Results for Bockstensdoppet 2016
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Bockstensdoppet | Utskriftsdatum | 02 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Varberg | Utskriftstid | 16:32 | |||
Arrangör | Varbergs Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 01 juli 2016 |
Gren 21, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
Sponsor: JSM Gruppen AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Noah Jacobsen | 2005 | Speed, Spkl | 45.21 | 1:34.00 | |||||
2 | Joseph Ornek | 2005 | Varberg Sim | 49.60 | 1:43.52 | |||||
3 | Julius Andersson | 2005 | Varberg Sim | 48.27 | 1:43.56 | |||||
4 | Mikkel Tim Sundin | 2005 | Oslo Idrettslag | 49.71 | 1:43.62 | |||||
5 | Emil Wannem | 2006 | Simklubben Laxen | 49.79 | 1:43.65 | |||||
6 | Alvin Åkesson | 2005 | Varberg Sim | 49.15 | 1:44.64 | |||||
7 | Arvid Kvorning | 2005 | Varberg Sim | 51.73 | 1:47.60 | |||||
8 | Seth Svensson | 2005 | Varberg Sim | 51.99 | 1:49.02 | |||||
9 | Lukas Isaksson | 2005 | Simklubben Laxen | 51.88 | 1:49.12 | |||||
10 | Petter Bergdahl | 2005 | Simklubben Laxen | 52.74 | 1:50.45 | |||||
11 | Erik Komstedt | 2005 | Simklubben Sydsim | 53.67 | 1:53.45 | |||||
12 | Hampus Rosdahl | 2005 | Simklubben Laxen | 55.12 | 1:58.87 | |||||
13 | Vincent Nyberg | 2006 | Värnamo Simsällskap | 58.15 | 2:01.26 | |||||
14 | Axel Blom | 2005 | Mariestads Simsällskap | 57.42 | 2:03.60 | |||||
15 | Victor Josarp | 2006 | Varberg Sim | 1:00.31 | 2:03.94 | |||||
16 | Fabian Lövgren | 2005 | Simklubben Götene | 59.35 | 2:09.83 | |||||
17 | Willgot Malmström | 2005 | Varberg Sim | 1:01.92 | 2:11.30 | |||||
18 | Jacob Haggård | 2005 | Mariestads Simsällskap | 1:01.81 | 2:16.57 | |||||
19 | Hugo Skölderud | 2006 | Simklubben Sydsim | 1:04.90 | 2:20.21 | |||||
20 | Oscar Olofsson | 2006 | S77 Stenungsund | 1:07.49 | 2:24.48 | |||||
- | Albin Jarhult | 2007 | Skene Sim- och Idrottssällskap | DSQ | ||||||
- | Elias Berg | 2005 | Ängelholms Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Luca Massaad | 2008 | Beirut | DSQ | ||||||
Gren 21, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: JSM Gruppen AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jonathan Nilsson | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 38.93 | 1:23.34 | |||||
2 | Felix W.Persson | 2003 | Simklubben S 02 | 39.44 | 1:23.51 | |||||
3 | Marcus Nykvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 40.72 | 1:26.20 | |||||
4 | Alex Ly | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 40.88 | 1:27.59 | |||||
5 | Maximus Murray | 2003 | Simklubben S 02 | 42.20 | 1:28.66 | |||||
6 | Teo Mravac | 2004 | Varberg Sim | 42.14 | 1:29.59 | |||||
7 | Vide Troberg Eskola | 2003 | Simklubben S 02 | 42.35 | 1:29.85 | |||||
8 | Kevin Söderqvist | 2004 | Simklubben Elfsborg | 42.69 | 1:29.86 | |||||
9 | Kristian Eide Haugholt | 2004 | Oslo Idrettslag | 44.42 | 1:32.28 | |||||
10 | Loke Egnell | 2003 | Göteborg Sim | 44.83 | 1:33.10 | |||||
11 | Daniel Rosenfeld | 2003 | Ås IL | 44.65 | 1:33.31 | |||||
12 | Nils Malmberg | 2004 | Järfälla Simsällskap | 43.33 | 1:33.41 | |||||
13 | Jonathan Fröjd | 2004 | Simklubben Sydsim | 44.29 | 1:34.05 | |||||
14 | Erik Wall | 2004 | Varberg Sim | 44.89 | 1:35.84 | |||||
15 | Linus Olofsson | 2003 | Simklubben S 02 | 45.39 | 1:36.51 | |||||
16 | Sammi Nielsen | 2003 | Varberg Sim | 45.44 | 1:36.56 | |||||
