | 1:48.68 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
11 | Laura Riber Memborg | 2004 | 53.64 | 1:57.81 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:09.18 | |||||||||
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Selma V Studnitz Andersen | 2005 | 41.52 | 1:32.71 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:38.23 | |||||||||
2 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 45.23 | 1:37.69 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:40.70 | |||||||||
3 | Alma Gotfredsen | 2005 | 42.74 | 1:43.46 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:52.54 | |||||||||
4 | Mathilde Stilund | 2005 | 46.74 | 1:46.06 | ||||||
Frem Odense | 1:52.55 | |||||||||
5 | Caroline Bjørn Hvilsom | 2005 | 48.39 | 1:48.19 | ||||||
TVS Tårnborg IF | 1:39.83 | |||||||||
6 | Ida Jacobsen | 2005 | 49.68 | 1:52.44 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:30.19 | |||||||||
7 | Marie Jensen | 2005 | 50.34 | 1:53.69 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:48.19 | |||||||||
- | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | DSQ | brystbenspark v 75 m | ||||||
Frem Odense | 1:41.37 | |||||||||
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Alberte Pedersen | 2006 | 47.23 | 1:44.23 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:41.25 | |||||||||
2 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | 51.66 | 1:50.84 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Sofie A. Wolf | 2006 | 51.00 | 1:51.77 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:37.19 | |||||||||
4 | Nana Andersen | 2006 | 58.04 | 2:07.22 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 06 marts 2016 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:11 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nyborg Årgangs Cup | Udskriftsdato | 06 marts 2016 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 17:12 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 marts 2016 |
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | 33.03 | 1:12.16 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:19.35 | |||||||||
2 | Michelle Mortensen | 2002 | 34.12 | 1:13.70 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:13.56 | |||||||||
3 | Victoria Leth | 2002 | 35.17 | 1:14.95 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:14.12 | |||||||||
4 | Randi Jørgensen | 2002 | 35.73 | 1:17.45 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:24.20 | |||||||||
5 | Maria Bredal Larsen | 2002 | 38.46 | 1:26.05 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:25.49 | |||||||||
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 32.56 | 1:07.78 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:05.59 | |||||||||
2 | Esther Else Grubert | 2003 | 33.76 | 1:12.72 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:11.36 | |||||||||
3 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | 35.65 | 1:15.25 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:17.31 | |||||||||
4 | Olivia Mammen | 2003 | 36.04 | 1:18.34 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:18.63 | |||||||||
5 | Amalie Schou | 2003 | 35.55 | 1:18.54 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:23.71 | |||||||||
6 | Mie Mørkedal | 2003 | 40.19 | 1:24.74 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:25.24 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 06 marts 2016 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:12 |
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nyborg Årgangs Cup | Udskriftsdato | 06 marts 2016 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 17:23 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 marts 2016 |
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Mads Toft | 2001 | 29.63 | 1:03.68 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:06.39 | |||||||||
2 | William Christoffersen | 2001 | 30.57 | 1:04.80 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:04.20 | |||||||||
3 | Christian Crone | 2001 | 31.30 | 1:05.86 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:08.77 | |||||||||
4 | Emil Mosegaard | 2001 | 32.76 | 1:10.00 | Deltager ikke i finalen | |||||
TVS Tårnborg IF | 1:06.85 | |||||||||
5 | Jonas Andersen | 2001 | 32.79 | 1:10.73 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:15.64 | |||||||||
6 | Parsa Hosini | 2001 | 33.02 | 1:12.48 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:11.49 | |||||||||
7 | William Kristiansen | 2001 | 35.09 | 1:14.07 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:13.16 | |||||||||
8 | Carl M Gadegaard | 2001 | 36.22 | 1:18.73 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:27.97 | |||||||||
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Kasper Bonnichsen | 2002 | 30.87 | 1:06.71 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:07.31 | |||||||||
2 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 31.51 | 1:07.22 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:08.68 | |||||||||
3 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | 31.29 | 1:07.43 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:14.97 | |||||||||
4 | David Arneskov | 2002 | 32.24 | 1:08.71 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:09.04 | |||||||||
5 | Theodor Palmø | 2002 | 32.76 | 1:10.48 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:14.01 | |||||||||
6 | Emil Steenberg | 2002 | 33.51 | 1:10.72 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:11.96 | |||||||||
7 | Tobias Boström | 2002 | 33.09 | 1:12.48 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:12.97 | |||||||||
8 | Christopher H. Brown | 2002 | 35.93 | 1:14.15 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:15.65 | |||||||||
9 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | 35.20 | 1:16.47 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:16.27 | |||||||||
10 | Oliver Steenberg | 2002 | 34.95 | 1:16.52 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:19.27 | |||||||||
11 | Emil Frydenholm | 2002 | 35.54 | 1:16.60 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:17.15 | |||||||||
12 | Mark Sumberg | 2002 | 37.37 | 1:19.17 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:17.59 | |||||||||
13 | Alexander E. Pedersen | 2002 | 37.32 | 1:21.26 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:20.08 | |||||||||
14 | Sebastian Bonde | 2002 | 38.94 | 1:22.42 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:25.37 | |||||||||
15 | Mark Brandt | 2002 | 38.39 | 1:23.00 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:29.27 | |||||||||
- | Jacob Ellekær | 2002 | DNS | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:23.69 | |||||||||
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | 33.59 | 1:12.95 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:15.20 | |||||||||
2 | Mikkel Hjelm | 2003 | 35.42 | 1:15.21 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:15.02 | |||||||||
3 | Victor Nygaard | 2003 | 34.06 | 1:18.86 | ||||||
O.S.L.F. | 1:25.88 | |||||||||
4 | Marcus Hiort | 2003 | 40.18 | 1:26.53 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:23.39 | |||||||||
5 | Noah Bred | 2003 | 41.85 | 1:28.48 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:29.91 | |||||||||
6 | Simon Rytter Eliasen | 2003 | 41.44 | 1:30.52 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:28.80 | |||||||||
7 | Jonas Reimer Christensen | 2003 | 42.40 | 1:35.17 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:37.86 | |||||||||
8 | Oscar Frejwald Christians | 2003 | 46.11 | 1:38.29 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:43.47 | |||||||||
9 | Joe Tani Fohlmann | 2003 | 46.14 | 1:38.38 | ||||||
O.S.L.F. | 1:41.73 | |||||||||
10 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | 44.53 | 1:39.96 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:33.35 | |||||||||
11 | Casper Bang Clausen | 2003 | 43.30 | 1:41.34 | ||||||
O.S.L.F. | 1:42.13 | |||||||||
12 | Albert Vigsø Poulsen | 2003 | 44.40 | 1:43.44 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:18.32 | |||||||||
13 | William Scherling de Stri | 2003 | 49.02 | 1:47.40 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:51.81 | |||||||||
14 | Gustav Clement | 2003 | 52.85 | 1:55.60 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:01.72 | |||||||||
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 33.94 | 1:13.36 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:22.33 | |||||||||
2 | Silas Waterval | 2004 | 39.53 | 1:25.95 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:27.12 | |||||||||
3 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | 40.65 | 1:31.92 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:29.62 | |||||||||
4 | Andreas Ivang Ladefoged | 2004 | 38.43 | 1:34.11 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:35.02 | |||||||||
5 | Nikolaj Fallenkamp | 2004 | 47.69 | 1:39.81 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:42.84 | |||||||||
6 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | 48.07 | 1:42.87 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:46.16 | |||||||||
7 | Lasse Metz Mondrup | 2004 | 48.07 | 1:45.20 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:31.19 | |||||||||
8 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | 48.72 | 1:48.18 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Silas Fessel | 2004 | 56.60 | 2:05.31 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:06.58 | |||||||||
- | Anton Hvistendahl Fabel | 2004 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:10.45 | |||||||||
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | 45.24 | 1:42.00 | ||||||
Frem Odense | 1:57.84 | |||||||||
- | Meng-Joon Koh | 2005 | DSQ | Bryst pull out 50m | ||||||
Frem Odense | 1:47.38 | |||||||||
- | Nicolas Duvander | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:34.19 | |||||||||
- | Philip Rindum | 2005 | DSQ | 1 hånd vending 75m | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:47.91 | |||||||||
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2006-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | 44.63 | 1:43.85 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:35.19 | |||||||||
2 | Nicolas Christiansen | 2007 | 56.06 | 2:02.76 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 2:17.22 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 06 marts 2016 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:23 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nyborg Årgangs Cup | Udskriftsdato | 06 marts 2016 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 17:24 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 marts 2016 |
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | William Christoffersen | 2001 | 28.11 | 1:02.58 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:04.20 | |||||||||
2 | Mads Toft | 2001 | 29.25 | 1:03.30 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:06.39 | |||||||||
3 | Christian Crone | 2001 | 31.13 | 1:06.45 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:08.77 | |||||||||
4 | Jonas Andersen | 2001 | 33.17 | 1:11.33 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:15.64 | |||||||||
5 | Parsa Hosini | 2001 | 33.08 | 1:12.74 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:11.49 | |||||||||
6 | William Kristiansen | 2001 | 34.68 | 1:14.21 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:13.16 | |||||||||
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | 30.59 | 1:07.91 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:14.97 | |||||||||
2 | David Arneskov | 2002 | 32.20 | 1:08.53 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:09.04 | |||||||||
3 | Emil Steenberg | 2002 | 32.23 | 1:10.59 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:11.96 | |||||||||
4 | Theodor Palmø | 2002 | 32.88 | 1:11.69 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:14.01 | |||||||||
- | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | DSQ | tyvstart | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:08.68 | |||||||||
- | Kasper Bonnichsen | 2002 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:07.31 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 06 marts 2016 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:24 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nyborg Årgangs Cup | Udskriftsdato | 06 marts 2016 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 15:15 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 marts 2016 |
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1917-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Abby Kristine Waterval | 2002 | 35.51 | 1:12.80 | 1:49.39 | 2:26.27 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:31.18 | |||||||||
2 | Cassandra L. L. Hansen | 2002 | 37.25 | 1:16.05 | 1:55.73 | 2:35.25 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:39.06 | |||||||||
3 | Rikke Vagtborg Jensen | 2002 | 40.67 | 1:24.83 | 2:10.40 | 2:54.46 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:55.19 | |||||||||
- | Jasmin Lykke | 2002 | DSQ | Ej forts bev. 175m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 3:12.19 | |||||||||
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 38.27 | 1:19.18 | 2:00.36 | 2:39.64 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:40.80 | |||||||||
2 | Michelle Kramer Andersen | 2003 | 38.70 | 1:19.48 | 2:00.74 | 2:40.48 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:40.25 | |||||||||
3 | Mille Scheel | 2003 | 43.76 | 1:30.32 | 2:18.74 | 3:04.27 | ||||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:06.16 | |||||||||
- | Lea Andersen | 2003 | DSQ | Ej forts bev. 175m | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 3:24.20 | |||||||||
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Emma Hansen | 2004 | 36.25 | 1:16.60 | 1:58.10 | 2:38.49 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:40.39 | |||||||||
2 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 38.01 | 1:20.03 | 2:03.03 | 2:44.21 | ||||
O.S.L.F. | 2:45.81 | |||||||||
3 | Josefine Krumbak | 2004 | 39.67 | 1:22.19 | 2:06.24 | 2:48.41 | ||||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:42.90 | |||||||||
4 | Sofie Ølgaard Hansen | 2004 | 41.73 | 1:25.45 | 2:09.49 | 2:51.65 | ||||
TVS Tårnborg IF | 3:10.05 | |||||||||
5 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | 42.06 | 1:26.41 | 2:09.65 | 2:51.68 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:56.22 | |||||||||
6 | Helga Bak | 2004 | 41.02 | 1:25.70 | 2:10.17 | 2:54.05 | ||||
Nyborg Svømmeklub | 2:58.59 | |||||||||
7 | Roseline Løkkegaard | 2004 | 41.30 | 1:25.58 | 2:11.47 | 2:56.40 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:46.58 | |||||||||
8 | Kathrine Weide | 2004 | 1:29.43 | 2:15.34 | 2:56.99 | 2:56.99 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:59.19 | |||||||||
9 | Cathrine Østergaard Niels | 2004 | 42.39 | 1:29.80 | 2:17.79 | 3:05.28 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:59.87 | |||||||||
10 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 45.55 | 1:33.03 | 2:21.18 | 3:06.51 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:08.43 | |||||||||
11 | Victoria Underbjerg | 2004 | 42.91 | 1:30.33 | 2:19.16 | 3:07.09 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:59.19 | |||||||||
12 | Laura Kjørtsholtsen | 2004 | 47.97 | 1:38.14 | 2:27.74 | 3:12.97 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:26.24 | |||||||||
13 | Ida Kristensen | 2004 | 47.36 | 1:37.03 | 2:27.25 | 3:14.36 | ||||
Frem Odense | ||||||||||
14 | Frida Karoline Dall | 2004 | 50.05 | 1:46.75 | 2:45.12 | 3:41.06 | ||||
Frem Odense | 3:56.84 | |||||||||
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Josefine Staudt | 2005 | 44.97 | 1:33.61 | 2:24.55 | 3:13.38 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:18.29 | |||||||||
2 | Frederikke B. Hansen | 2005 | 45.06 | 1:34.82 | 3:17.05 | 3:17.05 | ||||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:16.12 | |||||||||
3 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 49.38 | 1:39.02 | 2:30.40 | 3:19.62 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:24.31 | |||||||||
- | Luna Christensen | 2005 | DSQ | Ej forts bev. 75m | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:24.06 | |||||||||
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Naja Færgemann | 2006 | 48.34 | 1:40.54 | 2:34.17 | 3:25.71 | ||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Mie Ankersen | 2006 | 49.24 | 1:45.09 | 2:40.54 | 3:31.64 | ||||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:28.93 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 06 marts 2016 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:15 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nyborg Årgangs Cup | Udskriftsdato | 06 marts 2016 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 15:21 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 marts 2016 |
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1917-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Carl M Gadegaard | 2001 | 38.42 | 1:18.45 | 1:59.75 | 2:40.41 | ||||
Nyborg Svømmeklub | 2:39.39 | |||||||||
2 | Anders Eenberg | 2001 | 40.00 | 1:23.57 | 2:07.09 | 2:51.14 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:50.19 | |||||||||
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | David Arneskov | 2002 | 34.64 | 1:11.97 | 1:50.57 | 2:28.27 | ||||
Holbæk Svømme Klub | 2:27.18 | |||||||||
2 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | 35.97 | 1:14.17 | 1:52.90 | 2:29.68 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:47.57 | |||||||||
3 | Frederik Pedersen | 2002 | 37.78 | 1:18.81 | 1:58.62 | 2:37.08 | ||||
Holbæk Svømme Klub | 2:39.65 | |||||||||
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Jonas Kjær | 2003 | 36.90 | 1:15.25 | 1:54.63 | 2:32.65 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:30.79 | |||||||||
2 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | 38.47 | 1:19.63 | 2:00.79 | 2:39.59 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:52.07 | |||||||||
3 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 37.43 | 1:18.39 | 2:00.53 | 2:41.64 | ||||
O.S.L.F. | 2:35.44 | |||||||||
4 | Mathias Munch Pedersen | 2003 | 1:21.90 | 2:46.35 | 2:46.35 | |||||
Odense Svømme Klub | 2:47.05 | |||||||||
5 | Emil Breinholt | 2003 | 44.20 | 1:30.99 | 2:16.76 | 3:01.59 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:07.67 | |||||||||
- | Jacob Thomsen | 2003 | DSQ | Ej fort bev. 100 m | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 3:42.33 | |||||||||
- | Sune Lyngesen | 2003 | DSQ | Ej berøring. 25m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 3:10.19 | |||||||||
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Mads Juul Henriksen | 2004 | 40.21 | 1:23.08 | 2:06.20 | 2:47.66 | ||||
Odense Svømme Klub | 3:09.60 | |||||||||
2 | Silas Waterval | 2004 | 42.93 | 1:27.71 | 2:13.51 | 2:56.81 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:12.12 | |||||||||
3 | Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 43.34 | 1:30.16 | 2:16.45 | 3:00.03 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 3:15.88 | |||||||||
4 | Mathias Ankersen | 2004 | 42.53 | 1:28.73 | 2:15.56 | 3:00.93 | ||||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:00.90 | |||||||||
5 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 43.12 | 1:28.60 | 2:15.36 | 3:02.49 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:05.20 | |||||||||
6 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | 44.68 | 1:32.18 | 2:20.44 | 3:05.72 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:15.10 | |||||||||
7 | Oliver Zeeberg Iversen | 2004 | 50.92 | 1:44.80 | 2:38.07 | 3:31.29 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:40.21 | |||||||||
8 | Piotr Stadnicki | 2004 | 53.86 | 1:56.29 | 3:57.37 | 3:57.37 | ||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mads Ole Frederiksen | 2004 | 3:16.16 | 4:23.22 | 4:23.22 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:13.68 | |||||||||
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | 43.63 | 1:29.78 | 3:03.50 | 3:03.50 | ||||
Frem Odense | 3:19.40 | |||||||||
- | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | DSQ | Ej fort bev. 25m | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:19.85 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 06 marts 2016 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:21 |
Resultat Løb 11 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nyborg Årgangs Cup | Udskriftsdato | 06 marts 2016 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 19:54 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 marts 2016 |
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Indledende 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | 29.25 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 28.97 | |||||||||
2 | Michelle Mortensen | 2002 | 29.56 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 29.72 | |||||||||
3 | Cecilie Christensen | 2002 | 29.91 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.95 | |||||||||
4 | Cassandra L. L. Hansen | 2002 | 30.02 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 31.70 | |||||||||
5 | Victoria Leth | 2002 | 31.54 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 29.88 | |||||||||
6 | Abby Kristine Waterval | 2002 | 32.03 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.44 | |||||||||
7 | Engeline Scheby Petersen | 2002 | 32.17 | |||||||
Kalundborg SK | 32.56 | |||||||||
8 | Anna Foverskov | 2002 | 32.18 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 32.27 | |||||||||
9 | Nynne Nørlem | 2002 | 32.38 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 32.84 | |||||||||
10 | Nicoline Strandberg | 2002 | 32.75 | |||||||
Kalundborg SK | 33.08 | |||||||||
11 | Julie Ejby | 2002 | 33.05 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 33.17 | |||||||||
12 | Jasmin Lykke | 2002 | 33.22 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.24 | |||||||||
- | Victoria Christoffersen | 2002 | DSQ | tyvstart | ||||||
TVS Tårnborg IF | 31.74 | |||||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Indledende 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 27.82 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 27.58 | |||||||||
2 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | 29.06 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 29.31 | |||||||||
3 | Esther Else Grubert | 2003 | 30.21 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 30.57 | |||||||||
4 | Mie Mørkedal | 2003 | 32.50 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 33.57 | |||||||||
5 | Mathilde Nielsen | 2003 | 32.60 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 31.95 | |||||||||
6 | Katrine Brolykke Madsen | 2003 | 33.55 | |||||||
O.S.L.F. | 34.75 | |||||||||
7 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | 33.62 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.36 | |||||||||
8 | Jasmina K. Jacobsen | 2003 | 34.19 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.72 | |||||||||
9 | Nikoline Andersen | 2003 | 34.40 | |||||||
Odense Svømme Klub | 36.00 | |||||||||
10 | Lizette Nikolajsen | 2003 | 34.60 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.74 | |||||||||
11 | Mille Scheel | 2003 | 35.31 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 37.18 | |||||||||
12 | Barbara Ammentorp | 2003 | 35.49 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 38.09 | |||||||||
13 | Pernille Juul Jensen | 2003 | 37.77 | |||||||
O.S.L.F. | 45.07 | |||||||||
14 | Kamille M. Hauber Ørsted | 2003 | 39.06 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 40.92 | |||||||||
15 | Petrine Nielson | 2003 | 39.55 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.64 | |||||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Indledende 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Roseline Løkkegaard | 2004 | 30.39 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 30.79 | |||||||||
1 | Wilma Anker | 2004 | 30.39 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 30.49 | |||||||||
3 | Christina M. Glargaard | 2004 | 30.74 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.72 | |||||||||
4 | Frida Bang Stanelt | 2004 | 30.77 | |||||||
Kalundborg SK | 32.16 | |||||||||
5 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 31.07 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.13 | |||||||||
6 | Sophia Bøttger | 2004 | 31.37 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 32.49 | |||||||||
7 | Aurelia Pedersen | 2004 | 32.00 | |||||||
Odense Svømme Klub | 32.66 | |||||||||
8 | Helga Bak | 2004 | 32.47 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 33.98 | |||||||||
9 | Lucca Rademakers | 2004 | 32.70 | |||||||
TVS Tårnborg IF | 34.22 | |||||||||
10 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 32.84 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 32.85 | |||||||||
11 | Caroline Holm | 2004 | 32.96 | |||||||
Kalundborg SK | 33.17 | |||||||||
12 | Victoria Underbjerg | 2004 | 33.18 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.57 | |||||||||
13 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | 33.51 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.49 | |||||||||
14 | Anna Larsen | 2004 | 33.54 | |||||||
Kalundborg SK | 34.12 | |||||||||
15 | Sofie Ølgaard Hansen | 2004 | 34.26 | |||||||
TVS Tårnborg IF | 32.45 | |||||||||
16 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | 34.44 | |||||||
Frem Odense | 35.19 | |||||||||
17 | Anna Leopold Brandt | 2004 | 34.55 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.31 | |||||||||
18 | Anna Bjerrum Møller | 2004 | 34.74 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.64 | |||||||||
19 | Ida Bruhn | 2004 | 34.97 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 34.47 | |||||||||
20 | Kathrine Weide | 2004 | 35.33 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.59 | |||||||||
21 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 35.98 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.40 | |||||||||
22 | Maria Mathiesen | 2004 | 36.07 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.28 | |||||||||
23 | Simone Hoppe | 2004 | 36.20 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 38.48 | |||||||||
24 | Julie Nguyen | 2004 | 36.30 | |||||||
Frem Odense | 41.50 | |||||||||
25 | Sofie Kaysen | 2004 | 36.75 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 37.26 | |||||||||
26 | Jenni Nguyen | 2004 | 37.08 | |||||||
Frem Odense | 38.28 | |||||||||
27 | Kristine Kipper Pedersen | 2004 | 37.19 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 40.04 | |||||||||
28 | Isabella Jacobsen | 2004 | 37.38 | |||||||
TVS Tårnborg IF | 37.40 | |||||||||
29 | Freja S. Falkenstrøm | 2004 | 37.45 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 42.14 | |||||||||
30 | Ida Kristensen | 2004 | 37.53 | |||||||
Frem Odense | 37.05 | |||||||||
31 | Laura Riber Memborg | 2004 | 38.18 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 39.28 | |||||||||
32 | Frida Karoline Dall | 2004 | 38.56 | |||||||
Frem Odense | 39.63 | |||||||||
33 | Line Tångberg | 2004 | 39.18 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 41.42 | |||||||||
34 | Josephine Larsen | 2004 | 39.31 | |||||||
Frem Odense | 39.97 | |||||||||
35 | Kathrine Jensen-Mattebjer | 2004 | 39.53 | |||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
36 | Sille Møller | 2004 | 41.34 | |||||||
Kalundborg SK | 46.75 | |||||||||
37 | Tenna Marie Nielsen | 2004 | 41.55 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
38 | Cathrine Høst | 2004 | 41.77 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 45.81 | |||||||||
39 | Josephine Larsen | 2004 | 42.10 | |||||||
TVS Tårnborg IF | 46.27 | |||||||||
40 | Marie Mühring-Nielsen | 2004 | 45.04 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 47.97 | |||||||||
41 | Sofie Løfmark Jensen | 2004 | 48.82 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
- | Karoline Elholm Juliussen | 2004 | DSQ | tyvstart | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 38.52 | |||||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Indledende 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Amalie Østerlund | 2005 | 35.11 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 34.86 | |||||||||
2 | Liv Salhauge | 2005 | 35.16 | Deltager ikke i finalen | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.88 | |||||||||
3 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | 35.25 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 34.51 | |||||||||
4 | Agnete Habermann | 2005 | 35.41 | |||||||
Odense Svømme Klub | 36.35 | |||||||||
5 | Mathilde Stilund | 2005 | 35.99 | |||||||
Frem Odense | 37.36 | |||||||||
6 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 36.24 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 40.08 | |||||||||
7 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 36.75 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 36.85 | |||||||||
8 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 37.22 | |||||||
Frem Odense | 38.30 | |||||||||
9 | Luna Christensen | 2005 | 37.99 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 39.94 | |||||||||
10 | Alma Gotfredsen | 2005 | 38.10 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 41.24 | |||||||||
11 | Andrea Holm Sørensen | 2005 | 38.11 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 38.09 | |||||||||
12 | Ida Jacobsen | 2005 | 38.35 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 40.98 | |||||||||
13 | Fanta Osatoharimwen | 2005 | 39.10 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 41.14 | |||||||||
14 | Amanda Busk Olesen | 2005 | 39.48 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 41.45 | |||||||||
15 | Marie Jensen | 2005 | 39.58 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 41.91 | |||||||||
16 | Josefine Staudt | 2005 | 39.76 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 43.74 | |||||||||
17 | Andrea Elnif Christiansen | 2005 | 39.92 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 43.45 | |||||||||
18 | Ella Bødker Thomsen | 2005 | 43.05 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.84 | |||||||||
19 | Melek Canpolat | 2005 | 43.28 | |||||||
Frem Odense | 45.43 | |||||||||
20 | Nina Seirup | 2005 | 43.57 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 50.67 | |||||||||
21 | Julie Johansen | 2005 | 51.00 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 51.63 | |||||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Indledende 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Alberte Pedersen | 2006 | 36.34 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 39.38 | |||||||||
2 | Annette Toft | 2006 | 37.04 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 38.35 | |||||||||
3 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | 37.75 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.86 | |||||||||
4 | Sofie A. Wolf | 2006 | 37.81 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 39.25 | |||||||||
5 | Naja Færgemann | 2006 | 39.89 | |||||||
Odense Svømme Klub | 46.98 | |||||||||
6 | Laura Meyer | 2006 | 40.90 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 42.24 | |||||||||
7 | Nana Andersen | 2006 | 42.34 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 41.09 | |||||||||
