Results for Neptuniaden 2016
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptuniaden 2016 | Utskriftsdatum | 28 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:48 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 28 maj 2016 |
Gren 34, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Karl Gustav Gérnyi | 1999 | Simklubben Neptun | 26.62 | 54.79 | |||||
2 | Christopher Andrén | 2000 | Simklubben Ägir | 27.05 | 55.42 | |||||
3 | Wiggo Frohde | 2000 | Simklubben Neptun | 26.79 | 55.61 | |||||
4 | Teemu Lehtonen | 2000 | Uinti Tampere | 26.77 | 56.45 | |||||
5 | Carl Käll Jönsson | 1999 | Simklubben Neptun | 27.55 | 56.51 | |||||
6 | Jakob Sievers | 2000 | Uinti Tampere | 27.03 | 56.77 | |||||
7 | Alexander Koufakis | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 28.03 | 58.27 | |||||
8 | Philip Parsons | 1999 | Tyresö Simsällskap | 28.72 | 58.61 | |||||
9 | Elias Hysing | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 28.68 | 58.66 | |||||
10 | Erik Ottosson | 1999 | Spårvägen Simförening | 27.84 | 58.83 | |||||
11 | Samuel Talback | 2000 | Järfälla Simsällskap | 27.85 | 59.17 | |||||
12 | Walter Forsberg Meinhart | 1999 | Simklubben Neptun | 29.37 | 59.60 | |||||
13 | Alex Kaufmann | 1999 | Spårvägen Simförening | 28.71 | 1:00.03 | |||||
14 | Alexander Dimitriou | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 28.63 | 1:00.25 | |||||
15 | Kenzo Buchli | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 28.84 | 1:00.35 | |||||
16 | Oskar Mikker | 2000 | Södertörns Simsällskap | 29.16 | 1:00.37 | |||||
17 | Emil Gunneriusson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.11 | 1:00.43 | |||||
18 | Victor Klingeryd Jalamo | 2000 | Simklubben Neptun | 28.64 | 1:00.65 | |||||
19 | Wilhelm Lörinc | 2000 | Täby Sim | 29.12 | 1:00.96 | |||||
20 | Erik Sidén | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 29.23 | 1:01.32 | |||||
21 | Rudolfs Stupane | 1999 | Spårvägen Simförening | 30.12 | 1:02.45 | |||||
22 | Kalle Hepojoki | 2000 | Jyväskylän Uimaseura | 30.07 | 1:02.83 | |||||
23 | Joona Tikka | 2000 | Jyväskylän Uimaseura | 29.48 | 1:02.87 | |||||
24 | Simon Kallvikbacka | 1999 | Södertörns Simsällskap | 29.96 | 1:03.55 | |||||
25 | Pontus Westberg | 2000 | Järfälla Simsällskap | 30.26 | 1:03.68 | |||||
26 | Oskar Hägglund | 1999 | Södertörns Simsällskap | 30.34 | 1:04.02 | |||||
27 | Dmitrij Denisenko | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 29.28 | 1:04.53 | |||||
28 | Bruno Martinsson | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 31.25 | 1:06.28 | |||||
29 | Max Josefsson | 2000 | IF Åland | 32.44 | 1:07.40 | |||||
30 | Elias Törnqvist | 1999 | Tyresö Simsällskap | 32.40 | 1:08.20 | |||||
31 | Samuel Bladin | 1999 | Spårvägen Simförening | 32.76 | 1:08.74 | |||||
32 | Andreas Haddad | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 33.64 | 1:11.43 | |||||
33 | Frej-Oskar Wikström | 1999 | IF Åland | 33.58 | 1:13.96 | |||||
- | Tobias Fernandez | 1999 | Täby Sim | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 28 maj 2016 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 17:48 |