17 | Anton Bäckman | 2003 | Värnamo Simsällskap | 45.71 | 1:36.67 | |||||
18 | Hampus Ståhl | 2004 | Eslövs Simsällskap | 45.73 | 1:36.84 | |||||
19 | Erik Olsson | 2004 | Simklubben Laxen | 46.02 | 1:36.90 | |||||
20 | Simen Ingebretsen | 2003 | Poseidon | 45.75 | 1:36.92 | |||||
21 | Gustav Götlin | 2003 | Oslo Idrettslag | 46.37 | 1:37.72 | |||||
22 | Jack Bränholm | 2003 | Simklubben S 02 | 47.65 | 1:39.89 | |||||
23 | Olle Sköld | 2004 | Simklubben S 02 | 48.51 | 1:39.92 | |||||
24 | Aleksa Kovijanic | 2003 | Simklubben Laxen | 46.40 | 1:41.16 | |||||
25 | Carl Roos | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 48.12 | 1:41.71 | |||||
26 | Andreas Imislund Aamodt | 2003 | Poseidon | 48.65 | 1:42.07 | |||||
27 | Oscar Bjering | 2004 | Simklubben Laxen | 50.04 | 1:42.82 | |||||
28 | Alexander Mcadam | 2004 | Falkenbergs Simklubb | 49.69 | 1:43.05 | |||||
29 | Danier Majed | 2003 | Simklubben S 02 | 49.27 | 1:43.09 | |||||
30 | Lucas Nilsson | 2003 | Simklubben Laxen | 48.26 | 1:43.76 | |||||
31 | Gustav Askengren | 2004 | Simklubben Elfsborg | 48.88 | 1:44.73 | |||||
32 | Pontus Gunnarsson Jonsson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 49.61 | 1:45.20 | |||||
33 | Fredrik Pettersson | 2003 | Göteborg Sim | 51.26 | 1:46.60 | |||||
34 | John Zetterqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 49.56 | 1:47.67 | |||||
35 | Isak Andersson | 2003 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 50.06 | 1:47.70 | |||||
36 | Gustaf Thäng | 2004 | S77 Stenungsund | 49.95 | 1:47.97 | |||||
37 | Andreas Johnsson | 2003 | Poseidon | 52.27 | 1:48.00 | |||||
38 | Samuel Lövenklev | 2003 | Varberg Sim | 50.38 | 1:48.83 | |||||
39 | Simon Karlsson | 2004 | S77 Stenungsund | 53.31 | 1:48.94 | |||||
40 | Alfred Hedberg | 2004 | Varberg Sim | 52.28 | 1:50.58 | |||||
41 | Karl Hansson | 2003 | Eslövs Simsällskap | 55.81 | 1:53.60 | |||||
42 | Michael Aprath | 2004 | Beirut | 53.26 | 1:54.35 | |||||
43 | Jonatan Blydt Hansen | 2003 | Oslo Idrettslag | 54.94 | 1:55.63 | |||||
44 | Ashvind Satheskumar | 2004 | Oslo Idrettslag | 55.30 | 1:55.79 | |||||
45 | Victor Ståhlberg | 2004 | Mariestads Simsällskap | 57.02 | 2:01.24 | |||||
46 | Marcus Nilsson | 2004 | Varberg Sim | 56.31 | 2:01.44 | |||||
47 | Carl Thelin | 2004 | Värnamo Simsällskap | 57.89 | 2:01.54 | |||||
- | Filip Carlqvist | 2004 | Varberg Sim | DSQ | ||||||
Gren 21, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: JSM Gruppen AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erik Almvret | 2002 | Järfälla Simsällskap | 37.41 | 1:18.34 | |||||
2 | Mostafa Hadad | 2001 | Oslo Idrettslag | 37.59 | 1:19.02 | |||||
3 | Magnus R. Belsvik | 2002 | Oslo Idrettslag | 37.63 | 1:19.31 | |||||
4 | Oscar Nordengen | 2001 | Oslo Idrettslag | 36.89 | 1:20.00 | |||||
5 | Toby Kavlie | 2001 | Oslo Idrettslag | 38.72 | 1:21.44 | |||||
6 | Albin Svenneby | 2001 | Simklubben Elfsborg | 1:22.48 | 1:22.48 | |||||
7 | Karl Elwyn Brown | 2001 | Oslo Idrettslag | 39.24 | 1:22.95 | |||||
8 | Markus Tägtström | 2002 | Borlänge Simsällskap | 38.52 | 1:23.46 | |||||
9 | Viking Josefson | 2002 | Varberg Sim | 39.48 | 1:24.44 | |||||
10 | Johan Nilsson | 2001 | Älmhults Simsällskap | 40.92 | 1:25.61 | |||||
11 | David Engström | 2001 | Simklubben Elfsborg | 41.24 | 1:25.82 | |||||
12 | Edward Björkman | 2002 | Simklubben Laxen | 40.13 | 1:26.57 | |||||