8 | Kamille Mikkelsen | 2006 | 43.40 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 45.39 | |||||||||
9 | Maria Stoklund | 2006 | 44.74 | |||||||
Kalundborg SK | 48.42 | |||||||||
10 | Katrine Tønnov Schou | 2006 | 45.30 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.50 | |||||||||
11 | Frederikke M. Christensen | 2006 | 50.13 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 49.62 | |||||||||
12 | Katrine Elholm Juliussen | 2006 | 53.54 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 55.80 | |||||||||
13 | Josefine Agertoft | 2006 | 54.29 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 52.94 | |||||||||
14 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | 57.46 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:01.82 | |||||||||
15 | Anna Eilby Heldt | 2006 | 1:01.01 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:11.66 | |||||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Indledende 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Andrea Strandby | 2007 | 45.43 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.20 | |||||||||
2 | Thilde Thomsen | 2008 | 52.29 | |||||||
Kalundborg SK | 57.61 | |||||||||
3 | Dicte S. Falkenstrøm | 2008 | 1:03.33 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:09.33 | |||||||||
4 | Ella Hedegaard Rasmussen | 2008 | 1:04.18 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:08.04 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 06 marts 2016 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:54 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nyborg Årgangs Cup | Udskriftsdato | 05 marts 2016 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 18:27 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 marts 2016 |
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Wilma Anker | 2004 | 29.63 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 30.49 | |||||||||
2 | Christina M. Glargaard | 2004 | 30.11 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.72 | |||||||||
3 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 30.36 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.13 | |||||||||
4 | Roseline Løkkegaard | 2004 | 30.49 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 30.79 | |||||||||
5 | Frida Bang Stanelt | 2004 | 30.63 | |||||||
Kalundborg SK | 32.16 | |||||||||
6 | Sophia Bøttger | 2004 | 30.98 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 32.49 | |||||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | 33.68 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 34.51 | |||||||||
2 | Amalie Østerlund | 2005 | 33.73 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 34.86 | |||||||||
3 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 34.44 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 36.85 | |||||||||
4 | Agnete Habermann | 2005 | 35.09 | |||||||
Odense Svømme Klub | 36.35 | |||||||||
5 | Mathilde Stilund | 2005 | 35.90 | |||||||
Frem Odense | 37.36 | |||||||||
6 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 36.01 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 40.08 | |||||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Alberte Pedersen | 2006 | 35.99 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 39.38 | |||||||||
2 | Annette Toft | 2006 | 37.66 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 38.35 | |||||||||
3 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | 37.78 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.86 | |||||||||
4 | Sofie A. Wolf | 2006 | 38.83 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 39.25 | |||||||||
5 | Naja Færgemann | 2006 | 39.58 | |||||||
Odense Svømme Klub | 46.98 | |||||||||
6 | Laura Meyer | 2006 | 41.32 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 42.24 | |||||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Andrea Strandby | 2007 | 45.96 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.20 | |||||||||
2 | Thilde Thomsen | 2008 | 55.81 | |||||||
Kalundborg SK | 57.61 | |||||||||
3 | Ella Hedegaard Rasmussen | 2008 | 1:02.77 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:08.04 | |||||||||
4 | Dicte S. Falkenstrøm | 2008 | 1:03.22 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:09.33 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 05 marts 2016 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:27 |
Resultat Løb 12 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nyborg Årgangs Cup | Udskriftsdato | 05 marts 2016 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 10:22 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 marts 2016 |
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 1917-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Mads Toft | 2001 | 25.46 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 25.12 | |||||||||
2 | William Christoffersen | 2001 | 25.92 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 25.77 | |||||||||
3 | Parsa Hosini | 2001 | 27.75 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.41 | |||||||||
4 | William Kristiansen | 2001 | 28.29 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 28.66 | |||||||||
5 | Anders Eenberg | 2001 | 28.46 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.25 | |||||||||
6 | Andreas Lind-Ellefsen | 2001 | 28.56 | |||||||
Kalundborg SK | 28.87 | |||||||||
7 | Rahul Singh Sekhon | 2001 | 30.64 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 32.54 | |||||||||
8 | Lucas Leal | 2001 | 39.38 | |||||||
TVS Tårnborg IF | 41.69 | |||||||||
- | Alexander Kragesand | 1999 | 28.99 | EXTRA | ||||||
TVS Tårnborg IF | 28.75 | |||||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | 26.17 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.92 | |||||||||
2 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 27.50 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 27.80 | |||||||||
3 | Mingus Okkerholm | 2002 | 28.18 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 29.94 | |||||||||
4 | Emil Steenberg | 2002 | 28.34 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 29.24 | |||||||||
5 | Kasper Bonnichsen | 2002 | 28.67 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.76 | |||||||||
6 | Christopher H. Brown | 2002 | 28.97 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 29.92 | |||||||||
7 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | 28.98 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.19 | |||||||||
8 | Silas Bøjsen | 2002 | 29.15 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 30.07 | |||||||||
9 | Theodor Palmø | 2002 | 29.49 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 30.49 | |||||||||
10 | Tobias Boström | 2002 | 29.53 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.94 | |||||||||
11 | Emil Frydenholm | 2002 | 29.59 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.61 | |||||||||
12 | Mark Sumberg | 2002 | 29.66 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 29.57 | |||||||||
13 | Sebastian Bonde | 2002 | 30.00 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 31.33 | |||||||||
14 | Magnus Christensen | 2002 | 30.20 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 30.69 | |||||||||
15 | Alexander E. Pedersen | 2002 | 31.07 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 32.25 | |||||||||
16 | Mark Brandt | 2002 | 31.51 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 32.02 | |||||||||
17 | Jacob Ellekær | 2002 | 32.62 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 33.27 | |||||||||
18 | Marcus Artmann | 2002 | 34.11 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 35.45 | |||||||||
19 | Mikkel Nissen | 2002 | 34.22 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 33.47 | |||||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Jonas Kjær | 2003 | 28.33 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.67 | |||||||||
2 | Mikkel Hjelm | 2003 | 29.06 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.88 | |||||||||
3 | Mikkel Mortensen | 2003 | 29.17 | |||||||
Kalundborg SK | 30.19 | |||||||||
4 | Victor Nygaard | 2003 | 29.20 | |||||||
O.S.L.F. | 30.39 | |||||||||
5 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | 29.82 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.38 | |||||||||
6 | Marcus Hiort | 2003 | 30.68 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 32.84 | |||||||||
7 | Andreas Pedersen | 2003 | 30.89 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 34.00 | |||||||||
8 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 31.03 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.42 | |||||||||
9 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | 31.96 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.00 | |||||||||
10 | Anton Pedersen | 2003 | 32.76 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.23 | |||||||||
11 | Noah Bred | 2003 | 33.05 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 33.79 | |||||||||
12 | Zilas Aarestrup | 2003 | 33.11 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 35.54 | |||||||||
13 | Casper Bang Clausen | 2003 | 33.21 | |||||||
O.S.L.F. | 34.82 | |||||||||
14 | Jonas Reimer Christensen | 2003 | 33.69 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 38.39 | |||||||||
15 | Sune Lyngesen | 2003 | 35.06 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.89 | |||||||||
16 | Jacob Thomsen | 2003 | 35.17 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 36.06 | |||||||||
17 | Christoffer Hald | 2003 | 35.45 | |||||||
Frem Odense | 35.63 | |||||||||
18 | Viktor Holst Rasmussen | 2003 | 36.81 | |||||||
TVS Tårnborg IF | 40.66 | |||||||||
19 | Esben Breum Lau | 2003 | 36.88 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 40.08 | |||||||||
20 | William Scherling de Stri | 2003 | 37.70 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 38.90 | |||||||||
21 | Albert Vigsø Poulsen | 2003 | 37.73 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 45.21 | |||||||||
22 | Gustav Clement | 2003 | 38.65 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.63 | |||||||||
23 | Gustav Hartig-Larsen | 2003 | 41.95 | |||||||
TVS Tårnborg IF | 44.25 | |||||||||
- | Tobias Svenningsen | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.22 | |||||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 29.23 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.58 | |||||||||
2 | Mads Juul Henriksen | 2004 | 29.60 | |||||||
Odense Svømme Klub | 29.83 | |||||||||
3 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | 30.56 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 32.39 | |||||||||
4 | Alexander Lind-Ellefsen | 2004 | 32.01 | |||||||
Kalundborg SK | 33.11 | |||||||||
5 | Frederik Scheby Petersen | 2004 | 32.67 | |||||||
Kalundborg SK | 32.17 | |||||||||
6 | Anders Mose | 2004 | 32.74 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.97 | |||||||||
7 | Silas Waterval | 2004 | 33.33 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.98 | |||||||||
8 | Andreas Ivang Ladefoged | 2004 | 33.47 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 33.85 | |||||||||
9 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 33.91 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 34.50 | |||||||||
10 | Mark Kronbæk Nancke | 2004 | 34.75 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 41.76 | |||||||||
11 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | 35.11 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 38.63 | |||||||||
12 | Joachim Mårtensen | 2004 | 35.26 | |||||||
Kalundborg SK | 37.86 | |||||||||
13 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | 35.31 | |||||||
TVS Tårnborg IF | 36.32 | |||||||||
14 | Nikolaj Fallenkamp | 2004 | 35.83 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 36.30 | |||||||||
15 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | 36.59 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.47 | |||||||||
16 | Mikkel Nielsen | 2004 | 36.94 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 38.71 | |||||||||
17 | Rasmus Mortensen | 2004 | 37.97 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 40.03 | |||||||||
18 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | 38.30 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.54 | |||||||||
19 | Christopher Nyby Killerup | 2004 | 38.33 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 42.38 | |||||||||
20 | Oliver Zeeberg Iversen | 2004 | 38.42 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 39.10 | |||||||||
21 | William Leth | 2004 | 38.57 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 41.68 | |||||||||
22 | Sebastian Graff | 2004 | 38.75 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 42.72 | |||||||||
23 | Piotr Stadnicki | 2004 | 39.17 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 45.77 | |||||||||
24 | Peter Nøhr | 2004 | 39.57 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 42.15 | |||||||||
25 | Søren Wandall Ohlsen | 2004 | 39.64 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 39.60 | |||||||||
26 | Valdemar Stahl | 2004 | 40.46 | |||||||
Odense Svømme Klub | 40.93 | |||||||||
27 | Vilhelm Thieden Maarbjerg | 2004 | 42.86 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 52.92 | |||||||||
28 | Mads Ole Frederiksen | 2004 | 44.37 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 48.47 | |||||||||
29 | Marcus Herkild | 2004 | 48.30 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.24 | |||||||||
- | Lasse Metz Mondrup | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 37.43 | |||||||||
- | Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.90 | |||||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | 33.77 | |||||||
Frem Odense | 34.21 | |||||||||
2 | August Høy | 2005 | 34.13 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 35.37 | |||||||||
3 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | 34.20 | |||||||
Frem Odense | 36.30 | |||||||||
4 | Elias Yldiz | 2005 | 34.28 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.15 | |||||||||
5 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | 34.36 | |||||||
TVS Tårnborg IF | 36.16 | |||||||||
6 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 34.79 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 36.26 | |||||||||
7 | Nicolas Duvander | 2005 | 35.26 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 37.06 | |||||||||
8 | Hjalte Dalskov | 2005 | 36.04 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 36.12 | |||||||||
9 | Jonas Becker Skouboe | 2005 | 37.02 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.63 | |||||||||
10 | Meng-Joon Koh | 2005 | 37.73 | |||||||
Frem Odense | 40.55 | |||||||||
11 | Andreas Nikolajsen | 2005 | 38.10 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 38.61 | |||||||||
12 | Kasper Duch | 2005 | 38.69 | |||||||
Frem Odense | 42.15 | |||||||||
13 | Alexander Drachmann | 2005 | 39.67 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 43.48 | |||||||||
14 | Mikkel Hyldahl | 2005 | 40.24 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 44.74 | |||||||||
15 | Mikkel Bredal Larsen | 2005 | 40.88 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 45.35 | |||||||||
16 | Teodor Thuelund | 2005 | 42.46 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 47.07 | |||||||||
17 | Sylvester Wichmann Meisne | 2005 | 42.76 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 45.98 | |||||||||
18 | Alexander Okkerholm | 2005 | 43.88 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 46.58 | |||||||||
19 | Tobias Hansen | 2005 | 51.84 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 54.74 | |||||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2006-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Kasper Nørskov Kaltoft | 2006 | 35.95 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.35 | |||||||||
2 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | 37.96 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 39.98 | |||||||||
3 | Nicolas Christiansen | 2007 | 38.68 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 39.97 | |||||||||
4 | Asbjørn Rotne Hansen | 2006 | 39.97 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.40 | |||||||||
5 | Oskar Foss | 2006 | 40.21 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 40.33 | |||||||||
6 | Oskar Mühring | 2006 | 41.63 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 44.61 | |||||||||
7 | Frederik Nielsen | 2006 | 44.50 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 43.68 | |||||||||
8 | David Stoklund | 2008 | 45.62 | |||||||
Kalundborg SK | 47.92 | |||||||||
9 | Lasse Legind | 2006 | 46.65 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 51.75 | |||||||||
10 | Peter Lind-Ellefsen | 2006 | 47.00 | |||||||
Kalundborg SK | 47.48 | |||||||||
11 | Willas Kazhel | 2006 | 49.01 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Theis Wolfram | 2006 | 49.75 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 56.60 | |||||||||
13 | Thoke Thomsen | 2006 | 52.96 | |||||||
Kalundborg SK | 54.82 | |||||||||
14 | Lasse Simonsen | 2007 | 53.88 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:02.65 | |||||||||
15 | Mathias Gramstrup Madsen | 2006 | 56.76 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Nikolaj Kobbernagel | 2007 | 58.45 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 57.88 | |||||||||
17 | Emil B. Mortensen | 2006 | 58.70 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 58.07 | |||||||||
18 | Adrian Vaarning | 2007 | 1:00.78 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:07.48 | |||||||||
- | Mathias Lykke Sandison | 2007 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 41.39 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 05 marts 2016 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:22 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nyborg Årgangs Cup | Udskriftsdato | 05 marts 2016 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 18:27 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 marts 2016 |
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Jonas Kjær | 2003 | 28.27 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.67 | |||||||||
1 | Mikkel Hjelm | 2003 | 28.27 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.88 | |||||||||
3 | Victor Nygaard | 2003 | 29.18 | |||||||
O.S.L.F. | 30.39 | |||||||||
4 | Mikkel Mortensen | 2003 | 29.22 | |||||||
Kalundborg SK | 30.19 | |||||||||
5 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | 30.05 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.38 | |||||||||
6 | Marcus Hiort | 2003 | 30.53 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 32.84 | |||||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 29.03 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.58 | |||||||||
2 | Mads Juul Henriksen | 2004 | 29.47 | |||||||
Odense Svømme Klub | 29.83 | |||||||||
3 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | 31.19 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 32.39 | |||||||||
4 | Frederik Scheby Petersen | 2004 | 31.69 | |||||||
Kalundborg SK | 32.17 | |||||||||
5 | Alexander Lind-Ellefsen | 2004 | 32.04 | |||||||
Kalundborg SK | 33.11 | |||||||||
6 | Anders Mose | 2004 | 32.94 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.97 | |||||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Elias Yldiz | 2005 | 32.90 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.15 | |||||||||
2 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | 33.07 | |||||||
Frem Odense | 34.21 | |||||||||
3 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 33.16 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 36.26 | |||||||||
4 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | 34.64 | |||||||
Frem Odense | 36.30 | |||||||||
5 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | 34.82 | |||||||
TVS Tårnborg IF | 36.16 | |||||||||
- | August Høy | 2005 | DSQ | tyvstart | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 35.37 | |||||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Kasper Nørskov Kaltoft | 2006 | 36.30 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.35 | |||||||||
2 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | 37.82 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 39.98 | |||||||||
3 | Nicolas Christiansen | 2007 | 38.73 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 39.97 | |||||||||
4 | Oskar Foss | 2006 | 38.90 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 40.33 | |||||||||
5 | Asbjørn Rotne Hansen | 2006 | 40.91 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.40 | |||||||||
6 | Oskar Mühring | 2006 | 43.06 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 44.61 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 05 marts 2016 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:27 |
Resultat Løb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nyborg Årgangs Cup | Udskriftsdato | 05 marts 2016 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 10:47 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 marts 2016 |
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 1917-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Engeline Scheby Petersen | 2002 | 38.94 | 1:19.25 | ||||||
Kalundborg SK | 1:18.59 | |||||||||
2 | Maria Bredal Larsen | 2002 | 39.11 | 1:19.59 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:19.63 | |||||||||
3 | Nicoline Strandberg | 2002 | 39.39 | 1:19.73 | ||||||
Kalundborg SK | 1:21.71 | |||||||||
4 | Rikke Vagtborg Jensen | 2002 | 39.44 | 1:22.24 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:28.31 | |||||||||
5 | Jasmin Lykke | 2002 | 45.25 | 1:33.15 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:31.93 | |||||||||
- | Caroline Christensen | 2000 | 48.08 | 1:41.37 | EXTRA | |||||
TVS Tårnborg IF | 1:50.00 | |||||||||
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 35.05 | 1:11.98 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:09.41 | |||||||||
2 | Michelle Kramer Andersen | 2003 | 38.03 | 1:16.68 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:17.12 | |||||||||
3 | Olivia Mammen | 2003 | 38.45 | 1:17.53 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:23.74 | |||||||||
4 | Mathilde Nielsen | 2003 | 38.96 | 1:20.14 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:22.07 | |||||||||
5 | Jasmina K. Jacobsen | 2003 | 1:27.12 | 1:27.12 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:27.74 | |||||||||
6 | Mille Scheel | 2003 | 44.17 | 1:28.69 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:26.41 | |||||||||
7 | Lizette Nikolajsen | 2003 | 45.69 | 1:30.96 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:27.72 | |||||||||
8 | Lea Andersen | 2003 | 44.97 | 1:32.31 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:35.08 | |||||||||
9 | Petrine Nielson | 2003 | 51.98 | 1:43.30 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:40.17 | |||||||||
- | Amalie Schou | 2003 | DSQ | Ej forts bev. 75m | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:25.61 | |||||||||
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Emma Hansen | 2004 | 35.05 | 1:13.30 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:11.61 | |||||||||
2 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 37.95 | 1:18.67 | ||||||
O.S.L.F. | 1:18.07 | |||||||||
3 | Liva Stjernholm | 2004 | 38.58 | 1:18.72 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:26.58 | |||||||||
4 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 38.09 | 1:19.18 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:20.26 | |||||||||
5 | Josefine Krumbak | 2004 | 38.27 | 1:19.21 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:17.18 | |||||||||
6 | Caroline Holm | 2004 | 39.54 | 1:19.51 | ||||||
Kalundborg SK | 1:18.43 | |||||||||
7 | Frida Bang Stanelt | 2004 | 39.11 | 1:19.85 | ||||||
Kalundborg SK | 1:29.49 | |||||||||
8 | Sofie Ølgaard Hansen | 2004 | 39.40 | 1:19.87 | ||||||
TVS Tårnborg IF | 1:21.81 | |||||||||
9 | Christina M. Glargaard | 2004 | 39.60 | 1:21.94 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:18.74 | |||||||||
10 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | 40.47 | 1:22.18 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:23.67 | |||||||||
11 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 40.29 | 1:22.33 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:28.07 | |||||||||
12 | Kaya Yang Eisensee | 2004 | 39.47 | 1:22.49 | ||||||
Odense Svømme Klub | 1:25.14 | |||||||||
13 | Helga Bak | 2004 | 40.32 | 1:22.79 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:27.07 | |||||||||
14 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 42.46 | 1:27.43 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:37.61 | |||||||||
15 | Victoria Underbjerg | 2004 | 41.33 | 1:27.70 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:28.13 | |||||||||
16 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | 43.92 | 1:28.77 | ||||||
Odense Svømme Klub | 1:29.77 | |||||||||
17 | Cathrine Østergaard Niels | 2004 | 42.16 | 1:29.03 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:24.33 | |||||||||
18 | Laura Kjørtsholtsen | 2004 | 46.54 | 1:33.02 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:33.71 | |||||||||
19 | Freja S. Falkenstrøm | 2004 | 46.54 | 1:35.48 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:44.64 | |||||||||
20 | Laura Riber Memborg | 2004 | 47.66 | 1:36.16 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:42.33 | |||||||||
21 | Anne-Sofie Løhr Simonsen | 2004 | 49.52 | 1:37.90 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:36.64 | |||||||||
22 | Karoline Elholm Juliussen | 2004 | 48.36 | 1:38.34 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:38.96 | |||||||||
23 | Cathrine Høst | 2004 | 51.05 | 1:43.80 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:44.56 | |||||||||
24 | Line Tångberg | 2004 | 1:50.47 | 1:50.47 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:50.55 | |||||||||
25 | Marie Mühring-Nielsen | 2004 | 1:00.98 | 2:02.22 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:12.29 | |||||||||
- | Kathrine Weide | 2004 | DSQ | Ej forts. bev. 75m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:28.29 | |||||||||
- | Sofie Kaysen | 2004 | DSQ | Ej forts bev 25m | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:36.78 | |||||||||
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | 42.33 | 1:25.12 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:31.47 | |||||||||
2 | Amalie Østerlund | 2005 | 42.69 | 1:27.64 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
3 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | 42.55 | 1:28.75 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:26.05 | |||||||||
4 | Selma V Studnitz Andersen | 2005 | 1:28.98 | 1:28.98 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:28.71 | |||||||||
5 | Liv Salhauge | 2005 | 44.80 | 1:30.18 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:33.97 | |||||||||
6 | Josefine Staudt | 2005 | 44.69 | 1:31.58 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:32.10 | |||||||||
7 | Ida Jacobsen | 2005 | 46.63 | 1:34.99 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:45.40 | |||||||||
8 | Caroline Bjørn Hvilsom | 2005 | 47.21 | 1:35.29 | ||||||
TVS Tårnborg IF | 1:33.41 | |||||||||
9 | Alma Gotfredsen | 2005 | 48.29 | 1:37.84 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:39.22 | |||||||||
10 | Marie Jensen | 2005 | 49.49 | 1:42.74 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:44.58 | |||||||||
11 | Martha Bødker Thomsen | 2005 | 51.47 | 1:44.35 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:46.14 | |||||||||
12 | Nina Seirup | 2005 | 1:57.55 | 1:57.55 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Sofie A. Wolf | 2006 | 42.76 | 1:28.96 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:34.90 | |||||||||
2 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | 46.35 | 1:33.33 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:37.07 | |||||||||
3 | Annette Toft | 2006 | 48.90 | 1:37.57 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:38.57 | |||||||||
4 | Mie Ankersen | 2006 | 48.91 | 1:41.36 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:38.34 | |||||||||
5 | Nana Andersen | 2006 | 51.99 | 1:47.66 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:56.33 | |||||||||
6 | Kamille Mikkelsen | 2006 | 52.71 | 1:48.17 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:46.01 | |||||||||
7 | Katrine Tønnov Schou | 2006 | 1:48.83 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | 54.48 | 1:51.65 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Maria Stoklund | 2006 | 1:57.17 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
10 | Louise Kipper Pedersen | 2006 | 1:12.55 | 2:29.19 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:31.78 | |||||||||
- | Beatrice Buhr Müller | 2006 | DSQ | Udsvøm mave 50m | ||||||
Kalundborg SK | 1:57.80 | |||||||||
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2007-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Thilde Thomsen | 2008 | 2:15.72 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Dicte S. Falkenstrøm | 2008 | 1:14.38 | 2:33.67 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Anna Demant | 2007 | 1:12.52 | 2:35.27 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 05 marts 2016 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:47 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nyborg Årgangs Cup | Udskriftsdato | 05 marts 2016 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 18:27 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 marts 2016 |
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1917-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Engeline Scheby Petersen | 2002 | 36.51 | 1:16.81 | ||||||
Kalundborg SK | 1:18.59 | |||||||||
2 | Maria Bredal Larsen | 2002 | 38.24 | 1:18.18 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:19.63 | |||||||||
3 | Nicoline Strandberg | 2002 | 38.49 | 1:18.66 | ||||||
Kalundborg SK | 1:21.71 | |||||||||
4 | Rikke Vagtborg Jensen | 2002 | 40.64 | 1:23.09 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:28.31 | |||||||||
5 | Jasmin Lykke | 2002 | 42.50 | 1:29.03 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:31.93 | |||||||||
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 35.79 | 1:12.07 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:09.41 | |||||||||
2 | Michelle Kramer Andersen | 2003 | 36.04 | 1:13.97 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:17.12 | |||||||||
3 | Olivia Mammen | 2003 | 37.63 | 1:17.74 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:23.74 | |||||||||
4 | Mathilde Nielsen | 2003 | 37.63 | 1:17.91 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:22.07 | |||||||||
5 | Mille Scheel | 2003 | 41.58 | 1:25.34 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:26.41 | |||||||||
6 | Jasmina K. Jacobsen | 2003 | 41.48 | 1:27.61 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:27.74 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 05 marts 2016 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:27 |
Resultat Løb 14 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nyborg Årgangs Cup | Udskriftsdato | 05 marts 2016 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 11:13 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 marts 2016 |
