Tulokset H.C. Andersen Swim Cup
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 45 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 45 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
H.C. Andersen Swim Cup 2016 |
|
Udskriftsdato |
29 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
14:13 |
|
|
Arrangør |
STO |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
27 maj 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 45, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Sponsor: Frigodan |
Christina Kaas Elmgreen (96), Lyngby Svømmeklub - 2.17.82 (2015) |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Svava Kj. Gregersen |
2004 |
|
359 |
36.37 |
1:20.54 |
2:06.65 |
|
2:51.27 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
2:47.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 45, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Sponsor: Frigodan |
Christina Kaas Elmgreen (96), Lyngby Svømmeklub - 2.17.82 (2015) |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Stecher |
2003 |
|
421 |
34.54 |
1:16.08 |
1:58.75 |
|
2:42.50 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:35.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emilie Johanna Bülow |
2003 |
|
280 |
39.69 |
1:26.59 |
2:15.55 |
|
3:06.08 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Maja Klitgaard |
2003 |
|
228 |
44.43 |
1:34.30 |
2:26.48 |
|
3:19.34 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
3:12.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Marie Egeskjold Bruun |
2003 |
|
225 |
40.68 |
1:30.15 |
2:24.68 |
|
3:20.10 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 45, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Sponsor: Frigodan |
Christina Kaas Elmgreen (96), Lyngby Svømmeklub - 2.17.82 (2015) |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sascha Lausten |
2002 |
|
505 |
35.41 |
1:15.46 |
1:54.42 |
|
2:32.95 |
|
|
Herning Svømmeklub |
2:37.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Katja Kjær Nielsen |
2002 |
|
503 |
33.87 |
1:12.60 |
1:53.08 |
|
2:33.15 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
2:37.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mitzi D. Jensen |
2002 |
|
437 |
35.14 |
1:16.42 |
1:59.11 |
|
2:40.40 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:37.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Louise D. Liboriussen |
2002 |
|
380 |
36.85 |
1:19.52 |
2:03.72 |
|
2:48.13 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
2:40.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Thilde Timmermand |
2002 |
|
359 |
36.04 |
1:20.59 |
2:07.91 |
|
2:51.36 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:46.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Alberte Fie Petersen |
2002 |
|
349 |
37.87 |
1:22.02 |
2:08.22 |
|
2:52.99 |
|
|
Roskilde Svømning |
2:47.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Astrid Nielsen |
2002 |
|
333 |
36.09 |
1:19.43 |
2:07.74 |
|
2:55.73 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
3:04.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Karen Hazell Brink |
2002 |
|
310 |
37.52 |
1:21.53 |
2:10.07 |
|
2:59.97 |
|
|
O.S.L.F. |
3:08.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Frederikke Suhnsen |
2002 |
|
303 |
40.39 |
1:26.54 |
2:13.68 |
|
3:01.16 |
|
|
Herning Svømmeklub |
3:25.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Signe Schwartz |
2002 |
|
255 |
40.41 |
1:29.77 |
2:20.57 |
|
3:11.86 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
3:21.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Maibritt Skjoldborg |
2002 |
|
232 |
40.24 |
1:30.82 |
2:24.28 |
|
3:18.21 |
|
|
Odense Svømme Klub |
3:12.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Kristine la Cour Hjelholt |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:47.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
29 maj 2016 |
Licens til Odense Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
14:13 |
|