Results for Ikäkausimestaruusuinnit (50 m)
Below are all results from the competition shown by session.
Sunnuntaiaamu
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Ikäkausimestaruusuinnit 2016 |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 kesäkuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
12:07 |
|
|
Järjestäjä |
AUi ja ÅSK |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 kesäkuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 200m SU P-14 -15 -16, Loppukilpailut 14 v |
Sponsori: Muovitech Finland |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elias Laine |
2002 |
|
513 |
32.39 |
1:07.28 |
1:43.68 |
|
2:19.75 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:23.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ibrahim Ezzat |
2002 |
|
479 |
32.60 |
1:09.09 |
1:47.14 |
|
2:22.95 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:22.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jesper Lietzen |
2002 |
|
478 |
33.81 |
1:10.66 |
1:48.01 |
|
2:23.13 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:26.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lasse Pulkkinen |
2002 |
|
455 |
34.83 |
1:12.57 |
1:49.55 |
|
2:25.41 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:25.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Efim Romanov |
2002 |
|
432 |
35.28 |
1:12.78 |
1:50.98 |
|
2:28.01 |
|
|
TaTu Tampere |
2:27.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Kalle Mäkinen |
2002 |
|
426 |
33.89 |
1:11.31 |
1:49.99 |
|
2:28.74 |
|
|
Vanders |
2:28.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Oscar Skjäl |
2002 |
|
425 |
34.05 |
1:12.05 |
1:51.10 |
|
2:28.83 |
|
|
Cetus Espoo |
2:30.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Samu Petteri Kallio |
2002 |
|
405 |
34.58 |
1:12.33 |
1:51.71 |
|
2:31.22 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:36.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Oskar Voiko |
2002 |
|
404 |
35.12 |
1:13.22 |
1:53.19 |
|
2:31.36 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:36.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Veikka Saren |
2002 |
|
402 |
35.94 |
1:14.54 |
1:53.62 |
|
2:31.60 |
|
|
Someron Esa |
2:37.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Jesse Anttila |
2002 |
|
400 |
33.87 |
1:10.96 |
1:51.27 |
|
2:31.81 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
2:33.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Rasmus Söderholm |
2002 |
|
393 |
36.21 |
1:14.64 |
1:55.16 |
|
2:32.70 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:37.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Mikael Virtanen |
2002 |
|
391 |
36.24 |
1:15.12 |
1:54.49 |
|
2:33.00 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
2:35.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Antti Leppänen |
2002 |
|
390 |
35.75 |
1:15.66 |
1:56.33 |
|
2:33.12 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:34.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Eemeli Leinonen |
2002 |
|
362 |
35.79 |
1:16.01 |
1:57.23 |
|
2:36.92 |
|
|
Uinti Tampere |
2:39.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Elias Juntunen |
2002 |
|
347 |
37.51 |
1:17.82 |
1:59.16 |
|
2:39.24 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
2:37.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Kasper Tolonen |
2002 |
|
342 |
36.99 |
1:17.92 |
2:00.37 |
|
2:40.00 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:40.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Roope Tsutsunen |
2002 |
|
337 |
38.06 |
1:19.26 |
2:01.59 |
|
2:40.79 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:37.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Akseli Kontiainen |
2002 |
|
336 |
37.90 |
1:19.64 |
2:01.14 |
|
2:40.92 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
2:38.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Axel Olander |
2002 |
|
329 |
38.05 |
1:18.91 |
2:00.36 |
|
2:42.10 |
|
|
Nokian Pyry |
2:35.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Henri Jokinen |
2002 |
|
327 |
37.17 |
1:18.08 |
2:01.31 |
|
2:42.42 |
|
|
Keravan Uimarit |
2:40.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 200m SU P-14 -15 -16, Loppukilpailut 15 v |
Sponsori: Muovitech Finland |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Roni Kallström |
2001 |
|
565 |
31.08 |
1:04.06 |
1:38.81 |
|
2:15.31 |
|
|
Cetus Espoo |
2:17.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Oskari Hynynen |
2001 |
|
520 |
31.79 |
1:06.85 |
1:43.73 |
|
2:19.09 |
|
|
Salon Uimarit |
2:20.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Veeti Haikonen |
2001 |
|
502 |
31.83 |
1:08.05 |
1:45.03 |
|
2:20.75 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:22.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Perttu Somero |
2001 |
|
455 |
33.40 |
1:10.12 |
1:48.70 |
|
2:25.45 |
|
|
Lahden Kaleva |
2:25.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Teemu Annala |
2001 |
|
450 |
33.13 |
1:09.59 |
1:48.55 |
|
2:25.97 |
|
|
Cetus Espoo |
2:30.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Tiitus Taskila |
2001 |
|
446 |
33.60 |
1:10.19 |
1:49.08 |
|