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 1917-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Mads Toft | 2001 | 31.29 | 1:03.54 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:06.18 | |||||||||
2 | Christian Crone | 2001 | 31.80 | 1:05.09 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:06.43 | |||||||||
3 | Jonas Andersen | 2001 | 36.26 | 1:13.14 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:14.57 | |||||||||
4 | Andreas Lind-Ellefsen | 2001 | 36.12 | 1:13.33 | ||||||
Kalundborg SK | 1:12.90 | |||||||||
5 | Carl M Gadegaard | 2001 | 36.92 | 1:15.57 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:18.08 | |||||||||
6 | Nicolai Graff | 2001 | 40.29 | 1:22.68 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:23.32 | |||||||||
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | 30.73 | 1:02.59 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:04.21 | |||||||||
2 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | 33.01 | 1:07.82 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:09.02 | |||||||||
3 | David Arneskov | 2002 | 33.83 | 1:09.77 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:09.19 | |||||||||
4 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | 36.61 | 1:14.39 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:17.64 | |||||||||
5 | Oliver Steenberg | 2002 | 36.25 | 1:14.44 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:15.11 | |||||||||
6 | Frederik Pedersen | 2002 | 36.79 | 1:15.45 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:15.63 | |||||||||
7 | Emil Frydenholm | 2002 | 38.81 | 1:17.56 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:17.18 | |||||||||
8 | Alexander E. Pedersen | 2002 | 38.57 | 1:18.11 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:21.44 | |||||||||
9 | Christian Bjørn Hvilsom | 2002 | 43.31 | 1:27.84 | ||||||
TVS Tårnborg IF | 1:28.43 | |||||||||
10 | Mikkel Nissen | 2002 | 43.89 | 1:29.34 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:32.18 | |||||||||
11 | Victor Trasbo | 2002 | 47.88 | 1:40.24 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:39.01 | |||||||||
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Mikkel Hjelm | 2003 | 35.39 | 1:10.61 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:12.17 | |||||||||
2 | Jonas Kjær | 2003 | 34.83 | 1:10.90 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:09.40 | |||||||||
3 | Mikkel Mortensen | 2003 | 35.26 | 1:11.73 | ||||||
Kalundborg SK | 1:12.83 | |||||||||
4 | Marcus Hiort | 2003 | 37.92 | 1:16.09 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:18.89 | |||||||||
5 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 37.01 | 1:16.24 | ||||||
O.S.L.F. | 1:14.66 | |||||||||
6 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | 38.12 | 1:17.87 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:18.01 | |||||||||
7 | Mathias Munch Pedersen | 2003 | 38.10 | 1:18.17 | ||||||
Odense Svømme Klub | 1:18.59 | |||||||||
8 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 38.80 | 1:19.62 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:21.68 | |||||||||
9 | Andreas Pedersen | 2003 | 42.08 | 1:26.18 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:35.21 | |||||||||
10 | Emil Breinholt | 2003 | 43.32 | 1:27.26 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:32.81 | |||||||||
11 | Anton Pedersen | 2003 | 44.70 | 1:29.94 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:36.57 | |||||||||
12 | Sune Lyngesen | 2003 | 45.89 | 1:32.19 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:32.60 | |||||||||
13 | Albert Vigsø Poulsen | 2003 | 44.33 | 1:32.35 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:01.44 | |||||||||
14 | Oliver Brixner | 2003 | 48.66 | 1:38.53 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
15 | Esben Breum Lau | 2003 | 48.85 | 1:39.59 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:43.20 | |||||||||
16 | Gustav Clement | 2003 | 48.29 | 1:39.63 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:14.81 | |||||||||
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Mads Juul Henriksen | 2004 | 38.66 | 1:18.54 | ||||||
Odense Svømme Klub | 1:18.80 | |||||||||
2 | Frederik Scheby Petersen | 2004 | 39.86 | 1:21.54 | ||||||
Kalundborg SK | 1:22.25 | |||||||||
3 | Silas Waterval | 2004 | 42.15 | 1:25.15 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:22.38 | |||||||||
4 | Mathias Ankersen | 2004 | 41.96 | 1:26.21 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:26.35 | |||||||||
5 | Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 42.69 | 1:26.42 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:32.00 | |||||||||
6 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 42.63 | 1:26.53 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:26.65 | |||||||||
7 | Lasse Metz Mondrup | 2004 | 45.77 | 1:31.87 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:34.35 | |||||||||
8 | Mikkel Nielsen | 2004 | 45.86 | 1:32.23 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:29.37 | |||||||||
9 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | 46.37 | 1:33.01 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:34.47 | |||||||||
10 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 46.46 | 1:35.81 | ||||||
O.S.L.F. | 1:38.85 | |||||||||
11 | Anton Hvistendahl Fabel | 2004 | 46.77 | 1:37.64 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:39.54 | |||||||||
12 | Nikolaj Fallenkamp | 2004 | 52.06 | 1:38.68 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:37.11 | |||||||||
13 | Silas Fessel | 2004 | 50.26 | 1:38.78 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:39.69 | |||||||||
14 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | 51.42 | 1:41.78 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:14.80 | |||||||||
15 | Peter Nøhr | 2004 | 50.29 | 1:42.90 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:43.09 | |||||||||
16 | Mark Kronbæk Nancke | 2004 | 53.78 | 1:52.62 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:06.11 | |||||||||
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Elias Yldiz | 2005 | 45.42 | 1:27.88 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:29.68 | |||||||||
2 | Nicolas Duvander | 2005 | 42.85 | 1:27.97 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:31.55 | |||||||||
3 | Hjalte Dalskov | 2005 | 44.98 | 1:31.59 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:35.94 | |||||||||
4 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 45.39 | 1:32.36 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:30.66 | |||||||||
5 | Andreas Nikolajsen | 2005 | 46.81 | 1:35.19 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:34.68 | |||||||||
6 | Jonas Becker Skouboe | 2005 | 48.94 | 1:38.21 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:38.91 | |||||||||
7 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | 49.84 | 1:40.72 | ||||||
Frem Odense | 1:44.33 | |||||||||
8 | Alexander Drachmann | 2005 | 49.24 | 1:40.84 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:47.59 | |||||||||
9 | Philip Rindum | 2005 | 50.26 | 1:41.47 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:53.55 | |||||||||
10 | Mikkel Hyldahl | 2005 | 51.57 | 1:48.17 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:47.43 | |||||||||
11 | Alexander Okkerholm | 2005 | 1:01.74 | 2:11.90 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2006-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Kasper Nørskov Kaltoft | 2006 | 47.68 | 1:38.21 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:40.50 | |||||||||
2 | Nicolas Christiansen | 2007 | 50.19 | 1:41.21 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:38.65 | |||||||||
3 | Oskar Mühring | 2006 | 50.46 | 1:43.87 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:55.73 | |||||||||
4 | Oskar Foss | 2006 | 54.34 | 1:48.70 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:09.82 | |||||||||
5 | David Stoklund | 2008 | 54.25 | 1:51.42 | ||||||
Kalundborg SK | 2:00.13 | |||||||||
6 | Thoke Thomsen | 2006 | 52.33 | 1:51.70 | ||||||
Kalundborg SK | 1:53.29 | |||||||||
7 | Peter Lind-Ellefsen | 2006 | 56.24 | 1:53.68 | ||||||
Kalundborg SK | 1:54.20 | |||||||||
8 | Willas Kazhel | 2006 | 1:04.17 | 2:08.43 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Silas Kjølby Jacobsen | 2006 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:58.03 | |||||||||
- | Mikkel Munkholm | 2006 | DSQ | Ej fort bev, 75m | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:56.45 | |||||||||
- | Theis Wolfram | 2006 | DSQ | Brystliggende v. 75m | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:05.64 | |||||||||
- | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | DSQ | Ej forts. bev. 50m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:49.60 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 05 marts 2016 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:13 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nyborg Årgangs Cup | Udskriftsdato | 05 marts 2016 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 18:27 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 marts 2016 |
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1917-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Christian Crone | 2001 | 30.66 | 1:02.50 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:06.43 | |||||||||
2 | Mads Toft | 2001 | 30.93 | 1:02.54 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:06.18 | |||||||||
3 | Andreas Lind-Ellefsen | 2001 | 35.04 | 1:12.16 | ||||||
Kalundborg SK | 1:12.90 | |||||||||
4 | Jonas Andersen | 2001 | 35.37 | 1:12.35 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:14.57 | |||||||||
5 | Carl M Gadegaard | 2001 | 37.05 | 1:15.20 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:18.08 | |||||||||
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | 30.26 | 1:02.59 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:04.21 | |||||||||
2 | David Arneskov | 2002 | 32.79 | 1:07.28 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:09.19 | |||||||||
3 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | 33.35 | 1:07.74 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:09.02 | |||||||||
4 | Oliver Steenberg | 2002 | 35.62 | 1:13.09 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:15.11 | |||||||||
5 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | 35.94 | 1:13.63 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:17.64 | |||||||||
6 | Frederik Pedersen | 2002 | 35.92 | 1:14.12 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:15.63 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 05 marts 2016 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:27 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nyborg Årgangs Cup | Udskriftsdato | 06 marts 2016 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 15:24 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 marts 2016 |
Løb 15, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1917-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Michelle Mortensen | 2002 | 34.77 | 1:15.19 | 1:56.23 | 2:37.94 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:36.99 | |||||||||
2 | Abby Kristine Waterval | 2002 | 36.17 | 1:17.94 | 2:01.32 | 2:44.40 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:05.66 | |||||||||
Løb 15, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 35.35 | 1:13.68 | 1:54.63 | 2:33.92 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:37.27 | |||||||||
2 | Esther Else Grubert | 2003 | 37.96 | 1:24.89 | 2:13.19 | 3:00.08 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:59.17 | |||||||||
3 | Mie Mørkedal | 2003 | 42.78 | 1:32.45 | 2:23.10 | 3:14.01 | ||||
Holbæk Svømme Klub | 3:38.72 | |||||||||
Løb 15, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Anna Leopold Brandt | 2004 | 41.14 | 1:30.67 | 2:18.89 | 3:08.93 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 41.12 | 1:30.31 | 2:24.71 | 3:18.94 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 3:22.19 | |||||||||
3 | Sophia Bøttger | 2004 | 40.36 | 1:31.95 | 2:28.30 | 3:23.02 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:45.61 | |||||||||
4 | Anna Bjerrum Møller | 2004 | 44.10 | 1:38.53 | 2:35.30 | 3:27.38 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 3:19.19 | |||||||||
Løb 15, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 46.65 | 1:45.98 | 2:50.39 | 3:47.45 | ||||
Frem Odense | 3:51.75 | |||||||||
Løb 15, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Alberte Pedersen | 2006 | 50.06 | 1:50.30 | 2:50.34 | 3:48.07 | ||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 06 marts 2016 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:24 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nyborg Årgangs Cup | Udskriftsdato | 06 marts 2016 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 15:27 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 marts 2016 |
Løb 16, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1917-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Emil Mosegaard | 2001 | 34.04 | 1:14.24 | 1:55.30 | 2:37.84 | ||||
TVS Tårnborg IF | 2:30.22 | |||||||||
- | William Kristiansen | 2001 | DNS | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Løb 16, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Kasper Bonnichsen | 2002 | 32.22 | 1:10.05 | 1:49.28 | 2:28.26 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:33.86 | |||||||||
2 | David Arneskov | 2002 | 34.12 | 1:12.02 | 1:52.14 | 2:33.48 | ||||
Holbæk Svømme Klub | 2:34.39 | |||||||||
3 | Theodor Palmø | 2002 | 35.32 | 1:15.76 | 1:58.08 | 2:44.80 | ||||
Holbæk Svømme Klub | 2:51.33 | |||||||||
4 | Tobias Boström | 2002 | 35.99 | 1:18.81 | 2:03.63 | 2:46.42 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 3:32.19 | |||||||||
5 | Christopher H. Brown | 2002 | 36.98 | 1:21.63 | 2:07.39 | 2:52.86 | ||||
Holbæk Svømme Klub | 3:02.44 | |||||||||
6 | Sebastian Bonde | 2002 | 40.17 | 1:27.44 | 2:17.11 | 3:03.08 | ||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Løb 16, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | 34.09 | 1:14.19 | 1:56.48 | 2:41.61 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:01.77 | |||||||||
2 | Christoffer Hald | 2003 | 42.90 | 1:38.05 | 2:33.59 | 3:28.47 | ||||
Frem Odense | 4:03.81 | |||||||||
3 | Simon Rytter Eliasen | 2003 | 43.66 | 1:38.27 | 2:37.11 | 3:35.22 | ||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
4 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | 44.58 | 1:39.47 | 2:39.10 | 3:38.12 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Løb 16, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Philip Rindum | 2005 | 54.07 | 1:58.10 | 3:03.10 | 4:01.65 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:16.09 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 06 marts 2016 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:27 |
Resultat Løb 17 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nyborg Årgangs Cup | Udskriftsdato | 05 marts 2016 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 11:53 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 marts 2016 |
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 1917-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Maria Bredal Larsen | 2002 | 39.22 | 1:22.14 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:20.94 | |||||||||
2 | Cassandra L. L. Hansen | 2002 | 38.63 | 1:22.29 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:22.58 | |||||||||
3 | Nynne Nørlem | 2002 | 39.20 | 1:22.33 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:26.80 | |||||||||
4 | Julie Ejby | 2002 | 40.62 | 1:26.35 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:24.52 | |||||||||
5 | Cecilie Christensen | 2002 | 41.58 | 1:28.00 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:30.18 | |||||||||
6 | Rikke Vagtborg Jensen | 2002 | 42.34 | 1:29.08 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:32.33 | |||||||||
7 | Anna Foverskov | 2002 | 43.65 | 1:30.11 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:32.86 | |||||||||
- | Caroline Christensen | 2000 | 51.18 | 1:51.29 | EXTRA | |||||
TVS Tårnborg IF | 1:53.72 | |||||||||
- | Therese Jetsmark Geiker | 2001 | 37.90 | 1:20.10 | EXTRA | |||||
TVS Tårnborg IF | 1:19.42 | |||||||||
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | 40.03 | 1:23.86 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:26.47 | |||||||||
2 | Michelle Kramer Andersen | 2003 | 39.90 | 1:24.80 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:23.77 | |||||||||
3 | Olivia Mammen | 2003 | 40.95 | 1:25.36 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:28.22 | |||||||||
4 | Barbara Ammentorp | 2003 | 43.45 | 1:33.62 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:34.13 | |||||||||
5 | Lea Andersen | 2003 | 48.51 | 1:43.47 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:39.71 | |||||||||
6 | Lizette Nikolajsen | 2003 | 50.08 | 1:46.10 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:45.54 | |||||||||
7 | Pernille Juul Jensen | 2003 | 52.44 | 1:49.65 | ||||||
O.S.L.F. | 1:53.52 | |||||||||
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Liva Stjernholm | 2004 | 38.83 | 1:22.20 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:22.41 | |||||||||
2 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 39.95 | 1:23.10 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:22.79 | |||||||||
3 | Emma Hansen | 2004 | 38.97 | 1:23.50 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:25.23 | |||||||||
4 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 40.74 | 1:26.49 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:26.84 | |||||||||
5 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 42.32 | 1:30.37 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:31.86 | |||||||||
6 | Emilie Højen Meyer | 2004 | 42.89 | 1:32.06 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:32.70 | |||||||||
7 | Ida Kristensen | 2004 | 44.27 | 1:33.66 | ||||||
Frem Odense | 1:35.07 | |||||||||
8 | Jenni Nguyen | 2004 | 44.81 | 1:34.52 | ||||||
Frem Odense | 1:38.07 | |||||||||
9 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | 46.69 | 1:37.69 | ||||||
Frem Odense | 1:38.59 | |||||||||
10 | Julie Nguyen | 2004 | 46.83 | 1:38.43 | ||||||
Frem Odense | 1:41.41 | |||||||||
11 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 47.43 | 1:39.09 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:41.48 | |||||||||
12 | Lucca Rademakers | 2004 | 47.14 | 1:39.14 | ||||||
TVS Tårnborg IF | 1:42.22 | |||||||||
13 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | 48.12 | 1:39.93 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:45.78 | |||||||||
14 | Isabella Jacobsen | 2004 | 47.28 | 1:41.25 | ||||||
TVS Tårnborg IF | 1:43.65 | |||||||||
15 | Maria Mathiesen | 2004 | 47.92 | 1:41.75 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:49.89 | |||||||||
16 | Laura Kjørtsholtsen | 2004 | 49.35 | 1:41.94 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:45.02 | |||||||||
17 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 50.01 | 1:42.01 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:39.42 | |||||||||
18 | Anna Larsen | 2004 | 48.31 | 1:42.12 | ||||||
Kalundborg SK | 1:38.89 | |||||||||
19 | Josephine Larsen | 2004 | 49.39 | 1:44.39 | ||||||
Frem Odense | 1:44.94 | |||||||||
20 | Sille Møller | 2004 | 49.72 | 1:45.38 | ||||||
Kalundborg SK | 1:53.82 | |||||||||
21 | Anna Bjerrum Møller | 2004 | 52.29 | 1:51.00 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:51.58 | |||||||||
22 | Kathrine Jensen-Mattebjer | 2004 | 53.55 | 1:51.53 | ||||||
TVS Tårnborg IF | 2:00.88 | |||||||||
23 | Simone Hoppe | 2004 | 54.13 | 1:53.51 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
24 | Josephine Larsen | 2004 | 55.35 | 1:54.90 | ||||||
TVS Tårnborg IF | 1:59.39 | |||||||||
25 | Sofie Løfmark Jensen | 2004 | 1:01.52 | 2:09.49 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Frederikke B. Hansen | 2005 | 45.86 | 1:36.24 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:39.00 | |||||||||
2 | Luna Christensen | 2005 | 45.83 | 1:37.82 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:40.52 | |||||||||
3 | Amanda Busk Olesen | 2005 | 47.72 | 1:40.36 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:46.28 | |||||||||
4 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | 48.58 | 1:41.16 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:46.81 | |||||||||
5 | Julie Johansen | 2005 | 56.06 | 1:57.75 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:02.20 | |||||||||
6 | Andrea Elnif Christiansen | 2005 | 57.05 | 1:59.24 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:01.48 | |||||||||
7 | Ella Bødker Thomsen | 2005 | 1:00.90 | 2:05.45 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:03.15 | |||||||||
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Annette Toft | 2006 | 54.10 | 1:56.22 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:54.63 | |||||||||
2 | Laura Meyer | 2006 | 56.00 | 1:58.67 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:55.41 | |||||||||
3 | Maria Stoklund | 2006 | 1:05.18 | 2:18.26 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
4 | Anna Eilby Heldt | 2006 | 1:09.18 | 2:30.27 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Frederikke M. Christensen | 2006 | 2:32.01 | 2:32.01 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2007-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Andrea Strandby | 2007 | 56.59 | 1:57.80 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:01.73 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 05 marts 2016 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:53 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nyborg Årgangs Cup | Udskriftsdato | 05 marts 2016 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 18:28 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 marts 2016 |
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1917-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Cassandra L. L. Hansen | 2002 | 37.86 | 1:19.86 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:22.58 | |||||||||
2 | Maria Bredal Larsen | 2002 | 37.49 | 1:20.00 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:20.94 | |||||||||
3 | Nynne Nørlem | 2002 | 39.09 | 1:22.62 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:26.80 | |||||||||
4 | Julie Ejby | 2002 | 39.45 | 1:24.38 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:24.52 | |||||||||
5 | Cecilie Christensen | 2002 | 40.88 | 1:27.14 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:30.18 | |||||||||
6 | Rikke Vagtborg Jensen | 2002 | 41.75 | 1:28.20 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:32.33 | |||||||||
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | 38.77 | 1:23.07 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:26.47 | |||||||||
2 | Michelle Kramer Andersen | 2003 | 39.87 | 1:24.91 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:23.77 | |||||||||
3 | Olivia Mammen | 2003 | 40.97 | 1:26.11 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:28.22 | |||||||||
4 | Barbara Ammentorp | 2003 | 41.53 | 1:30.09 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:34.13 | |||||||||
5 | Lea Andersen | 2003 | 45.90 | 1:38.19 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:39.71 | |||||||||
6 | Lizette Nikolajsen | 2003 | 47.58 | 1:41.39 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:45.54 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 05 marts 2016 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:28 |
Resultat Løb 18 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nyborg Årgangs Cup | Udskriftsdato | 05 marts 2016 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 12:17 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 marts 2016 |
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 1917-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Christian Crone | 2001 | 32.80 | 1:09.68 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:11.28 | |||||||||
2 | Alfred August Grubert | 2001 | 34.33 | 1:13.42 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:17.73 | |||||||||
3 | Anders Eenberg | 2001 | 35.40 | 1:15.74 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:20.31 | |||||||||
4 | Carl M Gadegaard | 2001 | 36.22 | 1:16.98 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:18.15 | |||||||||
5 | Jonas Andersen | 2001 | 36.99 | 1:18.17 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:16.00 | |||||||||
6 | Rahul Singh Sekhon | 2001 | 40.40 | 1:24.76 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:23.39 | |||||||||
7 | Lucas Leal | 2001 | 52.10 | 1:50.99 | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
- | Alexander Kragesand | 1999 | 39.91 | 1:24.85 | EXTRA | |||||
TVS Tårnborg IF | 1:23.50 | |||||||||
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | 33.79 | 1:11.57 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:12.30 | |||||||||
2 | Mingus Okkerholm | 2002 | 35.76 | 1:16.39 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:13.91 | |||||||||
3 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 36.27 | 1:16.73 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:19.90 | |||||||||
4 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | 36.54 | 1:18.31 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:18.02 | |||||||||
5 | Magnus Christensen | 2002 | 38.06 | 1:21.56 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:27.21 | |||||||||
6 | Emil Steenberg | 2002 | 38.31 | 1:21.63 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:26.11 | |||||||||
7 | Oliver Steenberg | 2002 | 39.14 | 1:22.03 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:20.06 | |||||||||
8 | Mark Sumberg | 2002 | 39.50 | 1:22.18 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:35.58 | |||||||||
9 | Silas Bøjsen | 2002 | 38.96 | 1:22.53 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:25.44 | |||||||||
10 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | 40.74 | 1:27.08 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:32.42 | |||||||||
11 | Jacob Ellekær | 2002 | 42.28 | 1:28.19 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:32.49 | |||||||||
12 | Christian Bjørn Hvilsom | 2002 | 47.59 | 1:39.47 | ||||||
TVS Tårnborg IF | 1:53.41 | |||||||||
13 | Victor Trasbo | 2002 | 54.61 | 1:55.98 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Victor Nygaard | 2003 | 36.54 | 1:18.35 | ||||||
O.S.L.F. | 1:20.42 | |||||||||
2 | Jonas Kjær | 2003 | 37.99 | 1:20.64 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:25.58 | |||||||||
3 | Tobias Svenningsen | 2003 | 41.23 | 1:26.39 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:31.23 | |||||||||
4 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 42.64 | 1:30.94 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:37.96 | |||||||||
5 | Anton Pedersen | 2003 | 44.49 | 1:34.10 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:42.19 | |||||||||
6 | Oscar Frejwald Christians | 2003 | 47.85 | 1:40.52 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:42.32 | |||||||||
7 | Zilas Aarestrup | 2003 | 48.78 | 1:42.53 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:01.58 | |||||||||
8 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | 49.65 | 1:43.65 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:41.61 | |||||||||
9 | Gustav Hartig-Larsen | 2003 | 51.33 | 1:50.25 | ||||||
TVS Tårnborg IF | 1:51.12 | |||||||||
10 | Viktor Holst Rasmussen | 2003 | 52.42 | 1:50.40 | ||||||
TVS Tårnborg IF | 1:51.76 | |||||||||
11 | Esben Breum Lau | 2003 | 53.83 | 1:56.53 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:52.29 | |||||||||
12 | Gustav Clement | 2003 | 59.75 | 2:05.14 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:25.67 | |||||||||
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 37.66 | 1:19.57 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:21.78 | |||||||||
2 | Alexander Lind-Ellefsen | 2004 | 44.60 | 1:34.35 | ||||||
Kalundborg SK | 1:36.33 | |||||||||
3 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | 43.57 | 1:34.37 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:29.81 | |||||||||
4 | Joachim Mårtensen | 2004 | 46.09 | 1:40.89 | ||||||
Kalundborg SK | 1:48.69 | |||||||||
5 | Søren Wandall Ohlsen | 2004 | 49.62 | 1:46.15 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:51.86 | |||||||||
6 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | 51.20 | 1:46.67 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:55.20 | |||||||||
7 | Silas Fessel | 2004 | 54.03 | 1:53.79 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:50.73 | |||||||||
8 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | 54.38 | 1:57.33 | ||||||
TVS Tårnborg IF | 1:53.33 | |||||||||
9 | Anton Hvistendahl Fabel | 2004 | 55.78 | 1:59.07 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:55.61 | |||||||||
10 | Vilhelm Thieden Maarbjerg | 2004 | 58.81 | 2:04.60 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:11.29 | |||||||||
11 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | 58.89 | 2:05.84 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:08.37 | |||||||||
12 | Marcus Herkild | 2004 | 1:05.66 | 2:21.41 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:38.71 | |||||||||
- | Rasmus Mortensen | 2004 | DSQ | Ej synkr. arme | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:02.50 | |||||||||
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | August Høy | 2005 | 45.25 | 1:34.68 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:36.16 | |||||||||
2 | Nicolas Duvander | 2005 | 46.51 | 1:39.06 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:44.33 | |||||||||
3 | Meng-Joon Koh | 2005 | 49.15 | 1:41.34 | ||||||
Frem Odense | 1:51.17 | |||||||||
4 | Elias Yldiz | 2005 | 48.86 | 1:42.93 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:40.56 | |||||||||
5 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 48.70 | 1:43.16 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:44.77 | |||||||||
6 | Kasper Duch | 2005 | 49.49 | 1:43.62 | ||||||
Frem Odense | 1:48.46 | |||||||||
7 | Sylvester Wichmann Meisne | 2005 | 57.56 | 1:57.67 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:58.68 | |||||||||
- | Mikkel Hyldahl | 2005 | DSQ | 1 hånd v. 75m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:28.48 | |||||||||
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2006-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Peter Lind-Ellefsen | 2006 | 1:02.88 | 2:16.87 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Thoke Thomsen | 2006 | 1:09.79 | 2:30.22 | ||||||
Kalundborg SK | 2:53.06 | |||||||||
3 | Emil B. Mortensen | 2006 | 1:15.92 | 2:40.42 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | David Stoklund | 2008 | DSQ | Ej samt. ber. 25m | ||||||
Kalundborg SK | 2:37.38 | |||||||||
- | Theis Wolfram | 2006 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 05 marts 2016 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:17 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nyborg Årgangs Cup | Udskriftsdato | 05 marts 2016 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 18:28 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 marts 2016 |
