Resultat för Bockstensdoppet 2016
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
pass5
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Bockstensdoppet |
|
Utskriftsdatum |
03 juli 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Varberg |
|
Utskriftstid |
10:18 |
|
|
Arrangör |
Varbergs Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
01 juli 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
Sponsor: More Furniture |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Arvid Kvorning |
2005 |
Varberg Sim |
|
45.28 |
1:33.06 |
2:22.77 |
|
3:09.38 |
|
2 |
Tim Nageus |
2005 |
Simklubben Elfsborg |
|
44.89 |
1:34.99 |
2:26.12 |
|
3:13.18 |
|
3 |
Joseph Ornek |
2005 |
Varberg Sim |
|
47.17 |
1:36.78 |
2:27.62 |
|
3:14.22 |
|
4 |
Petter Bergdahl |
2005 |
Simklubben Laxen |
|
49.43 |
1:42.34 |
2:38.28 |
|
3:30.22 |
|
5 |
Hampus Rosdahl |
2005 |
Simklubben Laxen |
|
49.63 |
1:43.30 |
2:37.86 |
|
3:30.77 |
|
- |
Hugo Skölderud |
2006 |
Simklubben Sydsim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Jakob Tidén |
2006 |
Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: More Furniture |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jonathan Nilsson |
2003 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
38.79 |
1:19.82 |
2:02.97 |
|
2:43.79 |
|
2 |
Maximus Murray |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
39.69 |
1:20.62 |
2:04.52 |
|
2:45.53 |
|
3 |
Marcus Nykvist |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
|
38.08 |
1:20.78 |
2:03.55 |
|
2:46.49 |
|
4 |
Gustaf Stokholm |
2004 |
Ängelholms Simsällskap |
|
40.43 |
1:23.71 |
2:08.26 |
|
2:49.79 |
|
5 |
Alex Ly |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
40.21 |
1:22.95 |
2:07.85 |
|
2:49.84 |
|
6 |
Kristian Eide Haugholt |
2004 |
Oslo Idrettslag |
|
40.91 |
1:25.78 |
2:10.80 |
|
2:51.18 |
|
7 |
Håvard Rødbotten Foss |
2003 |
Ås IL |
|
42.00 |
1:25.71 |
2:10.23 |
|
2:51.21 |
|
8 |
Felix Rosenkvist |
2004 |
Simklubben Sydsim |
|
40.56 |
1:22.66 |
2:07.73 |
|
2:51.31 |
|
9 |
Loke Egnell |
2003 |
Göteborg Sim |
|
41.71 |
1:25.88 |
2:11.48 |
|
2:53.19 |
|
10 |
Noah Emanuelsson |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
39.69 |
1:24.53 |
2:09.43 |
|
2:54.76 |
|
11 |
Simen Ingebretsen |
2003 |
Poseidon |
|
41.77 |
1:27.93 |
2:12.57 |
|
2:55.49 |
|
12 |
Anton Bäckman |
2003 |
Värnamo Simsällskap |
|
41.80 |
1:25.89 |
2:13.13 |
|
2:57.17 |
|
13 |
Eskil Jonsson |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
42.81 |
1:27.83 |
2:14.58 |
|
2:58.29 |
|
14 |
Carl Roos |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
43.08 |
1:29.04 |
2:15.24 |
|
2:59.40 |
|
15 |
Julian Rennesund |
2004 |
Poseidon |
|
43.75 |
1:29.25 |
2:16.76 |
|
2:59.58 |
|
16 |
Nils Malmberg |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
|
41.73 |
1:27.45 |
2:14.59 |
|
3:00.19 |
|
17 |
Oskar Strandqvist |
2004 |
Eslövs Simsällskap |
|
42.40 |
1:29.42 |
2:16.20 |
|
3:01.17 |
|
18 |
Gustav Askengren |
2004 |
Simklubben Elfsborg |
|
42.41 |
1:30.11 |
2:16.40 |
|
3:01.97 |
|
19 |
Stig Greiner |
2003 |
Ängelholms Simsällskap |
|
46.14 |
1:33.75 |
2:22.38 |
|
3:03.15 |
|
20 |
Herman Modig |
2003 |
Kristianstads SLS |
|
45.15 |
1:32.80 |
2:20.73 |
|
3:05.64 |
|
21 |
Jonathan Thelin |
2003 |
Värnamo Simsällskap |
|
44.75 |
1:34.34 |
2:23.52 |
|
3:08.85 |
|
22 |
Pontus Gunnarsson Jonsson |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
46.32 |
1:35.87 |
2:29.19 |
|
3:18.76 |
|
23 |
John Zetterqvist |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