13 | Albin Eriksson-Hemberg | 2001 | Simklubben Elfsborg | 41.68 | 1:28.09 | |||||
14 | Anders Eide Haugholt | 2002 | Oslo Idrettslag | 41.79 | 1:28.28 | |||||
15 | Hugo Malmberg | 2001 | Järfälla Simsällskap | 42.12 | 1:29.20 | |||||
16 | Linus Pettersson | 2002 | Svenljunga Simklubb | 43.15 | 1:29.54 | |||||
17 | Johan Olsson Fagerberg | 2001 | Göteborg Sim | 41.72 | 1:30.25 | |||||
18 | Oliver Pavkovic | 2001 | Kristianstads SLS | 43.71 | 1:31.32 | |||||
19 | Klas Sandgren | 2002 | Simklubben Elfsborg | 45.02 | 1:33.48 | |||||
20 | Harry Petersson | 2002 | Kristianstads SLS | 44.75 | 1:34.87 | |||||
21 | Marcus Bjering | 2002 | Simklubben Laxen | 46.61 | 1:36.77 | |||||
22 | Oskar Ingemann Löken | 2002 | Sandefjord Svømmeklubb | 45.55 | 1:37.19 | |||||
23 | Robin Nilsson | 2002 | Simklubben S 02 | 46.19 | 1:37.47 | |||||
24 | Andrew Asseily | 2001 | Beirut | 45.49 | 1:38.06 | |||||
25 | Emil Curlow | 2002 | Falkenbergs Simklubb | 46.32 | 1:38.24 | |||||
26 | Rasmus Gustafsson | 2001 | S77 Stenungsund | 46.52 | 1:38.77 | |||||
27 | Erik Wiloboken | 2002 | Älmhults Simsällskap | 46.61 | 1:39.40 | |||||
28 | Alex Tudt | 2002 | Varberg Sim | 48.40 | 1:42.25 | |||||
29 | Abisanth Rajamohan | 2001 | Speed, Spkl | 49.47 | 1:43.23 | |||||
30 | Isak Silow | 2002 | Mariestads Simsällskap | 50.65 | 1:52.77 | |||||
31 | Otto Thelin | 2001 | Göteborg Sim | 54.27 | 1:56.93 | |||||
- | Alfred Thäng | 2001 | S77 Stenungsund | DNS | ||||||
- | Farid Makdisi | 2002 | Beirut | DNS | ||||||
Gren 21, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Sponsor: JSM Gruppen AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Fredrik Olsson | 1994 | Simklubben Elfsborg | 32.69 | 1:09.45 | |||||
2 | Nils Schönberg | 1989 | Borlänge Simsällskap | 32.62 | 1:11.27 | |||||
3 | Zacharias Olausson | 2000 | Varberg Sim | 34.12 | 1:14.24 | |||||
4 | Jakob Sundén | 1995 | Varberg Sim | 36.10 | 1:15.45 | |||||
5 | Adrian Marius Vitalia | 2000 | Oslo Idrettslag | 35.78 | 1:16.93 | |||||
6 | Robin Pettersson | 2000 | Värnamo Simsällskap | 35.42 | 1:17.03 | |||||
7 | Mattias Andersson | 1996 | Ängelholms Simsällskap | 37.95 | 1:19.76 | |||||
8 | Pontus Jörgensen | 1994 | Ängelholms Simsällskap | 37.24 | 1:20.45 | |||||
9 | Alexander Lemos Thaler | 2000 | Simklubben Elfsborg | 37.25 | 1:21.84 | |||||
10 | Torkil Eldegard Heie | 2000 | Ås IL | 39.53 | 1:22.21 | |||||
11 | Axel Gustavsson | 2000 | Simklubben Götene | 39.10 | 1:22.66 | |||||
12 | Philip Bergstedt | 1998 | Simklubben S 02 | 37.65 | 1:22.77 | |||||
13 | Anton Waller-Kaustinen | 2000 | Borlänge Simsällskap | 38.78 | 1:23.14 | |||||
14 | Kristofer Engström | 1982 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 39.45 | 1:24.76 | |||||
15 | Robin Johansson | 2000 | SK Stimmet | 42.02 | 1:27.20 | |||||
16 | Alexander Olafsson | 2000 | Sandefjord Svømmeklubb | 40.27 | 1:27.98 | |||||
17 | Joel Johnsson | 2000 | Kristianstads SLS | 43.74 | 1:29.23 | |||||
18 | Vincent Sverkersson | 1999 | Simklubben Laxen | 43.20 | 1:32.33 | |||||
19 | Adam Fröjdfeldt | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 45.02 | 1:37.59 | |||||
- | William Reinholdsson | 1997 | Simklubben Elfsborg | DNS | ||||||
- | David van Den Haute | 2000 | Beirut | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 02 juli 2016 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 16:32 |