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1917-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Christian Crone | 2001 | 32.82 | 1:10.18 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:11.28 | |||||||||
2 | Alfred August Grubert | 2001 | 34.18 | 1:12.74 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:17.73 | |||||||||
3 | Anders Eenberg | 2001 | 36.08 | 1:16.41 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:20.31 | |||||||||
4 | Carl M Gadegaard | 2001 | 36.20 | 1:17.59 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:18.15 | |||||||||
5 | Jonas Andersen | 2001 | 36.96 | 1:17.74 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:16.00 | |||||||||
6 | Rahul Singh Sekhon | 2001 | 38.52 | 1:21.29 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:23.39 | |||||||||
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | 33.10 | 1:10.85 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:12.30 | |||||||||
2 | Mingus Okkerholm | 2002 | 33.98 | 1:13.41 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:13.91 | |||||||||
3 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 35.73 | 1:15.46 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:19.90 | |||||||||
4 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | 36.37 | 1:17.87 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:18.02 | |||||||||
5 | Emil Steenberg | 2002 | 37.90 | 1:20.13 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:26.11 | |||||||||
6 | Magnus Christensen | 2002 | 38.14 | 1:21.45 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:27.21 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 05 marts 2016 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:28 |
Resultat Løb 19 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nyborg Årgangs Cup | Udskriftsdato | 05 marts 2016 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 12:49 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 marts 2016 |
Løb 19, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 1917-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | 31.86 | 1:09.84 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:11.49 | |||||||||
2 | Cassandra L. L. Hansen | 2002 | 34.69 | 1:13.92 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:14.37 | |||||||||
3 | Cecilie Christensen | 2002 | 35.93 | 1:17.40 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:20.18 | |||||||||
4 | Maria Bredal Larsen | 2002 | 37.78 | 1:17.56 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:18.46 | |||||||||
5 | Abby Kristine Waterval | 2002 | 35.46 | 1:18.02 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:15.98 | |||||||||
6 | Rikke Vagtborg Jensen | 2002 | 37.27 | 1:18.98 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:25.43 | |||||||||
7 | Victoria Leth | 2002 | 37.83 | 1:20.74 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:19.40 | |||||||||
8 | Julie Ejby | 2002 | 39.33 | 1:21.20 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:22.06 | |||||||||
9 | Nicoline Strandberg | 2002 | 38.28 | 1:22.01 | ||||||
Kalundborg SK | 1:23.36 | |||||||||
10 | Engeline Scheby Petersen | 2002 | 37.48 | 1:22.94 | ||||||
Kalundborg SK | 1:25.37 | |||||||||
11 | Victoria Christoffersen | 2002 | 39.44 | 1:24.89 | ||||||
TVS Tårnborg IF | 1:26.35 | |||||||||
12 | Jasmin Lykke | 2002 | 42.39 | 1:31.63 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:29.43 | |||||||||
- | Anna-Laura Dalsø Larsen | 1999 | DNS | |||||||
TVS Tårnborg IF | 1:35.00 | |||||||||
Løb 19, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 31.98 | 1:11.28 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:08.86 | |||||||||
2 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 33.91 | 1:12.45 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:12.44 | |||||||||
3 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | 33.13 | 1:12.71 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:15.20 | |||||||||
4 | Michelle Kramer Andersen | 2003 | 34.86 | 1:15.10 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:15.03 | |||||||||
5 | Olivia Mammen | 2003 | 36.85 | 1:17.57 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:19.31 | |||||||||
6 | Amalie Schou | 2003 | 37.31 | 1:18.28 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:20.52 | |||||||||
7 | Mathilde Nielsen | 2003 | 38.12 | 1:20.56 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:21.88 | |||||||||
8 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | 39.71 | 1:21.57 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:25.43 | |||||||||
9 | Jasmina K. Jacobsen | 2003 | 40.58 | 1:26.01 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:28.09 | |||||||||
10 | Nikoline Andersen | 2003 | 39.78 | 1:27.09 | ||||||
Odense Svømme Klub | 1:32.94 | |||||||||
11 | Katrine Brolykke Madsen | 2003 | 40.55 | 1:27.12 | ||||||
O.S.L.F. | 1:31.36 | |||||||||
12 | Barbara Ammentorp | 2003 | 43.77 | 1:30.73 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:31.24 | |||||||||
13 | Petrine Nielson | 2003 | 51.00 | 1:44.02 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:51.50 | |||||||||
Løb 19, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Emma Hansen | 2004 | 35.82 | 1:16.38 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:15.84 | |||||||||
2 | Liva Stjernholm | 2004 | 36.49 | 1:16.67 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:20.27 | |||||||||
3 | Wilma Anker | 2004 | 36.10 | 1:17.23 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:16.37 | |||||||||
4 | Roseline Løkkegaard | 2004 | 35.34 | 1:18.13 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:19.11 | |||||||||
5 | Christina M. Glargaard | 2004 | 36.63 | 1:19.65 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:18.21 | |||||||||
6 | Aurelia Pedersen | 2004 | 36.06 | 1:19.66 | ||||||
Odense Svømme Klub | 1:22.74 | |||||||||
7 | Josefine Krumbak | 2004 | 37.10 | 1:20.29 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:19.01 | |||||||||
8 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 36.95 | 1:20.64 | ||||||
O.S.L.F. | 1:27.16 | |||||||||
9 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 38.24 | 1:20.84 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:21.03 | |||||||||
10 | Caroline Holm | 2004 | 38.83 | 1:21.09 | ||||||
Kalundborg SK | 1:22.01 | |||||||||
11 | Sofie Ølgaard Hansen | 2004 | 38.44 | 1:22.29 | ||||||
TVS Tårnborg IF | 1:23.11 | |||||||||
12 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 40.90 | 1:22.46 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:22.16 | |||||||||
13 | Frida Bang Stanelt | 2004 | 36.87 | 1:22.96 | ||||||
Kalundborg SK | 1:27.22 | |||||||||
14 | Victoria Underbjerg | 2004 | 38.73 | 1:23.58 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:25.62 | |||||||||
15 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | 39.14 | 1:24.93 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:28.75 | |||||||||
16 | Kaya Yang Eisensee | 2004 | 38.91 | 1:25.18 | ||||||
Odense Svømme Klub | 1:28.01 | |||||||||
17 | Emilie Højen Meyer | 2004 | 40.23 | 1:25.64 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:25.10 | |||||||||
18 | Kathrine Weide | 2004 | 39.85 | 1:25.92 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:27.73 | |||||||||
19 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 40.59 | 1:26.16 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:30.43 | |||||||||
20 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | 40.11 | 1:26.24 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:30.51 | |||||||||
21 | Anna Leopold Brandt | 2004 | 39.92 | 1:26.30 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:27.86 | |||||||||
22 | Cathrine Østergaard Niels | 2004 | 40.16 | 1:26.82 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:25.45 | |||||||||
23 | Anna Larsen | 2004 | 42.05 | 1:27.19 | ||||||
Kalundborg SK | 1:29.01 | |||||||||
24 | Helga Bak | 2004 | 39.70 | 1:28.17 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:28.62 | |||||||||
25 | Anna Bjerrum Møller | 2004 | 40.03 | 1:29.60 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:31.27 | |||||||||
26 | Ida Bruhn | 2004 | 42.82 | 1:29.77 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:30.54 | |||||||||
27 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 44.05 | 1:30.88 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:30.09 | |||||||||
28 | Maria Mathiesen | 2004 | 43.93 | 1:31.78 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:34.32 | |||||||||
29 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | 43.17 | 1:32.41 | ||||||
Odense Svømme Klub | 1:31.78 | |||||||||
30 | Anne-Sofie Løhr Simonsen | 2004 | 45.06 | 1:33.92 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:37.79 | |||||||||
31 | Simone Hoppe | 2004 | 44.79 | 1:35.03 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:39.45 | |||||||||
32 | Sofie Kaysen | 2004 | 43.62 | 1:36.26 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:35.61 | |||||||||
33 | Isabella Jacobsen | 2004 | 1:36.29 | 1:36.29 | ||||||
TVS Tårnborg IF | 1:37.17 | |||||||||
34 | Frida Karoline Dall | 2004 | 44.50 | 1:37.76 | ||||||
Frem Odense | 1:43.41 | |||||||||
35 | Kristine Kipper Pedersen | 2004 | 49.40 | 1:37.84 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:45.02 | |||||||||
36 | Karoline Elholm Juliussen | 2004 | 47.10 | 1:39.35 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
37 | Kathrine Jensen-Mattebjer | 2004 | 49.53 | 1:41.36 | ||||||
TVS Tårnborg IF | 1:50.13 | |||||||||
38 | Freja S. Falkenstrøm | 2004 | 47.48 | 1:41.65 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:51.51 | |||||||||
39 | Line Tångberg | 2004 | 48.95 | 1:43.12 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
40 | Josephine Larsen | 2004 | 54.74 | 1:49.94 | ||||||
TVS Tårnborg IF | 1:58.51 | |||||||||
- | Josephine Larsen | 2004 | DNS | |||||||
Frem Odense | ||||||||||
Løb 19, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Selma V Studnitz Andersen | 2005 | 40.91 | 1:27.32 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:28.76 | |||||||||
2 | Frederikke B. Hansen | 2005 | 42.38 | 1:27.70 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:32.27 | |||||||||
3 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | 41.31 | 1:28.48 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:30.32 | |||||||||
4 | Amalie Østerlund | 2005 | 40.82 | 1:28.58 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:32.88 | |||||||||
5 | Luna Christensen | 2005 | 42.66 | 1:30.95 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:31.59 | |||||||||
6 | Agnete Habermann | 2005 | 45.08 | 1:31.66 | ||||||
Odense Svømme Klub | 1:35.71 | |||||||||
7 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 44.29 | 1:33.27 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:35.74 | |||||||||
8 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 45.46 | 1:34.58 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:36.05 | |||||||||
9 | Caroline Bjørn Hvilsom | 2005 | 47.16 | 1:35.46 | ||||||
TVS Tårnborg IF | 1:35.71 | |||||||||
10 | Ida Jacobsen | 2005 | 43.61 | 1:36.48 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:44.18 | |||||||||
11 | Fanta Osatoharimwen | 2005 | 1:37.00 | 1:37.00 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:42.82 | |||||||||
12 | Amanda Busk Olesen | 2005 | 48.66 | 1:37.44 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:41.58 | |||||||||
13 | Mathilde Stilund | 2005 | 45.98 | 1:37.93 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
14 | Marie Jensen | 2005 | 46.34 | 1:38.51 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:44.68 | |||||||||
15 | Josefine Staudt | 2005 | 44.41 | 1:38.66 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:39.32 | |||||||||
16 | Alma Gotfredsen | 2005 | 44.30 | 1:39.79 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:43.77 | |||||||||
17 | Andrea Elnif Christiansen | 2005 | 47.40 | 1:41.75 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:52.23 | |||||||||
18 | Andrea Holm Sørensen | 2005 | 48.95 | 1:44.67 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:41.97 | |||||||||
19 | Melek Canpolat | 2005 | 49.23 | 1:46.49 | ||||||
Frem Odense | 1:46.72 | |||||||||
20 | Martha Bødker Thomsen | 2005 | 50.38 | 1:48.26 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:51.11 | |||||||||
21 | Ella Bødker Thomsen | 2005 | 51.87 | 1:49.32 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:52.72 | |||||||||
- | Liv Salhauge | 2005 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:32.21 | |||||||||
Løb 19, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Sofie A. Wolf | 2006 | 44.11 | 1:38.04 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:43.01 | |||||||||
2 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | 45.34 | 1:42.69 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:47.21 | |||||||||
3 | Mie Ankersen | 2006 | 51.22 | 1:47.95 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:45.64 | |||||||||
4 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | 1:00.67 | 2:09.82 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Beatrice Buhr Müller | 2006 | DSQ | 1 hånd i vend 75m | ||||||
Kalundborg SK | 1:49.69 | |||||||||
- | Naja Færgemann | 2006 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
Løb 19, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Andrea Strandby | 2007 | 55.44 | 1:56.59 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:52.34 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 05 marts 2016 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:49 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nyborg Årgangs Cup | Udskriftsdato | 05 marts 2016 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 18:49 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 marts 2016 |
Løb 19, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1917-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | 31.88 | 1:09.66 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:11.49 | |||||||||
2 | Cassandra L. L. Hansen | 2002 | 34.70 | 1:13.83 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:14.37 | |||||||||
3 | Cecilie Christensen | 2002 | 36.42 | 1:16.30 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:20.18 | |||||||||
4 | Abby Kristine Waterval | 2002 | 34.75 | 1:16.31 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:15.98 | |||||||||
5 | Maria Bredal Larsen | 2002 | 37.21 | 1:17.03 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:18.46 | |||||||||
6 | Rikke Vagtborg Jensen | 2002 | 37.31 | 1:20.07 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:25.43 | |||||||||
Løb 19, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 31.52 | 1:09.59 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:08.86 | |||||||||
2 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 33.15 | 1:12.28 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:12.44 | |||||||||
3 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | 33.28 | 1:13.97 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:15.20 | |||||||||
4 | Michelle Kramer Andersen | 2003 | 34.73 | 1:15.61 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:15.03 | |||||||||
5 | Olivia Mammen | 2003 | 36.88 | 1:16.73 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:19.31 | |||||||||
6 | Amalie Schou | 2003 | 37.73 | 1:19.47 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:20.52 | |||||||||
Løb 19, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Emma Hansen | 2004 | 34.82 | 1:15.04 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:15.84 | |||||||||
2 | Wilma Anker | 2004 | 34.41 | 1:15.17 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:16.37 | |||||||||
3 | Liva Stjernholm | 2004 | 36.22 | 1:15.75 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:20.27 | |||||||||
4 | Christina M. Glargaard | 2004 | 35.92 | 1:18.70 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:18.21 | |||||||||
5 | Aurelia Pedersen | 2004 | 35.64 | 1:19.77 | ||||||
Odense Svømme Klub | 1:22.74 | |||||||||
6 | Roseline Løkkegaard | 2004 | 38.17 | 1:23.80 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:19.11 | |||||||||
Løb 19, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Selma V Studnitz Andersen | 2005 | 39.37 | 1:25.46 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:28.76 | |||||||||
2 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | 40.11 | 1:25.84 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:30.32 | |||||||||
3 | Amalie Østerlund | 2005 | 40.18 | 1:27.50 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:32.88 | |||||||||
4 | Frederikke B. Hansen | 2005 | 42.52 | 1:28.00 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:32.27 | |||||||||
5 | Luna Christensen | 2005 | 41.76 | 1:30.89 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:31.59 | |||||||||
6 | Agnete Habermann | 2005 | 44.54 | 1:31.59 | ||||||
Odense Svømme Klub | 1:35.71 | |||||||||
Løb 19, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Sofie A. Wolf | 2006 | 42.77 | 1:38.18 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:43.01 | |||||||||
2 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | 44.52 | 1:40.20 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:47.21 | |||||||||
3 | Mie Ankersen | 2006 | 45.99 | 1:42.28 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:45.64 | |||||||||
4 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | 58.47 | 2:09.96 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Løb 19, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Andrea Strandby | 2007 | 52.59 | 1:51.74 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:52.34 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 05 marts 2016 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:49 |
Resultat Løb 20 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nyborg Årgangs Cup | Udskriftsdato | 05 marts 2016 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 13:27 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 marts 2016 |
Løb 20, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 1917-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Mads Toft | 2001 | 29.23 | 1:04.45 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:07.00 | |||||||||
2 | Alfred August Grubert | 2001 | 29.99 | 1:06.51 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:07.64 | |||||||||
3 | William Christoffersen | 2001 | 30.97 | 1:08.45 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:08.55 | |||||||||
4 | Emil Mosegaard | 2001 | 35.45 | 1:11.69 | ||||||
TVS Tårnborg IF | 1:12.64 | |||||||||
5 | William Kristiansen | 2001 | 33.96 | 1:12.17 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:16.95 | |||||||||
6 | Carl M Gadegaard | 2001 | 35.52 | 1:13.14 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:16.02 | |||||||||
7 | Anders Eenberg | 2001 | 35.94 | 1:13.34 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:14.24 | |||||||||
8 | Parsa Hosini | 2001 | 34.60 | 1:14.02 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:13.83 | |||||||||
9 | Andreas Lind-Ellefsen | 2001 | 34.26 | 1:14.11 | ||||||
Kalundborg SK | 1:18.34 | |||||||||
10 | Rahul Singh Sekhon | 2001 | 36.96 | 1:17.20 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:21.84 | |||||||||
11 | Nicolai Graff | 2001 | 40.60 | 1:24.37 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:24.89 | |||||||||
- | Jonas Andersen | 2001 | DNS | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:12.37 | |||||||||
Løb 20, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | David Arneskov | 2002 | 33.02 | 1:09.68 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:10.56 | |||||||||
2 | Kasper Bonnichsen | 2002 | 31.37 | 1:09.99 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:08.93 | |||||||||
3 | Theodor Palmø | 2002 | 34.18 | 1:13.44 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:16.93 | |||||||||
4 | Christopher H. Brown | 2002 | 35.81 | 1:13.83 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:16.80 | |||||||||
5 | Mingus Okkerholm | 2002 | 35.20 | 1:13.90 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:13.30 | |||||||||
6 | Magnus Christensen | 2002 | 35.85 | 1:15.01 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:20.69 | |||||||||
7 | Tobias Boström | 2002 | 35.03 | 1:15.39 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:15.89 | |||||||||
8 | Frederik Pedersen | 2002 | 35.72 | 1:18.55 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:18.89 | |||||||||
9 | Sebastian Bonde | 2002 | 37.49 | 1:18.70 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:20.07 | |||||||||
10 | Alexander E. Pedersen | 2002 | 35.80 | 1:19.27 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:20.33 | |||||||||
11 | Mark Brandt | 2002 | 38.54 | 1:23.64 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:25.62 | |||||||||
12 | Christian Bjørn Hvilsom | 2002 | 40.90 | 1:25.79 | ||||||
TVS Tårnborg IF | 1:36.06 | |||||||||
13 | Marcus Artmann | 2002 | 41.70 | 1:34.03 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:36.39 | |||||||||
- | Victor Trasbo | 2002 | DNS | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:45.99 | |||||||||
- | Emil Frydenholm | 2002 | DSQ | 1 hånd i v. 75 m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:18.15 | |||||||||
Løb 20, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Mikkel Hjelm | 2003 | 32.72 | 1:11.94 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:17.69 | |||||||||
2 | Mikkel Mortensen | 2003 | 34.35 | 1:15.84 | ||||||
Kalundborg SK | 1:17.50 | |||||||||
3 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | 34.49 | 1:16.79 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:19.28 | |||||||||
4 | Marcus Hiort | 2003 | 36.89 | 1:17.08 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:19.40 | |||||||||
5 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | 36.13 | 1:19.52 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:20.75 | |||||||||
6 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 36.48 | 1:20.07 | ||||||
O.S.L.F. | 1:20.66 | |||||||||
7 | Mathias Munch Pedersen | 2003 | 36.52 | 1:20.22 | ||||||
Odense Svømme Klub | 1:22.75 | |||||||||
8 | Tobias Svenningsen | 2003 | 38.31 | 1:20.33 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:23.07 | |||||||||
9 | Noah Bred | 2003 | 39.32 | 1:21.45 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:30.37 | |||||||||
10 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 39.16 | 1:23.30 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:20.52 | |||||||||
11 | Simon Rytter Eliasen | 2003 | 39.61 | 1:24.35 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:26.02 | |||||||||
12 | Casper Bang Clausen | 2003 | 40.14 | 1:25.59 | ||||||
O.S.L.F. | 1:26.19 | |||||||||
13 | Jonas Reimer Christensen | 2003 | 40.85 | 1:26.30 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:35.56 | |||||||||
14 | Oscar Frejwald Christians | 2003 | 41.71 | 1:28.48 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:34.39 | |||||||||
15 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | 41.15 | 1:28.72 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:30.61 | |||||||||
16 | Emil Breinholt | 2003 | 42.28 | 1:31.81 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:36.52 | |||||||||
17 | Jacob Thomsen | 2003 | 42.58 | 1:33.93 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:33.48 | |||||||||
18 | Albert Vigsø Poulsen | 2003 | 42.63 | 1:34.17 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:01.45 | |||||||||
19 | William Scherling de Stri | 2003 | 45.51 | 1:34.99 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:40.66 | |||||||||
20 | Oliver Brixner | 2003 | 44.78 | 1:35.73 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:43.72 | |||||||||
21 | Viktor Holst Rasmussen | 2003 | 52.82 | 1:41.18 | ||||||
TVS Tårnborg IF | 1:44.00 | |||||||||
- | Andreas Pedersen | 2003 | DSQ | ej berøring v 75 m | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:28.93 | |||||||||
- | Sune Lyngesen | 2003 | DSQ | tyvstart | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:31.43 | |||||||||
Løb 20, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | 37.64 | 1:20.16 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:22.38 | |||||||||
2 | Frederik Scheby Petersen | 2004 | 37.28 | 1:20.90 | ||||||
Kalundborg SK | 1:23.35 | |||||||||
3 | Alexander Lind-Ellefsen | 2004 | 39.91 | 1:22.99 | ||||||
Kalundborg SK | 1:22.75 | |||||||||
4 | Anders Mose | 2004 | 39.56 | 1:23.84 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:24.97 | |||||||||
5 | Silas Waterval | 2004 | 40.01 | 1:24.40 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:24.95 | |||||||||
6 | Andreas Ivang Ladefoged | 2004 | 37.96 | 1:26.66 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:23.86 | |||||||||
7 | Mathias Ankersen | 2004 | 41.81 | 1:29.56 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:31.30 | |||||||||
8 | Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 42.95 | 1:30.11 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:32.29 | |||||||||
9 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 41.09 | 1:30.82 | ||||||
O.S.L.F. | 1:28.47 | |||||||||
10 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 43.06 | 1:32.11 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:30.90 | |||||||||
11 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | 43.13 | 1:33.03 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:32.75 | |||||||||
12 | Mikkel Nielsen | 2004 | 42.44 | 1:33.08 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:33.98 | |||||||||
13 | Lasse Metz Mondrup | 2004 | 45.13 | 1:35.85 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:36.15 | |||||||||
14 | Sebastian Graff | 2004 | 48.54 | 1:38.87 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:03.47 | |||||||||
15 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | 48.70 | 1:40.48 | ||||||
TVS Tårnborg IF | 1:41.90 | |||||||||
16 | William Leth | 2004 | 48.56 | 1:42.10 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:46.47 | |||||||||
17 | Oliver Zeeberg Iversen | 2004 | 47.95 | 1:44.90 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:48.84 | |||||||||
18 | Valdemar Stahl | 2004 | 52.84 | 1:47.33 | ||||||
Odense Svømme Klub | 1:46.63 | |||||||||
19 | Peter Nøhr | 2004 | 50.32 | 1:49.43 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:51.80 | |||||||||
20 | Vilhelm Thieden Maarbjerg | 2004 | 54.60 | 1:55.20 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:14.32 | |||||||||
21 | Marcus Herkild | 2004 | 1:04.23 | 2:12.20 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Elias Marius Elsgaard | 2004 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:15.57 | |||||||||
- | Nikolaj Fallenkamp | 2004 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:37.72 | |||||||||
- | Frederik Taubert Løgager | 2004 | DSQ | afslut på mave 50 m | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:02.09 | |||||||||
- | Mads Ole Frederiksen | 2004 | DSQ | Crawltag v start fly | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:07.39 | |||||||||
- | Piotr Stadnicki | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 20, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Nicolas Duvander | 2005 | 40.52 | 1:28.73 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:31.10 | |||||||||
2 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | 41.56 | 1:29.97 | ||||||
Frem Odense | 1:28.99 | |||||||||
3 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | 42.96 | 1:30.16 | ||||||
TVS Tårnborg IF | 1:37.09 | |||||||||
4 | Andreas Nikolajsen | 2005 | 44.82 | 1:33.58 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:35.03 | |||||||||
5 | Hjalte Dalskov | 2005 | 45.66 | 1:36.03 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:45.27 | |||||||||
6 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | 46.29 | 1:38.27 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
7 | Kasper Duch | 2005 | 49.48 | 1:40.35 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
8 | Jonas Becker Skouboe | 2005 | 51.06 | 1:42.19 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:42.18 | |||||||||
9 | Alexander Drachmann | 2005 | 50.05 | 1:47.00 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:58.01 | |||||||||
10 | Mikkel Bredal Larsen | 2005 | 51.18 | 1:50.24 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:05.29 | |||||||||
11 | Teodor Thuelund | 2005 | 56.56 | 1:52.68 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:36.24 | |||||||||
- | Philip Rindum | 2005 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:48.57 | |||||||||
Løb 20, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 2006-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | 47.10 | 1:38.61 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:37.99 | |||||||||
2 | Mathias Lykke Sandison | 2007 | 47.00 | 1:39.89 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:09.46 | |||||||||
3 | Kasper Nørskov Kaltoft | 2006 | 48.08 | 1:40.68 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:40.85 | |||||||||
4 | Oskar Foss | 2006 | 53.93 | 1:47.81 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:02.11 | |||||||||
5 | Nicolas Christiansen | 2007 | 51.65 | 1:50.19 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:54.64 | |||||||||
6 | Mikkel Munkholm | 2006 | 54.32 | 1:53.59 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
7 | Asbjørn Rotne Hansen | 2006 | 52.95 | 1:53.81 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:49.96 | |||||||||
- | Silas Kjølby Jacobsen | 2006 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:52.18 | |||||||||
- | Frederik Nielsen | 2006 | DSQ | Afsl. ryg på mave | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:41.96 | |||||||||
- | Theis Wolfram | 2006 | DSQ | Svøm p mave i ryg 25 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 05 marts 2016 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:27 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nyborg Årgangs Cup | Udskriftsdato | 05 marts 2016 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 18:45 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 marts 2016 |
Løb 20, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1917-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Mads Toft | 2001 | 29.75 | 1:04.07 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:07.00 | |||||||||
2 | Alfred August Grubert | 2001 | 30.14 | 1:04.71 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:07.64 | |||||||||
3 | William Christoffersen | 2001 | 30.78 | 1:08.98 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:08.55 | |||||||||
4 | Emil Mosegaard | 2001 | 34.55 | 1:11.96 | ||||||
TVS Tårnborg IF | 1:12.64 | |||||||||
5 | William Kristiansen | 2001 | 33.81 | 1:12.35 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:16.95 | |||||||||
6 | Carl M Gadegaard | 2001 | 35.29 | 1:14.49 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:16.02 | |||||||||
Løb 20, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Kasper Bonnichsen | 2002 | 30.22 | 1:07.39 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:08.93 | |||||||||
2 | David Arneskov | 2002 | 32.17 | 1:08.39 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:10.56 | |||||||||
3 | Mingus Okkerholm | 2002 | 33.82 | 1:10.86 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:13.30 | |||||||||
