Resultater for Nyborg Ã…rgangsCup 2016
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 24 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nyborg Årgangs Cup | Udskriftsdato | 06 marts 2016 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 16:04 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 marts 2016 |
Løb 24, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | William Christoffersen | 2001 | 28.07 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 29.08 | |||||||||
2 | Mads Toft | 2001 | 28.13 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 30.26 | |||||||||
3 | Alfred August Grubert | 2001 | 28.86 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 30.15 | |||||||||
4 | William Kristiansen | 2001 | 31.67 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 33.27 | |||||||||
5 | Parsa Hosini | 2001 | 31.86 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.25 | |||||||||
6 | Anders Eenberg | 2001 | 32.71 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.04 | |||||||||
7 | Carl M Gadegaard | 2001 | 33.08 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 35.71 | |||||||||
Løb 24, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 28.54 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 29.93 | |||||||||
2 | Kasper Bonnichsen | 2002 | 30.03 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.37 | |||||||||
3 | David Arneskov | 2002 | 30.92 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 31.00 | |||||||||
4 | Oliver Steenberg | 2002 | 31.22 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 33.21 | |||||||||
5 | Mark Sumberg | 2002 | 31.45 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 34.11 | |||||||||
6 | Theodor Palmø | 2002 | 31.53 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 33.09 | |||||||||
7 | Tobias Boström | 2002 | 33.11 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.63 | |||||||||
8 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | 33.29 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.92 | |||||||||
9 | Emil Frydenholm | 2002 | 33.79 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.80 | |||||||||
10 | Magnus Christensen | 2002 | 34.10 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 38.95 | |||||||||
11 | Jacob Ellekær | 2002 | 36.12 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 36.43 | |||||||||
12 | Mikkel Nissen | 2002 | 43.66 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 48.01 | |||||||||
- | Alexander E. Pedersen | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 34.52 | |||||||||
Løb 24, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Jonas Kjær | 2003 | 29.72 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.01 | |||||||||
2 | Mikkel Mortensen | 2003 | 31.38 | |||||||
Kalundborg SK | 33.40 | |||||||||
3 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | 32.84 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.11 | |||||||||
4 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | 34.80 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.03 | |||||||||
5 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 35.35 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.81 | |||||||||
6 | Noah Bred | 2003 | 36.11 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 45.93 | |||||||||
7 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 36.26 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 38.22 | |||||||||
8 | Mathias Munch Pedersen | 2003 | 36.55 | |||||||
Odense Svømme Klub | 38.39 | |||||||||
9 | Tobias Svenningsen | 2003 | 36.85 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 43.42 | |||||||||
10 | Andreas Pedersen | 2003 | 38.95 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 44.90 | |||||||||
11 | Joe Tani Fohlmann | 2003 | 38.96 | |||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
12 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 39.24 | |||||||
O.S.L.F. | 40.15 | |||||||||
13 | Esben Breum Lau | 2003 | 40.73 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 47.13 | |||||||||
14 | Albert Vigsø Poulsen | 2003 | 40.92 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 51.72 | |||||||||
15 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | 42.12 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.98 | |||||||||
16 | Oscar Frejwald Christians | 2003 | 42.41 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 46.58 | |||||||||
17 | Anton Pedersen | 2003 | 43.89 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 51.05 | |||||||||
18 | Gustav Clement | 2003 | 49.16 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 53.74 | |||||||||
19 | Viktor Holst Rasmussen | 2003 | 51.35 | |||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
- | Christoffer Hald | 2003 | DSQ | Crawlarmtag v. start | ||||||
Frem Odense | 43.18 | |||||||||
- | Jonas Reimer Christensen | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 41.92 | |||||||||
- | Mikkel Hjelm | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.27 | |||||||||
Løb 24, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 32.97 | Deltager ikke i finalen | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.40 | |||||||||
2 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | 35.17 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 35.20 | |||||||||
3 | Frederik Scheby Petersen | 2004 | 36.80 | |||||||
Kalundborg SK | 37.39 | |||||||||
4 | Andreas Ivang Ladefoged | 2004 | 36.82 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 39.93 | |||||||||
5 | Anders Mose | 2004 | 37.15 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 39.55 | |||||||||
6 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 40.30 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 55.89 | |||||||||
7 | Nikolaj Fallenkamp | 2004 | 41.42 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 42.27 | |||||||||
8 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | 42.10 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 51.58 | |||||||||
9 | Mikkel Nielsen | 2004 | 42.16 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 47.23 | |||||||||
10 | Anton Hvistendahl Fabel | 2004 | 49.07 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 56.60 | |||||||||
11 | Søren Wandall Ohlsen | 2004 | 49.31 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:03.04 | |||||||||
12 | William Leth | 2004 | 49.75 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 47.66 | |||||||||
13 | Joachim Mårtensen | 2004 | 49.91 | |||||||
Kalundborg SK | 45.00 | |||||||||
14 | Christopher Nyby Killerup | 2004 | 52.78 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:10.98 | |||||||||
15 | Rasmus Mortensen | 2004 | 53.50 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 50.59 | |||||||||
16 | Peter Nøhr | 2004 | 56.71 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 58.28 | |||||||||
17 | Marcus Herkild | 2004 | 1:01.49 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Frederik Taubert Løgager | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 52.73 | |||||||||
- | Mark Kronbæk Nancke | 2004 | DSQ | Brystben i fly | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:15.88 | |||||||||
Løb 24, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 37.76 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 45.94 | |||||||||
2 | Nicolas Duvander | 2005 | 40.32 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 41.69 | |||||||||
3 | Elias Yldiz | 2005 | 40.53 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.56 | |||||||||
4 | Malthe Lorin Rasmussen | 2005 | 42.38 | |||||||
Kalundborg SK | 44.05 | |||||||||
5 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | 43.07 | |||||||
Frem Odense | 44.95 | |||||||||
6 | Meng-Joon Koh | 2005 | 43.53 | |||||||
Frem Odense | 45.93 | |||||||||
7 | Andreas Nikolajsen | 2005 | 48.55 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 50.30 | |||||||||
8 | Philip Rindum | 2005 | 49.30 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 53.11 | |||||||||
9 | Mikkel Bredal Larsen | 2005 | 50.94 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:12.61 | |||||||||
10 | Jonas Becker Skouboe | 2005 | 53.66 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 54.68 | |||||||||
- | Alexander Drachmann | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 59.19 | |||||||||
- | Mikkel Hyldahl | 2005 | DSQ | Crawltag v. 25m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 59.19 | |||||||||
Løb 24, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2006-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | 42.76 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 42.04 | |||||||||
2 | Mathias Lykke Sandison | 2007 | 49.09 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 53.25 | |||||||||
3 | Oskar Mühring | 2006 | 49.47 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Kasper Nørskov Kaltoft | 2006 | 53.09 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 51.57 | |||||||||
5 | Oskar Foss | 2006 | 56.56 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 59.19 | |||||||||
6 | Mikkel Munkholm | 2006 | 59.42 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:12.70 | |||||||||
7 | Theis Wolfram | 2006 | 1:30.34 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Frederik Nielsen | 2006 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:27.48 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 06 marts 2016 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:04 |