Tulokset H.C. Andersen Swim Cup
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 19 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | H.C. Andersen Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:39 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Indledende |
Sponsor: Catering Engros |
Josephina Bartela (94), Kvik Kastrup - 2.35.61 (2012) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anna Wermuth | 1996 | Odense Svømme Klub | 35.88 | 1:15.82 | 1:56.13 | 2:37.00 | |||
2 | Emma D. Rasmussen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 36.98 | 1:18.14 | 1:59.98 | 2:41.42 | |||
3 | Maria Grandt | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.58 | 1:17.88 | 2:00.37 | 2:41.82 | |||
4 | Matilde Schrøder | 1996 | O.S.L.F. | 36.16 | 1:17.71 | 1:59.63 | 2:42.09 | |||
5 | Silke Mehr | 2000 | Roskilde Svømning | 36.34 | 1:17.87 | 2:01.20 | 2:45.59 | |||
6 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 37.82 | 1:20.16 | 2:04.02 | 2:47.59 | |||
7 | Esther Flø | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 38.42 | 1:22.79 | 2:07.76 | 2:51.89 | |||
8 | Tenna Jensen | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.18 | 1:23.04 | 2:07.59 | 2:51.99 | Deltager ikke i finalen | ||
9 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 39.21 | 1:23.87 | 2:07.71 | 2:52.39 | |||
10 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 39.21 | 1:23.10 | 2:07.48 | 2:53.70 | |||
11 | Mikkeline Mentz | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 39.86 | 1:24.43 | 2:09.59 | 2:55.10 | |||
12 | Shanna Armstrong | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 39.27 | 1:23.96 | 2:09.63 | 2:55.62 | |||
13 | Natascha Holm Byskov | 2000 | Holstebro Svømme Club | 40.78 | 1:24.89 | 2:10.54 | 2:55.76 | |||
14 | Jannie Eickhardt | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 40.38 | 1:25.22 | 2:10.87 | 2:56.33 | |||
15 | Eva Olsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.86 | 1:25.56 | 2:11.24 | 2:56.79 | |||
16 | Amalie Fisker Brøchner | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 40.19 | 1:24.84 | 2:10.80 | 2:57.14 | |||
17 | Freja Nicholas | 2000 | Frem Odense | 39.95 | 1:25.69 | 2:12.74 | 2:58.22 | |||
18 | Line Gertz | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 39.48 | 1:25.59 | 2:12.33 | 2:58.73 | |||
19 | Ane Emilie Nielsen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 40.95 | 1:26.27 | 2:12.64 | 2:59.22 | |||
20 | Merle F. V. Christensen | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.11 | 1:28.37 | 2:13.75 | 2:59.38 | |||
21 | Kamilla Larsen | 1996 | Gladsaxe Svømmeklub | 41.32 | 1:27.11 | 2:13.69 | 2:59.52 | |||
22 | Zenia Aarestrup | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 41.45 | 1:27.39 | 2:13.72 | 3:00.13 | |||
23 | Helene Olesen | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 41.62 | 1:28.17 | 2:13.87 | 3:00.19 | |||
24 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.75 | 1:28.55 | 2:15.06 | 3:00.30 | |||
25 | Nicoline Pontoppidan | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 41.32 | 1:28.13 | 2:14.54 | 3:00.62 | |||
26 | Rebecca Haahr Pallesen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 41.24 | 1:27.84 | 2:14.53 | 3:01.06 | |||
27 | Malea Benediktson | 2001 | Odense Svømme Klub | 39.83 | 1:26.30 | 2:13.65 | 3:01.20 | |||
28 | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | Odder Svømmeklub | 40.30 | 1:26.40 | 2:13.36 | 3:01.30 | |||
29 | Ida Kristensen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 41.70 | 1:27.75 | 2:14.66 | 3:01.34 | |||
30 | Nadia Nørskov Vogt | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 40.95 | 1:27.35 | 2:14.41 | 3:02.54 | |||
31 | Anika Bryde | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.96 | 1:25.83 | 2:14.42 | 3:03.74 | |||
32 | Caroline Beck | 1998 | Viborg Svømme Klub | 41.28 | 1:28.92 | 2:15.33 | 3:04.31 | |||
33 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 41.25 | 1:28.40 | 2:16.12 | 3:04.44 | |||
34 | Signe Ilskov Pedersen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 40.97 | 1:27.80 | 2:17.60 | 3:06.30 | |||
35 | Laura Andersen | 1997 | Ishøj Svømme Klub | 42.37 | 1:30.02 | 2:18.67 | 3:07.33 | |||
36 | Emma Uhrenfeldt Jensen | 2000 | Auning Svømmeklub | 42.65 | 1:30.80 | 2:19.54 | 3:07.96 | |||
37 | Julie Søgaard | 2001 | Viborg Svømme Klub | 42.69 | 1:30.67 | 2:20.67 | 3:10.45 | |||
38 | Freja Winkler | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 41.68 | 1:29.41 | 2:19.89 | 3:11.79 | |||
39 | Malou Carlsen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 40.87 | 1:28.73 | 2:19.46 | 3:12.32 | |||
40 | Vivi Nguyen | 2001 | Frem Odense | 43.56 | 1:33.10 | 2:23.43 | 3:14.11 | |||
41 | Tiina Soukka | 1996 | Roskilde Svømning | 44.03 | 1:34.80 | 2:25.78 | 3:15.61 | |||
42 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 44.13 | 1:34.61 | 2:26.42 | 3:16.22 | |||
43 | Amalie Skov | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 44.76 | 1:35.72 | 2:27.25 | 3:17.59 | |||
44 | Helene Levring | 2001 | Viborg Svømme Klub | 45.45 | 1:35.95 | 2:28.17 | 3:21.42 | |||
45 | Janni S Hansen | 2001 | DeltaSwim | 47.24 | 1:39.76 | 2:31.82 | 3:22.75 | |||
46 | Sophia Lindegaard | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 46.12 | 1:38.20 | 2:31.83 | 3:25.83 | |||
47 | Smilla Bruun Christensen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 46.21 | 1:39.47 | 2:33.98 | 3:27.91 | |||
48 | Frederikke Honore | 2001 | O.S.L.F. | 48.56 | 1:45.45 | 2:45.42 | 3:45.86 | |||
- | Louise Hvarre | 2001 | Svømmeklubben Tempo | DSQ | flyspark v 75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:39 |