4 | Theodor Palmø | 2002 | 33.56 | 1:13.29 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:16.93 | |||||||||
5 | Magnus Christensen | 2002 | 35.71 | 1:14.04 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:20.69 | |||||||||
6 | Christopher H. Brown | 2002 | 34.91 | 1:14.43 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:16.80 | |||||||||
Løb 20, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Mikkel Hjelm | 2003 | 32.35 | 1:11.45 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:17.69 | |||||||||
2 | Mikkel Mortensen | 2003 | 33.36 | 1:12.75 | ||||||
Kalundborg SK | 1:17.50 | |||||||||
3 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | 33.39 | 1:15.03 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:19.28 | |||||||||
4 | Marcus Hiort | 2003 | 35.20 | 1:16.21 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:19.40 | |||||||||
5 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | 35.54 | 1:19.00 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:20.75 | |||||||||
6 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 36.87 | 1:20.77 | ||||||
O.S.L.F. | 1:20.66 | |||||||||
Løb 20, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | 37.02 | 1:20.48 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:22.38 | |||||||||
2 | Frederik Scheby Petersen | 2004 | 36.54 | 1:21.96 | ||||||
Kalundborg SK | 1:23.35 | |||||||||
3 | Alexander Lind-Ellefsen | 2004 | 39.02 | 1:22.05 | ||||||
Kalundborg SK | 1:22.75 | |||||||||
4 | Anders Mose | 2004 | 39.01 | 1:22.78 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:24.97 | |||||||||
5 | Silas Waterval | 2004 | 39.14 | 1:24.11 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:24.95 | |||||||||
6 | Andreas Ivang Ladefoged | 2004 | 38.28 | 1:25.41 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:23.86 | |||||||||
Løb 20, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Nicolas Duvander | 2005 | 39.81 | 1:25.19 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:31.10 | |||||||||
2 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | 39.66 | 1:25.64 | ||||||
Frem Odense | 1:28.99 | |||||||||
3 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | 42.33 | 1:28.76 | ||||||
TVS Tårnborg IF | 1:37.09 | |||||||||
4 | Andreas Nikolajsen | 2005 | 43.46 | 1:32.20 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:35.03 | |||||||||
5 | Hjalte Dalskov | 2005 | 45.21 | 1:37.47 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:45.27 | |||||||||
6 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | 45.64 | 1:40.35 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
Løb 20, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Kasper Nørskov Kaltoft | 2006 | 45.46 | 1:36.08 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:40.85 | |||||||||
2 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | 45.37 | 1:37.57 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:37.99 | |||||||||
3 | Mathias Lykke Sandison | 2007 | 47.26 | 1:40.84 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:09.46 | |||||||||
4 | Nicolas Christiansen | 2007 | 51.50 | 1:49.07 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:54.64 | |||||||||
5 | Mikkel Munkholm | 2006 | 54.19 | 1:53.24 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Oskar Foss | 2006 | DSQ | udsv. på maven 25 m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:02.11 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 05 marts 2016 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:45 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nyborg Årgangs Cup | Udskriftsdato | 05 marts 2016 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 19:14 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 marts 2016 |
Løb 21, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Gsc Årgang 1 | 2002 | 2:07.85 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:07.81 | |||||||||
Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 34.15 | 34.15 | |||||||
Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | 36.16 | 1:10.31 | |||||||
Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 29.22 | 1:39.53 | |||||||
Frederikke Marie Hansen | 2003 | 28.32 | 2:07.85 | |||||||
2 | Gsc Årgang 2 | 2002 | 2:14.31 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:19.31 | |||||||||
Emma Hansen | 2004 | 34.76 | 34.76 | |||||||
Sara Damkjær Bartels | 2004 | 37.48 | 1:12.24 | |||||||
Esther Else Grubert | 2003 | 32.42 | 1:44.66 | |||||||
Roseline Løkkegaard | 2004 | 29.65 | 2:14.31 | |||||||
3 | Abby`s Skattebasser | 0 | 2:18.98 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:28.80 | |||||||||
Abby Kristine Waterval | 2002 | 34.27 | 34.27 | |||||||
Ida-Marie Frydenlund | 2003 | 39.26 | 1:13.53 | |||||||
Liva Stjernholm | 2004 | 34.49 | 1:48.02 | |||||||
Olivia Mammen | 2003 | 30.96 | 2:18.98 | |||||||
4 | Fiskene Fra Vestjylland | 0 | 2:19.01 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:20.19 | |||||||||
Michelle Kramer Andersen | 2003 | 35.41 | 35.41 | |||||||
Cecilie Christensen | 2002 | 39.25 | 1:14.66 | |||||||
Christina M. Glargaard | 2004 | 33.36 | 1:48.02 | |||||||
Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 30.99 | 2:19.01 | |||||||
5 | Kalundborg Piger | 0 | 2:22.80 | |||||||
Kalundborg SK | 2:25.00 | |||||||||
Engeline Scheby Petersen | 2002 | 35.80 | 35.80 | |||||||
Caroline Holm | 2004 | 42.62 | 1:18.42 | |||||||
Frida Bang Stanelt | 2004 | 32.89 | 1:51.31 | |||||||
Nicoline Strandberg | 2002 | 31.49 | 2:22.80 | |||||||
6 | Holbæk Piger | 0 | 2:23.85 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 2:22.10 | |||||||||
Mathilde Nielsen | 2003 | 37.02 | 37.02 | |||||||
Nynne Nørlem | 2002 | 38.86 | 1:15.88 | |||||||
Mie Mørkedal | 2003 | 36.64 | 1:52.52 | |||||||
Anna Foverskov | 2002 | 31.33 | 2:23.85 | |||||||
7 | Hg Piger 03 | 2003 | 2:27.57 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:27.44 | |||||||||
Josefine Krumbak | 2004 | 37.79 | 37.79 | |||||||
Emilie Højen Meyer | 2004 | 42.28 | 1:20.07 | |||||||
Wilma Anker | 2004 | 33.15 | 1:53.22 | |||||||
Selma V Studnitz Andersen | 2005 | 34.35 | 2:27.57 | |||||||
8 | Nyborg Piger 1 | 0 | 2:29.77 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:22.00 | |||||||||
Julie Ejby | 2002 | 39.12 | 39.12 | |||||||
Maria Bebe Hansen | 2004 | 39.39 | 1:18.51 | |||||||
Barbara Ammentorp | 2003 | 41.67 | 2:00.18 | |||||||
Maria Bredal Larsen | 2002 | 29.59 | 2:29.77 | |||||||
9 | Sto Powerpuff Piger | 0 | 2:32.18 | |||||||
Swim Team Odense | 2:31.00 | |||||||||
Kaya Yang Eisensee | 2004 | 39.29 | 39.29 | |||||||
Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 42.81 | 1:22.10 | |||||||
Aurelia Pedersen | 2004 | 36.59 | 1:58.69 | |||||||
Katrine Brolykke Madsen | 2003 | 33.49 | 2:32.18 | |||||||
10 | Strandede Hvalrosser | 0 | 2:34.23 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:42.00 | |||||||||
Ida Jacobsen | 2005 | 42.89 | 42.89 | |||||||
Rikke Vagtborg Jensen | 2002 | 39.94 | 1:22.83 | |||||||
Victoria Underbjerg | 2004 | 37.41 | 2:00.24 | |||||||
Jasmin Lykke | 2002 | 33.99 | 2:34.23 | |||||||
11 | Seje Tøser - Triton | 0 | 2:37.56 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:48.00 | |||||||||
Kathrine Bang Rubak | 2004 | 38.39 | 38.39 | |||||||
Liv Salhauge | 2005 | 47.98 | 1:26.37 | |||||||
Anna Leopold Brandt | 2004 | 37.26 | 2:03.63 | |||||||
Sophie Lærke Sandell | 2005 | 33.93 | 2:37.56 | |||||||
12 | Landkrapperne | 0 | 2:37.63 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:49.00 | |||||||||
Katrine Bech Poulsen | 2004 | 40.75 | 40.75 | |||||||
Jasmina K. Jacobsen | 2003 | 43.79 | 1:24.54 | |||||||
Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 40.58 | 2:05.12 | |||||||
Anna Bjerrum Møller | 2004 | 32.51 | 2:37.63 | |||||||
13 | Gsc Aspirant 1 | 2002 | 2:41.22 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:42.56 | |||||||||
Josefine Staudt | 2005 | 42.44 | 42.44 | |||||||
Luna Christensen | 2005 | 45.13 | 1:27.57 | |||||||
Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 43.02 | 2:10.59 | |||||||
Sophia Bøttger | 2004 | 30.63 | 2:41.22 | |||||||
14 | Frem Årgangs Piger 1 | 0 | 2:41.79 | |||||||
Frem Odense | 3:45.92 | |||||||||
Ida Kristensen | 2004 | 43.18 | 43.18 | |||||||
Jenni Nguyen | 2004 | 43.24 | 1:26.42 | |||||||
Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 39.65 | 2:06.07 | |||||||
Emilie Podiss Petersen | 2004 | 35.72 | 2:41.79 | |||||||
15 | Hg Piger 02 | 2002 | 2:44.56 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:45.95 | |||||||||
Mille Scheel | 2003 | 41.44 | 41.44 | |||||||
Frederikke B. Hansen | 2005 | 45.57 | 1:27.01 | |||||||
Ida Bruhn | 2004 | 42.41 | 2:09.42 | |||||||
Amalie Østerlund | 2005 | 35.14 | 2:44.56 | |||||||
16 | Bispens Gipsgebis | 0 | 2:44.70 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:55.00 | |||||||||
Maria Mathiesen | 2004 | 41.89 | 41.89 | |||||||
Amanda Busk Olesen | 2005 | 47.48 | 1:29.37 | |||||||
Kathrine Weide | 2004 | 40.82 | 2:10.19 | |||||||
Lizette Nikolajsen | 2003 | 34.51 | 2:44.70 | |||||||
17 | Sto Supergirlz | 0 | 2:44.75 | |||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Josefine Risum Jørgensen | 2004 | 43.33 | 43.33 | |||||||
Agnete Habermann | 2005 | 47.00 | 1:30.33 | |||||||
Nikoline Andersen | 2003 | 37.18 | 2:07.51 | |||||||
Pernille Juul Jensen | 2003 | 37.24 | 2:44.75 | |||||||
18 | Gsc Aspirant 2 | 2002 | 2:48.14 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:55.91 | |||||||||
Nikoline Marie Lange | 2005 | 42.97 | 42.97 | |||||||
Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 45.36 | 1:28.33 | |||||||
Alma Gotfredsen | 2005 | 40.88 | 2:09.21 | |||||||
Andrea Elnif Christiansen | 2005 | 38.93 | 2:48.14 | |||||||
19 | Nyborg Piger 2 | 0 | 2:52.31 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:47.00 | |||||||||
Helga Bak | 2004 | 39.28 | 39.28 | |||||||
Kristine Kipper Pedersen | 2004 | 46.68 | 1:25.96 | |||||||
Laura Riber Memborg | 2004 | 50.11 | 2:16.07 | |||||||
Maja Johanne Pedersen | 2005 | 36.24 | 2:52.31 | |||||||
20 | Frem Årgangs Piger 2 | 0 | 2:58.55 | |||||||
Frem Odense | ||||||||||
Julie Nguyen | 2004 | 43.99 | 43.99 | |||||||
Josephine Larsen | 2004 | 47.68 | 1:31.67 | |||||||
Mathilde Stilund | 2005 | 47.25 | 2:18.92 | |||||||
Frida Karoline Dall | 2004 | 39.63 | 2:58.55 | |||||||
21 | Nyborg Piger 3 | 0 | 2:59.80 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 3:05.00 | |||||||||
Freja Thorsted Sørensen | 2004 | 42.56 | 42.56 | |||||||
Julie Johansen | 2005 | 55.24 | 1:37.80 | |||||||
Sofie Kaysen | 2004 | 46.34 | 2:24.14 | |||||||
Karoline Elholm Juliussen | 2004 | 35.66 | 2:59.80 | |||||||
22 | Holbæk Piger 2 | 0 | 3:01.10 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 3:10.20 | |||||||||
Lea Andersen | 2003 | 43.64 | 43.64 | |||||||
Simone Hoppe | 2004 | 52.37 | 1:36.01 | |||||||
Alberte Pedersen | 2006 | 46.70 | 2:22.71 | |||||||
Annette Toft | 2006 | 38.39 | 3:01.10 | |||||||
23 | Hg Piger Ældste | 1998 | 3:04.40 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
Mie Ankersen | 2006 | 47.02 | 47.02 | |||||||
Laura Meyer | 2006 | 54.84 | 1:41.86 | |||||||
Anne-Sofie Løhr Simonsen | 2004 | 44.49 | 2:26.35 | |||||||
Fanta Osatoharimwen | 2005 | 38.05 | 3:04.40 | |||||||
24 | Tvs Piger | 2002 | 3:10.25 | |||||||
TVS Tårnborg IF | 2:55.00 | |||||||||
Josephine Larsen | 2004 | 52.17 | 52.17 | |||||||
Kathrine Jensen-Mattebjer | 2004 | 52.18 | 1:44.35 | |||||||
Caroline Bjørn Hvilsom | 2005 | 1:25.90 | 3:10.25 | |||||||
Isabella Jacobsen | 2004 | 3:10.25 | ||||||||
25 | Nyborg Piger 4 | 0 | 3:20.41 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 3:20.00 | |||||||||
Kamille M. Hauber Ørsted | 2003 | 49.32 | 49.32 | |||||||
Cathrine Høst | 2004 | 57.17 | 1:46.49 | |||||||
Freja S. Falkenstrøm | 2004 | 49.35 | 2:35.84 | |||||||
Marie Mühring-Nielsen | 2004 | 44.57 | 3:20.41 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 05 marts 2016 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:14 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nyborg Årgangs Cup | Udskriftsdato | 05 marts 2016 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 19:32 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 marts 2016 |
Løb 22, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Gsc Årgang 1 | 2001 | 1:55.51 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:58.72 | |||||||||
Alfred August Grubert | 2001 | 29.93 | 29.93 | |||||||
Christian Crone | 2001 | 32.03 | 1:01.96 | |||||||
Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 28.21 | 1:30.17 | |||||||
William Christoffersen | 2001 | 25.34 | 1:55.51 | |||||||
2 | Holbæk Drenge | 0 | 2:02.29 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:59.89 | |||||||||
Mads Toft | 2001 | 29.80 | 29.80 | |||||||
Jonas Andersen | 2001 | 35.42 | 1:05.22 | |||||||
David Arneskov | 2002 | 30.13 | 1:35.35 | |||||||
William Kristiansen | 2001 | 26.94 | 2:02.29 | |||||||
3 | Fars Drenge | 0 | 2:05.61 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:07.23 | |||||||||
Mikkel Hjelm | 2003 | 34.63 | 34.63 | |||||||
Gustav Klit Stjernholm | 2002 | 31.99 | 1:06.62 | |||||||
Kasper Bonnichsen | 2002 | 29.57 | 1:36.19 | |||||||
Lasse Darlem Brandt | 2003 | 29.42 | 2:05.61 | |||||||
4 | Fiskene Fra Vestjylland | 0 | 2:06.63 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:09.00 | |||||||||
Jonas Kjær | 2003 | 33.28 | 33.28 | |||||||
Anders Eenberg | 2001 | 34.08 | 1:07.36 | |||||||
Parsa Hosini | 2001 | 31.34 | 1:38.70 | |||||||
Esben Breum Lau | 2003 | 27.93 | 2:06.63 | |||||||
5 | Gsc Årgang 2 | 2001 | 2:06.79 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:11.67 | |||||||||
Jakob Alexander Jensen | 2002 | 31.07 | 31.07 | |||||||
Magnus Christensen | 2002 | 36.43 | 1:07.50 | |||||||
Oliver Steenberg | 2002 | 31.44 | 1:38.94 | |||||||
Emil Steenberg | 2002 | 27.85 | 2:06.79 | |||||||
6 | Holbæk Drenge 2 | 0 | 2:12.99 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 2:45.10 | |||||||||
Frederik Pedersen | 2002 | 35.09 | 35.09 | |||||||
Silas Bøjsen | 2002 | 37.65 | 1:12.74 | |||||||
Theodor Palmø | 2002 | 31.73 | 1:44.47 | |||||||
Christopher H. Brown | 2002 | 28.52 | 2:12.99 | |||||||
7 | Nyborg Drenge 1 | 0 | 2:19.89 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:18.00 | |||||||||
Carl M Gadegaard | 2001 | 35.22 | 35.22 | |||||||
Mingus Okkerholm | 2002 | 33.74 | 1:08.96 | |||||||
Jonas Lykke Sandison | 2004 | 38.73 | 1:47.69 | |||||||
Mikkel Nissen | 2002 | 32.20 | 2:19.89 | |||||||
8 | Kalundborg Drenge | 0 | 2:20.54 | |||||||
Kalundborg SK | 2:25.00 | |||||||||
Frederik Scheby Petersen | 2004 | 37.79 | 37.79 | |||||||
Alexander Lind-Ellefsen | 2004 | 43.57 | 1:21.36 | |||||||
Mikkel Mortensen | 2003 | 31.21 | 1:52.57 | |||||||
Andreas Lind-Ellefsen | 2001 | 27.97 | 2:20.54 | |||||||
9 | Prinsesserne | 0 | 2:24.26 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:19.00 | |||||||||
Emil Frydenholm | 2002 | 36.41 | 36.41 | |||||||
Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 41.40 | 1:17.81 | |||||||
Anders Mose | 2004 | 37.30 | 1:55.11 | |||||||
Tobias Boström | 2002 | 29.15 | 2:24.26 | |||||||
10 | Holbæk Drenge 3 | 0 | 2:25.65 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 3:43.40 | |||||||||
Alexander E. Pedersen | 2002 | 38.52 | 38.52 | |||||||
Jacob Ellekær | 2002 | 41.80 | 1:20.32 | |||||||
Sebastian Bonde | 2002 | 33.79 | 1:54.11 | |||||||
Simon Rytter Eliasen | 2003 | 31.54 | 2:25.65 | |||||||
11 | Dellehundene | 0 | 2:39.09 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:38.00 | |||||||||
Nicolas Duvander | 2005 | 41.71 | 41.71 | |||||||
Tobias Svenningsen | 2003 | 40.83 | 1:22.54 | |||||||
Tobias Staghøj Andersen | 2006 | 43.95 | 2:06.49 | |||||||
Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 32.60 | 2:39.09 | |||||||
12 | Hg Drenge Ældste | 1996 | 2:41.56 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
Mathias Ankersen | 2004 | 41.97 | 41.97 | |||||||
August Høy | 2005 | 43.00 | 1:24.97 | |||||||
Marcus Artmann | 2002 | 39.47 | 2:04.44 | |||||||
Rasmus Mortensen | 2004 | 37.12 | 2:41.56 | |||||||
13 | Gsc Aspirant 1 | 2001 | 2:42.47 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:35.81 | |||||||||
Andreas Ivang Ladefoged | 2004 | 40.90 | 40.90 | |||||||
Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 46.65 | 1:27.55 | |||||||
Nikolaj Fallenkamp | 2004 | 41.19 | 2:08.74 | |||||||
Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 33.73 | 2:42.47 | |||||||
14 | Frem Årgangs Drenge | 0 | 2:45.97 | |||||||
Frem Odense | 3:02.43 | |||||||||
Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | 41.45 | 41.45 | |||||||
Kasper Duch | 2005 | 46.69 | 1:28.14 | |||||||
Meng-Joon Koh | 2005 | 41.50 | 2:09.64 | |||||||
Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | 36.33 | 2:45.97 | |||||||
15 | Sto Turbodrenge | 0 | 2:47.31 | |||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Mathias Munch Pedersen | 2003 | 37.18 | 37.18 | |||||||
Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 45.48 | 1:22.66 | |||||||
Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 43.86 | 2:06.52 | |||||||
Valdemar Stahl | 2004 | 40.79 | 2:47.31 | |||||||
16 | Gsc Aspirant 2 | 2001 | 2:53.71 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:57.99 | |||||||||
Anton Hvistendahl Fabel | 2004 | 44.60 | 44.60 | |||||||
Søren Wandall Ohlsen | 2004 | 49.64 | 1:34.24 | |||||||
Niels Krogh-Olsen | 2004 | 41.12 | 2:15.36 | |||||||
Oliver Zeeberg Iversen | 2004 | 38.35 | 2:53.71 | |||||||
17 | Tvs Drenge | 2001 | 2:56.58 | |||||||
TVS Tårnborg IF | 2:45.00 | |||||||||
Viktor Holst Rasmussen | 2003 | 48.77 | 48.77 | |||||||
Gustav Hartig-Larsen | 2003 | 50.43 | 1:39.20 | |||||||
Tobias Rehder Knudsen | 2005 | 41.08 | 2:20.28 | |||||||
Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | 36.30 | 2:56.58 | |||||||
18 | Landkrapperne | 0 | 3:02.25 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 3:00.00 | |||||||||
Jonas Becker Skouboe | 2005 | 46.33 | 46.33 | |||||||
Esben Breum Lau | 2003 | 53.68 | 1:40.01 | |||||||
Sune Lyngesen | 2003 | 43.48 | 2:23.49 | |||||||
Oskar Foss | 2006 | 38.76 | 3:02.25 | |||||||
19 | Bubbibjørnene | 0 | 3:04.84 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:50.00 | |||||||||
Kasper Nørskov Kaltoft | 2006 | 44.79 | 44.79 | |||||||
Alexander Drachmann | 2005 | 1:00.58 | 1:45.37 | |||||||
Lasse Metz Mondrup | 2004 | 46.91 | 2:32.28 | |||||||
Anton Pedersen | 2003 | 32.56 | 3:04.84 | |||||||
20 | Nyborg Drenge 3 | 0 | 3:08.46 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:55.00 | |||||||||
Frederik Nielsen | 2006 | 48.98 | 48.98 | |||||||
Sebastian Graff | 2004 | 50.80 | 1:39.78 | |||||||
Victor Trasbo | 2002 | 51.36 | 2:31.14 | |||||||
Mark Kronbæk Nancke | 2004 | 37.32 | 3:08.46 | |||||||
21 | Nyborg Drenge 4 | 0 | 3:40.03 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Tobias Hansen | 2005 | 2:00.04 | 2:00.04 | |||||||
Willas Kazhel | 2006 | 1:39.99 | 3:40.03 | |||||||
Mikkel Bredal Larsen | 2005 | |||||||||
Oskar Mühring | 2006 | 3:40.03 | 3:40.03 | |||||||
- | Bøflerne | 0 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 3:20.00 | |||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Nyborg Drenge 2 | 0 | DSQ | brysttag i fly | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:47.00 | |||||||||
Nicolai Graff | 2001 | 1:01.53 | 1:01.53 | |||||||
Andreas Pedersen | 2003 | 45.78 | 1:47.31 | |||||||
- | Seje Drenge - Triton | 0 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:30.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 05 marts 2016 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:32 |
Resultat Løb 23 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nyborg Årgangs Cup | Udskriftsdato | 06 marts 2016 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 15:48 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 marts 2016 |
Løb 23, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Michelle Mortensen | 2002 | 32.58 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 31.78 | |||||||||
2 | Victoria Leth | 2002 | 33.68 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 32.17 | |||||||||
3 | Cecilie Christensen | 2002 | 34.06 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.54 | |||||||||
4 | Rikke Vagtborg Jensen | 2002 | 34.32 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 39.20 | |||||||||
5 | Randi Jørgensen | 2002 | 35.22 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 36.58 | |||||||||
6 | Abby Kristine Waterval | 2002 | 35.79 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.68 | |||||||||
7 | Engeline Scheby Petersen | 2002 | 36.04 | |||||||
Kalundborg SK | 35.42 | |||||||||
8 | Maria Bredal Larsen | 2002 | 37.00 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 37.53 | |||||||||
9 | Victoria Christoffersen | 2002 | 37.82 | |||||||
TVS Tårnborg IF | 40.79 | |||||||||
10 | Julie Ejby | 2002 | 38.09 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 41.96 | |||||||||
11 | Anna Foverskov | 2002 | 39.07 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 41.90 | |||||||||
Løb 23, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | 31.65 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 32.75 | |||||||||
2 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 32.08 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 32.85 | |||||||||
3 | Esther Else Grubert | 2003 | 32.51 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 32.85 | |||||||||
4 | Amalie Schou | 2003 | 35.22 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 37.57 | |||||||||
5 | Mie Mørkedal | 2003 | 36.78 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 37.70 | |||||||||
6 | Nikoline Andersen | 2003 | 37.55 | |||||||
Odense Svømme Klub | 44.05 | |||||||||
7 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | 39.80 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Barbara Ammentorp | 2003 | 42.08 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 42.38 | |||||||||
9 | Lea Andersen | 2003 | 44.86 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 47.55 | |||||||||
10 | Pernille Juul Jensen | 2003 | 50.87 | |||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
11 | Petrine Nielson | 2003 | 51.54 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:17.80 | |||||||||
- | Olivia Mammen | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.40 | |||||||||
Løb 23, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Wilma Anker | 2004 | 32.62 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 33.31 | |||||||||
2 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 33.38 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 34.60 | |||||||||
3 | Liva Stjernholm | 2004 | 33.73 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.44 | |||||||||
4 | Frida Bang Stanelt | 2004 | 34.02 | |||||||
Kalundborg SK | 36.88 | |||||||||
5 | Christina M. Glargaard | 2004 | 34.27 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.95 | |||||||||
6 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 36.07 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.37 | |||||||||
7 | Aurelia Pedersen | 2004 | 36.13 | |||||||
Odense Svømme Klub | 38.41 | |||||||||
8 | Sophia Bøttger | 2004 | 36.86 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 41.89 | |||||||||
9 | Sofie Ølgaard Hansen | 2004 | 37.05 | |||||||
TVS Tårnborg IF | 37.32 | |||||||||
9 | Victoria Underbjerg | 2004 | 37.05 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 41.43 | |||||||||
11 | Anna Leopold Brandt | 2004 | 37.40 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.95 | |||||||||
12 | Ida Juul Grønning | 2004 | 37.50 | |||||||
Odense Svømme Klub | 37.00 | |||||||||
13 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | 38.06 | |||||||
Frem Odense | 51.66 | |||||||||
14 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 38.56 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 42.66 | |||||||||
15 | Caroline Holm | 2004 | 38.57 | |||||||
Kalundborg SK | 38.93 | |||||||||
16 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 38.92 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 41.37 | |||||||||
17 | Emilie Højen Meyer | 2004 | 39.41 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 40.50 | |||||||||
18 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 39.66 | |||||||
O.S.L.F. | 44.87 | |||||||||
19 | Kaya Yang Eisensee | 2004 | 39.89 | |||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
20 | Kathrine Weide | 2004 | 40.66 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 43.52 | |||||||||
21 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 41.26 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 42.03 | |||||||||
22 | Helga Bak | 2004 | 41.49 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 42.16 | |||||||||
23 | Anna Larsen | 2004 | 41.88 | |||||||
Kalundborg SK | 41.70 | |||||||||
24 | Sofie Kaysen | 2004 | 43.08 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 53.81 | |||||||||
25 | Maria Mathiesen | 2004 | 43.24 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 48.72 | |||||||||
26 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | 43.54 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.57 | |||||||||
27 | Karoline Elholm Juliussen | 2004 | 44.39 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 59.77 | |||||||||
28 | Anne-Sofie Løhr Simonsen | 2004 | 44.55 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 43.56 | |||||||||
29 | Line Tångberg | 2004 | 48.05 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 48.40 | |||||||||
- | Kristine Kipper Pedersen | 2004 | DSQ | tyvstart | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 47.50 | |||||||||
- | Laura Riber Memborg | 2004 | DSQ | tyvstart | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 55.63 | |||||||||
Løb 23, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | 38.32 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.56 | |||||||||
2 | Selma V Studnitz Andersen | 2005 | 38.97 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 40.09 | |||||||||
3 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 39.47 | |||||||
Frem Odense | 41.73 | |||||||||
4 | Alma Gotfredsen | 2005 | 40.23 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 46.91 | |||||||||
5 | Frederikke B. Hansen | 2005 | 41.35 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
6 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 41.64 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 42.23 | |||||||||
7 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 43.39 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 42.56 | |||||||||
8 | Luna Christensen | 2005 | 44.03 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 56.38 | |||||||||
9 | Andrea Holm Sørensen | 2005 | 44.39 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 45.96 | |||||||||
10 | Mathilde Stilund | 2005 | 45.24 | |||||||
Frem Odense | 45.78 | |||||||||
11 | Fanta Osatoharimwen | 2005 | 45.62 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 48.29 | |||||||||
12 | Josefine Staudt | 2005 | 45.84 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:02.63 | |||||||||
13 | Marie Jensen | 2005 | 46.09 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 50.43 | |||||||||
14 | Andrea Elnif Christiansen | 2005 | 46.23 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 50.82 | |||||||||
15 | Agnete Habermann | 2005 | 46.54 | |||||||
Odense Svømme Klub | 46.50 | |||||||||
16 | Amanda Busk Olesen | 2005 | 48.79 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 53.58 | |||||||||
17 | Melek Canpolat | 2005 | 49.00 | |||||||
Frem Odense | 59.91 | |||||||||
18 | Ida Jacobsen | 2005 | 51.92 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 50.32 | |||||||||
19 | Ella Bødker Thomsen | 2005 | 52.19 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
20 | Martha Bødker Thomsen | 2005 | 52.22 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
21 | Alba Seneca | 2005 | 57.75 | |||||||
Kalundborg SK | 1:00.00 | |||||||||
Løb 23, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Alberte Pedersen | 2006 | 44.49 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 46.03 | |||||||||
2 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | 48.69 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 51.58 | |||||||||
3 | Annette Toft | 2006 | 49.75 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 53.09 | |||||||||
4 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | 51.76 | |||||||
Kalundborg SK | 45.00 | |||||||||
- | Sofie A. Wolf | 2006 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 46.57 | |||||||||
Løb 23, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2007-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Andrea Strandby | 2007 | 51.43 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 06 marts 2016 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:48 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nyborg Årgangs Cup | Udskriftsdato | 06 marts 2016 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 15:47 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 marts 2016 |
Løb 23, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 31.99 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 34.60 | |||||||||
2 | Wilma Anker | 2004 | 32.64 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 33.31 | |||||||||
3 | Frida Bang Stanelt | 2004 | 33.28 | |||||||
Kalundborg SK | 36.88 | |||||||||
4 | Liva Stjernholm | 2004 | 33.55 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.44 | |||||||||
5 | Christina M. Glargaard | 2004 | 33.92 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.95 | |||||||||
6 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 34.94 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.37 | |||||||||
Løb 23, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Selma V Studnitz Andersen | 2005 | 37.60 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 40.09 | |||||||||
2 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | 38.94 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.56 | |||||||||
3 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 38.96 | |||||||
Frem Odense | 41.73 | |||||||||
4 | Alma Gotfredsen | 2005 | 40.74 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 46.91 | |||||||||
5 | Frederikke B. Hansen | 2005 | 40.77 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
6 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 41.43 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 42.23 | |||||||||
Løb 23, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Alberte Pedersen | 2006 | 42.15 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 46.03 | |||||||||
2 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | 47.29 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 51.58 | |||||||||
3 | Annette Toft | 2006 | 48.95 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 53.09 | |||||||||
4 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | 49.43 | |||||||
Kalundborg SK | 45.00 | |||||||||
Løb 23, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Andrea Strandby | 2007 | 47.38 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 06 marts 2016 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:47 |
Resultat Løb 24 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nyborg Årgangs Cup | Udskriftsdato | 06 marts 2016 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 16:04 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 marts 2016 |