|
47.08 |
1:39.30 |
2:30.51 |
|
3:20.08 |
|
24 |
Aadi Vidyarthi |
2004 |
Oslo Idrettslag |
|
46.69 |
1:38.04 |
2:31.68 |
|
3:21.29 |
|
25 |
Love Mellegård Fastén |
2003 |
Göteborg Sim |
|
50.60 |
1:42.20 |
2:36.34 |
|
3:22.32 |
|
26 |
Axel Wahlbeck |
2004 |
Simklubben Laxen |
|
52.25 |
1:44.54 |
2:40.90 |
|
3:31.58 |
|
- |
Daniel Rosenfeld |
2003 |
Ås IL |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Gustav Forssell |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Nils Gröndahl |
2004 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Jonatan Blydt Hansen |
2003 |
Oslo Idrettslag |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Karl Hansson |
2003 |
Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Sid Lundgren |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: More Furniture |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oscar Vold |
2001 |
Oslo Idrettslag |
|
35.06 |
1:12.83 |
1:53.08 |
|
2:32.05 |
|
2 |
Albin Svenneby |
2001 |
Simklubben Elfsborg |
|
36.51 |
1:16.05 |
1:57.19 |
|
2:37.43 |
|
3 |
Dennis Andersson |
2001 |
Falkenbergs Simklubb |
|
38.73 |
1:19.26 |
2:00.33 |
|
2:40.17 |
|
4 |
Lucas Rennesund |
2002 |
Poseidon |
|
40.00 |
1:21.45 |
2:04.10 |
|
2:42.77 |
|
5 |
Hannes Gustavsson |
2002 |
Borlänge Simsällskap |
|
38.44 |
1:21.07 |
2:05.57 |
|
2:48.17 |
|
6 |
Harry Petersson |
2002 |
Kristianstads SLS |
|
40.10 |
1:22.89 |
2:07.08 |
|
2:49.01 |
|
7 |
Edward Björkman |
2002 |
Simklubben Laxen |
|
41.37 |
1:25.18 |
2:10.13 |
|
2:52.05 |
|
8 |
Anders Eide Haugholt |
2002 |
Oslo Idrettslag |
|
40.05 |
1:24.14 |
2:10.14 |
|
2:54.03 |
|
9 |
Oliver Torbjörnsson |
2001 |
Simklubben Laxen |
|
41.11 |
1:25.08 |
2:11.63 |
|
2:55.63 |
|
10 |
Elias Gustavsson |
2002 |
Borlänge Simsällskap |
|
41.79 |
1:28.14 |
2:15.65 |
|
2:57.76 |
|
11 |
Johan Olsson Fagerberg |
2001 |
Göteborg Sim |
|
42.03 |
1:27.55 |
2:15.19 |
|
2:59.06 |
|
12 |
Erik Wiloboken |
2002 |
Älmhults Simsällskap |
|
41.19 |
1:26.18 |
2:11.98 |
|
2:59.66 |
|
13 |
Pelle Huldén |
2002 |
Varberg Sim |
|
43.21 |
1:28.74 |
2:16.75 |
|
3:00.99 |
|
14 |
Axel Thelin |
2002 |
Eslövs Simsällskap |
|
45.37 |
1:31.32 |
2:20.71 |
|
3:05.90 |
|
15 |
Johan Nilsson |
2001 |
Älmhults Simsällskap |
|
44.58 |
1:32.19 |
2:21.19 |
|
3:07.20 |
|
16 |
Klas Sandgren |
2002 |
Simklubben Elfsborg |
|
44.76 |
1:33.13 |
2:23.30 |
|
3:08.06 |
|
17 |
Alex Tudt |
2002 |
Varberg Sim |
|
47.49 |
1:38.01 |
2:31.69 |
|
3:21.99 |
|
- |
Rasmus Gustafsson |
2001 |
S77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Sponsor: More Furniture |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexander Lemos Thaler |
2000 |
Simklubben Elfsborg |
|
34.32 |
1:13.05 |
1:53.03 |
|
2:32.78 |
|
2 |
Pontus Westberg |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
37.56 |
1:16.54 |
1:57.23 |
|
2:34.66 |
|
3 |
Robin Pettersson |
2000 |
Värnamo Simsällskap |
|
35.39 |
1:14.21 |
1:55.37 |
|
2:35.49 |
|
4 |
Daniel Andersson |
1999 |
Varberg Sim |
|
36.70 |
1:16.09 |
1:57.24 |
|
2:37.19 |
|
5 |
Alexander Olafsson |
2000 |
Sandefjord Svømmeklubb |
|
36.07 |
1:17.52 |
1:58.86 |
|
2:37.41 |
|
6 |
Markus Engesland |
2000 |
Oslo Idrettslag |
|
38.13 |
1:18.70 |
2:00.58 |
|
2:40.99 |
|
7 |
Adam Fröjdfeldt |
1999 |
Eskilstuna Simklubb |
|
39.32 |
1:21.59 |
2:05.25 |
|
2:49.54 |
|
- |
Robin Johansson |
2000 |
SK Stimmet |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
03 juli 2016 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim |
Utskriftstid |
10:18 |
|