2:26.41 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:29.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kasper Vaittinen |
2001 |
|
443 |
33.30 |
1:09.35 |
1:47.53 |
|
2:26.75 |
|
|
Cetus Espoo |
2:28.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Isak Gramén |
2001 |
|
439 |
34.30 |
1:12.30 |
1:51.04 |
|
2:27.26 |
|
|
Cetus Espoo |
2:19.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Claes Fjellström |
2001 |
|
433 |
33.78 |
1:11.25 |
1:49.68 |
|
2:27.93 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:25.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Jere Ruuhonen |
2001 |
|
430 |
34.75 |
1:13.46 |
1:51.57 |
|
2:28.26 |
|
|
Cetus Espoo |
2:27.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Petteri Haverinen |
2001 |
|
427 |
33.73 |
1:11.19 |
1:50.41 |
|
2:28.57 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:22.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Jere Nevalainen |
2001 |
|
410 |
34.95 |
1:13.13 |
1:52.38 |
|
2:30.54 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:31.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Matias Pennanen |
2001 |
|
409 |
33.61 |
1:11.15 |
1:51.60 |
|
2:30.67 |
|
|
Porin Uimaseura |
2:34.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Kasper Envalds |
2001 |
|
403 |
35.09 |
1:14.08 |
1:53.67 |
|
2:31.44 |
|
|
Vanders |
2:31.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Firas El-Idi |
2001 |
|
399 |
33.80 |
1:11.68 |
1:51.92 |
|
2:31.97 |
|
|
Lahden Kaleva |
2:28.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Hugo Enroth |
2001 |
|
398 |
35.42 |
1:14.12 |
1:53.87 |
|
2:32.06 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:33.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Hugo Mattola |
2001 |
|
391 |
35.22 |
1:14.91 |
1:56.02 |
|
2:33.00 |
|
|
Haapajärven Kiilat |
2:33.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Joona Mikkola |
2001 |
|
380 |
34.72 |
1:14.38 |
1:55.98 |
|
2:34.41 |
|
|
Vanders |
2:26.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Atte Pennanen |
2001 |
|
379 |
35.36 |
1:14.93 |
1:55.14 |
|
2:34.61 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:33.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Aleksi Helminen |
2001 |
|
378 |
36.19 |
1:15.55 |
1:55.50 |
|
2:34.75 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:29.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Oskari Rantamäki |
2001 |
|
369 |
35.84 |
1:15.71 |
1:56.78 |
|
2:35.99 |
|
|
Octopus Lohja |
2:34.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Eemeli Raninen |
2001 |
|
332 |
34.52 |
1:15.84 |
1:59.85 |
|
2:41.50 |
|
|
Helsingin Uimarit |
2:30.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jiri Järvinen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
100m |
|
Swimming Jyväskylä |
2:31.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.3 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 200m SU P-14 -15 -16, Loppukilpailut 16 v |
Sponsori: Muovitech Finland |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Niki Karlsson |
2000 |
|
570 |
31.97 |
1:07.41 |
1:39.89 |
|
2:14.94 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:08.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Topias Nygård |
2000 |
|
539 |
32.49 |
1:07.96 |
1:43.21 |
|
2:17.50 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:18.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tuomas Ylipelkonen |
2000 |
|
516 |
32.01 |
1:07.22 |
1:43.10 |
|
2:19.53 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:19.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jami Heinilä |
2000 |
|
501 |
34.52 |
1:10.92 |
1:46.01 |
|
2:20.91 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:18.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Joona Korhonen |
2000 |
|
484 |
33.62 |
1:10.87 |
1:46.62 |
|
2:22.51 |
|
|
TaTu Tampere |
2:20.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jakob Sievers |
2000 |
|
477 |
33.66 |
1:09.53 |
1:46.86 |
|
2:23.15 |
|
|
Uinti Tampere |
2:22.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Lauri Elomaa |
2000 |
|
445 |
33.29 |
1:10.79 |
1:49.23 |
|
2:26.56 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:28.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Antti Hakkarainen |
2000 |
|
441 |
33.87 |
1:10.47 |
1:48.48 |
|
2:27.03 |
|
|
TaTu Tampere |
2:21.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Joona Salminen |
2000 |
|
421 |
35.01 |
1:13.53 |
1:51.71 |
|
2:29.32 |
|
|
Cetus Espoo |
2:28.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Hermanni Taimisto |
2000 |
|
416 |
34.78 |
1:13.63 |
1:52.13 |
|
2:29.83 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:23.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Roope Aro |
2000 |
|
416 |
34.45 |
1:12.94 |
1:51.91 |
|
2:29.92 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
2:27.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Jere Kekola |
2000 |
|
406 |
35.28 |
1:14.03 |
1:53.54 |
|
2:31.12 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:26.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.07 |
Tulostuspäivämäärä |
19 kesäkuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
12:07 |
|