Løb 24, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | William Christoffersen | 2001 | 28.07 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 29.08 | |||||||||
2 | Mads Toft | 2001 | 28.13 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 30.26 | |||||||||
3 | Alfred August Grubert | 2001 | 28.86 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 30.15 | |||||||||
4 | William Kristiansen | 2001 | 31.67 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 33.27 | |||||||||
5 | Parsa Hosini | 2001 | 31.86 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.25 | |||||||||
6 | Anders Eenberg | 2001 | 32.71 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.04 | |||||||||
7 | Carl M Gadegaard | 2001 | 33.08 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 35.71 | |||||||||
Løb 24, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 28.54 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 29.93 | |||||||||
2 | Kasper Bonnichsen | 2002 | 30.03 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.37 | |||||||||
3 | David Arneskov | 2002 | 30.92 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 31.00 | |||||||||
4 | Oliver Steenberg | 2002 | 31.22 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 33.21 | |||||||||
5 | Mark Sumberg | 2002 | 31.45 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 34.11 | |||||||||
6 | Theodor Palmø | 2002 | 31.53 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 33.09 | |||||||||
7 | Tobias Boström | 2002 | 33.11 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.63 | |||||||||
8 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | 33.29 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.92 | |||||||||
9 | Emil Frydenholm | 2002 | 33.79 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.80 | |||||||||
10 | Magnus Christensen | 2002 | 34.10 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 38.95 | |||||||||
11 | Jacob Ellekær | 2002 | 36.12 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 36.43 | |||||||||
12 | Mikkel Nissen | 2002 | 43.66 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 48.01 | |||||||||
- | Alexander E. Pedersen | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 34.52 | |||||||||
Løb 24, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Jonas Kjær | 2003 | 29.72 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.01 | |||||||||
2 | Mikkel Mortensen | 2003 | 31.38 | |||||||
Kalundborg SK | 33.40 | |||||||||
3 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | 32.84 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.11 | |||||||||
4 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | 34.80 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.03 | |||||||||
5 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 35.35 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.81 | |||||||||
6 | Noah Bred | 2003 | 36.11 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 45.93 | |||||||||
7 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 36.26 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 38.22 | |||||||||
8 | Mathias Munch Pedersen | 2003 | 36.55 | |||||||
Odense Svømme Klub | 38.39 | |||||||||
9 | Tobias Svenningsen | 2003 | 36.85 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 43.42 | |||||||||
10 | Andreas Pedersen | 2003 | 38.95 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 44.90 | |||||||||
11 | Joe Tani Fohlmann | 2003 | 38.96 | |||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
12 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 39.24 | |||||||
O.S.L.F. | 40.15 | |||||||||
13 | Esben Breum Lau | 2003 | 40.73 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 47.13 | |||||||||
14 | Albert Vigsø Poulsen | 2003 | 40.92 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 51.72 | |||||||||
15 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | 42.12 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.98 | |||||||||
16 | Oscar Frejwald Christians | 2003 | 42.41 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 46.58 | |||||||||
17 | Anton Pedersen | 2003 | 43.89 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 51.05 | |||||||||
18 | Gustav Clement | 2003 | 49.16 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 53.74 | |||||||||
19 | Viktor Holst Rasmussen | 2003 | 51.35 | |||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
- | Christoffer Hald | 2003 | DSQ | Crawlarmtag v. start | ||||||
Frem Odense | 43.18 | |||||||||
- | Jonas Reimer Christensen | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 41.92 | |||||||||
- | Mikkel Hjelm | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.27 | |||||||||
Løb 24, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 32.97 | Deltager ikke i finalen | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.40 | |||||||||
2 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | 35.17 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 35.20 | |||||||||
3 | Frederik Scheby Petersen | 2004 | 36.80 | |||||||
Kalundborg SK | 37.39 | |||||||||
4 | Andreas Ivang Ladefoged | 2004 | 36.82 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 39.93 | |||||||||
5 | Anders Mose | 2004 | 37.15 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 39.55 | |||||||||
6 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 40.30 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 55.89 | |||||||||
7 | Nikolaj Fallenkamp | 2004 | 41.42 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 42.27 | |||||||||
8 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | 42.10 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 51.58 | |||||||||
9 | Mikkel Nielsen | 2004 | 42.16 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 47.23 | |||||||||
10 | Anton Hvistendahl Fabel | 2004 | 49.07 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 56.60 | |||||||||
11 | Søren Wandall Ohlsen | 2004 | 49.31 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:03.04 | |||||||||
12 | William Leth | 2004 | 49.75 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 47.66 | |||||||||
13 | Joachim Mårtensen | 2004 | 49.91 | |||||||
Kalundborg SK | 45.00 | |||||||||
14 | Christopher Nyby Killerup | 2004 | 52.78 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:10.98 | |||||||||
15 | Rasmus Mortensen | 2004 | 53.50 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 50.59 | |||||||||
16 | Peter Nøhr | 2004 | 56.71 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 58.28 | |||||||||
17 | Marcus Herkild | 2004 | 1:01.49 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Frederik Taubert Løgager | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 52.73 | |||||||||
- | Mark Kronbæk Nancke | 2004 | DSQ | Brystben i fly | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:15.88 | |||||||||
Løb 24, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 37.76 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 45.94 | |||||||||
2 | Nicolas Duvander | 2005 | 40.32 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 41.69 | |||||||||
3 | Elias Yldiz | 2005 | 40.53 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.56 | |||||||||
4 | Malthe Lorin Rasmussen | 2005 | 42.38 | |||||||
Kalundborg SK | 44.05 | |||||||||
5 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | 43.07 | |||||||
Frem Odense | 44.95 | |||||||||
6 | Meng-Joon Koh | 2005 | 43.53 | |||||||
Frem Odense | 45.93 | |||||||||
7 | Andreas Nikolajsen | 2005 | 48.55 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 50.30 | |||||||||
8 | Philip Rindum | 2005 | 49.30 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 53.11 | |||||||||
9 | Mikkel Bredal Larsen | 2005 | 50.94 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:12.61 | |||||||||
10 | Jonas Becker Skouboe | 2005 | 53.66 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 54.68 | |||||||||
- | Alexander Drachmann | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 59.19 | |||||||||
- | Mikkel Hyldahl | 2005 | DSQ | Crawltag v. 25m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 59.19 | |||||||||
Løb 24, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2006-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | 42.76 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 42.04 | |||||||||
2 | Mathias Lykke Sandison | 2007 | 49.09 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 53.25 | |||||||||
3 | Oskar Mühring | 2006 | 49.47 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Kasper Nørskov Kaltoft | 2006 | 53.09 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 51.57 | |||||||||
5 | Oskar Foss | 2006 | 56.56 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 59.19 | |||||||||
6 | Mikkel Munkholm | 2006 | 59.42 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:12.70 | |||||||||
7 | Theis Wolfram | 2006 | 1:30.34 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Frederik Nielsen | 2006 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:27.48 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 06 marts 2016 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:04 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nyborg Årgangs Cup | Udskriftsdato | 06 marts 2016 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 16:03 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 marts 2016 |
Løb 24, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Jonas Kjær | 2003 | 29.75 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.01 | |||||||||
2 | Mikkel Mortensen | 2003 | 31.00 | |||||||
Kalundborg SK | 33.40 | |||||||||
3 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | 31.95 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.11 | |||||||||
4 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | 34.49 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.03 | |||||||||
5 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 34.90 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.81 | |||||||||
6 | Noah Bred | 2003 | 36.46 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 45.93 | |||||||||
Løb 24, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | 35.00 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 35.20 | |||||||||
2 | Andreas Ivang Ladefoged | 2004 | 35.93 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 39.93 | |||||||||
3 | Frederik Scheby Petersen | 2004 | 37.35 | |||||||
Kalundborg SK | 37.39 | |||||||||
4 | Anders Mose | 2004 | 37.50 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 39.55 | |||||||||
5 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 39.22 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 55.89 | |||||||||
6 | Nikolaj Fallenkamp | 2004 | 41.34 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 42.27 | |||||||||
Løb 24, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 35.47 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 45.94 | |||||||||
2 | Nicolas Duvander | 2005 | 37.85 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 41.69 | |||||||||
3 | Elias Yldiz | 2005 | 39.31 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.56 | |||||||||
4 | Malthe Lorin Rasmussen | 2005 | 40.94 | |||||||
Kalundborg SK | 44.05 | |||||||||
5 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | 42.77 | |||||||
Frem Odense | 44.95 | |||||||||
6 | Meng-Joon Koh | 2005 | 42.86 | |||||||
Frem Odense | 45.93 | |||||||||
Løb 24, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | 42.87 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 42.04 | |||||||||
2 | Mathias Lykke Sandison | 2007 | 48.00 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 53.25 | |||||||||
3 | Kasper Nørskov Kaltoft | 2006 | 51.02 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 51.57 | |||||||||
4 | Oskar Mühring | 2006 | 51.43 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Oskar Foss | 2006 | 52.46 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 59.19 | |||||||||
6 | Mikkel Munkholm | 2006 | 1:00.49 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:12.70 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 06 marts 2016 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:03 |
Resultat Løb 25 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nyborg Årgangs Cup | Udskriftsdato | 06 marts 2016 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 16:14 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 marts 2016 |
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | 30.92 | 1:03.27 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:03.62 | |||||||||
2 | Maria Bredal Larsen | 2002 | 31.85 | 1:04.61 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:02.71 | |||||||||
3 | Michelle Mortensen | 2002 | 31.56 | 1:05.62 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:06.26 | |||||||||
4 | Cecilie Christensen | 2002 | 31.92 | 1:05.74 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:05.21 | |||||||||
5 | Abby Kristine Waterval | 2002 | 32.72 | 1:08.15 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:06.78 | |||||||||
6 | Victoria Christoffersen | 2002 | 33.16 | 1:08.84 | ||||||
TVS Tårnborg IF | 1:09.42 | |||||||||
7 | Rikke Vagtborg Jensen | 2002 | 33.10 | 1:09.73 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:13.25 | |||||||||
8 | Nicoline Strandberg | 2002 | 34.09 | 1:10.40 | ||||||
Kalundborg SK | 1:09.63 | |||||||||
9 | Randi Jørgensen | 2002 | 34.38 | 1:12.12 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:13.62 | |||||||||
10 | Julie Ejby | 2002 | 34.77 | 1:12.96 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:12.82 | |||||||||
11 | Engeline Scheby Petersen | 2002 | 35.45 | 1:13.89 | ||||||
Kalundborg SK | 1:12.81 | |||||||||
12 | Jasmin Lykke | 2002 | 34.34 | 1:14.19 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:12.30 | |||||||||
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 30.02 | 1:01.17 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:00.39 | |||||||||
2 | Esther Else Grubert | 2003 | 31.85 | 1:06.96 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:06.38 | |||||||||
3 | Michelle Kramer Andersen | 2003 | 32.34 | 1:07.11 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:08.18 | |||||||||
4 | Mathilde Nielsen | 2003 | 33.04 | 1:08.10 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:08.85 | |||||||||
5 | Olivia Mammen | 2003 | 32.30 | 1:08.25 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:09.84 | |||||||||
6 | Mie Mørkedal | 2003 | 34.57 | 1:10.98 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:11.69 | |||||||||
7 | Jasmina K. Jacobsen | 2003 | 34.57 | 1:13.04 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:14.79 | |||||||||
8 | Katrine Brolykke Madsen | 2003 | 35.07 | 1:13.60 | ||||||
O.S.L.F. | 1:13.44 | |||||||||
9 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | 35.13 | 1:13.98 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:16.30 | |||||||||
10 | Lizette Nikolajsen | 2003 | 37.06 | 1:14.93 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:19.21 | |||||||||
11 | Nikoline Andersen | 2003 | 36.77 | 1:18.11 | ||||||
Odense Svømme Klub | 1:18.73 | |||||||||
12 | Mille Scheel | 2003 | 37.32 | 1:18.90 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:19.70 | |||||||||
13 | Lea Andersen | 2003 | 38.78 | 1:19.77 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:20.96 | |||||||||
14 | Pernille Juul Jensen | 2003 | 41.10 | 1:26.15 | ||||||
O.S.L.F. | 1:32.36 | |||||||||
15 | Petrine Nielson | 2003 | 43.31 | 1:30.47 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:33.78 | |||||||||
16 | Kamille M. Hauber Ørsted | 2003 | 40.91 | 1:31.63 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:34.37 | |||||||||
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Liva Stjernholm | 2004 | 32.12 | 1:06.09 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:08.00 | |||||||||
2 | Wilma Anker | 2004 | 32.28 | 1:06.12 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:05.96 | |||||||||
3 | Roseline Løkkegaard | 2004 | 31.83 | 1:06.78 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:07.46 | |||||||||
4 | Sophia Bøttger | 2004 | 32.81 | 1:08.25 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:12.12 | |||||||||
5 | Frida Bang Stanelt | 2004 | 33.00 | 1:08.84 | ||||||
Kalundborg SK | 1:11.44 | |||||||||
6 | Caroline Holm | 2004 | 33.73 | 1:09.59 | ||||||
Kalundborg SK | 1:11.89 | |||||||||
7 | Josefine Krumbak | 2004 | 33.48 | 1:09.80 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:10.27 | |||||||||
8 | Aurelia Pedersen | 2004 | 33.17 | 1:10.53 | ||||||
Odense Svømme Klub | 1:10.08 | |||||||||
9 | Christina M. Glargaard | 2004 | 33.90 | 1:11.07 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:10.70 | |||||||||
10 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 34.62 | 1:11.18 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:13.11 | |||||||||
11 | Helga Bak | 2004 | 34.60 | 1:12.18 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:14.11 | |||||||||
12 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 34.95 | 1:12.76 | ||||||
O.S.L.F. | 1:13.27 | |||||||||
13 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | 34.88 | 1:13.83 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:18.93 | |||||||||
14 | Lucca Rademakers | 2004 | 35.61 | 1:14.09 | ||||||
TVS Tårnborg IF | 1:20.00 | |||||||||
15 | Victoria Underbjerg | 2004 | 35.23 | 1:14.62 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:17.15 | |||||||||
16 | Anna Leopold Brandt | 2004 | 37.06 | 1:15.40 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:20.04 | |||||||||
17 | Anna Bjerrum Møller | 2004 | 35.76 | 1:15.74 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:18.79 | |||||||||
18 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | 36.63 | 1:15.98 | ||||||
Odense Svømme Klub | 1:17.70 | |||||||||
19 | Kaya Yang Eisensee | 2004 | 36.34 | 1:16.72 | ||||||
Odense Svømme Klub | 1:19.01 | |||||||||
20 | Ida Kristensen | 2004 | 37.10 | 1:16.96 | ||||||
Frem Odense | 1:24.09 | |||||||||
21 | Kathrine Weide | 2004 | 38.32 | 1:17.17 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:24.23 | |||||||||
22 | Ida Bruhn | 2004 | 37.07 | 1:17.72 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:16.24 | |||||||||
23 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 37.45 | 1:17.83 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:18.76 | |||||||||
24 | Ida Juul Grønning | 2004 | 36.55 | 1:18.80 | ||||||
Odense Svømme Klub | 1:16.96 | |||||||||
24 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | 38.05 | 1:18.80 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:18.46 | |||||||||
26 | Laura Kjørtsholtsen | 2004 | 39.59 | 1:20.22 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:27.26 | |||||||||
27 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | 40.26 | 1:21.12 | ||||||
Frem Odense | 1:23.92 | |||||||||
28 | Julie Nguyen | 2004 | 39.41 | 1:21.54 | ||||||
Frem Odense | 1:32.42 | |||||||||
29 | Maria Mathiesen | 2004 | 39.63 | 1:22.15 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:20.79 | |||||||||
30 | Jenni Nguyen | 2004 | 39.76 | 1:23.41 | ||||||
Frem Odense | 1:28.29 | |||||||||
31 | Sofie Kaysen | 2004 | 39.70 | 1:23.45 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:25.56 | |||||||||
32 | Laura Riber Memborg | 2004 | 40.41 | 1:23.75 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:34.10 | |||||||||
33 | Freja S. Falkenstrøm | 2004 | 40.67 | 1:24.02 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:29.02 | |||||||||
34 | Frida Karoline Dall | 2004 | 43.18 | 1:28.72 | ||||||
Frem Odense | 1:31.23 | |||||||||
35 | Sille Møller | 2004 | 1:30.84 | 1:30.84 | ||||||
Kalundborg SK | 1:44.02 | |||||||||
36 | Kathrine Jensen-Mattebjer | 2004 | 43.36 | 1:30.90 | ||||||
TVS Tårnborg IF | 1:40.01 | |||||||||
37 | Josephine Larsen | 2004 | 42.73 | 1:31.13 | ||||||
Frem Odense | 1:40.92 | |||||||||
38 | Cathrine Høst | 2004 | 44.17 | 1:33.18 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:49.92 | |||||||||
39 | Josephine Larsen | 2004 | 44.62 | 1:33.30 | ||||||
TVS Tårnborg IF | 1:48.36 | |||||||||
40 | Marie Mühring-Nielsen | 2004 | 48.53 | 1:43.23 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:47.94 | |||||||||
- | Isabella Jacobsen | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
TVS Tårnborg IF | 1:25.13 | |||||||||
- | Line Tångberg | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:28.84 | |||||||||
- | Simone Hoppe | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:26.64 | |||||||||
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Liv Salhauge | 2005 | 37.49 | 1:16.67 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:21.14 | |||||||||
2 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | 35.90 | 1:16.98 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:25.21 | |||||||||
3 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | 38.38 | 1:17.92 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:19.42 | |||||||||
4 | Caroline Bjørn Hvilsom | 2005 | 38.68 | 1:19.21 | ||||||
TVS Tårnborg IF | 1:25.59 | |||||||||
5 | Agnete Habermann | 2005 | 38.15 | 1:19.35 | ||||||
Odense Svømme Klub | 1:20.42 | |||||||||
6 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 39.00 | 1:21.18 | ||||||
Frem Odense | 1:24.58 | |||||||||
7 | Mathilde Stilund | 2005 | 39.47 | 1:22.96 | ||||||
Frem Odense | 1:25.18 | |||||||||
8 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 40.13 | 1:23.55 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:31.20 | |||||||||
9 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 39.43 | 1:23.82 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:21.02 | |||||||||
10 | Andrea Holm Sørensen | 2005 | 38.87 | 1:24.66 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:25.59 | |||||||||
11 | Ida Jacobsen | 2005 | 39.84 | 1:24.78 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:33.29 | |||||||||
12 | Alma Gotfredsen | 2005 | 40.41 | 1:25.48 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:26.03 | |||||||||
13 | Marie Jensen | 2005 | 40.89 | 1:26.04 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:29.44 | |||||||||
14 | Amanda Busk Olesen | 2005 | 42.19 | 1:29.77 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:34.39 | |||||||||
15 | Alba Seneca | 2005 | 1:30.84 | 1:30.84 | ||||||
Kalundborg SK | 1:34.39 | |||||||||
16 | Martha Bødker Thomsen | 2005 | 45.45 | 1:34.92 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:06.83 | |||||||||
17 | Nina Seirup | 2005 | 45.09 | 1:37.68 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Melek Canpolat | 2005 | 47.71 | 1:39.84 | ||||||
Frem Odense | 1:39.86 | |||||||||
19 | Julie Johansen | 2005 | 50.94 | 1:50.74 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:51.03 | |||||||||
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | 41.32 | 1:23.63 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:26.90 | |||||||||
2 | Sofie A. Wolf | 2006 | 40.96 | 1:25.97 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:28.89 | |||||||||
3 | Annette Toft | 2006 | 41.98 | 1:27.22 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:34.98 | |||||||||
4 | Naja Færgemann | 2006 | 42.58 | 1:28.89 | ||||||
Odense Svømme Klub | 1:31.59 | |||||||||
5 | Mie Ankersen | 2006 | 41.09 | 1:30.83 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:36.82 | |||||||||
6 | Laura Meyer | 2006 | 44.49 | 1:35.87 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:37.37 | |||||||||
7 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | 45.65 | 1:37.30 | ||||||
Kalundborg SK | 1:33.58 | |||||||||
8 | Nana Andersen | 2006 | 45.86 | 1:38.40 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:31.93 | |||||||||
9 | Kamille Mikkelsen | 2006 | 46.72 | 1:42.09 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:46.57 | |||||||||
10 | Maria Stoklund | 2006 | 48.46 | 1:43.54 | ||||||
Kalundborg SK | 1:55.98 | |||||||||
11 | Josefine Agertoft | 2006 | 2:01.98 | 2:01.98 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Katrine Elholm Juliussen | 2006 | 59.09 | 2:06.78 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Louise Kipper Pedersen | 2006 | 1:01.80 | 2:13.41 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:14.76 | |||||||||
- | Katrine Tønnov Schou | 2006 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:40.69 | |||||||||
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2007-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Andrea Strandby | 2007 | 48.46 | 1:42.95 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:48.26 | |||||||||
2 | Dicte S. Falkenstrøm | 2008 | 1:18.13 | 2:38.55 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 3:26.79 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 06 marts 2016 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:14 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nyborg Årgangs Cup | Udskriftsdato | 06 marts 2016 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 16:15 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 marts 2016 |
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | 30.02 | 1:01.94 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:03.62 | |||||||||
2 | Maria Bredal Larsen | 2002 | 30.70 | 1:03.31 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:02.71 | |||||||||
3 | Michelle Mortensen | 2002 | 31.23 | 1:04.65 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:06.26 | |||||||||
4 | Cecilie Christensen | 2002 | 31.71 | 1:05.23 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:05.21 | |||||||||
5 | Abby Kristine Waterval | 2002 | 32.64 | 1:08.15 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:06.78 | |||||||||
6 | Victoria Christoffersen | 2002 | 33.99 | 1:08.84 | ||||||
TVS Tårnborg IF | 1:09.42 | |||||||||
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 29.59 | 1:00.56 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:00.39 | |||||||||
2 | Esther Else Grubert | 2003 | 31.46 | 1:04.76 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:06.38 | |||||||||
3 | Michelle Kramer Andersen | 2003 | 31.42 | 1:05.93 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:08.18 | |||||||||
4 | Mathilde Nielsen | 2003 | 32.59 | 1:07.41 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:08.85 | |||||||||
5 | Olivia Mammen | 2003 | 31.92 | 1:07.48 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:09.84 | |||||||||
6 | Mie Mørkedal | 2003 | 34.87 | 1:10.87 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:11.69 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 06 marts 2016 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:15 |
Resultat Løb 26 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nyborg Årgangs Cup | Udskriftsdato | 06 marts 2016 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 16:38 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 marts 2016 |
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Mads Toft | 2001 | 27.71 | 56.03 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 55.26 | |||||||||
2 | Christian Crone | 2001 | 27.76 | 57.04 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 57.22 | |||||||||
3 | William Christoffersen | 2001 | 27.97 | 59.56 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 57.79 | |||||||||
4 | William Kristiansen | 2001 | 29.10 | 1:00.20 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:02.30 | |||||||||
5 | Jonas Andersen | 2001 | 29.77 | 1:00.91 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:01.64 | |||||||||
6 | Parsa Hosini | 2001 | 30.11 | 1:02.12 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:03.03 | |||||||||
7 | Andreas Lind-Ellefsen | 2001 | 29.94 | 1:02.83 | ||||||
Kalundborg SK | 1:03.55 | |||||||||
8 | Anders Eenberg | 2001 | 30.40 | 1:04.08 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:04.50 | |||||||||
9 | Lucas Leal | 2001 | 43.27 | 1:34.87 | ||||||
TVS Tårnborg IF | 1:38.74 | |||||||||
- | Nicolai Graff | 2001 | DNS | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:13.81 | |||||||||
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | 27.81 | 58.26 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59.92 | |||||||||
2 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 28.90 | 58.95 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:00.94 | |||||||||
3 | David Arneskov | 2002 | 28.58 | 59.03 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:00.57 | |||||||||
4 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | 28.39 | 59.35 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59.96 | |||||||||
5 | Mingus Okkerholm | 2002 | 28.57 | 1:00.16 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:03.53 | |||||||||
6 | Emil Steenberg | 2002 | 29.84 | 1:01.95 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:02.63 | |||||||||
7 | Theodor Palmø | 2002 | 30.33 | 1:02.95 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:05.22 | |||||||||
8 | Christopher H. Brown | 2002 | 31.17 | 1:03.04 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:05.63 | |||||||||
9 | Kasper Bonnichsen | 2002 | 30.51 | 1:03.34 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:02.48 | |||||||||
10 | Tobias Boström | 2002 | 30.72 | 1:03.74 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:06.03 | |||||||||
11 | Silas Bøjsen | 2002 | 31.56 | 1:04.34 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:05.19 | |||||||||
12 | Emil Frydenholm | 2002 | 31.33 | 1:04.42 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:03.91 | |||||||||
13 | Sebastian Bonde | 2002 | 31.56 | 1:04.66 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:07.46 | |||||||||
14 | Frederik Pedersen | 2002 | 32.31 | 1:06.54 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:08.38 | |||||||||
15 | Mark Brandt | 2002 | 33.02 | 1:10.17 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:10.62 | |||||||||
16 | Alexander E. Pedersen | 2002 | 34.24 | 1:10.31 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:10.67 | |||||||||
17 | Marcus Artmann | 2002 | 35.81 | 1:16.78 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:20.58 | |||||||||
18 | Victor Trasbo | 2002 | 42.24 | 1:28.86 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:30.28 | |||||||||
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Jonas Kjær | 2003 | 29.53 | 1:01.52 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:02.92 | |||||||||
2 | Mikkel Hjelm | 2003 | 29.39 | 1:01.82 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:03.24 | |||||||||
3 | Mikkel Mortensen | 2003 | 30.80 | 1:03.67 | ||||||
Kalundborg SK | 1:04.15 | |||||||||
4 | Victor Nygaard | 2003 | 30.50 | 1:03.96 | ||||||
O.S.L.F. | 1:07.19 | |||||||||
5 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | 31.26 | 1:05.31 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:05.68 | |||||||||
6 | Mathias Munch Pedersen | 2003 | 31.64 | 1:06.93 | ||||||
Odense Svømme Klub | 1:07.95 | |||||||||
7 | Marcus Hiort | 2003 | 33.00 | 1:07.31 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:08.99 | |||||||||
8 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 32.39 | 1:07.36 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:06.62 | |||||||||
9 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | 33.09 | 1:08.93 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:11.21 | |||||||||
10 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 33.38 | 1:09.78 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:08.29 | |||||||||
11 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 33.70 | 1:10.74 | ||||||
O.S.L.F. | 1:10.74 | |||||||||
12 | Andreas Pedersen | 2003 | 33.07 | 1:10.97 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:15.56 | |||||||||
13 | Anton Pedersen | 2003 | 34.30 | 1:11.06 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:17.27 | |||||||||
14 | Tobias Svenningsen | 2003 | 33.80 | 1:11.14 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:11.56 | |||||||||
15 | Zilas Aarestrup | 2003 | 34.44 | 1:11.69 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:20.29 | |||||||||
16 | Noah Bred | 2003 | 35.64 | 1:12.62 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:24.34 | |||||||||
17 | Simon Rytter Eliasen | 2003 | 35.29 | 1:13.43 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:14.07 | |||||||||
18 | Casper Bang Clausen | 2003 | 34.59 | 1:14.33 | ||||||
O.S.L.F. | 1:16.09 | |||||||||
19 | Joe Tani Fohlmann | 2003 | 36.64 | 1:15.09 | ||||||
O.S.L.F. | 1:14.53 | |||||||||
20 | Sune Lyngesen | 2003 | 36.59 | 1:15.88 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:17.71 | |||||||||
21 | Christoffer Hald | 2003 | 36.46 | 1:16.63 | ||||||
Frem Odense | 1:23.56 | |||||||||
22 | Jonas Reimer Christensen | 2003 | 37.65 | 1:16.83 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:25.27 | |||||||||
23 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | 38.24 | 1:18.15 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:20.08 | |||||||||
24 | Albert Vigsø Poulsen | 2003 | 37.39 | 1:19.62 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:40.81 | |||||||||
25 | Emil Breinholt | 2003 | 38.90 | 1:19.80 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:25.87 | |||||||||
26 | Jacob Thomsen | 2003 | 37.84 | 1:20.04 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:22.23 | |||||||||
27 | Oliver Brixner | 2003 | 39.07 | 1:21.88 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:32.21 | |||||||||
28 | William Scherling de Stri | 2003 | 39.67 | 1:22.16 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:35.58 | |||||||||
29 | Esben Breum Lau | 2003 | 39.35 | 1:24.27 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:26.94 | |||||||||
30 | Gustav Clement | 2003 | 40.08 | 1:26.39 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:28.27 | |||||||||
31 | Gustav Hartig-Larsen | 2003 | 44.85 | 1:36.51 | ||||||
TVS Tårnborg IF | 1:35.67 | |||||||||
- | Oscar Frejwald Christians | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:24.25 | |||||||||
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Mads Juul Henriksen | 2004 | 31.85 | 1:06.59 | ||||||
Odense Svømme Klub | 1:07.59 | |||||||||
2 | Alexander Lind-Ellefsen | 2004 | 32.73 | 1:08.45 | ||||||
Kalundborg SK | 1:11.94 | |||||||||
3 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | 33.63 | 1:10.38 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:13.51 | |||||||||
4 | Frederik Scheby Petersen | 2004 | 33.78 | 1:10.51 | ||||||
Kalundborg SK | 1:09.99 | |||||||||
5 | Anders Mose | 2004 | 34.50 | 1:11.30 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:11.29 | |||||||||
6 | Silas Waterval | 2004 | 35.39 | 1:11.39 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:12.04 | |||||||||
7 | Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 34.80 | 1:11.96 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:15.97 | |||||||||
8 | Andreas Ivang Ladefoged | 2004 | 34.90 | 1:15.37 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:16.40 | |||||||||
9 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 36.83 | 1:15.80 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:20.94 | |||||||||
10 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 36.26 | 1:17.36 | ||||||
O.S.L.F. | 1:19.50 | |||||||||
11 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | 38.55 | 1:18.32 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:24.31 | |||||||||
12 | Mathias Ankersen | 2004 | 37.63 | 1:18.97 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:19.03 | |||||||||
13 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | 38.32 | 1:19.01 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:28.91 | |||||||||
14 | Mark Kronbæk Nancke | 2004 | 37.64 | 1:20.51 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:22.83 | |||||||||
15 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | 37.62 | 1:20.89 | ||||||
TVS Tårnborg IF | 1:19.34 | |||||||||
16 | Mikkel Nielsen | 2004 | 38.73 | 1:22.28 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:28.57 | |||||||||
17 | Nikolaj Fallenkamp | 2004 | 39.85 | 1:24.71 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:24.90 | |||||||||
18 | Oliver Zeeberg Iversen | 2004 | 41.37 | 1:25.54 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:29.04 | |||||||||
19 | Rasmus Mortensen | 2004 | 40.10 | 1:26.30 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:36.58 | |||||||||
20 | Sebastian Graff | 2004 | 41.58 | 1:26.44 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:30.11 | |||||||||
21 | Silas Fessel | 2004 | 40.83 | 1:28.12 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:32.16 | |||||||||
22 | Anton Hvistendahl Fabel | 2004 | 42.10 | 1:28.36 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:33.95 | |||||||||
23 | William Leth | 2004 | 43.87 | 1:30.17 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:28.40 | |||||||||
24 | Piotr Stadnicki | 2004 | 43.75 | 1:31.46 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:51.48 | |||||||||
25 | Vilhelm Thieden Maarbjerg | 2004 | 45.90 | 1:38.59 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:41.70 | |||||||||
26 | Marcus Herkild | 2004 | 50.17 | 1:47.21 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:01.33 | |||||||||
- | Christopher Nyby Killerup | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:37.48 | |||||||||
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | 35.70 | 1:14.84 | ||||||
Frem Odense | 1:15.59 | |||||||||
2 | Elias Yldiz | 2005 | 36.22 | 1:15.53 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:15.80 | |||||||||
3 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | 36.48 | 1:16.63 | ||||||
Frem Odense | 1:20.38 | |||||||||
4 | Nicolas Duvander | 2005 | 36.70 | 1:16.98 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:22.03 | |||||||||
5 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | 37.21 | 1:17.75 | ||||||
TVS Tårnborg IF | 1:18.42 | |||||||||
6 | August Høy | 2005 | 37.46 | 1:18.76 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:17.34 | |||||||||
7 | Jonas Becker Skouboe | 2005 | 39.85 | 1:21.15 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:23.25 | |||||||||
8 | Hjalte Dalskov | 2005 | 40.57 | 1:21.42 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:22.45 | |||||||||
9 | Andreas Nikolajsen | 2005 | 39.98 | 1:23.07 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:22.98 | |||||||||
10 | Kasper Duch | 2005 | 42.00 | 1:27.19 | ||||||
Frem Odense | 1:37.33 | |||||||||
11 | Philip Rindum | 2005 | 46.59 | 1:36.47 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:37.28 | |||||||||
12 | Mikkel Hyldahl | 2005 | 44.41 | 1:36.73 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:37.91 | |||||||||
13 | Teodor Thuelund | 2005 | 47.02 | 1:39.89 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:45.48 | |||||||||
14 | Alexander Drachmann | 2005 | 48.46 | 1:41.60 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:38.18 | |||||||||
15 | Tobias Hansen | 2005 | 54.87 | 1:55.10 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:08.98 | |||||||||
- | Alexander Okkerholm | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Malthe Lorin Rasmussen | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Kalundborg SK | 1:30.38 | |||||||||
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2006-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Kasper Nørskov Kaltoft | 2006 | 37.73 | 1:22.96 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:26.87 | |||||||||
2 | Nicolas Christiansen | 2007 | 40.99 | 1:26.49 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:29.82 | |||||||||
3 | Oskar Foss | 2006 | 43.23 | 1:29.05 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:38.16 | |||||||||
4 | Asbjørn Rotne Hansen | 2006 | 45.60 | 1:33.01 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:40.42 | |||||||||
5 | Peter Lind-Ellefsen | 2006 | 46.23 | 1:40.35 | ||||||
Kalundborg SK | 1:44.90 | |||||||||
6 | Oskar Mühring | 2006 | 47.52 | 1:44.79 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:44.52 | |||||||||
7 | David Stoklund | 2008 | 52.77 | 1:48.24 | ||||||
Kalundborg SK | 2:01.65 | |||||||||
8 | Theis Wolfram | 2006 | 51.90 | 1:52.29 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:55.17 | |||||||||
9 | Sebastian Rahr | 2006 | 50.20 | 1:54.06 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Lasse Simonsen | 2007 | 58.30 | 2:06.17 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:21.48 | |||||||||
- | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:32.03 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 06 marts 2016 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:38 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nyborg Årgangs Cup | Udskriftsdato | 06 marts 2016 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 16:40 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 marts 2016 |
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Mads Toft | 2001 | 55.70 | 55.70 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 55.26 | |||||||||
2 | Christian Crone | 2001 | 56.66 | 56.66 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 57.22 | |||||||||
3 | William Christoffersen | 2001 | 58.97 | 58.97 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 57.79 | |||||||||
4 | William Kristiansen | 2001 | 1:00.19 | 1:00.19 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:02.30 | |||||||||
5 | Jonas Andersen | 2001 | 1:00.86 | 1:00.86 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:01.64 | |||||||||
6 | Parsa Hosini | 2001 | 1:02.51 | 1:02.51 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:03.03 | |||||||||
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | 27.23 | 57.42 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59.92 | |||||||||
2 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 28.11 | 58.16 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:00.94 | |||||||||
3 | David Arneskov | 2002 | 28.84 | 59.61 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:00.57 | |||||||||
4 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | 28.61 | 59.77 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59.96 | |||||||||
5 | Mingus Okkerholm | 2002 | 28.51 | 59.80 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:03.53 | |||||||||
6 | Emil Steenberg | 2002 | 29.72 | 1:01.63 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:02.63 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 06 marts 2016 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:40 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nyborg Årgangs Cup | Udskriftsdato | 06 marts 2016 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 15:30 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 marts 2016 |
Løb 27, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1917-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Cassandra L. L. Hansen | 2002 | 40.80 | 1:24.17 | 2:08.29 | 2:53.42 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:49.10 | |||||||||
2 | Nynne Nørlem | 2002 | 40.37 | 1:25.60 | 2:11.33 | 2:57.67 | ||||
Holbæk Svømme Klub | 3:01.18 | |||||||||
3 | Cecilie Christensen | 2002 | 42.94 | 1:32.28 | 2:22.54 | 3:11.71 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 3:09.41 | |||||||||
4 | Anna Foverskov | 2002 | 45.35 | 1:36.06 | 2:27.88 | 3:16.52 | ||||
Holbæk Svømme Klub | 3:23.74 | |||||||||
5 | Victoria Leth | 2002 | 50.12 | 1:45.09 | 2:37.11 | 3:27.96 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:20.91 | |||||||||
- | Therese Jetsmark Geiker | 2001 | 38.84 | 1:22.73 | 2:06.49 | 2:50.23 | EXTRA | |||
TVS Tårnborg IF | 2:50.95 | |||||||||
Løb 27, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 40.81 | 1:25.39 | 2:11.07 | 2:56.59 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:09.47 | |||||||||
2 | Michelle Kramer Andersen | 2003 | 40.34 | 1:25.44 | 2:11.39 | 2:57.82 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:58.06 | |||||||||
3 | Amalie Schou | 2003 | 40.78 | 1:27.31 | 2:14.63 | 3:01.73 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:04.55 | |||||||||
4 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | 41.70 | 1:28.67 | 2:17.08 | 3:04.70 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:09.37 | |||||||||
5 | Olivia Mammen | 2003 | 42.22 | 1:30.35 | 2:19.43 | 3:09.20 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:05.82 | |||||||||
6 | Jasmina K. Jacobsen | 2003 | 46.53 | 1:39.11 | 2:34.34 | 3:27.67 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 3:29.67 | |||||||||
7 | Katrine Brolykke Madsen | 2003 | 48.60 | 1:43.28 | 2:38.58 | 3:31.57 | ||||
O.S.L.F. | 3:31.90 | |||||||||
8 | Lizette Nikolajsen | 2003 | 51.52 | 1:48.99 | 2:47.57 | 3:44.89 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 3:41.18 | |||||||||
Løb 27, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Liva Stjernholm | 2004 | 41.17 | 1:26.33 | 2:12.70 | 2:58.33 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:56.43 | |||||||||
2 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 41.26 | 1:27.70 | 2:13.99 | 3:00.51 | ||||
Nyborg Svømmeklub | 3:00.58 | |||||||||
3 | Emma Hansen | 2004 | 41.62 | 1:28.28 | 2:16.13 | 3:02.59 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:02.86 | |||||||||
4 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 43.91 | 1:34.99 | 2:26.82 | 3:16.73 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 3:19.53 | |||||||||
5 | Emilie Højen Meyer | 2004 | 44.20 | 1:35.33 | 2:26.53 | 3:17.42 | ||||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:20.58 | |||||||||
6 | Ida Kristensen | 2004 | 45.31 | 1:36.17 | 2:28.20 | 3:19.24 | ||||
Frem Odense | 3:22.63 | |||||||||
7 | Jenni Nguyen | 2004 | 44.98 | 1:36.65 | 2:30.12 | 3:23.17 | ||||
Frem Odense | 3:39.81 | |||||||||
8 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | 48.03 | 1:42.61 | 2:38.00 | 3:29.19 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:39.31 | |||||||||
9 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 49.64 | 1:43.87 | 2:37.30 | 3:29.65 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:50.28 | |||||||||
10 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 48.97 | 1:43.34 | 2:37.64 | 3:30.40 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 3:38.15 | |||||||||
11 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | 49.91 | 1:45.47 | 2:41.22 | 3:33.67 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 3:40.19 | |||||||||
12 | Anna Larsen | 2004 | 49.33 | 1:44.55 | 2:39.89 | 3:33.81 | ||||
Kalundborg SK | 3:42.94 | |||||||||
13 | Julie Nguyen | 2004 | 47.52 | 1:43.20 | 2:40.20 | 3:35.58 | ||||
Frem Odense | 3:54.34 | |||||||||
14 | Josephine Larsen | 2004 | 48.96 | 1:45.89 | 2:44.06 | 3:42.04 | ||||
Frem Odense | ||||||||||
15 | Anna Leopold Brandt | 2004 | 52.99 | 1:50.11 | 2:46.61 | 3:42.55 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:54.40 | |||||||||
16 | Anna Bjerrum Møller | 2004 | 51.05 | 1:48.39 | 2:47.19 | 3:43.96 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 4:03.40 | |||||||||
17 | Anne-Sofie Løhr Simonsen | 2004 | 50.85 | 1:50.36 | 2:50.54 | 3:50.39 | ||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
Løb 27, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Frederikke B. Hansen | 2005 | 47.12 | 1:40.08 | 2:35.37 | 3:29.17 | ||||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:24.09 | |||||||||
2 | Luna Christensen | 2005 | 47.97 | 1:43.12 | 2:40.81 | 3:37.58 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:35.41 | |||||||||
3 | Amanda Busk Olesen | 2005 | 49.74 | 1:46.47 | 2:43.35 | 3:38.22 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 3:39.19 | |||||||||
4 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | 50.52 | 1:46.68 | 2:43.74 | 3:41.35 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:52.29 | |||||||||
5 | Liv Salhauge | 2005 | 52.53 | 1:50.80 | 2:48.80 | 3:44.67 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Josefine Staudt | 2005 | 52.40 | 1:50.83 | 3:47.75 | 3:47.75 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:55.68 | |||||||||
7 | Andrea Elnif Christiansen | 2005 | 57.56 | 2:01.72 | 3:06.49 | 4:09.07 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:07.18 | |||||||||
8 | Ella Bødker Thomsen | 2005 | 1:01.20 | 2:08.46 | 3:17.03 | 4:22.76 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Løb 27, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Laura Meyer | 2006 | 57.98 | 2:04.18 | 3:11.59 | 4:15.64 | ||||
Herlufsholm Svømmeklub | 4:09.24 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 06 marts 2016 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:30 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nyborg Årgangs Cup | Udskriftsdato | 06 marts 2016 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 15:35 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 marts 2016 |
Løb 28, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1917-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Alfred August Grubert | 2001 | 36.35 | 1:18.32 | 2:00.34 | 2:42.26 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:40.08 | |||||||||
2 | Jonas Andersen | 2001 | 38.31 | 1:20.18 | 2:02.01 | 2:46.26 | ||||
Holbæk Svømme Klub | 2:44.38 | |||||||||
3 | Rahul Singh Sekhon | 2001 | 39.47 | 1:23.67 | 2:08.77 | 2:54.13 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:00.55 | |||||||||
Løb 28, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | 36.39 | 1:17.65 | 1:58.62 | 2:38.80 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:38.25 | |||||||||
2 | Emil Steenberg | 2002 | 39.42 | 1:23.08 | 2:07.68 | 2:50.71 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:19.82 | |||||||||
3 | Magnus Christensen | 2002 | 37.80 | 1:21.86 | 2:06.65 | 2:51.28 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:01.92 | |||||||||
4 | Oliver Steenberg | 2002 | 39.09 | 1:23.66 | 2:08.68 | 2:52.62 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:53.51 | |||||||||
5 | Kasper Bonnichsen | 2002 | 39.56 | 1:24.47 | 2:09.05 | 2:53.79 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:22.43 | |||||||||
6 | David Arneskov | 2002 | 39.94 | 1:24.31 | 2:09.12 | 2:54.30 | ||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
7 | Silas Bøjsen | 2002 | 39.85 | 1:25.41 | 2:12.59 | 3:00.18 | ||||
Holbæk Svømme Klub | 2:57.16 | |||||||||
8 | Jacob Ellekær | 2002 | 42.18 | 1:29.22 | 2:17.34 | 3:06.79 | ||||
Holbæk Svømme Klub | 3:16.99 | |||||||||
Løb 28, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Victor Nygaard | 2003 | 38.57 | 1:22.21 | 2:06.29 | 2:49.95 | ||||
O.S.L.F. | 2:49.77 | |||||||||
2 | Mikkel Hjelm | 2003 | 43.73 | 1:32.46 | 2:21.59 | 3:10.72 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:51.04 | |||||||||
3 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | 48.58 | 1:43.22 | 2:38.12 | 3:31.26 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:02.93 | |||||||||
4 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | 48.40 | 1:43.35 | 2:39.52 | 3:35.36 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:34.32 | |||||||||
5 | Casper Bang Clausen | 2003 | 48.90 | 1:46.80 | 2:44.17 | 3:39.94 | ||||
O.S.L.F. | 3:57.59 | |||||||||
6 | Viktor Holst Rasmussen | 2003 | 54.33 | 1:54.03 | 2:54.83 | 3:53.20 | ||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
Løb 28, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Mads Juul Henriksen | 2004 | 43.23 | 1:31.07 | 2:19.11 | 3:07.48 | ||||
Odense Svømme Klub | 3:20.61 | |||||||||
2 | Alexander Lind-Ellefsen | 2004 | 45.73 | 1:36.75 | 2:26.99 | 3:16.35 | ||||
Kalundborg SK | 3:25.86 | |||||||||
3 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | 46.00 | 1:36.96 | 2:27.97 | 3:16.92 | ||||
Nyborg Svømmeklub | 3:23.48 | |||||||||
4 | Silas Waterval | 2004 | 48.27 | 1:41.94 | 2:36.37 | 3:26.45 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Joachim Mårtensen | 2004 | 48.66 | 1:44.46 | 2:43.52 | 3:39.41 | ||||
Kalundborg SK | 3:30.00 | |||||||||
6 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 49.34 | 1:48.26 | 2:47.91 | 3:43.47 | ||||
O.S.L.F. | ||||||||||
7 | Søren Wandall Ohlsen | 2004 | 52.79 | 1:50.98 | 2:49.02 | 3:46.24 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:17.89 | |||||||||
8 | Silas Fessel | 2004 | 56.63 | 1:59.20 | 3:00.48 | 4:02.59 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:24.94 | |||||||||
9 | Peter Nøhr | 2004 | 57.82 | 2:03.85 | 3:13.02 | 4:22.28 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:25.91 | |||||||||
10 | Vilhelm Thieden Maarbjerg | 2004 | 1:02.07 | 2:09.24 | 3:17.18 | 4:24.62 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:49.84 | |||||||||
Løb 28, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | August Høy | 2005 | 45.63 | 1:36.97 | 2:28.65 | 3:16.49 | ||||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:31.24 | |||||||||
2 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 47.39 | 1:42.54 | 2:38.60 | 3:32.96 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:42.72 | |||||||||
3 | Meng-Joon Koh | 2005 | 48.43 | 1:45.45 | 2:40.95 | 3:35.54 | ||||
Frem Odense | 4:00.41 | |||||||||
4 | Kasper Duch | 2005 | 48.93 | 1:43.92 | 2:41.01 | 3:35.73 | ||||
Frem Odense | 3:53.88 | |||||||||
5 | Elias Yldiz | 2005 | 51.41 | 1:48.76 | 2:46.02 | 3:39.41 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Sylvester Wichmann Meisne | 2005 | 55.68 | 1:56.96 | 2:58.59 | 3:59.59 | ||||
Herlufsholm Svømmeklub | 4:10.64 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 06 marts 2016 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:35 |
Resultat Løb 29 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nyborg Årgangs Cup | Udskriftsdato | 06 marts 2016 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 16:44 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 marts 2016 |
Løb 29, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | 31.26 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 31.98 | |||||||||
2 | Abby Kristine Waterval | 2002 | 34.22 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.24 | |||||||||
3 | Engeline Scheby Petersen | 2002 | 35.47 | |||||||
Kalundborg SK | 35.85 | |||||||||
4 | Maria Bredal Larsen | 2002 | 38.04 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 38.28 | |||||||||
5 | Nicoline Strandberg | 2002 | 39.43 | |||||||
Kalundborg SK | 39.11 | |||||||||
6 | Rikke Vagtborg Jensen | 2002 | 39.57 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 41.19 | |||||||||
7 | Randi Jørgensen | 2002 | 39.80 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 41.80 | |||||||||
8 | Nynne Nørlem | 2002 | 39.94 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 41.11 | |||||||||
9 | Jasmin Lykke | 2002 | 42.67 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 42.36 | |||||||||
Løb 29, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 32.67 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 32.65 | |||||||||
2 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | 33.44 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 33.84 | |||||||||
3 | Michelle Kramer Andersen | 2003 | 35.53 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.62 | |||||||||
4 | Mathilde Nielsen | 2003 | 37.51 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 38.26 | |||||||||
5 | Mille Scheel | 2003 | 40.63 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 42.02 | |||||||||
6 | Lizette Nikolajsen | 2003 | 41.37 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 46.23 | |||||||||
7 | Jasmina K. Jacobsen | 2003 | 42.15 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 44.97 | |||||||||
8 | Barbara Ammentorp | 2003 | 43.02 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 44.76 | |||||||||
9 | Kamille M. Hauber Ørsted | 2003 | 52.40 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Petrine Nielson | 2003 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 48.07 | |||||||||
Løb 29, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Emma Hansen | 2004 | 35.01 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 34.03 | |||||||||
2 | Roseline Løkkegaard | 2004 | 35.16 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 38.74 | |||||||||
3 | Josefine Krumbak | 2004 | 36.49 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 35.98 | |||||||||
4 | Christina M. Glargaard | 2004 | 36.72 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 37.30 | |||||||||
5 | Frida Bang Stanelt | 2004 | 36.89 | |||||||
Kalundborg SK | 39.76 | |||||||||
6 | Sofie Ølgaard Hansen | 2004 | 37.08 | |||||||
TVS Tårnborg IF | 38.84 | |||||||||
7 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 37.50 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 41.72 | |||||||||
8 | Caroline Holm | 2004 | 37.51 | |||||||
Kalundborg SK | 37.57 | |||||||||
9 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 39.01 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 41.22 | |||||||||
10 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | 39.03 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 43.91 | |||||||||
11 | Helga Bak | 2004 | 39.31 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 40.34 | |||||||||
12 | Victoria Underbjerg | 2004 | 39.54 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 42.93 | |||||||||
13 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | 40.04 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.16 | |||||||||
14 | Anna Bjerrum Møller | 2004 | 40.17 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 44.11 | |||||||||
15 | Anna Larsen | 2004 | 40.25 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
16 | Cathrine Østergaard Niels | 2004 | 40.73 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 40.01 | |||||||||
17 | Lucca Rademakers | 2004 | 40.95 | |||||||
TVS Tårnborg IF | 41.27 | |||||||||
18 | Kathrine Weide | 2004 | 41.10 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 45.25 | |||||||||
19 | Freja Thorsted Sørensen | 2004 | 41.51 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 43.10 | |||||||||
20 | Ida Bruhn | 2004 | 41.72 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 43.37 | |||||||||
21 | Sofie Kaysen | 2004 | 41.74 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 43.60 | |||||||||
22 | Maria Mathiesen | 2004 | 42.99 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 44.18 | |||||||||
23 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | 43.39 | |||||||
Odense Svømme Klub | 44.81 | |||||||||
24 | Simone Hoppe | 2004 | 43.53 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 45.17 | |||||||||
25 | Freja S. Falkenstrøm | 2004 | 43.91 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 47.52 | |||||||||
26 | Isabella Jacobsen | 2004 | 44.11 | |||||||
TVS Tårnborg IF | 48.80 | |||||||||
27 | Laura Kjørtsholtsen | 2004 | 44.21 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 50.37 | |||||||||
28 | Cathrine Høst | 2004 | 44.66 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 46.78 | |||||||||
29 | Karoline Elholm Juliussen | 2004 | 44.70 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 47.09 | |||||||||
30 | Frida Karoline Dall | 2004 | 45.13 | |||||||
Frem Odense | 46.58 | |||||||||
31 | Kristine Kipper Pedersen | 2004 | 45.56 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 55.82 | |||||||||
32 | Kathrine Jensen-Mattebjer | 2004 | 49.50 | |||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
33 | Josephine Larsen | 2004 | 51.10 | |||||||
TVS Tårnborg IF | 57.04 | |||||||||
34 | Sille Møller | 2004 | 53.06 | |||||||
Kalundborg SK | 45.00 | |||||||||
35 | Sofie Løfmark Jensen | 2004 | 57.84 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
- | Marie Mühring-Nielsen | 2004 | DNS | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 57.89 | |||||||||
Løb 29, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | 39.01 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 43.62 | |||||||||
2 | Selma V Studnitz Andersen | 2005 | 40.73 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 41.14 | |||||||||
3 | Liv Salhauge | 2005 | 42.18 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.93 | |||||||||
4 | Ida Jacobsen | 2005 | 42.19 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 43.99 | |||||||||
5 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 43.52 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 43.64 | |||||||||
6 | Caroline Bjørn Hvilsom | 2005 | 43.73 | |||||||
TVS Tårnborg IF | 44.81 | |||||||||
7 | Marie Jensen | 2005 | 46.35 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 51.01 | |||||||||
8 | Alma Gotfredsen | 2005 | 46.44 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 47.67 | |||||||||
9 | Fanta Osatoharimwen | 2005 | 46.50 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 47.97 | |||||||||
10 | Alba Seneca | 2005 | 47.40 | |||||||
Kalundborg SK | 49.66 | |||||||||
11 | Martha Bødker Thomsen | 2005 | 49.01 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.23 | |||||||||
12 | Nina Seirup | 2005 | 50.54 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:05.94 | |||||||||
13 | Julie Johansen | 2005 | 53.57 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 59.49 | |||||||||
Løb 29, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Sofie A. Wolf | 2006 | 41.08 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 46.86 | |||||||||
2 | Alberte Pedersen | 2006 | 43.08 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 43.79 | |||||||||
3 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | 43.95 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.91 | |||||||||
4 | Naja Færgemann | 2006 | 45.59 | |||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
5 | Annette Toft | 2006 | 46.29 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 45.40 | |||||||||
6 | Mie Ankersen | 2006 | 46.54 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 45.57 | |||||||||
7 | Nana Andersen | 2006 | 46.80 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 49.77 | |||||||||
8 | Kamille Mikkelsen | 2006 | 48.16 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 51.09 | |||||||||
9 | Katrine Tønnov Schou | 2006 | 49.64 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 53.23 | |||||||||
10 | Maria Stoklund | 2006 | 52.72 | |||||||
Kalundborg SK | 53.72 | |||||||||
11 | Louise Kipper Pedersen | 2006 | 1:09.23 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:09.85 | |||||||||
- | Amalie Carlsen Risager | 2006 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 54.47 | |||||||||
- | Anna Eilby Heldt | 2006 | DSQ | Ej forts bev 25m | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:35.34 | |||||||||
Løb 29, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2007-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Andrea Strandby | 2007 | 53.15 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 57.06 | |||||||||
2 | Ella Hedegaard Rasmussen | 2008 | 1:02.90 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:10.93 | |||||||||
3 | Dicte S. Falkenstrøm | 2008 | 1:04.05 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:05.53 | |||||||||
- | Anna Demant | 2007 | DSQ | Ej forts bev. 25m | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:14.33 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 06 marts 2016 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:44 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nyborg Årgangs Cup | Udskriftsdato | 06 marts 2016 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 16:43 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 marts 2016 |
Løb 29, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Emma Hansen | 2004 | 33.07 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 34.03 | |||||||||
2 | Roseline Løkkegaard | 2004 | 34.48 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 38.74 | |||||||||
3 | Christina M. Glargaard | 2004 | 35.08 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 37.30 | |||||||||
4 | Sofie Ølgaard Hansen | 2004 | 36.30 | |||||||
TVS Tårnborg IF | 38.84 | |||||||||
5 | Josefine Krumbak | 2004 | 36.86 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 35.98 | |||||||||
6 | Frida Bang Stanelt | 2004 | 37.07 | |||||||
Kalundborg SK | 39.76 | |||||||||
Løb 29, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | 39.24 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 43.62 | |||||||||
2 | Selma V Studnitz Andersen | 2005 | 39.93 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 41.14 | |||||||||
3 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 41.24 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 43.64 | |||||||||
4 | Liv Salhauge | 2005 | 41.73 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.93 | |||||||||
5 | Caroline Bjørn Hvilsom | 2005 | 43.10 | |||||||
TVS Tårnborg IF | 44.81 | |||||||||
- | Ida Jacobsen | 2005 | DSQ | tyvstart | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 43.99 | |||||||||
Løb 29, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Sofie A. Wolf | 2006 | 40.78 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 46.86 | |||||||||
2 | Alberte Pedersen | 2006 | 41.78 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 43.79 | |||||||||
3 | Naja Færgemann | 2006 | 43.79 | |||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
4 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | 44.23 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.91 | |||||||||
5 | Mie Ankersen | 2006 | 44.72 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 45.57 | |||||||||
6 | Annette Toft | 2006 | 45.33 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 45.40 | |||||||||
Løb 29, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Andrea Strandby | 2007 | 50.92 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 57.06 | |||||||||
2 | Dicte S. Falkenstrøm | 2008 | 1:00.10 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:05.53 | |||||||||
3 | Ella Hedegaard Rasmussen | 2008 | 1:01.25 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:10.93 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 06 marts 2016 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:43 |
Resultat Løb 30 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nyborg Årgangs Cup | Udskriftsdato | 06 marts 2016 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 17:02 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 marts 2016 |
Løb 30, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Christian Crone | 2001 | 29.50 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 30.20 | |||||||||
2 | Mads Toft | 2001 | 30.16 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 30.23 | |||||||||
3 | Andreas Lind-Ellefsen | 2001 | 33.84 | |||||||
Kalundborg SK | 33.73 | |||||||||
4 | Parsa Hosini | 2001 | 34.74 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.19 | |||||||||
5 | Carl M Gadegaard | 2001 | 35.02 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 38.16 | |||||||||
6 | Rahul Singh Sekhon | 2001 | 36.82 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 36.69 | |||||||||
7 | Lucas Leal | 2001 | 51.32 | |||||||
TVS Tårnborg IF | 56.51 | |||||||||
Løb 30, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | 30.18 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.70 | |||||||||
2 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | 30.74 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 31.32 | |||||||||
3 | Frederik Pedersen | 2002 | 34.51 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 35.43 | |||||||||
4 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | 34.72 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 37.33 | |||||||||
5 | Mingus Okkerholm | 2002 | 34.82 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 39.28 | |||||||||
6 | Emil Frydenholm | 2002 | 34.99 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.04 | |||||||||
7 | Alexander E. Pedersen | 2002 | 35.65 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
8 | Mark Sumberg | 2002 | 35.75 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 36.92 | |||||||||
9 | Christopher H. Brown | 2002 | 35.80 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 37.00 | |||||||||
10 | Sebastian Bonde | 2002 | 36.72 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 38.23 | |||||||||
11 | Mikkel Nissen | 2002 | 40.23 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 42.76 | |||||||||
12 | Mark Brandt | 2002 | 40.69 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 38.85 | |||||||||
13 | Victor Trasbo | 2002 | 45.77 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 45.88 | |||||||||
Løb 30, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Jonas Kjær | 2003 | 33.48 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.86 | |||||||||
2 | Mikkel Mortensen | 2003 | 34.67 | |||||||
Kalundborg SK | 34.11 | |||||||||
3 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | 35.07 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.43 | |||||||||
4 | Marcus Hiort | 2003 | 36.06 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 35.72 | |||||||||
5 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 36.95 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 37.89 | |||||||||
6 | Simon Rytter Eliasen | 2003 | 37.28 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 37.44 | |||||||||
7 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 38.14 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 39.19 | |||||||||
8 | Andreas Pedersen | 2003 | 39.54 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 42.36 | |||||||||
9 | Zilas Aarestrup | 2003 | 40.95 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 44.24 | |||||||||
10 | Emil Breinholt | 2003 | 41.53 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 44.35 | |||||||||
11 | Sune Lyngesen | 2003 | 42.20 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 45.93 | |||||||||
12 | Anton Pedersen | 2003 | 42.47 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 45.44 | |||||||||
13 | Jacob Thomsen | 2003 | 43.69 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 44.93 | |||||||||
14 | Gustav Clement | 2003 | 44.06 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 48.04 | |||||||||
15 | Oliver Brixner | 2003 | 45.67 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 49.83 | |||||||||
16 | Viktor Holst Rasmussen | 2003 | 45.68 | |||||||
TVS Tårnborg IF | 47.05 | |||||||||
17 | William Scherling de Stri | 2003 | 46.35 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 47.52 | |||||||||
18 | Esben Breum Lau | 2003 | 46.97 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 50.97 | |||||||||
19 | Gustav Hartig-Larsen | 2003 | 54.56 | |||||||
TVS Tårnborg IF | 55.21 | |||||||||
Løb 30, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Frederik Scheby Petersen | 2004 | 37.23 | |||||||
Kalundborg SK | 37.82 | |||||||||
2 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 38.98 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 41.15 | |||||||||
3 | Silas Waterval | 2004 | 39.65 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.20 | |||||||||
4 | Andreas Ivang Ladefoged | 2004 | 40.92 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 46.43 | |||||||||
5 | Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 41.23 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 44.52 | |||||||||
6 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | 41.80 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.93 | |||||||||
7 | Mathias Ankersen | 2004 | 41.88 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 41.89 | |||||||||
8 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | 41.91 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 50.38 | |||||||||
9 | Oliver Zeeberg Iversen | 2004 | 45.75 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 48.80 | |||||||||
10 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | 46.61 | |||||||
TVS Tårnborg IF | 50.72 | |||||||||
11 | Christopher Nyby Killerup | 2004 | 48.53 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 55.29 | |||||||||
12 | Mark Kronbæk Nancke | 2004 | 48.86 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 53.73 | |||||||||
13 | William Leth | 2004 | 49.09 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 58.40 | |||||||||
14 | Sebastian Graff | 2004 | 50.93 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 54.19 | |||||||||
15 | Piotr Stadnicki | 2004 | 51.49 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Elias Marius Elsgaard | 2004 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 37.02 | |||||||||
- | Marcus Herkild | 2004 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59.18 | |||||||||
Løb 30, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 40.72 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 41.67 | |||||||||
2 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | 41.06 | |||||||
Frem Odense | 38.58 | |||||||||
3 | Nicolas Duvander | 2005 | 41.18 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 43.11 | |||||||||
4 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | 41.41 | |||||||
TVS Tårnborg IF | 43.83 | |||||||||
5 | Hjalte Dalskov | 2005 | 42.31 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 43.38 | |||||||||
6 | Malthe Lorin Rasmussen | 2005 | 43.99 | |||||||
Kalundborg SK | 43.68 | |||||||||
7 | Andreas Nikolajsen | 2005 | 44.25 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 46.22 | |||||||||
8 | Alexander Drachmann | 2005 | 47.53 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 51.71 | |||||||||
9 | Mikkel Bredal Larsen | 2005 | 47.89 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 55.42 | |||||||||
10 | Philip Rindum | 2005 | 48.79 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.35 | |||||||||
11 | Sylvester Wichmann Meisne | 2005 | 52.68 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 55.32 | |||||||||
12 | Mikkel Hyldahl | 2005 | 54.03 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 53.42 | |||||||||
13 | Teodor Thuelund | 2005 | 55.93 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:04.89 | |||||||||
14 | Alexander Okkerholm | 2005 | 58.94 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:00.87 | |||||||||
- | Jonas Becker Skouboe | 2005 | DSQ | Ej forts bev. 25m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 46.98 | |||||||||
Løb 30, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2006-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Mathias Lykke Sandison | 2007 | 45.15 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 48.29 | |||||||||
2 | Kasper Nørskov Kaltoft | 2006 | 45.38 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 46.21 | |||||||||
3 | Nicolas Christiansen | 2007 | 47.85 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 47.06 | |||||||||
4 | Frederik Nielsen | 2006 | 48.93 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 51.43 | |||||||||
5 | Mikkel Munkholm | 2006 | 50.41 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 52.93 | |||||||||
6 | Asbjørn Rotne Hansen | 2006 | 50.55 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 53.04 | |||||||||
7 | Oskar Mühring | 2006 | 50.57 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:00.62 | |||||||||
8 | Oskar Foss | 2006 | 50.58 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 53.02 | |||||||||
9 | David Stoklund | 2008 | 51.32 | |||||||
Kalundborg SK | 52.35 | |||||||||
10 | Peter Lind-Ellefsen | 2006 | 52.04 | |||||||
Kalundborg SK | 52.25 | |||||||||
11 | Theis Wolfram | 2006 | 55.53 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:00.31 | |||||||||
12 | Nikolaj Kobbernagel | 2007 | 1:08.64 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Willas Kazhel | 2006 | DNS | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:04.64 | |||||||||
- | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | DSQ | Ej forts. bev. 25m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 49.21 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 06 marts 2016 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:02 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nyborg Årgangs Cup | Udskriftsdato | 06 marts 2016 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 16:59 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 marts 2016 |
Løb 30, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Jonas Kjær | 2003 | 32.74 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.86 | |||||||||
2 | Marcus Hiort | 2003 | 34.59 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 35.72 | |||||||||
2 | Mikkel Mortensen | 2003 | 34.59 | |||||||
Kalundborg SK | 34.11 | |||||||||
4 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | 34.66 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.43 | |||||||||
5 | Simon Rytter Eliasen | 2003 | 36.48 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 37.44 | |||||||||
6 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 37.47 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 37.89 | |||||||||
Løb 30, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Frederik Scheby Petersen | 2004 | 37.67 | |||||||
Kalundborg SK | 37.82 | |||||||||
2 | Silas Waterval | 2004 | 38.51 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.20 | |||||||||
3 | Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 39.28 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 44.52 | |||||||||
4 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 39.50 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 41.15 | |||||||||
5 | Andreas Ivang Ladefoged | 2004 | 40.53 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 46.43 | |||||||||
6 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | 40.94 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.93 | |||||||||
Løb 30, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | 37.92 | |||||||
Frem Odense | 38.58 | |||||||||
2 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 39.45 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 41.67 | |||||||||
3 | Nicolas Duvander | 2005 | 40.28 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 43.11 | |||||||||
4 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | 41.23 | |||||||
TVS Tårnborg IF | 43.83 | |||||||||
5 | Hjalte Dalskov | 2005 | 42.63 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 43.38 | |||||||||
6 | Malthe Lorin Rasmussen | 2005 | 43.73 | |||||||
Kalundborg SK | 43.68 | |||||||||
Løb 30, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Kasper Nørskov Kaltoft | 2006 | 43.62 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 46.21 | |||||||||
2 | Mathias Lykke Sandison | 2007 | 44.40 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 48.29 | |||||||||
3 | Frederik Nielsen | 2006 | 46.63 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 51.43 | |||||||||
4 | Asbjørn Rotne Hansen | 2006 | 47.29 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 53.04 | |||||||||
5 | Nicolas Christiansen | 2007 | 47.39 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 47.06 | |||||||||
6 | Mikkel Munkholm | 2006 | 52.30 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 52.93 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 06 marts 2016 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:59 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nyborg Årgangs Cup | Udskriftsdato | 08 marts 2016 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 21:54 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 marts 2016 |
Løb 31, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Gsc Årgang 1 | 2002 | 1:55.95 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:55.43 | |||||||||
Frederikke Marie Hansen | 2003 | 29.06 | 29.06 | |||||||
Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 28.11 | 57.17 | |||||||
Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | 29.25 | 1:26.42 | |||||||
Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 29.53 | 1:55.95 | |||||||
2 | Gsc Årgang 2 | 2002 | 2:00.53 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:02.56 | |||||||||
Cassandra L. L. Hansen | 2002 | 30.07 | 30.07 | |||||||
Roseline Løkkegaard | 2004 | 29.64 | 59.71 | |||||||
Sophia Bøttger | 2004 | 30.59 | 1:30.30 | |||||||
Emma Hansen | 2004 | 30.23 | 2:00.53 | |||||||
3 | Strandede Hvalrosser | 0 | 2:01.44 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:15.00 | |||||||||
Christina M. Glargaard | 2004 | 31.09 | 31.09 | |||||||
Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 30.97 | 1:02.06 | |||||||
Michelle Kramer Andersen | 2003 | 30.22 | 1:32.28 | |||||||
Cecilie Christensen | 2002 | 29.16 | 2:01.44 | |||||||
4 | Abby`s Skattebasser | 0 | 2:05.10 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:13.52 | |||||||||
Liva Stjernholm | 2004 | 30.80 | 30.80 | |||||||
Ida-Marie Frydenlund | 2003 | 32.05 | 1:02.85 | |||||||
Olivia Mammen | 2003 | 30.85 | 1:33.70 | |||||||
Abby Kristine Waterval | 2002 | 31.40 | 2:05.10 | |||||||
5 | Kalundborg Piger | 0 | 2:07.09 | |||||||
Kalundborg SK | 2:15.00 | |||||||||
Engeline Scheby Petersen | 2002 | 32.17 | 32.17 | |||||||
Frida Bang Stanelt | 2004 | 31.25 | 1:03.42 | |||||||
Caroline Holm | 2004 | 31.94 | 1:35.36 | |||||||
Nicoline Strandberg | 2002 | 31.73 | 2:07.09 | |||||||
6 | Holbæk Piger | 0 | 2:09.21 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 2:09.10 | |||||||||
Anna Foverskov | 2002 | 33.01 | 33.01 | |||||||
Mathilde Nielsen | 2003 | 31.15 | 1:04.16 | |||||||
Mie Mørkedal | 2003 | 32.99 | 1:37.15 | |||||||
Nynne Nørlem | 2002 | 32.06 | 2:09.21 | |||||||
7 | Nyborg Piger 1 | 0 | 2:11.06 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Maria Bredal Larsen | 2002 | 30.37 | 30.37 | |||||||
Helga Bak | 2004 | 32.85 | 1:03.22 | |||||||
Julie Ejby | 2002 | 32.92 | 1:36.14 | |||||||
Maja Johanne Pedersen | 2005 | 34.92 | 2:11.06 | |||||||
8 | Hg Piger 02 | 2002 | 2:11.73 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
Josefine Krumbak | 2004 | 32.55 | 32.55 | |||||||
Selma V Studnitz Andersen | 2005 | 34.43 | 1:06.98 | |||||||
Emilie Højen Meyer | 2004 | 34.17 | 1:41.15 | |||||||
Wilma Anker | 2004 | 30.58 | 2:11.73 | |||||||
9 | Landkrapperne | 0 | 2:12.04 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:23.19 | |||||||||
Rikke Vagtborg Jensen | 2002 | 31.29 | 31.29 | |||||||
Anna Bjerrum Møller | 2004 | 33.38 | 1:04.67 | |||||||
Katrine Bech Poulsen | 2004 | 33.09 | 1:37.76 | |||||||
Kathrine Weide | 2004 | 34.28 | 2:12.04 | |||||||
10 | Sto Powerpuff Piger | 0 | 2:12.98 | |||||||
Swim Team Odense | 2:15.00 | |||||||||
Josefine Risum Jørgensen | 2004 | 35.03 | 35.03 | |||||||
Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 33.07 | 1:08.10 | |||||||
Katrine Brolykke Madsen | 2003 | 33.50 | 1:41.60 | |||||||
Aurelia Pedersen | 2004 | 31.38 | 2:12.98 | |||||||
11 | Nyborg Piger 2 | 0 | 2:17.47 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Randi Jørgensen | 2002 | 34.24 | 34.24 | |||||||
Maria Bebe Hansen | 2004 | 32.48 | 1:06.72 | |||||||
Sofie Kaysen | 2004 | 36.47 | 1:43.19 | |||||||
Barbara Ammentorp | 2003 | 34.28 | 2:17.47 | |||||||
12 | Hg Piger 03 | 2003 | 2:20.52 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
Anne-Sofie Løhr Simonsen | 2004 | 34.89 | 34.89 | |||||||
Ida Bruhn | 2004 | 34.20 | 1:09.09 | |||||||
Frederikke B. Hansen | 2005 | 35.11 | 1:44.20 | |||||||
Mille Scheel | 2003 | 36.32 | 2:20.52 | |||||||
13 | Sto Supergirlz | 0 | 2:21.54 | |||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Ida Juul Grønning | 2004 | 35.49 | 35.49 | |||||||
Nikoline Andersen | 2003 | 33.27 | 1:08.76 | |||||||
Agnete Habermann | 2005 | 35.96 | 1:44.72 | |||||||
Pernille Juul Jensen | 2003 | 36.82 | 2:21.54 | |||||||
14 | Seje Tøser - Triton | 0 | 2:21.90 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:26.00 | |||||||||
Kathrine Bang Rubak | 2004 | 36.47 | 36.47 | |||||||
Liv Salhauge | 2005 | 36.28 | 1:12.75 | |||||||
Anna Leopold Brandt | 2004 | 33.76 | 1:46.51 | |||||||
Sophie Lærke Sandell | 2005 | 35.39 | 2:21.90 | |||||||
15 | Gsc Aspirant 1 | 2002 | 2:23.28 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:36.91 | |||||||||
Amalie Schou | 2003 | 31.82 | 31.82 | |||||||
Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 35.82 | 1:07.64 | |||||||
Nikoline Marie Lange | 2005 | 38.87 | 1:46.51 | |||||||
Luna Christensen | 2005 | 36.77 | 2:23.28 | |||||||
16 | Frem Årgangs Piger 1 | 0 | 2:24.49 | |||||||
Frem Odense | 2:58.02 | |||||||||
Emilie Podiss Petersen | 2004 | 34.35 | 34.35 | |||||||
Mathilde Stilund | 2005 | 37.54 | 1:11.89 | |||||||
Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 36.31 | 1:48.20 | |||||||
Ida Kristensen | 2004 | 36.29 | 2:24.49 | |||||||
17 | Bispens Gipsgebis | 0 | 2:24.63 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:35.00 | |||||||||
Jasmina K. Jacobsen | 2003 | 34.25 | 34.25 | |||||||
Maria Mathiesen | 2004 | 36.55 | 1:10.80 | |||||||
Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 34.88 | 1:45.68 | |||||||
Sofie A. Wolf | 2006 | 38.95 | 2:24.63 | |||||||
18 | Fiskene Fra Vestjylland | 0 | 2:30.15 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 20:00.19 | |||||||||
Lizette Nikolajsen | 2003 | 35.50 | 35.50 | |||||||
Ida Jacobsen | 2005 | 37.65 | 1:13.15 | |||||||
Amanda Busk Olesen | 2005 | 38.09 | 1:51.24 | |||||||
Marie Jensen | 2005 | 38.91 | 2:30.15 | |||||||
19 | Gsc Aspirant 2 | 2002 | 2:30.56 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:48.72 | |||||||||
Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 34.14 | 34.14 | |||||||
Alma Gotfredsen | 2005 | 37.83 | 1:11.97 | |||||||
Josefine Staudt | 2005 | 39.11 | 1:51.08 | |||||||
Andrea Elnif Christiansen | 2005 | 39.48 | 2:30.56 | |||||||
20 | Nyborg Piger 3 | 0 | 2:30.61 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Karoline Elholm Juliussen | 2004 | 37.23 | 37.23 | |||||||
Laura Riber Memborg | 2004 | 39.33 | 1:16.56 | |||||||
Kristine Kipper Pedersen | 2004 | 36.94 | 1:53.50 | |||||||
Freja S. Falkenstrøm | 2004 | 37.11 | 2:30.61 | |||||||
21 | Frem Årgangs Piger 2 | 0 | 2:36.06 | |||||||
Frem Odense | ||||||||||
Jenni Nguyen | 2004 | 36.27 | 36.27 | |||||||
Julie Nguyen | 2004 | 35.94 | 1:12.21 | |||||||
Frida Karoline Dall | 2004 | 40.51 | 1:52.72 | |||||||
Melek Canpolat | 2005 | 43.34 | 2:36.06 | |||||||
22 | Holbæk Piger 2 | 0 | 2:38.36 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 3:20.10 | |||||||||
Lea Andersen | 2003 | 35.90 | 35.90 | |||||||
Simone Hoppe | 2004 | 40.06 | 1:15.96 | |||||||
Nana Andersen | 2006 | 42.47 | 1:58.43 | |||||||
Annette Toft | 2006 | 39.93 | 2:38.36 | |||||||
23 | Hg Piger Ældste | 1998 | 2:47.67 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
Laura Meyer | 2006 | 42.76 | 42.76 | |||||||
Sofie Løfmark Jensen | 2004 | 47.78 | 1:30.54 | |||||||
Fanta Osatoharimwen | 2005 | 37.38 | 2:07.92 | |||||||
Andrea Holm Sørensen | 2005 | 39.75 | 2:47.67 | |||||||
- | Nyborg Piger 4 | 0 | DSQ | tyvstart | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 08 marts 2016 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:54 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nyborg Årgangs Cup | Udskriftsdato | 06 marts 2016 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 17:59 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 marts 2016 |
Løb 32, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Gsc Årgang 1 | 2001 | 1:43.97 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:47.87 | |||||||||
Christian Crone | 2001 | 25.78 | 25.78 | |||||||
Alfred August Grubert | 2001 | 26.14 | 51.92 | |||||||
Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 26.82 | 1:18.74 | |||||||
William Christoffersen | 2001 | 25.23 | 1:43.97 | |||||||
2 | Holbæk Drenge | 0 | 1:47.33 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:49.18 | |||||||||
Mads Toft | 2001 | 25.27 | 25.27 | |||||||
David Arneskov | 2002 | 26.86 | 52.13 | |||||||
Jonas Andersen | 2001 | 27.77 | 1:19.90 | |||||||
William Kristiansen | 2001 | 27.43 | 1:47.33 | |||||||
3 | Fiskene Fra Vestjylland | 0 | 1:51.64 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:55.00 | |||||||||
Parsa Hosini | 2001 | 28.24 | 28.24 | |||||||
Jonas Kjær | 2003 | 27.76 | 56.00 | |||||||
Anders Eenberg | 2001 | 27.59 | 1:23.59 | |||||||
Esben F. Buchwaldt | 2002 | 28.05 | 1:51.64 | |||||||
4 | Mors Drenge | 0 | 1:51.70 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:57.50 | |||||||||
Gustav Klit Stjernholm | 2002 | 26.46 | 26.46 | |||||||
Mikkel Hjelm | 2003 | 28.15 | 54.61 | |||||||
Lasse Darlem Brandt | 2003 | 29.53 | 1:24.14 | |||||||
Kasper Bonnichsen | 2002 | 27.56 | 1:51.70 | |||||||
5 | Gsc Årgang 2 | 2001 | 1:54.31 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:55.43 | |||||||||
Jakob Alexander Jensen | 2002 | 27.46 | 27.46 | |||||||
Magnus Christensen | 2002 | 29.62 | 57.08 | |||||||
Oliver Steenberg | 2002 | 29.27 | 1:26.35 | |||||||
Emil Steenberg | 2002 | 27.96 | 1:54.31 | |||||||
6 | Nyborg Drenge 1 | 0 | 1:58.36 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:04.00 | |||||||||
Mingus Okkerholm | 2002 | 27.46 | 27.46 | |||||||
Jonas Lykke Sandison | 2004 | 31.26 | 58.72 | |||||||
Andreas Pedersen | 2003 | 31.15 | 1:29.87 | |||||||
Carl M Gadegaard | 2001 | 28.49 | 1:58.36 | |||||||
7 | Prinsesserne | 0 | 2:01.22 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:59.00 | |||||||||
Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 31.32 | 31.32 | |||||||
Tobias Boström | 2002 | 29.19 | 1:00.51 | |||||||
Emil Frydenholm | 2002 | 29.43 | 1:29.94 | |||||||
Tobias Svenningsen | 2003 | 31.28 | 2:01.22 | |||||||
8 | Holbæk Drenge 2 | 0 | 2:03.58 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 2:30.45 | |||||||||
Christopher H. Brown | 2002 | 28.67 | 28.67 | |||||||
Silas Bøjsen | 2002 | 29.36 | 58.03 | |||||||
Sebastian Bonde | 2002 | 29.01 | 1:27.04 | |||||||
Oliver Brixner | 2003 | 36.54 | 2:03.58 | |||||||
9 | Sto Superboyz | 0 | 2:05.88 | |||||||
Swim Team Odense | 2:03.00 | |||||||||
Casper Bang Clausen | 2003 | 33.44 | 33.44 | |||||||
Victor Nygaard | 2003 | 28.64 | 1:02.08 | |||||||
Mads Juul Henriksen | 2004 | 29.97 | 1:32.05 | |||||||
Joe Tani Fohlmann | 2003 | 33.83 | 2:05.88 | |||||||
10 | Dellehundene | 0 | 2:12.18 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:12.00 | |||||||||
Anton Pedersen | 2003 | 32.19 | 32.19 | |||||||
Anders Mose | 2004 | 33.44 | 1:05.63 | |||||||
Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 32.70 | 1:38.33 | |||||||
Nicolas Duvander | 2005 | 33.85 | 2:12.18 | |||||||
11 | Seje Drenge - Triton | 0 | 2:15.61 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:12.00 | |||||||||
Silas Waterval | 2004 | 33.95 | 33.95 | |||||||
Mathias Toft Nørskov | 2003 | 35.43 | 1:09.38 | |||||||
Kasper Francke Johannesen | 2003 | 31.85 | 1:41.23 | |||||||
Elias Yldiz | 2005 | 34.38 | 2:15.61 | |||||||
12 | Gsc Aspirant 1 | 2001 | 2:17.09 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:22.31 | |||||||||
Andreas Ivang Ladefoged | 2004 | 33.60 | 33.60 | |||||||
Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 34.31 | 1:07.91 | |||||||
Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 33.85 | 1:41.76 | |||||||
Niels Krogh-Olsen | 2004 | 35.33 | 2:17.09 | |||||||
13 | Nyborg Drenge 2 | 0 | 2:23.33 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Mikkel Nissen | 2002 | 32.99 | 32.99 | |||||||
Jacob Thomsen | 2003 | 35.16 | 1:08.15 | |||||||
Mark Kronbæk Nancke | 2004 | 36.59 | 1:44.74 | |||||||
Mathias Lykke Sandison | 2007 | 38.59 | 2:23.33 | |||||||
14 | Bubbibjørnene | 0 | 2:24.18 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:22.00 | |||||||||
Andreas Nikolajsen | 2005 | 37.48 | 37.48 | |||||||
Sune Lyngesen | 2003 | 35.19 | 1:12.67 | |||||||
Kasper Nørskov Kaltoft | 2006 | 34.77 | 1:47.44 | |||||||
Jonas Becker Skouboe | 2005 | 36.74 | 2:24.18 | |||||||
15 | Frem Årgangs Drenge | 0 | 2:25.38 | |||||||
Frem Odense | 2:39.74 | |||||||||
Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | 34.29 | 34.29 | |||||||
Christoffer Hald | 2003 | 35.13 | 1:09.42 | |||||||
Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | 37.43 | 1:46.85 | |||||||
Kasper Duch | 2005 | 38.53 | 2:25.38 | |||||||
16 | Hg Drenge Ældste | 1996 | 2:27.63 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
August Høy | 2005 | 35.35 | 35.35 | |||||||
Rasmus Mortensen | 2004 | 37.36 | 1:12.71 | |||||||
Sylvester Wichmann Meisne | 2005 | 41.79 | 1:54.50 | |||||||
Marcus Artmann | 2002 | 33.13 | 2:27.63 | |||||||
17 | Landkrapperne | 0 | 2:33.83 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:31.00 | |||||||||
Oskar Foss | 2006 | 40.03 | 40.03 | |||||||
Mikkel Hyldahl | 2005 | 37.44 | 1:17.47 | |||||||
Alexander Drachmann | 2005 | 39.36 | 1:56.83 | |||||||
Tobias Staghøj Andersen | 2006 | 37.00 | 2:33.83 | |||||||
18 | Gsc Aspirant 2 | 2001 | 2:36.46 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:35.73 | |||||||||
Silas Fessel | 2004 | 39.36 | 39.36 | |||||||
Peter Nøhr | 2004 | 37.89 | 1:17.25 | |||||||
William Leth | 2004 | 38.59 | 1:55.84 | |||||||
Vilhelm Thieden Maarbjerg | 2004 | 40.62 | 2:36.46 | |||||||
19 | Holbæk Drenge 3 | 0 | 2:39.50 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 3:19.98 | |||||||||
Hjalte Dalskov | 2005 | 37.93 | 37.93 | |||||||
Mikkel Nielsen | 2004 | 36.48 | 1:14.41 | |||||||
Mikkel Munkholm | 2006 | 45.27 | 1:59.68 | |||||||
Nicolas Christiansen | 2007 | 39.82 | 2:39.50 | |||||||
20 | Nyborg Drenge 3 | 0 | 2:44.36 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Sebastian Graff | 2004 | 39.36 | 39.36 | |||||||
Victor Trasbo | 2002 | 40.58 | 1:19.94 | |||||||
Frederik Nielsen | 2006 | 44.34 | 2:04.28 | |||||||
Piotr Stadnicki | 2004 | 40.08 | 2:44.36 | |||||||
21 | Nyborg Drenge 4 | 0 | 2:58.94 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Mikkel Bredal Larsen | 2005 | 41.66 | 41.66 | |||||||
Oskar Mühring | 2006 | 46.27 | 1:27.93 | |||||||
Alexander Okkerholm | 2005 | 45.64 | 2:13.57 | |||||||
Teodor Thuelund | 2005 | 45.37 | 2:58.94 | |||||||
- | Kalundborg Drenge | 0 | DSQ | tyvstart | ||||||
Kalundborg SK | 2:12.00 | |||||||||
Andreas Lind-Ellefsen | 2001 | 29.01 | 29.01 | |||||||
Mikkel Mortensen | 2003 | 29.19 | 58.20 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 06 marts 2016 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:59 |